Stunt van Zian VC LZ: 6-6 YTL gaat recht op de titel af Tafeltennissers Scylla opnieuw niet fortuinlijk Nederlaag Zijl/LGB VOETBALFORUMAVOND Winst in derby bij Oranje Groen (2-3) MAANDAG 14 FEBRUARI 1977 SPORT SPORT Het LEIDSCH DAGBLAD organiseert op woensdagi 16 februari in samenwerking met de v.v. Rijnsburgse Boys een i LZ'86 (zwarte cap) wordt belaagd door Bert Elzerman. Aanvang 20.00 uur - Toegang gratis! Plaats van handeling kantine Rijnsburgse Boys, Noordwijkerweg, Rijnsburg. LEIDEN - Het 6-6 gelijkspel dat LZ'86 zaterdag in zwem bad De Zijl tegen het op de derde plaats staande ZI AN/Vi- tesse bereikte is verreweg de meest verrassende uitslag die het afgelopen weekeinde in de hoofdklasse van de waterpolocompetitie te noteren viel. Het blijkt dat de de buterende Leidenaars met de routine opgedaan in de eer ste helft van de competitie nu wel degelijk in staat zijn punteh te gaan halen. De Zijl/LGB miste tegen HZC/De Robben twee basisspelers en dat bekwam de rood-witten slecht. In Hilversum werd het een 17-3 nederlaag. LZ'86 heeft zaterdag in De Zijl geen moment voor ZIAN/Vitesse hoeven onderdoen. In de eerste ontmoeting met de landskampioen verloor de Leidse debutant in de hoofdklasse nog kansloos, maar toen stonden de Hagenaars aan de vooravond van het toernooi om de Europa-cup en speelden zij op hun sterkst, terwijl het voor LZ pas de tweede wedstrijd in de hoofdklasse as. Nadat ZIAN'V.C. in Moskou in de finale van het E.C.-toernooi tweede was geworden, stopte Hans Parrel met waterpolo en vertrok Sören Carlsson weer naar Zweden. ZIAN is daardoor veel kwetsbaarder geworden, maar dat de ploeg uit Den Haag vooral via de klasserijke Jan Evert Veer nog altijd flink kan uithalen bleek vorige week, toen AZPC met 12-3 werd ingemaakt. Gemakkelijk spelen is het tegen de Hagenaars dus nog steeds niet, maar LZ'86 had zaterdag in ieder geval wel het voordeel dat coach Gijs van der Leden de tegenstander bijzonder goed kende, want zijn zoon Bram speelt namelijk bij ZIAN. In het eerste speldeel was LZ'86 zowaar iets sterker, en dat kwam ook in de score tot uitdrukking. Weliswaar nam ZIAN/Vitesse de leiding via Piet Reedijk, die van een numerieke meer derheid profiteerde, maar even later maakte Joop Siera gelijk, eveneens uit een man-meer-situatie (1-1). Bij een felle aanval op het LZ-doel stuurde scheidsrechter Van Vossen kort na elkaar enige spelers uit het water en uit de zes tegen vijf meerderheid voor LZ'86 die zo ontstond gaf Jan van Duuren, die net was ingevallen voor de geblesseerd geraakte Gerard Soet, de Leidenaars weer de leiding (2-1). Tweede kwart In het tweede kwart stopte Erik de Vos een strafworp van Veer, en daarna werd het zelfs 3-1 door Jan de Graaf, uit een strafworp die was toege kend wegens een zware overtreding tegen Aad van Mil. De Leidse aanval moest nu echter wat gas terug nemen, en als gevolg daarvan en door enige twijfelachtige beslissingen van de vlot straffen uitdelende scheidsrechter Van Vossen, kwam ZIAN terug. Een velddoelpunt van Jan Evert Veer, een strafworp van Piet Reedijk en een man-meer doel punt van opnieuw Reedijk veranderden de stand van 3-1 in 3-4. In de derde periode leek het voor LZ nog moeilijker te worden, omdat na Gerard Soet toen ook de wat ongelukkig aan zijn hoofd geraakte Joop Siera was uitgevallen. Veer schoot van afstand 3-5 in, maar ZIAN miste de kracht om door te gaan, de goed spelende Bram van Mil verkleinde uit 1101 H10L een "break" de achterstand tot 4-5 en het werd weer gelijk door een verre boogbal van Jan de Graaf. De thuisploeg nam via een midvoordoelpunt van Aad van Mil zelfs een 6-5 voorsprong, en dat opende perspectieven, want ook in het laatste kwart kon ZIAN geen echte vuist maken. De vierde treffer van Piet Reedijk, opnieuw gescoord uit een strafworp trok tenslotte toch de stand in evenwicht (6-6). Revanchegevoelens HZC/De Robben, één van de topploegen van Europa, was zaterdag de tegenstander van De Zijl/LGB. De ploeg uit Hilversum, die grossiert in internationals - dit jaar zal het aantal Robben-spelers in het Nederlands team waarschijnlijk groter zijn dan ooit - koesterde revanchegevoelens vanwege de eerste wedstrijd tegen De Zijl/LGB, die vanuit Hilversums standpunt bezien niet erg bevredigend verlopen was. De Zijl/LGB, dat aantrad met de invallers Stan van Belkum, Guus Spie renburg en Martin Vreeburg i.p.v. Paul Belt en Ton v. d. Bosch heeft dan ook een weinig plezierig avondje beleefd. Was de stand na de eerste periode nog draaglijk, in het vervolg schoten De Robben er lustig op los. De 17-3 einstand werd bereikt via de tussenstanden 3-1, 8-1 en 11-1. Voor HZC/De Robben scoorden Nico Landeweerd, Wim Hermsen, Hans Smits en Hans Blankesteyn ieder drie maal, Dick Nieuwenhuizen en Hans Blikslager twee maal, en Gerard Keetelaar één maal. Voor De Zijl/LGB doelpuntten Albert Spijker (2x) en Frits Welüng. LEIDEN - In groep A van de Leids/Goudse com petitie lijkt VTL als een stoomwals op de titel af te gaan. Gisteren wonnen de Leidenaars de derby tegen Oranje Groen met 2-3. Alleen Alphense Boys kan VTL nog volgen, getuige de 1-2 zege op Bergambacht. VTL heeft nu 24 punten uit 14 wedstrijden, terwijl de Alphenaars op 2 punten volgen met een wedstrijd meer gespeeld. In groep B versloeg Kickers'69 ESTO met 1-2. Meest op zienbarend feit in deze groep was, dat 2 spelers van VNL in het duel tegen Meerburg (uitslag 0-1 in het voordeel van de Zoeterwoudenaars) uit het veld werden gestuurd. Warmunda-Gouderak 2-0 (0-0) - Warmunda had in dit treffen totaal geen moeite met een zwak spelend Gouderak. Dat het nog tot diep in de tweede helft duurde, voordat de Warmonders tot een beslissende voorsprong kwamen, lag aan de aanvalslinie, die de meest eenvou dige kansen vermorste. Theo van Rijn opende uit een strafschop de score en Bert Hartveld bepaalde tenslotte de eindstand op 2-0. Stompwijkse Boys-Schoonhoven 4-6 (1-3) - In dit doelpuntrijke duel domineerden de Stompwijkers constant. Desondanks zou Schoonhoven met de puntert gaan strijken, omdat deze ploeg aan zes Lisse stunt in Haarlem HAARLEM - Bijna hadden de bas ketballers van Lisse voor een da verende stunt gezorgd door in Haarlem kampioenskandidaat Cardinals te verslaan. Bijna, want in de laatste minuten wisten de Haarlemmers de gelijke stand om te buigen tot een 87-71 zege toen bij Lisse noodgedwongen (o.a. bles sure Frans Broekhof) het basisvijf tal uiteen viel. Lisse werd toen wel vatbaar voor de Haarlemse press. Bij rust leidde het team van Aad Baak met 31-34. Topscorers: Kooiman 15, Broekhof 13, Den Heeten 12. De Trotters hadden in Rein Paulides (25 pnt., 100 pet schot) en Moerer (28 pnt., 90 pet) hun belangrijkste spelers in de met gemak gewonnen wedstrijd tegen LUSV: 131-43 (64-28). kansen genoeg had om een gelijk aantal doelpunten te produceren. Schoonhoven werd hierbij boven dien geholpen door doelman Knij- nenbürg, die een "off-day" had. Binnen 10 minuten stond Schoon hoven op 0-2, waarna Wim Luiten 1-2 aantekende. Vlak voor rust werd een 1-3 stand bereikt. Een kwartier na rust scoorde Theo v. d. Bosch 2-3, waarna Schoonhoven 2-4 scoorde. Jan Luiten maakte 3-4, Schoonhoven vervolgens 3-5 en 3-6 en Jan v. d. Bosch besloot dit schuttersfeest door tenslotte voor 4-6 te zorgen. OranjeGroen-VTL 2-3 (0-1) - In dit duel toonde Oranje Groen zich vol komen gelijkwaardig aan VTL. De sondanks kwam VTL na 15 minu ten op 0-1 door Cor Jongejan. De zelfde speler werd kort na rust bin nen de lijnen gevloerd, waarna topscorer Vic Boutier de strafschop verzilverde (0-2). Koos -Tetteroo bracht Oranje Groen tot 1-2 terug door te profiteren van een misver stand tussen Moen en Kemping. Ab Kolkman scoorde een kwartier voor tijd 1-3, waarna Jan Ouwe hand 2-3 aantekende. Kort hierop werd een doelpunt van Richard Pattiapon (Oranje Groen) om on begrijpelijke redenen afgekeurd. Soccer Boys-Unitas (L) 2-2 (0-2) - Unitas leek in dit treffen eindelijk weer eens voor een zege te zorgen, want door twee doelpunten van Dammes Sierat hadden de Leide naars bij rust een 0-2 voorsprong. Soccer Boys kwam na rust echter terug. Na 10 minuten scoorden de Bleiswijkers 1-2 en vijf minuten la ter werd het zelfs 2-2. Dit doelpunt werd overigens uit duidelijke bui tenspelpositie gescoord. WOA-ZLC 3-1 (2-1) - Een ver diende zege voor WOA. Na een blunder van ZLC-goalie Dongel- mans scoorde Sjaak van Seggelen Meerburg's libero Thijs de Wit belet Jan Ubink van VNL de doortocht, tot genoegen van Kees van Rooy (links). 1-0. Uit een voorzet van laatstge noemde scoorde Koos v. d. Geest vervolgens 2-0. Hierna kon ZLC via een schitterend doelpunt van Kees v. d. Voort iets terug doen (2-1). Door Gé van der Star werd het tens lotte na rust 3-1 voor de mannen uit Oud-Ade. VNA-Nicolaas Boys 1-1 (1-1) - Een matige wedstrijd, waarbij beide voorhoedes totaal onmachtig ble ken. Na 10 minuten werd Jan Honsbeek in het strafschopgebied onderuit gehaald. Maarten Onvlee schoot de penalty beheerst in. Een kwartier voor rust kwam Nicolaas Boys via een kopbal op 1-1, SJZ-Floreant 3-0 (1-0) - Een do minerend SJZ had eigenlijk met grotere cijfers moeten winnen. Ter veel nonchalance van de aanvalsli nie voorkwam dit echter. Wim Bos opende na een half uur de score (1-0). Na rust werd deze stand door Gerard Lelieveld en Wim Bos (pe nalty) uitgebouwd tot 3-0. VNL-Meerburg 0-1 (0-1) - Een duel, dat werd ontsierd, omdat VNL-doelman Henny van der Hoogen en linksback Jan Bos. voortijdig de kleedkamers konden opzoeken. Bovendien kreeg Mul der een officiële waarschuwing van arbiter Ladan. Paul van der Heyden zorgde voor hei enige doelpunt in deze wedstrijd. ESTO-Kickers'69 1-2 (0-1) - In dit topduel heeft een fel aanvallend ESTO zich verslikt in een verstan dig counterend Kickers. Gerrit Wit zorgde met een schitterend geno men vrije schop voor 0-1. Na rust een fel aanvallend ESTO, dat een half uur voor tijd op 1-1 kwam. Vijf minuten voor tijd zorgde Gerrit Wit andermaal met een vrije schop voor de Leimuidense zege. LEIDEN - Via een degelijke remise tegen Jan Bekker is Pe ter Bosch de nieuwe jeugd- schaakkampioen van de LSB in de categorie tot 20 jaar gewor den. Bosch had in de slotronde aan een remise genoeg na de verrassende ontwikkelingen in de uitgestelde partijen van de zesde ronde. Zelf moest de Leidse Rotterdammer hierin tegen Wim Heemskerk spelen. Bosch verkreeg met de witte stukken een licht initiatief, wat resulteerde in een afruil naar een gunstig {oreneindspel. Op ponent Heemskerk wist het nog wel tot afbreken te redden, maar moest in tweede zitting toch het onderspit delven. Ti telverdediger John v. d. Wiel, de enig overgebleven concurrent van Bosch speelde tegen Jeroen Selier. Met een half punt ach terstand op Bosch was Van der Wiel wel verplicht om te winnen om nog enig perspectief op het kampioenschap te behouden. Zover kwam het echter niet omdat Selier snel een pluspion wist te bemachtigen. Toen zijn stelling van nog een pion be roofd dreigde te worden koos John v. d. Wiel eieren voor zijn geld: remise. Hierdoor zat Peter Bosch bij het ingaan van de ze- Peter Bosch kampioen van Leidse schaakjeugd vende en laatste ronde met een voorsprong van een vol punt op rozen. Jan Bakker trachtte za terdag met wit zijn sportieve plicht te doen, maar was al me teen zo ongelukkig om de lijfo pening van Bosch te kiezen. Van dit zowel speltechnische als psychologische voordeel maakte de LSG-er direkt ge bruik, waarna de stelling van Bakker zienderogen verslech terde. Jan Bakker aarzelde dan ook geen moment en aan vaardde de aangeboden remise. De 18-jarige Bosch finishte daarmee met een score van 6 uit 7. John v. d. Wiel bereikte via een gemakkelijke zege op Hans de Goede een totaal van 5V2 punt, wat goed was voor de tweede plaats. De "bronzen plak" lijkt weggelegd voor Ri- nie Kuijf, maar dan moet de Boskoper wel zijn uitgestelde partij tegen Roel Piket winnen. Voorlopig is Menno Okkes der de, omdat hij dankzij een reg lementaire zege op Martin Voorn 4V2 punt verzamelde. In de jeugdschaaksociëteit aan de Morsweg werden tevens de eerste vier ronden van het jeugdkampioenschap tot 16 jaar verspeeld. Als huizenhoog fa voriet stond het bij Philidor spelende Haagse talent Peter Gelpke geboekt. In de tweede ronde leed hij echter een sensa- tionelë nederlaag tegen Rutger Krans; Gelpke tastte in tijd nood mis. In de andere drie ronden sloeg Ruter Krans eveneens vernietigend toe, met als slachtoffers Joost v. Eg- mond, Maarten Kuyt en Jan Willem Duyser. De Leiderdor per gaat nu met 4 uit 4 fier aan de leiding van het 24 koppige deelnemersveld, want alle an dereleden misten 1 verliespunt. In een uitgestelde partij uit de eerste ronde om het Leids se niorenkampioenschap ook al een verrassing. Oud kampioen Theo Piket werd geklopt door Folkert Geertsma. k Peter Bosch (r) in actie tegen Wim Heemskerk. LEIDEN - Ook tegen Alysius heeft Scylla in de tafeltenniscompetitie het geluk niet aan de zijde gehad. Bij een 5-4 voorsprong kon Peter van Schie een 20-17 voorsprong tegen Dumez niet in winst omzet ten waardoor hij op één keer winst op Matthijsen bleef steken. Gerard Bakker moest alleen aan Schalleij de eer laten maar zag zich geëven aard door Joly Sojinu. De reserves hadden in Rob Regeer een match winnaar tegen Irene. Aan zijn drie punten in het enkelspel voegde hij een gewonnen dubbel toe. Karei van Schie en Theo Bakker zorgden voor de twee zeges die goed waren voor een 6-4 winst. Docos heeft in Ed van der Berg en Ed Fallaux twee ervaren cracks en VDO heeft dat geweten 8-2. Gerard van der Klaauw moest de twee verliespun- ten voor zijn rekening nemen. Do- cos 2 leed tegen de Treffers een 3-7 verlies. Van der Zwet en Van Rui ten beslisten met resp. drie en twee keer winst het duel in Veens voor deel. Scylla 3 begon door Frits Kan tebeen met winst op Jeras erg sterk maar moest uiteindelijk toch met 5-5 genoegen nemen. Avanti schrok van het puntloze optreden van Peter de Groot tegen St. HTSB, maar Louwers 'won zoals verwacht drie partijen omdat Peter Groot hem evenaarde werd er toch nog een nipte 6-4 behaald. Scylla 4 ver sloeg de Avanti-reserves met de zelfde cijfers vooral omdat Erik Noest ongeslagen bleef. TOV speelde tegen Dennenburg een knap duel. De Noord wijkers bogen 1-4 achterstand om in 6-4 tegen Dennenburg, waarin Bert Onnes en Jan Suiskens met één keer winst een bescheiden rentree maakten. De dames van Avanti stuurden Ta- naka met een ruim 8-2 verlies naar Limburg terug. Ook nu leverde het duel bij Deltalloyd voor Scylla een 8-2 verlies op maar ook nu weer was het geflatteerd. Marian Zoete melk gaf enige malen een voor sprong weg en bleef evenals Lies- beth van Winsen op nul staan. Sandra de Kruiff boekte gemakke lijke zeges op Annemiek en Conny van Moorst. De heren van Misu stelden tegen Vriendenschaar teleur 5-5. Polak en Thung wonnen tweemaal. Kui per bleef met één puntje meer on der de maat. Met twee plaatsen voor Frits Kan tebeen, Steffien van Gennip en Liesbeth van Winsen, een derde voor Marian Zoetemelk en een vijfde voor Patrick Swier heeft Scylla in Culemborg bij de sterkste jeugd van Nederland uitstekende resultaten geboekt. Vooral het op treden van Kantebeen en van Ge nnip in de achtkampen was opval lend goed. Frits Kantebeen moest pas in de laatste ronde Van Spanje voorlaten; Steffien van Gennip ging na een 19-16 voorsprong nog tegen Addy Snijders ten onder. Een en ander resulteerde overigens in een uitnodiging voor de jeugdinter- land tegen Luxemburg voor Frits Kantebeen, Steffien van Gennip en Patfic Swier. met medewerking van: Wim Rijsbergen (Feyenoord) Pim van der Meent (trainer FC Amsterdam) Cor Vreugdenhil (Rijnsburgse Boys) Paul de Tombe (sportredacteur Leidsch Dagblad Gastheer Hans Versnel Het Forum zal enkele actuele voetbalzaken behandelen. Verder een sportkwis met vele leuke prijzen.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 14