Allen Weerbaar ook te sterk voor Danaiden LEIDEN IN SLOTFASE NAAR ZEGE Sterke eindsprint van Foreholte Zevende zege Zuiderkwartier Zege van Vlietwijk in derby 'MAANDAG 17 JANUARI 1977 Tirke Karirn van Luba houdt zijn ogen gericht op zijn medespe lers, terwijl hij zijn directe tegenstander van ROS Forcial passeert. LEIDEN - Het decor was hetzelfde, de uitkomst was verrassend anders. Waar de basketballers van Merca- sol Leiden in een tiental voorgaande wedstrijden de (verdiende) winst in de slotminuten lieten liggen, werd gisteravond tegen het hoog genoteerde Disco Danser RZ dan eindelijk toegeslagen. Eindelijk; het woord lag op ieders lippen in de met 800 toeschouwers weer uit stekend gevulde en bijzonder sfeervolle Vijf Meihal. Hossend nam de dolenthousiaste en uitbundige sup-' portersschare dan ook bezit van de speelvloer toen de 90-83 overwinning een feit was. Het publiek deelde terecht in de feestvreugde, want juist door de enorme steun vanaf de kant kreeg de Leidse formatie in de eindfase de spreekwoordelijke „vleugels" en deklasseerde het in record- tempo de verblufte Rotterdammers. Joelend, stampend en in de laatste minuten staand op de banken beleefde het Leidse publiek de derde zege van hun favorieten. Met de uitwedstrijden tegen DL/Am sterdam (woensdag) en Arke (zaterdag) en het thuisduel tegen B/Haarlen (29 januari) in het vooruitzicht ziet de toekomst voor Lei den er opeens weer redelijk zonnig uit. Kop De Leidenaars kenden een sterke start, vooral door de schotzeker heid van Paul Hoeksema (14 punten, 88 pet.) en Peter Kop (24 pun ten, 61 pet.). De geweldige inbreng van deze twee spelers, naast de gebruikelijke bijdrage van de Amerikanen Vic Bartolome (met name in de slotfase) en Greg Bell (ook met 4 p's knap spelend) vormde de basis voor de winst. DDRZ begon met een man per man verdediging, maar schakelde al snel over op een zóne-verdediging. Een zet van de jonge Aijan de Bruin die verkeerd uit zou pakken. Hoeksema en Kop, en na rust ook Roy Leysner (12 punten, 70 pet), schoten de Rotterdammers kapot. Voorsprong Een 25-16 voorsprong voor Leiden na 10 minuten spelen was voor DDRZ echter nog geen onoverkomenlijke hindernis, zeker niet toen Bell met vier persoonlijke fouten tijdelijk naar de kant moest en de eigen Amerikanen Williams en Fritz (ieder 28 punten) de weg naar de basket eenvoudig konden afleggen. Leiden kon de prima schietende Rotterdammers niet afstoppen en moest de riant lijkende voor sprong prijsgeven. Jan Loorbach, die Vic Bartolome bekwaam ver dedigde, zette beide teams simpel naast elkaar (41-41) en in de rust leek er geen vuiltje aan de lucht te zijn voor DDRZ, getuige immers de 48-51 ruststand. Het was duidelijk dat Leiden pas weer met Greg Bell in de gelederen tot goed tegenspel zou komen, want de vervangers van de Leidse Amerikaan kwamen er ditmaal niet aan te pas. Benjamin Ruijse- naars bleek te nerveus en Eric Berendsen ondervond nog te veel hinder van zijn nauwelijks genezen enkel. Hij durfde overigens wel de strijd aan met Eric van Woerkom, hengeen de laatste irriteerde en uit zijn spel haalde. Uitblinkers Peter Kop en Paul Hoeksema, de twee grote uitblinkers binnen de goed spelende Leiden-ploeg, hielden hun team op de been en ver kleinden herhaaldelijk de achterstand (51-53, 57-61) zonder dat DDRZ zijn voorsprong moest afstaan. Dat gebeurde pas in de laatste minuten, toen Mercasol eerst enkele prchtige score-kansen liet lig gen, waardoor het publiek de wanhoop nabij was, om daarna na de gelijkmaker en benutte bonus van Peter Kop (79-79,80-79) vernieti gend uit te halen. Kop, Bartelome, Bell, andermaal Kop en Leysner stelden de zege veilig: 90-81, het laatste schot van DDRZ (90-83) was alleen nog belangrijk voor de statistieken. Hetzelfde gold voor de technische fout die Gerrit van Buuren twee seconden voor tijd op liep, toen het publiek met één voet in het veld al aan het aftellen was. Het kon de pret niet meer drukken. Bartolome 20, Bell 18 punten. Luba Ook de dames van M/Leiden kwamen tot een zege. In Enschede kon Jugglers tot rust nog goed meekomen (20-29), daarna was het pleit snel beslecht 49-65. Tegen Hoofddorp kwamen de heren van Lisse ondanks redelijk spel niet verder dan een min of meer verwachtte 46-54 (25-32) nederlaag. VAK/Stars/LISC en de Eagles moesten hun wedstrijd 7 minuten na rust staken omdat er op hetzelfde veld ge korfbald moest worden. De stand was toen 38-48 in het voordeel van de Leidenaars. Het is nog niet bekend wat er nu verder gebeurt. Luba miste Christiaan Uhlenbeck tegen ROS Forcial en dat werkte door in de eindstand van deze door de Leidenaars slecht gespeelde ontmoe ting. Via 33-41 bij rust werd het 63-75 en tenslotte 68-84, toen in de slotfase de foutenlast te zwaar bleek. HANS JACOBS SPORT SPORT LEIDEN - In de hoofdklasse van de microkorfbalcompeti- tie zijn een aantal zaken na gisteren duidelijk. In A gaat de titelstrijd met nog vijf wedstrijden voor de boeg nu alleen nog tussen Deetos en Luto. In B een sensationele ontwikke- ling aan de kop. Ons Eibernest verloor van DOS'46 (in Den 1 Haag nog wel), PKC werd eveneens geklopt, waardoor de spanning aan de top van de ranglijst is toegenomen. De dupe van deze ontwikkeling (4 koplopes en 2 middenmo ters) zijn De Danaïden en AKC, die nu een achterstand van vijf punten hebben. Er zal een wonder moeten gebeuren willen deze beide clubs zich nog handhaven. De Danaïden verloor van Allen Weerbaar. Knappe winst Cederhout op Jan Fase LEIDEN - In de vijfde ronde van het persoonlek damkampioen schap van het Leids damdistrict heeft Gert Cederhout verrassend de leiding overgenomen van Jan Fase. In de belangrijkste partij uit de vijfde ronde won Cederhout na een boeiende strijd van Fase. In de partij Cederhout-Fase was aanvan kelijk van enig krachtsverschil geen sprake. Pas in het eindspel kon Cederhout gebruik maken van een foutieve positiezet van Fase. In Allen Weerbaar-De Danaïden 11-7 nut. Rohda (6-3) - De Danaiden speelde een erg voorsprong, wisselvallige wedstrijd tegen Allen Weerbaar, dat gebruik makend van diverse misstappen toen twee punten ir raakte die toch kwijt. Vijf minuten voor het einde kwam Fides Pacta toch langszij dankzij afstandschoten van Tiny de rentie nu toch aan de kop van de Roode en Jan Heinrichs (7-7). ranglijst is gekomen. De Danaïden Doelpunten: Hen Brakel, Dik On- zoals zo vaak gebeurt brutaal derwater (3), Tiny de Roode (2) en de leiding door Aad v. Nierop, r moest daarna voorlopig aanval lende successen uitstellen, omdat Jan Heinrichs. De Algemene-BEP 10-12 (3-8) - De de thuisclub op dreef raakte. Dat bijzonder sterke tweede helft kon betekende een 5-1 stand halver- De Algemene niet wege de eerste helft, waarna de achterstand, die ploeg van trainer Hensen rond het riode rustsignaal tot een opmerkelijke redden. De de laatste pe- de rust was ontstaan, te groot om nog een positief opleving kwam. Bij het omkeren resultaat te bereiken. Dat de ploeg de achterstand nog drie pun- best kon gebruiken vooral ten, terwijl ook het begin van de concurrentie tweede helft beslist voor de Leidse heeft. Opn ploeg was. Strafworpen rop en Christiaanse en een goal Bea v. d. Meel betekende lijke stand. Daarna nam A. W. punten vergaard werd er dit duel by v. Nie- vlagen prima gespeeld. Het accent /an voor BEP viel duidelijk in de eerste ge- helft toen ook bleek waarom Ad Plas topscorer van Nederland is op het ogenblik. Bij 3-5 forceerde hij r punten en dat was met twee schoten vanaf de middel- het overigens r lijn in feite de overwinning. melige duel beslissend. Scorever- De tweede helft v loop: 0-1 v. Nierop; 1-1 Orsel; 2-1 Snel; 3-1 Janny v. Gijn; 4-1 Joke Ashman; 5-1 Carla Stokvis; 5-2 het energieke De Algeme ne, waarin Ruud v. Vliet uitblonk De jacht op succes stopte twee i Christiaanse; 5-3 Bea v. d. Meel; 6-3 nuten voor tijd, toen BEP de bal Orsel; RUST 6-4 v Nierop; 6-5 de punten knap in bezit hield Wim van Vliet m.aakt zich het langst in een duel met twee spelers van BEP. Zijn ploegDe Algemene, trok met 10-12 echter aan het kortste eind. Christiaanse; 6-6 Bea v.d. Meel; 7-6 (12-10), Ruud v. Vliet (2), Wim v. gat van twee punten. Rob Meyer (2), Deegenaars (5), Olga Soudan (2), 18-6 Orsel; 9-6 Snel; 10-6 Ineke v Waay; 10-7 v. Nierop; 11-7 v. d. Vliet (2), Hen Rusman (3) Aad Sanny Rusman en Janny v. Iterson mond (2), Dirk Meyer Boog. scoorden. Kuhn scoorden. Fides Pacta-Rohda 7-7 (4-3) - En opnieuw lachte het geluk Fides Zuiderkwartier-VES 10-8 (5-4) - VEO-KNS 7-5 (2-4) - Een sensatie Vriendenschaar-Crescendo Pacta toe. Nou ja, geluk. Dit maal In IA maakten de drie gegadigden lag in het verschiet tijdens dit tref- (7-2) - Crescendo kan zich nog niet Annemiek Keuning, Cees Zuur- Piet Beekman (2), Wim Nijenhuis Wilma (2), Gerda v. d. Meeberg (2), Huib Hasselbach. hielp het veel herrie makende sup- r de bovenste plaats geen fout, fen. Het bescheiden Rohda met eindsignaal in zicht strafworp mocht nemei kabaal dat bij het de weelde permitteren een speler KNS maakte het VEO voor de als Louis Kok als wisselspeler aan Zuiderkwartier inhield. Daar zag tweede maal binnen acht dagen zo de kant te houden. De inbreng 1 handje, toen hetgeen de zevende zege Het het zaterdag in de mager bezette 5 ïilijk, dat de onaantastbare kop- Kok is te groot om hem pas later in de wedstrijd in te zetten. Pas bij Meihal aanvankelijk ook naar uit loper rijp leek voor zijn eerste i i de worp werd geproduceerd, 1-3 en 2-4. Halverwege was het ech- derlaag. Halverwege leidde KNS 10-4 werd Wilfred Cornelisse inge leverde Fides Pacta een winstpunt ter 5-4 en daarna heeft VES wel al- met 2-4 en na 2-5 zat er een sensatie ruild voor Kok, die prompt twee- op. De Rohdaspeler schoot letter- les in het werk gesteld, maar kon in de lucht. Er lukte daarna niets maal scoorde, maar vj i figuurlijk tekort vanaf de Zuiderkwartier niet van scoren af- meer bij KNS, dat VEO door vijf was dat toen allang niet i invloed ïer. Leny Kok (2), Wilfred Cornelisse en Piet diende 10-8, met een opmerkelijke ning moest gunnen. Hans Kluts, L'Ami scoorden daarvóór, rol voor de Leidse speelsters. Joke Ruud Stijger (2), Mary Zirkzee en Zierikzee (3), Ineke de Hertog (2), Peter Zitman scoorden. Els Lardee, Joep v. Dam, Dirk Der- Albert OnsEiland-Tjoba 14-14(8-8)-Een erg goed tegen de sterke koploper, prima micro-wedstrijd zaterdag in Tot dat moment was de ploeg uit de 5 Meihal met een flink portie Zoetermeer knap in bedwang ge- Laatstgenoemde WION-TOP 0-7 (4-2) - Voor TOP doelpunten. Ons Eiland herstelde houden (5-5), maar koelbloedig- "lijkheden toen gaat het er somber uitzien. Zater- zich knap van het knullige verlies heid besliste in die ene minuut het hij door de consequent fluitende dagavond laat werd het sleutelduel van vorige week tegen de hekkes- duel. Fiks miste vanaf de stip, ter- Sieben List tweemaal achtereen met Wion verloren en dat ver- luiter en heeft lange tijd zelfs de be- wijl Meervogels dat niet deed. Zo- onjuist verdedigen werd "be- grootte de achterstand tot drie pun- ste kansen op de overwinning ge- doende werd het goede duel ten. TOP ging pas inzet tonen, toen had. Dat was bij 14-11, maar door verwacht nog üjk stip. Meer dan één punt had dit Fi- houden en dat leidde tot de ver- afstandschoten alsnog de des Pacta trouwens niet verdiend. Geen moment werd de vorm van vorige week gehaald. Bij Fides Pacta ontbraken Nandy v. Helden (in verwachting) en de ge- ksen, Dirk Jan de Kreek blesseerde v. d. Meygaarden. José de Groot scoorden. Serdijn en Henny de Boer vervangers, kwam Fiks-Meervogels 5-6 (3-2) - Fiks deed het tot een minuut voor tijd i het voordeel grootse stijl ging Cederhout ver volgens op de winst af. Op een ge deelde tweede plaats met Fase kwam Albert Huisman, die in een fraaie hekstellingpartij Burgerhout versloeg. Toen de beide spelers twintig zetten hadden gedaan leken er voor beiden nog winstkansen aanwezig. Een zeer verrassende damzet van Huisman maakte ech ter een einde aan de winstaspiraties van Burgerhout. Jan Passchier kan evenals Burgerhout weinig hoop meer koesteren op het kampioen schap. Tegen Van Beelen kwam Passchier niet verder dan rer nadat Van Beelen secuur had dedigd. In de verliezersgroep A won Louis de Frankrijker van Ron Fase en versloeg Jaap van Duyven bode De Groot. In de verliezers- groep B eindigden de partijen Noort-Dorsman en Van Rhijn- Smits in remise. De stand in de hoofdgroep: 1. Cederhout 5-7, 2/3 Fase en Huisman 4-6, 4. Passchier 4-4,5. Burgerhout 5-4, 6. v.d. Kwar tel 4-2, 7. Van Beelen 4-1. LEIDEN - De laatste schermutse lingen in de landelijke badminton- competitie hebben zich afgelopen weekeinde afgespeeld. Van de Leidse teams boekte alleen Vliet wijk een zege door in eigen hal BC Leiden met 6-5 ternauwernood te kloppen. BC Leiden eindigde hiermee definitief op de laatste plaats van de eerste klasse en zal dus volgend seizoen een afdeling lager spelen. Veglo keerde onver- richterzake uit Middelburg terug alwaar, eveneens met 6-5, verloren werd van Avanti. BC Leiden zag toch nog kans om het sterke Vlietwijk een puntje af te snoepen. Dick Oostergo van Vliet wijk revancheerde zich voor de eerder gelegen nederlaag tegen Enzo Spadon, die hij ditmaal in drie sets wist te kloppen: 15-10, 9-15 en 15-11. Oostergo won er tevens een rondje 'drinken' mee voor zijn teamgenoten, zoals de heren vante- voren hadden afgesproken. Het deed BC Leiden blijkbaar geen goed, al had Vlietwijk toch de han den vol aan de streekgenoot. Veglo had veel last van de slechte shuttles en typische belijning van sporthal De Halve Maan in Oost Kapelle bij Middelburg. Avanti, normaal toch kansloos tegen het Leidse team, was duidelijk wel ge wend aan de paarse strepen en won dit duel dan ook, zij het met veel moeite. Verrassend was de Leidse zege in het mixed dubbel. Wim de Rooy en Sylvia Frederikz wonnen van het sterke koppel Mol/Rigiéna met 15-12 en 15-10. André de Rooy 'won al zijn partijen en ook Dick van Wijk zegevierde in zijn single. De eindstand: Rotterdam, DKC, Vlietwqk, Veglo, Avanti en BC Leiden. schuldigd". Het leverde het i vallend opzicht ook niet uitblin- de achterstand in de tweede helft strafworpen verkleinde koploper Meervogels beslist. Rob Nonhebei, kende Rohda twee strafworpen op, onoverkomelijk leek: 8-3. In de tijd, Tjoba het verschil tot één punt. Dirk Jan Elzinga (2), Marieke die door de geroutineerde Ineke v. die toen nog restte speelde TOP e Harlingen koelbloedig werden be- dominerende rol, f r bleef een gelijkmaker viel. Doelpunten: Nan den. tijd de Vreeken en Rob v. d. Kraan scoor- LEIDEN - De zaalhandbalsters van Foreholte hebben zich andermaal sterke finishers getoond. In de laatste vijf minu ten van het duel tegen het Haagse Athene bogen de Voor- houtse dames een 7-5 achterstand om naar een voordelige stand van 10-7, waarmee de derde zege in successie werd geboekt. Daar had het overigens lange tijd niet naar uitgezien in de Leidse Groenoordhal. Athene immers, had de tegenstandster verrast met be weeglijk aanvalsspel en gedurfde doorbraken naar de cirkel. Fore holte moest dan ook voortdurend tegen een achterstand aankijken, die bij de pauze 2-4 bedroeg. Ge zien het spelbeeld was dat nauwe lijks tegen de verhouding in, te meer daar Athene ook na de hervat ting vooral aanvallend bleef domi neren. Vandaar ook, dat het erop leek dat Foreholte de nederlaag niet meer zou kunnen ontlopen, toen de stand vijf minuten voor het einde van het treffen 5-7 in het voordeel van Athene was. Op dat tijdstip echter zette het team van trainer Bonte de eindsprint in, daarbij geholpen door de oppo nent Inplaats van de winst te con solideren door de bal snel rond te laten gaan, bleef Athene jagen op individuele doorbraken. Meer dan een aantal vrije worpen leverden die doorbraken echter niet op en Foreholte vond in de slotfase nog wel de kracht om te exploderen vanuit de tweede lijn. Lenie van Beek, Annemiek de Bruyn en vooral Hannie Boskamp profiteer den goed van de gaten die toen vie len in de Haagse defensie. Hannie Boskamp werd met zes treffers topscoorster, voor Lenie van beek (die tweemaal scoorde), Annemiek de Bruyn en Karin Zonneveld trof fen ieder eenmaal doel. In de regionale tweede klasse gaat het er voor de dames van Northa somber uitzien. In Rotterdam kon den de pupillen van trainer Scheel- .beek tegen Actief niet meer dan zes treffers produceren en dat was niet genoeg, want Actief maakte er 9, rust 6-4, eindstand 9-6 voor Actief. Bij Northa, dat aanvallend te ge jaagd speelde, werden Hilde van der Berg en Margreet Geerlings node gemist. Invalster en debu tante bij Northa, Rini Heemskerk, deed het voortreffelijk en scoorde tweenaal. De rest van de produktie werd verzorgd door Lydy Vink, 2, Thea Terheide en Mary van der Berg. HVS uit Stompwijk liet in de race naar het kampioenschap van de re gionale derde klasse een kostbaar punt liggen tegen de reserves van van der Voort/Quintus, 7-7.In de afdelings eerste klasse bleef kam pioenskandidate Jong Ade gemak kelijk in de meerderheid tegen EDH, rust 2-1, eindstand 9-1. Plo- nie Olijerhoek, Helma van der Geest, Lydia van der Poel en Ria Straathoff scoorden allen tweemaal Ida Koek éénmaal. Annemiek de Bruyn probeert met een sprongschot te scoren voor Foreholte. In dezelfde klasse verloor MMO den het niet bolwerken tegen Van 11-1 1- MSV verloor in die klasse van Verburch 2 met 2-6, en bleven der Voort/Quintus 2: 20-14. Het be- met 13-21 van Hercules 2. HVV de reserves van Foreholte met 6-4 langrijke treffen om de toppositie won in de derde klasse met 27-6 van in demeerderheid tegen Kwiek in 2A tussen Sanocel/Satumus en Herm®s,en Warmunda klopte kop- Sport 2. De heren van Northa kon- Animo 2 eindigde in een gelijkspel: lopèr Olympia met 14-12.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 14