LZ haalt uit in VierpuntendueF VTL toont zich tegen Schoonhoven de ware koploper Off-day blijft zonder gevolg voor Noordwijk SCYLLA STELT TELEUR Noodlot slaat toe voor basketballers Leiderdorp DIOK na remise in spanning MAANDAG 31 JANUARI 1977 PAGINA 13 SPORT SPORT LEIDEN - In de Leids/Goudse competitie kon een groot aantal duels worden afgewerkt. In groep A werden twee wedstrijden afgelast, terwijl in groep B drie wedstrijden geen doorgang vonden. In groep A toonde VTL weinig hinder te hebben ondervonden van de gedwongen winterstop ge tuige de 5-0 zege op Schoonhoven. De Leidenaars gaan nu fier aan de leiding met 20 punten uit 12 wedstrijden. In groep B profiteerde ESTO van de halve misstap van Kickers'69 (0-0 tegen VNL), door de uitwedstrijd tegen Nicolaas Boys met 1-3 te t Vrij spel DELFT - DIOK heeft tegen de Delftse Studenten Rugby Club een goede kans laten liggen om alsnog bij de eerste zes van de eredivisie te eindigen. Tegen de Delftenaren behaalde DIOK een enigszins teleurstellend 16-16 gelijkspel. Voor wat be treft de bezetting van de zesde plaats moeten de Leidenaars nu afwachten wat de concur renten Delft en Asicrum in hun resterende wedstrijden gaan doen. Belangrijk was in ieder geval de nederlaag die Ascrum gisteren leed bij LSRG: 14-10. Het gelijke spel had DIOK te wijten aan de vele technische foutjes, terwijl men ook in tac tisch opzicht niet geheel uit de verf kwam. Daardoor werd de anders zo snelle driekwart lijn te weinig bij het spel betrok ken en kon deze lijn geen ver warring in de Delftse verdedi ging te weeg brengen. De Delftse studenten waren tech nisch beter en de goede inzet van DIOK heeft dan ook erger (een nederlaag), kunnen voor komen. Delft opende met een try en een benutte conversie, voordat Kees Koemans een wegens off-side verkregen pe nalty raak schoot 6-3. Een fraaie try van Valters (10-3) strafte nog in dezelfde minuut het pakken van de bal uit een scrum door DIOK genadeloos af. Koemans en Del Prado wij zigden nog voor rust de stand in 10-13. Fouten van de Leide naars gaven Delft de gelegen heid om via penalties toch weer aan de leiding te komen (16-13). Koemans redde in de laatste speelminuut zijn ploeg: 16-16. Ascrum vocht tegen LSRG, derde op de ranglijst, voor zijn kansen om in de kampioen spoule te komen. De Amster dammers scoorden in de 40ste minuut via Heysteeg: 0-4. Poel v.d. Ploeg en daarna Eric Hoencamp werden door uit stekend voorbereidend werk van Henk van der Huls in staat gesteld voor Leiden te scoren, waarna Van der Huls zelf de conversie benutte: 10-4. Poel van der Ploeg, in samenspel met Ton van der Lande, stelde 10 minuten voor tijd de zege zeker (14-4), waarna Ascrum nog enige ruimte kreeg om iets terug te doen: 14-10. Titelkans voor DTS-boksers LEIDEN - Vanavond vinden in Dordrecht de finales plaats van de Zuidhollandse bokskampioen schappen in de N- en C-klasse. In het weltergewicht gaan de Leide naars Bert v.d. Heyden en Freek Vinkensteijn van DTS met Schui- tema en Veenstra uitmaken wie zich Zuidhollands kampioen mag noemen. Volgende week wordt er in Den Haag gestreden om de Zuidhollandse titel. In de A-klasse van het weltergewicht lootte zwaarwelter Chris Lantrok tegen de sterke Hagenaar Hermans. Bij een overwinning maakt Lantrok een uitstekende kans op het kam pioenschap. Ook DTS'er Dogterom komt volgende week in Den Haag in actie. Wie dan zijn tegenstander zal zijn is nog niet bekend. Bergambacht-Warmunda 2-2 (2-2) - Aanvankelijk leek Warmunda een regelrecht debacle tegemoet te gaan. Immers, na een kwartier profiteerde Potuyt van een foutieve terugspeelbal van Theo van Rijn (1-0) en 5 minu ten hierna werd het zelfs 2-0 door Ligthart. Warmunda vermande zich echter en na een hdlf uur verkleinde Bert Hartveld de achterstand tot 2-1. Warmunda werd hierdoor geïnspireerd, wat vlak voor rust de gelijkmaker opleverde van Toon v.d. Voren. Na rust kreeg de wedstrijd een grimmig karakter, maar de stand bleef ongewijzigd. KRV - Ammerstol 4-1 (3-1) KRV had in dit treffen totaal geen moeite met het zwakke Ammerstol. Na 10 minuten zorgde John Eshof voor 1-0. Dezelfde speler tekende ook 2-0 aan, waarna Kees van Kesteren KRV aan een veilige 3-0 voorsprong hielp. Door een foutje van goalie Oudshoorn kon Ammerstol terugkomen tot 3-1 waarmee de rust aanbrak. Na de pauze geloofde KRV het wel. Frans Kobossen zorgde na een kwartier met een afstandsschot voor de 4-1 eind stand. Alphense Boys-Oranje Groen 2-0 (0-0) - In deze wedstrijd had Oranje Groen weer eens te kampen met schotloosheid, hetgeen achteraf noodlot tig zou blijken. Kansen te over voor de Leidenaars, maar Koos Tetteroo en Cock Buyn bleken slecht op schot. Vijf minuten na rust opende Macco de score (buitenspel?), waarna tenslotte Fons v.d. Kroft voor 2-0 zorgde. Leidse Boys-Stompw. Boys 0-0 - Eén van beide zijden hard gespeelde wedstrijd. Gerrie Polanen (Leidse Boys) moest zich zelfs voor een hoofd wond in het ziekenhuis laten behandelen. Over en weer ontstonden kan sen, maar aan de afwerking ontbrak het nodige. Na rust vestigde Gideon v.d. Born (Leidse Boys) de aandacht op zich door tegen de onderkant van de lat te schieten. VTL-Schoonhoven 5-0 (£-0 - (2-0) minuten wogen de partijen gelijk tegen elkaar op, waarna VTL Schoonhoven wegspeelde. Na een half uur scoorde Jan Heshusius 1-0 en vlak voor rust werd het 2-0, toen de bal na een corner van Siem v.d. Linden door de Schoonhoven-goalie in eigen doel werd gestompt. Na rust eiste topscorer Vic Boutier een aandeel in de score voor zich op. Eerst benutte hij een penalty, waarna hij met LEIDEN - Noordwijk werd in de eerste klasse A van het zaterdagvoetbal op eigen terrein gestuit door RWH: 1-1. Toch liep Noordwijk theoretisch een punt uit op DOVO, dat verrassend verloor bij NSW. Cees Spaanderman (links) werkt de bal langs RWH-doelman Bravenboer '<L0 zorgde.TnvaUerBen'"sctaucliardbëpaalde'dï cmdat verdedi9er Vlasblom de bal nog van de doellijn zal werken. 1 blijft echter uit Kickers '69-VNL 0-0- Twee gelijkwaardige ploegen met voor rust een iets sterker Kickers terwijl VNA na de pauze wat meer toon aangaf. In de eerste helft misten voor Kickers Gerrit Wit en Henk de Rijk goede kansen, een voorbeeld, dat na rust voor VNL's Ted van Brakel en Harry van Dorp werd gevolgd. Unitas (L)-VNA 0-2 (0-1) - Een verdiende zege voor VNA in deze Boshuizerkade-derby, daar VNA de minst slechte ploeg was. Na een half uur zorgde Nelis de Wit met een solo voor 0-1. Hoewel Unitas lofwaardige pogingen ondernam om de score te wijzigen, liep dit op niets uit door het gemis aan een afmaker. Zelfs kwam VNA na rust op 0-2 door een doelpunt van Chris Lefeber. ZLC-Floreant 1-1 (1-0) - Een aardige wedstrijd. Na 25 minuten scoorde André v.d. Hulst 1-0, maar 20 minuten na rust trok Floreant de zaken weer recht. In deze wedstrijd misten Rob Crama en Siem Bousie alleen voor doel. WASSENAAR - De open spring wedstrijden, die gister middag en -avond avond wer den gehouden in de manege Santhorst aan de Papeweg in Wassenaar hebben de volgende uitslagen opgeleverd: Pony's (tot 1.10 m.) - 1. Piet Ra- vensbergen met Betty, 2. Martin Hennik met Remco, 3. Margriet van Santen met Mayflower, 4. Jacobien Jonkman met Adonis. Paarden (1 meter) - 1. Karin de Jager met Kashmir, 2. Lia van Duivenvoorde met Nimrod, 3. Hannie Groenewegen met Flo- ris, 4. Hans Jansen met Karei. Dick Doldersen wint puissance in Wassenaar 1.20 meter - 1. Margriet van Duivenvoorde met Robin, 2. Dick Doldersen met N.N., 3. Gé van Santen met Juko. 1.20 m. - 1. Jacomine Raven- sbergen met Flipper, 2. Dick Doldersen met Kashmir, 3. Ja comine Ravensbergen met Jacky, 4. Marimet Oosterhuis met Paramount. De puissance werd gewonnen door Dick Doldersen. Hij vormde met Kashmir de enige combinatie, die over een muur van 1.62 meter kwam. Tweede in deze laatste rubriek werd ja comine Ravensbergen met Flipper. Zij bereikte met Jacky trouwens ook een vierde plaats, achter R. S. Jansen, die met In- orith de derde plaats voor zich opeiste. Quick Boys blijft ook meetellen in de kampioensrace, al kwamen de Katwijkers bij Zwart Wit '28 niet verder dan 0-0. Noord w i jk-R WH 1-1 (1-1) - Zel den zal Noordwijk de laatste jaren een slechter duel hebben gespeeld dan zaterdag. Er zat totaal geen rust in de ploeg. Negen van de tien aan vallen werden al bij de opbouw 'door balverlies onderbroken. Zelfs de inzet van een aantal spelers kon het gebrek aan enthousiasme bij sommige anderen en de off-day van de hele ploeg niet verdoezelen. RWH kon er niet van profiteren. Verder dan een doelpunt van vleu gelspits Cees van 't Zelfde kwamen de Ridderkerks niet. Nadat die spe ler rond de 15e minuut beheerst een knap passje van v.d. Spoel had af gerond, verloor het team van trainer Ad van Dongen een periode lang zelfs het hoofd. Toen de uit blinkende laatste man Cees Spaan derman de bal na een effectovolle hoekschop van Bogers in het RWH-doel had "geschouderd" (1-1), kreeg het duel een grimmig karakter, wat de chaotische aanblik nog bevorderde. Noordwijk claimde daarna de beste kansen (Spaanderman, Bogers en invaller Van Dorp), maar enkele seconden voor sluitingstijd miste RWH- invaller Bihary eveneens een droomkans. Zwairt Wit-Quick Boys 0-0 - Quick Boys kon na afloop, terecht, verwijtend wijzen naar de strijd wijze van Zwart Wit, die redelijk voetbal vrijwel onmogelijk maakte. De Rotterdammers plaatsten twee man in de kop van de aanval, de overige negen vertikten het over de middellijn te trekken. Tegen deze ploeg was Quick Boys in de eerste helft driekwart van de tijd aan de bal. Maar dat leidde tot absoluut niets. Mouter, Pan en Heerikhuisen •bleven braaf naar openingen speu ren zonder ze te kunnen scheppen. De verwachting dat Quick Boys in de tweede helft verhevigde druk op het Zwart Wit-doel zou uitoefenen, werd niet bewaarheid. Integendeel. De Rotterdammers pakten de weinige moed waarover zij beschikten samen en lanceerden iets dat de vorm van een offensief aannam. Lobman schoot twee keer hard voorlangs en in de 13e minuut kopte Rademaker keihard tegen de onderkant van de lat. In de laatste fase van de tweede helft werd Quick Boys weer wat sterker, zon der ook maar iets gevaarlijks te kunnen uitrichten. LEIDEN - Voor Scylla is de tweede helft van de tafeltennis competitie niet bepaald gunstig begonnen. Tegen VDO namen de Leidenaars mede door een verrassende zege van Rob van der Zeeuw (op Bert van Ham) een 4-1 voorsprong, waarna de produktie stokte. Der halve moest alsnog met een 4-6 ne derlaag genoegen worden geno men. Toch heeft Scylla genoeg kansen gehad om minstens één winstpunt uit dit duel te destille ren. In het dubbel bleek een 11-5 voorsprong niet voldoende, zoals ook de enkelspelen van Peter van Schie en Gerard Bakker tegen Bert van Ham niet voldoende garantie voor de volle winst konden bieden. De Scylla-reserves hadden tegen Middelburg halverwege de partijen een benauwde 3-2 voorsprong. Mede door knap werk van Rob Re geer, die ongeslagen bleef, liepen de Leidenaars naar 6-2 uit, waarna Karei van Schie en Theo Bakker hun respectievelijk eerste en tweede nederlaag opliepen. DO- COS heeft tegen Jasski Ed Fallaux node gemist. Ed van der Berg zorgde inclusief het dubbel voor vier punten, waar het echter bij bleef. Hans Roodenburg verloor maar liefst driemaal, terwijl Gerard van der Klauw een comfortabele 19-11 voorsprong verspeelde. Avanti heeft Seine een gelijkspel moeten toestaan. Theo Louwers bewees zijn kracht door ongeslagen te blijven, maar Peter Groot en Peter de Groot stel den met ieder één zege danig teleur. Bij TOV bleef Van der Ploeg zonder winstpunten. Sjaak van Veen en Ruud Alkemade konden tegen VDO de schade niet herstellen, wat tenslotte resulteerde in een 3-7 ne derlaag. Het derde team van Scylla wees Seta met 8-2 knap terug. Bert van Schie en Frits Kantebeen ver loren van Van Gasteren. Fred van LEIDEN - LZ'86 heeft de "vier puntenwedstrijd" tegen AZPC met onverwacht groot verschil gewonnen; 6-1. De Leidenaars staan nu, halverwege de competitie, weliswaar nog steeds op de tweede plaats van onderen, maar ze hebben nu weer aansluiting met een aantal andere zwakke broeders. Fried Elzinga (zwarte cap nr. 7) opent voor LZ'8 is kansloos. LZ'86 heeft nu 4 punten en behoudt de mogelijkheid om De Meeuwen (5 pnt.), PSV (6 pnt.) of Nereus (7 pnt.) in te halen. De Zijl/LGB, dat een goede competitiestart maakte, valt nu wat terug. De rood-witten moesten beide punten achter laten in Utrecht, waar met 4-3 van Zwemlust/Den Hommel werd ver loren. LZ'86, dat weer kon beschikken over doelman Erik de Vos, was za terdag in zwembad De Zijl van het begin af aan sterker dan AZPC. De de score. AZPC-doelman Van Harten snelheid van de thuisploeg leverde voor de Amersfoorters zoveel pro blemen op, dat ze aan goed opge zette aanvallen niet meer toe kwa der Zeeuw bleef tegen laatstge noemde ongeslagen. AMVJ bleek te sterk voor de Avanti-reserves. Wim Steenbergen en Van der Werf scoorden samen slechts één punt. Van Wetten beperkte met twee ze ges de schade tot 7-3. Bij De Tref fers stelde Sjaak van Ruiten tegen Evro teleur door tweemaal het on derspit te moeten delven. Gevolgen had dit echter niet, want met ieder twee gewonnen duels zorgden Van Beek en Van der Zwet ervoor dat De Treffers met twee winstpunten huiswaarts konden keren. Het vierde team van Scylla bleek duide lijk te zwak voor de eerste uitgave van Evro. Rini Hansen en Joost Mentink mochten slechts aan de zege ruiken. Erik Noest echter snoepte zijn tegenstanders twee punten af. Bij de dames kwam al leen het tweede van Avanti in actie om het zoveelste 6-4 verlies bij Me-' gacles te incasseren. Wilma Kooter en Miriam van der Poel wonnen éénmaal, terwijl Liesbeth Smits de eer slechts aan Ina Willems moest laten. LEIDEN - Het was bepaald geen goed weekeinde voor het basketbal in de Leidse regio. Alleen in de jeugdderby tussen Lugdunum/Luba en BV Leider dorp kwam er logischer wijs een "Leidse" formatie tot winst, verder vielen er louter nederlagen te note ren. Het eerste team van Lugdunum/Luba be schikte in de thuiswedstrijd tegen het op de tweede plaats gerangschikte Spakenburg wel weer over topscorer Christiaan Uhlenbeck, maar dat mocht weinig baten omdat Uhlenbeck na een gedwongen stop van 4 weken niet in vorm was. Hij tekende slechts voor 10 punten. Ook lange man Fred Ver beek, vorige week in het duel tegen Alphia gebles seerd geraakt, miste zijn ritme en juist in het tekort schieten van de lange mensen zocht Lugdunum- coach Ton Kallenberg Sr. de oorzaak van de neder laag van zijn ploeg. Een nederlaag die pas gestalte kreeg in de tweede helft toen Spakenburg een 56-58 voorsprong in korte tijd uitbouwde tot 60-71. Het pleit was toen beslecht en de Leidenaars dolven het onderspit met 74-89 (rust 32-36). Topscores: Van Zandwijk 18, Waltman 16, Uhlenbeck en Verbeek ieder 10 punten. Het noodlot heeft toegeslagen bij Leiderdorp, in theorie na de nederlaag van Trotters bij DAS de enige "Leidse" kanshebber op de districtstitel. Rob Wallaart en André de Jong, twee belangrijke en ge routineerde krachten zijn door blessures beiden voor lange tijd uitgeschakeld en zaterdagavond ver loor Leiderdorp met 18 punten verschil bij Zoebas. En daarmee staat het kampioenschap van DAS wel vast. men. AZPC speelt dit seizoen zon der Piet de Zwarte (hij is nu coach) en Loet Getjes en bleek zaterdag dat verlies aan kracht in de aanval niet te kunnen compenseren. Ook in de tweede en derde periode van de wedstrijd, toen LZ'86 wat terug zakte, bleven de AZPC-aanvallen tamelijk ongevaarlijk, ondanks de inzet van de Amersfoorters. LZ'86 nam al vrij snel een 1-0 voor sprong via Fried Elzenga, die ervan profiteerde dat Hans van Harten voor een minuut op de kant zat. Een doorbraak van Aad van Mil leverde vervolgens een strafworp op, waar uit Jan de Graaf 2-1 inschoot. Na dat Doppenberg vanaf de twee- meterlijn voor 2-1 had gezorgd, moest er opnieuw een AZPC-speler voor een minuut naar de kant, en ditmaal was het Bram van Mil die afmaakte: 3-1. Pas aan het eind van deze periode, waarin LZ had ge domineerd, kreeg AZPC wat meer vat op het spel, maar aan scoren kwamen de Amersfoorters niet toe. Ook niet in het tweede part, waarin zij verzuimden een numerieke meerderheid te benutten. LZ'86 was nu wat minder actief, maar de thuisploeg liep toch verder uit toen Jan Breedeveld in een man-meer situatie raak schoot (4-1). Levendiger Na een tamelijk saaie derde periode werd het spel in het laatste kwart levendiger. Met een man minder spelend counterde LZ'86 goed, wat in een strafworp resulteerde. Het schot van Jan de Graaf trof wel doel, maar sprong meteen weer het veld in, en scheidsrechter Goose gaf op advies van zijn grensrechter geen doelpunt. Maar even later brak LZ weer uit. Bram van Mil plaatste op het juiste moment af en Aad van Mil scoorde (5-1). In de laatste fase van de strijd, waarin LZ'86 voortdurend in de aanva. was, liet Aad van Mil ook de zesde Leidse treffer aantekenen: 6-1. Zwemlust/Den Hommel-De Zijl/LGB was een wedstrijd die door de verdedigers werd beheerst, want doordat aan beide kanten een press-verdediging over het hele veld werd toegepast, kregen de aanvallers maar weinig ruimte. De Leidse ploeg bleef aanvankelijk door collectieve aanvalsacties aan de goede kant van de score, maar dat kostte zoveel kracht, dat in de laatste twee kwarten de Utrechters, die het meer van het individuele werk moeten hebben, duidelijk meer stootkracht hadden dan de Leidenaars, die het weer zonder Paul Belt moesten stellen. Gegoochel De Zijl/LGB had in het eerste kwart een aantal goede scoringskansen, maar daarvan werd er slechts één benut, en wel door Bert Zaagman, die een doorbraak afrondde. Na enige gegoochel van Andy Hoe pelman werd het in het tweede part 1-1, waarna Jacob Spijker en Joop Glijn de score opvoerden tot 2-2. Zwemlust werd geleidelijk aan sterker, en dat resulteerde in doel punten van Johan Aantjes, die in de derde periode bij een numerieke meerderheid van de Utrechters doel trof (3-2) en opnieuw Hoepel man, die er in het laatste kwart 4-2 van maakte. Strafworp Twee minuten voor het einde van de Abert kon Alvert Spijker het verschil nog verkleinen tot 4-3 door een strafworp te benutten, maar daarna kwam De Zijl/LGB niet verder meer dan een schot op de lat van Frits Welling.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13