Barcelona naar ruime winst: 4-1 MANSVELD IN AFWACHTING Zege oud-internationals op HFC It Geen kapitalen meer voor nieuwe spelers Tsjechische tennisser vraagt in VS politiek asiel Bf3 Naar Feyenoord? X X X X X X X X X X X Win'n Philips kleuren tv: AJAX BEZUINIGT: RUGBYJEUGD KRIJGT LES Tsjechoslowakije beste Europese voetbalploeg MAANDAG 3 JANUARI 1977 SPORT DEN HAAG - Voor de FC Den Haag: is de transactie van de baan, dient Mansveld normaal zijn lopende contract (nog 2Va jaar) in het Zuiderpark uit. Mansveld zelf wacht echter nog steeds op antwoord van Feyenoord, dat beloofde hem voor 15 januari uitsluitsel te geven over een eventuele tijdelijke overgang naar de Kuip. Op uitleenbasis, waarbij FC Den Haag behalve een forse vergoeding ook de (tijdelijke) diensten krijgt aangebo den van Van Daele en Jan Everse. Het lijkt onwaarschijnlijk, maar indien de „handel" door zou gaan, kan Feyenoord in de halve finale van de strijd om de UEFA-cup over Mansveld beschikken. MADRID - FC Barcelona heeft gisteren het nieuwe jaar op voortreffelijke wijze ingezet. De Catalanen toonden zich op eigen terrein tegen Elche een ware koploper en wonnen met 4-1. De club met de grote Nederlandse inbreng heeft na zestien competitiewedstrijden met 23 punten de leiding. Het Madrileense treffen tussen Atletico en Real Madrid eindigde in een drama voor Real. De "koninklijken" wer den door Atletico met 4-0 verslagen. Valencia moest uit aan Real Zaragoza één punt afstaan: 2-2. Engeland Liverpool en Manchester United zijn zaterdag goed uit het nieuw jaarsprogramma van de Engelse league gekomen. Liverpool behield zijn geflatteerde positie aan de top van de ranglijst (vier punten voor op Ipswich, maar ook vier wed strijden meer gespeeld) door een overwinning van 2-0 op nummer laatst Sunderland. Manchester United maakte duidelijk op de weg terug te zijn door een overwinning met dezelfde cijfers op Aston Villa, dat desondanks vierde bleef. Het nieuwjaarsprogramma in En geland werd overigens tot de helft gereduceerd door de barre weer somstandigheden. Regen en sneeuw maakten vele velden abso luut onbespeelbaar en in de eerste divisie gingen slechts vijf van de elf wedstrijden door. Manchester United speelde, in weerwil van een zeer slecht veld, goed tegen Aston Villa. Het over wicht werd onderstreept door twee treffers van Stuart Pearson in het eerste kwart van het dueL Sammy Mcllroy miste in de laatste minuut nog een strafschop voor de Mancu- Liverpool zonder Kevin Keegan, kwam tegen Sunderland niet in de moeilijkheden. Ray Kennedy zette igJ Toto 1 2 3 Unitas-EDO De Spartaan-VUC CW-AFC UVS-DWV Elink wij k-R V C Valtherm.-SC Erica Treffers-Achilles Haaksb.-Ensch. B. Emmen-Germanicus - Limburgia-SVN Voerendaal-TOP Longa-Panningen Almania-RKC LOTTO De winnende cijfers in de lotto zijn: 6-8-19-24-25-41. Reservegetal is 14. •Eerste prijs: 714.116; tweede prijs ƒ149.182; derde prijs 223.773; vierde en vijfde prijs 298.364. DUITSLAND De winnede getallen in de West- duitselotto zijn: 23-24-25-31-36 - 39. Reservegetal is 42. SUPERTRIO Uitslag van de Barones- Spencerprijs, de vierde koers van Hilversum, is: 1. nr 3 Manderino (H. Poollem); 2. nr 6 Ottilia S (W. van Dalen); 3. nr2 Manon (J. Wagenaar). De omzet was 71.581,-en de uitbe taling is 2.763,20. de lijstaanvoerder al vlug op winst en diep in de tweede helft verdub belde international Phil Thompson de marge. België Club Brugge en RWD Molenbeek, de twee koplopers in de Belgische competitie, hebben op de eerste speeldag van het nieuwe jaar zware uitwedstrijden moeten spelen. RWDM liep een punt op leider Club Brugge in door de wedstrijd tegen KV Mechelen met 0-1 te winnen. Club Brugge verspeelde aan Loke ren een punt. De ploeg van Ernst Happel, die zwaar gehavend aan het karwei begon, moest genoegen nemen met een gelijkspel (2-2). Lokeren-Club Brugge waS vooral in de eerste twintig minuten erg boeiend. Club Brugge begon het duel zonder Lambert, Krieger, Volders en De Cubber en boven dien moest Courant wegens een blessure al snel plaats maken voor Lefevre. Club Brugge was voortref felijk begonnen. Al na twee minu ten kwam Brugge aan de leiding door een treffer van Hynderickx. De thuisclub maakte een kwartier later gelijk door Henrotay maar nog voor de rust werd het 2-1 voor Club Brugge toen Vandereycken een vrije trap uitstekend inschoot. Na de hervatting toen Lubanski bij Lokeren was ingevallen had de thuisclub het beste van het spel. Club Brugge werd zwaar in de ver dediging gedrongen. De bezoekers bleven tot de 78e minuut overeind toen maakte Van Lessen verdiend gelijk. RWDM behaalde bij Mechelen een wat gelukkige overwinning. De Brusselse ploeg was in de eerste helft weliswaar de betere formatie maar kon dat niet in doelpunten tot uitdrukking brengen. Dat lukte wel in de tweede helft maar toen ge beurde het tegen de veldverhou- ding in. Mechelen, dat om onduide lijke redenen een doelpunt van Van Marcke zag afgekeurd, zag RWDM uiteindelijk toch nog winnen toen Wellens een voorzet van Koens in schoot 0-1. Anderlecht Anderlecht kwam alleen op de derde plaats, door een overwinning met 3-0 op Lierse SK. Vercauteren maakte al na veertien minuten het eerste doelpunt, Ressel scoorde ruim een kwartier later tegen zijn vroegere club. Vlak na rust bracht Van der Eist de stand op 3-0. An derlecht was heer en meester, maar de uitblinkende doelman Engelen van Lierse stond de Brusselse for matie niet nog meer treffers toe. MOTORSPORT - Gerard Rond uit Bennekom heeft gisteren de motot-cross van Gendt gewonnen. In beide manches eindigde hij op de tweede plaats. Peter Herlings werd tweede. In de zijspanklasse werden Ton van Heugten en Dik Steenbergen eerste. SCHAATSEN - Marjan van Dalen en Trijnie Nieuwenhuis hebben dit weekeinde op de Jaap Edenbaan de nationale schaatstitels veroverd bij respectievelijk de meisjes-a en b-junioren. Marjan van Dalen won de titel door drie van de vier afstan den te winnen. miljoen gulden aan prijzen Philips kleuren, échte kleuren! Dat ervaart u als u straks de gelukkige winnaar bertt van deze fantastischè Philips kleuren ontvanger. U geniet van het royale (i(i cm groot beeld. de natuurgetrouwe kleuren, het kristalheldere geluid en de uiterst comfortabele bediening. Dit is pas écht TV! Deze luxe Philips all-transistor heeft een winkelwaarde van f 2..)4.r>,- en is een geschenk van Philips Nederland B.V. Te winnen in de Nationale Puzzeiaktie t.b.v. Nationaal Fonds Beter Leven HILVERSUM - Een nationale rugbyploeg, samengesteld uit oudere spe lers, heeft gisteren in Hilversum gewonnen met 20-10 van het Nederlands jeugdteam. Na deze wedstrijd kreeg bondsvoorzitter Ton Steenwinkel de prestatiepul uitgereikt. De voor gisteren vastgestelde competitiewedstrijden werden in verband met de slechte toesjtand van de velden afgelast. Nederland derde AMSTERDAM - Ajax zal de te ring naar de nering zetten. In zijn nieuwjaarstoespraak zei voorzitter Jaap van Praag gis termiddag dat de penning meester bezuinigingen zal moeten doorvoeren. „Wij willen bijvoorbeeld", voegde Van Praag er aan toe, „niet langer kapitalen uit trekken voor het contracteren van nieuwe spelers, hoewel onze financiële positie dat wel toelaat". Meegenomen Van Praag verklaarde dat het niet in de bedoeling van de leiding van de club ligt te be zuinigen op het technische apparaat. De voorzitter ont kende dan ook hartstochte lijk dat de lijn Helling-Meijer uit bezuinigingsoverwegin gen zal worden doorgetrok ken met bijvoorbeeld de spe lers Gluic, Zuidijma, Stuy en Wickel. „Wij hebben Helling en Meijer niet uitgeleend op financiële gronden", stelde Van Praag, „maar omdat onze trainer dat voor hun conditie, wedstrijd ritme en prestaties beter acht te. Aan het eind van het sei zoen kunnen wij rustig bekij ken of zij weer een plaats in de selectiegroep verdienen. Spe len is in elk geval voor hen beter dan op de bank zitten en dat de club er nog geld voor terugkrijgt is mooi meege- bijkomstigheid". Het duidelijk stipuleren van de noodzaak tot bezuinigen ver drong bijna de traditionele aanval van Van Praag op de besturen van de KNVB. Die aanval was ook weer niet mis. Van Praag zei: „De windmo len Hogewoning", toen hij de voorzitter van de sectie be taald voetbal bedoelde. En verden „Het lag in mijn be doeling, gezien het mijns in ziens totaal verkeerde beleid van de KNVB-bestuurderen, er dit jaar geen woord aan te wijden, aangezien het zo langzamerhand zinloos wordt". „Kortzichtig" Hij sprak nog zinnen als: „De zaak Burgwal lijkt op dit moment afgesloten. De beer- putdampen zullen echter nog maandenlang te ruiken zijn". „Gemanipuleer met de moties van wantrouwen jegens het bondsbestuur". „Volgens mijn informaties zou er niet eens een rapport- Kastermans bestaan". „Wat moetje met mensen die zo kortzichtig denken". Van Praag kwam tot de conclu sie dat het beter was indien Ajax zich niet meer met het landelijke voetbal bemoeide, omdat het doelloos is. „De KNVB heeft, wat Ajax be treft, een kans voor open doel gemist, wij moeten er nu voor zorgen dat al onze aandacht en werklust zich op Ajax richt". Ook Leo van Zandvliet, Feye- noords voorzitter, ging zater dag tijdens zijn nieuwjaar stoespraak op het sportpark Varkenoord, de moeilijkhe den in het betaalde voetbal niet uit de weg. Van Zandvliet zei onder meen „Precies een jaar geleden ben ik op deze zelfde plek veel te optimistisch geweest toen ik sprak over het beleid binnen de KNVB. Wij zijn geconfron teerd met grote moeilijkhe den en met, als uitvloeisel daarvan, tal van acties. Wij zijn in een stroomversnelling terecht gekomen". De voorzitter van Feyenoord zei verder dat er binnenkort met de clubs uit de regio die be taald voetbal spelen, overleg zal worden gepleegd over het rapport Christiaanse. Hij verwacht een aantal structu rele veranderingen en wees er in dit verband op dat er een uitnodiging aan de betaalde clubs in Rotterdam is ge stuurd om met de Rotter damse wethouder van sport en recreatie, Johan de Jong, te komen praten. Feyenoord zelf heeft een stu diecommissie, die zol gaan onderzoeken hoe het best de aansluiting bij de nieuwe ontwikkeling behouden kan blijven, of kan worden ver kregen. Verwacht wordt dat het rapport van de commissie in maart of april zal verschij- Van Zandvliet sprak de hoop uit dat de KNVB en de andere organisaties die zich met met betaalde voetbal bezig hou den, zich zullen laten leiden door een uitgangspunt, name lijk het behartigen van de be langen van het betaalde voet bal en dat daar bij de mede zeggenschap van spelers en trainers zal kunnen worden verwezenlijkt. Nico Jansen biedt Feyenoord-voorzitter Van Zand vliet zijn beste wensen aan. Jaap van Praag (r.) heft het glas met de scheidende masseur De Haan. BELGRADO - Europees kampioen Tsjechoslowakije is bij een verkizing, uitgeschreven door het Joegoslavische blad „Sport", als beste Europese voetbalploeg uit de bus gekomen. 79 Voetbaljournalisten, van wie 25 buitenlanders, kozen West-Duitsland als tweede en Nederland als derde. Ook werd er een „Europeees elftal" gekozen. Daarin werden drie Neder landers opgesteld. De verkiezing van de elftallen was: 1 Tsjechslowakije, 2. West-Duitsland, 3 Nederland, 4. Italië, 5. Joegoslavië, 6. Oost-Duitsland, 7. Hongarije, 8. België, Frankrijk, 10 Polen. Het Europese elftal ziet er als volgt uit: Viktor (Tsj.), Vogts (Wdl.), Beckenbauer (Wdl.), Ondrus (Tsj.), Krol (Ned.), Bonhof (Wdl.), Oblak (Joe), Cauzio (It.), Müller (Wdl), Cruyff (Ned.) en Rensenbrink (Ned.). HAARLEM - De oud-internationals hebben giste ren voor 2200 toeschouwers in de traditionele voetbalwedstrijd op Nieuwjaarsdag een 2-0 overwinning behaald op Neerlands oudste voet- balvereninging de Koninklijke HFC. De over winning van 2-0 hadden de oud-internationals vooral te danken aan hun betere techniek. Eenvoudig ging het echter allerminst. KHFC trachtte met snelle aanvallen in het offensief te komen, maar werd daarbij veelal gestoord door Bennie Muller en Theo van Duivenbode. Hennie van Nee scoorde na 15 minuten op het redelijk bespeelbare veld het openingsdoelpunt üit een voorzet van Piet de Vries. Het daaropvolgende Haarlemse ovèrwicht op het doel van Otto Roffel had echter weinig resultaat. Na de hervatting schiepen de oud-internationals zich meer kansen dan de thuisclub. Ben Muller had weinig geluk toen een kopbal van hem de paal trof. Tien minuten voor het einde bracht Hennie van Nee met een gave kopbal de beslissing: 0-2. De oud-internationals speelden in de volgende op stelling: Otto Roffel - Frits Soetekouw, Roel Wiersma (Daan Schrijvers), Theo van Duivenbo de, Piet Ouderland - Bennie Muller, Co Prins, Tinus Bosselaar - Piet de Vries, Hennie van Nee, Henk Schouten, (Frans Bouwmeester). NEW YORK - De Tsjechi sche tenniskampioen bij de jeugd, Ivan Brixi, is, naar za terdag is bekend geworden, naar de Verenigde Staten uitgeweken. Hij wil daar po litiek asiel vragen. De 18-jarige Brixi kwam vorige week vrijdag per vliegtuig uit Frankfort in New York aan, waar hij bij een student, die hij op reis had ontmoet, logeerde. Donderdag klopte hij al tevergeefs bij de immigratie- en naturalisatiedienst aan. Het bureau was toen gesloten. De Tsech meldt zich vandaag voor de tweede keer bij deze dienst om politiek asiel te vragen. Indien zijn verzoek wordt ingewil ligd, is Brixi de derde Oosteuro- peaanse tennisspeler, die binnen zestien maanden naar de Verenigde Staten uitwijkt. Zijn landgenote Martina Navratilova en de Roe meense Mariana Simionescu, de Oud-international Theo van Duivenbode in actie tijdens een duel met een KHFC-speler. Tony Roche: winnaar in Sidney. verloofde van Björn Borg, gingen hem voor. De 33-jarige Australiër Tony Ro che heeft gisteren de een dag eerder door eep onweersbui onderbroken finale van het toernooi om de kam pioenschappen van Nieuw Zuid Wales in Sydney tegen de Ameri kaan Dick Stockton in vier sets ge wonnen: 6-3, 3-6, 6-3, 6-4. De wed strijd werd zaterdag in de tweede set gestaakt bij de stand 5-2 in het voordeel van Stockton, nadat Ro che de eerste set had gewonnen. Roche stond gisteren de tweede set snel af met 3-6, maar had daarna nauwelijks een uur nodig om de Amerikaan te verslaan en de hoofdprijs van 13.500 dollar (ruim 30.000 gulden) op te strijken. Stock ton kreeg voor de tweede plaats de helft van dit bedrag. Roche had op weg naar de finale achtereenvol gens van zijn landgenoten Mark Edmondson en Phil Dent en de Ar gentijn Guillermo Vilas gewonnen. Hij stond zes maanden geleden op het punt om met de wedstrijdsport te stoppen vanwege een hardnek kige blessure, maar besloot toch door te gaan. Het publiek had voor het vervolg dan dit duel gratis toe gang gekregen, waardoor meer dan 6000 toeschouwers voor de reste rende 21 games van de partij kwa men opdagen.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11