Molenbeek: een ploeg met erg veel karakter Middlesbrough met veel moeite langs Wimbledon Boskov: „Halve finale is te bereiken Club met jonge historie Topper in hoofdklas zaalvoetbal Fulham roemloos uit bekerstrijd Andere opzet finale EK voor landenteams? NOREN SUPERSNEL WOENSDAG 12 JANUARI 1977 ROTTERDAM - Het was ook na déze loting zo: Vujadin Boskov roemde de toekom stige tegenstander, maar toonde zich eveneens zeer optimistisch wat betreft de kansen om de volgende ronde te bereiken. De Joegoslavische trainer nadat in de Kuip bekend was geworden dat RWDM op 2 en 16 maart in UEFA-verband zou moeten worden bestreden: "Ik ken van dat elftal eigenlijk alleen Jan Boskamp, maar ik weet wel dat het een beresterke ploeg is. Toch moeten we ze kunnen hebben. Wer kelijk, we moeten wel ontzettend veel pech hebben, willen we niet bij de laatste vier belanden". "En dat we dit keer eerst een thuiswedstrijd 1 hebben geloot, ach, dat vind ik ook niet zo erg. Sterker nog, financieel zitten we daarmee goed. Dit moet immers een uit verkochte Kuip betekenen". "Het is ook sportief gezien soms wel eens beter dat je eerst thuis speelt en daarna uit. Dan kun je immers in de tweede wed strijd een voorsprong verdedigen. En ver dedigen blijkt doorgaans gemakkelijker dan aanvallen". En daarna, met een bijna hemelse blik voor zich uit filosoferend: "Als het loopt, zoals ik hoop, krijgen we dan in de halve finales de volgende wedstrijden: Feyenoord-Ju- ventus en Barcelona-Queens Park Ran gers. En dan natuurlijk tot slot de finale Feyenoord-Barcelona". Directeur Guus Brox vanuit Zurich, waar hij de loting persoonlijk bijwoonde: "Ik had nu al liever een attractiever tegen stander - een Juventus of Barcelona bij voorbeeld - gehad. Maar ja. we moeten het er maar mee doen". Rest uit het Fevenoord-kamp te melden, dat Vujadin Boskov vanochtend nog met wist of hij vanavond Harrv Melis of Jan Ver- heyen voor de geblesseerde Wim Jansen tegen FC Twente zou laten spelen. De trainen "Het hangt van het veld in En schede af. Ligt het veld er normaal bij, dan speelt Harry Melis. Maar ligt er sneeuw op, dan voetbalt Verheyen". Wat Wim Jansen betreft, hij blijft met de hardnekkige spierblessure in de onder buik sukkelen. Voorlopig traint hij dan ook niet meer. Maar wordt hij slechts be handeld. De lopend patient zelf: "De eerste weken zal ik beslist nog niet kunnen spelen. Als alles helemaal meezit, misschien 30 januari weer voor het eerst. In de Kuip tegen Eindhoven". Vujadin Boskov Tsjechen iets sterker dan De Zijl/LGB LEIDEN - Waterpolohoofdklasser De Zijl/LGB speelde gisteravond in zwembad De Zijl tegen het Tsjechische nationale zevental. De wedstrijd eindigde in een 6-8 overwinning voor de Tsjechen. Nadat in de eerste twee partijen de strijd vrijwel gelijk was opge gaan. namen de Tsjechische gas ten halverwege de derde periode een 4-6 voorsprong Vroeg in het laa tste kwart stond het weer gelijk 6-5), maar Vladimir Prelovsky besliste de strijd door twee keer een numerieke meer derheid te benutten. De Tsjechische ploeg speelde niet indrukwekkend, maar telde in Bohat en vooral Techlovsky twee uitblinkersdie voor enkele fraaie acties tekenden. Dat de wedstrijd over het geheel genomen als kijk spel wat tegenviel was vooral te wijten aan scheidsrechter De Bruin, die veel te veel floot. De eerste twee periodes gaven het beste spel te zienDe Tsjechen wa ren misschien iets sterker, maar de thuisploeg hield de stand in evenwicht daiikzij Theo Uitten- hout.die zowel in het eerste als het tweede kwart een strafworp stop te. In het derde en vierde kwart experimenteerde De Zijl/LGB met de opstellingwaardoor het in de Leidse verdediging een beetje ging rammelen Scoreverloop le periode: 1-0 Albert Spijker, 1-1 Bohat, 2-1 Onderwa ter,2-2 Techlovsky: 2e periode: 2-3 Techlovsky, 3-3 Albert Spijker (strafw.), 4-3 Albert Spijker, 4-4 Techlovsky (strafw.) 3e periode: 4-5 Salat, 4-6 Techlovsky,5-6 Wel ling: 4e periode: 6-6 Albert Spij ker, 6-7 en 6-8 Prelovsky DEN HAAG - Racing White Daring Molenbeek, de tegen stander van Feyenóord in de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-beker, is in tegenstelling tot de club uit Rotterdam-zuid, een vereniging met een zeer jonge ge schiedenis. Op 1 juli 1973 ontstond RWDM uit een fusie van Racing White en Daring Molenbeek, in de eerste helft van deze eeuw een vermaarde kampioensploeg. Racing White was in 1963 ook al uit een fusie, tussen het befaamde Racing Brussel en White Star, ontstaan. (30), Wellens (22) en Martens (29). Van de laatstgenoemde spelers, van wie Jacques Teugels en Mau rice Martens tot de Belgische inter nationals behoren, zal Martens tegen Feyenoord niet van de partij zijn. De linkervleugelverdediger liep twee weken geleden een der mate ernstige blessure aan de me niscus op, dat hij voor de rest van uitgeschakeld is. LEIDEN - Zwaanvogels speelt vanavond voor de hoofdklasse van de zaalvoetbalcompetitie tegen BMW v.d. Plas. Zwaanvogels won destijds in Katwijk nogal gemakke lijk met 5-1. Deze keer zal het min der soepel gaan tegen een BMW v.d. Plas dat sindsdien enkele schot- vaardige spelers heeft aangetrok ken. Desondanks hebben de Vo gels de beste papieren de strijd winnend af te sluiten. In Lisse wordt de derby tussen de beide hoofdklassedebutanten Van Ge- rven de Jong en Godyla United ge speeld. Bij winst mag Godyla Uni ted zich koploper noemen. De eer ste confrontatie leverde Godyla een 5-2 zege op. Het Leids zaalvoetbalteam heeft in Dordrecht met 9-3 gewonnen van de Dordtse ploeg. Halverwege leidden de Leidenaars met 4-1. Jan van Duyn en Pim v.d. Meer konden hun schotvaardigheid tegen het zwakke Dordrecht uitleven. Jan van Duyn scoorde drie goals, Pim van de Meer maakte vier doelpun ten. Henk Spies en debutant Ger Zwaan scoorden in de slotfase de beide overige goals. Het Leidse tëam speelt op 2 februari in de Groenoordhal tegen Gouda. PROGRAMMA HOOFDKLASSE: Zwaanvo- gels-BMW v.d. Plas, 20 uur: Van Gerven de Jong-Godyla United, 20.25 uur, THB-hal. EERSTE KLASSE: Roodenburg-THB-boys, 21 uur; 2A: Lugdunum-Van Zeist Stars, 20 uur, Rijnsburgse Boys-Castien, 20 uur; 2B: LISC-Kickers'69, 21 uur; Gazelle- Unitas Gazelle-Unitas, 22 uur, FC Kraan-G en R, 22.15 uur, THB-hal; 3B: RHW-SCGW/AWC, 21 uur, Hoogkamer-Padox, 19.30 uur, THB-hal: 3C: Du Pne-EKL- Boys, 20 uur, LOI-Houtwarenhoek, 21 uur; 3D: Sp. Vierkant-Tommy's, 21.20 uur; 3E: Auto Heems- kerk-Leidsch Dagblad, 19 uur. ■kJan Boskamp (archieffoto) de spil rond wie het bij RWDM draait. In het eerste seizoen eindigde de nieuwe Brusselse formatie op de derde plaats in de vaderlandse competitie, met een achterstand van twee punten op kampioen An- derlecht. 7n het seizoen 1974/1975 brak RWDM door. Met een voor sprong van negen punten op FC Antwerp en Anderlecht werd het landskampioenschap behaald. Het afgelopen seizoen wierp dat succes zowel nationaal als internationaal, weinig vruchten af. Reeds in de tweede ronde van het Europa cup- gebeuren werden de Belgen gewipt door de Joegoslavische kampioen Hajduk Split (0-4 en2-3). In de na tionale competitie moest de door Felix Week getrainde club ook een paar stapjes terug doen: FC Brugge werd landskampioen en RWDM, met een achterstand van vijf pun ten, derde. De derde plaats gaf echter wel recht op deelneming aan het UEFA Cup toernooi. Mei vorig jaar werd uit Nijmegen een nieuwe trainer ge haald: Piet de Visser, de man die achtereenvolgens De Graafschap en NEC heeft doen promoveren naar de eredivisie Bovendien werden twee LONDEN - In de Engelse League werd gisteravond één wedstrijd gespeeld. Queens Park Rangers won de Lon- dense derby tegen Tottenham Hotspur met 2-1. In het toernooi om de Engelse voetbalbeker werd een aantal van de in totaal nog twaalf over te spe len wedstrijden uit de derde ronde afgewerkt. Eén van de toonaange vende ploegen in de eerste divisie, Middlesbrough, had erg veel moeite op eigen terrein Wimbledon te verslaan. Wimbledon was een van de vier teams, die niet in de lea gue uitkomen en zich tot en met de derde ronde hadden weten te handhaven. Northwich, is de enige van dat viertal die zich zaterdag plaatste bij de laatste 32. Wimble don verloor in Middlesbrough met 0-1 door een strafschop. De eerste wedstrijd was in een gelijkspel (0-0) geëindigd. Fulham werd roemloos verslagen door Swindon Town. De eerste ontmoeting tussen de tweede divi sieclub, waarin George Best zijn nadagen slijt, en de derde divisie- vereniging Swindon, was in eerste instantie op 3-3 afgesloten. Giste ren werd het op het veld van Swin don liefst 5-0. Manchester City kwalificeerde zich voor de vierde ronde door het eveneens in de hoogste divisie van het Engelse voetbal uitkomende West Brom- wich Albion met 0-1 te verslaan. De derde divisieclub Crystal Palace heeft het kampioen Liverpool erg moeilijk gemaakt. De Londenaren hadden in het eerste duel op An- field Road een knap onbeslist afge dwongen (0-0), zodat 42.664 toe schouwers voor de tweede confron tatie kwamen opdagen. Crystal Pa lace nam zelfs de leiding door een doelpunt van Paul Hinshelwood in de zeventiende minuut. Drie minu ten later scoorde Kevin Keegan de gelijkmaker. Tot in de tweede helft bleef die stand op het scorebord toen nam Liverpool afstand via twee treffers van Steve Heighway. Het doelpunt van George Graham twee minuten voor tijd kwam te laat om een nieuwe "replay" af te dwingen. Het Israëlische elftal heeft giste ren in Tel Aviv een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de houder van de Europese en wereldbeker, Bayern München, met 2-0 gewon nen. De doelpunten werden na rust gemaakt door Victor Peretz (51) en Gideon Damty (63). Het stadion van Ramat Gan was met 20.000 toe schouwers voor de helft gevuld. PSV heeft gistermiddag op zijn Kevin Keegan Liverpoolge lijkmaker trainingsveld een oefenwedstrijd maker, in dezelfde minuut be tegen het militaire voetbalelftal paalde Willy van der Kuylen de met 2-1 gewonnen. Alle doelpun- eindstrand op 2-1. Bij PSV speel- ten vielen in de eerste helft. PSV den de nieuwe aanwinsten Willrich nam na een kwartier de leiding en Nilsson mee. Er waren 2000 toe- door Edström. Vijf minuten later schouwers. Scheidsrechter was de scoorde Monnee (VW) de gelijk- heer Geurds. spelers - Olsen van Cerkel Brugge en Cordiez van het gedegradeerde La Louvière - aangetrokken om de ploeg rond de Nederlandse spil Jan Boskamp meer inhoud te geven. Na een moeizame start in de com petitie - acht punten uit zeven wed strijden - slaagde RWDM er sinds half oktober in tot op heden onges lagen te blijven. Met 25 punten, één punt minder dan leider Club Brug ge, bezet de Brusselse ploeg thans de tweede plaats. De goede compe titieresultaten kregen een afspiege ling in het toernooi om de UEFA- beker. Twee riante overwinningen in de eerste ronde - tegen Naestved If uit Denemarken (3-0 en 4-0) - werden weliswaar gevolgd door doorkomst, via het strafschoppen na tweemaal 1-1 tegen het Poolse Wisla Krakow in de tweede ronde, maar daarna volgde een krachtsex plosie. Het gerenommeerde Schalke '04 uit Gelsenkirchen werd in het Edmond Machtenstadion in Brussel met 1-0 verslagen, waarna de returnwedstrijd in Gelsenkir chen op 1-1 bleef voldoende voor RWDM voor het bereiken van de kwartfinales. Geldingsdrang RWD Molenbeek is voor alles een ploeg met veel karakter. RWDM kent een sterke geldingsdrang - zoals tegen Schalke '04 - en een strenge discipline. Piet de Visser mag het als een verdienste aanre kenen, dat het team - ondanks een bonte schakering van nationalitei ten (drie Nederlanders, drie Denen, een Westduitser en voor het overige Belgen) - tot een hechte eenheid heeft weten te smeden. De Neder landse inbreng in de Brusselse ploeg wordt gevormd door doel man Nico de Bree (32), middenvel der Jan Boskamp (28) en aanvaller Eddie Koens (30). Daarnaast steunt de ploeg op drie Denen - Bjerre (30), Nielsen (25) en Olsen (27) - alsmede een Westduit ser: Wissmann (29). De andere helft van de seiectie-ploeg bestaat uit Belgische spelers: Cordiez (24), Dumon (22), Lafont (30), Teugels ZÜRICH - De Europese voetbal unie overweegt een andere opzet voor de laatste ronden van het toernooi om het Europese kampioenschap voor landenteams. Men vindt dat de laatste vier wedstrijden van het toernooi, die dit jaar in Joegoslavië werden afgewerkt, niet aan de verwachtingen hebben beantwoord. Na de voorronde-ontmoeting en de kwart-finales waren de wedstrijden in Zagreb en Belgrado, zeker wat de publieke belangstelling betrof, een anti-climax. Het organisatiecomité voor het toernooi dat van 1978 tot 1980 wordt ge houden, zal het UEFA-bestuur een voorstel doen met drie mogelijkhe den voor de organisatie van de eindronden. Die mogelijkheden zijn: Ten eerste: Vasthouden aan de huidige opzet met kwart-finalewedstrijden via twee ontmoetingen (uit en thuis) en vervolgens een eindronde (halve finales en eindstrijd) in een van de vier landen die zich heeft geplaatst. Ten tweede: Zelfde systeem als bij het toernooi om de UEFA-beker, waar bij niet alleen de kwart- en halve-finales, maar ook de eindstrijd in één uit- en één thuiswedstrijd wordt gespeeld. Ten derde: Eindronde in een vast te stellen land met de acht winnaars van de kwalificatiegroepen. Het betuur vam de UEFA zal het voorstel van het organisatiecomité be spreken tijdens zijn vergadering die in maart in Londen wordt gehou den. Mogelijk wordt de beslissing uitgesteld tot de vergadering die in de zomer plaats vindt met alle bij de UEFA aangesloten bonden. In Zürich veronderstelt men dat de voorkeur uitgaat naar een eindronde van acht landen, eventueel met een indeling in twee groepen van vier en een eindstrijd tussen de beide groepswinnaars. De nationale elftallen van West-Duitsland en Nederland zullen op 20 december 1978 een vriendschappelijke wedstrijd spelen in Düsseldorf. De laatste keer dat het Nederlands elftal tegen West-Duitsland aantrad was op 17 mei 1975 in Frankfort, toen ter gelegenheid van het 75-jang bestaan van de DFB de beide landen een „WK-revanche" speelden. De uitslag was toen 1-1. Een dag eerder, op 19 december^ zullen de b-ploegen elkaar eveneens in West-Duitsland ontmoeten. HAMAR - Op de eerste dag van in ternationale schaatswedstrijden in Hamar heeft de Europese kam pioen bij de allrounders, Kay Stenshjemmet, het Noors record op de teruggebracht tot 38.4 seconden. De Rus Vladimir Lobanov, zijn rit- tegenstander, kwam tot dezelfde tijd. Het oude Noorse record stond op naam van Per Bjoerang met 38.65 seconden. Sjenshjemmet, die als snelste 500 meter tijd 38.73 seconden achter zijn naam had staan, was sneller dan de sprintspecialisten. De overwinning in deze afdeling ging naar Joern Didriksen met 38.7 se conden Op de duizend meter zorgde Joern Didriksen voor een nieuw Noors record. De Zilveren medaillewinnaar van Innsbrück (achter de Amerikaan Peter Müller) won de afstand in 1.17.5. Het oude record stond sins vorig jaar (Saval- len) op naam van Jan Egil Storholt met 1.18.35. De Olympische kam pioen op de 5000 meter revan cheerde zich en legde de 3000 meter af in de nieuwe Noorse recordtijd van 4.10.7 Hier was het record in handen van Amund Sjöbrend met 4.11.8. Storholt kwam met zijn tijd dicht in de buurt van het officiële wereldrecord, dat met 4.08.3. nog steeds op naam staat van Ard Schenk. Sindsdien is echter in Rus land aan zienlijk harder gereden.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 19