„Blijven knokken Talent bij Rijnakkoord [L eids agenda 'Een schone droom' Drie nieuwe molens voor molenstichting Yan den Heuvel verbijsterd Deken van Noort verlaat Leiden ZATERDAG 11 DECEMBER 1976 Vrienden van dierenpark over toeristenbelasting: WASSENAAR - "De resultaten, die we eerder dit jaar hebben geboekt met de adoptie-actie zijn een goede graadmeter voor de belangstelling van het publiek. Ook kun je daaraan al zien hoezeer het publiek echt bij het dierenpark betrokken is", aldus Henri Remmers, voorzitter van de stichting Vrienden van het Dieren park Wassenaar. De stichting wil, wanneer aan staande maandag bij de Was- senaarse begrotingsvergader ingen zou blijken dat het me rendeel van de raad er voor stander van is om het dieren park - evenals andere toeris tische attracties - aan te slaan voor de toeristenbelasting, de publieke opinie mobiliseren. „Ik heb nog geen flauw idee op wat voor manier, maar ik ben er van overtuigd dat ik voor het dierenpark, dat vol gend jaar veertig jaar bestaat, zal knokken", meent Rem mers. Op het spel Wat Remmers voornamelijk steekt is het feit dat de ge meente Wassenaar, naar zijn mening, het voortbestaan van het dierenpark regelmatig op het spel zet. „Kijk maar naar de vermakelijkheidsbelas ting. We zijn de enige dieren tuin in Nederland die verma kelijkheidsbelasting betaalt". Remmers meent dat het tijd wordt dat dé gemeente Was senaar een ander beleid gaat voeren en het dierenpark zal aanmerken als een instituut dat bescherming - en geen be lasting - verdient. Hij noemt het plan voor de toe ristenbelasting ondoordacht „Kijk bijvoorbeeld maar eens naar de educatieve waarde van de tuin: We krijgen bij ons in de tuin verschrikkelijk veel scholen, die er een deel van hun biologielessen krijgen." Die belangstelling van de scho len heeft er inmiddels toe ge leid dat de stichting en de die renparkdirectie contact heb ben gezocht met het ministe rie van onderwijs en weten schappen om tot een soort „dierentuin project" te ko men. „We willen een leslokaal maken en materiaal beschik baar stellen om de kinderen daar hun biologie te geven. Verzorgers en de biologen, die in de tuin rondlopen, zou den daar ook daadwerkelijk een deel van het onderwijs kunnen verzorgen". OVERHAAST Gemeentesecretaris Zwartelé van Wassenaar meent dat er - door de directie van het die renpark - nogal overhaast is gereageerd op de discussie rond de invoering van toeris tenbelasting: „Er is over de mogelijkheid van toeristen belasting al eerder gefiloso feerd. De raad heeft er bij de begrotingsbehandelingen van vorig jaar ook al om ge vraagd. Remmers: "Ondoordacht". Dit jaar hebben B en W in de begroting de mogelijkheid geopperd, maar het is niet zo dat we nu zitten te wachten op toeristenbelasting. Het zal ook zeker niet op korte ter mijn worden ingevoerd. Ik begrijp daarom niet waarom de directie van het park nu al heeft gereageerd en met actie gedreigd." Geruchten als zouden B en W de nu gedane - voorzichtige - voorstellen hebben ingetrok ken naar aanleiding van de brief, die de directie van het dierenpark Wassenaar eerder deze week aan het gemeente bestuur schreef, noemde hij onjuist „Er is nog geen daadwerkelijk voorstel, dus wordt er ook nog niets inge trokken. Bovendien is het uiteindelijk toch een beslis sing die de raad neemt." i De Stevenshof jesmolen. LEIDEN/RIJPWETERING - De Rijnlandse Molenstichting heeft een drietal molens aange kocht de Stevenshofjesmolen en de beide Lijkermolens in Rijpwetering. Het gaat om drie gemetselde molens. Uit een opschrift op de molen mag geconcludeerd worden dat de StevenshoQesmolen uit 1802 dateert, alhoewel met de bouw al in 1797 werd begonnen. Dat gebeurde nadat de molen, die daar eerder had gestaan, in brand was geraakt. De War- mondse molenmaker Simon Paddenburg bouwde de r molen, die nu in het bezit v molenstichting is gekomen. Alle drie de molens, waarmee het aantal molens dat de molen stichting beheert op 26 is ge komen, bevinden zich in uitste kende staat. Vooral het metsel werk, aldus een bericht van de Molenstichting, is nog "als Betere verdeling taken oudheidkunde LEIDEN - Instanties die te maken hebben met oudheidkunde zoals de instituten van de universiteiten in ons land, de Rijksdienst voor het Oudheidkundig onderzoek en het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden, willen komen tot oprich ting van een werkgemeenschap binnen het zuiver wetenschappe lijk onderzoek (ZWO). Dit heeft de universiteit te Leiden meegedeeld. Men wil landelijke afspraken ma ken over de plaatsen waar archeo logisch onderzoek zal worden ge daan en de aard van dit onderzoek. Hierover is reeds overleg geweest. Begin volgend jaar wil men op een rijtje gaan zetten welke projecten voor onderzoek in aanmerking komen. Als laatste stap denkt men dan aan het instellen van een werk gemeenschap. Muramatsu- kwintet LEIDERDORP - Het Muramatsu- kwintet geeft niet morgenochtend een concert in 'De Menswording' in Leiderdorp, zoals in de krant van gisteren abusievelijk werd ver meld, maar morgenMIDDAG. Het concert begint om drie uur. LEIDEN - Over de toneel schrijver Arthur Miller (geb. 1915 in New York) is in toneel recensies al ontzettend veel ge schreven. Een ieder kent zijn verbale kwaliteiten van o.a. 'Af ter The Fall', 'The Price' en 'Death of A Salesman'. Miller blijft derhalve hier verder on besproken.' Voor André (Dré) van den Heu vel geldt eigenlijk hetzelfde. Al leen zijn conduite in de 'Vrije Produkties' o.a. 'Het Zeep aard', 'Wie Is Er Bang' en 'Het Hemeldbed') spreekt voor zich. Maar een acteur, die de recen sent tot zijn lievelingsacteurs rekent, verdient meer daneen steriele naamsvermelding. Wat Van de Heuvel gisteravond dramatisch presteerde grenst aan het verbijsterende. In een door spanning striemende dia loog met Marco (Rudolf Dam- sté/vm 'Alles Over Liefde') weet hij een geladenheid op het to neel te brengen, waar de zaal huiveringwekkend in mee moet leven. Eddy Carbone is geen verrader en Marco zal, ten over staan van de hele buurt, zijn ex cuses aanbieden. Carbone springt op Marco af, reeds ver weg van deze aarde omdat zijn nichtje Catherine (Angélique de Boer) door Rodolpho (Hans van der Gragt) van hem is 'wegge trokken'. Die j rukjesknippen- de, hooggestemd zingende Ita liaan heeft hem zijn enige ze kerheid in het leven ontnomen. 'Catherine, verdómme, in jou ziet hij zijn paspoort', vloekt Eddy Carbone. Maar een hau tain spelende Angélique de Boer kruipt in de huid van Ca therine en wil blind zijn; verde digt Beatrice (Kitty Janssen) en Marco. 'Bij de Marinewerf kan heel veel gebeuren in 1*2 blok', heeft Ed die in wanhoop uitgeroepen. Maar Catherine verdedigt alles waarvoor ze heeft leren vech ten: zichzelf, haar vriend en haar tante, die voor Eddy niet naar de kerk mag als Catherine met Rodolpho wil gaan trou wen. Een felle, uiterst geëmo tioneerde Angélique deed Lies beth van Santvoord (he laas?) spoedig vergeten. Vooral de geëmotioneerde dialoog vlak na de pauze met Rodolpho, bij wie zij wanhopig steun zoekt, kent het leven in haar meest primaire uitingsvorm.Kitty Janssen, die Angélique de Boer kende van een televisieopname van 'Klaverweide', waarin Kitty haar moeder speelde, heeft dui delijk oog voor talent. Angéli que lijkt in het stuk steeds meer op Catherine. Maar deze unieke kans, alleen door Van den Heuvel en Kitty Janssen, die samen jarenlange toneelervaring als basis voor het succes van het stuk aandra gen. Joan Remmelts is binnen dit gegeven een onaantastbaar instituut en Paul Rollman zorgt voor een gekruide kwinkslag. Van de Brug Af Gezien: Talent, Toneelervaring en Toewijding. Bert Koekebakker EERSTE STEEN BRANDWEER KAZERNE IN VOORSCHOTEN ZOETERWOUDE - Pastoor J.M. Schalatmann van de Zoeterwoudse Meerburgparochie is door bisschop dr. A.J. Simonis van Rotterdam be noemd tot deken van Leiden. Dr. L.G.A. van Noort, die deze functie nu bekleedt, heeft in verband met het overnemen van een parochie in Rid derkerk zijn functie als deken neergelegd. De functiewisseling wordt 16 december van kracht. Pastoor Schlatmann, die voor de post is voorgedragen door de plaatselijke pastores en de dekanale bestuurscolleges, heeft zijn kandidatuur afhanke lijk gesteld van de voorwaarde, dat hij de dekanale functie mag bekleden binnen een driemanschap, dat samen de verantwoordelijkheid draagt. Hetdekanaal college zal, behalve door Schlatmann, gevormd worden door pater C.A. van Vliet, moderator van het Sint Bonaventure College in Lei den, en kapelaan M.F.P.M. Oomens van de Sint Laurentiusparochie in Voorschoten. Op donderdag 16 december is er tussen 20.00 en 21.30 uur in de pastorie van de Zoeterwoudse Meerburgparochie gelegenheid afscheid te nemen van deken Van Noort. LEIDEN - In de afgelopen nacht is ingebroken in een woning aan de Conradstraat in Leiden. De daders verschaften zich toegang door een gat in de muur te boren en daarna een raam te openen. Uit een van de slaapkamers werd een bedrag van 5000 gulden meegenomen; uit een andere slaapkamer verdwenen sie raden en munten. De 14-jarige Koos van der Geus werd gisteren met hoofdwonden Inbraak: buit 5000 gulden naar het Elisabeth Ziekenhuis ge bracht, nadat hij op het Utrechtse Veer met zijn fiets was gevallen. Het ongeval gebeurde omdat hij een tas tussen de spaken van zijn fiets kreeg. Een 27-jarige Leidse fietser moest naar het ziekenhuis wqrden over gebracht nadat hij op de Herensin gel door een auto was geschept. Een Leidse 48-jarige koopman werd door omstanders klemgere den nadat hij, na het aanrijden van een geparkeerde auto op de Schut terstraat, was doorgereden. De man bleek onder invloed te zijn.. MAANDAG Wijk 25 Oude Herengracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost- en West Haven straat, Dwars Havenstraat, Verver splein, Haven, Havenkade, Kal vermarkt, Kijfgracht, Minne broersgracht, Zuidsingel, Heren gracht, Korte en Lange Lange- straat, Nieuwe Waardstraat, Oos terkerkstraat, Waard kerkplein en steeg, Waardgracht, Oraqjegracht, Kaarsemakerstraat, Looyerstraat, Weverstraat, Vestestraat, Groenes- tegen, Uiterstegracht, Kerksteeg. Wijk 27 Breestraat, Langebrug, Ketelboe- tersteeg, Schoolsteeg, Wolsteeg, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwarskoornbrugsteeg, Maarsman- steeg, Mandemakersteeg, Vrou- wensteeg, Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn, den Burcht, Brucht- steeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Be schuitsteeg, Mariaansteeg, Hoog- landsekerkgracht, Koppehink- steeg, Hooglandskerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn, Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooigracht, St. Pan- crassteeg, van Driessenstraat, Mid delstegracht. WOENSDAG Wijk 24 Zoeterwoudsesingel (van Lam- menschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, T. Siegenbeekstraat, Roodenbur- gerstraat, de Mey van Streefkerk straat, Cobetstraat, de Ridder straat, Thorbeckestraat, Was- straat.de Laat de Kanterstraat, Cronesteinkade, P. J. Blokstraat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat. Wijk 28 Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Bin nenvestgracht, Rijnstraat, Kraaier- straat, 2e en 3e Haverstraat, le 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Leven daal, Oranjeboomstraat, Cathrij- nenstraat, Barbarasteeg, St. Joris- steeg, Koenesteeg, Nieuwe Brug steeg, Wielmakersteeg, Hoge- woerd, Watersteeg, Plantage, Utr. Veer. Veerstraat. DONDERDAG Wijk 32 (Meren- wijk) VRIJDAG Wijk 29 Zijlsingel, Rijnkade, Oosterdwars straat, Munnikenstraat, van Galen straat, Waardstraat, Hermanstraat, Trompstraat, de Ruyterstraat, Evertsenstraat, Heemskerkstraat, Oosterstraat, van Speykstraat, Ko- retenaerstraat, Tasmanstraat, Overriin. VOORSCHOTEN - De officiële eerste steenlegging door burge meester- J. van der Haar voor dé nieuwe Voorschotense brand weerkazerne betekende het verder bouwen aan een "schone droom"- van brandweercommandant Jo Lekkerkerker. Wethouder A. Eveleens bracht in een korte toespraak de laatste ge schiedkundige feiten naar voren ten aanzien van de brandweerka zerne. Er is al heel lang over ge dacht. In augustus 1973 stelde de gemeenteraad een krediet be schikbaar, toch duurde het nog tot eind augustus van dit jaar voordat de eerste spade de grond in kon gaan. Planologische bezwaren, onder andere van de kant van de Stichting Oud en Leefbaar Voorschoten, hebben voor de vertraging gezorgd. Wanneer het allemaal naar wens gaat zal de brandweerkazerne in Wijk 30 Galgewater, Noordeinde en plein, Rembrandtstraat, Oude Varken markt, Sliksteeg, Groenhazen- gracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Groenhoven straat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan van Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vree wijkstraat, Hugo de Groot straat, Bilderdjkstraat. Wijk 31 Kort Rapenburg, Kabeijauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Doelen- gracht, Nonnensteeg, Kolfmaker- steeg, Zegersteeg, 5e Binnenvest gracht, Sterrenwacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Molensteeg, Boisot- kade, Kampersteeg, Conciëntie- straat, Vliet, Douzastraat, St. Ja- cobshof, St. Jacobsgracht, Jan van Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Garenmarkt, Steenschuur, Nieuw- steeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstraat, Gerecht, Lokhorst straat, Zonneveldstraat, Pieters- kerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- daelstraat, Pieterskerkgracht en straat, Pieterskerkhof, Papen- gracht. De eigenlijke kazerne heeft een in houd van 2000 m3, de garage 1400 m3. Het grondoppervlak van de ka zerne is 22x12 meter en van de ga rage 14x20 meter. In het gebouw zijn ruimten voor instructie, verga derruimten en wasgelegenheden. De eerste steenlegging werd on dermeer bijgewoond door het vol- LEIDERDORP - In Leiden zijn wereldtitels accordeon gevallen. In de sfeer daarvan is Drieks Daams opgekomen, leraar nu aan de Mu ziekschool "Rijnakkoord", die in de Leiderdorpse Herv. Kerk het Jaarconcert gaf. Aan volstrekte concerteisen vol deed een mooie klassiek gebouwde Intrada van, Daams zelf, een Trio (samen met twee leerlingen). Een supervirtuose Toccata van O. Schmidt werd door hem vertolkt op 't hoogst niveau. Eenmanswerk boden nog organist Nico de Raad (Toccata en Fuga, Bach), gaaf en overtuigend en -allround- piano- leerling Bernard van Resteren (Schubert, Impromptu). De rest waren ensembles. Maijo- DEN HAAG/WARMOND - Frac tieleider G. Tulp van de War- mondse CDA-fractie is per 1 fe bruari aanstaande benoemd tot hoofdredakteur van het dagblad Het Vaderland. De heer Tulp is vijf tig jaar en heeft een journalistieke carrière achter de rug in verschil lende functies bij regionale dag bladen en vakbladen. Momenteel is Tulp hoofdredacteur van "Het Bouwbedrijf'. Artsen Lelden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waaigenomen door de volgende artsen: Wijkl (Morswegkwar tier, binnenstad tot Gtyring en Groe- noord): H. G. M. Adbers, Noordein- dsplein 2a, tel. 122268; Wijk II (Kooi en Merenwijk): A. van Lyyk, Wasstraat 2a, tel. 122522; Wijk III (Waard, Professo ren wijk en Tuinstad wijk): G. E. J. Pie- terse, Zoeterwoudse Singel 109, tel. 124403; wijk IV (Zuic-West en Haag- wegkwartier): W. Schtllekens, Pagani- nistraat 24, tel. 764035;(van zaterdag 10 tot zondag 8 uur), A. A. ran Rijn, Melisse- tuin 5, tel. 210797 (van zondag 8 tot 24 uur). Leiderdorp - F. O. A M. Kemme, Merel- straat 184a, tel. 893139 (za. en zo. spreek- uurtje van 12.30-13 uu;). Oegstgeest - E. J. Roelants, Frans Hals laan 10, tel. 153747. Voorschoten - C. Meijer, Chopinlaan 16, tel. 2493 (zaterdag); J. Vrijenhoek. S. v. d. Oyelaan 38, tel. 2356 (zondag); S. M. Platteel-de Jongh, tel. $417 (zaterdag en zondag). Apotheken Brandweercommandant Jo Lek kerkerker (links) en burgemeester dr. J. van der Haar bij de eerste steen. tallige college van B. en W. verschil lende raadsleden, de inspecteur van het brandweerwezen Aaldijk en de commandant van de Wasse- naarse brandweer De Graaf, deze laatste in zijn kwaliteit van regionaal-commandant. De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 10 tot 17 december, door Doeza Apotheek Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek Van Breest Smal- lenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek Noord-Hofland, Thor- beckeweg 3, Voorschoten, tel. 071-762877; Oegstgeestse Apotheek, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 153274. zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur vm.-5 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Jeugdhonk, De Zolder, Morsweg 114, Löds^eugdschaaksociëteit (11-15 jaar), Noordeinde 2a, tentoonstelling Kana rievereniging, 10 uur vm.-10 uur nam. Leonardushuis, Haagweg, postduiven- tentoonstelling, 7-11 uur nam. LAK-theater, Levendaal 150, kinder voorstelling "Het betoverde haar" door de mime-speler Moncho, 3 uur nam.; "Fantasie over een droom", programma voor volwassenen door mimi-speler Moncho, 8.15 uur nam. "Leidse Schouwburg, "Van de brug af gezien" van Arthur Miller, 8.15 uur nam. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 uur Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor alleenstaanden en kamerbewoners, 't Breehu; groep Gid nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, trefcentrum werk groep homofilie/COC, 8-11 uur nam. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 2.30 uur nam., tel. 125802. Noordeinde 2a, tentoonstelling Kana rievereniging 10 uur vm.-4 uur nam. Leonardushuis, Haagweg, postduiven- tentoonstelling, 10 uur vm.-7 uur nam. Maandag Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, OPEN HUIS, 2-5 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Troeflcrant, WSW film, recht/onrecht, textiele werkvor men, alle groepen van 8-10 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, tafel tennis, kreatief spel, Go, boetseren, psy- chotronica, anders denken, alle groepen vanaf 8 uur nam. Gemeentehuis Leiderdorp, commissie bestuurszaken, 8 uur nam. Gemeentecentrum, Lijtweg, Oegstgeest, informatieavond over kabel-tv, 8 uur Gemeentehuis Wassenaar, begrotings vergadering, 7.15 uur nam. Stadhuis, begrotingsvérgadering, 2 en 7 Leidse Schouwburg, toneelvereniging Tot Ieders Genoegen met "Beau rivage" van George Batson, 8.15 uur nam. K en O gebouw, Oude Vest 45, cursus over mystiek "Van Eckhart tot Zen", 8 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11J0 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartjer. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin-, stadwijk. Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvang hl lein Hennes had haar flink bezette strijkersgroep strak aan de lijn, zui ver sonoor vooral in deel I van een symfonie van James Hook. De on derwijskwaliteiten spraken ons duidelijke taal in een blazersgroep van leraar Laros en in een piano- violentrio met sonatedelen van De Fesch. Heel het programma bood boeiende muziek. Dit ook in twee blokfluitgroepen o.l.v. de dames V.d. Deijl-Carriére en Verveen-V.d. Laar, in een Susato-danssuite en in een concerto van Telemann (dit kleurig voorzien van cello en harp). KEES VERHOEF Vuurwapen in auto RIJNSBURG - Bij een alconoieun- tröle in Rijnsburg heeft de politie in één van de aangehouden wagens een vuurwapen aangetroffen. Het wapen was eigendom van een man, die samen met zijn vriend van plar was om te gaan stropen. De politie heeft het wapen in beslag genomen en tegen beide heren proces verbaal opgemaakt. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 39,80 per post 57,65 Jaarabonnement 147,7Q Jaarabonnement per post ƒ219,10 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2