Canadezen voorop in Speedo-meet Philidor voor zware opgave Matheid turngala Ahoy TITELSTRIJD LSB START 9 FEBRUARI MARKTBERICHTEN Jongen (6) Doodstraf tegen auto Georgiër ZATERDAG 5 FEBRUARI 1977 LEIDEN - Het eerste tiental van Philidor staat in de vandaag te spe len zesde ronde van de landelijke schaakcompetitie voor de zware taak het gesponsorde D/Water- graafsmeer één of twee punten af handig te maken. Volgens teamlei der Joop Piket zijn de Leidenaars niet kansloos, maar gezien het ar senaal spelers, dat de Amsterdam mers achter de borden kan plaat sen, verwacht hij toch een kleine nederlaag voor het team uit de Sleutelstad. Ongetwijfeld zal het treffen tussen de beide grootmachten Phili- dor/Leeuwarden en Volmac/Rot- terdam de meeste toeschouwers trekken. Weliswaar vechten de Friezen op eigen bodem, maar toch geven insiders de ploeg uit de Maasstad de meeste kansen op een overwinning en derhalve ook op de landstitel. De strijd tussen Eindhoven II in de eerste klasse A heeft LSG I maar net kunnen winnen (ö1/»—4x/a), want de hangpartij van Wichers ging in derdaad zoals algemeen al werd verwacht, voor de Leidenaars ver loren. Ook Philidor II zag zijn hangpartij tegen Maastricht I via arbitrage verloren gaan, zodat de Limburgers er nog in geslaagd zijn het verlies tot 4-6 te beperken. Een Leidse derby op KNSB-niveau komt niet vaak voor, maar vandaag is het dan wel zo ven Philidor II ontvangt in de Adler-kantine het eerste team van LSG. Philidor II staat dan nu wel boven de rode streep, maar het is nog lang niet vei lig en LSG vecht voor zijn laatste titelkans, zodat het een enorm spannend duel beloofd te worden. Voorschoten I is er in klasse II C niet in geslaagd de prognose van 6-4 tegen rode lantaarndrager MEMO III waar te maken, want Huizer zag geen kans zijn partij re mise te houden. Door deze verlies- partij werd het slechts öVs-éVa zege voor de Voorschotenaren. Deson danks klommen zij naar de tweede plaats achter het ongenaakbare Het Witte Paard I, dat maar liefst drie matchpunten voorsprong heeft. Vandaag krijgt Voorschoten het in de uitwedstrijd tegen VHS II bij zonder zwaar Een nederlaag is niet uitgesloten, maar dan staat Het Witte Paard reeds met één been in de eerste klasse. Met kunst en vliegwerk is Peter Bosch erin geslaagd de aanvallen van John van der Wiel en Rinie Kuyf óp zijn leiderspositie in de strijd om de Leidse jeugdschaakti- tel in de categorie tot twintig jaar af Leiderdorp tegen DAS LEIDEN - Omdat het basketbal in de eredivisie dit weekeinde stil ligt is er slechts een zeer bescheiden programma. De lijstaanvoerder in de tweede divisie, het ongeslagen Leidse VAK/Stars/LISC, ontvangt vanavond om kwart voor tien in de Vijf Meihal zwakke broeder SSTD uit Slikkerveer. Een tegenstander die de ploeg van Rudy van Eijck niet voor problemen mag stellen. De andere Leidse tweede divisio nist, Lugdunum/Luba, speelt mor genavond in Utrecht tegen degra datiekandidaat Midland. In de districtscompetitie het duel tussen Leiderdorp (zonder Rob Wallaart en André de Jong) tegen koploper DAS (20.15 "Op Dreef'), in de Vijf Meihal speelt Nijssen Trotters tegen MSV Noord wijk (20.15 uur). Bij de regionale jeugd verschijnt Mercasol Leiden met Eric Berendsen en Peter-Paul Maassen in het veld tegen de onges lagen lijstaanvoerder DD Rotterdam-Zuid. Om zeven uur in de Universitaire sporthal. Leider dorp ontvangt OSG Utrecht en Luba reist morgen naar Utrecht voor het treffen met BC Markt. te slaan. In de vierde ronde heeft Bosch, zodat Peter zich geen m»s- John gedurende twee zittingen ge- stap kan veroorloven. Wim Heems- probeerd bressen in de verdediging kerk kwam in de vijfde ronde voor het lukte zijn partij tegen Jeroen Selier drie Vijfde ronde: Rinie Kuijf-Peter Bosch 0-1Menno Okkes-John van der Wiel 0-1; Jeroen Selier-Wim niet. Weliswaar veroverde John kwartier te laat. Desondanks liep Heemskerk 0-1; Jan Bakker-Mar- daar stond hij zijn opponent op zijn slofjes c kwaliteit der de voet. De overige partijen v werd dan ook tenslotte r Rinie Kuijf kwam tegen Peter ii or enige opwinding de Berg een aardig vijfde ronde na een fel middenspel stikmat voor te schotelen, op winsjt te staan. In tijdnood De resultaten zijn: maakte Rinie een fatale fout het kostte hem een stuk en daarmee was de partij beslist. John van der Wiel maakte in de vijfde ronde geen fout. Hij liet Menno Okkes in de val lopen: dameverlies. John heeft i Vierde ronde: Peter Bosch-John van der Wiel Va-Va; Wim Heems- kerk-Rinie Kuijf 0-1; Roel Pi- ket-Menno Okkes 0-1; Jan Bak- ker-Jeroen Selier Va-Va; Martin Voorn-Hans de Goede Va-Va; Gert i half punt achterstand op Peter Jan Goedhart-Dick van de Berg tin Voorn Va-Va; Dick van de Be- rg-Hans de Goede 0-1; Roel Pi- ket-Gert Jan Goedhart Va-Va. Met nog twee ronden voor de boeg is de stand: 1. Peter Bosch 4Va; 2. John van der Wiel 4; 3. Rinie Kuijf 3Va; 4. Menno Okkes 3 (15Va); 5. Wim Heemskerk 3 116. Hans de Goede 2Va; 7. Martin Voorn 2 (14); 8. Jeroen Selier 2 (12); 9. Jan Bakker 2 (11); 10. Roel Piket 2 (lOVa); 11. Gert Jan Goedhart lVa en 12. Dick van de Berg 0. (Tussen haakjes weerstandspun- ten). AMERSFOORT - De Canadese Werd David Parker uit Engeland in zwemploeg steelt de show op de 16.09.61. Ook Fred Eefting demon- World Speedo Meet en ons land streerde dat de Nederlandse treurt om Emth Bngitha. die, door zwemploeg goed heeft overwin- emoties overspoeld, heeft moeten terd. Op de plaats waar hij weke- afzien. Sinds zij zich bereid heeft lijks met de nationale selectie in het verklaard om alsnog het sponsor- water duikt, zwom hij zich op de contract van Speedo - als enige 200 meter wisselslag in de finale in dwarsligger in de zwemploeg te te- 2.14.4 Maar tussen de laatste acht kenen zien, is de lucht reldje volledig opgeklaard. "Alleen zesde* heeft zij nu een beetje last van Canacwu„wiuft stress", licht bondsdirecteur Wim De 200 meter wisselslag de Boer toe. "Laat ze maar een mes leverde een herhaling op poosje uitrusten. Die geruchtma- vorig jaar kende affaire heeft haar geen goed Nu won wederom de Canadese gedaan. Zelfs haar adviseur heeft Nancy Garapick, 11e op de wereld- druk op haar uitgeoefend'. De hist in 2.21.79. Vorig jaar in Amers- w.° V ?edlnLaf te zwemmers bleef dat persoonlijk r cord achterwege en finishte pas als zesde in 2.16.32. Winnaar was de Canadees Bill Sawchuk in 2.14.4. da- foort was dat 2.21.29. De enige con currentie kwam van de Oostduitse Sabine Kahle, maar zij moest de laatste 25 meter afhaken, tijd 2.22.05. De 800 meter vrije slag was een alleraardigste confrontatie tus- SEVENUM - In het Limburgse Sevenum zijn 50 vaten landbouwgif sen de Canadese MacKinnon en de opgegraven, van bij elkaar 4000 kilo. Negen jaar geleden werd dit gif door Nederlandse Annelies Maas. Het werknemers van Landbouwbelang in opdracht van de directie in triplex meisje van de Rijn draaide rond dé vaten gedaan en begraven. Omdat er geen gebruik meer gemaakt mocht op elke 100 meter, totdat zij na worden van het betreffende bestrijdingmiddel en men niet wist wat Biljartstunt Landzicht tegen Carambole LEIDEN - In de hoofdklasse wa terpolo is de competitie voor de helft afgewerkt. In het komend weekeinde worden dus de "re turns" gespeeld van de wedstrijden uit de eerste ronde. De Zijl/LGB krijgt vandaag VZC/Ritmeester op bezoek. In de uitwedstrijd, aan het begin van het seizoen, werden de Veenendalers met 2-3 bedwongen maar de laatste tijd is De Zijl/LGB wat afgezakt. Uit de laatste drie ronden haalden de Leidenaars, die steeds de ge blesseerde Paul Belt moeten mis sen, slechts één punt, zodat ze op de ranglijst door VZC/Ritmeester ge passeerd zijn. VZC staat zesde met 12 punten, De Zijl/LGB volgt als zevende met 10 punten. Zaterdag kunnen de rood-witten de achter stand misschien goedmaken, want tegenover het ontbreken van Paul Belt aan Leidse zijde staat dat bij de Veenendalers goalgetter Mart Bras met wintersportvakantie is. Aan vang van de wedstrijd: 19.30 uur in zwembad De Zijl. LZ'86 speelt vanavond in Utrecht tegen Zwemlust/Den Hommel. In de thuiswedstrijd boden de Leidse debutanten lange tijd goed tegen stand, maar Zwemlust won uitein delijk met 10-6. Misschien kan de ploeg van trainer-coach Van der Leden zaterdag nog wat langer stand houden. Zijl/LGB kan VZC inlopen Boen "Het liefst zouden wij willen dat Enith hier in het Amersfoortse sportfondsenbad op een stoel ging staan om de vele vragen te beant woorden over haar houding van de laatste week. Maar ze is nu eenmaal geen keiharde prof'. Ook Ada Kok, nog steeds Nederlands record- houdster op de vlinderslagen thans woordvoenJ ster van de badpak- kenfirma Speedo, heeft een beetje medelijden met haar. "Ach", zegt zij, "iedereen heeft een geluksbad- pak. De rel waar het allemaal om begonnen is. Zoals een voetbal keeper een poppetje heeft. Mag ze. We laten nu voor haar, omdat ze een tussenmaat heeft (34-36) een apart Speedo-badpak maken, waarvoor wij speciaal uit Engeland een kleermaker laten overkomen". 600 meter de draad kwijtraakte, te doen, werd het gif in de grond gestopt. Boven op de begraven vaten werd Daarvan profiteerde de Canadese een loods gebouwd en er kraaide geen haan meer naar, totdat enige tijd ,n WÊ j0" in 9.01.77, maar Annelies kon bij- geleden een ontslagen werknemer van Landbouwbelang van het begraven tijds de Belgische kampioene Ka- gif melding deed. De betonnen vloer werd opengebroken en het gif en de rine Verbauwen achter zich hou- vaten uitgegraven. Leden van het gerechtelijk laboratorium waren aan- den in 9.05.07. Vorig jaar in Mon- wezig om monsters te nemen. Men moet nu nog onderzoeken om welk be- treal kwam Annelies Maas al tot strijding smiddel het gaat. Tot zolang is het veilig opgeslagen in een geslo- 8.57.38 en dat hield een nationaal ten loods. Zodra men de samenstelling van het gif weet kan bepaald wor- record in. Voornaamste uitslagen: den hoe het vernietigd kan worden. ROTTERDAM - De aanvankelijk was met de zevende plaats de beste door de Sovjet Unie toegezegde landgenote (35.35). Voor Marianne sterren Nellié Kim en Adrianov, die Heeren, die een hogere klassering echter donderdag bericht hindering stuurden (ziekte) werden tijdens de eerste vierkampen van het Wereldturntop-gala in Rotter- deze week dam node gemist. Het optreden verspeelde doordat zij tweemaal van de balk moest - zij scoorde slechts 7.80 - geldt als excuus dat zy n verband met examens slechts zeer weinig heeft kunnen voor Klippel koppige publiek reageerde matig enthousiast op de prestaties van de turnsters. Pas bij het laatste onder- Tussen de bedrijven door werd op deel, de spectaculaire vrije oefc het tweede i de dames miste duidelijk de glans trainen. Connie Zwarthoed, die als echte „ster" eraan had kun- eerste Nederlandse bij het paard- geven. Het vijfduizend- springen de moeilijke tsukuhara probeerde, had daarmee weinig ge luk. De Volendamse haalde niet voldoende hoogte, waardoor zij bij het neerkomen in moeilijkheden ning, kwam er wat sfeer. raakte. De tsukuhara was bij de gala, dat de bond Larissa Gontsjenko, de jeugdkam- dames een favoriete sprong. Echter alleen Larissa Gontsjenko voerde _.i Speedo zo'n slordige anderhalve pioene van de Sovjet Unie, was bij ton kost, ook nog gezwommen. En dames een klasse apart. Het 14- goed ook, vooral door de Canade- jarige vederlichte Russinnetje, dat zen, die de grootste afvaardiging over ruim drie jaar in Moskou de hebben, en gisteravond al drie gou- traditie van roemruchte landgeno- den medailles weghaalden. Dat land zijn "kind var was niet te merken hem vrijwel foutloos uit. Ver na het middernachtelijk uur, de tribunes van het sportpaleis Ahoy' vrijwel leeggestroomd, werd onderdeel waarop hij in Montreal het goud won, excelleerde de Aziaat met 9.50. Nog sterker kwam Kato aan het rek voor de dag. Zijn oefening aan dit spectaculaire toe stel, al jaren het domein van de Ja panners, werd door de jury beloond met 9.65, de hoogste waardering van het toernooi. De twee Nederlandse vertegen woordigers, Cor Smulders en Frans van Elteren, vielen niet uit de toon. Nationaal kampioen Smulders worden. Klippel moest voor het eerst sinds lange tijd weer eens voor een landgenoot buigen. Van Elteren werd achtste met 53.50 punten. Het verschil tus sen het Nederlandse tweetal was echter slechts vijfhonderdste. de zestiende ronde petitie van de Leidse biljartbond was de 6-2 nederlaag die de Caram bole tegen Landzicht 1 leed. Kop loper Rynstreek won zelf met 6-2 van TOG en begint steeds betere perspectieven op het kampioen schap te krygen. Met nog 6 ronden te spelen bedraagt de voorsprong op de nieuwe nr. 2, Vriendschap 2, al 11 punten. De Carambole staat met een totaal van 78 op 12 punten achterstand, terwijl Landzicht 2 met 70 uit 15 als laatste nog een (theoretisch) kansje op de titel heeft. Uitslagen eerste klasse: Landzicht 2-Oude Herberg 1 6-2, Vriendschap 1-UVS 6-2, Oudé Herberg 2-Zijlpoort 8-0, Ryn- streek-TOG 6-2, Landzicht 1-Ca- rambole 6-2, Vriendschap 2-'t Zuid 6-1In de tweede klasse kwamen de beide koplopers, Landzicht 3 en Cleyn Duin 1tot winst. Landzicht 3 staat daardoor op 64 punten uit 13 LEIDEN - Evenals vorig jaar is ontmoetingen, Cleyn Duin op 60 uit Loek Klippel Nederlands kam- 12 De ui»: De Waag-Land Squash-titel tes als Laryssa Latynina, Loedmila Alexander Ditiatin mist, Toeristsjeva, Olga Korboet en de zeskamp bij de heren. Hij het gedrag gisteravond in Ahoy' ontbrekende enige turner, die in de drie is de r du- ZEILEN - De Nederlander Sta- venuiter heeft gisteren tydens in ternationale wedstrijden in Cannes de eerste race in de 47Ö klasse ge- op het stayersnummer. De Hage- de concurrentie ruim de baas. Henk Elzerman (Zian-Vitesse) Nelli Kim zal moeten voortzetten, rende herenprogramma geen mis sers had. De 19-jarige blonde Rus n de vier- turnde degelijk en constant, echter 37.80 pun- zonder de brille, die zijn werk in n 9.45 per Montreal kenmerkte. ^an de vier Ditiatin heeft tot en met het vierde paardsprong (9.30), onderdeel van de wedstrijd land de vrije oefening genoot- Alexander Tkatsjov voor zij zich moeten dulden. Bij de brug r, die uiteindelijk brons kreeg, Larissa Gontsjenko stopte in 16.14.86, terwijl hy vorig kamp met een totaal jaar in Amersfoort in 16.37 kansloos ten, een gemiddeld< was. Winnaar van die 1500 meter onderdeel. Zy y— J oefeningen: -brug (9.45) (9.50). Alleen op de balk, i SCHAKEN - Oud wereldkampioen Boris Spasski heeft in Solingen een oefentwee kamp tegen de Amerikaan Kavalek met 4-2 gewonnen. Spasski bereidt zich voor op de tweekamp tegen de Tsjech Hort. speelde daardoor zestiende punt. Tkatsjov werd op de laatste onder- TENNIS - Björn Borg zal niet deel nemen aan het WCT-tennistoernooi TT T, van Rotterdam. Borg verbond zich duitse Heike Kunhardt (9.40). enkele dagen geleden aan het De Nederlandse vertegenwol r World Team Tennis en pleegde ging met nationale kampioene Ma- delen_ ook nog voorbijgestreefd AFSMEER -JI2, btoemenveilin? An- daarmee contractbreuk ten op zichte van de organisatoren van de WCT-serie. De WCT heeft al aange kondigd juridische stappen tegen Borg te gaan nemen. pioen squash bij de studenten ge- zicht 3 2-6, TOP-Rijnegom 2-6, Ca- len. Klippel won in de finale rambole 2-Cleyn Duin 3-5, Be- het door Minerva georgani- tween-Wachtje 4-A seerde toernooi in drie sets van Bart Landzicht 4 en VOP1 boekten in de Ramspeck. derde klasse beide een 6-2 over- De Nederlandse studentenkam- winning zodat Landzicht 4 op een pioenschappen werden vorig jaar tot;i;'d v;in 64 ult ld en VOP I op 62 voor het eerst door Minerva geor- uit 12 uitkwamen ganiseerd. Toen was er nog weinig Uitslagen: DOS 1-Rijnegom 2 AA, belangstelling, dit keer echter wer- VOP 1-Wachtje 2 6-2, Vriendschap den de wedstrijden door vele toe- arV;i;. ;,0,t' ^-6, LandzichtA-De schouwers bekeken. Ook de bond Waag 2 6-2. Uitslagen vierde klasse: was vertegenwoordigd door enkele Carambole 4-Cleyn Duin 2 3-5, bestuursleden. Loek Klippel Vriendschap 4-Wachtje 3 4A. toonde zich opnieuw veruit de JWde klasse: Landzicht 5-Caram- sterkste. In de halve finale had hij dole5 6-2 Cleyn Duin 3-Rjjnstreek moeiteloos afgerekend met Kahn DOS 2 UVS 3 8-0. Zesde pn noir in de eindstriid was hii niet klasse: Cleyn Duin 4-Witte Hen 2 teXitenRamspeck, die eerder yLTOP 3-Landzicht 6 2-6 TOP verrassend van Nie'k van Dijk had 3-DOS 3 2-6, De Waag 5-Vriend- gewonnen, moest dit ondervinden. schap 5 4-». Carambole 6-De Heul 2 2-6. Zevende klasse: 't Zuid 2-TOP 4 4-4, Between 3 4-4, DOS 4-Rijne- gom 3 6-2. boom en de op het laatste moment panner, de veteraan opgeroepen Connie Zwarthoed schap, die eindigde in de tweede helft klassement. Moniqui Bolleboom had hfat 1 wnue jz-oö; *j.j. zz-iu; «nnur ia Keefers 30-52; Gemengd 30-50; Orchid lrHPonerende geauty 35—55; Yellow 15-30; Tangerine het paardsprong (9.60) wat wegzakte, 25-45; Vertakte anjers 32-65. Rozen LEIDEN - Woensdag 9 februari zal het persoonlijk schaakkampioen schap van de Leidse schaakbond een aanvang nemen. Hoewel er en kele stemmen zyn opgegaan voor een ander speelsysteem, zal het be- preofde Zwitserse systeem toch weer van toepassing zijn. De goed keuring van het merendeel der ac tieve schakers draagt dit ook wel weg. Het aantal te verspelen ronden bedraagt 7 of 9, afhankelijk van het aantal deelnemers. Plaats van han deling is op achtereenvolgende woensdagavonden de kantine van Clos en Leembruggen, aan de 3e Binnenvestgracht in Leiden. De aanvang is steeds om 19.30 uur. De leden van de bij de LSB aange sloten verenigingen hebben keus van inschrijving in 2 klassen. Er is een eerste klasse, hoofdzakelijk bedoeld voor sterkere spelers, maar de deelname is in principe vrij. In deze groep wordt om het officiële kampioenschap gestreden, waar tegenover een vrij hoog inschrijf geld hoge geldprijzen staan. Titel houder is op het ogenblik Ad v. d. Berg. De tweede klasse is uitslui tend bedoeld voor spelers die in de 2e of 3e klasse van de LSB competi tie uitkomen. Het speeltempo be draagt 40 zetten in 2 uur. Na het verstrijken van de speeltijd kan men naar keuze afbreken of uit- vluggeren. In het jeugdkampioenschap der LSB tot 20 jaar zijn ondertussen de resterende partijen uit de vierde ronde tot een einde gekomen. John v. d. Wiel probeerde in de tweede zitting Peter Bosch nog te ver schalken, maar moest alras het vruchteloze van zijn pogingen in zien. De verwachte remise werd dus het eindresultaat van dit boeiende treffen. De stelling van de ontmoeting Jan Bakker-Jeroen Se lier bleek ook niet meer dan een Sterk slot. Op de brug, het gr.bl. Baccara 110-205; Bridal pink 48- 71; Carina 48-85; Bingo 95-115; Dr. Ver- hage 96-145; Nordia 75-95; Sonia 45-130; Ilona 100-160; White Master P. 120-165; Geh. Duisberg 95-230; Jelico 125-170; Carlita 56-69; Lara 105-160; Zwemania 46-65; Visa 85-130. Rozen kl.bl.: Carol 49-71; Coronette 45-65; Evergold 74-89; Jack Frost 76-135; Marimba 50-67; Mo- trea 55-76; AnnabeUe 32-68; Jr. Miss 46-66; Belinda 66-110; Ester Ofarim 58-73; R. Garnette 35-51; Roswytha 35-39; Mercedes 90-145; Golden Times 90-120. Diverse bloemen: Amaryllis 40-70; Alstroemeria 30-47; Anthurium 225-355; Chrys. jaarr. 35-110; idem tros 166-350; Cyclamenbloemen 50-100 Freesia enkel 25-55; idem dubbel 35-80; Gerbera 40-130; Gladiolen 40-70; idem Colvillei 18-30; Iris Pr. Blaauw 35-53; idem overige 25-33; Lelies per tak 40-170; Orchideeën cymb. 86-195; Nar cissen 16-33; Tulpen 20-61; idem le- TENNIS - Tom Okker heeft zich gisteren geplaatst voor de halve fi nale van het internationale toernooi J HL* in Richmond. Okker versloeg de kop 100-135; Prunus triloba 85-110; Spanjaard Manuel Orantes in twee idem vertakt 115-250; Forsythia 85-120; sets. Roch schakelde Nastase uit. Sneeuwballen 200-260. lieachtig 3647; Hyacinthen 28-61; Stre- litzia 156-250; Snijgroen 126-210; Liatris 70-90; Stepman 4 kop 175-220; idem 2 NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN puntendeling te bieden, zodat ook hier de vrede snel getekend was. Ook de uitgestelde partij tussen Martin Voorn en Hans de Goede eindigde in remise. Een Wolga gambiet bood Hans de Goede de mogelijkheid om een muurvaste positie te bereiken. Bosch en Kuijf voeren nu het klassement aan met 3Vz uit 4, gevolgd door v. d. Wiel en Okkes met 3 punten, terwijl Jeroen Selier en Wim Heemskerk met 2 punten al praktisch kansloos zyn. ADVERTENTIE een miljoen gulden aan prijzen Te winnen In de Nationale Puzzelaktle t.b.v. Nationaal Fonds Beter Leven Gezellig, ontspannen handwerken met Zareska komplete handwerk pakketten (stramien, wol, naald en werkbeschrijving). Geschenk van Hageo, Hengelo (O): 190kruissteekkussenpakkettent.w.v. /20,-en 190 kruissteekloperpakketten t.w.v. f 37,- AT.PHF.N AAN TIEN RT.TN - Dp ALPHEN AAN DEN RIJN - De zesjarige LBCB uit Alphen heeft een lichte hersenschudding opge lopen toen hij gisteravond om streeks zeven uur tegen een passe rende auto liep. De wagen liep lichte schade aan de motorkap op. Alpheuse bromfietser zwaar gewond ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense bromfietser HvH. (17) is gisteravond met ernstig hersenlet sel opgenomen in het Elisabethzie- kenhuis. De jongen werd door een auto aangereden toen hy de krui sing Willem de Zwijgerlaan/Am- bonstraat overstak. MOSKOU (Reuter) - Een Georgiër die uit protest tegen de "Russifice ring" van zijn Sowjet-republiek drie bomaanslagen op overheids gebouwen had gepleegd is gisteren tot de kogel veroordeeld. Welinge lichte Georgische kringen deelde mee dat het gaat om de 42-jarige Vladimir Zjvaniva. Hij zou zich tij dens het proces, dat veertien dagen duurde, hebben beroepen op "va derlandslievende" motieven. Vol gens de informanten heeft hy geen vast beroep. Zjvaniva's ouders zouden onder Stalin allebei zyn geëxecuteerd. De drie aanslagen die Zjvaniva ten- laste werden gelegd hadden plaats in de Georgische hoofdstad Tiflis, in Sukhumi en in Kutaisi. In Suk humi, een badplaats aan de Zwarte Zee, eiste de ontploffing het leven van een voorbijganger, aldus de Georgische informanten. TROS niet in beroep tegen besluit van CRM-minister HILVERSUM (ANP) - Het bestuur van de TROS heeft besloten geen beroep aan te tekenen tegen de be slissing van de minister van CRM, geen extra zendtijd aan deze om roepvereniging toe te wyzen. De TROS had de minister hierom gevraagd omdat zy vindt dat de grote groei van deze omroep de mi nister daarvoor de mogelijkheid geeft. "De omroepwet geeft niet duidelijk aan wanneer de minister gehouden is extra zendtijd toe te wijzen. Wy zijn daarom afhankelyk van de wetsinterpretatie van de minister. Wij vinden zijn interpretatie onre delijk en onbillijk maar zullen ons bij zijn beslissing moeten neerleg gen", aldus de TROS. Algemene kennisgeving Na een langdurig ziekbed, behaagde het de Heere tot Zich te nemen Zijn moegestreden kind, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder LENA VAN DUIJN weduwe van Jacob van der Plas in de ouderdom van 77 jaar. Katwijk: KL. v. DIJK-v. d. PLAS B. v. DIJK A. BERKHEIJ-v. d. PLAS M. BERKHEIJ T. v. d. PLAS L. v. d. PLAS-GROEN L. v. DUIJN-v. d. PLAS J. v. DUIJN A. v. d. PLAS-v. d. PLAS M. v. d. PLAS J. v. d. PLAS-v. d. PLAS C. v. d. PLAS Noordwijk: L. D. v. d. PLAS Katwijk: D. L. v. d. PLAS P. v. d. PLAS-v. d. PLAS M. HERBERT-v. d. PLAS N.HERBERT Rijnsburg: A. KOEKEBAKKER-v. d. PLAS A. KOEKEBAKKER Klein- en achterkleinkinderen Katwijk aan Zee, 4 februari 1977 Psych. ziekenhuis "Overduin". Corr.adres: Fam. B. v. Dijk, Pr. Beatrixlaan 61Katwijk Rouwbezoek: des nam. van 4-5 en 7-9 uur in de rouw kamer Zuidstraat 103, alwaar de overledene is opge baard^ Geen bloemen De rouwdienst zal gehouden- worden D.V. woensdag 9 februari a.s. des nam. 1.45 uur in het Herv. Kerkl. Cen trum, Voorstraat 74, waarna de begrafenis zal plaatsvin den omstreeks 2.30 uur op de begraafplaats "Duinrust" aan de Parklaan te Katwijk aan Zee.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 10