"Orde herstellen in wereld van betaald voetbal" Mercasol speelt voor Sinterklaas Prisma Irak trekt zich terug voor WK Minister Van Doorn: HalVleux! Hal Boompjes! Verlies Corrie Vreeken JEBBEEBBBM «0 h DONDERDAG 2 DECEMBER 1976 SPORT PAGINA 11 André Romero DORDRECHT - De wieler ploeg van Frisol voor volgend seizoen is compleet. Als twin tigste wegrenner tekende André Romero. De 26-jarige Fransman uit Dax, vrij dicht bij Mont de Marsan Ocana woont, heeft een rede lijke faam opgebouwd i: rgritten. In het afgelopen jaa werd hij als leider in het klas sement van de Ronde van Zwitserland in de laatste tijd rit onttroond door Hennie Kuiper De complete ploeg van Frisol voor 1977 bestaat uit Ocana (Spa), Romero (Fra), Allan (Aus), J.P. Baert, Clinckaert, L. van der Linden Lovsch, G. Malfait, Rosiers, Steels, Van der Snickt, Wellens, Wese- mael, Wijuckens, Tourwe en A.de Wolf (Bel), F. den Hertog, Priem, Raas, Smit en Rom- pelberg (Ned). BUENOS AIRES - Irak heeft zich gisteren teruggetrokken voor het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal 1978. De oorzaak daarvan is, dat Israèl ook aan het toernooi deelneemt en dat de FIFA (in ternationale voetbalfederatie) besloot China niet als lid toe te laten. Dit heeft Herman Neu- berger, vice-voorzitter van de FIFA, gisteren in Buenos Aires meegedeeld. Neuberger is in de Argentijnse hoofdstad in ver band met het daar te houden FIFA-congres. Joao Havelange, voorzitter van de FIFA, zei dat alles in orde r het wereldkampioen schap in Argentinië. Ook liet hij weten, dat er maatregelen zul len worden genomen tegen lan den, die wegeren te spelen uit politieke of raciale overwegin- Gerard Hoenen is terugge keerd bij de eerste divisieclub MW. De 35-jarige speler, die tweeëneenhalf jaar geleden uit Maastricht vertrok om trainer speler te worden bij de Belgi sche club Zonhoven, heeft een contract bij MVV getekend. Hoenen werd twee maanden ge leden als trainer ontslagen en voelde er niet veel voor als spe ler bij ZonhoveiTte blijven. De selectie van MVV, die wordt ge teisterd door talrijke blessures, ha dringend behoefte aan uit breiding. De kans bestaat dat Hoenen zaterdagavond al mee doet in de competitiewedstrijd MW-FC Dordrecht. Aston Villa, Bolton Wande rers, Queens Park Rangers en Everton hebben zich gisteren geplaatst voor de halve finales van het voetbaltoernooi om de Engelse league cup. Voor de grootste verrassingen in de kwartfinales zorgden Bolton Wanderers, dat Derby County op eigen veld met 2-1 versloeg i Everton dat Manchester Uni ted op Old Trafford kansloos liet (3-0). De Westduitse voetbalbond heeft gisteren besloten dat de wedstrijd Kaiserslautern- Fortuna Dusseldorf, die zater dag bij de stand 0-1 werd ge staakt, niet wordt uitgespeeld, maar met 2-0 door Fortuna is gewonnen. Kaiserslautern kreeg als thuisspelende vereni ging een boete van 8000 mark (ruim 8000 gulden) voor de on geregeldheden. De wedstrijd kon niet worden uitgespeeld, omdat toeschouwers met blik jes en stenen gooiden. DEN HAAG - Minister Van Doorn dringt er bij de direkt betrokkenen met klem op aan om in het belang van het betaalde voetbal zo snel mogelijk rond de tafel te gaan. De bewindsman adviseert dat niet alleen het sectiebestuur betaald voetbal maar ook de belangenorganisaties VVCS, WON, FBO en BSBV. ADVERTENTIE Zo besloot onze Meesterlikeur- stoker honderden jaren geleden zijn recepturen Nog steeds vormen deze recepten de basis voor onze met persoonlijke zorg vervaardigde dranken En juist daarom kunnen wij. bij alles wat wij maken, deze oude meester vol overtuiging nazeggen: "Ik ben en Blijve van die gedagten. dat hetzelve Volkoomen Van uw Reuk en Smaak zal zijn of. in hedendaags Nederlands: Boompjes.U vindt het vast lekker!) Van Doorn, zei gisteren in het ra dioprogramma "Langs de Lijn" dat een regeringscommissaris, zoals die maandagavond door verbolgen VVCS- en VVON- bestuurders werd voorgesteld, hem te ver gaat. Van Doorn: "Er dient wel zo snel mogelijk orde op zaken te worden gesteld. Ik doe een beroep op alle partijen om snel op een lijn te komen met betrekking tot afspraken over spelers, trainers en scheidsrech ters". De minister van CRM zei eveneens dat hij KNVB-voorzitter Wim Meuleman had uitgenodigd om vandaag op het departement te komen praten. Van Doorn: "Meuleman is me he lemaal geen verantwoording schuldig. Maar hij moet me wel zeggen hoeveel tijd hij denkt no dig te hebben om de orde te her stellen. Spelers en trainers, die er niet of nauwelijks aan te pas ko men, dat kan nu eenmaal niet. Een CAO, rechtspositie, in spraak, dat alles moet zo snel mo gelijk in goede banen worden ge leid". De minister zei voorts dat hij niet UTRECHT. Met Mercasol Leiden als Sinterklaas en de ar- spelen. Anderajds H^hotin zun ,bit?^s Passchier en Van Wattingen als Zwarte Pieten be- bedoeling om na het gesprek met leefde de Utrechtse basketbalclub BC Markt gisteren een Meuleman vertegenwoordigers vroege surprise-avond Nadat de Leidse basketballers bijna i VVCS/WON op het depar- 35 minuten lang de wedstrijd hadden gecontroleerd gaven zij de winst in de slotfase "edelmoedig" aan het verraste en Van Doorn. Al dienen aan het uitvoeren van bepaalde besluiten gesprekken met alle betrokken partijen vooraf te gaan. In Zeist kwalificeerde betaald sec tievoorzitter Jacques Hogewo- ning de woorden van de minister als zeer verstandig. Hogewoning: "Alleen hebben wij dat nadat tachtig procent van de clubs ons op 19 november het vertrouwen schonk steeds ge propageerd. Tien dagen lang ben ik de organisaties al aan het uit nodigen, maar zij weigeren. Ik merk bovendien op dat iemand als Masman (FC Twente) het afge lopen zaterdag met me eens was". Hogewoning zei voorts het te be treuren dat de vergadering be taald voetbal tot rellerige toe standen heeft geleid. Hogewo ning: "Eindelijk hadden de par tijen zich in het zogenaamde interim-rapport gevonden. Met de instemming van de algemene vergadering notabene, we waren zover dat we over een viertal re gionale vergaderingen spraken, toen Cou wen berg het woord vroeg. Ik vreesde toen dat er wanordelijkheden zouden ont staan. Zeker toen Snoeck begon te roepen dat die een voorschot op de inspraak wilde. Hij had van tevoren moeten zeggen dat hij het zinvol achtte om de vergadering toe te spreken, dan was er niets gebeurd. De organisaties keren zich tegen de personen van het ROOSENDAAL - Tatjana Le- matsjko heeft ook in de vierde ronde van het interzonale dames schaaktoernooi in Roosendaal nog niets behoeven prijs te geven van haar maximale score. De Bulgaarse schaakster won van Tatjana Fo- mina uit de Sovjet-Unie. Van de Nederlandse deelneemsters deelde Cathy van de Mije het punt, Corrie Vreeken verloor. Uitslagen: Zsuzsa Vero: ci (Hon)-Ljoedmilla Belawenetsj (Sov) 1-0, Corrie Vreeken (Ned>-Je- lena Asjmilowskaja (Sov) 0-1, Tat jana Lematsjko (Bul)-Tatjana Fo- mina (Sov) 1-0, Milunka Lazarevic (Jsl)-Cathy van de Mije (Ned) 'fe-'/t, Rita Gramignani (Ita)-Alla Koesj- nir (Isr) 0-1, Jana Hartston (Gbr)-Ilse de Caro (Col) 1-0, Ruth Inez Orton (VS)-Christina Borges d'Oliveira (Bra) afgebroken. Stand: 1. Tatjana Lematsjko 3 pun ten (uit drie partijen), 2. Jana Hart ston en Alla Koesjnir 3 pnt., 4. Je- lena Asjmilowskaja, Milunka Laza- revic en Szuzsa Vero: ci 2 llz pnt., 7. Tatjana Fomina 2 pnt. 8. Cathy van der Mije 1 ll2 pnt (uit drie partijen), 9. Christina Borges d'Oliveira 1 pnt en 1 afg., 10. Ilse de Caro. Ljoedmilla Belawenetsj en Corrie Vreeken 1 pnt., 13. Ruth Inez Orton llz pnt en 2 afg.. 14. Rita Gramignani llz pnt. en 1 afg. WIELRENNEN - Aan de interna tionale sprintwedstrijden zondag in het Ahoy-sportgebouw zal ook de Franse oud-wereldkampioen sprint Daniel Moreion deelnemen. sectiebestuur en dat acht ik vol- reid zou zijn, integendeel. Ik vind Voor Nederland zullen Sjaak Pie- strekt inrelevant. Dat'wil niet dat Van Doorn verstandige ters, Ben ten Tije en Lou Veldt op zeggen dat ik niet tot praten be- woorden heeft gesproken". de flets klimmen Hogewo "Verstandige woorden van de minister". ker niet zo is dat iedereen "als de gretige BC Markt Utrecht: 91 bliksem zijn ideeën ten uitvoer brengt". Van Doorn: "Ik denk alleen dat de Het Leidse presentje betekende de situatie er zo lelijk uitziet, dat we enige verrassing in de veertiende allen zullen moeten meewerken competitieronde in de basketbale- om ze uit de impasse te tillen". De redivisie, waarin het herstel en de situatie zou er volgens Van Doorn opmars van Disco Danser RZ meer toe kunnen leiden dat er niet reliëf kreeg door een royale zege op meer gevoetbald zou worden. Delta Lloyd: 112-79. BC Markt Waarmee volgens hem niet alleen Utrecht verdubbelde met de zege spelers, maar ook het publiek ge- op Mercasol zijn puntentotaal en dupeerd zou zijn. Hij sprak ten deelt de laatste plaats in de eredivi- aanzien van dat publiek dat het sie met het totaal ontluisterde Mer- wenselijk zou zijn om ook die casol Leiden, partij in het voetbalgebeuren Toch speelde die ploeg aanvanke- eens te horen, al wist hij nog niet lijk helemaal niet slechts De eerste naar welke vorm daarvoor ge- helft was zelfs zeer verdienstelijk te zocht zou moeten worden. noemen, de zware klap in aanmer- Nederland kent geen staatssport, king genomen die de Leidenaars aldus de bewindsman. Dankzij de activiteiten van de sportorga nisaties wordt de zaak draaiend gehouden. Ook het betaalde voetbal moet kunnen draaien, desnoods via de in het rapport van de commissie-Christiaanse geadviseerde eenmalige subsi die. Wellicht dat in dat verband toch gezocht moet worden om tot vermindering van het aantal be talende clubs te komen, aldus ADVERTENTIE Uitslagen en stand eredivisie he- Pioneer Punch-Remington EBBC 95-93, Kinzo Amstelveen-Buitoni 115-96, Disco Danser Rott. Zuid-Delta Lloyd Amsterdam 112-79, Nationale Nederlanden Donar-Arke Reizen Twente 106-81, BC Markt Utrecht-Mercasol Lei den 98-91. 1-91. Coach Hennie Blom noemde met name de rust die in het team heerste een belangrijk winstpunt in verge lijking met zaterdag. Hij had ook het aandeel in de score van de Ne derlandse spelers kunnen noemen. Tegenover 15 punten zaterdag stonden er nu maar liefst 47, het geen vooral te danken was aan de inbreng van Peter Paulides (15) en van Paul Hoeksema (14). De rust was er bij Leiden in de eer ste helft met uitzondering van twee periodes inderdaad. Uit bijna ie dere aanval werd gescoord en ge sterkt door het enorme reboundo- verwicht (de goed spelende Bell en Bartolome kon iedere misser van het zwak spelende Utrecht worden afgestraft. De voorsprong die Lei den nam (4-12 en 20-28) terecht. BC Markt, dat zijn Ameri kaan Bill Mallory pas spelen zijn eerste punten zag Spoorslags verdwenen DELFT - Pioneer Punch hoeft de tweestrijd tussen de Ameri kaanse spelers Billy Taylor en Harry Rogersdie uil moest ma ken wie vai\ de twee spelers de rest van het basketbalseizoen bij Punch zou kuruien blijven spe len, niet af te wachten. De derde Amerikaan van Punch, Jesse Campbell, is dinsdag spoors lags uit Delft verdwenen. Het schijiit dat er tussen Punch en Campbell financiële moei lijkheden zijn gerezen, terwijl ook de komst van Rogers en Van Tuyll meespeelde bij het vertrek van Campbell. De aanvallen, waarin Amerikanen en Nederlanders elkaar op voet van gelijkheid de punten toeschoven, dan ook liepen op het moment dat Leiden en ruime voorsprong nam al 7 minuten stroef, maar er werd niettemin ge zag ma- scoord. ken (daarna volgden er nog 28), Toch l:ep het helemaal fout. Paul bleef agressief en herstelde zich bij Hoeksema, de laatste weken uit Greg Bell in actie tegen Myrill Larson 1 arkt (archieffoto) Kinzo 13-24 Remington 14-22 R. Punch 14-22 NN Donar 14-16 DDRZ Buitoni Arke R. Delta LI Mercasol 14-14 12-12 13-10 14-8 14-4 27-28. Domme fouten van Leiden (Ruijsenaars, Hoeksema) gaf de Hagens en Van Doorn Utrechtenaren die kans terug te leen °P de basket af komen en vlak voor rust herhaalde ontzetting dit zich. De stand sprong in een halve minuut van 41-47 naar 47-49 bij het rustsignaal. "Een geweldige opsteker" noemde rust Hennie Blom deze periode van wedstrijd voor de thuisclub, die de hervatting prompt de leiding Utrecht. Ineens wisten Mallory speelde zich knap vrij tussen ging al ii ste tot iedereen en zichzelf impele lay-up. Hennie Blom: "Dat was het breekpunt in de wed strijd". Er knapte iets bij Leiden, de het zelfvertrouwen verdwe- de withemden vielen ten prooi aan het ontwakende Markt 52-51 door Hagens. Mercasol Leiden stelde nog even orde op zaken: 54-63 na 5 minuten BC Markt 14-4 spelen, maar vergat door te zetten. Larson wel de goede richting te vinden bij hun schoten, opeens wa ren de passes van Hagens en Van Doom wel op maat en ineens stond Markt weer naast Leiden: 79-79. Markt groeide met het verstrijken van de tijd, terwijl Mercasol steeds verder afgleed. Het handelsmerk van de Leidenaars aan het begin van de competitie was de enorme vechtlust, de hardnekkige én suc cesvolle pogingen om uit geslagen positie terug te komen. Daarvan was in Utrecht niets meer te mer ken. Niets wees er op dat Mercasol geloofde in de winst, die bij 83-81 (17de minuut) nog steeds binnen bereik lag, zodat Utrecht kon win nen. In de chaotische slotminuten, de zwakke arbiters bijna hun hoofd verloren, tilden Van de Lagemaat en Larson hun ploeg naar een 98-91 eindstand. Leiden verbijsterd en ongelovig achterla tend. Zelfs de hekkesluiter van de eredivisie was te sterk, omdat Lei den zelf niet sterk wilde zijn. In dat kader valt het ook ernstig te betwij felen of de komst van Roy Leysner (Peter de Jong was gisteren niet aanwezig) enige zin zal hebben. SCORES Mercasol Leiden: Bell 28, Bartolome 16 (12-4!), Paulides 15, Hoeksema 14. Ruijsenaars 9, Kop 6, Berendsen 3. Bij Markt: Mallory 30, Lgrson 23, Van Doom 18. HANS JACOBS ALS F&I/JAT IK2AAMMEI? DIE VENT NIET IN- 1 HAALT, STUUR IK 'M TERUG NAARZ'NRDP- GfifcEPJE

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11