"Een stap in de a PAUSELIJKE HULDE VOOR ALIE VAN DE PASTORIE "De Bron" moet weg Weidse agenda Bejaarden carnaval Duyvené de Wit over fietspaden: MAANDAG 31 JANUARI 1977 STAD EN RAND PAGINA 2 Auto botst tegen boom LEIDEN - Een 27-jarige Leide- naar is gisteravond omstreeks half elf op de Zoeterwoudse- singel ter hoogte van de Laat de Kanterstraat met zijn auto tegen een boom gebotst. Hij moest met onbekend letsel door de EHD naar het Acade misch Ziekenhuis worden overgebracht. Volgens de poli tie reed de uit de richting van de Hoge Rijndijk komende au tomobilist met te hoge snel heid, waardoor hij de macht over het stuur kwijtraakte. De auto werd aan de voorzijde to taal vernield. LEIDEN - Een 81-jarige Leide- naar heeft bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van zijn dubbele hit. Het witbruin gevlekte paardje stond, vast gelegd aan een ketting, op een stuk grasland tussen de Hoge Rijndijk en de Lekstraat. De ketting, waarmee het was vastgebonden, bleek te zijn vernield. Etalageruit LEIDEN - Een tot nog toe on bekend gebleven man heeft gisteravond op de Aalmarkt een grote etalgeruit van V D ingetrapt. De politie stelde onmiddellijk nadat van deze baldadigheid een melding was binnengekomen een onderzoek in, echter tevergeefs. Het is niet bekend hoe groot de schade is. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. WASSENAAR - Niet minder dan 700 toeschouwers hebben in het SporU AdvOCclten Spreekuur fondsenbad de jaarlijkse zwemwedstrijden voor leerlingen van de basis scholen bijgewoond, die ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Beatrix door de Wassenaarse schoolsportcommissie in samenwerking met de Oranjevereniging werden georganiseerd. De technische leiding was in handen van de zwemvereniging "De Zilvermeeuwen" Dank zij de goed voorbereide organisatie kon een strak tijdschema aange houden worden en werden in twee uur tijd de wedstrijden van niet minder dan 57 estafetteploegen verwerkt. Dat aantal betekende een record; voor het eerst na vele jaren waren ook de kleinere basisscholen present. Uitslagen: schoolslag meisjes: 1. Nutsschool. Schoolslag jongens: 1We thouder Huibregtschool. Vrije slag meisjes: 1 .Bloemkampschool.Vrije slag jongens: 1wethouder Huibregtschool. Algemeen totaal meisjes: 1Bloem- campschool. Algemeen totaal meisjes: 1. Wethouder Huibregtschool. iiéi^ Vrijdagavond 4 februari worden tussen 19.00 en 21.00 uur zwemwedstnj- fWi den voor het voortgezet onderwijs georganiseerd. De technische leiding %ZS£i rlnn SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. daarvan is in handen van de sportvereniging WIK. Opnemen van brieven in deze ru briek behoeft niet te betekenen dat de redactie het met de inhoud eens De redactie behoudt zich daaren boven het recht voor om bijdragen te weigeren dan wel in te korten. Parkeerverbod Naar aanleiding van de door U ge plaatste artikelen van afgelopen dinsdag en vrijdag en een telefo nisch onderhoud met de wethou der (een dag nadat deze met vrachtwagenchauffeurs en direc ties van transportbedrijven over het parkeerprobleem in Leider dorp had gesproken) meen ik te moeten concluderen dat de ge meente Leiderdorp meer waarde hecht aan de opvatting van enkele chauffeurs dan aan klachten van de gehele bevolking van het oude deel van Leiderdorp. Zoals U terecht in Uw artikel opmerkt regent het klachten, die hoofdzakelijk ont staan door het optreden van enkele chauffeurs. Op 15 september berichtte U in Uw krant dat de parkeerexcessen- verordening op 1 december van kracht zou worden. Een telefoontje naar het gemeentelijk informatie centrum was voldoende om te ho ren dat deze verordening ook voor het oude dorp zou gelden. Begin november vernam ik van datzelfde informatiecentrum dat de regeling alleen zou gelden voor het nieuwe gedeelte van Leiderdorp. Ik be zocht daarop een commissieverga dering en leerde dat het oude dorp," op grond van klachten van chauf feurs, uit de verordening was gela ten. Op 2 november concludeerde de commissie verkeer en vervoer echter "In het oude dorp is naar het oordeel van de commissie inder daad sprake van een directe nood situatie, waarin grote groepen van de bevolking overlast ondervinden van enkele chauffeurs." De com missie adviseerde B en W de veror dening voor het gehele dorp te laten gelden. Begin december bleek, na aanvraag bij de wethouder, dat de gehele verordening mogelijk niet toepas baar zou zijn. Op een daarna ge houden commissievergadering werd besloten met de chauffeurs te gaan praten. Het resultaat daarvan is wat my betreft nu wel bekend. De chauffeurs uit het nieuwe dorp hebben geen problemen met het parkeren op de Touwbaan. De chauffeurs uit het oude dorp heb ben die wel en hoeven daar dan ook niet te parkeren, althans, niet eer der dan dat het parkeerterrein bij de kleine Zandput aan de Maurits- singel gereed zal zijn. De gemeente is daarbij gezwicht voor argumen ten als: geen toezicht, gevaar van diefstal en extra kosten in verband met heën en weer rijden. Deze argumenten zijn nergens op gebaseerd. Waarom zou men bij diefstal verschil maken tussen wa gens uit het oude of het nieuwe dorp? Bovendien kunnen de chauf feurs ook momenteel geen toezicht op hun wagens houden. Er blijft maar één argument over men is gewoon te beroerd om naar de Touwbaan te rijden, zelfs niet nu men weet dat het maar tijdelijk is. N. A. Messemaker Hoofdstraat 143 Leiderdorp (Van redaktiewege bekort) Pieterswijk Op donderdag 27 januari j.l. konden de lezers kennis nemen van drie ontwerpen van verkeersmaatrege len, die «s£!*als sluipverkeer in de Pieterswijk en een deel van de Academiewijk moeten voorkomen. Waar de redactie de informatie vandaan gehaald heeft, weet ik niet, maar de verstrekte informatie over het plan van een aantal wijkbewo ners is niet juist waar het de gelijke verkeersrichting op het Rapenburg betreft. Oorspronkelijk werd in derdaad aan die gelijke verkeers richting gedacht, maar na een ge sprek, dat vertegenwoordigers van het bestuur van de wijkvereniging met wethouder Waal en de heer E. v. d. Pol van de afdeling verkeers zaken gevoerd hebben, kwam er een andere situatie uit de bus voor het Rapenburg (oneven numme ring). Voorgesteld is toen om één richtingsverkeer in te stellen tus sen de Groenhazengracht en het Noordeinde in de richting van het Noordeinde, zodat wijkgericht verkeer het Noordeinde kan ontlas ten van verkeersdruk en via de Rembrandtstraat, de Groenhazen gracht en het korte stukje Rapen burg toch op het Kort Rapenburg uit kan komen. Dat betekent in het bewoners-voorstel, dat het huidige stoplicht op het kruispunt Rapen- burg/Breestraat verplaatst moet worden naar het kruispunt Rapen burg/Noordeinde. Wijkgericht ver keer, dat bijvoorbeeld in de Doe lensteeg moet zijn, kan - in het voorgestelde plan - komend van de Groenhazengracht, via de brug over die gracht op het Rapenburg (ik weet de naam niet) langs de an dere kant van de Groenhazen gracht, de Doelengracht in de Doe lensteeg komen. De verkeersrich ting op het Rapenburg tussen Groenhazengracht en Kaiserstraat zal de bestaande richting moeten blijven. In de op punt van verschij nen staande wijkkrant zal over een en ander uitvoerig worden bericht. ZOETERWOUDE - Het omstreden cash carry bedrijfDe Bron" aan het Westeinde in Zoeterwoude, zal binnenkort zijn deuren moeten sluiten. Na langdurig juridisch touwtrekken heeft de gemeente Zoeterwoude, de reeds bij het ge rechtshof in hoger beroep dienende procedure tegen De Bron gewon- De gemeente had het proces des tijds aangespannen, omdat ge noemd bedrijf aldaar was in strijd met het bestemmingsplan. Boven dien achtte de gemeente het niet gewenst, dat op doe deze plaats ge vestigd zou zijn. "Wanneer voor "De Bron" defini tief het doek valt is nog niet hele maal te zeggen" aldus gemeentese cretaris Wingelaar. "We hebben de stukken nog niet binnen en boven dien staat voor de eigenaar van de Bron het laatste rechtsmiddel, na melijk cassatie, nog open." LEIDERDORP - Het autoban denbedrijf Jan van den Broek start 1 februari met een vestiging aan de Lijnbaan in Leiderdorp. Het is de vijftiende vestiging van het bedrijf. Op 3,4 en 5 februari kunnen auto mobilisten in het nieuwe bedrijf deelnemen aan een ogentest. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20 00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 J aarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 28 januari toten met3 februari door apotheek Doeza, Doezastraat 31, tel. 121313, apotheek Van Breest, Smallen- burg, Loevestein 6, tel. 890000. Onderwij swinkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopen maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 16.30-17.30 uur, Noord, vah Hogendorpstraat 36, ma. 10.30^11.30 uur, Kooi Driftstraat 49a, di. 10.30-1l.?0 uur. Morskwartier. Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-11.00 uur, Tuinstadwijk, Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacot^gracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Noordeindsplein 2b, tel. 140483. Alge mene informatie dag. 9.00-10.00 uur. Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, 'Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen dorpstraat 36:- geopend ma. van 19-21 ZOETERWOUDE -, „Alie van de pastorie" - de 65-jarige huishoudster mej. Alie van Abswoude die het dagelijks gebeuren in de Zoeterwoudse pastorie zestien jaar lang heeft geregeld - heeft afgelopen zon dag afscheid genomen. Zij ontving bij die gelegenheid de pauselijke onderscheiding Bene Merenti. Het parochie-bestuur van Zoe terwoude had ter gelegenheid van haar afscheid in het Don Boscohuis een receptie geor ganiseerd, waarvoor vrij veel belangstelling bestond. „Alie van de pastorie" trad destijds in dienst bij deken A. van de Boog, toen deze nog werkzaam was in Schiedam. Toen de deken in 1960 naar Zoeterwoude kwam verhuisde Alie mee en zij bleef ook in de pastorie werken toen Van de Boog afscheid nam. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd had zij al in november van het vorig jaar afscheid van het dagelijks leven in de pasto rie zullen nemen, maar omdat het lang duurde eer er een op volgster voor haar gevonden was bleef zij nog enige tijd aan. Die opvolgster is inmiddels gevonden in de persoon van zuster Agnes Blok, lid van de orde van de „Zusters van Boxmeer". Door haar komst kon „Alie van de pastorie" af scheid nemen. Alie ontving bij haar afscheid naast de pauselijke onder scheiding een envelop met in houd van het bestuur van de Zoeterwoudse parochie. Hagenaar gedood WASSENAAR - De 31-jarige Ha genaar L. V. H. van Leeuwen is vrijdagavond om het leven geko men toen hij met zijn auto frontaal op een tegenligger botste. Het on geval gebeurde op de Rijksstraat weg; over de juiste toedracht tast de Wassenaarse politie voorlopig nog in het duister. Het slachtoffer werd op slag gedood. De bestuurder van de andere wa gen, A. C. de W. R. (31) uit Wasse naar, werd met ernstige verwon dingen overgebracht naar een zie kenhuis. Bij dat ongeval raakte ook nog de 28-jarige L. G. graaf van L. St. uit Noordwijk betrokken. Hij reed vlak achter de wagen van het slachtoffer en kon niet meer uitwij ken. Hij raakte bij het ongeval licht gewond. Twee van de drie auto's, werden totaal vernield. Weg hit VOORSCHOTEN - In het Cultureel Centrum kwamen zaterdagmiddag ruim 350 bejaarden.bijeen om op uitnodiging van de carnavlasver- eniging ,f>e Forse Caters" het be jaardencarnaval te vieren. De grote toeloop van de bejaarden, die overigens allemaal per auto opge haald en thuis gebracht werden, maakte improviseren wel noodza kelijk. Een boerenkapel met de dansma riekes „Cinderelle" kon niet voor komen dat op een zeker moment de hele zaal een polonaise ging lopen met als melodieën „oranje Boven", „We gaan naar Rome" en zelfs „We gaan naar Zandvoort"De Leidse Randstadspelers zorgden voor een goed showprogramma. Omdat inmiddels de kas van de carnavlasver eniging ,JDe Forse Ca ters" na dit „65-plussersbal" de bo dem al laat zien, brachten de be jaarden spontaan een bedrag bij een, waardoor ook de jeugd van Voorschoten over veertien dagen een carnavalsmiddag tegemoet kan WASSENAAR - Drs. Duyvené de Wit, die in 1973 zijn fiet spadenplan voor Wassenaar indiende beschouwt het fiet spadenplan van de gemeente dat nu in grote lijnen door de gemeenteraad is goedgekeurd als een stap in de goede rich ting. Alleen heeft hij uit de verschillende opmerkingen van de raadsleden de conclusie getrokken, dat een aantal van die raadsleden probeert het plan te gebruiken om "eigen doe leinden" te verwezenlijken: betere verbindingen van geïsoleerde buurtschappen, zoals Kerkehout en de verkeersveiligheid (het pad naar Leiden). "Deze overwegingen schijnen nu de hoogste prioriteit te krijgen. Dat is overigens niet zo erg als men de recreatieve bedoelingen van het plan maar niet uit het oog verliest. Er zijn," aldus de heer Duyvené de Wit, "Genoeg mooie plekjes in Wassenaar waar men kan fietsen of wandelen, maar om er te komen moet men eerst door een hoop stank, lawaai, ontsierend blik en weinig interessante huizenrijen. Het wordt pas leuk om te fietsen als de weg naar die mooie plekjes zelf ook aantrekkelijk is." De bedoeling van de werkgroep "Recreatiefietspaden in Wasse naar", waarvan de heer Duyvené de Wit deel uitmaakt, is door het op ruimen van een aantal knelpunten die mooie plekken met elkaar ver binden zodat er aaneengesloten routes ontstaan die vrij liggen van de verkeerswegen of lopen langs verkeersarme wegen. Als belangrijkste knelpunt ziet de heer Duyvené de Wit de verbinding tussen "De Paauw" en "Backers- hagen". Zo'n verbinding zou door particulier gebied moeten worden aangelegd. Verheugend is het daarom dat wethouder Van Dijk heeft toegezegd, dat de gemeente de daarvoor nodige aankopen wil doen zodra de mogelijkheid daar toe zich voordoet. De heer Duyvené de Wit zegt dat het niet juist is, dat hij indertijd deze route zelfheeft voorgesteld en dat de werkgroep deze route nu aanvecht. Er is alleen gezegd, dat de werkgroep geen asfaltpaden wil. Oók wat de duinroute betreft zegt de heer Duyvené de Wit nooit be weerd te hebben dat er een fietspad zou moeten komen vanaf de Was senaarse Slag door de Kijfhoek en langs de westgrens van Duinrell naar de villawijk "De Kieviet". "Een fietspad is prachtig,", aldus de heer Duyvené de Wit," Maar niet tot elke prijs. Voor alle routes zul len de voor- en nadelen tegen elkaar afgewogen moeten worden. Wan neer bijvoorbeeld door een pad het natuurschoon te veel dreigt te wor den aangetast, dan hoeft het voor mij niet meer." VOORSCHOTEN - Grofvuil Voor schoten 9 februari - Adegeest (met uitzondering van het gedeelte Oude Adegeesterlaan tussen de Prins Be- rnhardlaan en de Nassaukade), aan de Leidseweg het gedeelte Raad huislaan en Voorschoterweg), Voorschoterweg, Hofweg (het ge deelte ten oosten van de Voorscho terweg), Prof. Boerhaaveweg, Krimkade, J. P. Coenstraat, Von delstraat, Marnixstraat en Beres- teynstraat. toernooi, dat sportschool Van Houdt afgelopen zondag heeft georganiseerd ten bate van sport voor gehandicapte kin deren, heeft een gedrag van 2000 gulden opgeleverd. Voor het toernooi, dat in sport zaal "Op Dreef' werd gehou den, bestond opmerkelijk veel belangstellingEr waren 470 deelnemers aan het werk; circa 500 bezoekers kwamen hun verrichtingen gadeslaan. Het toernooi stond open voor deelnemers van 6 tot 16 jaar.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2