Spoortje: bouw 65 goedkope woningen wllwsmtm [Le/cfse agenda Huur van boiler wordt duurder Noordelijk deel "groen" Financiële meevaller "IJ sclub Y oorschoten" Burgerlijke stand LEIDEN - Op het "Spoortje", het voormalig spoorwegemplacement tussen de Herensingel en de Willem de Zwijgerlaan, zullen naar alle waar schijnlijkheid 65 woningen worden gebouwd, waarvan vijftig goedkope koopwoningen en vijf tien woningwetwoningen, die bestemd zijn voor bejaarden. Dit blijkt uit een nota van de werkgroep Het Spoortje, waarmee het college van B en W en, gisteravond de raadscommissie voor volkshuisvesting, akkoord zijn gegaan. Na jarenlange onderhandelingen heeft de ge meente overeenstemming bereikt met de Nederlandse Spoorwegen, eigenaresse van het Spoortje. Recentelijk stelde de N.S. zich nog op het standpunt dat op dit gebied dure woningen zouden worden gebouwd, om tot een zo gunstig mogelijke exploitatie te kunnen komen. In de ambtelijke nota wordt geconstateerd dat de Spoorwegen nu met „een lager rendement genoegen nemen." De 65 woningen zijn bestemd voor bewoners van Noorderkwartier en De Kooi, d aangrenzende wijken. Zij worden gebouwd op het de deel van het Spoortje, het gedeelte tussen de Herensingel en het verlengde van de Ringkade. Het noordelijk deel zou openbaar groen moeten worden Goedkoop De vijftig koopwoningen worden zg. premiewoningen in de beschutte sfeer. Dit houdt in dat het relatief goedkope woningen zullen worden, omdat voor deze categorie een grondprijs geldt, die gelijk is aan die van woningwetwoningen, 12.400 gulden per kavel. De N.S. zijn niet bereid om het Spoortje aan de gemeente te verkopen; wel wil men de grond in erfpacht uitgeven. De Federatie van woningbouwverenigingen zal een corporatie aan wijzen, die de woningen tot stand moet brengen, zowel de koopwoningen als de woningwetwoningen. Recente onderzoekingen van de Nationale Woningraad hebben aange toond dat er veel belangstelling bestaat voor zgn. premie-koopwoningen al dan niet in de beschutte sfeer. Ook de gemeente heeft door middel van een advertentie in de krant onderzocht of er onder de bevolking inte resse voor dit soort woningen bestaat. Daarop zijn circa 1200 reacties binnengekomen, waaronder 121 van bewoners uit Noorderkwartier en De Kooi. De N.S. heeft aan de keuze voor premie-woningen in de be schutte sfeer de voorwaarde gesteld dat er van de bewoners uit deze twee wijken voldoende belangstelling voor moet bestaan. Overigens kan het speelterreintje op het Spoortje, dat o.m. bestemd is voor de leerlingen van de Heilig Hartschool ook na het realiseren van de wonin gen blijven bestaan. Apparatenfabriek De uitbreiding van de Leidse Apparatenfebriek, die ook op het voormalig spoorwegemplacement zal plaats hebben, blijkt maar duizend m2 te vergen, terwijl in het verleden altijd van 2500 m2 is uitgegaan. De vrij komende ruimte moet volgens de ambtelijke nota ook voor woondoe- leinden worden gebruikt. Ook doet de zg. werkgroep Het Spoortje de aanbeveling om de Bernhardkade over het emplacement door te trek ken en aan te sluiten op de Surinamestraat, De Kooi en Noorderkwartier worden zo met elkaar verbonden. Wethouder Tesselaar heeft erop gewfe- zen dat een dergelijke weg de verschuiving van de Zevensprong zou verhinderen. De werkgroep heeft in een reactie daarop gewezen op de mogelijkheid om dit club- en buurthuis op het voormalig emplacement te plaatsen en wel zodanig dat de wegverbinding mogelijk wordt. Vol gens Tesselaar maakt een suggestie van de werkgroep om een wijkcen trum op het Spoortje te bouwen geen kans, gezien de financiële midde len van het rijk. WOENSDAG 24 NOVEMBER 1976 Apotheken Dit is het voormalige spoorweg complex aan de Herensingel, beter bekend als ,,'t Spoortje". Als de plannen doorgaan komen daar 50 goedkope woningen en 15 woningwetwoningen. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 19 tot 26 nov., door Apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 120552. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 153274; Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwij swinkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donderda gavond van 7-8 uur. Schaatsen Misschien is het al te laat,maarwel- licht bij snel hollen of hard fietsen kunt u vanavond nog naar de schaatsenbeursDe Leiderdorpse UW organiseert die in de hal van de Scheppingskerk aan de van Poelgeestlaan. Wie schaatsen heeft die niet meer passen kan (kon) die brengen en verkopen aan belang stellenden met andere voetmaat. Verkoop vanavond van 16.00-20.00 vut afrekenen van 21.00-2130 uur. Huurverhoging teruggedraaid LEIDEN - Staatssecretaris Van Dam (Volkshuisvesting) heeft be richt gestuurd dat de huurverho ging voor een aantal woningcom plexen van "Ons Belang" en van "Ons Doel", die per 1 april van dit jaar zijn ingegaan alsnog achter wege kunnen blijven. Het gaat daarbij om 82 woningen van Ons Belang in het Haagwegkwartier (De Genestetstraat, Haagweg en een stukje Van Lennepstraat) en van Ons Doel in de Pioenstraat, Le liestraat en Lindestraat. De overweging van de staatssecre taris is dat niet alsnog huurverho gingen kunnen worden toegepast die tijdens de voorbereiding en de uitvoering van de renovatie ach terwege gebleven zijn. Het wel la ten doorgaan van de huurverho ging bij woningen, die op dat tijd stip al verbeterd zijn, zou een onge lijkheid in huur doen ontstaan. Wel zegt staatssecretaris dat B. en W. eventueel een extra huurverhoging in de toekomst moeten toepassen wanneer de huur te laag zou blijken te zyn voor het geboden fort. Vrijheid De liberale Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie laat mor genavond dr. Rudolf W. de Korte spreken over .JVieuw geloof in vrijheid". De spreker is bestuurslid van de VVD en campagneleider voor de komende kamerverkiezin gen. Om half negen in Nieuw Mi- Patronen In Minerva geeft morgenavond het Delftsch Studenten Tooneelgezel- schap een opvoering van „Patro nen": sketches over pas (en einde lijk) afgestudeerde studenten die „hun eerste schreden op het burger pad wagen". Dat geeft natuurlijk problemen, en de muziek speelt hierin een bijzondere rol. Aanvan- gsuur is onbekend maar we gokken op acht uur of een kwartiertje later. Finales Worden de finales schoolvoetbal ooit nog gehouden? Klemmende vraag nu voor de derde keer deze apotheose is afgelast. Wellicht dat het op woensdag 1 december ander half uur droog is, dan wordt het weer geprobeerd. De lagere scholen zullen in het voorjaar van 1977 wel licht het veld betreden. Prijzen De Lorentzhof heeft succes gehad met z'n bazaar: opbrengst 6358,02 gulden. Winnaars zijn geworden: mevr. Van der Zeeuw, Beethoven- laan 2, terwijl meneer Kuyvenho ven, Rijn en Schiekade 96Ahet ge wicht van de gepresenteerde pop het best geraden had: hij zei 18 kilo, en het was 18 kilo en 200 gram. LEIDEN - Iedereen die een electri- sche boiler in zijn huis wil hebben, zal in het vervolg zelf voor de plaatsings- en aansluitingskosten (300 a 400 gulden) moeten op draaien. Dat vindt althans de meerderheid van de raadscommissie voor eco nomische aangelegenheden, die zich gisteravond uitvoerig bezig hield met het voorstel van B en W, om de tarieven voor de huur van electrische boilers fors te verhogen Zoals bekend bestaat de mogelijk heid om bij de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit (SLF) een electrische boiler te huren. Van die mogelijkheid hebben ongeveer 5500 van de in totaal 85.000 gebrui kers van de SLF gebruik gemaakt. Dat is dus maar een betrekkelijk klein deel. Bovendien lijdt de SLF op de verhuur van boilers ieder jaar een fors verlies. De tekorten op dit SLF-onderdeel liepen van 1971 tot 1974 op van 48.500,- tot ruim 86.000,-. Door een tariefsverho ging per 1 januari 1975 werd het te kort over 1975 teruggebracht tot 31.800,-, maar zowel voor het lo pende jaar als voor 1977 moet reke ning gehouden worden met op nieuw oplopende tekorten. Naar schatting zal de SLF er over dit jaar zo'n 95.000,- bij inschieten. Bij de gemeente dacht men er dan ook hard over, om geleidelijk aan op te houden met de verhuur van boilers. Toen kwam echter de wo ningbouwvereniging De Goede Woning met het verzoek voor een woningbouwproject in de Meren- wijk 266 boilers te mogen huren. Bij de bouw van de woningen was er namelijk van uitgegaan, dat deze van electrische boilers zouden worden voorzien. Mede door deze extra vraag zou het exploitatietekort op de verhuur van boilers voor 1977 oplopen tot ruim 250.000,-. Dit maakte het noodza kelijk om de boiler-verhuur op een andere manier te regelen. SLF- directeur Brooshooft voelde het meest voor het in rekening brengen van de kosten van plaatsing en aan- slufting aan de nieuwe huurders, in combinatie met een tariefsverho ging van 9,8 procent. Het college van B en W gaf er echter de voorkeur aan, de plaatsingskos ten als een onderdeel van de inves tering te beschouwen, en een ta riefsverhoging van 15 procent door te voeren. Het college vond het niet redelijk, dat alleen de nieuwe huurders van een boiler zelf de aan sluitingskosten zouden moeten be talen, terwijl de huidige huurders dat niet hebben gedaan. Anderzijds wees Van Duyn (WD) er gisteravond op, dat het ook niet erg redelijk is, de tarieven van de huidige boiler-huurders drastisch te verhogen, omdat er een groot aantal huurders bij komt. Van Duyn pleitte er dan ook voor, nieuwe huurders zelf deze kosten te laten betalen. Hij kreeg de steun van op één na alle commissieleden. Alleen Van Baaren (PvdA) waè voor het voorstel van B en W. Voetpad langs Korte Vliet- kanaal wordt nu weer fietspad VOORSCHOTEN - Aan de Voorschotense kant van het Korte Vlietkanaal komt een fietspad. De commissie voor openbaren werken was wel verbaasd dat de provincie daarvoor een bedrag van 175.000,- beschikbaar stelt. Drs. H. van Wijk (PPV) vond dit een typisch voorbeeld van verspilling van overheids gelden. Het bestaande pad was enige jaren geleden nog een fietspad, werd daarna door de plaatsing van een bord voetpad en krijgt in verband met de opening van de nieuwe Vijf Meilaanbrug over de Korte Vliet voor fiet sers een nuttige funktie in het werk- en woonverkeer. We thouder Eveleens kon alleen mededelen dat thans de eisen verbonden aan een fietspud verzwaard zijn Voor het bou wrijpmaken van de grond gelegen aan de Veurseweg en Essenlaan wordt een bedrag gevraagd van 900.000,-. Er is overeen stemming met de buurtbe woners over de bebouwing van dit terrein. Waarschijn lijk voorjaar 1977 kan gestart worden met de bouw van 46 twee-onder-een-kapwoningen met bijbehorende garages. De belangenvereniging van de centrumwinkeliers heeft bezwaar gemaakt tegen de plaatsing van twee hekken halverwege de Tramstraat. De commissie besloot tot deze maatregel omdat hoe wel de Tramstraat verboden is voor alle rijverkeer, fietser en bromfietsers dit straatje gebruiken als snelste verbin ding tussen School- en Voor straat. De commissie besloot ditmaal halverwege de straat twee bloembakken te plaat- De verkeerssituatie in de Schoolstraat bevredigt ook wethouder Eveleens niet. Na de reconstructie is er geei. duidelijke afscheiding meer tussen rij-en wandelbaan. De winkeliers stellen prijs op de mogelijkheid van autover keer, terwijl de commissie liever een wandelpromenade zou zijn. De dienst openbare werken zal bij de ingang van de Schoolstraat een bord gaan plaatsen dat duidelijk aangeeft de voorrang van de voetganger en de beperkte snelheidsplicht. Het ministerie van CRM heeft in het kader van natuur- en landschapsbescherming 50% subsidie toegekend in de restauratie van de lindebo men in de Voorstraat. De res tauratiekosten bedragen 791.000,-. Ook voor de aan leg van een parkeerterrein tegenover het gemeentehuis is een subsidie ontvangen ter grootte van 12.500,-. VOORSCHOTEN - „Een overwel digende opkomst is het ook dit jaar weer niet, maar de harde kern is er gelukkig wel", zei de voorzitter van de IJsclub Voorschoten de heer W. G. Lekkerkerker bij het openen van de jaarvergadering. Terwijl de belangstelling voor de elk jaar weer opnieuw zo geani meerde vergaderingen erg klein is, mag de vereniging zich toch in een grote populariteit verheugen. Zo kwamen er tijdens de 9 dagen du rende ijsperiode dagelijks 2000 be zoekers naar de ijsbaan, wat voorde ijsclub een onverwachte financiële meevaller betekende. Het afgelo pen jaar heeft de vereniging al haar reserves moeten aanboren voor het financieren van een aantal grote projecten, zoals een nieuwe lichtin stallatie, het egaliseren van de ijs baan en het volledig moderniseren van het clubgebouw. Voorzitter Lekkerkerker zei de aanwezige schaatsenthousiasten dat er geen reden tot bezorgdheid is en dat voorlopig geen grote uitgaven meer gedaan hoeven te woruen. De ijsclub heeft in de regio de naam gekregen van spelbreker. In tegen stelling tot andere ijsverenigingen wil zij niet meedoen met het als tus senpersoon optreden in de verkoop van reductiekaarten voor de ijs baan van Ton Menken. Het bestuur heeft voor de eerste maal in elf jaar, de contributies met een gulden verhoogd. De ijsclub telt 1200 leden. De ledenstop gaat dit jaar in per 1 december. De aftredende bestuursleden W. J. Olsthoorn sr., D. Muideren voorzit ter W. G. Lekkerkerker werden met algemene stemmen herkozen. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9-00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151008. Mej- J. Schrama, maatschappelijk werk- Advocaten spreekuur Dienstencentrum Weduwen en weduw naars telefoon 123235. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdjjck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153852. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Mors kwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 701198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin stad wijk, Herengracht 45, vrijdag 10.80-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 LEIDEN - De 69-jarige wielrijder M.K.P. uit Warmond raakte giste ren gewond bij een verkeersonge val op het Stationsplein. Komend uit de richting Oegstgeesterweg week de man plotseling met zijn fiets naar links uit om de Statio nsweg op te rijden. Daarbij werd hij aangereden door een achterop ko mende auto bestuurd door een 30- jarige Leidenaar. Met een linker enkelfractuur en een hoofdwond werd hij naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. Schmitz en L. A. Vei Geboren: Jacob W. z.v. W. G. Klok en C. A. Kruijt, Mandy M. J. d.v. H J. Oostdam en H. A. Boot, Katarina d.v. M. J. Szum- las en B. E. Vinstorp, Arie A. J. z.v. A. Siera en A. van Zeist, Eric M. z.v. R H. Dijksteel en I. J Elia, Willem J z.v W. J. Glasbergen en A. van Egmond, Jerry R. z.v. R. A. Boyenk en E. C. Nahl, Flons z.v. H Bakker en P. Rus, Elvina E C. M. d.v. W. M. van Wieringen en W. E. M. Borst, Joep z.v. H. P. Kulla en W. C. Kleinman, Laura d.v. P. H. W. Vennik en N. M. A. Eykelhof, Anne M. G. jvr. d.v. jhr. W H. J. de Beaufort en A. S. H. Lan- geveld, Antoon z.v. H. v.d. Heyden en M. E. Verstraaten, Andreas M z v. A. J. M. van den Berg en J. J. Hagedoom, Nairi d.v. M. Hakhverdi en L. Geragousian- Kordi, Wendy d.v. J. Benning en P A Rysbergen, Sorya E d.v. A. Kapteyn Osch, Jera d v. A. Th. Meilof en C. W. T. M. Schijvens. Overleden: Th A. van de Reep, 75 jaar, G. J. de Graaff, 89 jaar, S. Massaar, 81 jaar, J. Loomans, 22 jaar. Ondertrouwd: C J P. van Beek en E J. M de Kort, H. O. M. Borst en M. M. G. van Leeuwen,T. JL. Botermans en C E. van Diest, G. A. Dekker en E. T. M. Gar- nier, J. Drukker en A. W. J. van Barne- veld, P. Filemon en E. G. Sloos, D. E. C. Grobbe en H. E. C. van der Plas, C. Guijt en M. J. H. Lindeman, J. C. Guyt en E. Brier, J van der Hel en B. Baardwijk, R van den Houten en M. E. Thieme, G. Koopmans en M. van der Tuyn, P. Kort en M. W Boot, A. A van Leeuwen en M. van Delft, N. van Leeuwen en A M. van der Reijden, P. van de Locht en M. Ivens, HJ.G. Paalvast en H. G. M. M. Meyer, A. du Pré en C. E. Verhoeff, D. J. Ramp en P. M M. Mali, J. N. J. Rood en J. C. H. van Kordelaar, T. J. C. van Rooyen en M. Goedhart, J. J. Rotteveel en A. G. M. Stuifzand, G. F Scheffer en M. Beer. H. Soegijarto en M. Noordam, A. C Sterk en W van Beek. B. Tegelaar en G. C. Laterveer, K Toeten A. G. M. Belt, J. van Tol en S. Kofman. R. R. Wagemans en A. Schaap, A. L. van der Weyden en C. J. Baart, C. D. Zandvliet en C Gorree, J. van Zeist en C. M. Ravensbergen, P. L. Zonneveld en L. L. M Altman. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,23 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181.50 Losse nummers 0,55 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2