Doodzieke populieren moeten worden gerooid PUBLIEK Nog geen baby-aanbod' voor 'pleegmoeders' Arti wil ook ra pijperkorps "IBQ333B Nachtelijke bezetting politie H'meer minimaal MISS- SELECTIE GAAT NIET DOOR IN ALKEMADE PAGINA 4 VRIJDAG 11 FEBRUARI 1977 Arti in het be gin. Tamboer- maitre Nico Pie- terse geeft nog steeds de maat CDA in Hazerswoude nog niet opgericht HAZERSWOUDE - Het Christe lijke Democratisch Appel in Ha zerswoude heeft gisteravond voor het eerst van zich doen spreken. Volgens de voorzitter van de plaat selijke AR-kiesvereniging Wes- thoff, ging aan de bijeenkomst die was aangekondigd als „oprich tingsvergadering" wel „een hele bevalling" aan vooraf. Tot een échte oprichting van een CDA- federatie kwam het gisteravond namelijk nog niet. Dus worden over een week of wat ARP-ers, CHU-ers en KVP-ers weer bij elkaar ge trommeld om de huishoudelijke aangelegenheden van de plaatse lijke federatie af te handelen. De besturen van de drie plaatselijke afdelingen zijn het er in elk geval over eens geworden dat in het be stuur iedere partij met twee perso nen zal zijn vertegenwoordigd. Dat zou een bestuur, bestaande uit zes personen moeten opleveren. Volgens AR-bestuurder Westhoff is er, net als op landelijk niveau, heel wat overleg in Hazerswoudse eon- fessionle kringen gevoerd en zijn er de nodige compromissen gesloten voordat het CDA van de grond kwam. Westhoff: „We hebben ons niet door de macht van het getal laten leiden. Integendeel, we hebben de eensgezindheid gezocht, met een politiek programma'*. Vandaar dus dat er, met instemming van de le den, een bestuur van zes personen zal worden geformeerd. Overigens voert het CDA in de gemeente waar ARP-, CHU- en KVP-raadsfracties al geruime tijd samenwerken, nu een ledenwerfactie. Rita Hoving treedt op in Nieuw Vennep NIEUW-VENNEP - Zangeres Rita Hovink komt zaterdag haar Nieuw-Vennep. Ze zal daar vanaf tien uur 's avonds zingen in theater "De Rustende Jager" in het pro gramma "lekker lui luisteren" waarpan ook wordt meegewerkt door een operette-duo, bestaande uit Judith van Leersum en Alex de. Mari. Het programma wordt aan elkaar gepraat door tv-presentator Henk Krol. HAARLEMMERMEER - De nach telijke, bezetting van de politiebu reaus in Haarlemmermeer, is tal van raadsleden nog een doorn in het oog. Alleen het hoofdbureau van politie in Hoofddorp is dag en nacht bezet. De overige politiebu- reau's zijn 's nachts gesloten. Vol gens burgemeester C. van Stam, als hoofd van de politie, is een perso neelstekort de voornaamste oor zaak. Volgens Van Stam zal de si tuatie echter geleidelijk verbete ren. Verwacht wordt dat eind dit jaar. het politiekorps van Haarlem mermeer op volle (en gewenste) sterkte wordt gebracht: honder dzestig. Ais daar in de Bollenstreek voldoende animo voor blijkt te bestaan willen twee Voorhoutse huismoeders, beiden in de veertig, vijf dagen in de week van 's morgen half negen tot vijf uur 's middags "pleeg moedertje" gaan spelen voor de baby's in de leeftijd van twaalf maanden. en moeders van opgroeiende schoolkinderen, per dag zo'n vier baby's onder huri hoede nemen. Als "opvangcen trum" zal een gedeelte van de woning van Mia Nieskens (Oranje Nassaulaan) worden gebruikt. Ze heeft er twee kamers voor gereserveerd. Eén waarin twee boxen komen te staan en een slaapkamertje met twee baby-bedjes. Er wordt met de kinderen gespeeld, ze krijgen op tijd de fles of een warme hap en als het weer dat toelaat wordt er ook met de baby's buiten gewandeld. Een da gindeling dus zoals de "ech te" moeders die ook hebben. Voor hun baby-diensten vragen de twee vijftien guldén per dag. Dat betekent dat ze voor een ochtendje en middag zoet houden van vier kinderen elk dertig gulden vangen. "Ergens doen we het ook voor het geld", zegt Mia Nieskens, "maar dat is niet het belang rijkste. We doen het meer voor de gezelligheid. We gaan nu eenmaal graag om met ba by's. Dat is lange tijd ons be roep geweest. Ik was kraam verzorgster, Allegonda ver pleegster. Nu we zelf uit de kleintjes zijn willen we de draad weer oppakken". Eén voor deze streek uniek ex periment. Begin maart willen ze het gaan proberen. Toch ziet het er op dit moment nog niet naar uit dat ouders ujt Voorhout en omgeving staan te dringen om hun jonge kroost voor korte of langere tijd in vreemde handen te ge- Geen reactie Immers, op de twee adverten ties (veertien dagen gelèdén werd de eerste geplaatst) in plaatselijke weekbladen kwam tot nu toe nog geen en kele reactie binnen. Zelfs geen verzoek om nadere in formatie. Desondanks zijn Al legonda Steinman en Mia Nieskens ervan overtuigd dat er in de Bollenstreek wel de gelijk behoefte bestaat aan een baby-opvanghuis. "We denken bijvoorbeeld aan werkende ouders, vrouwen die Wel eens een ochtendje willen gaan "stadten" of een echtpaar dat er een paar da gen tussenuit wil om vakantie te houden", zegt Mia Nies kens. "Er zijn zat mogelijkhe den te bedenken waarom mensen hun baby willen uit besteden. Als hun plannetje doorgaat wil len de twee, beiden getrouwd "We hebben eerst gedacht aan iets met kleuters. Maar dat zien we toch niet zo zitten. Daar zou je in huis teveel om kijk naar hebben. Voor je het weet trekken ze iets omver of glippen ze naar bui ten, de drukke straat op. Dat risico vinden we te groot. Die hele kleintjes komen nauwe lijks van hun plaats. Die kun je met gemak in de gaten houden". Het initiatief van de dames Nieskes en Steinmann is in "vakkringen" in Voorhout niet enthousiast ontvangen. Men staat nogal sceptisch tegenover dit huiskamerex periment met baby's, on danks het feit dat twee gedi plomeerde krachten een oogje in het zeil houden. De Voorhoutse wijkverpleeg sters, zo hoorde ik, hebben van de. dienstdoende kinder arts in het gezondheidscen trum te horen gekregen dat zij geen medewerking mogen verlenen aan deze baby- crèche. Allegonda Steinmann: "We hebben aan de wijkverple ging adressen gevraagd van Voorhoutse gezinnen met een baby. Maar die adressen heb ben we niet gekregen. Daarom zijn we gaan adverte ren. Er werd ons verteld dat de kinderarts niet achter ons initiatief staat. Hij vindt dat vooral het eerste levensjaar de baby's nog te sterk aan hun moeder gehecht zijn en dat daarom het uitbesteden aan een vreemde niet moet wor den aangemoedigd. Daar geef ik 'm ergens wel ge lijk in. Mijn kind zou ik op die leeftijd ook niet aan een ander geven. Maar de praktijk wijst nu eenmaal uit dat er veel moeders zijn die daar anders over denken. Die willen we helpen". door Herman van Amsterdam Tips voor deze rubriek kunt U elke morgen tot 10.00 uur aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 38. U mag ook schrijven. De voor vanavond vastges telde voorselectie van de Miss-Alkemade-verkiezing (zie ook mijn rubriek van af gelopen woensdag) gaat niet door. Oorzaak: er valt niets te selec teren. Er zijn in totaal slechts zes kandidates. En men heeft er twintig nodig, vandaar. De op 19 februari geplande verkiezing is nog niet uitgesteld. Voor die da tum hoopt men nog wat da mes in te kunnen schrijven. Men gooit er volgende week ook nog eens 4000 folders tegen aan om de Alkemadese schonen te overreden alsnog in te schrijven. Toen 25 jaar geleden Jo Versluis bij het bestuur van de Lange- raarse muziekvereniging Arti aan kwam dragen met het voorstel om ook een drumband op te richten stemde men na veel vijven en zessen wel toe maar erg enthousiast was men niet. In die dagen was een drumband een min iet$. Dat geroffel op al die trommels had maar bar weinig met muziek de maken, vond men. Arti kreeg desondanks als één van de eerste Nederlandse muziek korpsen een drumband, die nu 25 jaar bestaat. De Langeraarse tamboers zijn er een kwart eeuw serieus tegenaan gegaan en'béhaalden menig succes. Eerst onder de bezielende lei ding van instructeur Jo Versluis, later onder Gerrit Stellaard en momenteel schaven ze aan de muzikale conditie o.l.v. Willem Pie- terse, wiens naamgenoot Nico Pieterse al 25 jaar als tamboermai- tre de drumband aient. Momenteel zitten er alleen slagwerkers in de band, maar er zijn plannen om samen met de streekmuziékschool er een pijperkorps aan toe te voegen. Arti-secretaris Cees v. d. Vlugt: "De sfreekmuziekschool verzorgt een blokfluitopleiding. Maar dat stelt niet zo bar veel voor. Want hoe vergaat het de meeste leerlingen? Een paar jaar lang zitten ze thuis een beetje te piepen op zo'n ding en uiteindelijk verdwijnt 'ie aan het slot van de opleiding ergens, in de kast en kijken ze er nooit meer Dat is zonde. Ons voorstel is nu dat die blokfluitleerlingen voortaan les krijgen in het bespelen van een pijperfuit. Dan hebben ze ten minste een mogelijkheid om later in ons pijperkorps te worden opgenomen. Nu kunnen ze geen kant op met hun blokfluitje. Ik heb helaas de indruk dat de streekmusiekschool nog niet,zo bar veel voelt voor onze suggestie. De pijperfluit zien ze geloof ik nog een beetje als een minderwaardig instrument, dat eigenlijk onvol doende allure heeft. Bovendien is men waarschijnlijk bang nogal wat leerlingen kwijt te raken zodra Arti een pijperkorps opricht." KOUDEKERK AAN DEN RIJN - Twaalf doodzieke populieren langs de Hondsdijk in Koudekerk moeten noodgedwongen worden gekapt. Ze vormen in de eer ste plaats een ernstig gevaar voor het sluipverkeer, dat dagelijks gebruik maakt van het landelijke Weggetje. En flinke storm en de kans is zeer reèel dat enkele van de 25 jaar oude bomen omver waaien. De kapmaatregel, een noodgreep die pas in allerlaatste instantie door de provinciale waterstaat wordt gehan teerd, is ook nodig om de nog gezonde populieren voor ondergang te behoeden. Want wat is er aan de hand: de zieke bomen zijn aangetast door de zogenaamde wilgenhoutrups. Dit insect legt zijn eieren iri het loofhout en is met het blote oog niet waar te nemen. De rupsen zijn voor het "groen" verschrik kelijk gevaarlijk. Ze gaan van boom tot boom en verpulveren hen. Verrottingsverschijnselen zijn het gevolg en de bomen wor den bijzonder zwak. Zoals gezegd: de bomen worden niet één, twee, drie van de'aard- bodem weggevaagd. Deskundi gen van Staatsbosbeheer zijn er aan te pas gekomen om te beves tigen wat de "leken" in eerste in stantie al vreesden. Pas toen het definitieve oordeel was geveld, gaven Gedeputeerde Staten goedkeuring om de populieren om. te hakken. 24 nieuwe Deze maand nog maakt Van Zwienen, een bekende boom- Ing. Boumans hand verdwijnt in de boom: het hout is totaal ver pulverd. rooier in ons land, een begin met het kappen van de bomen langs de Oude Rijn. De zieke worden er tussenuit gehaald, de rest blijft gewoon gehandhaafd. Maar het provinciaal bestuur heeft wèl op dracht gegeven, dat er voor die twaalf omgehakte bomen, 24 nieuwe in de plaats moeten ko men. Die hoeven niet allemaal langs de Oude Rijn te worden ge plant. Ze mogen ook op een an dere plaats in de streek worden neergezet. Vast staat in ieder geval wel, dat er jonge bomen op de plaats van. de gekapte zullen worden gezet. Vermoedelijk 15 stuks. Het ligt in de bedoeling dat^e in de loop van maart de grond al in gaan. Zo'n jaar of drie geleden kon digde de aftakeling van de popu lieren zich eigenlijk al aan. Toen kwam er een forse tak naar bene den. Het gevolg hiervan was dat een automobilist met zijn wagen over de kop sloeg. Staatsbosbe heer meldt dan ook in het verslag van zijn onderzoek dat "de bo men in het verleden een minder zorgvuldige behandeling hebben gehad". Geen hobby De heer Bouwman, hoofd van provinciale waterstaat, zegt "Heus hoor, het kappen van bo men is beslist geen hobby van ons. Wij zullen zeker niet licht vaardig een boom omver halen. Daar zijn we veel te kritisch voor. Die maatregel nemen we pas als het werkelijk niet anders kan. Al les doen we eraan om iedere boom te sparen." Hij somt op, dat bomen worden gestut als dat nodig is; dat wegen worden omgelegd als er fraaie bomen op hun weg liggen (Pape laan in Voorschoten). "En zo zijn er nog wel wat voorbeelden te %noemen. Wat Koudekerk betreft we moeten ongelukken voorko men en ervoor zorgen dat de rest van de populieren niet wordt aangetast."

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 4