w Politie arresteert 84 'Voetbalfans" ^SSBS^EÏH Feyenoord vlot op voorsprong AJAX ZET TRADITIE VOORT Topscorers MAANDAG 10 JANUARI 1977 PAGINA 9 SPORT SPORT SPORT I SPORT H SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Uitermate vervelend die vechtpar tijen vooraf, naderhand en tijdens de wedstrijd. Absurd so wie so, want het leidt tot niets, behalve dan tot een hoop narigheid. Het kost nog geld ook, want ik heb stellig de in druk, dat veel mensen vanwege dit soort wantoestanden thuisblijven. Ze durven de trein niet meer in en de tribunes niet meer op. Dit hand jevol tuig richt wel wat aan. Jam mer voor de mensen die een veilige stoel thuis voor de radio verkozen boven een riskant plaatsje in de Kuip, want die hebben nog al wat gemist. Zeven doelpunten bijvoor beeld en nog een handvol gemiste kansen. Vooral in de eerste helft speelden wij een bijzonder goede partij voetbal. We moesten, op dit zware veld, proberen om de minder beweeglijke Utrecht-achterhoede (Van Maurik, Cabo) op snelheid te verslaan en dat concept met diepte- ballen slaagde voortreffelijk. Drie treffers leverde die taktiek op. Utrecht was té aangeslagen om iets positiefs terug te doen. Pas in de tweede helft kwamen zij weer tot *4 j| 4<yóbercfen apart veld naar behoren, al hoop ik vc Wim natuurlijk, dat hij er wi gauw bij zal zijnBerichten als z Ramljak binnenkort terugkeren de hoofdmacht noem ik watvoorba rig. Weliswaar speelde hij zaterdag in het c-team, maar zijn conditio nele en technische achterstand i van dien aard, dat een snelle tree uitgesloten is. We zijn het nieuwe jaar in ieder geval goed be gonnen. Dat is wel zo belangrijk. zichzelf. Knap hoor,hoe die jongens blijven vechten. Wij lieten even de teugels vieren en prompt lagen er twee ballen achter Treytel. Utrecht is inderdaad niet bang. Speelt uit sluitend op de aanval. Dat kan wel eens verkeerd uitpakken zoals nu, maar die speelwijze verdient toch alle lof, want het publeik is hier ten zeerste meegediend. Ere wie ere toe komt. Dat geldt trouwens ook voor Jan van Deinseii die zijn belofte eindelijk eens waarmaakte. Hij speelde sinds lange tijd weer eens een knappe partij. Zelfs zonder Wim Jansen draaide ons midden- DEN HAAG/ROTTERDAM - De Rotterdamse en de Haagse politie hebben gistermiddag bij elkaar 84 voetbalsupporters gearres teerd. De Rotterdamse politie moest in actie komen tegen de fans van FC Utrecht, die in het Feyenoord-stadion vechtpar tijen op touw zetten; de Haagse politie moest optreden tegen su- porters van FC Den Haag. In sa menwerking met de spoorwegre- cherche werden 72 man gearres teerd die tussen Haarlem en de residentie drie compartimenten van een trein hadden gesloopt. De FC Den Haag- aanhangers kwamen uit Haarlem, waar hun club een wedstrijd had gespeeld tegen de club van die naam. De wedstrijd eindigde overigens in een doelpuntloos-gelijkspel. Tot Leiden ging alles goed met de supporterstrein. Toen echter be gonnen de merendeels jeugdige voetbalfans met de „ontmante ling" van de trein, aldus de Haagse politie. De leuningen werden van de banken getrok ken. zittingen opengesneden en asbakjes afgerukt. Ook de pla fonds moesten het ontgelden, EREDIVISIE Eagles-Telstar3-1 Feyenoord-Utrecht5-2 Amsterdam-Twente0-1' RodaJC-VW1-0 NEC-NAC2-2 Graafschap-Ajax 0-0 AZ '67-Sparta 4-0 Haarlem-Den Haag0-0 PSV-Eindhoven 3r-0 Ajax 18 13 3 2 29 33-13 Foord 17 12 4 1 28 48-18 Utrecht 18 10 3 4 23 35-29 AZ'67 18 9 4 5 22 47-21 PSV 18 9 4 5 22 36-21 Roda 18 8 5 5 21 27-17 Haarlem 18 7 6 5 20 23-24 D. Haag 18 7 5 6 19 32-24 NAC 18 7 5 6 19 29-30 Sparta 18 7 5 19 29-31 Eagles 18 4 7 7 15 23-40 Twente 17 5 4 8 14 20-22 VW 18 5 4 9 14 19—21 Eindh. 18 4 5 9 13 17-42 NEC 18 3 6 9 12 28-29 Telstar 18 4 4 10 12 22-37 Amsterd. 18 2 6 10 10 19-38 Graafsch 18 3 4 11 10 15-35 Amersfoort-Den Bosch2-1 Helmond-Fortuna3-0 Wageningen-Volendam 2-4 Willem II-Veendam1-1 Heerenveen-Cambuur4-1 Groningen-PEC2-2 Heracles-Vitesse0-3 Vlaardingen-Excelsior 1-1 MW-SW6-1 Vitesse 17 13 3 1 29 49-13 MW 17 12 2' 3 26 45-12 PEC 17 10 6 1 26 26-11 Volend. 17 8 6 3 22 23-17 Wagening 17 7 6 4 20 29-22 Groning. 17 7 .6 4 20 20-16 Heerenv. 17 8 3 6 19 18-15 Excels. 18 5 8 5 18 23-24 D.Bosch 17 5 7 5 17 26-21 Fort. 17 7 3 7 17 27-25 Willem 17 6 5 6 17 25-24 Vlaard. 17 5 7 5 17 18-19 Veendaml7 5 6 6 16 24-26 Amersf. 17 6 1 - 10 13 15-31 SW 17 4 4 9 12 14-27 Cambuur 17 4 4 9 12 10-30 Helmond 18 3 4 11 10 15-29 Dordr. 16 3 2 11 8 12-31 Heracl. 17 1 3 13 5 9—41 LATE REACTIE UTRECHT ROTTERDAM - FC Utrecht-trainer Han Berger kon zich er inderdaad op beroemen de tweede helft met 1-2 te hebben gewonnen. Dat Feyenoord de eerste helft met 4-0 en daardoor de stellig aantrek kelijke tweekamp met Utrecht toch winnend (5-2) afsloot, leek hem minder te deren. ,£)it was een inge calculeerde nederlaag"gaf hij na derhand toe. „We hebben nooit ge pretendeerd een topploeg te zijn. Ik was er in de rust alleen bang voor, dat we zouden worden afgeslacht" Zo ver kwam het niet, omdat Feye noord verzuimde door te gaan. Hal verwege de eerste helft al, steunend op een comfortabele 2-0 voor sprong, dreigde het duel af te glij den tot een vlak niveau. Maar waar aan Feyenoord nog voor rust zelf een einde maakte. Een taak, die FC Utrecht na de hervatting j houden. Als je tot de rust moet wachten om ze op hun fouten te wijzen is het al te laat". De pauze greep hij nietemin aan om orde op zaken te stellen. En niet zonder Theo de Jong scoort het eerste doelpunt voor Feyenoord. Doelman lstatov is kansloos. Door Piet Ocks 1. Geels (Ajax)17 2. Nico Jansen (Feyenoord) 16 3/4. Kist (Az'67) en v.d. Kuylen (PSV) 14 Inhaalduels voor amateurs ZEIST - De KNVB heeft voor de voetbal amateurs twee in- haalweekeinden ingelast. Op 5 en 6 februari en 12 en 13 fe bruari zullen zoveel mogelijk de tot nu toe afgelaste wed strijden worden ingelast. De wedstrijden die op 2 januari niet doorgingen zullen ver moedelijk worden gespeeld in het paasweekeinde. Verschil Het verschil was toen echter allang niet meer te overbruggen voor FC Utrecht, omdat Theo de Jong (na zeven minuten) Marco Cabo veel te snel af was na een pass van Dick Schneider en beheerst 1-0 in schoot. Na een kwartier bereikte Wim Rijsbergen in de diepte Theo de Jong, die langs de uitgelopen ls tatov met een trekbal Nico Jansen in de gelegenheid stelde voor 2-0. In de 36ste minuut lanceerde (op nieuw) Wim Rijsbergen de goed doorzettende Nico Jansen, die zich handig ontdeed van Joop van Mau rik om vervolgens hard naar 3-0 te schuiveren. Drie minuten voor rust kogeï'de Dick Schneider uit een in directe vrije trap via de Utrechtse muur Feyenoord naar 4-0. Het was in die slotfase van de eerste helft dat pittige overtredingen beroering brachten. Allereerst vergat Jan Verheijen (pover) zich, toen hij op doelman lstatov inging, en even la ter vergreep Joop van Maurik zich aan Nico Jansen en Jan Streueraan diezelfde Verheijen.Han Berger „De spelers moeten hun hoofd erbij „Omdat", verklaarde Dick Schnei der, „we even de grip op het spel hadden verloren. Misschien omdat het allemaal wat te gemakkelijk was gegaan. Als het goed gaat, heb ben we vaak de neiging wat te ver slappen. Eigenlijk zouden we eer st achter moeten komen". Inzinking Feyenoord viel ver terug, en FC Utrecht maakte er gretig gebruik van, Joop van Maurik: „In de eerste helft dacht ik: Feyenoord is de kampioensploeg. Maar na rust dacht ik: dat is het toch ook niet, dit Feyenoord". Feyenoords terugval kwam tot uit ing in een serie Utrechtse kansen, waarvan er twee werden benut. Na drie minuten rolde een vlotte com binatie tussen Jan van Staa en Andre Hulshorst uit tot Leo van Veen, die van nabij 4-1 intikte. In de twintigste minuut een bijna identieke treffer. Marco Cabo vond Jan van Staa, die op zijn beurt Leo van Veen met een trekbal bedien de: 4-2. Dick Schneider. „Toch ook wel een beetje ongelukkig, want op dat moment werd juist Wim Rijsbergen aan zijn enkel behandeld",. Later werd Rijsbergen vervangen door Joop van Daele. Eerder had Jan Verheijen plaats moeten maker! voor Harry Melis. Voordat de kentering kwam, moest Eddie Treytel (weer zeer resoluut) nog enkele malen verder onheil voorkomen. Pas daama dicteerde Feyenoord weer zoals het de wed strijd was begonnen. Met als be kroning het fraaiste doelpunt van de wedstrijd van Dick Schneider, acht minuten voor het einde. Nadat hij rond Ben Schubert was ge draaid knalde hij met het linker been hard en hoog in de verste- hoek: 5-2. Amsterdammers kunnen weer niet tot winst komen bij ijverig De Graafschap terwijl de deuren tussen de com- partementen uit de sponningen werden gelicht. Voor de spoor wegrecherche die met de trein meereed, was dit aanleiding de Haagse politie te waarschuwen. Deze reed met een aantal overval wagens het perron van het station „Hollands Spoor" op. Toen de trein aankwam, konden de sup porters „direct overstappen". Gisteravond rond negen uur za ten alle 72 gearresteerden nog op het politiebureau in Den Haag. - De Haarlemse politie had al eer der tegen 3 Hagenaars pro ces-verbaal opgemaakt. De Rotterdamse politie arresteerde in het Feyenoord-stadion twaalf supporters van FC Utrecht. Bo vendien werden tien fietskettin- gen, drie wurgstokjes en een wa penstok in beslag genomen. De Rotterdamse politie voerde tij dens de wedstrijd twee charges uit op de staantribune van vak G. Die charges waren noodzakelijk omdat de Utrechtse supporters met vuurwerk en handtastelijk heden voor overlast zorgden. „Wij hebben zo lang mogelijk ge wacht met ingrijpen", vertelde hoofdinspecteur W. de Bruijn van de Rotterdamse politie na af loop van Feyenoord-FC Utrecht. „Wij hadden op moeilijkheden gerekend en daarom dan ook ex tra personeel ingezet. Het is ach teraf nog al meegevallen maar het is jammer dat publiek zich bij een voetbalwedstrijd zo meent te moeten gedragen." De Rotterdamse politie, die nor maal bij wedstrijden in het Feyenoord-stadion 75 man poli tie in dienst heeft, had voor het duel tegen Utrecht 45 manschap pen van de mobiele eenheid plus twintig agenten extra ingezet. De twaalf gearresteerden zijn gis termiddag na het opmaken van een procesverbaal weer naar huis gestuurd. Utrechtse supporters hadden tij dens de treinreis ndar Rotterdam al voor de nodige opschudding gezorgd. Vlak voor het binnen rijden van het centraal station trokken zij ter hoogte van Blij- dorp aan de noodrem waardoor de trein veertig minuten moest blijven staan. Tijdens dat opont houd richtten de „voetbalfans" een groot aantal vernielingen in het treinstel aan. Noordwijk tegen Tsjeeho Slowakije NOORDWIJK - Zaterdag-eer steklasser Noordwijk zal op 22 januari als sparringpartner fungeren van het nationale elf tal van Tsjecho-Slowakije. De wedstrijd tegen de Europese kampioen, die veertien dagen in Nederland is, wordt ge speeld op het Noordwijk- terrein en hegint om 2.30 uur. Van Hanegem leidt AZ superieur ALKMAAR - Overwinteren is voor AZ geen probleem geweest. Op vrijwel identieke wijze als tegen PSV heeft Sparta gisteren in Alk maar een nederlaag geleden. De Alkmaarse ploeg speelde met Van Hanegem in de hoofdrol vooral voor rust een voortreffelijke partij voetbal. De zware grasmat scheen de Alkmaarders nauwelijks te de ren. Bij het ingaan van de rust had AZ een comfortabele voorsprong opgebouwd, die door de Rotter damse ploeg niet meer in gevaar is gebracht. Slechts een enkele keer kwam het team van Cor Brom voorbij de AZ-defensie, waarin Vonk en Spelbos voortreffelijk speelden, maar dan bleek de nieuw aangeworven doelman Rizan Mes- kovic zijn vak uitstekend te ver staan. AZ was volledig superieur onder regie van Van Hanegem, die de ploeg naar een serie gevarieerde, zeer beweeglijke aanvallen leidde. Voortreffelijk totaalvoetbal in de twintigste minuut leidde tot een doelpunt van Kist, welk doelpunt een kwartier later werd gevolgd door een treffer van de weer uitste- Van Marwijk draait langs Bert Jansen op weg naar het tweede doelpunt van A kend acterende Van Marwijk. Vlak voor rust ging Arntz door op een dieptepass van Van Hanegem en dat betekende 3-0. Na de pauze deed AZ het wat rusti ger aan. Sparta had echter toen alle hoop op een beter resultaat reeds verloren. Toen Arntz in de 58ste minuut opnieuw scoorde was het duel in feite beslist. Voor trainer Hans Kraay was dat de aanleiding om Bobby Vosmaer in de strijd te brengen. De AZ-rechtsbuiten is volledig hersteld van twee achil lespeesoperaties. Vosmaer scoorde nog wel, maar dit doelpunt werd wegens buitenspel geannuleerd. Vosmaer zei na afloop alles in het werk te zullen stellen om zich een plaats in de haaofdmacht van AZ te heroveren. "Het is duidelijk", aldus Vosmaer "dat ik daar op dit mo ment nog geen recht op heb. De ploeg draait daarvoor te goed, een wissel ten gunste van mij ten koste van Metgod is door de trainer niet te verkopen. Er zal toch wel eens een dag komen, dat de ploeg minder draait, misschien wordt dat mijn DOETINCHEM - Sinds De Graaf schap in 1973 zijn entree in de eredivsie maakte heeft Ajax nog nimmer kunnen winnen op de Doetinchemse Vijverberg. Die voor de Amsterdammers zo lang zamerhand blamerende traditie is ook in de vierde confrontatie met de Achterhoekers kaarsrecht overeind gebleven. Het bijzonder slecht overwinterde Ajax had het volledig aan zichzelf te wijten dat opnieuw een kostbaar punt moest worden ingeleverd op de onneembare Vijverberg. Zelfs een enkel doelpunt kon er bij de hoofdstedelingen niet af. Daar De Graafschap ondanks zijn ijver en strijdlust, op dit punt evenmin over sterke wapens beschikte, gaf het scorebord bij het eindsig naal van arbiter Keizer een blanco stand aan. Het uitblijven van treffers "gaf de met Ajax meegereisde suppor ters aanleiding tot herrieschop- pen. Het doel van Nico van Zog- hel werd driftig bestookt met blikverpakking en vuurwerk. Arbiter Keizer vond de overlast na rust te gortig worden en staakte het duel voor enkele mi nuten. Lijstaanvoerder Ajax manifes teerde zich in het veld aanmerke lijk minder explosief. De begi nopstelling met alleen Geels en La Ling eenzaam in de spits en een verdediging met twee aus- BILJARTEN - De Berlijner Dieter Müller heeft gisteren in Erkelen de Duitse titel anker-kader 47/1 be haald door in de laatste partij Klaus Hose in tien beurten te verslaan, waardoor Hose met twee punten achterstand op de tweede plaats eindigde. BOKSEN - José Cuevas uit Mexico zal op 26 februari zijn wereldtitel in het weltergewicht verdedigen tegen de Argentijn Miguel Angel Campanino. Het gevecht is eerder uitgestelddoor een auto-ongeluk van de Mexicaan. KUNSTRIJDEN - De dertienjarige Russin Jelena Vodorezova heeft in Wilna haar nationale ..titel bij het kunstrijden op de schaats met suc ces verdedigd. De kampioene van twee jaar geleden, Ljoedmila Ba- konina, eindigde als tweede met een ruime puntenachterstand. putzers in de personen van Krol en Hulshoff duidde er reeds op dat de Amsterdammers wederom geen voorkeur dhn een aanval lend concept gaven. La Lihg trof op de rechtervleugel in uitblinker Kerlin een bijzonder moeilijk te passeren opponent en Geels werd door voorstopper Brandts vrijwel moeiteloos in bedwang gehouden. De kansen voor Ajax waren dan ook op de vingers van één hand te tellen. Alleen mid denvelder Schoenaker vormde tweemaal een bedreiging voor doelman Van Zoghei die op slag van rust met stijlvolle redding Geels van een treffer afhield. Het zich koelbloedig verdedigende De Graafschap liet zich aanval lend ook niet onbetuigd en Schrijvers moest enkele malen ij lings naar de hoek om onheil te voorkomen. Na rust volhardde Ajax een tijdlang in zijn verdedigende taktiek. Suurbier, die ver beneden de maat bleef en linkerverdediger Van Dord kwamen slechts spo radisch op. Na de korte onder breking bleef er van De Graaf schap de meeste bezieling uit gaan en het scheelde maar weinig of Storm had voor sensatie ge zorgd. Hij verscheen oog in oog met doelman Schrijvers, die Ajax op het nippertje voor een achter stand behoedde. Pas halverwege de tweede helft wierp Ajax een derde spits in de strijd in de per soon van Tamahata, voor wie de niet geheel fitte Notten het veld ruimde. Er werd vanaf dat mo ment wel meer pressie uitgeoe fend, maar tot uitgespeelde kan sen kwam Ajax zelden of nooit. Krol en Van Dord zochten hun heil in afstandschoten, brachten Van Zoghei daarmee niet in verlegenheid. Zuidema werd in de slotfase nog ingezet voor Erkens, ook hij kon het tij niet doen keren. De Graafschap zette de traditie voort en sleepte een alleszins verdiend puntje in de wacht. Interim-trainer Ben Polak, die zijn functie waarschijnlijk eind van de maand zal moeten neerleggen, zag het gelijke spel als een boort overwinning. "Het was een ver dienste van de gehele ploeg. Er is met veel inzet gestreden. Daar moet De Graafschap het nu een maal van hebben". Dat Ajax het verdedigende voetbal prefe reerde verbaasde Polak nauwe lijks. "Ajax heeft het hele seizoen volgens dit systeem gespeeld, dus waarom zouden ze daar van daag van zijn afgeweken". Scheidsrechter Keizer verlaat het veld, nadat hij de wedstrijd De Graafschap - Ajax voor enkele minuten heeft gestaakt. Ongeregeldheden op de tribunes waren voor de arbiter aanleiding het duel te onderbreken.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 9