Een hele moeilijke keuze fij deMelktvi; r/iiij\jwogmmma) ...en gisteren l t gëgëljcht Caro van Eyck zoekt opvolgster Theo Bouwmeesterring JAN van den BROEK m Beker hopjesvla halve liter van 99 Erfgenamen Pieasso delen fortuin (fylvancfaacr WOENSDAG 19 JANUARI 1977 Nog nimmer lijkt een nationaal bekend actrice zich zo verbonden te voelen met de problematiek van een provincieplaats als juist Caro van Eyck deze afgelopen maanden met Leiden. Ze blijft in de eerste plaats Amstelveense (zij woont daar in een riante flat aan het Meander), al is ze in Batavia geboren en heeft ze een groot deel van haar jeugd doorgebracht in Den Haag. In Amstelveen vierde zij immers op 17 oktober 1975 in het "Cultureel Centrum" haar 40-jarig toneeljubileum als actrice met het door haar zelf geschreven voordracht sprogramma "Allemaal Mensen". Twee mannen maakten dat pro gramma mogelijk. In de eerste plaats natuurlijk Caro's man, de in ternationaal bekende filmer en voetbalscheidsrechter Hans Boekman, die men beslist niet de éénentachtig jaar geeft, die hij on langs is geworden en die Caro steeds artistiek stimuleert en an derzijds de Parool-columnist Si mon Carmiggelt. Carmiggelt heeft Caro van Eyck gezegd, dat ze door moest gaan met schrijven, nadat hij ,,'t Is Maar Geleend, Je Mag Het Even Vasthouden" (waaruit "Al lemaal Mensen" is ontstaan) had gelezen. Hij was degene degenen, die zei, dat Caro de door haar ge schreven teksten van buiten moest leren, omdat dat op het toneel veel gevoeliger en overtuigender zou klinken. Vervolgens heeft Caro "Het zijn allemaal mensen" ge schreven, een vervolg op ,,'t Is Maar Geleend", dat onder de titel "De Kringloop" door Caro van Eyk bin nenkort op de planken zal worden gebracht. Wie weet overigens, dat Caro van Eyck in Leiden haar kandidaats-Rechten heeft gehaald? Voor het gesprek met de op 27 no vember 1915 in Batavia geboren ac trice bestonden eigenlijk twee re denen. Enerzijds het gerucht, dat zij zou overwegen met haar nieuwe theaterprogramma "De Kringloop" in Leiden niét te bezoeken, indien de theaterfaciliteiten niet verbeterd zouden zijn (de telefoon zou ook 's avonds de bereikbaarheid van de Leidse Schouwburg moeten ga randeren (en anderzijds om over dat nieuwe programma te praten. Vanzelfsprekend kwamen tijdens dit gesprek ook andere onderwer pen uit de rijk-geschakeerde to neelloopbaan van de actrice aan de orde. Caro i i Eyck Zo herinneren velen zich waar schijnlijk de op 11 maart 1960 door Minister Cals in de Amsterdamse Stadsschouwburg aan Caro van Eyck overhandigde "Theo Bouwmeester-Ring de hoogste to neelonderscheiding. Ooit zal Caro deze ring doorgeven aan een veel belovende, jonge actrice. Ook dit facet was in het gesprek aan de or de. Kunt u iets vertellen over uw nieuwe theaterprogramma "De Kringloop"? Caro van Eyck: "Ja, na "Allemaal Mensen", ben ik, mede op instigatie van Simon Carmiggelt, met wie ik uitvoerig over mijn theatervoor stelling van gedachten heb gewis seld, doorgegaan met schrijven. Daaruit kwam "Het Zijn Allemaal Mensen", dat als "De Kringloop" door het land zal gaan. Ook in "De Kringloop" gaat mijn sterke, ge richte interesse uit naar "De Mens" in de mensen achter het voetlicht. "De Kringloop" handelt over een oudere actrice,' die na een toneel- loze periode wordt gevraagd om een gastrol te spelen. De actrice ontmoet in het theater allemaal mensen, die in mijn eerste pro gramma ook al aan de orde zijn ge weest. De jonge actrice komt aan bod, evenals de toneelkapper en de oudere acteur, die zo nodig 's nachts nog zijn stuk moet voorle zen. Maar ook de toneelrecensent, die altijd steevast van mening ver schilt met zijn collega van de krant met de afwijkende politieke kleur. Ook "een repetitie thuis", de "Joodse souffleur", die de wanho pige actrice raad geeft, de "arties tenvlo" en het publiek komen in mijn nieuwe programma aan het woord. In "De Kringloop" komt een toneelbegrafenis voor. Ik vind namelijk dat de begrafenis van een toneelpersoonlijkheid geen ver drietige vertoning is. Volgens mij heeft het het "statige" van een Grieks drama Ik heb deze tweede voorstelling "De Kringloop" ge noemd naar het verhaal van de ou dere acteur, die na vroeger anderen te hebben weggehoond, nu zelf het slachtoffer wordt van spot en vro lijkheid. De jeugdige, ambitieuze acteur of actrice, die minzaam af geeft op acteurs en actrices "van de oude stempel", realiseert zich on voldoende, dat ook voor hem of voor haar de dag zal aanbreken, dat "De Kringloop" voltooid zal zijn". "De Kringloop" heeft een symbo lisch einde? Caro van Eyck: „Ja, "De Kring- loop" eindigt met een scène, waarin de oudere actrice bovenaan een trap staat en langs de eindeloze tre den naar beneden kijkt. Heeft die trap altijd zoveel treden gehad"?, vraagt de oude actrice zich met enigszins vermoeide stem af. Veer tig jaar geleden had een heel oude actrice (of leek die alleen toen maar zo oud?) tegen haar gezegd: "Ga maar vast vooruit, kindje, ik kom wat langzamer na". "U kunt ook met de bagagelift, mevrouw", had het toen geklonken. Maar de trotse actrice had geweigerd. Half voor zichzelf, half voor haar omgeving had ze zichzelf herhaald: "Ga maar vast vooruit, let niet op mij, ik kom wel wat langzamer na We kunnen natuurlijk niet om de perikelen rond de Leidse Schouw burg heen. Er gaat het gerucht, dat u weigert met "De Kringloop" naar Leiden te komen, als de faci liteiten niet verbeterd zijn. Caro van Eyck: "Ik heb enige maanden geleden een brief ge schreven naar het Bestuur van de Bijna zeventien jaar geleden overhandigde minister Cals behalve Bouwmeesterring aan de actrice Caro van Eyck. Leidse Schouwburg en op die brief heb ik tot heden nog steeds geen antwoord gekregen. Ik vind het al leen al in de intermenselijke relatie onbehoorlijk, dat ik daarop hele maal geen reactie heb vernomen. Bovendien zouden er veel gebre ken kleven aan de nieuwe Leidse Schouwburg. Er zou op de hoogste balkons een spotopstelling be staan, die haast belachelijk is. Bij staand applaus, worden de lichten door het publiek afgedekt. Voorts was er tijdens mijn voorstelling van "Allemaal Mensen" geen volgspot, een essentieel onderdeel voor het theater, zoals ik dat maak. Daar naast heb ik allemaal klachten ge hoord van suppoosten, die in een onderbezetting veel te veel werk nïoeten doen: kaartjes afscheuren, mensen naar hun plaatsen begelei den, doek ophalen, décorop- en af bouw, etc., etc. Voorts was ik hoogst verbaasd, dat schouwburg directeur Van Dam bij de eerste professionele voorstelling na de musicalcyclus van amateurs in de nieuwe Schouwburg niet aanwezig was om mij te ontvangen. Dat is toch wel het minste, dat je mag verwachten. Er was een lieve secre taresse, maar ik had Van Dam zelf verwacht. Maar mijn grootste grief was en is het afwezig zijn van een telefoon. Ik heb inmiddels begre pen, dat ook Liselore Gerritsen zich daarover zeer kwaad heeft ge maakt. Maar het ergste is wel, dat ondanks alle protesten er niets ver andert. Als mijn man iets zou ge beuren ben ik niet bereikbaar. Maar dat geldt evenzeer voor de sup poosten en de schouwburgbezoe kers. In zo'n duur theater, toch werkelijk één van de liefste thea ters in Nederland, mag zoiets toch niet voorkomen! Kijk, bij uitkopen is dat niet zo be langrijk, maar bij vrije verkopen, zoals bij mij, is het toch erg belang rijk, dat mensen 's avonds het thea ter kunnen bellen om te vragen, of er nog plaatsen zijn. Moeten de mensen soms op mijn lijfgeur het theater kunnen vinden? Ik vind het een onhoudbare situatie en ik overweeg daarom ook ernstig, wanneer mijn nieuwe programma éénmaal in de theaters staat en er in Leiden niets is veranderd, om dan maar niet te komen. Op die manier wordt de kans, dat er veel publiek komt kijken, gereduceerd tot nul. Bovendien vind ik het een belab berde service tegenover de belas tingbetaler, die tenslotte ervoor heeft gezorgd, dat dit theater er is gekomen. Die zes miljoen gulden moesten toch ergens vandaan ko- Wat moet er naar uw mening ver- "Ik overweeg om niet meer naar Leiden te komen" Caro van Eyck: Kijk, ik vind, dat een capabele, enthousiaste schouwburgdirecteur ervoor kan zorgen, dat zijn theater elke avond 'volzit. Kijk maar naar ons "Cultu reel Centrum", hier in Amstelveen. Je komt er geen avond in. Alles is uitverkocht. En wat Van Dam be treft ja, in het LAK-theater bij de eerste voorstelling van "Alle maal Mensen" was hij de vriende lijkheid zelve. Maar bij mijn tweede voorstelling heeft hij mij gewoon voorgelogen, wat het aantal plaat sen betrof, dat verkocht zou zijn. Wellicht werd dat veroorzaakt om dat de secretaresse van John de Crane-theaterbureau had gezegd, dat ik bij te weinig belangstelling niet zou komen. En dat hij er niet wasnou ja, afwezig bij je eerste professionele voorstelling in een theater, waar je vijf jaar naartoe hebt geleefd. Moet ik daar nog iets aan toevoegen"? Kunt u wat rollen noemen die u zoal heeft gespeeld? Caro van Eyck: "Mijn eerste rol was die van prostituée in een schoolto neelstuk op het gymnasium aan de Laan van Meerdervoort. Een jour nalist merkte toen op, dat ik die rol "verontrustend overtuigend" speelde. Zoals dat vroeger altijd ging, vonden mijn ouders het maar niets. Toneelzoiets deed een net meisje niet. Daarom ging ik eerst voor spraaklerares studeren, maar het bloed kruipt nu eenmaal waar ADVERTENTIE r«£lj0ml .VICTORIA" Radiaal AUTOBANDEN: aavoor tedett -Dalsun-To^ta. i'éairoi'fiijs: liSörJii/ Jiv i inclusief Ww-monlage-setvice voor 85* KOGEL - Joeri Sólowjow, lid van het Kirow-ballet, is vorige week door een ander lid van het gezel schap in zijn woning buiten Lenin grad dood aangetroffen. Hij had een kogel in het hoofd en óp korte afstand lag een revolver. Solowjow is 36 jaar geworden en droeg de titel 'volksartiest van de Sowjet-Unie'. Geldig t/m zaterdag 22 januari GRASSE - De zes erfgenamen van Pablo Pieasso hebben gisteren voor een rechtbank in Grasse ver klaard dat zij het eens zijn gewor den over de onderlinge verdeling van de nalatenschap van 1.200 mil joen frank. De helft is bestemd voor Picasso's twee kleinkinderen, Ma rina van 26 en Bernard van 17. Marina en Bernard zijn de kinderen van Picasso's enige wettige kind Paolo, die in 1975 is overleden. Paolo was geboren uit Picasso's eerste huwelijk met de Russische danseres Olga Kolkova. De nalatenschap omvat 1.885 schil derijen 7.000 tekeningen, 1.200 sculpturen, 30.000 etsen en 3.222 keramieken, naast onroerend goed in Frankrijk. Behalve Marina en Bernard zijn de erfgenamen Picaaso's weduwe Jacqueline, de 29-jarige Claude en de 27-jarige Paloma, geboren uit Picaaso's relatie met Francoise Gil- lot, en de 42-jarige Maya, geboren uit de relatie met Marie-Therese Walter. Carl Zuckmayer overleden (80) GENÈVE - De bekende Duitstalige toneelschrijver Carl Zuckmayer is gisteravond op 80-jarige leeftijd in het ziekenhuis van Visp, in het Zwitserse kanton Wallis, overle den. Nadat hij daar op 11 december jl. was opgenomen in verband met een zware longontsteking en een storing in de bloedsomloop, werd hij getroffen door enkele hersen bloedingen. Zuckmayer die op 27 december 1896 te Nackenheim aan de Rijn werd geboren, werkte in het begin van de jaren twintig als dramaturg bij theaters in Kiel, München en Berlijn. In 1925 oogstte hij zijn eer ste succes als toneelschrijver met „Der Fröhliche Weinberg" dat 25 jaar later werd verfilmd. Wereldbe roemd werd hij met het uit 1931 da terende satirische stuk „Der hauptmann von Köpenick". In 1933 werden zijn werken in Duitsland verboden. Vijf jaar later week hij via Zwitserland uit naar de Ver enigde Staten. Daar schreef hij o.a. een autobiografie, „Second wind". Na de oorlog vestigde hij zich in Zwitserland en verkreeg in 1966 het Zwitserse staatsburgerschap. In Zürich vond in 1946 de première plaats van zijn stuk „Des Teufels General". Hij schreef voorts ro mans, novellen en gedichten. NEDERLAND I 18.15 - ELEKTRONICA, LES 15 (TELEAC) 18.45 - Bereboot (NOS) 18.55 - Journaal (NOS) 19.05 Van gewest tot gewest (NOS) 19.50 - Uitzending van D'66 (POL. PARTIJEN) 20.00 - Een wilde roos, tv-serie (NOS) 20.52 - Ot, en hoe zit het dan met Sien. Over Surinaamse vrouwen L ons land (NOS) 21.35 - Journaal (NOS) 21.50 - Den Haag vandaag (NOS) 22.05 - Panoramiek (NOS) 22.35 - Studio Sport Wintersport II (NOS) 23.00 - Sprekershoek (NOS) 23.15 - Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 18.55 19.05 - 19.30 20.00 - 20.25 20.30 20.32 21.20 21.25 22.13 22.30 - 23.25 - 23.30 Trekking Staatsloterij (NOS) Journaal (NOS) Arno, een jongen op Curacao, Film (IKON) Kenmerk (IKON) Journaal (NOS) Film van de Stuurgroep Sociaal Kulturele Aktiviteiten t.b.v. Werkeloze Jongeren (SOCUTERA) Veronica Totaal met de Keuze Top 5 (VERONICA) Starsky en Hutch (1), politieserie (VERONICA) De Nederlandse Top 5 (VERONICA) Starsky en Hutch (2) (VERONICA) Veronica Aktueel (VERONICA) Vincent van Gogh (VERONICA) Veronica's agenda (VERONICA) Journaal (NOS) handkus ook de Theo Mann- het niet gaan kan en spoedig speelde ik bij de destijds bekende acteur Adolf Engers. Daarna bij het "Haagsche Hofstadtoneel" onder Cor van der Lugt Melsert. Ook heb ik veel geleerd van Johan de Mees ter, die onlangs nog in Leiden stond in Schnitzler's "Alles over Liefde" met Paul Steenbergen, Jaap Wie- ringa en Ina van Faassen. Daarna speelde ik bij de Amsterdamse Stadsschouwburg, het Arnhems gezelschap "Theater" en bij het "Rotterdamsch Toneelgezelschap Ensemble". Van de door mij ge speelde rollen noem ik Vondel's "Lucifer", waarin ik Rafaël speel de; Brechts "Drie Stuivers Opera" en "De Liefde van Simone Ma- chard". Ook stond ik als "de Lucht geest Ariël" in Shakespeare's "De Storm" en als "Doortje Scheurla- ken" in "Hendrik IV". Goede her inneringen bewaar ik aan "Julia" in Romeo en Julia", "Paulina" in "Een Wintersprookje" en "Gone- ril" in "Koning Lear". De laatsten natuurlijk allemaal van Shakespea re. Van Tsjechow spelde ik "Waja" in "De Kersentuin" en "Nina" in "De Meeuw". Heeft u al een idee aan wie u de Theo Bouwmeester-Ring zal gaan geven? Caro van Eyck: "Ja en nee. Ik heb in gedachten met verschillende na men gespeeld. Ik noem geen na men. Wel kan ik natuurlijk zeggen welke actrices mijn bewondering hebben. Dat is bijvoorbeeld Ida Wasserman, al is ze al wat ouder en Anne-Will Blankers. Iemand die hem nooit zal krijgen is Josephine van Dalsum. De gedaantewisse ling, die deze communistische to- matengooister heeft ondergaan sinds ze met John v.d. Rest is ge trouwd, heeft mij in hoge mate ver baasd. Bovendien, wat is ze hele maal? In "Brain Wave" (een AVRO-tv-serie, in co-produktie met de BRT-BK, red.), waar ze met de haren door Van de Rest bijge sleept was, was ze toch ook een duidelijke mislukking. Nee, ik moet er nog eens rustig over na denken. Er komen vele jonge actri ces voor in aanmerking. Daarom is de keuze ook zo moeilijk. Door een keuze te maken moet je ongewild aan andere getalenteerde actrices voorbij gaan. Het wordt wellicht de moeilijkste beslissing van mijn le- Bellini's Norma metMontserrat Caballé in de hoofdrol, recht streeks uit de Scala. Dat is nog eens iets anders dan "Muziek uit duizenden" of een televisie-operaconcours met jong talent dat onwennig schui felt tussen rekwisieten van de rommelzolder. Een goede beurt van de Tros. Het ging hier om een via Eurovisie uitgezonden programma van de Radiotelevi- sione Italiana, maar de omroep had zich er ook gemakkelijker vanaf kunnen maken door, zoals vijf andere landen, het ge heel op beeldband te zetten voor uitzending op een later tijdstip. In dat geval was de aar digheid er natuurlijk voor een groot deel af geweest. Juist bij zo'n altijd wat verhitte Ita liaanse operapremière. Het ex periment met de gelijktijdige Nederlandse ondertiteling-een primeur - lukte goed. De pre sentatie in de studio was to- the-point. Wat de voorstelling zelf betreft, de Norma-partij mag dan één van Montserrat Caballé's glansrollen zijn, toch werd deze Spaanse diva hier en daar overschaduwd door haar Griekse rivale Tatiana Troya- nos(in 1970-1971 zong zij nog in Mozarts "Figaro" bij de Neder landse Operastichting). Het leek wel alsof Caballé juist door de geweldige intensiteit van Troyanos zelf ook steeds meer los kwam. De duetten van die twee behoren tot de grote mo menten in het hedendaagse opera bedrijf. De schemerigheid van het to neelbeeld en de onduidelijk heid van de gezichten zijn on vermijdelijk bij zo'n uitzending uit het theater. Maar honder dmaal liever dit, dan die gelikte, speciaal voor de televisie ge maakte operaproducties. Een niet bij name genoemde eigenaar van een contactbureau voor prostitutie zal vanavond om 23.00 uur via Nederland 1 in de NOS-televisierubriek „Sprekershoek" een pleidooi houden voor het bespreekbaar maken van prostitutie. Hij zegt de prosti tutie als maatschappelijk gegeven uit de sfeer van het taboe en het gegniffel te willen halen. In het programma Panoramiek (22.05-22.35, Ned. 1) aandacht aan de op handen zijnde machtswisseling in het Witte Huis. Onder meer fragmenten uit interviews met Carter en Ford. Ook de komende en gaande man op Buitenlandse Zaken, Cyrus Vance en Henry Kissinger, komen ter sprake. Zuckmayer ontving talrijke lite raire prijzen en onderscheidingen. Inauguratie Carter op tv HILVERSUM (ANP) -De NOS- televisie zal morgen in een extra aflevering van Panoramiek de in auguratie van Jimmy Carter als president van de Verenigde Staten rechtstreeks uitzenden. Dit pro gramma, dat om 18.00 uur begint op NederlandU en drie kwartier duurt, omvat de beëdiging van Carter en zijn toespraak tot het Amerikaanse volk. WOENSDAG 19 JANUARI HILVERSUM 1 TROS: 18.30 Nws. 18.41 (S) De een ziet het zus en de ander zo. 19.00 Muziektrip- tiek, van zeven tot tien met om 19.00 Jazz Sir, 20.00 Eight o'clock special. Ontdek kingsreis door de jaren van het swing- tijdperk. 21.00 (S) Kruis en Mol. 22.00 (S) Een mondje Frans. Muziek en informa tie uit het land van Marianne. 22.30 Nws. 22.40 Aktua III. 23.00 De passagier, hoor spel. 23.49 (S) Lichte grammofoonmu- ziek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM 2 VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen van de dag. P.P.: Uitzending van D'66. VARA: 18.30 Tussen start en finish, sport en mu ziek. 19.30 (S) Vrije tijd, blije tijd. 20.00 Nws. 20.05 (S) VARA-Klassiek: Radio Filharmonisch Orkest: klassieke mu ziek. 21.20 Herwig Hensen: portret in Poézie. 21.50 (S) Muziek van deze week. NOS: 22.30 Gamma van Alpha en Beta: nieuws uit de wereld van wetenschap en technologie. 23.00 Met het oog op mor gen, met om 23.05 Aktualiteitenover- zicht, 23.20 Den Haag vandaag, 23.52 Even ontspannen voor het slapen gaan, yoga. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maal. 19.30 (S) Langs de lyn: sport en muziek (19.38 Paardekoersen). 23.02 (S) NOS-jazz. 0.02 (S) Metro's Midnight music. 1.02 (S) Take it easy. 2.02 (S) Dat wordt weer nachtwerk. 4.02-7.00 (S) De achternacht. DONDERDAG 20 JANUARI HILVERSUM 1 NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S)Te Deum Laudamus. 7.10 Vandaag., donderdag. Aktualiteiten, persoverzicht, informatie en lichte mu ziek. (7.41 Hier en nu). 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. 8.36 Gymnastiek voor de huis vrouw. 8.45 (S) Tot uw dienst. Klassieke muziek. 9.45 (S) Onder de hoogtezon. Pastoraal, muzikaal ziekenbezoek. 10.00 Nws. 10.33 (S) In 't zilver. Programma voor bejaarden. 12 00 (S) De Kilima Ha- waiians Show. 12.15 Boer en tuinder. 12.26 Mededelingen voor land- en tuin bouw. 12 30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.55 (S) Middagpauzedienst. 13.15 Me tropoleorkest. Amusementsmuziek. 13.30 (S) Globaal, gevarieerd program ma. (15.30 Nws). 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier HILVERSUM 2 AVRO. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Op blote voeten: vraag en ant woordspel 8 00 Nws. 8.11-8.25 Radio journaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Die werpe de eerste steen. 9.35 Waterstan den. 9.40 Schoolradio. 10.00 Radio La- waaipapegaai. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. 11.03-11.05 Radiojournaal). 11.30 Rondom twaalf, een uur allerlei voor iedereen. 12 30 Hersengymnastiek. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.20 Beursplein 5. 13.30 'n Middagje AVRO. Muziek, informatie en service (16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal). 17.00 (S) 13- speciaal, jeugdprogramma. Overheids voorlichting: 17.40 Den Haag aan de lyn. AVRO: 17.55 Mededelingen. HILVERSUM 3 TROS: 7.02 (S) Vaak 's ochtends 9 03 (S) De Hugo van Gelderen-show. 11.03 (S) Gerard de Vries draait op verzoek. 12.03 (S) Boter, Klaas en pryzen. 14.03 (S) Pol- derpopparade. 16.03 (S) Europarade. HILVERSUM 4 KRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Badinerie: klas sieke kamer- en orkestmuziek. 9.00 Nws. 9.02 (S) Aan woorden voorby.gedach ten ter overweging. 9.10 (S) Radiokame rorkest en solisten: klassieke muziek. 9.30 Ik sta hier niet voor de banken te praten: de vele aspecten van het onder wijs. 10.00 (S) Aubade: klassieke en mo derne muziek. 12.00 (S) Rondom Ravel. (3). 14.00 Nws. 14.02 Hoogachtend, her halingen van programma's 15.00-17.00 (S) Kollage van alledaags en zeldzaam. Woensdag 19 januari Duitse TV DUITSLAND I - 17.55-18.00 Journaal. (Regionaal pro gramma: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Maerchen, agenden, Wirklichkeit, 11.15 Schooltelevisie. 9.30-10.15 Sesamstrasse) (18.00 Nieuws uit Noordrijnland-Westfalen. 18.05 Kwis. 18.40 Julia von Mogador, tv-serie. 19.00 Reportage. 19.15 Aktualiteiten. 21.45 Dokumentaire film. 22.30-22.50 Journaal, kommentaar en weerbericht. DUITSLAND 2 - 17.00 Journaal. 17.10 Die drei Klumber- ger, tv-serie. 17.40 Aktualiteiten en mu ziek. 18.20 Zum kleinen Fisch, film. 19.00 Journaal. 19.30 Reportage. Aansluitend: Autotest. 20.15 Informaties en meningen over aktuele thema's. 21.15 Ds. Somme- rauer antwoordt. 21.45 Die Abenteuer des braven Soldaten Schwejk, tv-serie. 22.45 Journaal. Woensdag 19 januari BELGISCHE TV - 18.15 The Wombles, tv-serie. 18.20 Maga zine voor oudere kykers. 18.50 Space 1999, tv-serie. 19.40 Mededelingen en weerbericht. 19.45 Journaal. 20.15 Na tionale loterij. 20.20 Beschuldigde sta op: De zaak Marianne Blonde, tv-spel. 22.00 Kunstprogramma. 23.05-23.25 Journaal met Wetstraat.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 5