Terugblik op 1976 Elke hond een prik Van Riel verguld Vijfling in 's Graven- sande Klap Kleine de grote held Lockheed Record proces tegen Frans H. Kardinaal Dure prak.. Elke hond een prik en een ieder dus met zijn Fik, Bonzo, Woef en Gerrit van den Woestenhoeve in de rij. De hondsdolheid, 25 jaar geleden ver weg in het oosten aan zijn opmars begonnen, viel ook ons land binnen. Voorname lijk via dolle vossen wordt ze verspreid en dat valt ons toch wel tegen van die meer en meer geroemde vrije natuur Meester Harm van Riel, fractie voorzitter van de WD in de Eerste Kamer, verliet de actieve politiek, waar hij zich vooral om zijn markante uitspraken een geheel eigen plaats had ver overd. Minister De Gaay Fort man van Binnenlandse Zaken hing een vergulde Van Riel de versierselen van het comman deurschap in de Orde van Oranje-Nassau om. Nog 19 nachtjes slapen en de vijfling van 's-Gravenzande viert al weer de eerste verjaardag. In het Rotterdamse ziekenhuis Dijkzicht geboren en totdat ze wat groter gegroeid waren) ook een poosje getogen, kwamen enkele maanden later MarloesjeMartijntjeTessa, Rik en Ernst den Outer voor de eerste keer thuis. Dat betekende feest in het dorp en voor het gezin Den Outer een complete speelkamer als geschenk van de bevolking. In Ridderkerk verdween een hoekwoning in één klap van de aardbodem en in Vlaardingen veranderde een tussenhuis in een puinhoop. Eveneens in één klap. Beide keren was een ga sontploffing de oorzaak. Onder de bewoners vielen alleen ge wonden. 29 februari 1976, een uitbundig Heerenveens ijsstadion. Piet Kleine, de grote man uit Hol- landscheveld, mag zich na een uitstekend gereden tien kilome ter wereldkampioen noemenDe dagen van Ard en Keessie lijken weergekeerd. De gespierde held ging nog fier over de eindstreep, maar hij bleef gebukt gaan onder het feit dat hij verder werkeloos was. Ook dat kwam in orde. Piet werd postbode in Hoogeveen. Een tweede droom ging in ver vulling. Drie mannen zochten het bijna tot op de bodem uit, iedereen wilde hun onthullende rapport lezen en één man werd het slach toffer. Prins Bernhard, die - ontzet uit zijn militaire functies - voor de eerste keer op Prins jesdag in burger verscheen. Had de prins nu wel of niet ruim 1 miljoen dollar aan steekpen ningen aangenomen van de Amerikaanse vliegtuigfabriek Lockheed? De commissie- Donner (dr. M. W. Holtrop, drs. H. Pescharen mr. A.M. Donner) kwam dddr niet helemaal uit maar maakte wel aannemelijk dat ZKH zich in zeer dubieuze praktijken had begeven. Meer dan genoeg om onder het Neder landse volk een schok te veroor zaken. Het langste proces in de ge schiedenis van het Nederlandse strafrecht, voor de rechtbank in Maastricht: het proces tegen-de verpleger Frans H., aan wie de dood van negen bejaarden in de Lückerheidekliniek ten laste waren gelegd. H. werd na een zitting die acht weken duurde, die bol stond van de medische details en die op zijn minst twij fel liet aan het gehele beleid in de kliniek, veroordeeld tot der tien jaar gevangenisstraf. Er moesten inderdaad nog peul tjes wezen. De Nederlandse kerkprovincie kreeg dit jaar een opvolger voor kardinaal Alfrink, kardinaal Willebrands nam zijn taak in rooms-katholiék Nederland over. Veronica (nu voluitVeronica Omroep Oraanisatie.VOO) is aan land S IF 33.X 33PI gekomen, de piraat een keurige omroepmeneer geworden. De eerste televisie-opnamen, met onder anderen de Nederlandse Fransman Dave, hadden plaats op het oude illegale zendschip van de gebroeders M \A/PI I Verwey. We wilden dat Veronica bleef en kregen met een nieuwe zuil KmA w V V dl in Hilversum onze zin. joenen en miljoenen op moeten toeleg gen Natuurlijk was het weer weer de grote schuldige aan de bijna mislukte oogst. Voor de tweede maal zuchtte Europa onder een aanhoudende droogte. Er was wel gezaaid maar het water zonder hetwelk leven onmogelijk is, bleef uit. De stovende zon trok krimpscheu- ren door de grond, die onder de verzengende hitte kaal bleef en geen vrucht droeg, nou ja, een beetje. Een boer in Brabant die zo weinig bonen zag wassen, dat zijn contract met de conserven- fabriek de mist inging, liet lief hebbers toe voor een gratis pluk. aan de weinige gelukkigen die het konden betalen. De prijs liep op tot ver boven de gulden per kilogram en om te voorkomen dat tallozen dienden over te schakelen op water en brood en de al zoveel gekwelde landbou wers een fatsoenlijke prijs kon den maken, heeft het rijk er mil- De piepers werden duur betaald dit jaar. Eens het vólksvoedsél dat met vette sju soepel zijn weg vond naar de massa, nu een 'de licatesse' die voorbehouden leek

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 18