Karstens na val niet in six van Rotterdam "Zweden moet leren trainen" Boers: "ASC is al begonnen aan de opmars" Engels voorbeeld is SPORT LEIDEN - Een van Neerlands oudste voetbalverenigingen probeert zondag als de weergoden het toelaten tenminste, zich definitief uit de onderste regionen van de vierde klasse te werken. Na twaalf wedstrijden, die tezamen slechts tien punten opleverden, moet de tweede rondgang voor ASC meer succes opleveren. Ofschoon er geen direct degrada tiegevaar aanwezig is, leert een aanblik op de ranglijst toch wel dat een positieverbetering voor de Oegstgeestse club noodzakelijk is. Nico Jansen tegen Boskamp ROTTERDAM - Nog voor het UEFA-cuptreffen tussen Feye- noord en het Brusselse RWDM zullen Feyenoorder Nico Jan sen en RWDM-middenvelder Jan Boskamp elkaar in een rechtstreeks duel treffen. Beide voetballers fietsen tijdens de Rotterdamse zesdaagse tegen elkaar op zondagavond 23 ja nuari. Deze confrontatie is een extra toegift op het fietsduel tussen betaalde voetballers en betaalde scheidsrechters. Aanvoerder Ben Boers over de wedstrijd van zondag tegen Hoek van Holland: „Stel dat het doorgaat, dan moeten we winnen natuurlijk. Want eigenlijk is onze opmars al voor de winterstop begonnen. We moeten bewijzen dat we bezig zijn aan die opmars. En laten we daarbij het begin van deze competitie vergeten. Dat was een puinhoop. Tegen Hoek van Holland verwacht ik voor ASC ook een primeur. Dit seizoen hebben we het nog niet kunnen presteren om meer dan één doelpunt in één wed strijd te maken. Tegen Hoek van Holland gaan er tenminste twee in. FOREHOLTE Slechter is het gesteld met het Voorhoutse Foreholte, ofschoon trainer Schnitker niet pessimistisch is over de goede afloop van de competitie. In dezelfde klasse als ASC staat Foreholte na twaalf wedstrijden trooste loos op één na onderste plaats, vijf punten boven Oranje Blauw. Ook Foreholte moet de komende competitiehelft de nodige punten binnen halen. Trainer Schnitker „Je moet wel beseffen dat de stand in verhoudung is met onze kwaliteiten. We spelen beter voetbal maar kunnen alleen de kansen niet benutten. Ik durf te stellen dat we beter zijn dan de andere clubs. Ook het zaalvoetbal heeft een schadelijke invloed op de prestaties en het spel; niet van afstand durven schieten, en het lijf-lijf-werk schu wen. Toch heb ik vertrouwen in deze ploeg. We zullen voor het einde van dit seizoen nog voor de nodige verrassingen zorgen. Misschien begint het zondag tegen Bernardus. In ieder geval reken ik op twee punten". SVLV In een zelfde situatie als Foreholte bevindt zich het Voorschotense SVLV, ook op de één na onderste plaats. Doelman Cock Douwers is echter voorzichtiger in zijn beweringen, ofschoon ook hij het niet somber in ziet. „Degraderen uit de vierde klasse doen we niet. Het gehele elftal is daar te optimistisch over. We hebben, net als zoveel andere clubs, ook te kampen met scoringsproblemen. Daarnaast hebben we ook té vaak pech gehad. Onbegrijpelijk. Temeer omdat we er op de trainingen van alles aan doen. Als zondags de wed strijd is afgelast, gaan we evengoed trainen. De wil is er. Ik verwacht tegen Wassenaar in ieder geval een zege. Het zou misschien een stap in de goede richting zijn". SJC Florissanter in die vierde klasse staat het Noordwijkse SJC er voor, op een vierde plaats. Trainer Duijndam: „Ik gok op een tweede plaats. Ik ga er namelijk vanuit dat de koplopers PDK en Voorburg niet kunnen blijven winnen. Eens komt er bij die ploegen de klad in. Daar zullen en moeten wij van profiteren. Wat zij tot nu toe hebben gekund, kunnen wij immers ook. En wij hebben de terugslag al gehad. Misschien wordt het seizoen voor ons dan eventueel verlengd met de strijd om een promotieplaats, die aan die tweede plaats vastzit. Het enige zwakke punt ligt bij ons in de verdediging. De hele organisatie en werkwijze achter in moet afgestemd zijn op de laatste man. Dat is echter nog niet het geval. Maar het zit te komen. Tegen Concordia moeten we zondag behoorlijk op onze tellen passen. Van de eerste wedstrijd tegen die ploeg hebben we geleerd dat het een gevaarlijke tegenstander is. Maar voor mij staat wel vast dat na afloop twee punten rijker zijn en mee kunnen blijven doen in het spel om de knikkers." WSB WSB uit Noordwijkerhout zal zondag als enige van dit rijtje vierdeklas sers als gast op het veld staan. In Den Haag zal aangetreden moeten worden tegen WP. Dat was spits Gerard Oude Velthuis nog niet geheel duidelijk geworden: „Het zal natuurlijk moeilijk worden. We hebben een tijdje niet gespeeld en moeten daarom weer de draai van voor de winterstop weten op te pakken. Maar een zege zie ik thuis toch wel zitten. Oh, spelen we uit? Nee, dan vul ik maar een drie in". Ook WSB kampt met scoringsproblemen. Faalt Oude Velthuis dan zo vaak? „Als spits moet ik natuurlijk wel de hand in eigen boezem steken. Maar er is van mijn kant geen sprake van persoonlijk falen. Het lukt gewoon niet altijd. Toch geloof ik dat we de eerste twee plaatsen bereiken. We staan zeven punten achter met een wedstrijd minder gespeeld, dus zeg vijf. Nou dat moet in deze tweede helft van het seizoen wel te overbruggen zijn. We beginnen met een gelijkspelletje tegen WP. Als je rekening houdt met een verlies, reken er dan maar op datje inderdaad verliest. Dus ik zeg één punt. Wat? Staan ze zowat onderaan? Oh, Zet dan maar winst neerWALTER OOMEN DEN HAAG - Een delegatie van de gemeente Den Haag en FC Den Haag zal zich binnenkort op de hoogte gaan stellen van de maatre gelen die in Engeland zijn genomen door de autoriteiten, politie en voetbalbesturen om het baldadig vandalisme van groepen suppor ters tegen te gaan of te beteugelen. Burgemeester Schols van Den Haag deelde dit gisteren mee. „Er moet een mogelijkheid worden gevonden om d3 baldadige elementen te be naderen en wij zullen moeten pro beren de achtergronden te vinden, waardoor dergelijk vandalisme ontstaat. Intussen zijn in Duitsland ook de hoofden van politie autoriteiten, justitie en clubbestu- ren bij elkaar gekomen. Ook de Westduitsers beraden zich over de te nemen maatregelen Kees Verkerk: nog altijd bezeten van schaatssport koppel René Pijnen - Gerben Karstens een sterke Nederlandse troef in handen dacht te hebben voor de Rotterdamse zesdaagse overzag gistermiddag tijdens de officiële presentatie van de zesdaagse het probleem nog niet. Om René Pijnen een gelijkwaar dige partner te bezorgen, stelde Post voor om Gunther Haritz aan Pijnen te koppelen, Dieter Thurau met zijn landgenoot Udo Hempel te laten rijden en Gerrie Knete- mann met de nog te contracteren Australiër Dannv Clark samen te voegen. Ruggespraak met de in Frankfurt wonende Thurau deed alles weer in duigen vallen. De Duitse kampioen verzekerde Post, dat hij alleen maar met Haritz wil rijden en met niemand anders. „Daar heb ik me helemaal op ingesteld en dat zal ook niet wijzigen", vertelde hij de enigszins aangeslagen Post. De wedstrijdleider „Thurau is weliswaar bij mijn ploeg in dienst, maar men moet Ra leigh en de zesdaagse geheel gescheiden Iedereen heeft 's winters de vrijheid om te doen wat hij wil. Ik kan het Thurau niet verplichten." Achteraf werd Peter Post gedwongen om alles bij de oude samenstelling te houden en Danny Clark tot koppelgenoot van René Pijnen uit te roepen, die voor de jacht op de prijzenpot van honderdduizend gulden geen bezwaar maakte tegen de Australiër. Peter Post ziet nu zijn belangrijkste Oranje-koppel uiteenvallende „Het is zo de enige oplossing", zegt hij berustend. „Een combinatie Pijnen-Knetemann zie ik gezien de krachtsverhouding niet zitten. Met Clark kan Pijnen beter uit de voeten. Hij beschikt ook over een sterke sprint". In Rotterdam is de Australiër, die dit seizoen met landge noot Donald Allan in Herning zijn eerste zesdaagse won, geen onbekende. Niet alleen nam hij ook vorig jaar aan de zesdaagse deel, maar werd tevens in Ahoy vorig seizoen derde in het Europees kampioenschap om- Evenals voorgaande jaren wordt het „voor spel" van de „six" verzorgd door de ama teurs met hun toekomst-zesdaagse. Favoriet zijn de Belgen Stan Toumé en Michiel Vaar ten, die in deze samenstelling achtereenvol gens Maastricht en Keulen wisten te win nen. Voor de „grote" Zesdaagse rijden de amateurs dagelijks een koppelkoers over 45 minuten. HANS COOLEGEM. Ben Boers „Tegen Hoek van Holland gaan we vooreen primeur zorgen. We zullen nu twee keer scoren ROTTERDAM - De onverwachte uitscha keling van Gerben Karstens in de slotfase van de zesdaagse van Bremen houdt een niet voorziene mutatie in voor de Rotter damse „Six", die volgende week donderdag begint. Bij een aflossing tussen Karstens en zijn partner Fredborg vloog Klaus Bugdahl nog tussendoor, zodat een tuimeling on vermijdelijk was. De Nederlander, die vandaag 35 jaar is ge worden, werd naar het ziekenhuis gebracht, waar in eerste instantie voor een schedel breuk werd gevreesd. De diagnose viel „mee". Karstens had een hersenschudding, twee gebroken ribben en een gebroken sleu telbeen opgelopen. In gezelschap van zijn vriend en collega Bas Hordijk heeft Jenny Karstens gisteren haar man opgezocht, die nog enkele dagen in Bremen moet blijven. Wedstrijdleider Peter Post, die met het Gerben Karstens: niet present in Rotterdam. Betje Bakker noemt zich ÓM&tMEtc- DONGCDSOM r\ VAM eovew TOT BGMEDEX) eeee/e eki C-OF 6EDJ ENKEl -£H-5RjKKie I ziecu/üet2- MOZiex f-K Shirley y\acXanaldson Goooêaj plathw love me baby Baby. miss you so 0 óaby, O baby Oh.' love me tombe p/ease baby. come bock )0U are my baóy, baby I Why c/on t /au love me J&óy - 6a6y- óaóyf—j Ï'ove zsWoc/er/qf l/P tne /sómal/Puk Wier Wanót Wet SEUJUS DEVENTER - Terwijl de heren van het ontvangstco mité in het motel al onrustig heen en weer schoven op de stoelen, draaide Kees Verkerk en zijn Zweedse all round-schaatsers al rustig hun rondjes op de Deventer ijsbaan. Waarna de kleine schaatscoach zich uitputte in verontschuldigingen: "Die mannen moeten toch eerst even het ijs op na zo'n reis. Want anders is het ijs straks weer voor de Deventer ijsclub. Ik ken de situatie hier toch". Waarna hij er eens rustig de tijd voor nam om uit te leggen hoe het er nu allemaal voor staat met dat Zweedse schaatsen. En daar zat hij plotseling weer als de kleine kasteleinszoon, de schaatsheld van al weer bijna tien jaar geleden. De man die klanten bezig moest houden, maar ook de man die nog altijd bezeten is van zijn sport. Waarom anders zou hij eens in de veertien dagen vijftienhon derd kilometer heen vijftien honderd kilometer terug in zijn auto rijden om het Zweedse schaatsen op een hoger plan te brengen? Niet voor het geld, want de mogelijkheden in Zwe den voor topsport zijn niet zo ruim als we hier wel eens den ken. Wel om zich te bewijzen als trainer, als coach. "Maar daar heb je tijd voor nodig en ook geld. Ik heb een contract voor twee jaar en ik wil daarna best doorgaan. Maar dan wel voor drie jaar, tot en met de Olympi sche Spelen en met wat meer mogelijkheden". Om dan me teen weer verder te ratelen: "Maar volgend jaar is er een we reldkampioenschap in Gothen burg en dan zal er toch wel wat geld binnenkomen. Als we daar wat van ter beschikking stellen voor de all-rounders dan zie ik er best wat in, want er is talent ge noeg. Maar nu moet dat kleine beetje geld verdeeld worden over de all-rounders, de junio ren, de dames en de sprinters. Die laatsten hebben het gemak kelijk. Johan Granath is we reldkampioen en dan is het al tijd wat eenvoudiger om geld los te krijgen. Ik probeer dat ook zoveel mogelijk, niet voor me zelf, dan had ik trainer in Ame rika of Japan moeten worden, maar voor die jongens. Want al les met de auto doen is heus niet zo leuk. We zijn nu ook met de boot gekomen. In Kiel moest ik toen nog een Volkswagenbus huren. De sprinters hebben een supersnelle auto tot hun be schikking, daar gieren ze heel Europa mee door. Die waren dan ook twee uur eerder in Deventer dan ik met die oude bus". Even een adempauze en een slok kof fie en hij gaat weer verder. "Om schaatskampioen te worden heb je tijd nodig. Eerst moet je kracht krijgen en de techniek gaan beheersen en dan moet je je kop er ook nog bij gaan gebrui ken. En ik geloof dat ze dat in Zweden altijd een beetje hebben vergeten. Ja, gewichttraining dat deden ze allemaal. Beneden in de kelder met de bandrecor der er bij. Een beetje ritmisch met die dingen staan hijsen. Nu ook, ik denk dat zeker vijf jon gens zo'n bandrecorder bij zich hebben met stapels van die bandjes. Als ik dan de kamer binnenkom, dan moet ik schreeuwen om me verstaan baar te maken en dan zeggen ze, wat is er? Als bij ons vroeger de coach mijn kamer binnenkwam zat ik al recht op, want dan kon ik waarschijnlijk wat leren. Die Zweden moeten nog gewoon le ren trainen, leren denken waar ze mee bezig zijn. En niet hal verwege er mee stoppen, want daar hebben ze een handje van. Johansson, vorig seizoen mijn beste rijder. Moeilijkheden met zijn werk en hij stopt er zo mee. Nee, dan heb ik bewondering voor Hans van Helden. Die kwam van de zomer op de fiets naar me toe in Noorwegen om te kijken hoe de Noren trainden. Dat vind ik nou geweldig, zo moet je voor je sport leven", al dus de oud-Europees, wereld- en Olympisch kampioen. Die naar Deventer is gekomen om de interland tegen Neder land te winnen. "Wat dacht je dan. Als de Nederlandse bond en een Pfrommer zo onverstandig en onsportief is om een B-ploeg te sturen, dan wil ik winnen. Elke rit. En ik vind het ook zonde voor de promotie van het schaatsen. Als ze met de grote mannen rijden dan komt er toch zeker veel meer publiek. Kijk voor mijn rijders en voor de spanning van de wedstrijd is het zo beter. Joop Pasman zal wel winnen, maar hij zal het in zo'n kleine meerkamp niet gemakke lijk krijgen tegen Lennart Carlsson, mijn beste rijder. De rest zal er zo'n beetje om hangen, ik ken die jongens niet zo goed. Bij de sprinters zal het ook spannend worden, hoewl ik de Zweden daar wel met een paar puntjes zie winnen. Denk er om dat Johan Granath dit seizoen nog geen 1000 meter heeft verlo ren. Die jongen heeft zoveel zelf vertrouwen gekregen sinds die wereldtitel. En die junioren van mij zijn ook niet zo slecht. Ek- stran rijdt wel mee bij de junio ren maar het is mijn tweede rij der, dus tussen hem en Van der Duim zal het ook spannen". i dig en onsportief om B-ploeg te sturen".

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 15