De Danaiden grijpt laatste strohalm Crosstitel Lelieveld Basketballers Lugdunm weer naar nederlaag Dames Jew tig Ade op weg naar zaall landbal-titel Leidse korfballers winnen met 16-17 bij AKC Terugkeer Vd. Hoorn Nederlaag dames van Gemini/K UTRECHT/LEIDEN - De basket- bailers van het Leidse Lugdu- num/Luba lijken in een ernstige vormcrisis te verkeren. Gistera vond verloren de Leidenaars vrij verrassend bij het op de voorlaatste plaats staahde Midland (84-77), waardoor het droeve beeld ontstaat dat Luba sinds de jaarwisseling geen enkele wedstrijd meer heeft kunnen winnen. Lu ba-coach Kal lenberg had zijn spelers gewaar schuwd voor de Utrechtse ploeg, die de laatste tijd steeds beter voor de dag komt. De waarschuwing werd kennelijk in de wind geslagen, want bij rust leidde de thuisploeg met 49-32. Een goed uitgevoerde press bracht de Leidenaars terug (63-63), maar in de eindfase kwam men toch spe lers en adem tekort om Midland te vonnissen, via 76-75 werd het tens lotte 84-77. In de Vijf Meihal kon zaterdaga vond ook SSTD uit Slikkerveer het Leidse VAK/Stars/LISC niet be dreigen. By rust had de ploeg van Rudy van Eijck al een 40-17 voor sprong opgebouwd, reden voor zijn spelers om het in de tweede helft kalmer aan te doen. Eindstand: 70-45. Misschien dat volgende week het steeds beter draaiende BVO Alphen iets kan doen aan de ongeslagen status van LISC. In de tweede divisie C kwam Lisse goed voor de dag tegen Racing Am sterdam: 96-84, met Lisse en Exer- citia in de strijd om de vierde plaats, hanteerde de hele wedstrijd een press-verdediging waar de Lisse- naren met name in de eerste helft goed uitkwamen, rust 47-32. Na de hervatting kwamen de Amster dammers nog terug tot 7 punten, maar Lisse hield het hoofd koel. District-eersteklasser Leiderdorp had in de eerste speelhelft van de wedstrijd tegen de ongeslagen lijs taanvoerder DAS weinig te vertel len, getuige de 22-38 ruststand. Leiderdorp kwam daarna nog knap terug (48-51), maar miste de kracht om het karwei af te maken: 53-72. Het met Berendsen en Maassen versterkte regionale jeugdteam van Mercasol had na de prima ge speelde eerste helft van de wed strijd tegen het ongenaakbare DDRZ de illusie de Rotterdammers hun eerste nederlaag te kunnen be zorgen: 37-36. Na rust was de Leidse tegenstand onthutsend snel gebroken, een sublieme Eric van Solm (22 punten na rust) dirigeerde zijn team via 41—71(!) naar een ver diende 66-91 zege. Maassen scoorde 34 punten, een vooral voor rust goede Walter Baars kwam tot 12. MAANDAG 7 FEBRUARI 1977 Een doelpunt van Jan Heinrichs in het duel van Fides Pacta tegen Sperwers. Zijn opponent staat met open mond te kijken. LEIDEN - Verrassende ontwikke lingen vinden er plaats in de hoofd klasse 'b van de microkorfbalcom- petitie nu de beslissingen in zicht komen. Aan de top was er de uit schakeling van Ons Eibernest op nieuw een thuisnederlaag) en de knappe winst van outsider Die Haghe op Allen Weerbaar in Am sterdam 11-16). De Danaiden won in Almelo met 16-17 van AKC, waardoor De Danaiden de kansen in eigen hand heeft gekregen. Op Zuiderkwartier na (opzienbarend verlies tegen TOP) bleven de Leidse teams aan de góede kant van de score. Fides Pacta en De Algemene deelden de punten, winst was er voor Pernix, Ons Eiland, Crescendo en een gelijkspel voor KNS. Alleen de derdeklassers verloren. AKC-De Danaïden 16-17 (10-8) - De laatste strohalm heeft De Da naiden vastgegrepen. Aanvanke lijk was AKC hard op weg naar een flinke overwinning, zo leek het al thans. Halverwege de eerste pe riode keek de ploeg van trainer Hensen al tegen een 7-2 achter stand aan, maar hoe boeiend mi crokorfbal kan zijn werd opnieuw bewezen. De Danaïden slaagde erin met de zeer productieve Aad van Nierop aan het hoofd de fikse ach terstand nog voor rust weg te wer ken (8-8), maar had bij het omkeren niettemin nog een nadelige marge van twee punten 10-8). Dat bleef zo tot 11-9, maar De Danaïden hield het hoofd koel en bleef verstandig aanvallen. AKC ging nog feller spe len, maar moest.toch een 14-17 ach terstand incasseren, die later fataal bleek te zijn. Een slotaffensief le verde AKC alleen nog een raak af standsschot en een strafworp op. Voor AKC is het doek nu gevallen. Aad v. Nierop (8), Fred v. Duyn (4), Cees Christiaanse (2( Hans v. d. Leek, Yvonne Kamerling en Ciska Peters scoorden. Fides Pacta-Sperwers 10-10 (4—3)— Door onbenulligheid verspeelde Fides Pacta gisteren opnieuw een kostbare overwinning, maar op nieuw faalde ook de concurrentie. Het betekent, dat Fides Pacta met maar liefst zeven verliespunten nog steeds de ranglijst aanvoert*. Die positie kon Fides gisteren niet waar maken tegen Sperwers, die zich na een matige start goed heeft her steld. Fides Pacta speelde te ge- haast om in zijn spel te komen. Een gemiste strafworp en een gemiste doorbraak van Brakel waren de minder gelukkige momenten uit de eerste helft, die toch een 4-3 voor sprong opleverde. Sperwers nam echter verdiend een 5-7 voor sprong, kwam door een ineens pro ductief F.P. toch weer op achter stand (10-8), maar een domme schotpoging van Onderwater kostte de zege. Jan Heinrichs (3), Dik Onderwater (2) Hen Brakel (4) en Joke Noordervliet scoorden. De Algemene-Swift (A) 11-11 (4-4) - Een grillig scoreverloop zorgde bij dit duel voor beide teams be langrijke duel opnieuw voor een at tractief geheel. Aanvankelijk had Swift het beste van het spel. Vooral Vrij O I/O spel Klein verlies voor Rijnmond Ruiters KATWIJK AAN ZEE - Hetenioren- team van de Katwijkse „Rijn mond Ruiters" heeft zaterdaga vond met klein verschil de dres- 'suurwedstrijd verloren tegen een team van manege Voorstede uit Rijswijk. Het bezoekende twaalf tal kwam aan een totaal van 1282 punten, waar het Katwijkse do zijn er slechts 1266 tegenover kon plaatsen. DeB-1 proeven, die alle werden gereden op paarden van de Kat wijkse manege Jonker, werden beoordeeld door de heer G. C. Duiker uit Alphen aan den Rijn. Individueel kwam hij tot de vol gende klassering: 1. Caroline Post (Rijnmond Rui ters) 129 pt., 2. Wilma Timmer mans (Voorstede) 125 pt., 3. Joke van Vliet (V) 124 pt., 4. Carla van der der Luit 118 pt., 5. Jacomine Baars (V) 117V* pt., 6. Marijke Kuipers (V) 115V* pt., 7. Jan Combee (R.R.) 112 pt., 8. en 9. Ruud de Jong (V) en Gé van Gug- ten (R.R.) 112 pt., 10. Arie Spaan derman (R.R.) 111 pt. Leny v.d. Poel wint molenloop ALBLASSERDAM - Leny van der Poel van de atletiekvereniging De Spartaan uit Lisse heeft gisteren in Alblasserdam een molencross over 2500 meter gewonnen. Tweede werd Joke Geel van Trias. De zege bij de heren ging naar de Brit Ray 'Crabb van Afcent. In Apeldoorn won Gerard Men- tink van Daventria de grote mid wintermarathon. Mentink had bij de finish een voorsprong van één minuut op Harry Kneppers die tweede werd en Hugo van Duyssel die beslag legde op de derde plaats. Ruim 750 man nam deel aan deze marathon. Annie van Stiphout heeft giste ren in Chartres een veldloop over 4000 meter gewonnen. Carla Beurskens werd vierde. Joke van Gerwen van De Spartaan staakte halverwege de race de stryd. Bij de heren eindigde de Engelsman MacLeod als eerste voor de Frans man Bernal en zijn landgenoot Blinstone. De atleet Dwight Stones won in Los Angeles tydens een internatio nale wedstrijd het hoogspringen met een sprong van 2.28 meter. LEIDEN - De zaalhandbalsters van Foreholte lieten gisteren in de Groenoord-hal met sterk verdedi gen en bij vlagen flitsend tempos- pel de nummers vier van de rang lijst van de regionale eerste klasse Sittardia met 8-6 achter zich. Geen kijker die over die zege niet dubbel en dwars tevreden was. Zelfs de Sittardia-coach complimenteerde na afloop van de wedstrijd Forehol te, met het resultaat. In de eerste helft moest Foreholte steeds uit een achterstand terugkomen, 0-1, 1-2, 2-3, maar de rust ging in met een gelijke stand, 3-3. Na de hervatting bleven de doelpunten duur, totdat Foreholte een temposlag ontke tende, die binnen 10 minuten de stand wyzigde in 6-3 in het voor deel van Foreholte. Marjan Mens, gisteren weer ongrijpbaar aan de cirkel, Lenie van Beek en Anne- mieke de Bruyn (daverend sprong- schot) tilden Foreholte naar een voorsprong, die zoals daarna bleek voor het hardwerkende Sittardia niet meer te overbruggen was. Hannie Boskamp en Marjon Mens hadden tweemaal een pasklaar antwoord op de Sittardia-treffers in de slotfase van de wedstrijd. Verder dan 8-6 konden de gasten niet ko men. Dankzij vooral het weer goede keepen van Lia van Kesteren en het dito verdedigen van het centrum door Mariette Siera. De doelpunten kwamen bij Foreholte van Marjan Mens, 3, Hannie Boskamp en Lenie van Beek, ieder 2 en Annemieke de Bruyn. In de regionale tweede klasse kon den de dames van Northa geen vuist maken tegen Animo. Het werd in Ryswyk dan ook een 4-10 nederlaag. Met de rust stond Animo al met-3-0 voor. Waar is het schot van Northa gebleven? Met die vraag in het hoofd zullen de Noordwijkerhoutse supporters gis teren stellig huiswaarts zijn gegaan. Defensief ging het by Northa niét eens zo slecht, maar in de aanval ontbreekt de organisatie. Het Stompwijkse HVS, dat halverwege de competitie een geheide kandi date leek voor het kampioenschap is volledig van slag. Gisteren moes ten de pupillen van Mackaay zwoe gen om tegen DWS tenminste nog een puntenverdeling te bewerkstel ligen, rust 3-4, eindstand 4-4". Bij de heren boekte Northa kost bare winst tegen Hellas 3, rust 8-4, eindstand 12-11. Dat resultaat mag voor zeker 50% op rekening worden geschreven van doelverdediger Piet van Dam. In de laatste minuut van de wedstrijd (stand 12-11), mochten de Hagenaars een straf worp nemen. Maar evenals daar voor bleef Piet van Dam oók op dat belangrijke moment meester van de situatie. Zonder blikken of blo zen stopte de keiharde knal van de beste Hellas-aanvaller. Naast Piet van Dam onderscheidde zich giste ren by Northa Piet van der Geer, die viermaal raak schoot. Voor de Noordwyker zou deze zege wel eens het behoud van het afdelings eerste klasseschap kunnen beteke- In dezelfde klasse ging bij de dames Jong Ade voort op het pad, dat naar het kampioenschap leidt. Gemak kelijk werd het Helma van der Geest c.s. ditmaal echter beslist niet gemaakt. In de veilinghal in Poeldijk moest daarvoor een stormloop van de reserves van Verburch worden opgevangen, die alles vroeg van het incasserings vermogen. Dat lukte met de score 7-6, rust 4-2. Maar als Wil van der Geest niet in het doel had gestaan zou die winst er waarschijnlijk niet uitzijn gekomen. Bij de stand 5-7 - Jong Ade leidde met 7-4 - kon Ver burch haar zelfs uit een strafworp niet passeren. De dames van MMO leden een verrassend verlies tegen HEC 13-5. Zoals blijkt uit de score lag die nederlaag niet aan de defen sie, maar aan de productie. Tegen het tempoloos aanvalsspel van MMO kon de HEC defensie de za ken steeds gemakkelijk klaren. In de afdelings derde klasse won nen de dames van Olympia'72 met 15-7 van HMSH 2. bleven de dames van W^rmunda met 4-8 in de min derheid tegen HVV'70 en konden de dames van Sanocel/Saturnus het niet bolwerken tegen AHC'28 2, 6-14. Bij de heren hadden de koplopers HW'70 en Olympia '72 conform de verwachting, geen moeite met res pectievelijk DSO 1, 35-12, en D.W. Hermes 4 20-11, Warmunda gaf MMO 1 geen kans, 19-13. in het eerste kwartier had De Al gemene de nodige moeite om tot sterke aanvalsacties te komen. De 1-3 voorsprong was toen verdiend voor Swift. Het spelbeeld zou ech ter drastisch wijzigen. By rust was het al gelijk (4-4), waarna Ruud, Truus en Wim v. Vliet in de periode erna een 7-4 voorsprong bewerk stelligden. Die bleek geen garantie voor de winst. Swift herstelde zo knap dat Leids verlies onvermijde lijk leek: 8-10 en 9-11. Aad Rusman nam in de slotfase echter succesvol de rol van topscorer Ruud v. Vliet over. Ruud v. Vliet (4), Aad Rusman (3), Wim v. Vliet (2), Hen Rusman en Truus v. Vliet scoorden. Zuiderkwartier-TOP 8-9 (3-2) - Alsof het een zojuist behaald kam pioenschap betrof, zo reageerde het achttal van TOP bij het laatste sig naal van arbiter Hendriks. TOP verdiende de zege, al kwam deze pas in de laatste vijf minuten tot stand. De zusjes Westerbeek waren toen ineens productief na een vruchteloze periode van aanvallen. Zuiderkwartier, dat geregeld op een kleine voorsprong steunde kon de achterstand zo vlak voor tijd niet aan. Opgelegde kansen van o.a. Derksen en Ineke de Hertog wer den gemist. Joep v. Dam, Ineke de Hertog, Christa Metselaar, Dirk Derksen (2), Dirk Jan de Kreek (3) scoorden voor Zkw., Rob Meyer (2), Annemiek Keuning, Cees Zuur mond (2), Wilma Kuhn, Ilse en In eke Westerbeek voor TOP. Pernix-Ons Huis 9-7 (4-5) - Lang heeft het er naar uitgezien, dat Per nix tegen degradatiekandidaat Ons Huis op weg was naar een neder laag. Vooral in de-eerste helft had de ploeg van Evenblij het ontzet tend moeilijk met de Rotterdam mers, die zowaar een 5-2 voor sprong veroverden. De nadelige marge bleef aanvankelijk ook na rust, maar bij 4-6 kwam de omme keer. Janco Breedeveld (2), Jan v. Seggelen, Jan Mulder (3), Cees Brokaar (3) scoorden. Ons Eiland-Vitesse 8-5 (5-2)-Voor de tweede maal won Ons Eiland van Vitesse, dat al in de eerste helft op een grote achterstand werd ge zet. De grootste voorsprong, die werd bereikt in die periode was 5-1 Via de 5-2 ruststand kwam er nog wat spanning in het tweede gedeel te, maar werkelijk bedreigen kon Vitesse Ons Eiland's zege niet. Doelpunten: Olga Soudan (2), Huib Hasselbach, Piet Beekman, Nan Deegenaars (2) en Julia Arnoldus (2). Crescendo-Dubbel Zes 13-4 (7-1) - Eindelijk een indrukwekkende zege voor Crescendo, dat een opval lend gemakkelijke middag be leefde tegen de voornaamste de gradatiekandidaat. Tot de 22ste minuut kon Dubbel Zes nog wei bijblijven, maar waar de Haagse ploeg in het eerste treffen met 12 benutte strafworpen haar tekort komingen nog kon verdoezelen, daar kwam het nu veel tekort. Doelpunten: Louis Kok (5), Benno Baak (2), John Huigsloot (5), Ria Baak. KNS-ADO 7-7 - KNS gaf de winst uit handen. In gewonnen positie (7-6) en met nog een minuut te spe len, maakte Charles Stijger echter LEIDEN/WASSENAAR - Nie mand had er aan getwijfeld en Wybo Lelieveld liet er zelf ook niet de minste twij fel over bestaan: hij is momenteel de sterkste crosser die er in Leiden en naaste omgeving rondloopt. De Bataven-atleet uit Stompwijk toonde zich gisteren tijdens het hoofdnummer van de Leidse crosskampioenschappen, de race bij de heren over ruim acht kilometer, duidelijk superieur. Op het zware maar wel aantrekke lijke parcours in het Wassenaarse Duinrell ondervond Lelieveld al leen concurrentie van betekenis van Holland-atleet Martien van der Hoorn. Van der Hoorn die in het verleden, evenals Lelieveld in de laatste jaren, grossierde in Neder landse jeugdtitels en records lijkt bezig aan een succesvolle terug keer. De uit Ter Aar afkomstige Holland-man schroefde de afgelo pen drie jaar de atletiekbeoefening terug naar 'recreatie-niveau' maar heeft dit winterseizoen de train ingsdraad weer volledig opgeraapt. Overigens kon Van der Hoorn Le lieveld niet echt bedreigen. Laatst genoemde heeft de afgelopen sei zoenen zo'n sterke conditie dat hij elke cross, en zeker op Leids ni veau, met het volste vertrouwen te gemoet kan zien. Op het heuvelach tige en ook uit veel los zand be staande parcours in Duinrell gin gen Lelieveld en Van der Hoorn vijf van de zeven ronden gely k op. Toen plaatste de Bataaf een tussensprint waar Van der Hoorn geen antwoord op had. Vanaf dat momemt was de strijd om de ereplaatsen beslist en was het alleen nog de vraag wie met de derde, 'bronzen' plaats zou gaan stryken. Die plaats viel toe aan Arie van Tol, de crosskampioen van vo rig jaar, die er in slaagde het aan dringende tweetal Gerard van de Ham (Holland) en Henk van Leeu wen (Bataven) voor te bly ven. Behalve bij de heren was de animo en de strijd in de jongste jeugd groepen ook groot. Dikwijls viel de beslissing om de titel pas in de slotmeters van de race. Minder spannend ging het er aan toe bij de dames en in de categorie van de AB-junioren. Bij de dames en de meisjes AB, waar overigens weinig deelneemsters aan de start ver schenen, waren de atletes van De Bataven oppermachtig terwijl een ander Bataven-lid, Koen Gijsbers, geen enkele moeite had om de titel by de jongens A in de wacht te sle pen. Kees van Manen, winnaar by de jongens B, bezorgde zijn club AV Leiden de enige titel van het crosskampioenschap. Voor AV Holland waren er vier titels wegge legd terwyl De Bataven met de Wybo Lelieveld (rechts) en Martien van der Hoorn hebben de concurrentie gelost tijdens de strijd c crosstitel bij de heren. Uiteindelijk ging Lelieveld met de zege strijken. grootste buit ging strijken: negen titels. De voornaamste uitslagen luiden: Heren, 8400 m: 1. Wybo Lelieveld (B) 29.13,4; 2. Martien v. d. Hoorn (H) 29.39,0; 3. Arie Tol (B) 29.55,2; 4. Gerard v. d. Ham (H) 30.07,0; 5. Henk v. Leeuwen (B) 30.07,4; 6. A. Duivenvoorde (B) 30.45,0; 7. D. de Wit (H) 30.48,0; 8. B. Kerkvliet (B) 31.02,0; 9. M. Gysbers (B) 31.10,0; 10. G. Brugman (B) 31.14,0; 11. N. Volker (H) 3116,0; 12. F. Kroone (H) 31.44,0; 13. B. Paauw (H)32.06.0; 14. J. v. d. Lelie (H) 32.09,0; 15. G. Mul ders (H) 32.14,0; Veteranen, 8400 m 1. Henk Kareis (H) 33.28.0; 2. B. Hendriksen (H) 37.54,0; 3. K. Bre- derode (H) 38.18,0. Dames, 3600 m: 1. Corrie v. d. Meer (B) 14.45,2; 2. J. Hendriks (B) 16.09,3; 3. M. Boot (L) 16.39,0 Jon gens A, 4800 m: 1. Koen Gijsbers (B) 16.35,0; 2. P. Zwetsloot (H) 18.28,0; 3. T. Spruit (H) 18.51,0; Meisjes A, 2400 m: 1Marian v. Schie (B) 8.56,7 2. H. Haverkort (B) 9.40,8; 3. M. Komdeur (H) 9.42,8; Jongens B, 3600 m: 1Kees v. Manen (L) 13.32,2; 2. T. v. d. Meer <H) 14.01,5; 3. H. Goudsmit (H) 14.07,9; Meisjes B, 2400 m: 1. Mirjan v. d. Salm (B) 10.19,4; 2. T. Buntsma (B) 10.29,5; L. Krouwel (B) 11.45,0. Jongens c, 2400 m: 1Ben Kerkvliet (B) 8.37,3; 2. M. v. Manen VL) 8.43,0; 3. M. Schikhof(H) 8.53,4; Meisjes C, 1200 m: 1. Maries Hunck (B) 4.47,0; 2. M. Floor (L) 4.51,0; 3. M. Kareis (H) 4.55,7; Jongens D, 1200 m: 1. Paul Oomen (B) 4.01,3; 2. E. Ulrich (H) 4.06,2; 3. G. Hoogeboom (B) 4.10,0; Meisjes D, 1200 m: 1. Sandra Dorlas (B) 4.21,6; 2. A. Kareis (H) 4.35,4; 3. A. Buynsters (H) 4.40,5; Jongens pupillen A, 1200 m: 1. Mi- chiel Kareis (H) 4.07,2; 2. L. de Jeu (B) 4.09,7; 3. D. Onderwater (B) 4.15,4; Jongens pupillen B, 1200 m: 1. Marco de Rijk (H); 2. M. v. Belle (B); 3. S. de Jong (H); Meisjes pupil len, 1200 m: 1. Vera Brederode (H) 4.42,7; 2. S. Haspels (H) 5.16,0; 3. H. Anneeze (L) 5.24.5. de fout een schotpoging te wagen. De enige, die de bal stond op te wachten bij de korf, was een speler van ADO, en van dat onverwachte balbezit profiteerden de bezoekers nog om het gelijke spel te redden. Doelpunten: Yvonne v. d. Linden (3), Ruud en Charles Styger, IJans Kluts en Peter Zitman. Meervogels-Fiks 8-6 (5-4) - An dermaal heeft de onaantastbare koploper ontzettend veel moeite gehad met Fiks, dat in de eerste helft op weg leek naar een flinke verrassing. De 4-1 voorsprong werd echter uit handen gegeven, maar het bleef tot 6-6 in de tweede helft een gelijk opgaand duel. Het geluk was daarna met de ploeg uit Zoetermeer. Rob Nonhebei (2), Dirk Elzinga (3) en Reinette An- holts scoorden. Ventura Sport-Fluks 12-10 (5-7) - Ondanks sterk spel is Fluks er niet in geslaagd de nederlagenreeks te doorbreken. De eerste helft werd nog wel afgesloten met een voor sprong (5-7), maar binnen tien mi nuten in de tweede helft was het 12-7. De nederlaag werd toch nog beperkt tot 12-10. Frank Dijkstra (4), Jan Verloop (3), Riet v. Bohe- men (2), Rob Schelvis scoorden. LEIDEN - In de volleybalcompeti tie werd het duel tussen Gemini en Were Di uitgesteld. De reserves speelden wel, uit tegen I/Zaan. Deze ploeg werd gecoached door ex-bondstrainer Ben Kryczik, maar dat mocht de Zaankanters niet ba ten, want Gemini won met 2-3. Bij de dames moest Gemini aantre den tegen Molenwiek, de topper van de tweede divisie. Het werd voor de Voorschotense dames een anti-climax. Er werd 'veel te ner veus gespeeld en het geroutineerde Molenwiek buitte het surplus aan lengte moeiteloos uit. Via 9-15,3-15 en 3-15 werd Gemini naar een kans loze 3-0 nederlaag gespeeld. Leython had het thuis tegen Ar- mixtos zwaar te verduren en trok uiteindelijk ook aan het kortste eind. De Leidse dames wisten slechts één set te winnen en dat was uiteraard te weinig. H/NOVO on dervond weinig tegenstand, Van Santen was duidelijk te zwak. De ongeïnspireerde Noordwijksen ga ven zelfs nog een set volkomen on nodig weg: 3-1. Gemini 2 ontving L/Wassenaar en wat niemand verwacht had ge beurde: het hooggeklasseerde Ge- mini verloor. In een uitstekende wedstrijd versloeg L/Wassenaar de Voorschotense dames met 3-1. In de promotieklasse dames wist NOVO 2 één punt weg te slepen bij LUSV, dat slechts met zes speel sters aantrad. Maar net aan wonnen de studentes de vijfde set. Leython 2 moest naar Zevenhuizen en won daar, zonder coach, met 0-3 van Ze venklappers. Sterkste wapen was de serve en de smash. In de derde set nam Leython eerst een 0-7 voor sprong, kwam vervolgens met 14-11 achter, maar won uiteindelijk toch nog met 14-16. Een mer kwaardig verloop. Leython 3 won ondanks de absentie van twee ba sisspeelsters gemakkelijk van Dosko uit Schoonhoven. De eerste set ging verloren, maar daarna liep Leython soepel naar 3-1. Heren Bij de heren had Leython veel moeite met Zovoc. De eerste twee sets werden gewonnen, maar daarna kwam de klad erin. Leython herstelde zich echter net op tijd en won toch nog met 3-1. Het tweede team deed het minder. Tegen Be Fair uit Waddinxveen maakten de Leidenaars een goede start, maar vielen daarna toch ver terug. Invaller Paul Lut speelde een goede partij, maar kon toch niet verhinderen, dat Be Fair met 3-1 aan het langste eind trok. LUSV blijft goed in de top van de promo tieklasse meedraaien. DVC werd met 3-1 verslagen. Vooral het Leidse blok was erg goed op dreef. Donar liet tegen GVC een steekje vallen door de tweede set cadeau te doen. Daarna werd Donar wakker en kreeg GVC geen poot meer aan de grond: 3-1. In de eerste kjasse dames verloor Leython met 3-1 van DAC uit Alp hen. Oegstgeest liet onverwacht een puntje liggen bij hekkesluiter NOVO 3 en Gemini 4 verloor met 3-1 van DAC 2. Koploper Gemini 3 won met 3-0 van Liusna. Bij de heren zegevierde DVO met 3-1 van L/Wassenaar. Koploper Gemini kwam remise overeen met DAC. In de onderste regionen won S'70 met 3-1 van L/Wassenaar 2 en liep WVC makkelijk langs Leython 3.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 14