Adverteert in dit blad Failliet bedrijf in Leiden voortgezet 20 tot 20.000 Herz.... tlhiiijiiir^ ENERGIEKE JONGE MENSEN ASSISTENT ZEEFDRUKKER MECAN0RMA- P0LYVR00M B.V., «L. Zwarte vakbonden in Z.-Afrika erkennen Bedrijfsleider nu directeur Vijf maanden voor inbraak LEIDEN/DEN HAAG - Een 21- jarige los-arbeider uit Leiden heeft zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden gehad voor inbra ken en diefstallen, die hij had ge pleegd. Op zijn conto stond onder neer een inbraak in een dagwinkel aan het Vijf Meiplein, waar een tuner-versterker werd gestolen en in de W. Barendsstraat waar een cassette-recorder en twee geluids boxen verdwenen. De rechtbank veroordeelde ver- dachtr tot zes maanden gevange nisstraf waarvan een maand voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar en aftrek van voorarrest. In verband met heling van de gesto len boxen en het radiotoestel stond een 28-jarige machinist, eveneens uit Leiden, terecht. Als gevolg van een fout, verklaarde de rechtbank zijn dagvaarding nietig. LEIDEN - Op maandagavond 10 januari (aanvang 20.00 uur) wordt er in de Lorentzhof aan de Lorentz- kade, in eerste instantie voor be woners van het Roodenburgerdis- trict, een voorlichtingsavond over het 17 januari te starten bevol kingsonderzoek naar baarmoeder halskanker georganiseerd. Er zal ook een huisarts aanwezig zijn om eventuele medische vragen te beantwoorden. LEIDEN - „Ik heb eigenlijk altijd de mogelijkheden van het bedrijf wel gezien. Die mogelijkheden zijn er nu nog, ook al zullen we nog moeilijkheden genoeg krijgen. Maar we kunnen nu in ieder geval weer met een schone lei begin nen." Dat zegt de heer I. F. W. van Oeve- ren (47), tot voor kort nog bedrijfs leider van het staalconstructie bedrijf Van der Voet BV aan de Zoeterwoudseweg, dat onlangs failliet is verklaard. De heer Van Oeveren heeft niet willen aanvaarden, dat het faillis sement van het bedrijf ook het de finitieve einde ervan zou beteke nen. Vanaf het moment, dat direc teur Van der Voet besloot met de werkzaamheden te stoppen, heeft bedrijfsleider Van Oeveren ge probeerd het bedrijf op de een of andere manier voort te setten. En dat is hem gelukt De constructiewerkplaats zal wor den voortgezet onder de naam Antwerp Construction BV., waar van de heer Van Oeveren directeur is geworden. De nieuwe onderne ming, die zich - evenals voorheen het geval was - bezig zal houden met het maken van staal constructies, stalen ramen en deu ren, enz., is een „dochter" gewor den van de NV Antwerp Construc tion in Antwerpen. Het Leidse be-' drijf zal de staalconstructies gaan maken voor de werken, die het Bel gische bedrijf in Belgiè en Neder land uitvoert. WOENSDAG 29 DECEMBER 1976 Geref. synode tot bedrijven: Toen Van der Voet failliet ging wa ren er 22 mensen in dienst van het bedrijf. De heer Van Oeveren hoopt zo snel mogelijk weer met een der gelijke bezetting te werken. Voor lopig begint hij half januari met een man of vijftien. Op het ogenblik wordt de fabriek schoongemaakt en opgeknapt. „Als de mensen straks weer bin nenkomen, moeten ze aan het werk kunnen alsof ze nooit zijn wegge weest", zegt de heer Van Oeveren. „Een aantal van hen zou best er gens anders aan de slag zijn geko men, maar ze hebben eerst afge wacht hoe het zou lopen. Nu het bedrijf op de oude voet wordt voortgezet - alleen de naam veran dert - is dat voor de mensen een hele geruststelling. Het zijn stuk voor stuk vakmensen, met vaak een groot aantal dienstjaren", zegt Van Oeveren, die zelf sinds 1965 aan het bedrijf verbonden is. „Het zal allemaal niet makkelijk gaan", zegt hij, „als we het eerste jaar quitte draaien, ben ik al tevre den. Maar op den duur geloof ik dat er zeker nog toekomst is voor het kleine bedrijf. Als je bereid bent om hard te werken, moet het leven svatbaar zijn". LEIDEN - In het Kamerlingh On nes Laboratorium en het Chr. Ly ceum dr. W. A. Visser 't Hooft wer den de jaarlijkse amanuensis examens afgenomen. Hiervoor slaagden: H. J. Braamhaar, K. Hulshof, L. E. Kostense, H. G m. plettenberg, H. Pot, W. Terpstra, K. G. Volkman, W. Vos en J. de Vries. Vier kandidatn Vier kandidaten werden afgewe- EINDHOVEN - Buurtbewoners hebben gisteren alvast - zij het van karton -de 3 meter hoge en 30 meter lange muur opgetrokken, die de gemeente van plan is te bouwen tegen de geluidshinder, wanneer de baanverdubbeling van de drukke Geldropseweg doorgaat. Buiten het feit dat het geen gezicht is",vinden de bewoners de maatregel ook nog ontoereikend, omdat de muur te laag is om in de slaapkamers van de woning enig effect te hebben. LEUSDEN - Het bestuur van de gereformeerde synode heeft er bij de Nederlandse bedrijven op aan gedrongen, dat zij de nu in Zuid- Afrika legaal werkzaam zijnde zwarte vakbonden erkennen als volwaardige en mondige partners. Op deze manier kunnen de Neder landse bedrijven met belangen in Zuid-Afrika een belangrijke rol spelen in het proces van de zwarte emancipatie. De synode schrijft dit in een tweede brief aan Nederlandse bedrijven, die belangen in Zuid-Afrika heb ben. Enige jaren geleden is een soortgelijke brief uitgegaan. In deze tweede brief constateert het bestuur dat in een aantal gevallen een betere sociale positie voor zwarten in Zuid-Afrika is ontstaan, maar de sociaal economische posi tie van hen niettemin zorglijk blijft. Er is nog geen sprake van gelijke rechten vóór zwarte en blanke werknemers. De gebeurtenissen van dit jaar in Zuidafrikaanse ge bieden zijn mede daartoe te herlei den. Het gereformeerde synodebestuur dat afschriften van de brief heeft gestuurd naar de werkgevers- en werknemersorganisaties, beklem toont de verantwoordelijkheid, die juist ondernemingen met vestigin gen in Zuid-Afrika hebben bij het bevorderen van de emancipatie der zwarte werknemers, het dringt aan op onverkorte toepassing van de verdragen van de internationale arbeidsorganisatie te Genève, die uitgaan van vrijheid van vakorga nisatie alsmede van het recht tot collectieve onderhandelingen tus sen werknemer en werkgevers. De „grote" leden in de Raad van Kerken hebben elk afzonderlijk de raad laten weten dat zij voor een tweede algemene kerkenconferen- tie in ons land een grondige voorbe reiding modig achten en dat een dergelijke conferentie zeker niet vóór 1979 moet worden gehouden. De gereformeerden willen een be perkte agenda. Die zou moeten gaan over „de hoop die in ons is" (hoe moet in deze tijd het geloof onder woorden worden gebracht?) levensstijl. De her vormde synode ziet in een tweede kerkenconferentie een goede mo gelijkheid om weer eens de priori teiten van het oecumenische werk in ons land vast te stellen en brede kringen van de kerkelijke achter ban bij dit werk te betrekken. De rk bisschoppen hebben al eerder aan gedrongen op beperking van de agenda. Beroepingswerk: Hervormde Kerk - Beroepen te Amsterdam J. Vuyst Zeist, te Tholen, Stellendam, Wapenveld en Sommelsdijk A. Beens Wekerom (niet beroepen in Ridderkerk); aangenomen naar Monnikendam, Zuiderwoude en Uitdam A. G. Soeting Assen, de be noeming tot bijstand in het pasto raat te Serooskerke (Walcheren) P. Baks Rotterdam-Pernis; bedankt voor Vlaardingen W. Radstake Rotterdam-Kralingen, voor Ter- neuzen G. Zonneberg Heerde. Ge ref. Kerken: aangenomen naar Katwijk aan Zee P. van der Horst Giessen-Rijswijk (in het plaatselijk nieuws reeds gepubliceerd), naar Dokkum R. H. Boiten Vrooms- hoop; bedankt voor Waddinxveen R. H. Nieuwenhuis Papendrecht. Geref. Kerken Vrijgemaakt: be dankt voor Vlaardingen R. T. Ur ban Goes, voor Voorburg M. H. Sliggers Alkmaar. Geref. Kerken Vrijgemaakt Buiten Verband: aangenomen naar Haarlemmer meer (oost) D. Brink Assen. Chr. Geref. Kerken: bedankt voor Hil versum J. Plantinga Dronten. Ge ref. Gemeenten: bedankt voor Katwijk aan Zee en 's Graven- zande J. W. Verweij Hendrik Ido Ambacht, voor Poortugaal H. Lig- tenberg Terwolde. In Spanje is een openlijk conflict ontstaan tussen uiterst rechtse rk groeperingen en de kerkelijke lei ding. De rechtsen hebben in een Madrileens blad de voorzitter van de Spaanse bisschoppenconferen tie, kardinaal Tarancon, uitge maakt voor een „kankergezwel in de kerk". De conservatieve priesterbroeder schap heeft herhaaldelijk het her stel geëist van het fascistische re gime en de volkssoevereiniteit ver oordeeld als ketterij. Verwacht wordt, dat de bisschoppenconfe rentie met het Vatikaan gaat over leggen hoe energieke maatregelen tegen de broederschap genomen kunnen worden. Uit een statistiek van de Lu therse Wereldbond blijkt, dat de hele wereld ruim 70 miljoen luthe ranen telt. Het merendeel woont in Europa: ruim 54. In Afrika en Azië gaan de lutheranen in aantal voor uit. GEGARANDEERDE SINUSVERMOGENS GESCHEIDEN VOEDING VOOR LINKER EN RECHTER KANAAL DIRECT GEKOPPELDE VERSTERKERTRAPPEN DARLINGTON VERSTERKERMODULEN J PLL-DEMODULATOREN AjyENyig. 2X18 WATT CONTINU Combinatie Voorbeeld I Kenwood KR 2600 (zie boven) 2 Hoog waardige hi-fi boxen van 30 watt elk, kompleet met een snaar aangedreven draaitafel inclusief M.D. element: sel BnÜee'f 1295,- Combinatie Voorbeeld II Hi-Fi set als genoemd in voorbeeld I, maar dan uitgebreidt met Front-lader cassette deck KR 620 Hi-Fi met Dolbij nois reduction 51 f 1998.- 4| ;fS. Voor onze drukkerij vragen wij zo spoedig mogelijk: voor de functie van: - Hun taak zal bestaan uit het assisteren van de drukker en kontroleren van het drukwerk. - Een speciale opleiding is niet vereist, men kan echter wel binnen het bedrijf opgeleid worden tot zeefdrukker. - Leeftijd tot 30 jaar. - Wij bieden een goed salaris en reiskostenvergoeding en goede sociale voorzieningen. Mondelinge of telefonische sollicitaties te richten aan: SASSENHEIM. Hoofdstraat 91-93. Telefoon 02522-10046. BONTMANTELS Bonthoe- den! Bij Nederlands grootste bontmagazijn vergelijkbaar 20% 30% goedkoper! Het bespaart U veel geld! Volle ga rantie. Kredietservice mogelijk. Het Bontpaleis. Hoogstraat 153, Rotterdam-C., tel. 010- 14.33.37. Reisgeld bij aankoop terug. geet in te schakelen. Met zijn stollen en stoeten, zijn banket en baas-boven- baas-brood zal het einde zoet zijn! Dat is dan ook de wens van uw Echte Bakker. Jaar uit, jaar in uw ovendienaar... Kopermolen 28 - Merenwijk De waarnemend-griffier W. Bezemer U ZIT ER VOOR HANDLICHTING I Bij beschikking van de Kanton rechter te Leiden van 22 de cember 1976 is aan de minder jarige Rudolf Cornelis Maria van der Zalm, geboren op 15 augustus 1958 te Noordwijk, wonende te Voorhout, Jacoba vanBeierenweg 134, handlich ting verleend tot het deelne men in de vennootschap onder firma J. W. van der Zalm, ge-| vestigd te Voorhout, Jacoba van Beierenweg 134, ten doel' hebbende het gezamenlijk en voor gemeenschappelijke re-I kening kweken van bloemen en planten alsmede de handel in bloemen, planten en aan verwante artikelen, een en an der in de ruimste zin des woords doch met inachtneming van het bepaalde in artikel 235 Boek I van het Burgerlijk Wet- boek. j WIJ STAAN ER ACHTER

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 10