Godyla United verplettert LDWS met mn 1 29 Cup-houder Beach club gewipt srnaas jfe| appelsap zlliVer nieuws! 11-0 ^jZufver sST Als je 'n bijna nieuwe auto kunt overnemen van een goeie kennis, is't handig om een geldvoorraadje te hebben! Met 'n NMB Service-krediet.* NMB Topscorers 149 Bal door mijter van Sint; nieuwe sportzaal geopend Koersen Nootdorp SPORT ADVERTENTIE NOORDWIJK - Beach Club, de bekerhouder van de Northgo- cup, heeft dit seizoen de voor ronde van het Noordwijkse zaalvoetbaltoernooi niet over leefd. Rolly Golf/'t Stippie klopte Beach Club gistera vond met 7-4. Wel nam Beach Club door Kees v. d. Niet nog een 1-0 voorsprong, maar Jan v. d. Lippe (2x) en Dick Heems kerk brachten de stand bij de rust in het voordeel van Rolly Golf: 1-3. Na de rust werd doelman v. d. Voorn, die niet op dreef was, nog vier keer ge klopt. Hans Westgeest nam er drie voor zijn rekening, Jos Al- bers scoorde de vierde. John van Exter, Kees v. d. Niet en Piet Albers scoorden voor Beach Club. Eindstand 4-7. De Rotterdamse sportpers klopte LEHO-sport met 11-0. Arie v. d. Sluis nam vijf goals voor zijn rekening. Jan Bruis doelpuntte drie maal. De an dere Rotterdamse goals waren van de voeten van Cees Jans- ma, Cor Bron en Dik v. d. Bar ber. Old Stars uit Den Haag ver sloeg Van Zeist: 3-7. Halver wege leidde Old Stars door doelpunten van Leen de Graaf (3), Guus Haak en Theo v. d. Burch reeds met 5-1. Jan Lam- boo scoorde het tegendoel punt. Na rust scoorden Theo Luxen en Theo van Zeist nog maals tegen, Leen de Graaf en Hans Dorjee brachten de stand op 3-7. FC Faasse won met 0-3 van Cleyn Duin. Na de treffers van Huig Schaap (0-2) werd Cleyn Duin overspeeld. Sjoerd Boot en de 15-jarige Jos Smits vel den het vonnis. Jan van Dijk scoorde nogmaals tegen: 6-3. da S ZtUV öeocrst sinaasappelsap van menken- landbouw HOOFDKLASSE Godyla Utd.-LDWS 11-0: Van Ge- rven de J.-Zwaanvogels 2-3; Swift/'t W.-Oegstgeest 2-2; De Te- gelhandel-v. d. Plas 3-1. Swift/'t W. V. Gerven Godyla Utd. Zwaanv. Tegelh. LDWS 1 2 15-13 9 0 3 21-22 8 1 1 25- 9 7 1 2 18-14 7 1 3 14-18 7 0 4 15-29 6 1 3 19-14 5 Bmwv.d. P. 7 115 18-26 3 EERSTE KLASSE: Wernink-Lis- ser Boys 2-3; Roodenburg-VNA 5-3; 2A: Rijnsb. Boys-VNA5-3; 2B: LFC-Taveerne Boys 8-3; LISC-Katwijk 3-2; 3A: Gazelle-FC Modern 9-2; Unitas-SLF -1 3E: Leidsch Dagblad-FC Duynstee 4-3; SC Teekens-Sierex 10-3; Ul- jee-De Taverne 3-7; RES. I: San Sjardin 2-Tegelhandel 2 2-1; Zwaanvogels 2-Gazelle 2 10-4. 1. Wim de Roo (Swift) 9, 2. H. v.d. Zwet (God.)(t 3)8,3 v.d. Meer (Zw.) (f 2)7, Van Duyn (Zw.) 1)7, 4. v.d. Linden (Teg.) (f 1)6, v.d. Plas (BMW) 6. Zoals alle produkten van menken landbouw uit de beste grondstoffen gemaakt. In dit geval uit de allerfijnste, in de zon gerijpte sinaasappe len. Geen suiker toegevoegd, dus goed voor de slanke lijn. pak mee zo n literpak verse gezondheid tijdelijk rap* itoroinAHoeotAv van voor ivassemar- oud gastel Titelstrijd van gewichtheffers 1977 in Leiden LEIDEN - De Nederlandse kam pioenschappen gewichtheffen 1977 zullen in Leiden worden gehouden. Dit ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de Leidse Kracht sport Vereniging De Spartaan. De titelstrijd wordt gehouden in de universitaire sporthal aan de Was- senaarseweg. De B-klasse komt 3 april aan bod, de A-klasse 14 mei. Atleet Gijsbers geselecteerd LEIDEN - Koen Gijsbers van de Bataven is gekozen in de voorlo pige selectie van tien atleten voor de Europese jeugdkampioen schappen atletiek Voor die strijd, die van 19 tot en met 21 augustus 1977 in Donetzk (Sov) zal plaats vinden, moet Gijsbers zich waar maken op de 400 meter. Als eerste voorbereiding worden op vrijdag 10 en zaterdag 11 december bijeen komsten in Zeist gehouden. TENNIS - De spelers van de Ita liaanse tennisploeg, die moeten aantreden in de finale van de Davi- scup tegen Chili, schijnen in toe nemende mate bereid te zijn deze wedstrijd ook daadwerkelijk in de Chileense hoofdstad te willen spe len. Paolo Bertolucci is reeds in Chili gearriveerd. Corrado Barazut- ti, Antonio Zugarelli en Adriano Panatta hebben hun koffers gepakt om hem te volgen. LEIDEN/LISSp - De zaalvoetbaltopper tussen Van Ge rven de Jong en Zwaanvogels eindigde gisteravond in de Lisser THB-hal in een 3-2 overwinning voor Zwaanvogels. Zwaanvogels kon daardoor nog niet de koppositie van Swift/'t Winkeltje overnemen, omdat de op 3 november gespeelde wedstrijd tussen Zwaanvogels en Godyla United (uitslag 7-5) ongeldig is verklaard daar Zwaanvogels de niet speelgerechtigde Huib de Goey toen opstelde. Swiftl't Winkeltje bereikte door een was afgeketst. Vier minuten voor 2-2 gelijkspel tegen Oegstgeest de het eindsignaal maakte Wim Mes- kers er. na voorbereidingen van Heshusius, nog 3-1 van. Een uitslag, waarmee De Tegelhandel toch iets te veel van het goede kreeg. Van Gerven-Zwaanvogels 2-3 (1-2) - Beide ploegen begonnen de topper met zéér voorzichtig zaal voetbal. Zwaanvogels naderde het doel van Konings tot enkele malen gevaarlijk en Pim v.d. Meer schoot zijn ploeg verdiend naar een 0-1 voorsprong. Van Gerven kwam daarna duidelijk wat meer uit de behoudende stellingen. Van Eeu- wijk scoorde wel. maar kreeg van arbiter v.d. Leek geen voordeelre- gel mee. Toch zorgde Doris v.d. Voort even daarna voor 1-1. na een voorzet van Gerard van Beek. Voor het rustsignaal zette Pim v.d. Meer Zwaanvogels toch weer op 1-2, toen hij bij een vrije trap het enige gaatje in de muur vond. De tweede helft van het treffen was zeer aan- de hoofdklasseranglijst. Godyla United maakte een fikse sprong voorwaarts door LDWS met maar liefst 11-0 te verpletteren. De Tegelhandel klopte v.d. Plas BMW met 3-1 en drukte de Katwijkers daardoor nog vaster op de onderste plaats. Swift/'t W.-Oegstgeest 2-2 (1-0) - Oegstgeest verdiende de remise tegen Swift ten volle. Swift kon het verschil van vier punten dat de ranglijst aangeeft niet waarmaken. Alleen in het eerste kwartier was Swift duidelijk de sterkere ploeg, al kwam het betere combinatiespel van Swift in de score niet tot uit drukking. Al in de eerste minuut miste Wim de Roo een opgelegde kans zijn ploeg naar 1-0 te schieten. Oegstgeest bood in die periode wel aardig tegenspel, maar kon Swift- doelman Wim van As toen nog niet bedreigen. Pas na 20 minuten nam Swift de leiding. Johnnie Jansen trekkelijk. Beide teams creëerden rondde toen een knappe actie met onhoudbare treffer af. Verder liet Oegstgeest, dat in doelman Pauw zijn beste kende, het nadat Jan handvol doelrijpe kansen. Van Gerven buitte de mogelijkheden (Van Eeuwijk, Geerlings) niet uit niet komen, wel schoot Wim de Roo enkele malen op het houtwerk. In de tweede helft was Oegstgeest ge vaarlijker. Dick v.d. Meij zorgde al snel voor 1-1, n zette Swift met Duyn r de derde goal van Zwaanvogels had gezorgd. Zwaanvogels ging de voorsprong vervolgens consolideren en gaf Van Gerven weinig kansen meer weg. Piet Gubler In de allerlaatste seconden hielp schot Zwaanvogel Ruud de Groot Van op 2-1. Gé Perfors produ- Gerven aan de tweede treffer, door ceerde halverwege de tweede helft de verdiende gelijkmaken 2-2. Piet Gubler had daarna de pech dat een harde uithaal de lat boven doelman Pauw raakte. Tegelhandel-v.d. Plas 3-1 (1-0) - Van der Plas had tegen De Tegel handel wel het beste van het spel, speelde veel te traag om de chine voorzet van Hennie van Eeu wijk in eigen doel te werken: 2-3. Godyla Utd.-LDWS 11-0 (6-0) - LDWS kwam in de beginfase van de strijd nog redelijk weg, doordat doelman Wim Visser toen zo'n uit muntende partij speelde. Ook hij kon tenslotte de doelpuntenma- Godyla niet ontregelen. sterke TegelhajideL verdediging te Jan van Sloot en schoot r werking met doelman Van Hars kamp en Theo Godyla al snel de Siem v.d. Linden (bal eerste treffer achter Wim Visser even opwippen, daarna vernieti gend uithalen) een 1-0 voorsprong. Sis Thu Pan schoot even later i Johan Elfering maakte er na acht minuten 2-0 van. Daarna vielen de goals als rijpe appeltjes. Fred Arra- d. Plas op de lat. Hoewel chat, Jan van Slooten, Theo Godyla en Harry v.d. Zwet hadden het pleit al bij de doelwisseling beslecht: v.d. Plas in de eerste helft veel aan de bal was dan De Tegelhandel, duurde het tot in de tweede helft 6-0. Godyla ging na de rust voordat Gert Zwaan (na een soe pele aanval) er 1-1 van kon maken. Enkele minieme kansjes waren daarna voor De Tegelhandel ge noeg om de winst thuis te houden. door. Jos Faas maakte toen Piet Ouwehand voor twee mi nuten naar de kant was gestuurd. Jan van Slooten maakte er na twee voorzetten van Harry v.d. Zwet 8-0 Jan Heshusius raakte bij een snelle en 9-0 van. Uit een voorzet van Jo- uitval het lichaam van doelman han Elfering kopte Harry v.d. Zwet Schaap en zag (en vooral: voelde) 10-0 en Harry v.d. Zwet tenslotte daarna de bal in het lege doel rollen, maakte een eind aan LDWS' mar- nadat het voorwerp op zijn gezicht telgang: 11-0. LEIDEN - Leiden heeft er weer een sportzaal bij, aan het Broekplein in de Merenwijk. Wethouder Tesselaar ver richtte gisteravond de ope ning. De sportzaal zal in de eer ste plaats worden gebruikt voor gymnastieklessen van de lagere scholen (in de Meren wijk). In de avonduren en in de weekends door de Leidse zaalsportclubs. Voordat de openingshandeling werd ver richt, had de Sportstichting voor een aantrekkelijk pro gramma gezorgd, waarin werd getoond, wat sport voor de ge handicapte medemens bete kent. Er werd een basketbalwed strijd tussen de rolstoelteams van Amsterdam en Rotterdam gespeeld (door Rotterdam met 34-25 gewonnen) en een de monstratie tafeltennis tussen het Hazerswoudse talent Be- ttine Vriesekoop en Paralym pisch en Nederlands kam pioene Irene Schmidt (21-9). Sint Nicolaas gaf ook acte de presence en liet zijn knechten van de gymnastiekvereniging onder leiding van hoofdpiet Jelee voor een verrassing zor gen. Daarna was het de beurt aan Dick Tesselaar om de ope ning te verrichten. Hij moest daarvoor een bal in een korf (een grote mijter) van de Goed Heiligman gooien, waardoor enig vuurwerk tot ontsteking kwam. In de ontmoetingsruimte van de sportzaal werd het geheel voortgezet. Piet Biegstraaten (Sint Nicolaas), voorzitter van de Sportstichting, overhan digde Dick Tesselaar de zwarte band, die hij op de nieuwjaarsreceptie van 1974 droeg, als protest tegen het (wan)beleid van de gemeente met betrekking tot de sport. Dick Tesselaar vroeg zich daarbij af of Biegstraten de band niet mee moest nemen naar de KNVB: "Gezien de uit zichtloze situatie daar", en verder: "Je ziet er vandaag ou der en wijzer uit. Aan de bui tenkant zelfs leuk. Toch staan we regelmatig geprikkeld tegenover elkaar. Laten we proberen onze krachten te bundelen ten bate van de sportwereld". ADVERTENTIE NEDERIANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 'n Servicekrediet betekent: doorlopend een geldvoorraadje hebben. U spreekt één keer 'n bedrag af en 'n vaste aflossing per maand. En neemt geld op als u 't nodig hebt. U betaalt alleen r over het opgenomen bedrag. U kunt altijd uw nog niet opgenomen geldvoorraadje opnemen, evenals het reeds afgeloste bedrag. Handbalteam promoveert naar b-groep LISSABON - Het Nederlandse zaalhandbalteam zal volgend jaar in de strijd om het wereldkam pioenschap uitkomen in de b-poule. De ploeg bewerkstelligde die promotie gisternacht door een overwinning van 16-15 op Zwitser land in de voorlaatste wedstrijd van de finalegroep in de c-poule in Lis sabon. De video-opnamen, die des tijds zijn gemaakt van het vierlan- dentoernooi in Zwitserland, zijn bijzonder nuttig geweest. Neder land wist hoe het zijn tegenstander moest bespelen: met lange aanval len en af en toe vertragen. Toch kwamen de Zwitsers in het begin van de belangrijke ontmoe ting met 3-1 voor. Toen echter was het Jo Helwegen, die dank zij drie treffers achtereen zijn ploeg in de goede richting hielp. Nederland kwam op een voorsprong van 6-5 en doelpuntte nog twee keer voor de rust. Na de hervatting ver traagde Nederland het spel. Zwit serland bleef lang bij. Na dertien minuten wisten de Nederlanders echter een beslissende voorsprong te nemen van 15-11. Zwitserland kwam nog terug tot 15-14 en 16-15, waarna er niet meer werd gescoord SKI - De 20-jarige Zweed Ingemar Stenmark heeft gisteren in Aprica een slalomwedstrijd voor de we reldbeker gewonnen. Gustavo Thöni, Piero Gros en Bruno Nöc- kler, allen uit Italië, eindigden als .tweede derde en vierde. NOOTDORP - De uitslagen van de gisteren in Nootdorp .gehouden draverijen zijn: LIENDENPRIJS 2380 m: 1. Olbert D (M. Vergay)3.30.2 1.29.1,2. Omaz- zel T, 3. Natalie van Hovi. Niet ge start: Nuni Regina en Nicole d'Or Winn 2,20, pl 1,40 1,40 2,80, kopp 5,60, trio 53,80. LEUSDENPRIJS 2000 m: 1. Olga Frances (J. G. H. de Jong) 3.01.1 1.30.6, 2. Olten Victory, 3. Orenta. Niet gestart: O Marie. Winn. 1,90, pl 1,30 2,70 1,90, kopp 24,20. LOBITHPRIJS 1680 m: 1. Mexicali Rose (J. S. van Leeuwen) 2.24.4 1.26.0, 2. Nachtegaal K, 3. Ka Anjo. Niet gestart: Karei de Groote. Winn 3,10, pl 2,10 5,20 3,40, kopp 26,30, trio 306,90. LISSEPRIJS 2380 m: 1. Olga Anjo (A. Harmsen) 3.29.1 1.28.6, 2. nosca, 3. Marc Anthony. Winn 4,10, pl 1,70 1,80 4,80, kopp 12,-. LOENENPRIJS Nosca, 2000 M: 1. Jolanda Schans (W. Strooper) 2.52.7 1.26.4,2. Michael Spender, 3. Lester Kandia. Niet gestart: Karei Volann. Winn 3,40, pl 2,20 2,90 7,20, kopp 21,40, trio 769,70. LIMMENPRIJS 2000 M: 1. Nazgul Amabilis (L. van Dooyeweerd) 2.57.5 1.28.8,2. Nectar, 3. Nel Noord- landia Winn 9,60, pl 1,70 1,20 1,70, kopp 8,30. Samen Sterk alleen op kop HAZERSWOUDE - In de eerste klasse van het Leids damdistrict heeft het tweede tiental van Samen Sterk de inhaalpartij tegen RDC II (Rijnsburg) met 12-8 gewonnen en zodoende alles in eigen hand om de titel in deze klasse te veroveren. Met nog twee ronden te spelen staan de Hazerswoudenaren eerste op de ranglijst (8 gesp. 14 pnt), met twee punten voorsprong op Lisse I en drie punten op RDC II. De wedstrijd tegen RD.C II ging be paald niet van een leien dakje. Van weerskanten werd er flink geblun derd, waarbij Samen Sterk vrouwe Fortuna aan zijn zijde wist. Gedetailleerde uitslag: J. Rafiek-J. Zwaan 0-2; H. de Groot-W. Leeuwenburg 2-0: P. van Gorcum-Joh. Kromhout 2-0; M. Bakker-A. van der Mey 2-0; G. Kerkvliet-A. Vletter 0-2; P. Breni- mer-H. Verkuyl 2-0; T. Stolwijk-R. Heemskerk 0-2; H. van Wijk-G. van Delft 2-0; J. Laurier-A. Schoneveld (res) 1-1; G. Timmermans-Jac. van Delft 1-1. Totaal: Samen Sterk II-RDC II 12-8 ADVERTENTIE een miljoen gulden aan prijzen Dat weeft u zelf! Inderdaad, dit prachtige kussen weeft u moeiteloos zelf met het hobby-pakket, dat de Neveda ter beschikking stelt. Het is een genot zo iets moois zelf te maken en u hebt er daaiVia nog vele jaren plezier van. Zo n prijs, daar heb je wat aan! In de fleurige cadeau-verpakking vindt u voldoende Soedanwol (vervaardigd uit 100% zuivere scheerwol), speciale weefstof, weefnaald en een duidelijke hand leiding. Dit kussen, dessin 7603, meet ca. 45 x 45 cm. en heeft een winkelwaarde van 35,

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 13