'Moddervet' punt voor UYS Attractief topduel op Noord LFC tegen VCS door nijpend gebrek aan schotvaardigheid niet verder dan 1-1 Leidse ploeg blijft overeind in barre glijpartij bij CVV: 0-0 Roodenburg-Neptunus 0-0 Derby-zege Quick Boys Matig duel tussen RKAW en LDWS Remise Teylingen: 1-1 MAANDAG 13 DECEMBER 1976 PAGINA 11 ROTTERDAM - CW-UVS mocht dan tens lotte een rechtvaardig gelijkspel van 6-0 heb ben opgeverd, toch moest er na de barre glij partij in Rotterdam stevig worden gerekend in termen van winst en verlies. Door de Leidse hoofdklasser, die het moddervette punt met boekingen voor Filippo en Zand bergen had moeten betalen en meer nog door de Rotterdammers. CW immers ervoer de 0-0 op eigen terrein niet alleen als een verlies- punt; de club bleef ook achter met een vrijwel geheel verwoest veld dat een dure opknap beurt zal dienen te ondergaan voor het weer bespeelbaar is. Trainer André Corveleyn wond er dan ook geen doekjes om. „Belachelijkdat de scheids rechter deze wedstrijd heeft laten doorgaan. Niet alleen voor het veld, maar ook voor de jongens. Dit was nog gevaarlijk ook. Maar ik begrijp het welVanmorgen om acht; uur lag het er nog redelijk bij, dus de consul keurde het goed. Daarna ging het regenen, maar dan wordt het aan een scheidsrechter overgelaten. En zo'n man is helemaal uit Til burg gekomen, dus die denkt ook: spelen, als het even kan. Het heeft de club minstens 1000 toeschouwers gescheeld en hij zou nu eens moeten omkijken naar het veld. Nee, dan hebben die jongens van UVS het beter gehad. Die hebben gekregen waarvoof ze gekomen zijn en hun veld is goed gebleven UVS dus de grote winnaar van de bizarre modderdans in Rotterdam? Afgezien van de officiële waarschuwingen voor Filippo en Zandbergen kon dat wel gesteld worden, maar dan op een andere manier dan Corve leyn het had voorgesteld. UVS kon zich veel meer de morele winnaar voelen door de ma nier waarop het team zich had gepresenteerd onder de voor echt voetbal onmogelijke om standigheden. Zelfs op het onbegaanbare CW-terrein wilde de Désar-elf de tegen Elin- kwijk ingeslagen weg niet verlaten. Het bete kende dat er een fris en open Leids spelletje in de modder gedeponeerd werd, waarbij het regelmatige opkomen van voorstopper Henskens of laatste man Filippo de aanval lende bedoelingen onderstreepte. UVS was dan ook niet voor één punt naar Rotterdam getogen, maar gokte duidelijk op de volle winst. Die opzet werkte er aan mee dat het duel, dat vooraf als voetbalpartij tot mislukken gedoemd leek, nog een zeer rede lijke amusementswaarde kreeg. Zeker in de eerste helft toen de Leidse ploeg de partner lang verraste maar door de open speelwijze incidenteel ook bijna verrast werd. Zo liet Jan Verver de Rotterdamse verdedi ging Kros eenmaal bijna in eigen doel koppen en maakte centrumspits Van der Heiden bijna gebruik van het feit dat voorstopper Verhagen met zijn forse gestalte maar heel moeilijk uit de. voeten kwam. In het vrije veld op weg naar doelman Cam- pen, verslikte ook Van der Heiden zich echter in de gesteldheid van het terrein. Aan de zuigkracht van de modder lag het waarschijn lijk ook dat Arie Lagendijk (overigens met Van Seggelen erg sterk) vlak voor het eigen doel over de bal heenmaaide, waardoor C W-spits Polderman een unieke kans op 1-0 kreeg. Hij mikte nog op de lat, de geschorste Paul van Goozen opgeroepen Piet van Putten ook die score rechttrok. De invaller die zich in samenwerking met Van der Heiden vrjj had gespeeld, stuurde de bal vanuit fraaie positie nog voor het jdoel langs. Die mogelijkheden, gevoegd bij een aantal kleinere kansjes, spectaculaire glijpartijen en vreemde balcapriolen, maakten van het eer ste deel van het treffen een zeer redelijk kijk spel. Toen de 22 zich in de pauze in schone kledij hadden gehuld, werd het modderen. Op het inmiddels nog slechter geworden ter rein, wilde geen bal meer doorrollen en was tenslotte helemaal geen combinatie meer mogelijk. Echte kansen bleven dan ook uit het was alleen nog vuil werk dat opgeknapt diende te worden. Ook dat deed UVS be kwaam, vandaar dat het team behalve het punt, ook de lof van André Corveleyn meek reeg. „Vergeleken met het begin van dit sei zoen, viel UVS me bijzonder mee". PAUL DE TOMBE LEIDEN - Eigenlijk had Roodenburg pech. Geen geluk in die zin, dat de Leidenaars, op weg naar hun beste seizoen prestatie tot nu toe, juist koploper Neptunus op hen weg vonden. Direct gevolg was, dat de équipe van Versteegh, die kwalitatief mindere wedstrijden wél in winst had om gezet, nu genoegen moest nemen met een doelpuntloos gelijkspel. Indirect gevolg was, dat de toe schouwers uiterst tevreden over het gebodene huiswaarts konden keren. De stelling kan ook omge keerd worden, was ook toepasbaar op Neptunus. Want de Rotter damse koploper had even zo goed het ongeluk, zelf in goede vorm verkerend en op weg naar een 'vaste aanstelling' als lijstaanvoer der omdat Wilhelmus en Olypmpia verloren, juist een optimaal voet- LEIDEN - In de regionale jeugd- competitie werd het afgelopen weekeinde de Katwijkse derby Quick Boys-Katwijk gespeeld. Het duel eindigde in een ruime over winning voor Quick Boys: 3-0. De wedstrijd Hermes DVS-UVS werd afgelast Quick Boys-Katwijk 3-0 - Een verdiende overwinning van Quick Boys, dat zich een geroutineerde ploeg toonde dan Katwijk. Katwijk liet zich nogal eens intimideren door scheidsrechterlijke dwalin gen en kwam daardoor vaak in on nodige moeilijkheden (Alfred van der Plas kreeg een officiële waar schuwing). Quick Boys daarente gen hield het hoofd koel. Probeerde met goede combinaties de Katwijk-verdediging tot overgave te dwingen. Via een vrije trap van Arie Schaap lukte dat ook. In de tweede helft was Quick Boys de be tere ploeg en Kees van Rooyen liet dat middels twee doelpunten in de stand tot uitdrukking brengen (3-0). Katwijk kreeg hierna nog wel enkele scoringsmogelijkheden (Jaap van Duyn), maar Quick Boys-doelman Theo Guyt liet zich echter niet Blauw Zwart blijft winnen VOORBURG - Wilhelmus en Blauw Zwart leverden een aan trekkelijk duel af in Voorburg, waar Blauw Zwart met 2-1 won. Ren v. d. Ham werd met twee on houdbare treffers de grote man bij de Wassenaarders, die in de eerste helft op 0-1 kwamen. Winkster ver zorgde tien minuten na de rust de Voorburgse gelijkmaker. Tien mi nuten later knalde v. d. Ham na een actie van Hoogenboom de winst voor Blauw Zwart binnen. Pim Westgeest groeide tijdens het slo- toffensief van Wilhelmus uit tot Blauw Zwarts uitblinker. De verdienstelijk debuterende Aad la Lau mist dé kans v ger Rob Sauer. i de wedstrijd. Zijn schot ketst af op vleugelverdedi- LEIDSCHENDAM - Wie gedacht had, dat het staartduel in de tweede klasse tussen RKAW en LDWS een dosis spanning en sensatie met zich mee zou brengen kwam bedrogen uit. In de negentig beschikbare speel minuten kon zo wel de thuisclub als LDWS geen seconde imponeren. De 0-0 eindstand was dan ook terecht. Geen van beide ploegen verdiende Goed voetbal was ook eigenlijk niet te verwachten. De belangen die op het spel stonden waren daarvoor te groot. Immers, een overwinning van RKAW zou de ploeg van Herbert Zuma zo vlak voor de winterstop erg slecht uitkomen. Weliswaar hebben de Leidenaars enkele wedstrijden minder gespeeld, afzakken naar de onderste regionen zou het zelfvertrou wen bepaald niet ten goede komen. RKAW heeft het nog steeds moeilijk met zichzelf en manouvreert daarom uiterst voorzichtig. Risico durven de Leidschendammers nauwelijks te nemen, punt voor punt trachten zij van de onderste plaats weg te komen. Al na enkele minuten was het duidelijk, dat beide téams in ieder geval één punt aan deze wedstrijd wilden overhouden. RKAW en LDWS weiger den het initiatief te nemen en zodoende ontstond er op de soppige grasmat (scheidsrechter Achterberg lastte vooraf nog een extra-keuring in) een oninteressante partij voetbal. LDWS technisch iets beter, maar aanvallend onmachtig, mede omdat de disciplinair geschorste Pinas pas na de rust mocht meedoen. RKAW maakte helemaal niets klaar. Slechts één ge vaarlijk Leids moment toen Paul Wetselaar inknalde. Doelman Van der Meer stopte de inzet bekwaam. In de tweede helft werd het spel niet beter. Pinas, in het veld gekomen voor Van Haastrecht, kon het in zijn eentje ook niet klaren tegen een overmacht aan RKAWers. Aan de andere kant kwamen de rommelig spelende Leidschendammers er ook niet door, zo dat dit matige duel in 0-0 eindigde. ROB ONDERWATER POELDIJK - Als Teylingen in Poeldijk tegen Verburch iets uitgekiender had gespeeld dan had er meer ingezeten dan een 1-1 gelijkspel. Toch keek trainer Koster niet ontevreden terug op het duel, waarin Teylingen vier minuten na de hervatting de leiding nam. Piet Hoogervorst leverde de bal toen op maat af aan invaller Aat Witteman, die doelman Van Leeuwen beheerst het nakijken gaf. Die 0-1 had in het kwartier dat volgde gezel schap kunnen krijgen van een tweede treffer, als Peter van Rijn, Peter v.d. Vlugt en Wil v. d. Krogt als opkomende rechtervleugelverdediger vaak verwarring stichtend in de Verburch-defensie) wat nauwkeuriger hadden gemikt. De tweede goal bleef echter uit, waardoor Verburch toch nog kreeg waarop het gezien het spelbeeld recht op had. De ploeg uit Poeldijk speelde vooral voor rust beter voetbal ("Al liepen wij te veel met de bal, en dat moet je op zo'n zwaar veld natuurlijk niet doen" oordeelde trainer Hup) maar vond in Teylingen-aanvoerder Boekei en doelman Paul v. d. Zwaan te grote hinderpalen op de weg naar succes. In die aantrekkelijke eerste helft liet echter ook Teylingen zich niet onbe tuigd, zodat de spanning vaak te snijden was. In de 75e minuut verdween de gelijkmaker toch achter doelman v. d. Zwaan. Van Staveren schoot de bal bij een vrije trap langs de slecht georganiseerde Tey ling en-muur en Wim-Jan Jansen maakte het karwei af: 1-1Koster: "Een duidelijke orga- nisatiefout van onze defensie". Verburch-trainer Hup: "Deze variant had den wij van te voren ingestudeerd. Op kladblaadjes hebben wij deze goal al vaak gemaakt". In het laatste kwartier moest Teylingen terug in de verde diging, die dank zij doelman v. d. Zwaan wist stand te houden. ballend Roodenburg als tegen stander te treffen. Zoals gezegd kwam niet één van de trainers dit maal als grote winnaar uit de bus, maar ging nu eens het publiek met de eer strijken. En zo hoort het in feite. Een verrassend positief gebeuren, het duel tussen Roodenburg en Neptunus. Dat werd zo ervaren door de twee oefenmeesters, men sen die op voorhand toch bepaald niet uitblinken in objectiviteit, want meestal telt voor hen het re sultaat en niet de geleverde presta tie. Maar ook zij toonden zich geïmponeerd en dan vooral wat het spel van de tegenstander aanging. De Geus (Neptunus): "Ik dacht, dat Roodenburg bekend stond om het defensieve spel en de sterke coun ter. Nou, daar heb ik weinig van gemerkt, die jongens zijn me alles meegevallen". En als opmerkelijk puntje voegde hij daaraan toe: "Na tuurlijk vallen wij ook in uitwed strijden aan. Tenslotten sta je aan kop en moet het publiek van de tegenstander dat ook ervaren. Het is je plicht als lijstaanvoerder om wat te laten zien". Versteegh (Roodenburg): "Neptunus is me, in aanvallend opzicht enorm meege vallen. Ik heb ze in de eerste wed strijd tegen LENS gezien en dacht, hier is een degradatiekandidaat aan het werk. Ik had het goed mis toen, dat is me nu wel gebleken"/ Waarderende woorden dus voor de wederzijdse prestaties en dat was terecht. Zelden zullen twee hoog- geklasseerde ploegen zo verwoed op elkaar ingebeukt hebben als juist Roodenburg en Neptunus de den. Met zoveel respect voor elkaar ook, als was de eminente leiding van arbiter Franssen daar niet vreemd aan natuurlijk. Een volko men open wedstrijd derhalve met, behalve goed voetbal, veel specta culaire momenten en wisselende kansen. Met in de eerste helft éen wat technisch vaardiger Neptunus in offensief en na de hervatting een enthousiast en fel Roodenburg in de meer dominerende rolbezetting. De kansen waren dienaangaand en, passend in het wedstrijdbeeld, ge lijkelijk verdeeld. Tegenover de drie reële mogelijkheden van Nep tunus (de beste was voor Hen van der Linden; hij wipte de bal over Van Berge Henegouwen net naast de paal) stonden er vier van Rood enburg, dat het overigens na tien minuten moest stellen zonder Peter Dubbeldeman, die zijn knie ver draaide. Tot tweemaal toe tikte doelman Van Leeuwen afstand- kanjers van de knap spelende Ver- kuylen uit de hoek en graaide hij een kopbal van Aat de Groot fraai van de lijn. De debuterende Aad la Lau kreeg nog de beste kans van de wedstrijd, maar hij treuzelde net te lang met schieten. Geen goals bij Roodenburg - Neptunus. Het werd niet als een gemis ervaren. AD VAN KAAM LISSE - De mentale zwakte van Randstad Sport werd in de wedstrijd tegen Sportclub Lisse duidelijk aan getoond. Desorganisatie vierde lange tijd hoogtij in de Voorschoter defensie. Enerzijds omdat SC Lisse na amper een minuut spelen al op 1-0 was gekomen. Anderzijds doordat de verdediging flink was omgezet vanwege het onbreken van Rinie Vols, die met een spierblessure te kampen heeft. Het duel had een merkwaardig verloop. Lisse nam spoedig de leiding, maar geheel onver wacht scoorde Randstads tops corer Henk v.d. Zwan vlak voor de rustde gelijkmaker. Die meevaller pepte Randstad Sport in de tweede helft even tjes op, maar toen de Lissenaren opnieuw een voorsprong na men, knapte Randstad Sport wederom hopeloos af. Lisse mocht zich echter nog gelukkig prijzen met de beide winstpun ten. Enkele seconden voor tijd raakte Henk v.d. Zwan na een vrije schop nog de paalIn de Randstad-defensie was link sachter Wim Mugge als laatste man neergezet en fungeerde Rob Ipenburg als voorstopper. Zeef Het experiment pakte verkeerd uit. Nadat Harry v.d. Zwet de openingstreffer achter doelman Pothof had gedeponeerd, bleek de Randstadverdediging zo lek als een zeef. Dat SC Lisse de voorsprong niet uitbouwde lag aan eigen onnauwkeurigheid, pech en aan doelman Pothof, die enkele malen fraai redde. Soms combineerde ook Rand stad Sport knap, vooral Jan Hendriksen viel in positieve zin op. Het was echter Henk v.d. Zwan die zijn ploeg vlak voor de pauze naast Lisse kon zetten: 1-1. In de tweede helft wist Lisse de tegenstander vaak in het nauw te drijven, maar Randstad Sport kroop steeds door het oog van de naald. Eén maal vlamde de bal voor het doel van Pothof langs na een schot van Fred Dobbe (invaller voor Wim van Beek) en Hennie van Eeuwijk scoorde een bui tenspeltreffer. Van Eeuwijk bracht de stand even later toch op 2-1 toen de buitenspelval van Randstad Sport te laat dicht klapte. Vlak voor het einde kwam Lisse nog goed weg toen Henk v.d. Zwan de bal na een indirecte vrije trap van Hennie de Kier keihard op de paal knalde. Euvel LFC-VCS 1-1 (0-0) - Het ont breken van een schutter zou LFC nog kunnen opbreken op de weg terug naar de tweede klasse. Ook tegen het Haagse VCS was de ploeg niet in staat het veldoverwicht en de vele daaruit voortvloeiende kansen om te zetten in doelpunten. Dit euvel, waarover trainer Raboen zich terecht zorgen maakt, kostte LFC tot nu toe vijf pun ten. Na de remise tegen VCS moet LFC de koppositie zelfs delen met Scheveningen. Waar de oorzaak gezocht moet wor den is niet vast te stellen. Men kan het pech noemen of een ge brek aan concentratie als het doel van de tegenstander onder vuur wordt genomen. Ook tegen VCS hadden de Kanaries het beste van het spel, dicteer den zij de wedstrijd maar om onverklaarbare redenen bleef het doel van VCS-doelman Doesburg van doorboring ge vrijwaard. Toch scheelde het weinig of LFC had in de eerste helft de leiding genomen. Reeds na een minuut kanlde Teun Hoek de bal hard op de lat en schoot Koos Bekooy het te rugspringende leer over. VCS kwam niet verder dan wat (on gevaarlijke) counters. Gelukstreffers De Hagenaars durfden in hun tegenstoten nooit meer dan Doelman Pothof van Randstad Sport plukt de bal weg voordat Fred Dobbe van SC Lisse gevaarlijk kan worden. Doris v. d. Voort (rechts) hoopt tevergeefs twee man te betrekken. Zoals dan zo vaak gebeurt kan het doelpunt dat tenslotte wordt •gescoord een gelukstreffer worden genoemd. Een vrije schop van René Hols wilder veranderde een VCS- verdediger zodanig van richting dat goalie Doesburg kansloos was: 1-0. LFC begon daarna fel ler te spelen, maar net toen VCS definitief op de knieën leek te gaan, doelpuntte de Haagse ploeg tegen. Rob Groenendijk beoordeelde een schuiver van linksbuiten v.d. Ploeg ver keerd: 1-1. LFC kon niet meer de overtuiging opbrengen om daarna nog iets aan die score te veranderen. Kien Van Nispen-UDO 2-2 (1-0) - UDO presteerde het toch nog een gelijkspel mee naar huis te nemen. Het fel aanvallende Van Nispen produceerde tegen de Oegstgeesternaren twee goals maar moest even zoveel doel punten aan het kien counte rende UDO toestaan. Zo bleef in dit duel de vraag onbeantwoord welke taktiek het meeste succes oplevert het permanent aanval len of het spelen op de counter. Van Nispen kwam in de eerste helft op een 1-0 voorsprong omdat UDO enige tijd nodig had om de juiste wapenen te vinden tegen het fysieke over wicht van Van Nispen. Henk van Maris kopte de bal na een vrije trap ineens achter doel man Cees van Rijn. UDO had toen die goal viel het evenwicht gevonden en kreeg via Cor Strijk twee unieke kansen op een tegentreffer. Na de pauze begon UDO wat feller te spelen Jukbeen Het doelpunt van UDO viel dan ook niet onverwacht. Een voor zet van Frank Twaalfhoven werd ingekopt door Cor Strijk, die daarbij zijn jukbeen brak. Na die eerste gelijkmaker van UDO had de wedstrijd een ge- lij kopgaand. karakter. Een kwartier voor het eindsignaal haalde Jos Witteman naamge noot Henk Witteman van Van Nispen onderuit binnen de lij nen. George van Haasteren be nutte de strafschop: 2-1. UDO verbruikte toen zijn laatste krachten in een alles-of-niets of fensief, dat resultaat opleverde: Jan Zandbergen trof de roos na voorbereidend werk van de voor Cor Strijk ingevallen Frank de Rooy.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11