Winkelcentrum in v. Leeuwenpark Lhe/Gfee agenda BenW Leiderdorp willen wandelpromenade in Hoofdstraat "Rijkssteun voor aanpak oude kern De Hoofdstraat. Benw huidige gemeentehuis tot n Leiderdorp hebben plannen 1 i de N. H. Kerk. rt wandelpromenade die moet lopen vanaf hel Het Van Leeuwenpark. Als de plannen vanB&W van Leiderdorp doorgaan verrijst hier straks een bescheiden winkelcentrum met daar bovenop en eromheen woningbouw, die de huidige woningen moeten vervangen. LEIDERDORP - Een winkel centrum op de plaats van het huidige Van Leeuwenpark en een promenade vanaf de N.H. Kerk tot aan het huidige ge meentehuis. Dat zijn de plan nen die B en W van Leider dorp koesteren voor de oude kern van het dorp. Uit uitla tingen van mevrouw I.J. Gehner-Ellenberger (WD), J. Tieken (KVP) en wethou der C. Gordijn (PCG) kan worden geconcludeerd dat de meerderheid van de raad zich bij deze plannen aansluit. De huidige woningbouw aan het Van Leeuwenpark, een complex van vooroorlogse woningen, heeft lange tijd voor renovatie op de nomina tie gestaan. Dit bleek echter geen haalbare kaart te zijn omdat het goedkoopste ver- nieuwbouwplan 85.000 gul den bleek te kosten. De plannen voor het Van Leeuwenpark, die overigens al van 1974 dateren, voorzien in de bouw van een beschei den winkelcentrum met daarop en daarbij woningen. "Men moet zich daarbij geen Winkelhof-achtige voorstel lingen maken. Het gaat hier om een centrum met voorzie ningen op wijkniveau," aldus wethouder C. Gordijn in een commentaar op de plannen die in studie zijn bij de Kamer van Koophandel. De KvK zal in januari een uit spraak over het plan doen, maar nu al is bekend dat men positief denkt over een win kelcentrum op die plaats. B en W van Leiderdorp spelen verder met de gedachte om van het voorste gedeelte van de Hoofdstraat een wandel promenade te maken. Deze zou moeten beginnen bü het huidige gemeentehuis en aan moeten sluiten op het pleintje dat B en W rond de N.H. kerk willen Realiseren. De plannen zijn inmiddels in studie bij de dienst gemeentewerken van Leiderdorp. De plannen voor de wandel- promenade houden onder meer in dat sierbestrating wordt aangelegd, met aange past groen en verlichting. B en W sluiten de mogelijkheid van een luifel voorlopig nog niet uit. Overigens betekenen de plan nen voor de wandelprome nade nog niet dat er al een be slissing is genomen over de toekomstige functie van het gemeentehuis, dat in 1978 leeg komt wanneer de ge meente Leiderdorp zijn nieuwe behuizing in Winkel hof betrekt. De bewoners van het Van Leeuwenpark en de Hoofd straat zijn nog niet op de hoogte van de plannen, die op z'n vroegst in januari aan de orde komen. Dan pas zullen de plannen en het bijbeho rende advies van de KvK in de commissies financiën en middenstandszaken komen. DONDERDAG 16 DECEMBER 1976 Donderdag V.d. Valkbouwmanweg 236, Leiderdorp, Bijbelstudie en gesprekskring Baptis tengemeente, 8 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur Pieterskerkhof 4, Architektenburo, gra tis advies. 8-9 uur nam., tel. 141217. 't Breehuys, Breestraat 19, Repelstee, 7.30-10 uur nam.: keramiekkursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep, 8-10 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, creagroep, foto grafie, 8-10 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, druk- puntmassage, jazzballet, biologisch tuinieren, fotograferen, schilderen en tekenen. Go, alle groepen vanaf 8 uur Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café-avond, 9-12 uur nam. Welfare-lokaal, Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten spreekuur Alg. Ned. In- validenbond, 7-8 uur nam., tel. 01717- 3309. 3e Binnenvestgracht, kantine Clds en Leembruggen, ruilavond philatelica, 7.30 uur nam. Stadhuis, gemeenteraad, 2.00 en 7.00 uur Dienstencentrum, Van Hogendorp- straat vergadering wijkcollectief Plan Noord, 8 uur nam. De Burcht, Warmond, jaarvergadering Warmondse toneel- en muziekvereni ging, 8 uur nam. Gemeentehuis Oegstgeest, gemeente raad, 8 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, Major Road Theatre Company met "Christop her Columbus" van Michel de Ghelder- ode, 8.15 uur nam. Leidse Schouwburg. 'n Avondje Fun- house", 8.15 uur nam. CAFÉ 'T Gerecht. Lokhorststraat 19, op treden van de groep van Dolf Del Prado, Draad over fietspad: meisje valt van brommer LEIDEN - De 16-jarige Ilonka Veltman uit de Merenwijk is gis termiddag de dupe geworden van een gevaarlijke kwajongens streek. Het meisje reed met haar brom mer over het fietspad naast de Condorhorst, toen ze te laat op merkte dat er op ongeveer ander halve meter hoogte een dikke elec- triciteitsdraad was gespannen. Ze kreeg de draag tegen haar keel en viel hierdoor van haar brom mer. Het meisje krabbelde over eind en merkte thuis pas dat haar keel enigszins ontveld en opgezet was. Op advies van de EHD heeft ze zich later voor onderzoek naar het Academisch Ziekenhuis bege ven. De politie heeft het sterke vermoeden dat kwajongens de draad over het fietspad hebben gespannen. Ze zijn tot nog toe ech ter onbekend gebleven. LEIDEN - Aan de Universiteit van Amsterdam is J. J. M. de Rid der (31) uit Zoeterwoude gisteren gepromoveerd tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen. Voorzitter middenstand Leiderdorp LEIDERDORP - De uit Amsterdam afkomstige ESS. is gisteravond levensgevaarlijk gewond geraakt bij een ongeval op rijksweg 4. Met waar schijnlijk hoge snelheid wilde hij de voor hem rijdende Volvo van J. ter B. inhalen. Daarbij zou hij niet genoeg naar links zijn gegaan, zodat de rechtervoorkant van zijn Opel de linkerachterkant van de voor hem in de richting Amsterdam rijdende Volvo raakte. De Opel sloeg over de kop en kwam tegen de vangrail in de middenberm terecht. De bestuurder werd zeer zwaar gewond aan zijn wervelkolom. De Volvo werd zwaar bescha digd maar de bestuurder bleef ongedeerd. Het ongeval vond kwart over negen plaats; hoewel de toestand van ESS. om 11 uur gisternacht kritiek was, is hij nu weer iets beter LEIDEN - De cabaretgroep Sof-o-klets treedt morgenavond op in jongerencentrum 't Breehuys (Breestraat 19). De groep brengt het programma "Uit ben je". Sof-o-klets won in '73 op het jaar lijkse Camarettenfestival, georga niseerd door het Delftse Studenten Cabaret, de prijs voor de grootste theaterpersoonlijkheid. Het optre den begint om negen uur. LEIDERDORP - Voorzitter Min- née van de Leiderdorpse Midden standsvereniging heeft gisteravond in de commissie middenstandsza ken gepleit voor overheidssteun bij de herstructureringsplannen voor de oude kern van Leiderdorp. Wat in het oude centrum noodzake lijk is", zo meent Minnée, "Is con centratie van de winkelvoorzienin gen en uitbreidingsmogelijkheden voor de individuele winkels. Veel winkeliers in het oude dorp kam pen met ruimtegebrek." Minnée, die meende dat er niet meer te lang gewacht moest wor den met het maken van plannen, wilde graag weten wat er straks met de leegkomende gemeentelijke ge bouwen gaat gebeuren. Mevrouw I. J. Gehner-Ellenberger vroeg om de instelling van een werkgroep die zich bezig zou kun nen houden met het inhoudelijk karakter van de herstructurering van de oude kern. KVP-er Tieken drong ook aan op spoed. Evenals mevrouw Gehner zag hij weinig heil in overheids steun en pleitte ervoor de zaak des noods in handen van een projec tontwikkelaar te geven. Wethouder Gordijn zei zich bewust te zijn van de problemen die in de oude kern spelen, maar meende wel dat de problematiek uit een wat bredere hoek dan alleen vanuit middenstands-standpunt moet worden bekeken. Hij wees er onder meer op dat er wel grote winkel voorzieningen opgezet kunnen worden, maar dat de oude kern nauwelijks parkeergelegenheid biedt. Diefstal van geld en koffie LEIDEN - Uit een magazijn aan het Noordeinde zijn in de nacht van dinsdag op woensdag 21 dozen met koffie ontvreemd. De gestolen kof fie heeft een verkoopwaarde van 2200,-. De gedupeerde is een handelaar uit Leidschendam. Men is het magazijn binnengekomen door forcering van een deur. Bij een inbraak in het garagebedrijf Gorris aan de Hoge Rijndijk zijn enkele geldkistjes met in totaal een bedrag van bijna 1600,- buitge maakt. Er vèrd wenen ook twee cas setterecorders. Ook in dit geval heeft men 's-nachts een deur gefor ceerd. KERST 1 Het is bijna zover, vrienden, de kerstdagen naderen. Mensen zeulen met kerstbomen - al of niet met kluit - en stapels bal len, etenswaren en alcoholica. Het wordt een feestelijk geheel. Veel te doen ook, zo op en rond de kerstdagen. KERST 2 Zo is er de vijfde Meerburg Kerstcross Prestatieloop Wan deltocht. Een wijdse naam voor een sportief gebeuren. Start en finish zijn op het terrein van de voetbalvereniging Meerburg in Zoeterwoude. De afstand be draagt circa vijf kilometer, het parcours leidt door het Zoeter- woudse polderland. Er zyn ere- linten, waardebonnen, een wis selbeker en voetbalschoenen te winnen. Hard lopen dus, vrien den, daar blijft men in deze tijd bovendien warm bij. Deelne- mingskosten drie gulden per persoon, inschrijven één uur voor aanvang van de prestatie loop en die start is om 14,00 uur. KERST 3 Na dit tussenkopje gaan we nog even door met de voetbalver eniging Meerburg; die vrijda gavond ook een kerst- klaverjastoernooi organiseert. Daar valt vlees te winnen en dat is in deze dure tijden natuurlijk nooit weg. Het gebeurt allemaal KERST 4 Het jongerencentrum Sjelter uit Leiderdorp organiseert op en rond de kerstdagen een reeks gebeurtenissen. In haar eigen onderkomen aan de Heemraadlaan is er woensdag 22 december van 13.00 tot 17.30 en van 18.30 tot 22.00 uur gele genheid tot het maken van kerststukjes en -versieringen. Die middag is er voor kinderen een tafeltenniswedstrijd. Voor ouderen is er 's avonds zo'n zelfde evenement. Met uitzon dering van het tafeltennis wor den dezelfde mogelijkheden nogmaals geboden op 23 de cember, wanneer het centrum op dezelfde tijden geopend is. KERST 5 Op 26 december is het jonge rencentrum tussen 13.00 en 17.30 uur én 18.30 en 22.00 uur open, dan kan men er tafelte- nissen, schaken, kerstversie ring maken en musiceren. Op 27 december zijn de openingstij den van 13.00 tot 17.30 en van 20.00 tot 23.00 uur. Dan is er dis co, volksdansen, en worden al lerlei spelletjes georganiseerd. KERST 6 Hetzelfde centrum organiseert in de Scheppingskerk ook nog i aantal activiteiten. Op 24 december kan men daar van 14.00 tot 18.00 en van 23.00 tot 3.00 uur tafeltennissen, volks dansen en naar films kijken. Op 25 december zijn de openings tijden 14.00 tot 18.00 uur, 19.00 tot 22.00 uur en 23.00 tot 3.00 uur. Dan is er schaken, film, emailleren, kleien, sjoelen, ta feltennis, weven en dergelijke. Op 26 december kan men van 14.00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 21.30 uur terecht. Dan zyn er dezelfde activiteiten als de dag ervoor. Het gebeuren wordt af gesloten met een musical en community-singing. KERST 7 Tenslotte is er dan de werk groep Terre des Hommes Lei den en omstreken die een kerstmarkt organiseert. Dat ge beurt op 18 december in De Waag. De markt is die dag van 9.00 tot 17.00 uur geopend. Er zijn, naast allerlei kleine artike len, zaken uit de derde wereld te koop en verder is er een rom melmarkt. DUIVEN Dan zijn er natuurlijk ook nog allerlei zaken die volstrekt niets met Kerst te maken hebben. Zo organiseert de postduivenvere niging De Rijnklievers op 18 en 19 december een tentoonstel ling in de kantine van de Touw- fabrieken aan de Zijldijk in Leidèrdorp. De tentoonstelling, waar zo'n 250 postduiven te zien zullen zijn, is op 18 december van 19.30 tot 21.00 uur en op 19 december van 10.30 tot 17.30 uur geopend. De laatste middag is er een tombola. PAARDEN Dan zijn wij U nog de uitslag schuldig van de onderlinge wedstrijd van jeugdige ruiters van de Voorschotense manége Van Zeist. De A-dressuur werd gewonnen door Wilma Delfos, de Prix Caprilli eveneens door Wilma Delfos en Wilma Laury. POLITIEK 1 De bordjes bij de PvdA- Oegstgeest zijn verhangen. Er is een nieuw bestuur, dat er nu als volgt uitziet: voorzitter me vrouw E. M. A. Kist- Stokhuyzen, vice-voorzitter J. Cohen, secretaris A. W. Brink, penningmeester mevrouw E. A. van der Horst-Loen, leden mej. M. v. d. Bor, A. Kampenhouten A. J. W. M. F. Kohlbeck. Con tactpersoon voor de Rooie Vrouwen is mej. v. d. Bor. POLITIEK 2 Aanstaande zaterdag staat de PPR met een handkar op de Haarlemmerstraat om informa tie te geven over kernenergie. De kar staat er van 10.00 tot 16.00 uur ter hoogte van de HEMA. MUZIEK 1 In café 't Gerecht aan de Lok horststraat treedt morgena vond de groep van Dolf Del- prado op. Deze bestaat uit Frits Katee (sax), Han Meyer (piano), Henk Rijnberg (drums) en Dolf zelf (bas). MUZIEK 2 In het Leids Vrijetijdscentrum wordt vrijdagavond een wes ternavond gehouden, waar on dermeer het Sedalia Flower Ragtime orkest uit Amsterdam optreedt. De aanvang is 20.00 RUILBEURS De vereniging De Verzamelaar afdeling Den Haag en omstre ken organiseert op 18 december een grote ruilbeurs in het Anto- nius Clubhuis aan de Mare in Leiden. Iedere verzamelaar is daar van 10.00 tot 17.00 uur van harte welkom. VOLKSDANSEN In sporthal De Vliethorst in Voorschoten wordt, zondag morgen een volksdansochtend georganiseerd. Gert-Jan Sik- kens heeft daarvan de leiding. Het begint allemaal om 10.00 VERGADERING Vanavond vergadert de War mondse toneel- en muziekver eniging St. Matthias. Dat speelt zich af in De Burcht, waar on dermeer het beleid van het afge lopen jaar aan de orde zal ko men. Ongetwijfeld zal er ook wel een woordje gesproken worden over het gebrek aan ac commodatie voor verenigingen in Warmond. Aanvang 20.00 CABARET Op 18 december organiseert de Stichting Jeugd- en Jongeren werk Oegstgeest een cabaret avond, waar de groep Total Loss optreedt. In het voorpro gramma zingt Gert Ouwersloot, die zichzelf daarbij op gitaar begeleidt. Aanvang 20.00 uur. TAFELTENNIS Nog eentje, en dan houden we op. De Zoeterwoudse tafelten nisvereniging PIT'54 is goed voor de dag gekomen op het toernooi dat De Treffers uit Roelofarendsveen gisteren or ganiseerden. Marijke Olts- hoorn, Loek Noordman, Ben de Boer en Sjaak den Eisen legden er beslag op diverse eerste plaatsen. Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 10 tot 17 december, door. Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek Van Breest Smal- lenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek Noord-Hofland, Thor- beckeweg 3, Voorschoten, tel. 071-762877; Oegstgeestse Apotheek, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 153274. Maatschappelijk Werk dagelijks 14.00-15.00 Maandag en dinsdag 19.00-20.00 ir, telefoon 142144. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Leidse Rechtswinkèl Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en dp. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Advocaten spreekuur Dienstencentrum Weduwen en weduw naars telefoon 123235. Moeders voor Moeders Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en'lang- durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1 Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,70 Jaarabonnement per post 219,10 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. By automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2