Jezek weigert 'n oefenwedstrijd tegen Nederland Lisser zaalvoetballers pakken de districtsbeker Remise Böhm tegen Miles na dertien nnr schaken Ierland lastige klus voor tafeltennisteam FrariQaise evenaart wereldrecord 50m. Tsjechen werken nu al aan WK Twee goals Harry v.d. Zwet in finale y DINSDAG 18 JANUARI 1977 PARIJS - De Francaise Annie Alize heeft gisteren tijdens indoor atle tiekwedstrijden in Parijs met een tijd van 6.0 seconden het officieuze wereldrecord indoor op de 50 meter geëvenaard. De beste wereldpresta tie stond reeds op naam van de Amerikaanse Barbara Ferrell i 1968) en de Oostduitse Renate Ste- cher (1971). IHet hoogtepunt van internationale atletiekwedstrijden die gisteren in Sydney werden gehouden, was de race over 5000 meter. Het nummer werd gewonnen door de Nieuwzee- lander van Nederlandse afkomst Dick Quax. De zilveren medaille winnaar tijdens de Olympische Spelen van Montreal versloeg in de eindsprint de Westduitser Klaus Peter Hildenbrand, die in Montreal het brons op de vijf kilometer ver- toverde. De tijd van Quax was 13 minuten en 43.6 seconden. Hilden brand finishte een seconde later. Bronislaw Malinowski (Polen) legde met 13.46.8 beslag cp de derde plaats. De wedstrijden in Sydney waren het begin van een serie wedstrijden in Australië en Nieuw-Zeeland. Ook John Walker, de Olympische kampioen op de 1500 meter en we reldrecordhouder op de mijl kwam in Sydney in actie. Walker, die on langs een blindedarmoperatie heeft ondergaan, liep zijn tweede wed strijd. Hij won de 1000 meter in 2 minuten en 21.7 seconden, een tijd waarmee hij zich na afloop zeer ge lukkig toonde. Rod Dixon was in Sydney erg ongelukkigIn de wed strijd over een mijl liep de bronzen medaille winnaar van Montreal op de 1500 meter een dijbeenblessure op. De race werd gewonnen door de Westduitser Karl Fleschen in 4 mi nuten en 2.6 seconden. Een goede prestatie leverde de Aus tralische junior Paul Marracott op de 100 meter. Hij zegevierde in 10.2 seconden. Irena Szewinska, de Olympische kampioene en wereld recordhoudster op de 400 meter, had op haar specialiteit weinig moeite. De Poolse werd eerste in 53.4 secon de. Verona Bernard (Eng.) legde in 53.6 beslag op de tweede plaats. In de race over 300 meter horden kwam Jim Boldingde Ameri kaanse wereldrecordhouder op de 440 yards horden ten val. De Aus traliër Peter Grant won in 35.8 se conden. 100 m.; 1Marracott (Aus) 10.2; 1000 m.:l. Walker (Nw-Zeel.) 221.7, 2. Eaton (Aus.) 2.24.7 mijl: 1. Fle schen (Wdl) 4.02.6, 2. Hall (Aus.) 4.02.8, 3. Crouch (Aus.) 4.03.6. 5000 m: 1Quax (Nw-Zeel.) 13.43.6, 2. Hildenbrand (Wdld) 13.44.6, 3. Malinowski (Pol) 13.46.8. Dames: 100 M.: 1. Denise Robertson (Aus.) 11.5, 2. Raelene Boyle (Aus.) 11.5; 400 m: 1 .Irena Szewinska (Pol.) 53.4,2. Verona Bernard Eng53.6. WIJK AAN ZEE - De afgebroken partij tussen Hans Böhm en de Brit Tony Miles, uit de derde ronde van de grootmeestergroep, is na 127 zet ten en meer dan dertien uur spelen in remise geëindigd. Door dit resul taat bezet Böhm de derde plaats, die hij deelt met de Joegoslaviër Kurajica. De stand in de grootmeestergroep na drie ronden is: 1. Geiler (Sov) en Sosonko (Ned.) 2,5 punt, 3. Kurajica (Joe) en Böhm (Ned) 2. 5. Kavalek papendrecht - Jezek is hier. Dat wisten we al. Maar inmid dels heeft het hoofd technische dienst van de Europese voetbalkampioen ook een begin gemaakt met zijn werk zaamheden op Nederlandse bodem. En hoe. Ruim twee uur lang nam Jezek gistermorgen in Zeist de Tsjechoslowaakse voetbalselectie meedogenloos onder handen. Na ge noemde conditietraining was het in de middaguren ver plicht slapen geblazen, waarna ook nog maar weer eerts gevoetbald werd. Vermoeid of niet vermoeid dienden Eu ropa's beste voetballers van het moment aan te treden tegen amateur eerste klasser Papendrecht. Tegen Papendrecht? Jawel. Sinds ze vorig jaar uit eigen vrije wil de plaats innamen van de te elfder ure verhinderde sparring-partner MW is de relatie tussen Papend recht en de Tsjechische voetbal bond uitgegroeid tot een innige. Na genoemde met 5-0 door Pa pendrecht verloren wedstrijd op Zeist volgde het Europese succes van Jezek en de zijnen en werd van de kant van Papendrecht spontaan een gelukstelegram naar Praag geseind. Een week la ter rinkelde in Papendrecht de telefoon, Jezek aan de lijn. Be dankt voor het warme huldebe toon en of ze bij een volgende ge legenheid opnieuw wilden spar ren. Die gelegenheid deed zich gisteravond voor uitslag 5-0. Leidt uit bovenstaande zinnen niet af dat Tsjechische voetballers lichtzinnig door het leven vlinde ren. Integendeel. Op welk train- ershoofd een mogelijk falen van oranje in de toekomst ook mag worden afgewenteld, bedenk wel dat Oranje's strijd een zeer onge lijke wordt. Waar interim- bondscoach Zwartkruis nog vo rige week vertwijfeld uitriep dat de clubs hem de twee oefeninter lands onthouden die hij zo graag wil spelen, daar wordt over de grenzen al lang en breed koort sachtig aan de voorbereidingen van de WK gewerkt. Zowel Enge land als West-Duitsland maken na afloop van dit voetbalseizoen een toernee door Zuid-Amerika teneinde aan de klimatologische omstandigheden te wennen. Zoals Europees kampioen Tsje- choslowakije er thans voor liefst zeventien dagen op uit is getrok ken om zich op de zware inter land tegen Wales te prepareren. Vaclav Jezek houdt van precisie. Toen hem in het weekeinde het verzoek van de KNVB bereikte om dezer dagen een vriend schappelijke interland tegen Oranje te spelen, zeiden hij en vertegenwoordigers van zijn voetbalbond dus keihard nee. Waarom niet? Omdat het niet in de planning past. Hoe minutieus het schema wordt nageleefd mag ook blijken op de druk die vanuit Praag op de KNVB werd uitgeoe fend om de voor afgelopen zon- Tsjechoslowakije in de aanval. Eersteklasser Papendrecht ging met 5-0 ten onder. dag vastgestelde amateurwed strijd Papendrecht-COAL uit te stellen. De reden: aanvankelijk was de sparring-partij tussen de Tsjechen en Papendrecht vast gesteld op zondag 16 januari. Precisie, volgens Jezek het funda ment voor iets goeds. Naast die kwalificatiewedstrijden voor de WK (tweemaal Wales, eenmaal Schotland) prijken vriendschap pelijke interlands tegen Honga rije (tweemaal), Zwitserland, Turkije, Griekenland en Oosten rijk op het programma. Jezek: „Wanneer we op 30 maart zonder kleerscheuren langs Wales ko men, mogen we wat optimisti scher zijn. Ligt Argentinië wel licht binnen het bereik. Dan ook zal worden bekeken of we in juli naar Zuid-Amerika gaan". De Tsjechische clubs? Kan dat ge- poets aan het nationaal prestige allemaal maar zo in Oost-Europa? Jezek: „De clubs weten dat ze hun topspelers een tijdje kwijt kunnen zijn. Sinds eind novem ber ligt de competitie bij ons stil. Pas op 13 februari wordt opnieuw begonnen. Op 31 januari zijn we weer terug, dus tijd zat voor de clubs om straks met hun speler- s te oefenen". Liefst 21 man sterk traden de Tsje chen van Jezek gisteravond aan tegen Papendrecht. Dat wil zeg gen dat hij in de tweede helft een op Jan Kozak na nieuw elftal liet opdraven. De lange libero Anton Ondrus werd na de rode kaart tegen Schotland door de FIFA voor drie wedstrijden verbannen en ontbrak derhalve op het appel. Evenals Ivo Viktor, met 63 inter lands recordhouder. Doelman Viktor onderging onlangs een liesoperatie. Maszny, Vicek, Mo- der, Svehlik en Prokes ontstaken het vuurwerk. Vraag aan Jezek: is de publieke belangstelling sinds de Europese titel nog toegeno men? Antwoord: „Nee. Bij ons wordt tijdens de competitie een wedstrijd rechtstreeks op tv uit gezonden. Vandaar". Het verdere oefenprogramma van het Tsjechische voetbalelftal ziet er als volgt uit: 18 januari tegen Bocholz (West-Duitsland), 19 ja nuari FC Antwerp, 22 januari de zaterdagclub Hattum, 25 januari Dortmund, 26 januari FC Den Haag, 29 januari Lyra en op 30 januari Ahlen (West-Duitsland). i AMSTERDAM - Het Nederlandse tafeltennisteam heeft de kans op pro motie naar de superdivisie nog altijd in eigen hand. De oranje-formatie moet aan de kop van de eerste groep weliswaar Polen en Bulgarije naast zich dulden, maar het gemiddelde is een stuk beter dan dat van de twee naaste concurrenten. Met nog drie wedstrijden in de Europese competi tie voor de boeg is de strijd desondanks volledig open. Want de ploeg van bondscoach Bert Schoofs mag dan op papier het gemakkelijkste pro gramma hebben, de praktijk is dat juist landen als Oostenrijk en vooral Ierland voor gekke stunts kunnen zorgen. En juist Ierland is morgenavond in Belfast de volgende tegenstander van Nederland. Per traditie een lastige klus, de ruime 5-2 zege vorig jaar in Hoogezand mag geen maatstaf zijn. Toen immers gaf de sterkste Ierse speler Jimmy Langan drie partijen weg omdat hij de ballen niet goed vond en het publiek te luidruchtig. Langan is dus gebrand op revanche en heeft inmiddels al laten weten dat „Holland op een warm onthaal kan rekenen." Niet eenvoudig Bert Schoofs is zich daar terdege van bewust. „Het zal niet eenvoudig worden", voorspelt de nieuwbakken coach. „Veel hangt af van die Lan gan. Als hij er zin in heeft kan hij wel twee wereldpartijen spelen, maar voor hetzelfde geld slaat hij geen deuk in een pakje boter." Wie de tweede speler van Ierland wordt is nog onduidelijk. Vorig jaar was dat Tommy Caffrey, maar de laatste wedstrijd tegen Polen (die Ierland verrassend met 4-3 won) verscheen Kevin Keane achter de tafel. Beide spelers mogen echter geen struikelblok zijn voor Nico van Slobbe en- Bert van der Helm. Een duo dat wordt gecompleteerd door de jeugdige Betine Vriesekoop. De vijftienjarige pupil van Gerard Bakker treft opnieuw Karin Senior tegenover zich. Vorig jaar verloor Vriesekoop in drie games van deze geroutineerde speelster, die momenteel in West-Duitsland studeert en daar veel traint. De resultaten in het heren- en mixed dubbel kunnen derhalve wel eens doorslaggevend zijn voor het eindresultaat. En juist op deze onderdelen heeft Nederland in de Europese competitie tot nu toe niet erg overtuigd. KATWIJK - Godyla United (uit Lisse) heeft gisteravond beslag gelegd op de districtsbeker zaalvoetbal. De beker houder van de afdeling Den Haag, DKS, werd in de Kat- wijkse Rijnsoeverhal door de ploeg van coach v.d. Zwet met 3-1 teruggewezen. United toonde zich een uitste kende vertegenwoordiger van Zuid holland. DKS had geen antwoord op het taktisch sterke spel van de Lissenaren die razendsnel uit de verdediging kwamen als de bal werd onderschept. In mei ontmoet Godyla de bekerwinnaar van het district Oost in de strijd om de Ne derlandse zaalvoetbal beker. Aanvankelijk leek het er niet op dat G1 United de goudkleurige Zuid hollandse cup mee naar Lisse zou nemen. Vooral In de eerste tien mi nuten was DKS veel sterker, maar zwak gericht schieten en uitste kend doelmanswerk van Godylas- luitpost Wim van Harskamp ston den Haagse goals in de weg in die beginfase. Bovendien schoot Ge- rrie Osterveen, in de eerste helft de meest- gevaarlijke aanvaller van DKS, tweemaal op het houtwerk rond Van Harskamp. Intussen zat ook Godyla United niet stil. Met snelle uitvallen werd Johan Elfe- ring enkele keren in kansrijke posi tie gemanoeuvreerd en ook Theo Godyla was dicht bij een goal na een voorzet van Johan Elfering. Het was Harry v.d. Zwet echter gegund Godyla twee minuten voor het rustsignaal aan een doelpunt te helpen. Na een actie van Theo Go dyla, één van de uitblinkers in het Lisser team, schoot v.d. Zwet zui ver langs doelman Frank Petersen: 1-0. In de tweede helft liet G/United er weinig twijfel meer over bestaan dat de districtscup in de juiste han den terecht was gekomen. Veel vuldig hield DKS-doelman Peter sen Godyla van goals af door zich onvervaard op de schoenen van de Lisser-aanvallers te werpen. Er leek weinig meer aan de hand toen Johan Elfering na een subliem Godyla United veroverde door e< hakje van Harry v.d. Zwet de bal Harry v.d. Zwet had met twee goals hoog in het door Petersen verlaten doel prikte: 2-0. DKS kwam echter Dullemen hard nog érimaal terug. Na een voorzet slotfase van Leen de Graaf haalde Koos zeker uit: 2-1. De voor G/United. In de laatste minuut stelde Harry v.d. (Vst), Olafsson (IJsl), Timman (Ned) en Miles (Gbr) 1,5, 9. Nikolac (Joe) en Sigurjonsson (IJsl) 1, 11. Ligterink (Ned) en Barczay (Hon) 0.5. In de meestergroep heeft de Am sterdamse schaker Paul van der Sterren gisteravond zijn afgebro ken partij uit de derde ronde van het Hoogovenstoernooi in Wijk aan Zee gewonnen van Rob Witt. Van der Sterren heeft twee punten en bezet de derde plaats. De uitge stelde partij uit de eerste ronde tus sen de Zweed Eslon en de Austra liër Jamieson eindigde in remise. De stand in de meestergroep is: 1. Szmetan (Arg) 2'/s, q. Koepretsj- niek(Sov) 2+1 afg.), 3. Bellon (Spa) en Van der Sterren (Ned) 2, 5. Ja mieson (Aus) 1 1 afg.), 6. Har- toch (Ned), Popov (Bul) en Van der Vliet (Ned) l'/a, Krnic (Joe) 1, 10. Witt (Ned.), Christiansen (Vst) en Eslon (Zwe) '/a. Inter Football daagt manager voor rechter AMSTERDAM - Het bureau Inter-Football heeft een kort ge ding aangespannen tegen Ben van Gelder de manager van PSV. Het geding zal op dinsdag 25 januari (10.00) dienen voor de president van de rechtbank in Den Bosch. IF vraagt de rechter Van Gelder, op straffe van een dwangsom, te verbieden nog langer uitlatingen te doen in het openbaar die de naam van het bureau kunnen aan tasten en de belangen kunnen schaden. Volgens IF zou Van Gelder door middel van publicaties in kranten en via een radio-gesprek hebben gesteld dat het bureau in feite ille gaal werkt en niet-rechtsgeldige contracten hanteert. LFC en LDWS zullen vanavond om half acht een vriendschappe lijke wedstrijd spelen op het ter rein van LFC. Gerd Muller, spits van Bayern München, zal binnenkort een ru goperatie moeten ondergaan. De behandelende geneesheer van de Westduitser zei, dat een operatie noodzakelijk is om een eind te maken aan de pijn» die Muller nu al een half jaar aan zijn ruggegraat heeft. Muller zal door de operatie acht a tien weken niet kunnen spe len. De spits bezit het record van 581 doelpunten voor zijn club en het Westduitse elftal in 13 seizoe nen. Momenteel voert hij de top- schutterslijst van de Bundesliga aan met 19 treffers. De Peruaanse voetbalbond stelt pogingen in het werk om zes in het buitenland spelende Peruanen vrij te krijgen voor de belangrijke wedstrijd in de voorronden van het toernooi om het WK'78 tegen Ecuador op 20 februari. Het gaat hier om Sotil (Barcelona), Cubil- las (Porto) en de in Brazilië spe lende Ramirez, Oblidas, Munante en Champitaz. Voor dit doel zijn twee speciale gezanten uitgezon den naar de clubs, waaf deze spe lers onder contract staan, om te praten over een eventuele be schikbaarstelling van de zes Pe- i 3-1 zege op DKS de districtsbeker. m groot aandeel in de overwinning. Zwet uit een penalty (hij was vast gehouden door Petersen) de dis trictsbeker veilig: 3-1. De Britse spoorwegen willen de regering toestemming vragen de tarieven te verhogen in de strijd tegen het vandalisme van voet balsupporters. Een woordvoerder van de spoorwegen verklaarde, dat een flinke prijsverhoging de beste methode is incidenten in de treinen te voorkomen. DTS-boksers in finales DEN HAAG - Bert van der Heyden, Freek Vinkestein en Ron Dochte- rom van de Leidse boksvereniging DTS zijn gisteravond geplaatst voor de finales van de bokskam pioenschappen van Zuid Holland voor nieuwelingen. In Amicitia in Den Haag hoefde alleen Bert v. d. Heyden in actie te komen. De Leidse weiter sloeg in de eerste ronde zijn tegenstander John Rouss van de vereniging Crooswijk uit Rotterdam knock-out. Vinkes tein en Dochterom werden vrijge loot en mogen volgende week maandag direct aantreden in de fi nales.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 9