Meijer komt besluit terug op vacaturestop Er staat een échte auto voor u klaar: De Alfetta De trend is trench! BSilif Groei economie moet afhangen van milieu Algemeen maatschappelijk werk 5C.ftV yoghurt met echt rozebottelsap 110 «««ggKS./ Oegandese commissie pleit IdiAmin vrij van collaboratie :*d;eSr8™X - - - - - rferg^ekW"et^r0aNeng rmohiiffi DONDERDAG 18 NOVEMBER 1976 ADVERTENTIE Verkoopverbod nodig voor gewassen uit Vlaardingse Broekpolder VLAARDINGEN (ANP) - De ge wassen uit de Broekpolder in Vlaardingen vertonen een zoda nige concentratie aan zware me talen, dat zij niet verkocht zouden mogen worden. Tot deze conclu sie komt het ministerie van Volksgezondheid op basis ven een rapport van de keurings dienst van waren te Rotterdam. Deze dienst heeft in de maanden augustus en september een on derzoek ingesteld in de Broek polder, omdat er twijfels waren gerezen over de kwaliteit van de grond. De polder is de afgelopen vijftien jaar opgehoogd met - naar nu is gebleken - sterk veron treinigde slib uit de havens van Rotterdam. Hoewel het instituut vruchtbaarheid al maanden gelden, op verzoek van Vlaardingen, tot ongeveer de zelfde bevindingen kwam als DEN HAAG (SP) - Staatssecretaris Meijer (CRM) wil de onlangs afgekondigde vacaturestop voor het algemeen maatschappelijk werk versoepelen. Hij streeft ernaar om de vacaturestop op 1 januari om te zetten in een vacature melding. Instellingen moeten dan elke vaca tures bij het ministerie melden. Per geval wordt daar bekeken of de va cature mag worden vervuld. Bij de vaststelling daarvan wordt gelet op buitengewone omstandigheden, zoals: een concentratie van minder heidsgroepen met specifieke problemen (Surinamers, buiten landse werknemers, woonwa genbewoners problemen als gevolg van stadssanering; onevenredig groot aantal lang durig werklozen; betrokkenheid bij onderwijssti- mulering; samenwerking met bijvoorbeeld gezinszorg, wijkverpleging; gebieden die aangewezen zijn als groeikern. Broekpolder nog altijd - 1 veiling - r consumptieve doe- weg te leinden verkocht, aldus organisaties zal woordvoerder van de gemeente nader worden uitgewerkt. Vlaardingen. Dp het ministerie zondheid betreurt men deze tuatie, maar heeft men er wel be grip voor, omdat het ministerie zing van Landbouw de enige instantie is, die een verkoopverbod kan uitvaardigen. De regionale in specteur van „volksgezondheid" heeft er nu bij „landbouw" op aangedrongen zo snel mogelijk een dergelijke maatregel te tref fen. Zo deelde een woordvoerder mee. Op het ministerie van land bouw kon men nog niet zeggen of een dergelijk „zeer ongebruike lijk" besluit wordt overwogen. De bewoners van Sas van Gent kunnen daarentegen weer met een gerust hart groenten uit hun tuintje eten. Uit een onderzoek van het IPO (Instituut voor Plan- tenziektekundig Onderzoek) in Wageningen, gedaan op verzoek van de Zeeuwse provinciale wa terstaat naar het fluorgehalte in de groente uit de tuinen in Sas van Gent, is vast komen te staan dat de fluorgehalte in die groente niet ongezond hoog zijn. Op 13 oktober maakte de Belgische prof. Hinrichx bekend, dat groente uit tuintjes in de omge ving Zout-Chemie in Sas van Gent te hoge fluorwaarden bevatten. ADVERTENTIE 1. Uitgebreide collectie warme wintercoats, in diverse kleuren, w.o. dit model. Mt.: 38 t/m 50 2. Mantel in zeer n kwaliteit loden, in groen. Mt.: 38 t/m 48 mantelspecialist Leiden: Haarlemmerstraat 163 a, Winkelcentrum Leidsenhage den zal teruglopen blijft intensiver ing van de zorg mogelijk, aldus de staatssecretaris. Ook de gezinsverzorging wordt be perkingen opgelegd. Daarbij gaat het om wijziging van het financie ringssysteem en betere beheers baarheid. De maatregelen beogen overschrijdingen te voorkomen en op termijn terug te dringen. Uit breiding in de gezinsverzorging zit er niet in, aldus de bewindsman. De dienstencentra en projecten voor gecoördineerd bejaardenwerk kunnen voorshands ook niet wor den uitgebreid. Dit open bejaar denwerk brengt financiële ver plichtingen mee, die pas later hoe ven te worden gehonoreerd. UTRECHT - De Surinaamse ambassadeur in Nederland W. F. van Eer heeft gisteren in het gebouw van de rijksmunt in Utrecht het eerste exemplaar geslagen van een herden- kingsmuntIn totaal worden drie verschillende munten met een waarde van 10,25,2n 100 gulden uitgebracht ter gele genheid van de éénjarige on afhankelijkheid van de repu bliek Suriname. De geldstuk ken worden op de onafhanke lijkheidsdag 25 november, als wettig betaalmiddel in omloop gebracht in Suriname. Van het tien gulden-stuk wor den 100.000 exemplaren ge slagen. Van het 25 gulden-stuk worden er in eerste instantie 75.000 exemplaren geslagen, met de mogelijkheid dit aan tal later aan te vullen tot 100.000. In eerste aanleg worden 10.000 geldstukken van 100 gulden uitgegeven. Dit aantal kan uitlopen tot 50.000. Zuivere, magere yoghurt met echt rozebottelsap, da's twee maal gezondheid in één en erg lekker. Gauw een paar halve liter bekers gezondheid in huis halen, want het is nu heel voordelig tijdelijk van cent Rozetoot te! Er is een grote variatie in smulsmaken bij menken landbouw: magere yoghurt met aardbeien, abrikozen/ perziken, ananas, banaan, kersen en rum/rozijnen Uit een brief die staatssecretaris bodem- Meijer gisteren in de vaste kamer- aantal commissie van CRM heeft bespro ken, blijkt dat het doel van de vaca turestop - vermindering van 100 werkplaatsen - onverkort gehand- de keuringsdienst, worden de haafd blijft. Maar door de aan- landbouwprodukten uit de staande vacaturemelding hoopt de Meijer het botte-bijl-effect ervan Met de betrokken i ander nog Voor de bejaardenoorden is er geen Volksge- vacaturestop: het personeelsbes tand mag evenwel niet meer wor den uitgebreid. Door deze bevrie- d oordat het aantal verzorg- Leraar geeft leerlingen hasj ENSCHEDE (ANP) - Rector drs. H. van der Walle van de scholenge meenschap Zuid in Enschede heeft een 54-jarige leraar maatschappij leer van deze school met ziektever lof gestuurd nadat deze docent drie leerlingen hasj had laten roken. De leraar zou drie leerlingen van een vijfde klas atheneum bij wijze van experiment de hasjiesj ter be schikking hebben gesteld. Dit naar aanleiding van de nieuwe wet op verdovende middelen waarin het voorhanden hebben van een kleine het chemische J^edrijf hoeveelheid van dit genotmiddel voor eigen gebruik geen misdrijf meer is, maar een overtreding. DEN HAAG (SP) - Minister Irene Vorrink (Volksgezondheid en Mi lieuhygiëne) vindt eigenlijk dat de groei van de economie onder- rapportage moet bedrijven en overheidsinstellingen gaan ver plichten een rapport op te stellen r de te verwachten gevolgen r het milieu van uitbreidingen vestigingen. NAIROBI (AP) - Een door de Oegandese president Idi Amin inge stelde militaire onderzoekscommissie heeft de Oegandese regering gezuiverd van de verdenking als zou zij gecollaboreerd hebben met de Palestijnse kapers van de Air France-airbus, afgelopen juni op het vliegveld Entebbe. De Oegandese radio-boodschap, die gisteren in Nairobi opgevan gen werd, zei dat de commissie het rapport aan de president in de hoofdstad Kampala had overhandigd. Het rapport beweert ook dat de Oegandese veiligheidstroepen niet verantwoordelijk zijn voor de verdwijning van een van de gijzelaars, de Britse mevrouw Bloch. Amin had de commissie ingesteld om te onderzoeken of zijn mili taire regime collaboreerde met de kapers en of de Oegandese solda ten schuldig zijn aan de verdwijning van mevrouw Bloch. Meer dan 100 gekaapte Joodse gijzelaars werden drie juli bevrijd na de landing van Israëlische commando's op het vliegveld van En tebbe. Mevrouw Bloch, een 63-jarige grootmoeder met de Britse en Israëlische nationaliteit en een van de gekaapte passagiers, werd de tweede juli van het vliegveld naar een hospitaal overgebracht nadat er een stuk vlees in haar keel was blijven steken. De commissie beweert dat mevrouw Bloch teruggekeerd was naar het vliegveld van Entebbe om zich bij de andere gijzelaars te voe gen na uit het ziekenhuis te zijn ontslagen. Het rapport geeft toe dat de Oegandese troepen op het vliegveld door de Israëlische actie verrast zijn. De eerste Israëlische vliegtui gen landden met de landingslichten aan. Er was volgens het rap port tevoren geen contact met de controletoren gemaakt. Volgens het verslag verkeerden de Oegandezen op het vliegveld in de veronderstelling dat het vliegtuig de Palestijnse gevangenen kwam brengen. De kapers hadden de vrijlating van hen gevraagd in ruil voor de gijzelaars. Zelfs toen schoten gehoord werden, geloof den de Oegandezen niet dat ze aangevallen werden, aldus het rap port. Reagerend op beschuldigingen als zou Amin met de kapers sa mengewerkt hebben, zegt het rapport dat Amin's acties voorname lijk ingegeven waren door het verlangen, de levens van de gijze laars te redden en onnodig bloedvergieten te vermijden. geschikt moet zijn die het milieu stelt. Deze mening verkondigde de mi nister gisteren in de Tweede Ka mer tijdens de behandeling van haar begroting. Realistisch voegde zij er echter aan toe: „Ik hoop dat het ooit zo ver komt, maar ik zal het niet meer meema ken". Minister Vorrink ging hiermee in op opmerkingen van het PPR-Kamerlid Van Kuijen, die meent dat aan het milieu voorrang moet worden gegeven boven de economie. Vorrink: „Milieuhygiëne is geen luxe, geen mode-gril. Het is een keiharde, bittere noodzaak. Een gezond milieu is nodig voor het voortbestaan. Het accent zal op de natuurbescherming moeten liggen." Tijdens het debat in de Tweede Kamer kreeg de bewindsvrouw het aan de stok met KVP-lid Hut- schemaekers, die zijn mening, dat chemische bedrijven onder de hoede van de provincie moe ten komen in plaats van onder gemeentelijke verantwoording, onderstreepte met een motie. Hutschemaekers wil dat chemi sche bedrijven van enige omvang onder de Wet luchtverontrein iging komen te vallen. Als reden ziet hij dat provincies deskundi ger zijn op het terrein van de luchtverontreiniging. De motie van het K VP-Kamerlid was mede ondertekend door de WD. Minister Vorrink ontraadde de Kamer de motie. Zij zei er weinig voor te voelen de Hinderwet te wijzigen, juist nu wordt gewerkt aan een verbetering ervan. Geen moeite had Vorrink met een motie van het PvdA-Kamerlid De Boois over de Wet Bodembe scherming. In deze motie, die door een meerderheid van de- Kamer wordt gesteund, wordt gevraagd alle handelingen die de bodem bedreigen onder de wet te laten vallen. Eerder had de minister al laten we ten dat reeds gewerkt wordt aan het opstellen van dit wetsont werp. Zij kondigde aan dat over wogen wordt om ook graafwerk en het rijden met zwaar verkeer onder de wet te laten vallen. De milieu-minister meende dat het nog te vroeg was een definitief standpunt te bepalen over de milieu-effectrapportage. Deze De hervormde synode heeft d^lepdm&tchTwï^ opnieuw beschouwen van de Con de' b^n'fen b= be" De vrouwelijke hervormde predi- V, M I I I ™ar.chal Oosthem, te Rotterdam kant die gaat trouwen hoeft haar pL ,VT£?lo.eg ambt niet meer neer te leggen. De v.-.v.v.v.v.v.v.vtv.v.v.v.v.v.v.v.v.v.v.v. Oudshoorn-Ridderveld, te Wienn- svnode besloot, een desbeteffend P55T Kruidenier Gelselaar, artikel in de kerkorde te laten ver- handeling van de rapporten en e ™°lan A YHT f v°mif vallen. Dat betekent, dat nu elke aanbevelingen van Nairobi voorbe- wimp.fj.T'w's.mpSp nlm' te kerkordelyke achterstelling van de reiden. Men vond de grote hoeveel- I pf,t?èn vrouwelijke predikant bij haar heid materiaal nu te onovemchte- mannelijke collega is weggeno- luk om tot een verantwoorde be- De"ynode sprak ook over de aan- ^SkzafdelynoSemmaSde Ke.r bevelingen van de algemene ver- problematiek rond Zuid-Afrika en Gerer Ker- gadering van de Wereldraad in Nai- de houding van de Herv. Kerk daar- robi. Het synodebestuur zal voor de tegenover bespreken. de Vnes Ommen, aangenomen eerstvolgende vergadering van de Een aantal synodeleden was niet Scheveningen J Veeh Aal!' synode een meer zorgvuldige be- tevreden over de IKON. Na de kri- ^eV^ref? kX„ Vrtjglm^ikt: beroepen te Rotterdam-C. M. Nap Eindhoven, te Terneuzen L. W. de Graaff Heerde; bedankt voor Mep- pel H. Scholte Rotterdam. Geref. Kerken Vrijgemaakt Buiten Ver band: aangenomen naar Amsterdam-Z. en -W. G. Mul Dron- ten. Chr. Geref. Kerken: bedankt voor IJ muiden W. van Sorge Schiedam. Geref. Gemeenten: be dankt voor Hamilton (Can.) J. van Haaren Amersfoort. Oud-Geref. Gemeenten: beroepen te Kinder dijk J. v. d. Poel Ede. Morgenavond 8 uur spreekt de heer j. Fijnvandraat te Sneek in de Lokhorstkerk (Pieterskerkstraat 1) Leiden over „Geteld, gewogen en te licht bevonden". Bisschop Gijsen van Roermond heeft meegedeeld zich te distantië ren van berichten dat de Neder landse bisschoppen gehuwde priesterdocenten willen handha- 'ven aan theologische faculteiten. Hij blijft de „gedachtengang van de Heilige Stoel" trouw. ADVERTENTIE De Alfetta van Alfa Romeo. 1600ofl800cc motor voorin. 5-Versnellingsbak met differentieel achterin. De Dion achtervvielophanging. Perfekte wegligging. Kooiconstructie met energie-absorberende zónes. Topsnelheid boven 175 km/u. Garantie 12 maanden. Alfetta 1,6-125 pk - 18.690 - Alfetta 1,8 -140 pk -20.690- Leiden: B.V. Autom. Imp. H. A. Maasland,. Voorschoterweg 17, Valkenburg (Z.H.), tel. 01718-13900/16275

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15