LEIDSCH DAGBLAD Supporters slopen treinen Deurwaarder vangt bot bij bezetters vandaag Geen sigaretten merkreclame door ministerie Vermoorde vrouw lag twee weken onder bed LEIDSCH DAGBLAD Pas in jaren tachtig Britse economie beter MAANDAG 10 JANUARI 1977 OPGERICHT 1 MAART 1860 35135 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN DEN HAAG (SP) - Met de medede ling dat hij zijn vrouw heeft ver moord, heeft zich gisteravond, een 36-jarige badmeester in Den Haag gemeld bij een kennis van hem, een officier van politie. Hij zou de moord naar zijn zeggen op eerste kerstdag hebben gepleegd. De poli tie heeft het lijk inmiddels vervoerd naar het politiebureau, waar dr. Zeldenrust sectie zal verrichten. Hoofd en voeten waren in een plas tic vuilniszak verpakt. Het geheel in een molton deken gewikkeld en met koord omwonden.Naar aanlei ding van voorlopige verklaringen wordt aangenomen dat de man zijn vrouw heeft gewurgd. Huwelijks moeilijkheden zouden daarbij het motief zijn. Direct nadat de man zich had gemeld, is hij verhoord door de recherche. Agenten gingen inmiddels naar het huis van de badmeester, waar onder het bed het lichaam werd aangetroffen. De man is intussen overgebracht naar het ziekenhuis, waar hij is op genomen. Reden daartoe is zijn verhaal over een zelfmoordpoging die hij de afgelopen vrijdag zou hebben gepleegd. Op zijn slaap heeft de man een bult en een wond. Niet uitgesloten is dat zich in het hoofd van de vermoedelijke dader nog een kogel bevindt. De man heeft gedurende de twee weken die tussen de moord en zijn arrestatie liggen tegen kennissen en vrienden gezegd dat zijn vrouw op vakantie in het buitenland was. i Helden prolongeerde met veel overtuiging zijn nationale schaatstitel Een puinhoop. Dat was vol gens een woordvoerder van de Nederlandse Spoorwegen het resultaat van het wan gedrag van de vaderlandse voetbalsupporters in de treinen. De FC Utrecht-aanhang bracht zowel op de heenreis naar Rotterdam als op de terug weg vernielingen aan in de treinstellen. Verlichting en banken werden kapotge maakt, zelfs de wc-potten za ten niet meer op de plaats waar ze hoorden, aldus de NS. Supporters van FC Den Haag lieten zich evenmin onbe tuigd. Ook hier vernielingen in het treinstel. De Haagse politie ging met groot mate rieel naar het station om de aanhang, terugkomend uit Haarlem, tot bedaren te brengen. Ook de Ajax- volgelingen brachten, terug reizend uit Doetinchem, grote schade aan de treinen toe. In Amersfoort pakte de politie een aantal Den Bosch- supporters op. Zij hadden een overwegboom gekraakt. De NS: "De supporters zul len de boom zeker moeten vergoeden". De gemeentepolitie van Apel doorn moest zelfs optreden tegen twee supporterslé- gioenen. Telstarliefhebbers, terugkomend uit Deventer, en FC Twente-aanhangers, terugkerend uit Amsterdam, staken vuurwerk in de trein af. En dan is er dit weekeinde ook werkelijk nog enige sport bedreven. Hans van Helden, Sijtje van der Lende en Jos Valentijn hebben hun nationale schaatstitels in het afgelopen weekeinde in Assen geprolongeerd. All- rounder Hans van Helden en Sijtje van der Lende deden dat met veel overtuiging (de dameskampioene zei na af loop zelfs: "En nu de wereld titel nog"), maar Jos Valen tijn had erg veel moeite met Sies Uilkema. Die jonge sprinter klopte hem twee- maal, ondanks zijn betrok kenheid bij het drama dat zaterdag in Assen plaats vond. Toen werd op de baan de vader van zijn verloofde Joke van Rijssel onwel: hij kreeg een hartaanval en overleed later op de dag in het ziekenhuis. Na overleg met de familie besloot de jonge Fries toch te starten. Het resultaat was dat hij twee overwinningen boekte. Op regionaal voetbalniveau kwamen alleen de zaterdag- amateurs in actie. Noord- wijk (dat op 22 januari tegen het nationale team van Tsjecho- Slowakije speelt) boekte een 3-1 zege bij Spa kenburg, Quick Boys liet zich op eigen veld met 0-1 verrassen door Kozakken Boys en RCL kwam bij CSVD niet verder dan een 0-0 gelijkspel. Zie pagina's 9 t/m 15 Den Uyl bezorgd over hou ding van CDA PAGINA 5 Roep om Teng wordt steeds luider in China PAGINA 7 Dep ressie DE BILT-Het afgelopen weekeinde is de luchtdruk boven onze omge ving flink gedaald. Dit werd ver oorzaakt dooreen devressie die van IJsland naar de Noordzee koerste. Inmiddels heeft zich boven het mid den van de oceaan een krachtig ho- gedrukgebied opgebouwd, waar van het centrum tussen IJsland en Groenland ligt. Langs de oostflank van dit hogedrukgebied stroomt koude en onstabiele lucht via de Britse eilanden naar onze omge ving. Het front, dat de voorste be grenzing vormt van de koude lucht, passeerde de afgelopen nacht en ochtend ons land. De meeste regen viel daarbij in Brabant. In het oos ten van het land ging de regen over Tealtronic in Nijmegen NIJMEGEN (ANP) - De bezetters van het kan toorcomputerbedrijf Tealtronic in Nijmegen hebben vanmorgen de bewaking van het fa briekscomplex verscherpt. Ongeveer zestig per soneelsleden bewaken alle in- en uitgangen, om dat men voorbereid wil zijn op een mogelijke be slaglegging door deurwaarders. Om kwart voor negen meldde zich toegelaten. De in beslag te nemen deurwaarder met een assistent bij de poort en wilde op enkele produktie-onderdelen beslag leg gen in opdracht van een Duitse fir ma. De twee mannen werden niet Sneeuwbuien Vrij veel bewolking, plaatselijk sneeuwbuien en hier en daar mist. In het algemeen weinig wind. Minimum temperaturen omstreeks min een graad, maxima omstreeks 2 graden. 11 JANUARI Zon op: 8.45 uur; onder: 16.51 uur. Maan op: 0.00 uur; onder: 11.01 uur. Hoogwater te Katwijk om 6.56 en 19.15 uur, laagwater om 2.41 en 15.05 uur. Brandbommen in Romeins congrescentrum ROME (AFP) - Drie dagen voor de neo-fascistische MSI er zou verga deren, is het Romeinse congress centrum vanochténd zwaar be schadigd door een viertal krachtige brandbommen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar conferentieza len en gangen van het hypermo derne congresgebouw liepen zware brandschade op. De MSI had er donderdag een al gemene vergadering zullen houden over het recente.schisma in de par tij. goederen zouden de gehele pro- duktie in gevaar brengen. Dank zij bemiddeling van minister De Gaay Fortman van Binnenlandse Zaken werd de door de deurwaarder ge vraagde politie-assistentie niet ver leend. aldus Ad Voerman van de Industriebond NW. Het is de bedoeling van de bezetters de produktie gewoon door te laten gaan. Om ongeveer elf uur arriveerden op het terrein enkele Kamerleden en het gemeentebestuur van Nijme gen om zich van de situatie bij Teal tronic op de hoogte te stellen. AMSTERDAM - Waar maken jullie je deze zwaan te denken. Op zijn tocht naar.M veel bekijks. Het tafereeltje werd op de Admiraal de Ruyterweg vastge- eigenlijk druk om?, schijnt bakker kreeg het dier Ter kennismaking 4 weken voor de halve prijs AMSTERDAM (ANP) - Een 17- jarige scholier uit Amsterdam- Noord, wiens identiteit op verzoek van de ouders niet door de politie wordt vrijgegeven, is gistermorge- naan de gevolgen van een vechtpar tij in de ontnuchteringscel van het politiebureau Mosplein in de hoofdstad overleden. De jongeman was in de nacht van zaterdag op zondag door agenten aangetroffen op de Rijweg van Sa- velsbos, een van de straten van het nieuwe gedeelte van Nieuwendam. Omdat de agenten de indruk had den dat de scholier ondervjnvloed van sterke drank verkeerde, werd hij kort na vier uur in de ochtend ingesloten in de ontnuchteringscel. Hij vertoonde geen verwondingen. Scholier na vechtpartij overleden behalve een heel klein wondje bij zijn mondhoek, aldus de politie. Zes uur later werd hij dood in de cel aangetroffen. De schouwarts kon geen doodsoor zaak vaststellen. Hij vermoedde echter hersenletsel. Vandaar dat besloten werd tot sectie, die van daag rond het middaguur werd ver richt. Intussen was een vriend in de loop van zondag bij het politiebureau naar de toestand van de scholier komen informeren. Uit zijn verhaal bleek, dat zij in de nacht van zater dag op zondag in de buurt van het studentenhuis Zilverberg in Amsterdam-noord door een groepje van ongeveer 6 jongens wa ren aangevallen. Vanochtend had de politie al 4 van deze 6 knapen uit Amsterdam noord, de 18-jarige winkelbediende R.S., de 18-jarige verhuizer R.B., de 16-jarige scholier E.T. en de 17- jarige scholier G.S., aangehouden. Zij bekenden betrokken te zijn ge weest bij de vechtpartij. Ik word abonnee per 24 januari 1977 en ontvang de krant vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee naam adres: plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon invullen, in open enveloppe (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad, .antwoordnummer 214, Leiden. LONDEN - De Britse pers heeft weer een huwelijkskandidate voor prins Charles van Engeland ge vonden: ditmaal is de (on)geluk- kige prinses Marie-Astrid van LuxemburgVooral de "News of the World" is de grote boosdoener ach ter deze nieuwe speculatie. •LONDEN - Pas in het begin van de jaren tachtig, als de olie uit de Noordzeebodem voor een groot overschot op de Britse betalingsba lans zorgt, zal het Engeland in eco nomisch opzicht duidelijk beter gaan, zo meent het centrum voor economisch onderzoek in Henley. Het verwacht dat de koers van het pond sterling dit jaar tot rond de 1,62 dollar zal dalen. Een belang rijke koersverbetering mag pas worden verwacht als de Britse eco nomie zich krachtig heeft hersteld. En dat zal vermoedelijk pas in 1982 zijn, zo schrijft het instituut in een rapport dat vandaag is gepubli ceerd. In de loop van de komende vijfjaar zal er een eind komen aan de koers daling van het pond sterling, zullen DEN HAAG (ANP) - Het publice ren van lijsten inzake het teer- en nicotinegehalte van de sigaretten merken betekent niet dat het mi nisterie van Volksgezondheid aan beveelt de sigaretten met het laag ste gehalte te roken. Advertenties van sigarettenfabrieken, die dit suggereren, zijn daarom uit den bo ze. Daar komt een uitspraak van de reclame-codecommissie op neer, die is gedaan naar aanleiding van de klacht van een particulier tegen een advertentie van Turmac voor Peter Stuyvesant extra mild. De klager vond, dat in de advertentie de suggestie werd gewekt dat het sigarettenmerk wordt aanbevolen door het ministerie van Volksge zondheid. De advertentie zei name lijk: "Het ministerie van Volksge zondheid heeft in zijn mededeling van 29 september 1976 gepubli ceerd, dat de Peter Stuyvesant ex tra mild de allerlaagste in teerge halte is van de 152 onderzochte si garettenmerken". De reclameco decommissie acht de klacht ge grond, omdat ten onrechte door de advertentie de indruk wordt ge wekt dat het ministerie van Volks gezondheid met zoveel woorden zou hebben gepubliceerd dat het betrokken merk de allerlaagste in teergehalte is. Het ministerie heeft echter slechts een waarschuwing tegen roken gepubliceerd samen met een lijst van teer- en nicotine- cijfers. Westerterp toch kans op Kamerzetel BANKKRAAK IN MILAAN MILAAN (ANP) - Een ploeg kra kers heeft het afgelopen weekeinde 50 safe-loketten in de „Banca Popo- lare" te Milaan opengebrand en naar schatting 2.5 miljoen gulden buitgemaakt in geld en kostbaar heden. De roof werd vannacht ontdekt door een voorbijganger die rook uit een ventilatiekanaal zag-kringelen. Brandweer en politie vonden in de bank de complete krakersuitrus ting, ondermeer een thermische lans. De krakers zelf waren echter al spoorloos verdwenen. de persoonlijke belastingen wor den verlaagd en zullen de uitgaven voor consumptie stijgen. Het instituut verwacht dat de stij ging van de uitgaven van buiten landse toeristen in Engeland zal aanhouden. KÏeurverg roting KADO Bij elke kleurenfilm die u met deze bon bij ons laat ontwikkelen en afdrukken, krijgt u een kleurvergroting. Foto Lindhout Haarlemmerstraat 102, Leiden DEN HAAG (SP) - Verkeersminis ter Th. -Westerterp (foto boven) maakt alsnog kans op een zetel bij de komende Tweede- Kamerverkiezingen. Hij krijgt een verkiesbare plaats op de regionale KVP-lijst vi Brabant. Het partijbestuur had Westerterp als enige minister niet op de lande lijke lijst gezet. ,JZijn" provincie, Brabant, wilde aanvankelijk an dere, plaatselijke figuren in de kus sens helpen maar heeft nu toch een plaatsje voor de minister inge ruimd.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 1