Raad Wassenaar akkoord met fietspadenplan ZEKERINGEN SLAANDOOR Praatpep voor PvdA-vroowen Trammelant rood aanhonding Belg Weidse agenda INSPECTIE MAAKT BEZWAAR TEGEN SCHOOL VOORHOF Project- 3ÉÊL - WÈfr"' 7 aP® groep Oegstgeest 1 komt met rapport HHHBHflRr Ml» in* WASSENAAR - De gemeenteraad van Wassenaar heeft gisteravond de nota „Fietspadenplan Wassenaar" over het algemeen met grote welwillendheid ontvangen. In grote lijnen kon de raad akkoord gaan met de opzet van het plan, en dat was voorlopig het enige, dat burgemeester en we thouders van de gemeenteraad vroegen. De verschillende onderdelen van het plan moeten nog nader worden uit gewerkt. Dan kunnen ook pas kostenramingen worden gemaakt. Voorlo pig zijn de kosten van fietspaden door het college geraamd op f 100,- a f 180,- per strekkende meter, afhankelijk van de plaats.Een nadere beslis sing moet ook nog worden genomen over de wijze van aanleg van.de paden. Een miljoen Namens de verschillende fracties in defraad werd instemming betuigd met het plan. De opmerkingen van de raadsleden hadden vooral betrek king op de volgorde, waarin de plannen zullen worden uitgevoerd. Ir. K. W. Nieuzwaag (VVD) bepleitte voorrang voor een vijftal fietsverbindingen: het fietspad van Kerkehout naar de Zijdeweg, een fietspad langs de Ja gerslaan, een fietspad langs de Kokshornlaan, een pad vanaf het Ammons- laantje in de richting Leiden over de voormalige trambaan en openstelling van het reeds bestaande pad door de buitenplaats Rust en Vreugd. Deze vijf onderdelen van het fietspqdenplan voorzien in de aanleg van ongeveer 6300 meter. De kosten daarvan kunnen worden geraamd op f 1 miljoen. De heer Nieuwzwaag pleitte ervoor deze eerste fase binnen één a twee jaar te realiseren en daarna jaarlijks een bedrag van f 100.000,- a f 150.000,- te reserveren voor de uitvoering van het dan nog resterende deel van de plannen. Hij toonde zich een voorstander van asfaltverharding, maar dan niet in de vorm van een lelijk zwart asfaltlint, maar in een andere, meer grijze uit voering. Forensenroute De heer H. J. Goulooze (PvdA) pleitte voor een spoedige verwezenlijking van de „forensenroute" door de buitenplaatsen langs de Rijksstraatweg. Een knelpunt daarbij zal zijn het gedeelte tussen raadhuis „De Paauw" en de buitenplaats Backershagen zijn. In het algemeen pleitte deze spreker voor het zoveel mogelijk scheiden van het fiets-en bromfietsverkeer. Hij drong aan op voorzichtigheid met aantasting van het duingebied en het weidegebied van de Veenzijdse/Duivenvoordse polder. De heer C. Kelder (Werkend Wassenaar) wilde graag de ontsluiting van de buurtschap Kerkehout door middel van een fietspad naar de Zijdeweg de hoogste prioriteit geven. Daarna zou het fietspad langs de Jagerslaan moeten volgen met het oog op de verkeersveiligheid op deze weg. DINSDAG 18 JANUARI 1977 LEIDEN - Een Belgische au tomobilist heeft gistermiddag voor flink wat trammelant ge zorgd. De auto van de Belg bleek bij een controle in een dermate slechte toestand dat de politie hem verzocht de wa gen voor nader onderzoek over te brengen naar het politiebu reau aan de Zonneveldstraat. De man was daartoe niet be reid. Evenmin ging hij in op het verzoek dan maar de auto te verlaten. De politie hield daarop de 24-jarige automobi list, een kunstschilder uit Brussel, aan, waar de man zich met schoppen en slaan tegen verzette. Ook een andere inzit tende, een 27-jarige, eveneens Belgische, kinderverzorgster, mengde zich vervolgens in de strijd. Zij beperkte zich tot wat schoppen. Niettemin slaagden de agenten erin de man over te brengen naar het politiebureau, waar de Belg zijn misnoegen over zijn aan houding nogmaals uitte, door de waterkraan van zijn cel te vernielen. Inmiddels was de vrouw ook op het bureau gear riveerd. Nadat zij diverse ma len de wachtkamer had verla ten en onder meer mensen van de Vreemdelingenpolitie las tig had gevallen, werd de deur van de wachtkamer afgeslo ten. De Belgische maakte zich daarover zo boos dat zij de deur van de wachtkamer, via wat voetenwerk vernielde. In de loop van de avond kon het opstandige tweetal weer wor den vrijgelaten. De auto wordt nog onderzocht in een garage. LEIDEN - De vrouwen in de afde ling Leiden van de PvdA zijn van plan met een praatgroep te begin- Apotheken nen. Morgenavond wordt de eerste avond belegd in ,,'t Parlement" aan de Nieuwe Rijn. De groep begint om aclit uur, iedereen is welkom. Tijdens deze eerste bijeenkomst worden de resultaten besproken van een enquête die onder de leden is gehbuden, en die het doel had aan te geven of er behoefte aan een praatgroep bestond. Het is de be doeling dat onderwerpen als mi lieu, onderwijs en bejaardenzorg in de toekomst, besproken gaan wor den. De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 14 tot 21 januari, door. Apotheek Kok, Ra penburg 9, tel. 124807 en Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voor schoten. tel. 2525. Dinsdag De heer B.P. de Kousemaeker ontvangt de koninklijke onderscheiding uit handen van burgemeester mr. K. Staab. Ook voor de heer D. van Klaveren (CDA) stond de veiligheid van het verkeer voorop. Daarom pleitte hij voor de verbinding tussen Kerke hout en de Zijdeweg en voor het fietspad over de voormalige tram baan naar Leiden, waarvan onder meer veel scholieren gebruik zullen kunnen maken. De heer A. Lodder (Partij Wasse naar) wilde de grootste prioriteit zien toegekend aan het fietspad langs de Jagerslaan, maar dan wel zo, dat tegelijk ook een wandelpad zou worden aangelegd. Wethouder G. C. van Dijk consta teerde, dat er weinig verschil van inzicht bestaat tussen college en raad over de uitvoering van het fiet spadenplan. Wat het pad langs de Jagerslaan betreft, daarvoor wor den, op grond van een besluit van de gemeenteraad, de nodige voor bereidingen al getroffen. Het col lege kan instemmen met de ge dachten van de heer Nieuwzwaag: een versnelde uitvoering van de meest urgente werken en daarna een jaarlijks bedrag van lal»/« ton om de rest van de plannen te ver wezenlijken. Afscheid Aan het slot van de vergadering werd afscheid genomenvan de heer A. C. Duijvestijn, die sinds 10 mei 1948 zitting gehad heeft in de raad, aanvankelijk voor de KVP, la ter voor de CCP (nu CDA) en sinds 1974 voor een mede door hem opge richte groep "Werkend Wasse naar". Burgemeester mr. K. Staab sprak het scheidende raadslid toe en memoreerde zijn verdiensten als pleitbezorger voor de minst draag- krachtigen uit de Wassenaarse sa>- menleving. Niet alleen als raadslid heeft de heer Duijvestijn hun be langen gediend, ook als voorzitter van de Woningbouwvereniging St. Willibrordus en als voorzitter van de plaatselijke afdeling van de vroegere KAB. Hij zal in de annalen van de gemeenteraad blijven voort leven als de man die geen gelegen heid voorbij liet gaan om te pleiten voor meer sociale woningbouw in Wassenaar", aldus de burgemees ter. Mr. Staab bood hem als afscheids geschenk een bokaal aan, die voor zien zal worden van een inscriptie. Namens de gemeenteraad sprak de heer A. Lodder een afscheid woord. De heer Duijvestijn zal worden op gevolgd door mevrouw C. van der Heiden-Bakker, wier geloofsbrief aan het begin van de vergadering in orde werd bevonden zodat zij in de volgende vergadering kon worden geïnstalleerd. Ridder De Wassenaarse gemeenteraad heeft ook afscheid genomen van. de heer B. P. de Kousemaeker, direc teur van de Centrale Roekhouding en Economische Zaken, aan wie in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag is verleend. De scheidende functionaris werd toegesproken door burgemeester mr. K. Staab, die hem benoemde tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Burgemeester Staab memoreerde de loopbaan van de heer De Kou semaeker, die eind 1945 bij de ge beente Wassenaar in dienst kwam als "hoofdboekhouder" van de ge meentebedrijven. In 1947, toen de Centrale Boekhouding was ge sticht werd hij hoofd van deze dienst, later directeur. Weer later werd de functie van de heer De Kousemaeker gewijzigd in Direc teur Centrale Boekhouding en Economische Zaken. LEIDERDORP - Het Leiderdorpse gemeentebestuur heeft goede hoop de bouw van het nieuwe scholen complex in Voorhof binnen rede lijke termijn te kunnen voltooien. Dit ondanks de bezwaren die de in- spectrice voor het kleuteronderwijs, mevrouw Samplonius, tegen het plan heeft ingebracht. Haar voornaamste bezwaar is dat de integratie van kleuter- en lager onderwijs in de nieuwe school al zo ver zal worden doorgevoerd dat een eerste klas van een van de twee la gere scholen tussen de lokalen voor de kleuterschool zal worden onder gebracht. Mevrouw Samplonius, die nogal sceptisch tegenover de samensmel ting van kleuter- en lager onderwijs staat, meent dat dat onderwijs kundig niet verantwoord is. Zij stelt zich op het standpunt dat, in ieder geval zolang de integratie nog geen feit is, de kleuters binnen de school een eigen groep moeten vor- Als bijkomende bezwaren ziet me vrouw Samplonius dat de kleuter school aan de noordzijde van het gebouw is gesitueerd en dat er te veel hoeken in de lokalen zitten. Aangezien alle overige betrokken instanties, inclusief de betrokken bouwkundig hoofdinspecteur voor het onderwijs, wel akkoord zijn ge gaan met de bouwplannen heeft we thouder mevrouw D. W. Tich- Ier-Moerman goede hoop dat me vrouw Samplonius, na enkele wij zigingen, akköord zal gaan. De Leiderdorpse schoolraad voor het openbaar onderwijs behan delde gisteravond behalve de nieuwbouw van de school in Voor hof, ook de nieuwe bestuursvorm voor de openbare scholen. Er be staan plannen om alle openbare scholen onder het beheer van een commissie te stellen, die grotendeels in de plaats van de gemeenteraad en het college zal komen. Een derge lijke constructie is mogelijk op grond van artikel 61 van de ge meentewet, dat voorziet in de moge lijkheid om bepaalde bestuursza ken te delegeren aan dergelijke commissies. Vooral de leerkrachten zijn groot voorstander van een dergelijke be stuursvorm. Andere betrokkenen, met name de oudercommissies, vragen zich af in hoeverre zo'n be stuurlijke commissie beïnvloed baar is door politieke motieven. Men nam zich voor zich allereerst intensief te oriënteren, alvorens een principe-besluit over een bestuurs commissie te nemen. Overigens wilde de commissie met een afge rond plan komen vóór de gemeente raadsverkiezingen van 1978. Hooigracht 38, spreekuur stichting huisvesting werkende jongeren, 7.30-8.30 uur nam. Gerard Brandtstraatö, informatie-avond Baha'i gemeenschap, 8 uur nam. Nieuy/e Rijn 20a, vrouwencafé, 9-1 uur Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30-uur 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, ouderensoos, Repelsteel, 2-5 uur nam.; volksdansgroep, 7-8.30 uur nam.; yoga, 8-10 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, koken, 5-8 uur nam.; yoga, 6.30-8 uur nam.; Nederland^ studiebegeleiding BVBI, 8-10 uur nam.; jazzballet, 9-10 uur nam. Morsweg 10, vergadering werkgroep stedelijke ontwikkeling en werkgroep verkeer en vervoer, 8 uur nam. Leidse Schouwburg, cabaret Natascha Emanuels „Een vrouw is ook een mens", Stadhuis, commissie volkshuisvesting, 8 uur; commissie economische aangele genheden, 8 uur nam. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbifreau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36:' geopend 'ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 16.30-17.30 uur. Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur. Morskwartier. Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-11.00 uur, Tuinstadwijk, Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag ep nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwij swinkel Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk VOORSCHOTEN - Een kabelsto- ring in de overwegbeveiliging bij de Papelaan zorgde gistermiddag voor een anderhalf uur durend on gemak voor weg- en treinverkeer. Rond 14.00 uur bleven de spoor bomen dicht en kregen alle treinen rood licht. Verkeer en treinen werden daarna over de overgang geleid door de rijkspolitie van Voorschoten en de gemeentepolitie van Wassenaar. Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Het duurde een uur voordat de eer ste reparatiewagen van de N.S. bij het schakelstation aankwam. Twee doorgeslagen zekeringen bleken de oorzaak. De drukbereden spoor- Advocaten SPreekuUT wegovergang in de Papelaan heeft r de laatste tijd meer met technische gebreken te kampen. Steeds moet met zeer primitieve middelen (zwaaien met een politiepet) de SOS-dienst treinen over de baan geleid worden. Op het station Voorschoten zijn geen seinlampen aanwezig. HOERA Reden tot juichen, vlaggen, feestelijke toespraken en re cepties met sigaren en "sju" in Zoeterwoude. Met de viering van "700 jaren Zoeterwoude" voor de deur blijkt de stichting "Oud Zoeterwoude" nu meer dan driehonderd donateurs te hebben. Een rijk bezit, in meer dan èèn opzicht. De stichting houdt zich, ge tuige de naam, bezig met de historie van Zoeterwoude. Zo is men momenteel bezig met studies van de scheepswerf van Westhof en de boerderij van de familie Van der Salm aan de Weipoortseweg 97. Belangstellenden kunnen zich wenden tot de heer W. Bosman, de Loethe 3 in Zoeterwoude. KAARTEN Nog meer Zoeterwouds nieuws. De plaatselijke KPJ- afdeling organiseert vrijdag een kaartavond waar kruisjas sen en klaverjassen beoefend kan worden. Leden zijn vanaf 20.00 uur welkom in het Don Boscohuis. PAARDEN Met de lucht van leer nog in de neus melden wij u de uitslagen van de tweede competitiewed strijd van manége van Zeist in Voorschoten. Groep A: 1. José Derieux met Jako; gToep B: 1, Ingeborg Galema met Jako; groep C: 1. Mirjam Driesen met Marjo; groep D: 1. Maarten Huisman. NIEUW Nog meer reden tot juichen. Ditmaal in Leiderdorp, waar de toeloop van nieuwe leden bij de volleybalvereniging Leython zo groot is dat het al lemaal niet meer te verwerken valt. Recreatie-volleyballers krijgen daarom een nieuwe trainingsavond. Zij kunnen voortaan op dinsdagavond van 20.30 tot 22.00 uur terecht in de aula van het gymnasium aan de Fruinlaan. POPPENKAST In De Vrolijcke Ark, het club huis aan de Leidse Pieters- kerkchoorsteeg, wordt woens dagmiddag tussen 14.00 en 15.30 uur een poppenkastvoor stelling gegeven door het Was senaarse poppentheater "Ronse Bons". Alle kinderen tussen vier en twaalf jaar zijn welkom; toegang één gulden. YOGA In het Leidse Breehuys (Brees traat 19) organiseert de Tantra-yogavereniging Ananda Marga een lezing over Tantra-yoga en meditatie. Een en ander vormt de start van een serie avonden over oos terse meditatievormen. De le zing wordt op woensdagavond vanaf 20.00 uur gehouden. TREFPUNT Rest ons dan nog de medede ling dat het Trefpunt in Oegst- geest vanavond open is. Plaats van handeling is het gebouw Taberna aan de Julianlaan waar belangstellenden tussen dertig en zestig jaar terecht kunnen. >v. handigt het eerste exemplaar van 1 het rapport over het oude dorp van 1 Oegstgeest aan burgemeester jonk- 1 heer T. A. J. van Eysinga. OEGSTGEEST - Na ruim anderhalfjaar voor bereiding kon de projectgroep „Het oude Dorp" uit Oegstgeest gisteravond tijdens een officiële bijeenkomst in het gemeentehuis het eerste exemplaar overhandigen van het rehabilitatieplan voor het oude dorp. Uit handen van het enig vrouwelijke lid van de projectgroep, mevrouw J. J. Tijsterman, ont ving burgemeester T. A. J. van Eysinga dit eerste exemplaar. Omdat onder meer zoals' de heer W. Robert in zyn openingswoord naar voren bracht, de projectgroep de bur gemeester beschouwt als grote inspirator achter het totstandkomen van het rehabilita tieplan. Enquête Het rapport is in eerste instantie bedoeld om aan het gemeentebestuur duidelijk te maken Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. wat er aan het oude dorp verbeterd moet worden in de ogen van de bewoners. Daartoe heeft de projectgroep enige tijd geleden een enquête gehouden onder de bewoners. Be langrijkste conclusies hieruit zijn dat een overgrote meerderheid van de bewoners re habilitatie wenst, die ondermeer zal moeten bestaan uit herbestrating van de Dorpsstraat, het aanbrengen van straatmeubilair, het aan leggen van een gesloten riolering en restaura tie van een vijftal woningen in de Dorps straat. Om dit te kunnen realiséren doet de project groep een aantal aanbevelingen in haar rap port. „Een leefbare oude dorp zal slechts kunnen ontstaan indien de woonruimte ver sterkt wordt en het verkeer gereguleerd wordt," zo meldt het rapport. Voorts doet de projectgroep in het rapport de aanbeveling voor het bedrijf Homan, thans Van der Luyt, een saneringsplan te ontwik kelen. Als motief voert de projectgroep aan dat het bedrijf als een storend objekt temid- 1 den van een woonwijk, wordt ervaren en niet past in het bestemmingsplan. Hoge kosten Vanwege de hoge kosten 70 gulden per rapport, kon niet aan alle bewoners een exemplaar worden verstrekt. Wel bestaat er voor een ie der de mogelijkheid het rapport te lezen bij de familie Wolffenbuttel (Dorpsstraat 82) en bij de familie Tij sterman (Dorpsstraat 80). Tenslotte kunnen geïnteresseerden een exemplaar tegen de gereduceerde prijs van 15 gulden kopen bij de afdeling Algemene Zaken van de gemeente. Naar verwacht mag worden zal het rehabilita tieplan reeds in de raadsvergadering van fe bruari aan de orde worden gesteld. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 J aarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2