..Ping-pong bal als rookbom bij FC Utrecht Freek Rienks: „Laatste kans voor Kat wijt BAARD ARMER: ROLSTOEL RIJKER... Verheyentoch naar Roda JC mAi.wm Wim Rijsbergen: zonder consequ mofi Voetbalclub nog niet beboet Tafeltennisteam wint van Oostenrijk: 5-2 fn VRIJDAG II FEBRUARI 1H77 PAGINA 13 99 KATWIJK - „Morgen moet het er maar eens van ko men", oordeelt Freek Rienks, Katwijks talentrijkste voetballer en laatste man. „Het is toch te gek, dat we in die onderste regionen hangen!" Verbazing en ont steltenis heersen bij de 23-jarige verdediger over de positie die zijn club, Katwijk, in de zaterdag tweede klasse inneemt. Na een veelbelovende start, klapte de ploeg een aantal we ken geleden geheel in en moet nu genoegen nemen met een vijfde plaats van onderen. Ge zien de ontwikkeling, die Kat wijk de afgelopen jaren mee maakte misschien begrijpelijk. Vorig jaar wisten de Katwijkers zich uitzonderlijk goed te handhaven, na de snelle opmars uit de vierde klasse. Maar zoals gebruikelijk bij een dergelijke ontwikkeling (vergelijk Rand stad Sport, LDWS, etc.) heeft ook Katwijk nu moeite met de vertraagde aanpassingsver schijnselen. Drie weken gele den begon de terugval. Bij 's Gravenzande. Katwijk zou bij winst een rol in de top mee kunnen spelen. Het tegendeel werd bewaarheid. De week erop kreeg het verval een ver volg tegen ASWH. Morgen dan de wedstrijd tegen SI ZO, nummer laatst. Katwijk wil er waarschijnlijk niet van horen, maar het zal wel degelijk een vier-punten-wedstrijd worden. Bij winst voorlopig uit de zor gen. bij verliesFreek Rienks heeft moeite om met die feiten geconfronteerd te wor den, hij erkent ze echter wel. „Het probleem met ons is dat we een mentale klap op moeten kunnen vangen. Dat kunnen we niet. Het zelfvertrouwen is to taal verdwenen, er is geen ver band, geen lijn, in ons spel te ontdekken. Nee, het is een be droevend en verloren seizoen". Rienks praat openhartig over het falen van zijn ploeg en neemt daarbij geen blad voor de mond. Hij noemt andere oorza ken: „We moeten ook steeds weer met een ander elftal voet ballen. Steeds maar weer die verschuivingen binnen het elf tal, dan is die weer geblesseerd, dan wordt er weer van plaats gewisseld en ga zo maar door. Bovendien hebben we een aan tal spelers dit seizoen moeten missen, zoals Kees Guyten Piet Kruyt, die eigenlijk onmisbaar zijn. Redenen te over voor onze slechte prestatie Daarnaast vraag ik me af of trainer Ver- kuylen niet té lang bij ons is ge bleven. Niet orrl hem tekort te doen, hij heeft ons per slot van rekening twee klassen hoger gebracht. Maar ik dacht dat je in zo'n periode wel op elkaar raakt uitgekeken". Freek Rienks filosofeert verdel en denkt met weemoed terug aan de glorietijd van twee, drie jaar geleden. Aan Leen de Best, aan wie hij zoveel heeft te dan ken, aan de ijzeren reus Kees Guyt, aan zijn posities op het middenveld en in de spits. Hij beseft dat hij daar niet al te lang bij stil kan staan. De tijd gaat door. En bovendien is hij nog jong. In ieder geval is hij de wanhoop niet nabij. Integen deel. Hij ziet zelfs lichtpunten. „Momenteel ontbreekt de erva ring nog. We moeten vrijer gaan voetballen, we moeten tijdens een wedstrijd kunnen explode ren, brutaal zijn. Dat is er nog niet allemaal, maar we hebben een jong team, dat nog moet groeien. En het groeit. Als je ie dere speler apart bekijkt, zie je dat die kwaliteiten heeft, goede kwaliteiten. Als je nu van die elf goede kwaliteiten één geheel kan maken, dan ben je er. Wat Freek Rienks: „We voetballen onder meer zo slech tomda ter in onze klasse zo slecht wordt ge voetbald". dat be.treft zal het het volgend seizoen veel beter gaan. Weetje wat ook een oorzaak kan zijn voor ons slechte voetbal? Het slechte voetbal van de andere clubs bij ons in de klasse. Als je onze klasse vergelijkt met die van Rijnsburgse Boys, dan zit ten er bij de Boys veel meer ploegen die echt willen voetbal len. Dat stimuleert. Wij hebben allemaal van die clubs uit het boerenland als tegenstander. Daar wordt op fysiek gevoet bald, anders gewoon. Als we volgend jaar nu ook nog in een goede klasse terecht komen, dan wordt dit seizoen snel ver geten". Dan moet er morgen wel van SIZO worden gewonnen. De belangen van beide verenigin gen zijn groot. Voor SIZO is het duel één van de laatste strohal men. Voor Katwijk betekent winst zeer waarschijnlijk lijfs behoud. Rienks: „Het is wel te hopen dat er wat meer publiek komt dan de laatste wedstrij den. Alleen als het goed gaat zie je toeschouwers. En als ze dan komen, gaan ze eerst nog schel den ook, voor ze gaan juichen". WALTER OOMEN De lichtmast van Oranje Groen/Leidse Boys, die vorige week ter aarde stortte, zal voor beide voetbalclubs geen ver lies opleveren. De heer Philip- sen van de Leidse Sportstich ting heeft via de firma, die de lichtmasten verkoopt en le vert, weten te bewerkstelli gen, dat er weer een nieuwe lichtmast komt. Wel voor niets. De firma, Strago Electro, zal met de fabrikant pra ten over de aansprakelijkheid van de scheur in de oude lichtmast. RCL zal morgen in Leider dorp een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen de zon daghoofdklasser EDO uit Haarlem. De wedstrijd zal om 14.00 uur beginnen op het veld van RCL. LEIDEN - Volgens Wim Rijsbergen heeft de gele kaart die hij woens dagavond op Wembley opliep geen enkele consequentie. ..Die kaart is gewoon weer ergens op een lijst bijgeschreven en daar komt voorlopig verder niets van. Misschien alleen bij een volgende vriendschappelijke interland, maar zeker niet bij het kwalifica tieduel tegen Belgie op 26 maart. Als ik daarvoor gekozen wordt, kan ik daarin gewoon meedoen" aldus de voorstopper van Oranje vlak nadat hij uit Engeland was teruggekeerd". In Antwerpen zal het volgens Leidse Willem overigens beduidend zwaarder worden voor Oranje. Het Nederlands elftal mag op Wembley een voortreffelijke show hebben opgevoerd (Rijsbergen: maarzo hoefje onze prestatie nou ook niet te kleineren. Het liep gewoon erg goed.Vanaf het begin al. En als Cruijff dan ook nog eens in zo'n vorm steekt kan het gewoon niet meer mis. Niet te geloven wat hij allemaal nog kan. De ovaties die hij herhaaldelijk kreeg waren volkomen terecht. Zulk voetbal hebben die Engelsen toch nog nooit gezien? Wijzelf ook - 1 dig niet het was verrukkelijk voetbal len"). de omstandigheden waren er ook naar. Rijsbergen blijft dan ook nuchter met beide benen op de grond, met de constatering dat ..die Engelsen wel heel erg simpel speelden. Zonder mandekking. zonder intelligentie. Onze mid denvelders hebben nog nooit zo veel vrijheid gekregen als daar. Dat zal tegen België wel anders worden. Die zullen bijvoorbeeld Cruijff geen milimeter ruimte ge ven al is het natuurlijk ook weer niet zo dat je Guy Thijs, de Belgi sche bondscoach, nou maar moet geloven. Die zei na de interland dat er nog wel een stuk of tien Eu ropese teams op Wembley hadden kunnen winnenMisschien wel ja, slechte wedstrijden tegen IJsland en Noord-Ierland. Dit was dan ook een geweldige opsteker". Ook financieel. De Oranje-klanten die aanvankelijk met 2500 gulden per man beloond zouden worden, kunnen dankzij de meevallende recette op Wembley duizend gul den extra tegemoet zien. ZEIST - De tuchtcommissie van de KNVB zal volgende week schriftelijk vonnis wijzen in de strafzaak tegen FC Utrecht, die gisteravond in het sportcentrum in Zeist op verzoek van de Utrechtse vereniging mondeling is behan deld. De eredivisieclub werd in staat van beschuldiging gesteld naar aanleiding van incidenten tijdens de wedstrijd FC Utrecht-Roda JC op 23 januari jongstleden. Arbiter Cees de Bruin staakte het duel tegen het einde van de tweede helft enkele minuten om dat bij het doel van Roda JC een rookbom was geworpen, waar door het doel onzichtbaar werd. De tuchtcommissie besloot na korte schorsing niet onmiddellijk vonnis te wijzen. De leden wilden gezien de toedracht van de zaak na de getuigenverhoren nader beraad. Arbiter de Bruin benadrukte tij dens het verhoor dat het nooit in zijn bedoeling heeft gelegen de ontmoeting definitief te staken. Hij merkte op dat behalve het "rookbom-incident" voorname lijk sprake is geweest van het gooien van met modder gevulde plastic bekers en enkele rotjes, die vrijwel alle buiten het speel veld terecht zouden zijn geko men. De scheidsrechter was van mening dat het bestuur van FC Utrecht alles heeft gedaan wat er van mocht worden verwacht. Mr. W. J. Jansen, voorzitter van de commissie, vroeg zich herhaalde lijk af of ooit was overwogen bij wijze van proef de beruchte "Bunnikzijde-tribune" eens niet te bemannen. "Ja", zei Kees Werkhoven, voorzit ter van de FC Utrecht; "maar de politie heeft het ons sterk ontra den. Nu is de onrusthaard geloca- liseerd, wat optreden van de poli tie vergemakkelijkt. Anders ver spreiden de oproerkraaiers zich over het gehele stadion". Mr. R. E. C. Vilee, bestuurslid en raadsman van Utrecht, acht het bestuur van zijn club niet ver antwoordelijk. Hij betoogde dat er allerlei maatregelen waren ge nomen. Dat er nu ondermeer steeds een achttal agenten in burger op de beruchte tribune is om onruststokers op te sporen. Dat rookbom-incident ontstond - zo heeft een politieonderzoek uitgewezen - doordat vermoede lijk een ping-pong balletje in een bepaalde vloeistof is gedoopt en aangestoken. Het is duidelijk dat zo'n klein voorwerp niet tevoren kan worden opgespoord". Sparta heeft geprobeerd Ajax te bewegen, de competitiewedstrijd die voor zondag is vastgesteld, op zaterdagavond te spelen in ver band met het wereldkampioen schap schaatsen. Het bestuur van Ajax heeft negatief gereageerd omdat vijf Ajax-spelers deel uit maakten van de selectie van het Nederlands elftal voor de vriend schappelijke wedstrijd tegen En geland. Hans Erkens, de middenvelder van Ajax, heeft met succes een lies-operatie ondergaan in het St. Annadal-ziekenhuis in Maas tricht. De operatie was noodzake lijk, nadat Erkens in de wedstrijd tegen PSV twee scheurtjes in de liesstreek opliep. Erkens hoopt over zes weken zijn rentree te maken in het eerste elftal van Ajax De Ajacied Wim Suurbier is door de tuchtcommissie van de KNVB voor twee wedstrijden geschorst. De rechter vleugelverdediger kreeg die straf naar aanleiding van de gele kaart, die hij zondag opliep in de ontmoeting tegen FC Den Haag. Na een grove overtre ding tegen Oeki Hoekema. De in ternational kreeg tevens een boete van 300 gulden. Ray Clark heeft, op advies van de raadsman van Sparta, mr. J. Dommering, hoger beroep aan getekend tegen de schorsing voor drie wedstrijden en een boete van 250 gulden. Hij kreeg deze straf in verband met een kopstoot incident met Huub Stevens in de wedstrijd Sparta-PSV van 23 ja- Clark vindt onjuist dat bij de me ningsvorming over het incident gebruik werd gemaakt van tv- beelden van Studio Sport. WIELRENNEN - Het koppel Mar- tens/Sercu heeft de zesdaagse van Antwerpen gewonnen. Het Bel gisch duo had een ruime voor sprong op het koppel De- meyer/Fritz. Rene Pijnen werd met zijn maat Rik van Linden derde met een ronde achterstand. Gisteren reisde het Nederlands elftal terug naar ons land met aan boord een perfecte lijfwacht in de persoon van Sam McCloud, marshall uit Taos, of wel de acteur Dennis Weaver. Hier in geanimeerd gesprek met Johan Cruijff. Lotto en Toto DEN HAAG - De cijfers van de lotto en toto van het afgelopen weekeinde zijn: LOTTO NO. 6 Inleg: f3.680.705,-. Pnjzenbedrag: f 1.869.913,04. Ie prijs: 2 winnaars, die elk bruto f 366.747,- ontvangen; 2e prijs: 7 winnaars, die elk bruto f24.976,- ontvangen; 3e prijs: 333 winnaars, die elk f 787,- ontvangen: 4e prijs: 12.589 winnaars, die elk f27,- ontvangen; 5e prijs: 15.820 winnaars, die elk f22,- ontvangen. TOTO NO. 6 Inleg: f754.516,-. Prijzenbedrag: f426.241,81. Ie prijs: 1 winnaar, die bruto f211.204,- ontvangt; 2e prijs: 30 winnaars, die elk bruto f2.986,- ontvangen; 3e prijs: die elk f 141,- ontvangen. Turn wedstrijd in Leiderdorp jaar. Excelsior heeft deze districts kampioenschappen in samenwer king met de sectie Wedstrijdsport van het KNGV georganiseerd. Aan de kampioenschappen nemen 50 turners van de Dordse, de Goudse, de Rotterdamse en de Leid- se/Haagse kring deel. De wedstrij den beginnen om 10.00 uur en zijn om 16.30 uur afgelopen. LEIDEN - Morgen organiseert de Leidse gymnastiek- en schermver- eniging Excelsior, in het kader van haar 75-jarig bestaan in de sporthal Opdreef in Leiderdorp de provin ciale districtskampioenschappen turnen. Deze kampioenschappen (voor junioren en senioren) zijn het eerste van een reeks evenementen van de vereniging in dit jubileum- een miljoen gulden aan prijzen Te winnen in de Nationale Puzzelaktie t.b.v. Nationaal Fonds Beter Leven Kreatieve Handwerken Gezellig, ontspannen handwerken met Zareska komplete handwerk- pakketten (stramien, wol, naald en werkbeschrijving). Geschenk van Hageo, Hengelo (O): 190kruissteekkussenpakkettent.w.v./20,-en 190 kruissteekloperpakkettent.w.v. f 37,— LEIDEN - "Hij had zijn baard toch zo lief' grinnikt John van der Born, "maar van avond gaat hij er wel mooi af. Honderd gulden had iemand er voor geboden, maar dat vond ie te weinig. Er moest meer tegenover staan. Een rolstoel be paalde hij. Dacht zeker: dan ben ik er mooi vanaf. Een flinke misrekening, want gisteren belde de directeur van de Lemij, dat hij die duizend gulden wel even zou overmaken. Nou Huigsloot baalde wel, maar hij vatte het uiteraard sportief op. Voor dit doel had hij zijn geliefde baard best over". John v/d Born, initiatiefnemer van de ak- tie die tot doel heeft de financiële draag kracht van de mindervalide sportver eniging De Sleutels te vergroten glimt van plezier als hij verhaalt over de ma nier waarop mede-comitélid Theo Huigsloot keek toen hij hoorde van de daad van de Leidse ondernemer Van Leeuwen. "Het is een van de vele leuke reacties die wij tot nu toe gehad hebben", zegt her enkapper Van der Born, die vorige week zijn ideeën kenbaar maakte en nu met het definitieve plan de campagne komt. "Vanavond moet het gaan gebeuren, dan hopen we onze slag te slaan met het car navalsfeest in de ijshal van Ton Menken. En het belooft een grote happening te worden. Het kan haast niet misgaan met die keur van artiesten en sportsterren die belangeloos hun medewerking toe zegden. Definitief is nu dat behalve Ronnie Tober en de Twee Pinten ook André Hazes zal optreden. Zeker is ook, dat naast Wim Rijsbergen en Tonnie Kamphues, Feyenoord-spits Nico Jan sen en AZ-speler Willem van Hanegem acte de prèsence zullen geven. Gerben Karstens komt ook, ondanks het feit dat hij vanwege die val in de zes daagse nauwelijks kan lopen. Verder hebben we twee orkesten terwijl er eveneens twee carnavalsverenigingen zullen zijn om de stemming er helemaal in te brengen. En te houden, want we gaan tot twee uur 's nachts door. "Ik heb alleen het idee", gaat Van der Bom verder, "dat veel mensen denken, datje persé op schaatsen moet komen. Dat is natuurlijk niet zo, er komt een vlonder in de hal waarop gedanst kan worden, vanmiddag rijdt er een geluidswagert door d stad die het laatste nieuws zal brengen. Tevens kan men'bij die auto, evenals bij de hal, toegangsbiljetten a raison van een tientje kopen. Voor de i die niet kunnen komen is er na tuurlijk nog het telefoonnummer (769344 Ton Menken) om hun giften door te bellen. Men mag uiteraard ook meteen een bedrag overmaken op het gironummer van De Sleutels (3542558)", voegt Van der Bron er quasi-nonchalant aan toe. "Maar het liefst hebben we natuurlijk dat de men sen naar de hal komen. Hoe meer hoe liever, er kunnen er genoeg in. Tenslotte is het voor een goed doel". AD VAN KAAM ROTTERDAM - De Feyenoordspe- ler Jan Verheyen, vorige week het grote struikelblok bij de pogingen van Feyenoord om via een "ruil" Rodaspitsspeler Gerard van der Lem in te lijven, zal toch in Ker- krade spelen. Vujadin Boskov heeft namelijk besloten om Ver heyen zondag, in plaats van de ge blesseerde Wim Jansen, op te stel len in de uitwedstrijd tegen Roda JC. HENGELO - De Nederlandse tafeltennisploeg, bestaande uit Bert van der Helm, Nico van Slobbe en Bettine Vriesekoop, heeft gisteravond in Hen gelo (Overijssel) - in een wedstrijd voor de eerste divisie van de Europese competitie - Oostenrijk verslagen. De enige verliespunten kwamen op naam van Nico van Slobbe (in het eerste enkelspel) en het gemengd dub bel Van der Helm/Vriesekoop. Nadat de beslissing reeds was gevallen - bij de stand van 4-2 voor Neder land - versloeg Bert van der Helm in het laatste enkelspel de 19-jarige Günter Muller. De overwinning van 5-2 houdt in dat Polen, dat in War schau Griekenland met 6-1 versloeg, de eerste plaats in punten met Neder land deelt. Beide landen hebben tien punten uit zes ontmoetingen. Het partijensaldo, dat bij gelijk eindigen beslissend zal zijn, is voordelig voor Nederland: 30-12 tegen 28-14. Nederland speelt op 2 maart (uit) de laatste wedstrijd tegen België en Polen (thuis) tegen Italië. w

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13