Oegstgeest achter „spoorlijn-tracé" voor Rijksweg 11 Scholennota uitgesteld eidse agenda jtizqrtK "Verbijsterd" Geen extra uitkering Brandweer Voorschoten komend voorjaar in splinternieuwe kazerne Stevenshof Burgerlijke stand Bazaar in Zoeterwoude OEGSTGEEST - "Verbijsterd" was het Oegstgeester raadslid A.J.W.F.M. Kohlbeck, over de antwoorden op zijn vragen over gemaakte afspraken tussen de gemeente en de heer De Graaf. Zoals in eerdere publicaties in het LD vermeld zou Oegstgeest aan deze inwoner een woning beloofd hebben indien hij vast werk zou kunnen vinden. In het antwoord van het college wordt gesteld dat nimmer aan De Graaf een woning is beloofd. Kohlbeck was hierover zeer verbaasd. "Tijdens mijn be middelingspoging in de afgelo pen maanden is deze afspraak, tijdens gesprekken met de be trokkenen, nooit tegengespro ken." Het was voor Kohlbeck een onverkwikkelijke zaak dat men daarom een dergelijk ant woord heeft gegeven. Het raadslid vroeg zich verder af welke pogingen ondernomen waren om een woning voor De Graaf te verkrijgen. Wethouder Meijling, die in mei van dit jaar de portefeuille van wethouder Thorn heeft overgenomen, antwoordde dat aan alle daar voor in aanmerking komende organisaties om woonruimte gevraagd was. "In september hebben wij mondeling aan de woningbouwvereniging ge vraagd een woning beschikbaar te stellen zodra deze zou vrij komen. Dit laatste was mogelijk volgens een bestaande af spraak. "Onlangs hebben wij deze afspraak schriftelijk be vestigd", zo deelde Meijling OEGSTGEEST - De meerderheid van de gemeenteraad van Oegstgeest toonde zich gisteravond een groot voorstander van een nieuwe wegverbinding tussen Leiden en Bodegraven, echter niet door middel van de aanleg van de provinciale weg 6. Het enig alternatief voor deze ver binding zou een tokomstige rijksweg tus sen beide plaatsen zijn die aangelegd moet worden ten zuiden van Leiden langs de spoorlijn. Begroting Oegstgeest OEGSTGEEST - Voorlopig zal er keurswoningen heeft bijgekregen. ondanks de eerder gedane toezeg- Tenslotte zal er in december van dit gingen beslist geen scholennota jaar een nota verschijnen VRIJDAG 19 NOVEMBER 1976 De raad sloot zich hiermee aan bij het advies van het college. Dit ad vies zal in de naaste toekomst door gespeeld worden bij een openbare hoorzitting op 9 januari aanstaan de. Wel achtten de leden het wenselijk dat er een reconstructie zal moeten plaatsvinden in het tracé tussen busbanenplan, schriften ware: milieugroep RU-Leiden de werk groep Fiets en de vereniging Mi- zagen lieudefensie. Na een hoorzitting met onder meer leden van de ver- keerscommissie is men tot de Deze bezwaar- den pakket programma's Vooral ingediend door de' het niet aanwezig zijn van België- Frans en Engeland in het pakket :ijn als een tekortkoming. Wethouder Van Belle antwoorde dat dit op technische problemen stuitte en dat wanneer deze stations verschijnen. Dit deelde wethouder Meijling gistermiddag tijdens de algemene beschouwingen Oegstgeest m achtte het niet durig onderwijsbeleid te prikken op cijfers van dit jaar. Voorlopig wil men volstaan met een beleid dat gestoeld is op handhaving van de vier openbare lagere scholen. Pas over vier jaar wordt het wense lijk geacht een scholennota uit te brengen omdat dan zekerheid be staat over het plan Haaswijck en het verloop van het leerlingenaan tal, zowel gemeentelijk als in regio- neel verband. Over het hoofdstuk onderwijs vroeg men zich voorts af of de voor genomen bouw van een kleuter- verblijf van de Kamperfoelie- school nog kan worden tegenge houden. De raadsleden waren be vreesd dat hierdoor het aantal leer lingen per kleuterschool dermate zou verminderen dat men onder het gemiddelde zou komen te liggen. Wethouder van Belle deelde daar over mee dat de bouw niet meer wel opmerken dat hierbij winst niet J*3" worden tegengehouden omdat voorlichtingsapparaat geest. Tijdens de vergadering wer den hierover vragen gesteld. De wethouder Tijdens de behandeling van dit rstandig een lang- punt zal dan tevens aan de orde ge steld moeten worden of de com missievergaderingen in de toe komst nog een openbaar karakter mogen dragen. MEDISCHE DIENSTEN Artsen Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. M. den Haan, Hortuslaan 25a, Sassenheim, tel. 02522-12485. clusie gekomen dat de ingediende wel ontvangen zouden worden dit bezwaarschriften niet ontvankelijk in de tarieven zichtbaar zal worden. Leiden-noord en Oegstgeest. Als dienen te worden verklaard, omdat Voor het overige hadden de leden mogelijkheid hier toe werd de de indieners niet voldoen aan de weinig bezwaar tegen de vastges- Haarlemmertrekvaart genoemd, gestelde eisen en ook geen rechts- telde tarieven. Wel merkte Penning mede gezien in de toekomstige bouw van Haaswijck. De volledige raad kon zich vereni gen met het besluit van het college aangaande het wel dan niet ont vankelijk verklaren van de be zwaarschriften ingediend over het geldige grond hebben om in beroep te gaan. De tarieven voor aansluiting op ka beltelevisie roepen vele vragen op. Zowel de heer Penning (CDA) als de heer Reijling (VVD) toonden zich teleurgesteld in het aangebo- op dat er bij de aansluiting op ka beltelevisie extra' kosten met zich meebrengt, zoals een aantal buiten en binnenkabels. Zonder problemen besloot de raad toe te treden tot het gemeenschap pelijk energiebedrijf. „We moeten als drijfveer zal dienen, maar dat in- he* h}er spraak in de tariefzetting als eerste tCx motief geldt", aldus CDA-er Van Veen. Tenslotte staakten de stemmen wederom over de tarieven van het schoolzwemmen. Een unicum voor Oegstgeest met als gevolg dat er di verse wetboeken geraadpleegd moesten worden over de uitspraak. Uiteindelijk bleek dat door de for mulering van het voorstel in het vervolg de tarieven gehandhaafd zullen blijven op f 18,50. de eerste plaats bijzonder onderwijs betreft en de meeste toestemmin gen al zijn verstrekt. „Over hoeveel voorkeurswoningen beschikt Oegstgeest" was de vraag van de WD-fractie. Men doelde daarmee op de bestaande wonings ituatie voor politieambtenaren. Het college moest hierop voorlopig het antwoord schuldig blijven. De WD vulde hierbij aan dat Oegst geest er vooral de laatste jaren, om dat er geen woningwetwoningen worden gebouwd, er geen voor- Artikel 12 aanvrage Warmond dering voor een bepaalde plaats in het programma werd tenslotte uit- WARMOND - Bij het vervolg van de behandeling van de begroting 1977 werden door de leden van de gedrukt in punten hetgeen commissie financiën voornamelijk enigszins injuist gewicht van de vragen van praktische aard gesteld stemmen veroorzaakte. Als num- over de samenstelling van de be- mer 1 kwam wel duidelijk de ver dragen en dergelijke. Mevrouw lichting op de Zijldijk uit de bus Verbeek stelde ondermeer de vraag gevolgd door de maatregelen hoe er een prijsverschil liefst f 61,- per ton aan te bieden vuil voor de vuilverbranding kan bestaan tussen particulieren en gemeenten. Als de gemeente Warmond een ton huisvuil in Leiden wil laten ver branden kost dat f 77,50. Als een particulier, in dit geval de heei Verbeek, een ton vuil aanbiedt kost dat f 6,50. Burgemeester De Vreeze zegde toe een onderzoek in te stel len naar dit prijsverschil. Tenslotte deelde burgemeester De Vreeze mee dat de aanvraag om een extra uitkering uit het gemeente fonds (artikel 12) voor het jaar 1975 is afgewezen. Het vaststellen van het prioritei tenprogramma gaf de nodige ver wikkelingen omdat ieder lid van de commissie een ander verlanglijstje bleek te hebben gemaakt. De waar- Klein Een heel kleintje van daag. Geen tussenkoppenjes dus, integrale aanpak van de za ken. De werkgroep Lesbische vrouwen organiseert maan dagavond om 20.00 uur een ludieke tema-avond. Plaats van handeling is het trefcen trum aan de Nieuwe Rijn. Vrijdagavond is er in Taberna-Oegstgeest een tie nerclub voor jongeren van 15 en 16 jaar. Aanvang 19.30 in de „dependance" van Ta- berna in het gemeentecen trum aan de Lijtweg. Aan vang 19.30 uur. In het kader van „Anders op zondagmiddag" in de Twee Spieghels aan de Leidse Nieuwstraat 11 een optreden van de Leidse formatie Ches ter. Aanvang 15.00 uur, toe gang gratis. voortvloeiende uit de verkeersnota en de sociaal culturele j datie. Lezers schrijven De voorzitter van de WD-fractie in Voorschoten Mr. S. A. C. Begeer heeft met enig aplomb het voorstel gelanceerd om tot grenswijziging tussen Leiden en Voorschoten over te gaan, en deze grens aan de andere kant van de StevenshoQespolder te leggen. Ik neem aan dat, als de WD-leider en zijn voorstellen in eigen paro chie voor vol worden aangezien, binnenkort een uitnodiging van het Voorschotense college aan het Leidse zal volgen, ter bespreking van deze gedachte. Bij het Leidse College zou ik erop willen aandringen op een derge lijke uitnodiging serieus in te gaan. De grote urgentie van een regionale aanpak van talloze problemen in deze streek eist dat de noodzaak van grenswijziging rustig tussen de betrokken gemeentebesturen be sproken kan worden. Wellicht kan bij die gelegenheid van Leidse zijde naar voren gebracht worden dat een nog betere coördinatie tussen het Voorschotense en het Leidse beleid bereikt kan worden door te overwegen de betreffende grens, steen des aanstoots van Begeer, maar geheel te laten vervallen. Daarmee zou dan tevens het pro bleem zijn opgelost dat de Voor schotense bestuurlijke vraagstuk ken de voorzitter van de grootste raadsfractie kennelijk te weinig stof bieden om zijn algemene be grotingsbeschouwingen mee te kunnen vullen. LEO MEIJER. De nieuwbouw van de Voorschotense brandweerkazerne VOORSCHOTEN - Een brand weerkorps dat gevormd wordt door een groep vrijwilligers, is voor een dorp een financieel voordeel, maar deze constructie geeft de brand weerlieden zelf soms het gevoel niet Jubilea mime wasPlaats en berging voor persoonlijke uitrustingsstukken. Dit jaar was er tijdens de jaarlijkse De ligging van de brandweerka- brandweerfeestavond geen lands- zerne is zodanig dat ongehinderd kampioenschap te vieren. In een uitgerukt kan worden. Zo lang de wedstrijd hoeft er maar iets niet he- ringweg nog niet is aangelegd, ge- genomen te worden lemaal soepel te gaan of het lands- beurt de uitrit via het parkeerter- zodra het gaat om verbeteringen kampioenschap wordt een lucht- de De Voorschotense brandweer neemt jaarlijks deel aan de lande lijke brandweerwedstrijden en de prijzenkasttoont aan dat Voor schoten menig keer landskam pioen is geworden in de hoogste klasse. Diefstal van telmachines LEIDEN - Bij een inbraak in het toeleveringsbedrijf "De Waard" zijn zeven telmachines ontvreemd met een gezamenlijke waarde van ruim 4300. De inbraak moet in de nacht van woensdag op donderdag zijn gepleegd. Men is binnengeko men via een klapraam aan de ach terzijde van het gebouw. LEIDEN - Geboren; Luuk, zv W. D. Re geer en E. J. de Geus; Jan Willem, Ouwehand en W. G. v. Zijtveld; mond, zv J. Raasveldt en J. M. Paats; Dennis, zv J. P. W. Loomand en E. de Langen; Stephen, zv G. A. Voskuijl en I. A. J. Overdijk; Jacobus, zv J. J. Pijnac- ker en M. E. Zandvliet; Sandra, dv A. W. d. Zwan en J.J.TM. Vlieland; Michiel, Vüür ae w P. de Jong en D. I. Koet auto s- De brandweerlieden verza- 1. piuijm en A. A. Bak- rnelen zich in een schoollokaal by H. M. M. Borsboom; R. het Cultureel Centrum voor de we- ïgelaar. kelijkse instructie. Wanneer er iets Es(S0)m; G. P. M. Lut te vieren valt, dan gebeurt dat over- -rvi nR' *8ens steeds in "De Gouden Leeuw", Er is dan ook niemand in Voorscho ten of in de omgeving, die twijfelt aan de geoefendheid of de inzet van het Voorschotense brandweer- ,IUJC111 *v «x korps. Toch zal het nog tot begin Zijtveid; Iftay- volgend jaar duren voordat Voor- schoten een eigen brandweerka zerne krijgt. Tot nu toe zijn brandweerwagens en leslokalen gescheiden. Aan de Molenlaan staat i d.Pluijm ker; L. v. Zijp Vink en E. K. Tegelaar. Overleden: H. (81) v; M. P. C. Korbee (30) boom; A. Ressenaar (83) m; M. Th. Bar tels (49) ev. T. H. v. Bunningen; R. J. kasteel. Brandweercommandant J Lekkerkerker zegt hierover met een brede lach: "De anderen heb ben inmiddels zo veel naar ons. ge keken, dat ze het ook zijn gaan le ren". Het brandweerfeest van dit jaar stond in het teken van de jubi lea en de bouw van de brandweer kazerne. Vijfendertig jaar bij de brandweer zijn: commandant J. Lekkerkerker, bazaar werd gisteren ondercommandant W. J. Oorschot en adjunct-hoofdbrandmeester H. F. C. van der Burg. Vijfentwintig jaar brandmeester C. A. B. van der Peet. Op het voormalig M.O.C.-terrein wordt thans de brandweerkazerne gebouwd. De bouw is geruime tijd vertraagd door de Stichting Oud en Leefbaar Voorschoten, die pla nologische bezwaren inbracht Moeilijkheden gymnastiekzaal Zoeterwoude HR ZOETERWOUDE - Het stichten van een meervoudig bruikbaar gebouw aan de Hoge Rijndijk blijkt geen eenvoudige zaak. De problemen die het stichtingsbes tuur i.o. ondervindt zijn niet ge ring. Daarmee komt ook het gymnastiekonderwijs in het ge drang. De bestaande gymzaal is er na het slopen van de aangrenzende oude Bernardusschool niet beter op geworden en moest worden opgelapt. De commissie yoor sport en recreatie beraadde zich gisteravond op de ontstane situa tie. Wethouder P. d. Jong zei dat er in het verleden goede hoop is ge weest dat het centrum voor meerdere doeleinden weinig la ter zou zijn gerealiseerd dan het nieuwe schoolgebouw. De leer lingen hadden dan dichtby hun nieuwe school gymnastiekles kunnen krijgen. Nu dat niet het geval blijkt te zijn moeten er maatregelen worden genomen. Als beste oplossing zag de commissie de bouw van een uitgebreide gymzaal die later mogelijk uitgebouwd kan wor den tot het beoogde centrum. De bouwkundige opzet leent zich hier goed voor en bovendien hebben de aan de Hoge Rijndijk beoefende zaalsporten dan een goed onderkomen. In de komende maanden zal be kend moeten worden, gesteld werd voor 1 maart, of de oor spronkelijke plannen haalbaar zijn. Zo niet dan zal het gemeen tebestuur initiatieven moeten ontwikkelen daarbij gebruikma kend en in samenwerking van het voorbereidende werk van de stichting i.o. Een eerste zaak zal echter zijn dat de bestaande zaal door de inspec teur voor de lichamelijke opvoe ding wordt afgekeurd. Het be vreemdde de commissie dat daartoe door het schoolbestuur nog onvoldoende dringende stappen zijn ondernomen. Er was weinig waardering voor de wat voorbarige aktie van het school hoofd om de gymnastieklessen op te schorten. Commissies vergaderen LEIDERDORP - Dinsdag 23 no vember vergadert de Leiderdorpse commissie maatschappelijk wel zijn. Deze praat ondermeer over subsidie-verzoeken van Interker kelijke Vrouwendienst, de werk groep Anonieme Alcoholisten, de stichting Telefonische Hulpdienst, de stichting Midden Rijnland en de stichting Kinderspeelzaal Leider dorp. De vergadering begint om 20.00 uur in het gemeentehuis. OEGSTGEEST - De Oegstgeester commissie voor verkeer en vervoer komt op woensdag 24 november bijeen. Daar wordt gesproken over de verkeersproblematiek in heel Oegstgeest. WARMOND - Veilig Verkeer Warmond zal a.s. maandag de jaar lijkse algemene ledenvergadering houden, waar overigens niet uit sluitend leden van harte welkom zijn. Op de agenda staat o.a. voor informatie over de verkeersnota. In deze nota komen o.a. verkeersregu- lerende maatregelen aan de orde. De vergadering wordt gehouden in het Wijkgebouw aan de Herenweg en begint om 20.30 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 19 tot 26 nov., door Apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 120552. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.; Oegstgeestse Apotheek, Wilhelr minapark 8, Oegstgeest. tel. 153274; Apotheek Noord-Hofland, Thorbecke- weg 3, Voorschoten, tel. 071-762877. Wijkverpleging LEIDEN - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring en Groe- noord): G.D. de Jong, Hoge Rijndijk 15, tel. 125820; Wijk II (Kooi en Merenwyk): J.H. Pleiter, Fruinlaan 11, tel. 131337; Wy III (Waard, Professorenwyk en Tuin- stadwyk): S. Smit, Cobetstraat 43, tel. 130177; Wyk IV (Zuid-West en Haag- wegkwartier); F. Lahr, Zoeterwoudse- singel 11, tel. 120347 (van zaterdag 10 uur tot zondag 8 uur), A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 762115 (van zondag 8 uur tot 24 uur). Leiderdorp - Van Wyk, praktykadres Merelstraat 184a, tel. 890529 (zaterdag e zondag spret Oegstgeest - 152, tel. 150394. Voorschoten - A. Tromp, Lohmanplant- soen 33, tel. 071-762159 (zaterdag); J. Vryenhoek, S. v.d. Oyelaan 38, tel. 2356 (zondag); S M. Platteel-de Jongh, tel. 5417 (zaterdag en zondag). Warmond - L.J.H. Lempers, Churchill- laan 13, Voorhout, tel. 02522-10140 (vrij dag en zaterdag); F. Walenkamp, Dorps straat 45, tel. 10030 (zondag). Vrijdag Herenstraat 45, gebouw Staalwyk, jeugdsociëteit Time, 7.45-11.30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 28, open- soosavond. Ten Katestraat, speeltuingebouw, be jaardensociëteit Humanitas, 2-4.30 uur Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, Hendrikplantsoen, informatieavond Baha'i gemeenschap, 8.15 uur nam. Nieuwe Rijn 19, club voor alleenstaan den, weduwen en weduwnaars, 8 uu^ Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur 9-1 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, vegetaties eethuis, 6-7.30 uur nam; Mirakelsoos, 8-12 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Nederlands/En gels, 2-4 uur nam.; sport (sportzaal Lammen schanspark), 6.30-8 uur nam.; open-soosavond, 8-2 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, zigeuner-avond m.m.v. zigeunerorkest 'Csardas', 8 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, LAK- Cinema filmfestival. Lokhorstkerk, Pieterskerkstraat 1, le zing "Geteld, gewogen en te licht be vonden", 8 uur nam. Microtheater. Vestestraat 40, Toneel groep Imperium met "De goede mens van Sezuan" van Brecht, 8.15 uur nam. Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24, optreden van het Rein de Graaff/Dick Vennik kwartet, 10 uur nam. Leidse Schouwburg, "Quitte of dubbel", blijspel met o.a. Rijk de Gooyer en Ron nie Bierman. 8.15 uur nam. Rapenburg 100, ledenvergadering PPR, Groenoordhal, hoorzitting Rijksweg 11, Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur Steenstraat lb. Wereldwinkel, *s mor gens geopend. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, Leidse Jeugdschaaksociëteit (11-15 jaar), 3-5 uur nam. Havenplein, aankomst Sint Nicolaas, 2 Leidse Schouwburg, "Nieuwe Avontu ren", kabaret Vangrail, 8.15 uur nam. Microtheater, Vestestraat 40, Toneel groep Imperium met "De goede mens van Sezuan" van Brecht, 8.15 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, LAK- Cinema filmfestival. ZOETERWOUDE - Traditioneel Zoeterwoude een huisvlijt- de vooravond van de jaarlijkse tentoonstelling gehouden. De hier- Ons Huis in voor ingezonden werkstukken worden ter beschikking gesteld aan de bazaarcommissie en men kan deze dus vandaag kopen of als prijs in de wacht slepen in één van de vele stands van de Jeugdraad De damesafdeling spande de kroon met niet minder dan 30 inzendin gen en ook bij de heren was er veel LEIDEN - Een 23-jarige Leidenaar voortreffelijk werk. De jeugd daar- raakte gewond, toen hij gistermid- entegen liet het duidelijk afweten dag op de Willem de Zwijgerlaan en presenteerde zich minimaal De 0werd aangereden door een taxi. De jury bestaande uit de dames Otto en tegen het plan. Verwacht wordt dat jongeman werd met zijn fiets ge- De Rooy en de heren v. d. Berg en het gebouw voor de winter onder schept op de oversteekplaats ter Van Keppel kwam tot de volgende de kap komt, waardoor de oplever- hoogte van de Kooilaan. Hij kreeg prijswinnaars: ing vooijaar 1977 zal geschieden, vermoedelijk een sleutelbeenfrac- Dames: 1. mevr. G. F. Hulsbos-v. d. De kazerne bevat naast een ruime tuur. De taxichauffeur (27) ver- Loo. garage, werk- en studielokalen, voerde een patiënt naar het Elisa- Heren: 1. C. v. Muyden. beth ziekenhuis, maar beiden ble- Meisjes: 1. Hester Schoch. ongedeerd. Jongens: lHenk v. d. Berg. FIETSER GESCHEPT LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 J aarabonnement post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij v< uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2