STEEKSPEL ROND MANEGE eidse agenda GS AKKOORD MET ENGELSE SCHOOL IN VOORSCHOTEN KTmTWTTTn Een ver uit de hand gelopen burenruzie Paal en perk aan verkapte medische subsidies diensten Bromfietser gewond bij J°ngetJes van 5 tot 9 iaar pleegden inbraak J BniptBUli aanrijding Zigeuners weg bij molen 'De Valk' brandweer commandant VRIJDAG 7 JANUARI 1977 r»r> Door Hans Meijer Het omstreden huis naast de manége. WASSENAAR - Een vrouw die met haar 7-jarig zoontje op straat wordt gezet, een snackbarhouder die geen uit weg meer ziet uit zijn financiële problemen en een za kenman die een huis bouwt maar daar niet in mag wo nen. Dat alles vervat in een vijftal aanklachten wegens oplichting, verduistering en ook nog wegens bedrei ging. Het zijn de uiterlijke kentekenen van een "heel ver uit de hand gelopen burenruzie", zoals adjudant J. F. Koonings van de Wassenaarse recherche het geval beti telt. Het allereerste begin van de pro blemen ontstond in 1974, toen het Wassenaarse echtpaar Chris en Annie Homan de Leiderdorpse zakenman Richard Groenen be naderde met de vraag of de ma nége Riders Paradise, gelegen achter de Wassenaarse dieren tuin, niet te koop was. Na aan vankelijke weigering besloot Groenen de manége in januari te 'verkopen. Het echtpaar Homan ging er wonen, maar kocht de manége pas in juni 1975. Huurkoop De aanschaf geschiedde op basis van huurkoop voor 657.000 gul den, waarvan 75.000 gulden con tant werd betaald en de rest in 120 termijnen. Om de manége te kunnen beginnen sloot het echt paar bij Slavenburgs Bank in Leiden een lening van 35.000 gul den. Om die te garanderen werd tot zekerheid de eigendom van inventaris, voorraad en vorderin gen van de Haagse Palermobar, de Wassenaarse Fiëstabar en de Wassenaarse snackbar Kerke- hout overgedragen aan de bank. Ook de bedrijfsuitrusting van Rider Paradise werd in onder pand aan de bank overgedragen. Bovendien stelde de heer Groe nen zich in juni van dat jaar borg voor de lening. Er waren weinig problemen tot het echtpaar Homan in oktober 1976 uiteen ging en de bank - uit hoofde van een beding in de kre dietovereenkomst - het resterend bedrag van de afgesloten lening direct opeiste. De bank zag een aanleiding daarvoor de borg aan te spreken. Groenen betaalde en trad daarmee in de rechten van de bank. Dat betekende dat hij - tot dat het echtpaar Homan de schuld aan hem zou aflossen - ei genaar werd van de inventarissen van de bars en het eethuis. Zelfmoord Toen Groenen echter op een goede dag binnenstapte bij het eethuis Kerkehout bleek dit door Homan te zijn verkocht aan de voormalig cv-monteur A. M. Bo- vet, Bovet en Groenen kwamen overeen dat Bovet de zaak op nieuw van Groenen zou kopen, voor een bedrag van 7000 gulden. Bovet, die de snackbar in huur koop had gekocht, stopte daarop de betaling van de huurkoopter mijnen. Daardoor kreeg hij ruzie met de Katwijkse waspeenboer Jan Korenhof, die aan Homan ook geld had geleend en daarvoor de rechten uit de verkoopover eenkomst tussen Homan en Bo- vèt had ontvangen. Korenhof liet beslag leggen op het pand van Bovet om hem tot betaling te dwingen. Daarover loopt een kort geding. Belasting Belastingschulden waren er de oorzaak van dat de Haagse ont vanger der belastingen Zwart be slag liet leggen op alle goederen van Homan. Dat betekende dat er op de manége, de twee bars en de snackbar aanspraken worden gemaakt door de belasting. 'Toen Zwart echter tot executaire verkoop van de Palermobar in Den Haag wilde overgaan meldde zich daar een drietal mensen die aanspraak maakten op het eigendomsrecht Groenen, een speelkastenfabrikant, Hof stede, van wie Homan ook geld had geleend, en de heer L. k Annie Homan-Nessman: Pesterij". Heemskerk, volgens het handels register houder van het café bedrijf, die meedeelde de bar van Homan gekocht te hebben. Ook deze zaak is in onderzoek. Bouwvergunning Groenen maakte intussen de fout een bouwvergunning voor een woonhuis naast de manége aan te vragen. Volgens het daar geld ende bestemmingsplan mag er al leen maar een dienstwoning worden gebouwd voor iemand die belast is met het dagelijks toezicht op de manége. Omdat Groenen geen eigenaar meer was ten tijde van die aan vraag heeft de gemeente Wasse naar inmiddels meegedeeld dat hij het huis niet mag betrekken, terwijl de bouw intussen voltooid De gang van zaken is voor de ad vocaat van het echtpaar Homan, mr. Van Zalingen, aanleiding geweest te protesteren tegen de manier waarop de bank de af wikkeling van de lening heeft behandeld. Hij zegt dat het echt paar niet fatsoenlijk is behandeld en niet voldoende de tijd heeft gehad de lening af te lossen. Groenen en snackbarhouder Bo vet betichten het echtpaar Ho man van oplichting, omdat zij za ken verkocht zouden hebben die niet hun eigendom waren. Het gaat daarbij voornamelijk om de verkoop van de snackbar en de Palermobar. Zij hebben ook aan klachten wegens telefonische bedreiging ingediend. Groenén meent verder dat er van de manége ten onrechte paarden worden verkocht. Op grond van het feit dat er sprake is van huur koop claimt hij dat er pas ver kocht mag worden nadat alle termijnen zijn afbetaald, omdat op verkoop van manége of le vende have voor een termijn van twee jaar na aflopen van het con tract een boete van een ton per keer is gesteld heeft Groenen - voor twee gevallen van verkoop - een dwangsom van twee ton geëist. Het echtpaar Homan heeft van Groenen een dwangsom van twintig mille geëist - op grond van een uitspraak in een kort ge ding - omdat hij de bedrijfsvoer ing op de manége zou hebben be lemmerd. Drama Inmiddels heeft zich op de ma nége een klein menselijk drama afgespeeld. Omdat mevrouw Homan naar de mening van Groenen verzekeringspremies en gas, licht en water niet betaalde liet hij in november beslag leggen en het gewezen fotomodel met haar zevenjarig zoontje onder po litiebewaking op straat zetten. Een kort geding maakte een voor lopig einde aan het beslag en me vrouw Homan is weer op de ma nége, waar ze overigens al weer op grond van het bestemmings plan niet mag wonen. Mevrouw Homan beticht Groe nen van pesterij om haar van de manége af te krijgen: "Hij mag nu zijn huis niet in en om dat wel te kunnen moet hij weer eigenaar van de manége worden", aldus mevrouw Homan. De heer Groe nen overweegt tegen het besluit van B en W van Wassenaar in be roep te gaan. LEIDERDORP - De leiderdorpse commissie financiën wil korte met ten maken met de verkapte subsi dies. Zij gaf daartoe gisteravond een eerste aanzet door van B en W een kostendekkende exploitatie van het tenniscomplex te eisen. Op voorstel van PvdA-er J. Beze- mer adviseerde de commissie om de tennisvereniging „De Munnik" een hoge huur te laten betalen dat exploitaite van het tennispark ren dabel wordt op grond van de subsi dieverordening, die op komst is. Bij de discussie over de tennisba nen constateerden dr. J. Hekkel- man (CDA) en Bezemer forse ver schillen in de huurprijzen die wor den berekend aan de vereniging en aan de zogenaamde vrije huurders. De tennisvereniging betaalt twee duizend gulden per jaar terwijl ba nen in de vrije verhuur vijfduizend gulden per jaar opbrengen. Samen met de VVD-er drs. J. A. Dop vroe gen zij zich af of deze bedragen niet gelijk getrokken moeten worden. DS'70-vertegenwoordiger J. Nie- vaart pleitte voor extra aandacht voor de jeugd, vooral wat de subsi diëring aangaat. Burgemeester M. A. v.d. Have deelde mee dat daar mee in de op handen zijnde subsi dieverordening uitgebreid reke ning zal worden gehouden. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring en Groe- noord): H. G. M. Aelbers, Noordein- dsplein 2a, telefoon 122268; Wijk II (Kooi en Merenwijk); P. J. Derchant, Hooi gracht 61, telefoon 123752; Wijk III (Waard, Professorenwijk en Tuinstad- wijk): J. van Gent, Zoeterwoudsesingel 28, telefoon 122538; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): A. Boer, Kenne- dylaan 46, telefoon 762115. Leiderdorp - S. P. Ouwerkerk, praktij- 12.30-13 uur). Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tele foon 152255. Voorschoten - J. H. Vrijenhoek, S. v. d. Oyelaan 38, telefoon 2356 (zaterdag); F. Koopmans, R. Wagnerlaan 69, telefoon 6352 (zondag); S. M. Platteel-De Jongh, telefoon 5417 (zaterdag en zondag). Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 7 tot 14 jan., door Apotheek Centraal, Breestraat 74, tele- Wijkverpleging Leiden - Interkrüis, Middelweg 38, tele foon 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider- Onderzoek borstkanker Leiderdorp LEIDERDORP - Maandagmorgen gaat in Leiderdorp het borstkanke ronderzoek van start. Vrouwen van dertig jaar en ouder kunnen, zoals enige tijd geleden werd meege deeld, hieraan deelnemen. Het geheel bestaat uit een instruc tie over zelf-onderzoek. Vrouwen die na het onderzoek nog vragen hebben kunnen daarvoor terecht bij de Leiderdorpse huis artsen en de wijkverpleegkundi gen. De kosten van het onderzoek bedragen f 5.50. Vrouwen die jon ger zijn dan dertig jaar kunnen, wanneer zij daar prijs op stellen, aanwezig zijn bij de voorlichting. Het borstkankeronderzoek vindt plaats in het Elis beth Ziekenhuis, op maandagmorgen, dinsdagavond en donderdagmorgen. WARMOND - Gisteravond ont ving in een overvol clubhuis het eerste elftal van Warmunda nieuwe trainingspakken. Deze werden aangeboden door "De Stal", De Stad Rome en de Saloon. Naast vele Warmunda-leden en supporters waren ook Swiebertje en Bromsnor aanwezig. VOORSCHOTEN - De commissie voor openbare werken kreeg gisteravond van wethouder A. Eve- leens de mededeling dat Gedeputeerde Staten de bouwplannen voor de Engelse School goedge keurd hebben. De commissieleden toonden zich over deze mededeling zeer ver heugd. De wijkraad Boschgeest heeft vorig jaar sterke oppositie gevoerd en meende dat met de vestiging van deze internationale school het leef patroon in de wijk verstoord zou worden. Drs. H. van Wijk (PPV) verzocht om een besloten zitting in verband met de onrust welke is ontstaan onder het secretarie-personeel naar aan leiding van mededelingen omtrent een organisatie. Al meer dan een jaar wordt onderzocht hoe het ge meentelijk apparaat beter kan functioneren. Inmiddels zijn twee directeuren gepensioneerd en hiervoor zijn nog altijd geen ver vangers aangewezen. Wethouder Eveleens was bereid na afloop van de normale agenda de commissie leden hierover te informeren. De commissie ging akkoord met het beschikbaar stellen van een krediet van 36.000,- voor de res tauratie van de bomen op de Voor straat. Dit krediet betreft de vijfde fase van de restauratie van de eeu wenoude lindebomen. De verkeerssituatie in de wijk Boschgeest zal onderzocht worden onder meer door tellingen toe te passen. De commissie was aller minst geschokt door de medede lingen van de wijkbewoners. Eerst zal aan de hand van cijfers gecon stateerd moeten worden of de ver keersoverlast ontoelaatbaar ge noemd kan worden. De Donklaan, jarenlang een verge ten stuk Voorschoten, gelegen aan de Papelaan tussen Wassenaar en Voorschoten, zal het eerste woon erf worden van Voorschoten. De commissieleden gingen graag ak koord met ondermeer de plaatsing van de borden "Woonerf' en "Einde Woonerf'. Omdat deze bor den nog weinig bekendheid genie ten, zal de burgerij van Voorscho ten uitvoerig voorgelicht worden. foon 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v d. Waalslaan, telefoon 4641; Alg. Hulp verlening, telefoon 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A. van Rijn, Marijke- straat 42, JBassenheim, telefoon 02522-10393. Vrijdag Herenstraat 45, gebouw Staalwijk jeugdsocièteit Time, 7,45-11.30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 28, open- soosavond. Ten Katestraat, speeltuingebouw, be jaardensociëteit Humanitas, 2-4,30 uur Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9,30 uur vm.-6 uur nm. 't Breehuys, Breestraat 19, vegetaries eethuis, 6^-7.30 uur nam.; Mirakel-soos 8-12 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Nederlands/En gels, 2-4 uur nam.; sport (sportzaal Lammenschanspark), 6.30-8 uur nam., open-soosavond, 8-2 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, speel film „Paranoia"; demonstratie jazzballet en volksdansen, improvisatie theater expositie en video reportage, alle aktivi- teiten vanaf 8 uur nam. Rehoboth, Rapenburg 10, ruilclub 7.30-10 uur nam. Vergulde Turk, vergadering RKPN, 8 Pieterskerkstraat 1, Lokhorstkerk, le zing „Israël als een teken van de eind tijd", 8 uur nam. Leidse Schouwburg, Toneelgroep De Timdelerclub met „Voorschrift van de dokter", blijspel van Kurtz Gordon, 8.15 Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur vm.-5 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Jeugdhonk, De Zolder, Morsweg 114 Leidse jeugdschaaksociëteit (11-15 jaar) 3-5 uur nam. Vrouwencafé, Nieuwe Rijn 20a, vanaf 9 Stadsgehoorzaal, openbare bijeenkomst D'66, gehele ochtend. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, Ver schillende workshops; krea-markt. video-reportage en expositie, 2-5.30 uur Leidse Schouwburg, Toneelgroep De Appel met „De tuin van het paradijs" een kollage van sprookjes van Andersen Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 uur 't Breehuys, Breestraat 19, gespreks groep Gideon, 11.30 uur vm -1.30 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, trefcentrum Leidse werkgroep homofilie/COC, 8-11 uur Middelweg 19c, kindervoorstelling, Leids poppentheater, 2.30 uur nam, tel. 125802. OEGSTGEEST - De Oegstgeester IJsclub heeft sinds gisteren een ijsveegmachinedie werd aangeschaft om de natuurijsbctan op de Ezelwei aan de Oegstgeesterweg te kunnen onderhouden. De machine, die gisteravond door voorzitter Sam Star (foto) werd gedemonstreerd op de ijsbaan van Ton Menken, kon worden aangeschaft dankzij enkele jaren intensief sparen en de gunstige resultaten van het afgelopen £)e veegmachine kost bijna tienduizend gulden. Tot nu toe werd de baan met de hand geveegd. LEIDERDORP - De 16-jarige bromfietser I. A.K. uit Leiderdorp is gisteravond met ernstige verwon dingen overgebracht naar het Leidse Academisch Ziekenhuis nadat hij met zijn brommer frontaal op een auto was gebotst. Het ongeluk gebeurde in dichte mist op de Ericalaan toen de auto mobilist R.D.H. (21) uit Leiden een andere auto inhaalde en de brom fietser niet opmerkte. Getuigen beweren dat de bromfietser zonder licht zou hebben gereden. LEIDEN - De groep zigeuners, die de afgelo pen week met haar woonwagens standplaats koos bij molen „De Valk" aan de Maresingel, is vanochtend vrijwel in zijn geheel met on bekende stemming vertrokken. Op het ter rein bleef een enorme rommel achter, terwijl de afgelopen week ook vele klachten van omwonenden binnenkwamen over opmerke lijke gedragingen. De gemeente beschikt niet over juridische mogelijkheden om deze mensen van hun ille gale standplaatsen te verwijderen. De afgelo pen dagen is overwogen om de groep over te brengen naar een afgelegen terrein nabij de oprit van de Rijksweg 4 bij de Hoge Rijndijk. Gezien de praktische problemen, die zich daarbij voordeden heeft men er vanaf gezien. Het vertrek hangt mogelijk samen met de aanhouding van een vijftal zigeuneijongetjes in de leeftijd van 5 tot 9 jaar. Dat groepje pleegde gisteren een inbraak in een woning aan de Blauwe Vogelweg. Er werd een an tieke gouden halsketting gestolen. Bij hun aanhouding vertelden de jongens dat ze de ketting hadden weggegooid. Een zoekaktie heeft nog niets opgeleverd. Het vijftal heeft de afgelopen nacht in de ar restantencellen van het bureau aan de Zon neveldstraat doorgebracht. Volgens de politie zijn de jongens daar zo tekeer gegaan, dat drie cellen onbruikbaar zijn geworden. Vanoch tend werden de knapen op vrije voeten ge steld nadat proces-verbaal was opgemaakt. De Leidse politie heeft de afgelopen week een permanente post bij de woonwagens gehad om een oogje in het zeil te houden. Na het vertrek vanochtend, zijn bij molen De Valk onmiddellijk hekken geplaatst om te voor komen dat de groep daar opnieuw zou neer strijken. LEIDEN - J. Broekman uit Eind hoven is benoemd tot comman dant van de brandweer in Leiden. Hij is opvolger van de heer Broes- hart, die dezelfde functie bij de brandweer in Den Haag is gaan bekleden. De heer Broekman was in Eindhoven hoofd van de be drijfsbrandweer van Philips. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2