Drie banen erbij voor tennisclub Roomburg SKM: aansluiting op mast Multivisie Plafond komt naar beneden in lom-school -mom— Als buurt akkoord gaat es MOnA Breuk in werkgroep kabeltelevisie 1 Te koop &i I tezien: Jé DONDERDAG 18 NOVEMBER 1976 De gang in de LOM-school met het kapotte plafond LEIDEN - Met donderend geraas en grote stofwolken kwam gistermiddag tijdens de middagpauze in de gang van de Prof. Vliegenthartschool aan de Zuidsin gel een deel van het plafond naar beneden. Brokstuk ken kalk kletterden op de vloer en het plafond ver toonde een gapend gat met wat riet. Op het ogenblik van de instorting was er niemand in dat deel van de gang. Wel waren enkele leerlingen van de lom-school een paar meter verderop bezig met een partijtje tafel tennis. Voor het hoofd van de school, de heer A. D. A. Blom, is de instorting het zoveelste bewijs, dat het oude schoolgebouw, waarin hij met zijn collega's les moet geven, levensgevaarlijk is. Levensgevaar lijk voor de leerlingen, levensgevaarlijk voor het personeel. Na het gebeurde durfde de schoolleiding dan ook niet langer de verantwoording voor de leerlingen te dragen. De gemeentelijke onderwijs-inspectie werd gebeld met het verzoek om de kinde ren direct naar huis te mogen sturen. Daarvoor werd toestem ming gegeven. Tegelijkertijd werd de onderhoudsdienst van de schoolgebouwen gealarmeerd. Vluchtige blikken Twee ambtenaren van de onderhoudsdienst kwamen aan het begin van de middag poolshoogte nemen. Na enkele vluchtige blikken in het schoolgebouw concludeerde een van hen, in aanwezigheid van enkele leerkrachten; „Morgen kunt u weer draaien". Even tevoren was een van de ouders, die het schoolgebouw binnen stapte, tot een heel andere conclusie gekomen. „Dat is een leven sgevaarlijke situatie. Het is onverantwoord om hier nog langer kinderen les te geven". Een kleine rondgang door het schoolgebouw leert, dat het in een deplorabele toestand verkeert, en zo snel mogelijk moet worden afgebroken. Het is overigens al de derde keer in enkele maanden dat delen van het plafond in de gang naar beneden zijn gekomen. De eerste keer gebeurde dat tijdens de zomervakantie. Toen het hoofd van de school in die vakantie op school moest zijn, ont dekte hij, dat het plafond van de gang nabij de trap was ingestort. Dit mankement werd later verholpen. Korte tijd later heeft zich een tweede instorting voorgedaan op een andere plaats achterin de gang. Over een afstand van enkele meters kwam het stucwerk naar beneden. De onderhoudsdienst van de gemeente heeft zich toen op de hoogte gesteld. De Resten riet werden verwijderd. Verder is er volgens de leerkrachten links en rechts wat in het plafond geprikt en kwam men tot de conclusie dat er geen verder instortingsgevaar bestond. Het gat in het plafond is nooit gerepa reerd. Gisteren deed zich een nieuwe instorting voor in de gang. STENEN UIT DE MUUR Dat er zeer veel aan het oude schoolgebouw makeert blijkt uit het feit, dat onlangs zonder aanwijsbare oorzaak stenen uit de bui tenmuur vielen. De brandweer heeft toen met behulp van een magirusladder het gebouw gecontroleerd. De stenen zijn er later weer ingemetseld. In het gebouw ziet het er allemaal nogal haveloos uit. De bepleiste ring van de muren is op vele plaatsen verdwenen[of vertoont grote scheuren. Dat het gevaar voor de leerlingen niet denkbeel dig is blijkt uit het verhaal van één van de leerkrachten: „Enige tijd geleden stond ik in een klas les te geven, toen er plotseling een lichtbak met neonbuizen en leidingen naar beneden kwa men. Gelukkig kwam het zaakje net tussen twee rijen terecht. Monteurs hebben de zaak weer gemaakt maar controle van de andere lichtbakken heeft niet plaatsgevonden". Is het nog langer verantwoord om kinderen in dit schoolgebouw les te geven? Schoolhoofd Blom „We zitten eigenlijk voor een di lemma. Wie het gebouw ziet, zegt dat het zo niet langer kan. Maar de vraag voor ons is: wat moeten we dan? Moeten we de kinderen naar huis sturen? Het gaat hier om een groep kinderen, die pro blemen heeft. Behalve onderwijs geven we hier ook een stuk begeleiding. En die kun je niet zomaar een paar weken onderbre ken. Wat er nu gebeurd is, is wel aanleiding om ons opnieuw te beraden. Vandaag is het het plafond in de gang, morgen kan het plafond in een lokaal omlaag komen. Moeten we zo doorgaan? Het is triest dat kinderen die vanwege de problemen waarmee ze zitten juist iets extra's nodig hebben, in zo'n weinig stimulerende omgeving onderwijs krijgen. SLECHTE CONDITIE De openbare lom-school werd vijf jaar geleden in het gebouw aan de Zuidsingel gesticht. Het pand verkeerde toen al in slechte conditie, maar is - deels met eigen mankracht - wat opgeknapt. Bovendien bestond het uitzicht, dat men binnen afzienbare tijd zou kunnen verhuizen naar een leegstaande school aan het Ra penburg. Dat plan is inmiddels achterhaald. Het enige licht puntje, dat de school nu nog heeft is dat men zal kunnen verhui zen naar het gebouw aan de Potgieterlaan, dat wordt gebruikt door de Agnes Scholengemeenschap. Maar zoals de plannen er nu voorstaan zal die verhuizing niet eerder dan volgend jaar augustus kunnen plaatsvinden. Inmiddels zit men nog steeds in een schoolgebouw dat al op 24 april van het vorig jaar werd afgekeurd. Brieven van de leerkrachten aan de gemeente hebben tot nu toe geen resultaat gehad. Bij de onderwijzers bestaat de stille hoop, dat na de instorting van giste ren, noodmaatregelen zullen worden getroffen. Cotnmentaar van onderwijswethouder Tesselaan ..We zullen kijken hoe het ge bouw er voor staat. Als werkelijk blijkt, dat les geven daar onve rantwoordelijk is, zullen we voor deze school snel een noodop lossing vinden. Dan moet er maar in een ander schoolgebouw ruimte vrijgemaakt worden". Vandaag werd er weer normaal op de school les gegeven. Wel was er naar aanleiding van de gebeurtenis van gisteren enig rumoer onder de leerlingen ontstaan, van wie er enkelen op een bord hadden geschreven dat zij morgen wilden gaan staken. Bouw- en Woningtoezicht was nog steeds met het onderzoek bezig. Van middag zou de oudercommissie bijeenkomen om de situatie op de school te bespreken. In deze hoek van de kleinste van de twee speelweides aan de Van Vollenhovenkade zou den twee tennisbanen moeten worden aangelegd; de derde komt te liggen in het verlengde van de huidige zes banen van Roomburg. ADVERTENTIE m Exakt. Een nieuwe MAGERE BULGAARSE YOGHURT. Het lekkerste van het lekkere. Ouderwets- dik. maar toch vet-arm. Je zuivelste gezondheid voor79ct de halve liter. LEIDEN - De accommodatie van tennisclub Roomburg kan met drie banen worden uitgebreid, indien een tweetal raadscommissies en de be woners van de omliggende wijk daar geen overwegende bezwaren tegen aanvoeren. De uitbreiding zou voor een deel ten koste gaan van één van de twee speelweides bij de Van Vol- lenhovenkade/achterzijde Kanaal- weg. In 1973 ontstond er enige beroering onder wijkbewoners en andere gebruikers van de speelweides, toen de gemeente een plan pre senteerde tot uitbreiding van de tennisaqcom- modatie, waarbij een belangrijk deel van de grootste speelweide verloren dreigde te gaan. Dit plan is niet tot uitvoering gekomen. In de huidige opzet zou de, vanaf de ingang gere kend, tweede speelweide, die het minst ge bruikt wordt, voor ongeveer vijftien procent in oppervlakte verminderen. In een aan de hui dige tennisbanen grenzende hoek van deze weide, zouden twee banen moeten worden aangelegd. Het bestaande pad en de begroeiing langs de speelweides kan in deze opzet ge handhaafd blijven; rondom de banen wordt beplanting aangelegd. De derde 2 baan komt naast de huidige zes banen te liggen. Hoorzitting Gezien het verzet van de wijkbewoners in het verleden, wil wethouder Tesselaar (sport) dat de Sportstichting voor hun in ieder geval een hoorzitting organiseert. Ook de raadscommis sies voor o.a. sport en voor ruimtelijke orde ning zullen gehoord worden, hoewel B en W formeel bevoegd zijn om de banen zonder over leg met de gemeenteraad te laten aanleggen. Er is in Leiden een groot tekort aan tennisbanen; er wordt gewerkt aan een plan om die achter stand in te halen, waarbij de clubs zelf de uit breiding van de banen voorfinancieren. Met de keuze om op de kleinste speelweide twee banen aan te leggen, heeft wethouder Tesselaar afgezien van twee andere mogelijk heden. Uitbreiding van de accommodatie was ook mogelijk door één van de hockeyvelden te verplaatsen. Daarmee zou minstens twee jaar gemoeid zijn en bovendien zijn er hoge kosten aan verbonden. Overigens vraagt Tesselaar zich af of het niet wenselijk is om de hockey club in verband met de bodemgesteldheid te verplaatsen naar de toekomstige velden in het Vlietpark. Een andere mogelijkheid was om de banen naast de huidige zes aan te leggen. Dat zou ten koste gaan van de meest gebruikte speelweide; bovendien zouden de kosten ho ger worden omdat dan de sloot achter de wei des gedempt moeten worden en het voetpad met de begroeiing verplaatst. Daarom heeft Tesselaar gekozen voor de derde mogelijkheid; aanleg op de kleinste speelwei de. Het college van B en W is, met uitzondering van wethouder Van Aken, al met zijn voorstel akkoord gegaan. Een definitieve beslissing zal genomen worden, nadat de wijkbewoners en de raadscommissies gehoord zijn. Zakennieuws LEIDEN - Aan de Morsweg 6 is "Maison Elmaro", een kleinhandel in damesbovenkleding en corsette- rie gevestigd. De groothandel in frisdranken en zwak-alcoholische dranken A. J. van Mil B. V. is verplaatst van Uiter stegracht 21 naar het industrieter rein aan de Hoge Rijndijk in Zoe- terwoude. ADVER TENTIE' CASSETTES Ruime keuze in de beste merken. Wij brengen U als speciale aanbieding, 6-delig, 40 stuks, Messen Bol, heft gesmeed lemmet edelstaal (zilverglans) 375.- Gratis er bii: 6 taartvorkjes 1 gebakschep 6 theelepels 1 suikerschep 2 vleesvorkjes 1 sla-couvert v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 ADVERTENTIE C Zeg Mona-man. Hoorikvanverrukkelijk nieuws uit Mona- land,? Een nieuwe MAGERE BULGAARSE YOGHURT? LEIDEN - "Wij zijn genoodzaakt in zee te gaan met Multi- visie, want de bewoners van de Merenwijk hebben recht op beeld", aldus voorzitter De Jong van de Stichting Kabelnet Merenwijk (SKM) die de kabeltelevisie in de Merenwijk verzorgt. De SKM heeft besloten beeld te kopen van de mast die Multivisie in Oegstgeest bouwt en niet langer te wachten op de eventuele verdere bouw van een mast in de Merenwijk, waarvoor de Stichting Mast (samenwerkings verband tussen Leiden en Leiderdorp) al de fundamenten had laten liggen. Zoals bekend moest deze bouw van ho gerhand gestopt worden. Meer Leids nieuws op pagina 21 ADVERTENTIE VENDPRINT De sneldrukkerij waar alles kan. Van Vroom Dreesmann Het ministerie van Ruimtelijke Or dening onderzoekt momenteel of de bouw van een mast op die plaats in de Merenwijk niet in strijd is met de bepalingen van het daar geldende bestemmings plan Gedeputeerde Staten heb ben inmiddels aan het ministerie geadviseerd om de bouw door te laten gaan aangezien zij geen pla nologische bezwaren zien. De bouw was indertijd gestopt na protesten van Multivisie die zelf al bezig was met de bouw van een mast in Oegstgeest. De SKM heeft zich altijd "zonder meer negatief' opgesteld tegen over de Rotterdamse firma Mul tivisie, beaamt voorzitter De Jong. Het optreden van de firma is verscheidene malen onbe trouwbaar genoemd, en betwij feld werd of het werk van Multi visie van voldoende kwaliteit zou zijn. Een van de redenen van Lei den, en de SKM tot nu toe, om niet zich aan te sluiten bij de mast in Oegstgeest was het gebrek aan zekerheid over de te verwachten beeldkwaliteit. Voorzitter De Jong over de onverwachte aan sluiting bij Multivisie nu: "We hebben de kop moeten buigen". Hij stelt dat de mogelijkheden van de SKM uitgeput zijn. "In Leiden komt geen mast, dat moet men als realist accepteren". Om toch aan beeld te komen voor de Me renwijk heeft de SKM zich nu gewend tot Multivisie, van welke firma de SKM signaal zal kunnen kopen voor 8000 gulden per jaar (voor 5000 woningen). Zoals be kend betalen de inwoners van de Merenwijk al meer dan twee jaar elke maand een vast bedrag in de huishuur voor kabeltelevisie, of hebben zij in de koopprijs van hun huis een bepaald bedrag voor kabeltelevisie moeten beta len. Ondanks hun verplichte bij drage konden de bewoners van de Merenwijk echter nog niet profiteren van de toegezegde zes televisiekanalen en tien FM- zenders. Werkgroep De SKM is om verschillende rede nen verbolgen op wethouder Van Aken. Van Aken (voorzitter van de Stichting Mast) heeft herhaal delijk beloofd dat de Stichting Mast het zogenaamde kopstation zou overnemen dat de SKM lang geleden al gekocht had. Het kopstation omvat de antennes en benodigde electronica om de televisiebeelden uit binnen- en buitenland te kunnen ontvangen. Dit kopstation heeft de Stichting Mast niet overgenomen ondanks haar toezeggingen. De door de SKM ook al gekochte FM- antennes zjwel overgenomen, maar de prijs van deze antennes is maar een fractie van wat de SKM ondert indertijd voor het kopstation be taald heeft. De SKM hoopt dat Multivisie het kopstation wil overnemen, om in Oegstgeest of elders te gebruiken; anders blijft de SKM zitten met een strop van 300.000 gulden. Een andere grief tegen Van Aken is zijn optreden in de gemeentelijke werkgroep kabeltelevisie. Deze werkgroep bereidt de komst van kabeltelevisie in Leiden voor en zal de gemeenteraad, die uitein delijk moet beslissen, hierover adviseren. De SKM is teleurges teld over de in de werkgroep op gedane ervaringen; "We werden Wandeling langs "stedeschoon" LEIDEN - De ANWB organiseert in samenwerking met de VW Lei den op 27 en 28 november de stede- schoonwandeling door Leiden". Dê'route loopt onder meer langs de Pieterskerk, waarvan men op beide dagen het interieur met de oude grafzerken kan bezichtigen. Verder zijn ook musea opengesteld zoals "Boerhaave", het museum voor Volkenkunde, het museum Oudheden, molen De Valk en de Lakenhal. De route gaat ook langs de Burcht en het Academiege bouw, alsmede langs een aantal be kende Leidse ho(jes. Vanaf 10 uur tot 14.30 uur kan men vertrekken vanaf restaurant Eigenzorg aan de Stationsweg. ANWB-leden beralen 2,50, niet-leden 5,- Kinderen tot 12 jaar kunnen - mits onder geleide - gratis deelnemen. gebruikt, en monddood gemaakt als we niet meer bruikbaar wa ren". Vooral wegens een funda menteel meningsverschil over de in Leiden gewenste beheersvorm voor het kabelnet zal de SKM de werkgroep verlaten. Een brief waarin het breken met de werk groep wordt uitgelegd is onder weg naar Van Aken. De SKM wil het beheer van het hele gemeen telijke kabelnet onderbrengen in een stichting, terwijl Van Aken en enige raadsleden die in de werkgroep zitten meer gepor teerd zijn voor beheer in handen van de gemeente samen met be langhebbenden. De verwachting van De Jong is dat om dezelfde reden de Frederatie van Woning bouwverenigingen en het Over leg Wijkorganen zich uit de werkgroep kabeltelevisie zullen terugtrekken. ADVERTENTIE De best bekende merken J; jeans en jackets: Lois J- Levi's. Ook in corduroy. »- Bij Frank Jean. Sm In kleine en grotere maten. J; Alles altijd in ruime mate Jj voorradig. Pulls en truien rokken en bloeses, blousons voor Hem, tZ jurkjes voor Haar. Sï Mode van nu en straks. J; Mode van Frank Jean Jï Aldaar te koop te zien. Jj Aa Ken herken jezelf. J; In mode van J» Sint komt zaterdag in Leiden Botermarkt 11, Leiden LEIDEN - Sint Nicolaas komt za terdag in Leiden. Om twee uur 's middags komt hij per stoomboot aan in de Haven, in gezelschap van 26 Zwarte Pieten. Daarna maakt hij per calèche een rondrit door het centrum, waarbij hij zal worden voorafgegaan door de muziekkorp sen RK. Harmonie en De Burcht. Ook leden van het Warmondse jeugdcircus Atleta zullen tijdens de rondrit hun kunsten vertonen. De route van de tocht: Haven - Haar lemmerstraat - Prinsessekade - Kort Rapenburg - Breestraat - Gangetje - Botermarkt - Vismarkt - Aalmarkt - Boommarkt - Kort Ra penburg - Breestraat tot aan de Stadsgehoorzaal. Zoals gebruike lijk is de Stadsgehoorzaal de resi dentie van de Sint gedurende zijn verblijf in Leiden. In ieder geval zal hij daar zater dagmiddag nadrukkelijk aanwe zig zijn vanaf ongeveer drie uur Ieder kind, al dan niet vergezeld van zijn ouders, kan de Sint een handje komen drukken: de toegang is gratis. Kinderen die in de Stads gehoorzaal komen, krijgen in ieder geval een verrassingBovendien zal ze een tekening uitgereikt worden zodat ze mee kunnen doen aan een kleurenwedstrijd, die de Sint in samenwerking met zijn onderda nen van het Leids City Centrum heeft georganiseerd. Aan die wed strijd zijn vele prijzen verbonden wil weten welkemoet een blik werpen in de etalage van de Neder landse Middenstandsbank in de Breestraat. Kinderen,die zaterdag niet in de Stadsgehoorzaal kunnen komen, kunnen bij vrijwel alle winkeliers in het centrum nog een tekening krijgen. De gekleurde te keningen moeten voor 29 november worden ingeleverd. Op 3 december 4 uur 's middags in de koffiekamer van de Stadsgehoorzaal zal de Sint hoogstpersoonlijk de prijzen uitrei ken.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3