Statenlid: bouw van landhuizen niet toestaan eidse agenda Acht tennisbanen bij De Munnik Zaaltje naast café Flora jeugdcentrum? Langs Oranje Nassaulaan in Warmond Indicatiecommissie bejaarden beoordeelt hulp en huisvesting Leidenaar verdronken MESSENTREKKER STAD EN RAND WOENSDAG 26 JANUARI 197' WARMOND - Het Provinciale Statenlid Tilanus (PPR) kant zich tegen de voorgenomen bouw van landhuizen aan weerszijden van de Oranje Nas saulaan in Warmond. Hij heeft over deze kwestie vragen gesteld aan het college van Ged. Staten, en vindt dat de Provincie moet ingrijpen. Volgens Tilanus is de gemeente Warmond in onderhandeling met drie projectontwikkelingsmaat schappijen. Hij wijst erop dat de landhuizen voor het overgrote deel betrokken zullen worden door mensen die niet uit Warmond en omgeving afkomstig zijn. Dat is in strijd met de ontwikkeling, zoals die in het streekplan Plassengebied en de verstedelijkingsnota van mi nister Gruyters voor dit gebied ge steld is. Tilanus vindt dat het pronviciaal bestuur de gemeente moet dwin gen nog voor 7 juli een ontwerp- bestemmingsplan voor de Oranje Nassaulaan en omgeving openbaar te maken, dat in overeenstemming is met het streekplan Plassenge bied. Op die datum loopt het thans van kracht zijnde voorbereidings- besluit - dat sinds 1968 volgens Ti lanus jaarlijks wordt vernieuwd - staat - grotendeels agrarisch af. kele verspreid liggende landhui2i In Leiderdorp: LEIDERDORP - De instelling van een commissie die moet oordelen over de plaatsing van bejaarden in tehuizen en mogelijke hulp riep nogal wat vragen op bij de commis sie maatschappelijk welzijn die gis teravond hierover vergaderde. Hoewel staatssecretaris Hendriks een dergelijke indicatiecommissie voorschrijft, vroeg Reugebrink (PCG) zich af wat haar taak zal moe ten zijn. „Ik vind het weinig zin hebben ie mand een verklaring te geven, waarin gesteld wordt dat plaatsing in een bejaardentehuis noodzake lijk wordt geacht, terwijl uit gege vens kan blijken dat dit toch niet binnen 10 jaar mogelijk zal zijn. Op deze manier wordt valse hoop ge wekt. Ik acht dit voor de indicatie commissie een onmenselijke taak", aldus Reugebrink. De twijfels over het werk van de commissie bleken na deze uiteen zetting bij een grote meerderheid van de leden te leven. Men vroeg zich ook af welke instanties en per sonen zitting moesten nemen in deze commissie. Uiteindelijk konden de meeste le den akkoord gaan met het voorstel om in de commissie een viertal technische deskundigen te benoe men (arts, maatschappelijk werker en een vertegenwoordiger van de kruisverenigingen en bejaarden zorg) aangevuld met 3 vertegen woordigers van het vrijwilligers werk en verschillende kerkelijke groeperingen. Commissielid Ver- dier drong aan op een vertegen woordiger namens de gezamenlijke kerken. In ieder geval zullen de leden van de commissie voor door hen bijge woonde vergadering gehonoreerd worden. Pas in een later stadium zal bekeken worden of er voor de spe cialisten een extra vergoeding noodzakelijk wordt geacht. Naar verwacht mag worden zal de commissie al op 1 februari aan staande haar, verplichte, werk zaamheden gaan starten. Een uit spraak van de gemeenteraad hier over is niet noodzakelijk. Carnaval (1) Alaaf, parbleu. De Leidse car navalsvereniging "de Hutspot ten" (waar zou die naam toch vandaan komen?) organiseert zaterdag haar traditionele Penen- en Uienbal. Men meldt ons dat dit weer een klapstuk van jewelste zal worden. Vele bevriende carnavalsverenigin gen komen met hun respectie velijke Prinsen langs. "De resi dentie van "de Hutspotten" zal diengevolge dan ook schudden op zijn fundatie", zo schrijft een hutspot ons. Waaruit maar weer blijkt dat carnaval is en blijft: een feest voor het grauw. De hutspot meldt verder dat leden als "landbouwkundig boer of boerin met een enorme feest- neuzenzin" aanwezig dienen te zijn. Aanvang half negen. De hutspot vergeet te vertellen waar dit opmerkelijke gebeu ren plaats zal grijpen. Maar wij gokken op het Sint Antonius- clubhuis. Carnaval (2) De Hutspotten van Voorscho ten heten "De Forse Caters". Maar, vooruit, zaterdag houdt deze club een carnavalsmid dag voor 65-plussers. Veertig man van de Randstadspelers maken er in het Cultureel Cen trum een gezellige middag van: show, quiz, musical, ge zelschapsspel en muziek uit de jaren twintig. Dat al onder lei ding van Bram Lambooy. Ook Prins Carnaval en zijn Raad van Elf zullen aanwezig zijn, alsmede een boerenkapel met dansmariekes. Zij swingen de vloer op na het optreden van de Randstadspelers. Aanvang twee uur. Tapdansen In 't Breehuys, in de Leidse Breestraat, is weer wat nieuws te beleven: tapdansen. Dansle- raar Paul Breddels uit Am sterdam wil deze kunst aan een groep van ongeveer vijftien mensen van tussen de 15 en 25 jaar bijbrengen. De cursus be gint over een maand. Meer in formatie: in 't Breehuys. Concert In de Geref. Hoofdstraatkerk in Leiderdorp wordt vrijdaga vond een concert gegeven, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het orgelfonds van de Scheppingskerk. Nico de Raad bespeelt het orgel en Courtney Westcott fluit. Zij brengen werken van Messiaen, Gottschalk, Vierne, Marais en Bach. Aanvang kwart over acht. WOENSDAG Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid.-West, 2.30 uur t Breehuys, Breestraat 19. open-huis, 2-5 uur nam.; vijgetaries eethuis,-6-7.30 uur nam.; gespreksgroep, kreatiev werkavond. 8-10 uur nam.; koffiebar 8-11 uur nam. Clubhuis De Klinker. Berlagestraat 2, info-avond. 7.30-10 uur nam. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Algem. Ned. Invaliden Bond, do. laan is verkocht. Op advertenties in bod. Toen de verzegelde enveloppen Bufferfunctie Volgens een uit 1952 daterend plan is de bouw,van landhuizen (één per halve hectare) langs de Oranje Nas saulaan mogelijk. Tilanus wil we ten of het waar is dat Ged. Staten realisering van landhuizen in dit gebied planologisch niet onge wenst hebben genoemd. Hij baseert deze vraag op een mon delinge mededeling, die burge meester De Vreeze deed in een commissievergadering op 4 janua ri, Argument daarbij zou zijn dat het gebied een bufferfunctie kan vervullen tussen de bebouwing van Warmond en de nieuwbouw van Haaswijk in Oegstgeest. Het PPR-statenlid vraagt zich af het gebied in zijn huidige Tilanus wijst er ten slotte op dat het gemeentebestuur van Warmond de huidige bestemming van twee ka- ii;,D,,AMn veis uit het gebied zodanig wil wij- BARMOND - De ambtswoning van Warmonds burgemeester aan de Beat zigen, dat de bouw van een land- averse dag-en weekbladen hebben 32 belangstellenden gereageerd met ec„„««cuc huis per kwart hectare mogelijk 1}}e^ de geboden bedragen geopend werden door de notaris, bleek als hoogste bedrag 540.000 gulden te zijn geboden wordt. Na bestemmingswijziging en van Warmond zullen de raad vragen akkoord te gaan met verkoop aan deze bieder. zouden op deze kavels resp. zes en twintig landhuizen kunnen worden Enige lijd geleden was besloten tot verkoop over te gaan,omdat de gemeente jaarlijks een exploitatieverlies leed. gebouwd. Tilanus wil weten welk.e De boekwaa rde van de woning bedroeg 111.000 guldenzodat de gemeente met de verkoop een meevallertje heeft waardevermeerdering de kavels van ruim 400.000 gulden. Wat met dit geld gedaan zal worden, wordt nog bekeken. daardoor ondergaan. LEIDERDORP - Gezien de grote behoefte hebben B en W het plan aan de raad voorgelegd om het tennispark van De Munnik met acht gravelbanen uit te breiden. Eerder had een meerderheid van de on derwijscommissie voorgesteld de uitbreiding te beperken tot zes ba nen. Voor de bouw van een tennisbal op het terrein zal later een afzonderlijk plan ingediend worden. Wel wordt van de raad een principe-uitspraak verwacht hierover. De uitvoering van de plannen zal met zich brengen dat de schoolsport zal moeten uitwijken naar het Samsomvelddat hiervoor geschikt zal worden gemaakten naar het veld aan de Essenlaan. De hockeyver- eniging Alecto zal haar veld vroegtijdig moeten verlaten en de rest van de competitie spelen op de twee velden in De Bloemerd. Omdat de tennisvereniging De Munnik lang heeft moeten wachten met haar uitbreidingsplannen heeft het college van B en W besloten aan deze vereniging voorrang te verlenen, ondanks protesten van de hockey- bond. De indeling van het oorspronkelijke plan is wat veranderd. Er is extra parkeerruimte gedacht aan de kant van de Schoolstraat, de parkeerplaats aan de Hoogmadeseweg komt te vervallen. De tennis bal is verplaatst naar het midden van het terreinaansluitend op de bestaande accommodatieDe hal zal zo geconstrueerd zijn, dat de spanten aan de buitenkant zitten met een maximale hoogte van 11,70 meter. De speelhoogte zal 9 meter bedragen. Er zal geprobeerd wor den zoveel mogelijk het groen te sparen bij de aanleg. Om de rust van de wandelaars te garanderen zullen voetgangers en auto's geschei den worden LEIDEN - De 72-jarige Leidenaar H.S. van de Herengracht is ver moedelijk in het afgelopen wee keinde verdronken. Zijn lichaam werd gistermiddag uit het water van de Zuidsingel gehaald. De be jaarde man werd sinds zaterdag, toen hij nog op de Kalvermarkt werd gesignaleerd, vermist. De po litie neemt aan dat hij bij ongeluk in het water is gevallen. Er zijn op het lichaam geen sporen van geweld aangetroffen. De officier van justi tie heeft het stoffelijk overschot, dat naar het Academisch Zieken huis was overgebracht, inmiddels vrijgegeven. LEIDEN - In een pand van de Stichting Werkende Jongeren aan het Steenschuur zijn gisteravond moeilijkheden ontstaan tussen zes kamerbewoners, onder wie vier meisjes, en een zevende kamerbe woner. Deze laatste verdacht de andere bewoners ervan dat over hem bij de eigenaar vam het pand was geklaagd over het feit dat hij zijn kamer niet op tijd schoon maakte. Hij bedreigde tijdens een oplaaiende ruzie zijn medebewo ners met een slagersmes. Een 2- 1-jarig meisje, dat ook werd be dreigd, begaf zich ijlings naar het politiebureau. Toen de politie in het pand arriveerde bleek de agres- sievejongeman de benen te hebben genomen. Leiderdorp wil roken beperken LEIDERDORP - Ook de ge meente Leiderdorp wil zich gaan beraden over eventuele maatregelen tegen het roken. Als eerste werd gisteravond de commissie maatschappelijk welzijn om haar mening ge vraagd. Naar voren kwam duidelijk dat men een alge meen verbod tot roken niet voorstond. Wel achtte men het wenselijk een beperking in te voeren. Zo ging men akkoord met het voorstel van mevrouw Mollee om het "niet roken" niet dringend voor te schrijven maar de aandacht te richten op de overlast die rokers aan niet-rokers kunnen veroorza ken. Er zal worden aangedron gen op een minimaal roken tij dens vergaderingen. De- com missie adviseerde het be schikbaar stellen van rookge not geheel terug te brengen en ook niet meer dergelijke waar aan te bieden tijdens recepties, ontvangsten en dergelijke. WASSENAAR - Het plan om "Nijevelt", een gedeelte van het vroegere politiebureau, voor 75.000 gulden geschikt te maken als ont moetingsplaats voor de jeugd ont lokte gisteravond in een gecombi neerde commissievergadering nogal wat kritiek. De VVD- raadsleden bleken niet veel ver trouwen te hebben in het plan van de Wassenaarse Raad voor Jeugd en Jongeren om opnieuw dit ont moetingscentrum te starten na een aantal mislukte pogingen. De WD meende een betere gelegenheid ge vonden te hebben in het zaaltje naast cafe Flora aan de Oostdor- perweg. De eigenaar hiervan is be reid de jeugd onderdak te bieden. Anderzijds hadden enkele raadsle den lof voor het werk van de WRJ J, die zich het lot heeft aangetrokken van een groep jongeren die na het sluiten van "De Brug" een "zwer vend" bestaan leidde. Wethouder Van der Klaauw benad rukte dat het niet de taak van de gemeente is een jeugd-café- zonder-meer in het leven te roepen. Ook Greep (PvdA), indertijd voor zitter van "De Brug", verwierp de gedachte van een jeugdcafe. De we- Deylerhuis thouder zegde nader beraad toe over de suggestie van cafe Flora, maar waarschuwde dat de wijk Oostdorp geen mogelijkheden meer zou hebben voor buurtactivi- teiten als het zaaltje als ontmoe tingsplaats gebruikt wordt. De WD en Partij Wassenaar besloten tenslotte een afwachtende houding aan te nemen tegenover het oor spronkelijke plan van B en W. Overigens bevestigde wethouder Van der Klaauw dat een definitieve beslissing tot verbouwing van "Nijevelt" afhankelijk is van de plaats van het toekomstige ge meentelijk administratiekantoor. Het aanvankelijke voornemen om dit gebouw bij het raadhuis te plaatsen heeft veel verzet ontmoet. Het terrein van "Nijevelt" is een van de alternatieve plaatsen. De wijkgemeenschap Groot Deyle- roord dreigt in moeilijkheden te komen nu het buurtcentrum ver kocht is aan een particulier. Het Deylerhuis was eigendom van de Nederlands Hervormde kerk en werd gehuurd. Bij de gemeente is nog niet bekend wat de nieuwe ei genaar met het pand wil doen. Er zal gevraagd worden om het zo lang mogelijk te verhuren aan de wijk gemeenschap. Intussen zal de ge meente uitkijken naar een nieuw onderdak. Post Het postagentschap aan de Deyl zal moeten verdwijnen. Het pand is gekocht door de nieuwe directeur van de GGD dokter Oudendal. Deze heeft de beheester van het postagentschap laten weten dat zij het pand moet verlaten. Wethouder Van der Klaauw beloofde aandacht aan deze kwestie te zullen schen ken, al is de verhuizing in de eerste plaats een zaak van de PTT. In het verleden is vaak gewezen op de be hoefte aan een agentschap in de wijk Zijlwatering. roken, 8.30 u LAK-Theater, Levendaal, de Engelsel theatergroep Lumiere Son met „Spe-| cial forces", 8.15 uur nam. Leidse Schouwburg, toneelvereniging Litteris Sacrum met „Het flauwgevallen I paard", van Frangoise Sagan, 8.15 uur Moeders voor Moeders Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068 Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, i telefoon 123235 Leidse Rechtswinkel Geopend ma en woe. van 11-13 uur. di en do van 18 30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36; geopend ma. van li*-2l Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin- nenstad. Gerecht 10, woe. 16.30-17.30 I uur. Noord, van Hogendorpstraat 36. ma. 10 30-11.30 uur, Kooi Dnftstraat 49a, di 10.30-11 30 uur. Morskwartier. Buurthuis Morskwartier. Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-11 00 u Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventuee/ met kifideren. St. Jacobsgracht 1, tel. 1 132187. Dag en nacht bereikbaar. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 21 tot 28 jan., door: Apotheek Leiden Zuid-West, Brahms- laan 20, tel. 763134: Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag.en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht .bereik baar, vertrouwelijk. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwij swinkel LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39.80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. 4

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2