"Bami is niet goor en ook niet eng Stortplaats afval groente gaat dicht Eigenaars Leidse Chinese restaurants: Xt\ ^Vy* HARTELIJK DANK VOOR ARTIKEL OVER CHINEZEN Aan Rooseveltstraat KRO filmt zusjes Verlaan in Leiden HEDENAVOND LEIDSCH DAGBLAD SCHAATSFEEST DONDERDAG 23 DECEMBER 1976 LEIDEN Beste redaktie. Hartelijk dank voor de publicatie op de voorpagina van het artikel "Bah- mi-goor-eng". En dat net voor de kerstdagen en nieuwjaarsdag, waarop de Chinese restaurants van Leiden en omgeving de stille maanden weer goed hoopten te maken. Deze publicatie zal wel weer veel reserveringen opleveren (voor de Hol landse restaurants dan). Is het artikel daar eigenlijk niet voor geschre ven, is mijn onbescheiden vraag? Het stuk is natuurlijk vreselijk generaliserend. Natuurlijk komen zulke gevallen voor helaas, maar niet bij alle Chinezen, en ook niet alleen maar bij Chinezen. Vraag daarom aan de keuringsdienst van waren ook het rapport over de resultaten van Hollandse restaurants en bakkerijen. Ik vrees dat de haren u te berge zullen rijzen (met excuses aan mijn Hollandse collega's voor ook mijn generaliserende optreden). Bovendien wordt er bij de constatering van zulke overtredingen gelijk ingegrepen en moet het restaurant sluiten of het moet grondig uitgemest worden. Een logische zaak, waarom anders de keuringsdienst van wa- Om mijn rede kracht bij te zetten, nodig ik iedereen die bij ons en bij mijn collega's gaat eten uit een kijkje in de keuken te nemen. Dan kan men zien dat alles wellicht niet kraakhelder is (het is en blijft een bedrijfs- keuken), maar toch schoon genoeg is om te kunnen en te blijven genie ten van zijn maaltijd, zonder vooroordelen. C. P. Ye Bedrijfsleider Woo Ping Lange Diefsteeg 15 Namens alle restauranthouders. LEIDEN - Bah-migoor-eng, luidde de kop van een bericht dat afgelopen dinsdag op de voorpa gina van deze krant verscheen en waarin melding werd gemaakt van de resultaten van het rapport van de keuringsdienst van waren over 1975. De helft van het aantal gevallen van voedselvergiftiging is te wijten aan de maaltijden, die Chinees /Indische restaurants serveren, was de conclusie van dit rapport. Dat kojnt volgens de sa menstellers van het rapport, om dat de hygiëne in de keukens van deze restaurants veel te wensen over zou laten Paniek onder de Leidse eigenaars van Chinese restaurants. De heer Ye jr. van restaurant Woo-Ping schreef de krant naar aanleiding van het onheilspellende bericht een brief, waarin duidelijk werd dat hij het met de strekking van het rapport niet eens is. Gistermiddag was een groot aantal collega-restauranthouders ver zameld rond de tafel om de kwes tie te bespreken. De heer Ye sr. vertelt: „Er doen zo veel wilde verhalen de ronde over onze res taurants. Dat we met kattevlees zouden werken en dat we ratten zouden vangen voor het vlees. Dat is allemaal grote onzin". Ye jr.: „De controle is zeer streng. Het is onmogelijk om te knoeien, gesteld al dat we dat zouden wil len, want we hebben een naam te verliezen. De controle van de keuringsdienst is altijd onver wacht. We worden op twee ver schillende manieren gecontro leerd. Het vlees dat gebruikt wordt krijgt een keuring en de zaak in het algemeen wordt be keken. Ik weet bijna zeker dat de gevallen die in de krant werden genoemd in Leiden niet voorko- Bezorgde eigenaars van Chinese restaurants zaten gistermiddag rond de tafel om de zaak te bespreken. Ye jr. vertelt dat het in de hoofdstad nog wel eens anders wil liggen. Veel Chinese restaurants zijn daar dekmantels voor andere ac tiviteiten. „Daar gaat het ook niet om het eten en de situaties die je daar in de keuken aantreft, zijn ook beneden peil", vertelt hij. bevriend. De meesten komen uit het zelfde plaatsje in China, ken nen elkaar dus van vroeger en houden in Leiden ook contact met elkaar. Er is een vereniging van eigenaars van Chinese res taurants. Met name deze vereni ging was bang dat door de be richtgeving de klanten uit angst voor een voedselvergiftiging, de restaurants zouden gaan mijden. „Daar is geen enkele reden voor. Ons eten is goed. Niemand zal er ziek van worden. Ik kan alleen wel zeggen, dat het voorkomt dat sommige mensen Indisch eten en te sterke spijzen bestellen, terwijl ze daar niet aan gewend zijn. Dan wil hun maag nog wel eens pro testeren. Maar dat ligt natuurlijk niet aan de slechte kwaliteit van het eten", aldus Ye. Het programma van de Kerst-In in gebouw Staalwijk aan de Heren straat vermeldt voor vanavond een programma van Amnesty Interna tional. Aanvang half negen. Vrij dagochtend om tien uur is er een open huis, en 's middags om drie uur begint een kindervoorstelling. Er wordt gegoocheld en er is een poppentheater. Verder vertoont de heer Van der Berg een film over Oud Leiden. Na de kerstnachtviering wordt er.vanaf twaalf uur 's nachts koffie en soep geserveerd. In clubhuis „Groenoord De Boei" aan de Musschenbroekstraat 25 wordt vrijdagmiddag vanaf half twee een dubbeltjeskermis gehou den. Alle attracties kosten tien cent. Clubhuis De Tamboerijn^an de Valeriusstraat 73 in Zuid-West is vrijdag geopend van 10 tot 12 en van 23 tot 24 uur. 's Morgens kunnen er kerststukjes, kerstkaarten en kerstboomversieringen worden gemaakt door kinderen van 4 tot 12 jaar. Entreeprijs f 0,60. 's Avonds wordt de traditionele kerstnacht dienst gehouden voor iedereen die belangstelling heeft. In het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66 wordt vrijda gavond de laatste amusementsa vond van 1976gehouden. Deze avond zal de uit Leiden afkomstige „The Spirit of St. Louis" optreden Het concert begint om acht uur en de toegangsprijs bedraagt vier gulden voor niet-leden en drie gul den voor leden. Het Vijf Hoven Huis aan de Hof- laan 169, organiseert vrijdagmid dag een kinder-kerst-in. Er wordt kerstbrood gegeten en chocolade melk gedronken. De kerst-in begint om twee uur en diiurt tot ongeveer vier uur. De kosten zijn 50 cent. Stuivertje wisselen", is de titel van een kerstpuzzel voor de Leidse jeugd. De organisatie daarvan is in handen van de Stichting Leiden Museumstad in samenwerking met de VW-Lei den. Vragenformulie ren kunnen worden afgehaald bij de VW aan het Stationsplein 210. De kosten zijn één gulden. Voor dat bedrag krijgt men ook een jeugd- museumkaart, die gratis toegang geeft tot een groot aantal musea. Morgen is er in het Rijksmuseum voor Volkenkunde ook weer een va kantieprogramma rond het thema Indonesië. Er worden onder meer films en dia's vertoond, terwijl ter afwisseling een speurtocht wordt gehoudenNadere informatie op het mededelingenbord van het museum in de hal. Op dit terrein achter het Grossiercentrum aan de Rooseveltstraat kunnen de groentehandelaren, die het centrum bezoeken, dagelijks hun afval kwijt. Voor een tientje per week; maar na 1 ja- dere mogelijkheid moeten zoeken. Bijvoorbeeld de vuil verbranding van de rein igingsdienst. LEIDEN - De stortplaats op het terrein achter het Gros siercentrum voor groente? handelaren aan de Roos eveltstraat gaat dicht Na 1 januari is het verboden daar nog langer groenteafval en ander vuil te storten. De groentehandelaren hebben van B en W een briefje met deze mededeling gekregen. De gebruikers van de stortplaats wordt aangeraden om bij eventuele moeilijkheden bij het afvoer van hun vuil contact op te nemen met de reinigingsdienst van de gemeen te. Het is de bedoeling dat het vuil verbrand wordt in de vuilverbran dingsoven aan de Haarlemmer- trekvaart. Ook op dit moment wordt het vuil dat op het terrein aan de Rooseveltstraat wordt gestort, verder afgevoerd. De kosten daar van schijnen inmiddels dusdanig te zijn opgelopen, dat het goedkoper wordt om het op andere wijze te doen. Bovendien, zo wordt van ge meentewege gesteld, was de op zichter van de stortplaats bij ziekte of vakantie moeilijk te vervangen. Voor deze opzichter, de heer Van der Klaauw, zal een andere functie moeten worden gezocht. Volgens directeur VAn Overmeire van de reinigingsdienst heeft ook de gedachte aan brandgevaar een rol gespeeld bij het besluit om de stortplaats te sluiten. In het verleden stonden de kisten met vuil opgestapeld op de veiling, maar ook al vanwege de kans op brand, is daarmee destijds gestopt. Vervolgens werden de kisten op de vuilstortplaats Roomburg gestort. Maar ook daar was het te brandge vaarlijk. In 1967 werd het terrein aan de Rooseveltstraaty achter het Gros siercentrum, officieel voor de vuil- stort aangewezen. Toen kwam er een opzichter, die er op toezag, dat het vuil netjes in een container werd gedeponeerd. Feitelijk werd het terrein al sedert de beginjaren zestig voor het lozen van vuil ge bruikt. Met alle risico's van dien. Met ingang van 1 januari wordt deze stortplaats dus weer gesloten, maar een betrokkene zegt „Ik moet nog zien of er hier dan niet meer gestort zal worden". Voor een tientje per week konden de groentehandelaren hun afval op het terrein aan de Rooseveltstraat kwijt. Wat moeten ze betalen als het vuil via de reinigingdienst wordt verwerkt? Zolang ze het vuil zelf naar de verbrandingsoven bren gen, blijkt dat wel mee te vallen. Per vijftig kilo kost het storten dan f 3,75. Wie het door de dienst laat af halen is duurder uit f 16.60 per halve kubieke meter. Een laadkist van vijf kubieke meter kost f 66,50. ADVERTENTIE Er is vrijdag 24 en 31 december tot 16.00 uur markt langs de Nieuwe Rijn en Hooglandse Kerk- gracht. LEIDEN - Een KRO-filmploeg heeft gisteren op de Leidse Ton Menken-ijsbaan televisie-opnamen gemaakt voor het programma „Spel en de knikkers", dat wordt gepresenteerd door Hans van Ge- ssel, Ria Groeneveld, Aad van den Heuvel, Jan Mulder enFons Peters. Op de baan werden de verrrichtin- gen gefilmd van de zusjes Verlaan. Vier kirtderen, die allemaal de kunstschaatssport beoefenen, en daarin zowel op nationaal als inter nationaal gebied al vele successen hebben geboekt. Twee zusjes heb ben al eens aan de Europese kam pioenschappen deelgenomen. De Leidse beelden zullen op 30 de cember worden uitgezonden. Het programma komt op Nederland II en duurt van 22.05 tot 22.35 uur. Vanavond wordt op de ijsbaan aan de Vondellaan een „ijsfeest" geor ganiseerd in samenwerking met het Leidsch Dagblad. Aan dat feest wordt onder meer meegewerkt door commentator Barend Ba- rendse, Feyenoord-speler Nico ADVERTENTIE CASSETTES Ruime keuze in de beste merken. Wij brengen U als speciale aanbieding. 6-delig, 40 stuks, Messen Bol. heft gesmeed lemmet edelstaal (zilverglans) 375. 6 taartvorkjes 6 theelepels 2 vleesvorkjes 1 gebakschep 1 suikerschep 1 sla-couvert v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Overweg gestremd - Gistermiddag heeft de politie gedurende een uur toezicht gehouden op de spoorwegovergang aan het eind van de Heren straat De spoorbomen van deze installatie waren van kwart voor twee tot kwart voor drie buiten werking door een technisch mankement in een relaiskast langs de lijn Leiden-Alphen. De NS heeft het mankement aan de AHOB-installatie herstelt. TON MENKEN IJSBAAN AANVANG 19.00 UUR MET MEDEWERKING VAN: BAREND BARENDSE LEIDSCH DAGBLAD KERSTMAN NICO JANSEN (Feyenoord) CEES JANSMA (Studio Sport) en vele anderen Toegangsprijs met Leidsch Dagblad-reductiebon slechts ƒ2.-

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3