"De Postbrug' Oegstgeest wordt regionaal asiel Aafje Heynis: fascinerend Museum doet na twee jaar aangifte van kunstdiefstal Zonwagens aan Afeurseweg? Weidse agenda LEIDSE KOOPMAN STAL 2000 WERPMOLENS Missionaris Rekelhof terug in Zoeterwoude m SPORTPARK OVERBOSCH KRIJGT VELDENVOOR HANDBAL EN KORFBAL LEIDEN - De kapelzaal van het K&O-gebouw was gisterochtend tot op de laatste plaats bezet deze grote belangstelling gold de alt Aafje Heynis en de pianist Rudolf Jansen. Het was de eerste maal, dat ik Aafje Heynis als liedzangeres mocht horen; in het oratorium-repertoire en kerkconcerten geniet zij nu eenmaal meer bekendheid, en men hoort soms verluiden, dat zij in dat genre zichzelf en men hoort soms verluiden, dat zij in dat genre zichzelf langzamerhand overleefd heeft. Mocht dat laatste waar zijn, dan is zij nu in de liedkunst als de vogel Phoenix uit haar eigen as herrezen. Het programma bevatte uitslüitend Franse werken uit het begin van deze eeuw, laat-romantisch en uiterst decadent, zoals Rudolf Jansen ze karak teriseerde. Voor de interpreten komt het erop neer, dat ze nauwelijks kunnen drijven op hun routine, eerder voortdurend geestelijk met de materie bezig moeten zijn, anders is de vertolking bijvoorbaat mislukt. Als welhaast te verwachten zocht Rudolf Jansen het in in delicate subtiliteit (decadenter kon het bijna niet); de benadering van AaQe Heynis was een expressieve, bij wijleif op het theatrale af. Toch lieten de beide kunste naars elkaar zoveel ruimte, dat de in wezen zo verschillende opvattingen nergens botsten, maar steeds eikaars complement waren. Zelden heb ik zo gefascineerd zitten luisteren als naar dit recital. RON HARMS. LEIDERDORP - De politie van Leiderdorp heeft het afgelopen wee keinde de 26-jarige Leidse kóópman A. W. aangehouden, die heeft be kend in oktober en december van het vorig jaar te hebben ingebroken bij de groothandel in hengelsportartikelen Harodex in Leiderdorp. Bij de inbraken maakte hij tweeduizend werpmolens - waarde circa 20.000 gulden buit. De zaak kwam aan het rollen toen een vertegenwoordiger - G. G. N. O. uit Zegveld - bij een Goudse sportzaak tweehonderd molens te koop aan bood. De winkelier vertrouwde het niet en waarschuwde de politie. Op grond daarvan werd O. in de nacht van donderdag op vrijdag aangehou den. Hij had toen nog zeshonderd werpmolens thuis. Hij deelde mee de molens te hebben gekocht van de Leidse kooplieden S. A. V. en J. K., die de partij op hun beurt van W. hadden overgenomen. W. is na verhoor, op vrije voeten gesteld. MAANDAG 17 JANUARI 1977 Als de plannen doorgaan moet bij deze Voorschotense boerderij een woonwagenkampje komen. LEIDEN - De directie van het Rijksmuseum van Volken kunde heeft pas in het afgelo pen weekeinde aangifte gedaan van de verdwijning van een zes tal Japanse houtsneden uit het museum aan de Steenstraat. De houtsneden moeten al in 1975 uit één van de vitrines zijn weg gehaald. Dat er nu pas aangifte van de diefstal wordt gedaan komt omdat één van de houts neden inmiddels is opgedoken bij een in Amsterdam geves tigde kunsthandel. Deze heeft de houtsnede al weer doorver kocht aan een kunstverzame laar. De kunsthandel stelde het museum op de hoogte van het bezit van de houtsnede. Omdat de politie pas met de opsporing van de dieven en eventuele he lers kan beginnen wanneer de eigenaar aangifte doet van ver missing, is dat nu gebeurd. De Leidse politie heeft in de afgelopen nacht een 20-jarige Leidenaar aangehouden, die ervan werd verdacht acht krat ten met lege bierflessen te heb ben gestolen vanaf het terrein van de roeivereniging Njord aan de Morsweg. Tijdens het verhoor bekende de Leidenaar de diefstal te hebben gepleegd. Ook gaf hij toe diezelfde nacht bij een melkhandelaar aan de Herenstraat vijftien pakken melk te hebben gestolen. Ver moedelijk heeft de Leidenaar bij zijn diefstallen hulp gehad van enkele vrienden. In een renovatiepand aan de Sophiastraat is zondagmorgen een begin van brand ontstaan. Vermoedelijk hebben kinderen wat houtafval dat in de woning lag in brand gestoken. De brandweer kon de zaak snel blussen waardoor de schade beperkt bleef. In de nacht van vrijdag op za terdag is een sigarettenauto maat aan de Lage Morsweg ver nield en leeggehaald. De schade bedroeg ongeveer 450 gulden. Aan de Opaalstraat vernielde een viertal onbekend gebleven jongens een aantal ruiten van een woning. De politie stelt een onderzoek in. NIEUW VOORSCHOTENS PLAN NA HANDTEKENINGEN-ACTIE: VOORSCHOTEN - B en W van Voorschoten hebben - in het gemeentelijk voorlichtingsblad Raadhuisklanken - een nieuwe lokatie voor de vestiging van een woonwagenkampje aangegeven. Men denkt aan vestiging van een kampje aan het einde van de Veurseweg, aan de kant van de Vliet. Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 14 tot 21 januari, door Apotheek Kok, Ra penburg 9, tel. 124807 en Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voor schoten, tel. 2525. Maandag Steenstraat lb. Wereldwinekl. 9.30 t 't Breehuys, B reestraat 19, open-huis, 2-5 Troef, Noordeinde 2 a, Troefkrant, WSW, film, recht/onrecht, textiele werkvor- mer, alle groepen van 8-10 uur nam. Leidse Schouwburg, nationaal zang-, dans- en muziekensemble van de Ivoor kust, "Black Africa", 8.15 uur nam. Stadhuis, gemeenteraad, 7.30 uur nam. Kantine Leidse Apparaten fabriek, Os en Paardenlaan, informatie-avond over onderwijsopbouwwerken in Noord, 8 Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 16.30-17.30 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur. Morskwartier. Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-11.00 uur. Tuin stadwijk, Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte 'hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwij s winkel VOORSCHOTEN - Ophaaldienst grofvuil Voorschoten 20 januari: Nassauwijk, K.L.M.-wijk, aan de Papelaan (van het station tot Was senaar), Dobbeweg, Donklaan, In dustrieweg, Wijngaardenlaan (noordzijde), Elstlaan, Oude Ade- geesterlaan (tussen de Prins Be- rnhardlaan en de Nassaukade), Erasmusstraat, Bakkersteeg, Schoolstraat, Kon. Marinelaan, Bloklaan, Voorstraat, Kerkplein, Treubstraat, Willibrordusstraat, Leidseweg (tussen Schoolstraat en Raadhuislaan), Oranjeboomstraat, Molenlaan (tussen Prof. Asserlaan en Voorstraat), Chr. Huijgenstraat, Van Heuven Goedhartstraat, Prof. Asserlaan, Raadhuislaan (tussen Leidseweg en Prof. Asserlaan), Vredenhoeffstraat, Langenhorst- straat, Bethlehemstraat, Vlietzicht en Tolstraat. Burgerlijke stand ZOETERWOUDE - Geboren: Wil- helmina, dv Th J. Klink en C.M. Overdijk; Claire, dv L. v.d. Wateren M. Matters; Rob; zv G.F. Zwarts en A.C.E. Kouwenhoven; Jacobus, zv. A. Th. A. v.d. Krogt en M.C. v.d. Poel. Overleden: A. v. Diemen (80); A.J. v. Eden (70); C. Boer (88). Gehuwd: F.F.H. Moerman en J.C.M. Elderhorst; S.A.M. v. Bo- hemen en L.M.P. v.d. Ham; B.H. Hoogwerff Kroon en M.C.D. v.d. Werff; J. Vondeling en H.M. Rijs- dijk; E.H.L. Tuithof en Th. H.J. Hoogervorst; R.J.W. Vlasveld en J.P.M. Straathof; N.A.H.J. v. Rijten M.B.J.C. Kerkvliet. LEIDEN - Geboren: Eveline, dv G. v. Eist en H.A. Poppelaafs; Dabiël- le, dv J.C. Sleijser en A. Kluivers; Jasper, zv J. de Roos en A.J. Brug ge, Rozanne, dv D. Görtz en E.M.L. v. Steveninck; Theodorus, zv T.H.C. Ponsioen en M.E. Kluver. Overleden: C.P. Kriek (75) m; G.A. Brandt (79) m; L.J. Hageman (81) m; S.K. v.d. Wijngaard (74) m; J. Wetselaar (69) m. Gehuwd: R. Dubbeldeman en A.E. v.d. Burg; D.A. Holswilder en A. Grinwis; C.M. v.d. Nagel en J. Kok; P.D. v. Vliet en A.M.C. Dijkstra; J.J.M. v.d. Hulst en C. de Boot. Ondertrouwd: J. Bliek en E.J. de la Rie; H.J. Blok en A.J. de Vos; P.J. Crama en A.H.M. v.d. Zwet; H. v. Dijk en C. Piket; C. v. Es en H.C. v. Velzen; J. Haasbeek en C.G. Hoog duin; D. Hartevelt en J.W. Cavé; W.J. Piket en L l'Amie; P.M.E. Schoenmaker en E.M. v.d. Linden. Het voorstel van B en W komt nadat de discussie over een plaats aan de Papelaan, ongeveer ter hoogte van de huidige opslagplaats van de provinciale waterstaat, was vastge lopen. De keuze van die plaats leidde ondermeer tot acties van bewoners van de Donklaan en Dobbeweg, die handtekeningen aanboden aan het gemeentebes tuur. Voorschoten heeft destijds toege zegd in principe bereid te zijn een klein kampje voor circa tien woon wagens in te richten. Die toezeg ging is een uitvloeisel van het ver zoek van. Leiden aan de randge meenten om een aantal kleinere kampjes in te richten. Dit omdat het Leidse kamp overvol is. Be halve Voorschoten hebben toen Leiderdorp en Oegstgeest meege deeld in principe bereid te zijn een woonwagenkampje in te richten. In Leiderdorp liepen de plannen tot nu toe vast omdat de kosten, aan vankelijk acht ton, nu ruim 600.000 gulden, naar de smaak van het mi nisterie van CRM veel te hoog zijn. Daar denkt men aan een kampje van acht wagens, dat in de buurt van het wegrestaurant Alberts Corner moet komen te liggen. Oegstgeest lijkt tot nu toe het verst te zijn met de plannen voor een kampje. Daar koos men een plaats in de buurt vah het Groene Kerkje. B en W van Oegstgeest hebben on langs meegedeeld binnenkort met een afgerond plan te komen. De nieuw gekozen plaats voor een woonwagenkampje in Voorscho ten valt binnen het bestemmings plan "Buitengebied en Natuurge bieden", dat binnenkort in de raad behandeld zal worden. Het kampje zou tegen de grens van Leidschen- dam komen te liggen. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 1431*71, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude R(jn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur SOS-dienst Telefohische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging .Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.ÓÓ-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Het dierenasiel "De Postbrug" in Oegstgeest krijgt een regionale functie. OEGSTGEEST/WARMOND - Het dierenasiel "De Postbrug" in Oegstgeest moet een streekasiel worden. De afdeling Oegstgeest/Sassenheim van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren heeft dit aan de betrokken gemeenten meegedeeld. "De Postbrug" zou zwerfdieren moeten opvangen uit Oegstgeest, Sassenheim, Rijnsburg, Voorhout en Warmond. Inmiddels hebben ook de gemeenten Lisse en Katwijk meegedeeld niet afkerig te zijn van deelname aan dit asiel. Alleen de gemeente Rijnsburg heeft meegedeeld van de regeling geen gebruik te willen maken, omdat men een regeling heeft met het et asiel van Wasse- De betrokken gemeenten zullen, volgens de opzet, een subsidie van twintig cent per beschikbaar stellen, waaruit het exploitatietekort, dat nu wordt geraamd op ruim 10.000 gulden, kan worden gedekt. Een en ander betekent dat de deelnemende gemeen ten geen gebruik zullen maken van het Nieuw Leids Dierenasiel en daarmee ook niet zullen in gaan op het verzoek tot subsidiëring van deze stich ting. De gemeenteraad van Warmond zal deze maand een beslissing nemen over deelname aan het nieuwe streekasiel. ZOETERWOUDE - Gisteravond arriveerde op Schiphol de Zoeter- woudse missionaris father J. Re kelhof voor een vakantie van een half jaar in zijn geboorteplaats. Hij is al 30 jaar werkzaam in Kame roen in West-Afrika met als stand plaats Tombel. Hij heeft zich altijd bijzonder ingezet voor het onder wijs in zijn werkgebied. Het opzet ten van een spaarbank op coöpera tieve basis werd aanvankelijk arg wanend bezien, doch werpt nu rijke vruchten af. Sinds énkele wekén is ook father L. v. d. Salm, eveneens lid van de con gregatie van Mill Hill, met verlof in Zoeterwoude. Hij verblijft op de ouderlijke boerderij aan de Noord Aa Father v. d. Salm studeerde na zijn priesterwijding aan de Land bouw Hogeschool te Wageningen, waar hij als eerste priester de titel van landbouwkundig ingenieur behaalde. Zijn kennis komt hem VOORSCHOTEN - De Voor schotense carnavalsvereniging De Forse Caters organiseert op 29 ja nuari een carnavalsviering voor be jaarden. Dat gebeurt in het Cultu reel Centrum, waar wordt opgetre den door het orkest De Randstad spelers. Er is een show, een spel- programma en er zal een musical worden opgevoerd. De aanvang is 14.00 uur en de toegang is gratis. OEGSTGEEST - Ter gelegen heid van de "Wereld Religie Dag" organiseert de Bahal gemeenschap van Oegstgeest vanavond in het gemeentecentrum aan de Lytweg in Oegstgeest een thema-avond, die voor iedereen toegankelijk is. De bijeenkomst wordt ingeleid door de heer J. de Vries. goed van pas op zijn post in Oegan da, waar hij diverse landbouwpro jecten met succes tot ontwikkeling heeft gebracht. Beiden genieten evenals de zeven andere Zoeterwoudse werkers in de ontwikkelingslanden de bijzon dere zorg van de plaatselijke werk- telefoon 123235. groep Missie- en Ontwikkelings hulp. Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, WARMOND - B en W van War mond stellen de raad voor een kre diet van bijna 450.000 gulden be schikbaar te stellen voor uitbrei ding van het sportveldencomplex Overbosch. Ruim de helft van dat geld zal worden gedekt uit het fonds „dorpsuitbreiding". Het overblijvende deel van de lasten wordt uitgesmeerd over dertig jaar. Er moeten bij Overbosch voorzie ningen komen voor handbal en korfbal. De twee aan te leggen handbalvelden zullen, als de plan nen doorgaan, tevens geschikt worden gemaakt voor tennis. Dit laatste is vooral gedaan omdat in Warmond tot nu toe geen tennisac- commodatie is. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 J aarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2