Clubhuis Alecto 'n ton duurder FILMLIGA IN VOORSCHOTEN Fasering hij maatregelen Lange Voort eidse agenda Voorlopig nog geen monument voor verzet in Oegstgeest STOPVERBODEN IN DE SCHOOLSTRAAT Commissie onderwijs: Hoogst kwalijk STAD EN RAND WOENSDAG 12 JANUARI 1977 LEIDERDORP - ,,Ik vind dat de gemeente een bedrag als dit helemaal niet moet betalen. Hier is in strijd met een raadsbesluit gehandeld", aldus mr. J. Reugebrink (CDA) gisteravond in de Leiderdorpse onderwijscommissie. Vertegenwoordigers van CDA. PvdA en WD wonden zich in die vergadering nogal op over het feit dat het gevraagde krediet voor de bouw van een nieuw clubhuis voor de hockeyclub Alecto met ruim een ton is overschreven „Daar zal straks in de gemeente raad zeker het nodige over ge zegd worden", kondigde CDA-er drs. J. Verdier aan. Wethouder mevrouw D. W. Tichler - Moerman meende dat een communicatiestoornis tussen B en W en de Leiderdorpse dienst gemeentewerken de oorzaak is van het „uit de hand lopen" van de bouwkosten. Wijzigingen De Leiderdorpse gemeenteraad nam in September 1975 een be sluit een krediet voor de bouw van een clubhuis met kleedac commodatie beschikbaar te stel len, waarbij werd uitgegaan van een bedrag voor de stichtings- kosten van 360.000 gulden. En kele dagen na dat raadsbesluit kwam Alecto echter met voor stellen tot wijzigingen in het be stek en deze werden wel uitge voerd, maar niet doorberekend. Inmiddels vond aanbesteding plaats onder controle van de dienst gemeentewerken, die zich met de zaak ging bemoeien op grond van het voorstel van B en W om planvoorbereiding en uit voering gescheiden te houden. Gemeentewerken kreeg het toe zicht op de uitvoering toegewe- Bij de aanbesteding werd een laag ste prijs van 360.000 gulden ge noemd. De bouwkosten bedroe gen derhalve 360.000 gulden; B en W gingen op advies van ge meentewerken akkoord met die prijs in de veronderstelling dat er sprake was van 360.000 gulden voor de stichtingskosten. Daar door werd geen rekening gehou den met ondermeer het honora rium van de architect. Hoogst kwalijk De commissieleden Verdier en Reugebrink (beide CDA), Beze- mer (PvdA) en Gehner- Ellenberger (WD) deelden mee een en ander een onverteerbare zaak te vinden. Omdat de ge meente, om belastingtechnische redenen, „bouwheer" (feitelijk opdrachtgever) werd, had men - aldus de commissieleden - voortdurend een vinger aan de pols en zodoende was het voor de commissie een „hoogst kwalijk" gebeuren. Alle vier de woord voerders deelden mee politieke consequenties aan dit gebeuren te willen verbinden. Alecto heeft inmiddels meegedeeld 37.000 gulden voor haar rekening te willen nemen. Het resterende bedrag komt dan voor rekening van de gemeente. Overigens hebben B en W het voor stel inmiddels al teruggenomen, omdat het gebruikte cijfermate riaal te onduidelijk was. Het lijkt dan ook niet waarschijnlijk dat een en ander al in de raadsverga dering van januari aan de orde zal komen. VOORSCHOTEN - Dertig jaar bio scooptheater in Voorschoten met wisselend succes, het eenendertigste jaar wordt het jaar van de waar heid. De waarheid of Voorschoten de eigen bioscoop wil behouden. Donkere financiële wolken pakken zich samen boven wat eenmaal het kleinste bioscoopje van Nederland was, maar dat door de veranderde opvattingen in de steden allang Wel is het nog steeds het theater dat meer goede films in zijn pro gramma doet dan eigenlijk finan cieel verantwoord is. Mevrouw J .M. C. Nieuwenhuizen-Kortekaas, de huidige exploitante, is niet van plan omwille van "de centen" het karakter van het Greenway-theater te veranderen. Daarom wordt er dit jaar gestart met de filmliga-VoorschotenIn middels hebben zich 163 filmlief hebbers aangemeld voor deze film liga, die eenmaal per veertien da gen de betere film in een besloten en ontspannen sfeer wil brengen. Het voorlopige bestuur bestaat uit Jelle Pijpers, Henk Diekstra en Hans N ieuwen huizen De start van de filmliga is op zon dagavond 23 januari met een voor stelling van "Amarcord" van Felli- ni, verder de films "Jules et Jim" van Truffaut, "Spellbound" van Hitchcock en "Le Couteau dans l'Eau" van Polanski. Verkeerscommissie Oegstgeest OEGSTGEEST - Het beschikbaar stellen van een krediet voor verkeers maatregelen aan de Lange Voort was gisteravond tijdens een vergader ing van de Oegstgeester commissie financiën aanleiding voor langdu rige discussie. In de laatste vergadering van de verkeerscommissie was er op aangedrongen maatregelen niet in één keer te laten plaatsvinden omdat daardoor gelijktijdig een definitieve beslissing over de Lange Voort genomen zou zijn. De leden van de commissie waren voorstander van een gefaseerd plan waardoor eventuele voorstellen uit het verkeerscirculatieplan opgeno men zouden kunnen worden. De voorgestelde veranderingen zouden in totaal ongeveer 120.000 gulden gaan kosten. )e heer Penning (CDA) vond het een vreemde situatie dat vanuit de verkeerscommissie in eerste instantie was aangedrongen op verander ingen nabij het winkelcentrum en in een tweede vergadering wordt gevraagd om fasering van de plannen. „De werkelijk te nemen ver keersmaatregelen vind je het beste op het politiebureau. Ik heb de indruk dat de verkeerscommissie soms een wat overtrokken benadering van zaken voorstelt". nvesteringsschema 'enning maakte deze opmerking nadat de heer Kohlbeck (PvdA/PPR) aan wethouder Van Belle had gevraagd of er mogelijkheden waren om het investeringsschema van 1975 aan te passen aan de nieuwe situatie van de afgelopen jaren. Kohlbeck doelde hiermee op de veranderende behoefte met name voor wat betreft de verkeersvoorzieningen. Hij stelde voor in een nieuw investerings- en financieringsplan een vast bedrag voor deze voorzieningen te reserveren. Vethouder Van Belle antwoordde hierop dat een aanpassing altijd moge lijk zal zijn indien dit noodzakelijk wordt geacht maar hij was van me ning dat er wat betreft de verkeersvoorzieningen zeker niet gerekend behoeft te worden op een investeringsmogelijkheid van meer dan 100.000 gulden per jaar. Verwacht mag evenwel worden dat wanneer men overgaat tot het hanteren van een verkeerscirculatieplan dit bedrag niet voldoende zal blijken te zijn. Aan de lage kant Ook de voorgestelde verkoop van strookjes grond langs de M. H. Tromp- laan aan een een viertal bewoners ten behoeve van uitbreiding van hun tuintjes leverde stof tot discussie op. De commissieleden Penning en Reilingh (WD) vonden de voorgestelde verkoopprijs van 50 gulden per m2 aan de lage kant en niet in verhouding tot de prijs van grond in het overige gedeelte van Oegstgeest. Uiteindelijk kwam de commissie overeen dat er eerst onderzocht dient te worden of de bedoelde grond (484 m2) niet gebruikt kan worden voor de bouw van woningen, waarbij gedacht wordt aan woningen voor eenper soonshuishoudens. "Dan heb ik absoluut geen moeite met de prijs van 50 gulden", zo besloot Penning. ZOETERWOUDE - De bejaardensoos Meerburg (Zoeterwoude-Rijndijk) heeft gisteren het tienjarig bestaan gevierd. Dat gebeurde tijdens een Eucharistieviering in de Meerburgkerkwaar pastoor J. Schlatmann een toespraak hield. Het feest werd verder gevierd in het gebouw De Drie Eendjes, waar burgemeester J. A. Detmers de bejaarden toesprak. De festiviteiten werden besloten met een koud buffet. OEGSTGEEST - Waarschijnlijk pas in 1980 zal een nieuw ver- zetsmonument onthuld kunnen worden in de gemeente. Dit kwam naar voren tijdens de ver gadering van de commissie cul turele zaken. In een vorige bij eenkomst was al overeengeko men niet door te gaan met de La- rense beeldhouwer Zweerus. Het voorstel om in plaats van een plastiek een simpel gedenkteken (een plaat) te plaatsen werd niet wenselijk geacht. De heer Reilingh (WD) meende dat er thans voorlopig dient te worden afgewacht en niet on middellijk een andere opdracht verstrekt moet worden. Deze mening werd gedeeld door de heer Penning. Door adviserende leden van de commissie was de suggestie ge daan het beeld pas in 1980 te ont hullen. Hierdoor zou het fonds kunstopdrachten nog even kun nen groeien en mogelijk een ho ger bedrag beschikbaar gesteld kunnen worden. De meerderheid var ging hiermee akkoord met de aantekening dat gezocht moest worden naar een aanvaardbare mogelijkheid om een hoger be drag beschikbaar te stellen voor de realisering van dit gedenkte ken. VOORSCHOTEN - De eerste wo ningen in het vernieuwde Vernède- park in Voorschoten zullen eind van deze maand opgeleverd wor den. Dat is dan twee maanden later dan de planning aangaf. Door omstandigheden buiten de wil van de aannemer is er enige vertra ging ontstaan. Het feest bij de Christelijke Woningbouwvereni ging, de "bouwheer", zal er niet minder om zijn en zeker niet bij de eerste bewoners van deze eerste se rie woningen. De tweede fase van de nieuwbouw kan begin april starten. Inmiddels zijn alweer enige woningen afge broken, waaronder het vroegere volksbadhuis. Het staat inmiddels wel vast dat niet meer alle oude bewoners ge bruik zullen maken van hun voor keurrecht om het vernieuwde Ver- nèdepark weer te mogen bevolken. Daarom betekent de herbouw van het Verrtèdepark ook een oplossing voor de woningzoeken den in de lage huurklasse. In 't kort De Leiderdorpse schoolraad voor het openbaar onderwijs ver gadert op 17 januari in het ge meentehuis. Daar komen on dermeer het jaarverslag van de schoolraad en het vreemde talen onderwijs aan de orde. Verder wordt gesproken over een nieuw bestuursorgaan voor het open baar onderwijs. Eveneens in Leiderdorp verga dert op 19 januari de commissie voor beroep- en bezwaarschrif ten. Daar wordt ondermeer op nieuw gesproken over de bezwa ren, die zijn ingebracht tegen het bestemmingsplan Oude Rijn. De commissie vergadert om 20.00 uur in het Gemeentehuis. Tegelijkertijd vergadert ook de Leiderdorpse monumenten commissie. Daar komt het be- stemmimgsplan Oranjewijk aan de orde en wordt van gedachten gewisseld over de vraag welke monumenten op de monumen tenlijst geplaatst dienen te wor den. Tenslotte vergadert op 20 januari in Leiderdorp de commissie straatnaamgeving, die zich on dermeer bezig zal houden met de benaming van de Berkenkade, Acacialaan, Ericalaan, Maurits- singel, Simon Smitweg en Julia- nastraat. De commissie komt om 20.00 uur in het gemeentehuis bijeen. Naast deze filmliga moet ook de Stichting Instandhouding Green- waytheater onder voorzitterschap van Jelle Pijpers het leven van het Voorschotense bioscooptheater red den. Deze stichting wil een fonds gaan vormen, waardoor het ge bouw aangekocht kan worden. Door middel van ondermeer stic kers zal de aandacht gevestigd worden op het Greenway-theater. Het Greenway-theaterin 1946 ge sticht door de heer Groeneweg, is gevestigd in het voormalige- koets huisvan "Het Wapen van Voorscho ten. De eigenaar Hans Deurloo wil het gebouw waarin het theater ge vestigd is verkopen. De vraagprijs isf 150.000,-. Waarschijnlijk een reële prijs om dat er zeker al een Voorschotenaar is die het gebouwtje wil kopenDeze hoge koopprijs maakt dan echter de exploitatie van het Greenway- thea ter op de huidige wijze onmoge lijk. Het betekent dat de bezettings graad van de 120 zitplaatsen con stant hoog moet zijn en dat is alleen te bereiken indien afgestapt wordt van de goede film. Mevrouw Nieu- wenhuizen Weigert de bioscoop voort te zetten indien dit een soort theater voor wat zij noemt "sex- films of vechtfilms" wordt. De ge meente Voorschoten kan moeilijk subsidie verlenen aan een particu liere ondernemingmaar eventueel wel aan een stichting, die met sub sidie het theater zou kunnen aan kopen. Inmiddels is de fatale datum van 1 maart waarop de pacht ver- Woensdag Kennedylaan 11, Oegstgeest, in formatieavond Baha'i gemeen schap, 8 uur nam. Volkshuis, informatie en inschrij ving kinderclubs, 2-3.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Bos- huizerlaan, bejaarden, bejaarden soos Zuid West, 2.30 uur nam. De Overdekte, Haarlemmerstraat, r gehandicapten, 8-9 Voor joker OEGSTGEEST - Een narte- kreet van de afdeling onderwijs van de gemeente Oegstgeest. Er blijkt weinig belangstelling te bestaan voor de schoolconcer- ten die door Oegstgeest in sa menwerking met het Geweste lijk Orkest worden georgani seerd. Vorig jaar kwamen slechts twee scholen opdagen. Om ervoor te zorgen dat er dit jaar wat meer scholen blijk van belangstelling geven de vol gende oproep om naar een voor lichtingsbijeenkomst te ko men: "Wij veijzoeken U drin gend zoveel mogelijk deze sa menkomst bij te wonen, opdat wij niet voor joker staan, zoals vorig jaar toen slechts van twee scholen iemand aanwezig was". Dak en banden auto vernield LEIDEN - Vandalen hebben gis ternacht schade toegebracht aan een personenauto die aan de Van Bemmelenstraat stond geparkeerd Het linnen dak en de vier banden van de wagen die behoorde aan een 54-jarige vrouw, werden met een scherp voorwerp stukgesneden. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren Robert, zv R. Slin gerland en W. M. Orth; Rosalinde, dv A. Muijzert en J. M. A. Lourier: La-Yin, dv K. T. Hu en C. M Chiang; Marieke, dv v. d. Plas en M. J. Makkenze: Rohan, zv A L. Gottschalk en T. Dupont; Tjerk, zv E. de Vries en A. Faber; Anouck, dv H. F Gouw en C. H. M. Starrenburg; Christi na, dv P. J. A. Verplancke en N. C. R. P. Hakstege: Rick, zv J. M. Slingerland 't Breehuys, Breestraat 19, open huis, 2-5 uur nam.; vegetaries eet huis, 6-7.30 uur nam.; gespreks groep, kreatieve werkavond, &-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uur nam. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, do. van 9-11 uur vm. Leidse Schouwburg, John Lan- ting's Theater van de Lach met „Inpakken en wegwezen", 8.15 uur Stadsgehoorzaal, bijeenkomst CDA-Leiden, 8 uur nam. Augustinus, Rapenburg 24, Simon Vinkenoog over soft-drugs, 8.30 Marinecomplex, Noordeinde, open-avond kreatieve kursussen LJA, 7.30 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest, com missie maatschappelijke aangele genheden, 7.30 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, com missie middenstand, 8 uur nam. Menswordingskerk, Gallaslaan, Leiderdorp, bijeenkomst PPR, 8 Donderdag v. d. Valkboumanweg 236, Leider dorp, Bijbelstudie en gespreks- kring Baptistengemeente, 8 uur Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur vm.-9 uur nam. Pieterskerkstraat 1, voorlichtings avond werkgroep diensweigeren, B-9.30 uur nam. Pieterskerkhof 4, Architekten bu- ro, gratis advies, 8-9 uur nam., tel. 141217. 't Breehuys. Breestraat 19, Repel- steel, 7.30-10 uur nam., Keramiek- kursus, gespreksgroep Praxi, thea terwerkgroep, 8-10 uur nam.; kof fiebar, 8-11 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, creagroep, fotografie, 8-10 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homo filie, open-café avond, 9-12 uur Welfare-lokaal Rode Kruis, Leid- seweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, 7-8 uur nam., tel. 01717-3309. Leidse Schouwburg, John Lan- ting's Theater van de Lach met „Inpakken en wegwezen", 8.15 uur nam. Stadhuis, aanbieding cultuur-nota, Stadhuis, commissie beroepschrif ten, 4.30 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest, com missie verkeer en vervoer, 7.30 uur najn. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 7 tot 14 jan., door Apotheek Centraal, Breestraat 74, tele foon 120552. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10. woe. 17 00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30—11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk. Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Overleden. H. C. J. Colla (76) m; H. Bos- Dierenhulpdienst VOLLEYBAL - De Russische vol leybalkampioen CSKA Moskou heeft gisteren ook zijn derde wed strijd in Nederland gewonnen. Na Blokkeer en Roswell, moest nu ook DL/Amsterdam met een 0-3 neder laag genoegen LEIDEN - Het "klachtennum mer" dat u kunt bellen wanneer u de krant niet hebt gekregen is gewijzigd. Het nummer 130500 is vervallen. In plaats daarvan zijn nu de volgende twee num mers bereikbaar 071-211515 en 071-210221. den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687 Onderwijswinkel Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma, di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. VOORSCHOTEN - De situatie voor het verkeer in de Voorscho tense Schoolstraat wordt binnen kort gewijzigd. Zo komen er met name andere regelingen voor het parkeren. Aan de "even" kant van de School straat zal een stopverbod worden ingesteld. Op het ogenblik geldt aan die kant van de weg een par keerverbod. Aan de andere kant zal - met uitzondering van de par keervakken - eveneens een stop- verbod van kracht worden. Verder zal de parkeerschijf in het vervolg verplicht worden. Een en ander zal begin volgende week van kracht worden. De politie zal de eerste tijd soepel optreden en al- leen waarschuwen. Hengelsport LEIDEN - Sportvrienden viste zijn negende wedstrijd in de Vliet en het Utrechtse Jaagpad. Uitslag: 1. B. van Went 61 stuks, 4300 gram; 2. T. Kneyber 53-3740; 3. C. Schouten sr. 58-3580; 4. D. Schouten 47-3320; 5. E. Mooybroek 49-3260; 6. C. Schouten jr. 44-3130; 7. A. Does burg ?oe-3110; 8. W. Schouten 26- 1630; 9. H. Schouten 3-210. LEiDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2