Vrachtauto's in centrum beperkt LEZERS SCHRIJVEN Diogenes koopt pand Langebrug Veel bekijks voor kleine dieren Rijnlands wint Leidse titel bij zaalhandbal Proef in Pieterswijk pém ADVERTENTIE. MAANDAG 15 NOVEMBER 1976 LEIDEN - De Stichting Diogenes heeft het pand Langebrug 44 ge kocht, zo blijkt uit een medede ling van voorzitter Krantz in het Bulletin van de Vereniging Vrienden van Diogenes. De stich ting wil dit pand, zoals gebruike lijk, restaureren en daarna verhu ren. Diogenes onderzoekt nog of de Latijnse School (Lokhorst straat) weer in gebruik kan wor den gesteld. Eerder rondde de stichting de restauratie van een aantal woonhuizen in de Lok horststraat met succes af. De oplevering van de panden aan de Hogewoerd is vertraagd. Ver wacht wordt dat de parterre van Hogewoerd 30 omstreeks 15 de cember gereed zal zijn. Met de restauratie van Hogewoerd 32 is nog geen aanvang gemaakt, om dat de bewoner pas dezer dagen verhuisd is en niet, zoals de stich ting gehoopt had, in mei van dit jaar. Tegen de jaarwisseling hoopt Diógenes met de werk zaamheden aan dit pand te kun nen beginnen. Voorzitter Krantz verwacht dat het einde van 1977 al in zicht zal zijn, als de twee voor- en achterhuizen op de hoek van de Hogewoerd/Watersteeg klaar zijn. LEIDEN - Viscollege „De Ruis- voorn" viste de 7de wedstrijd van het seizoen in de Ringvaart. De vangst was goed. De uitslag: 1. G. v. d. Berg 3580 ^r (24 st), 2. W. Weenink 3550 (20), 3. A. J. van Donzel 3000 (26), 4. Th. v. Daalen 3000 (25), 5. J. Nieuwenburg jr. 2120 (17), 6. G. Dubbeldeman 2030 (15), 7. A. La- terveer sr. 1960 (15), 8. G. Voskuil 1630 (12), 9. A. C. v. d. Meer 1500 (13), 10. W. Mulder 1340 (8). DVS viste met 23 man de 6e wed strijd in de Ringvaart. In totaal werden 490 stuks gevangen met een gewicht van 42.205 gr. De uit slag was: 1. H. v. Loon 48 st. (4080 gr.), 2. J. Sinteur 35 (3175), 3. F. Zandbergen 35 (2800), 4. W. v. Be- rkel 31 (2920), 5. W. Teske 30 (2315), 6. J. Helverstein 25 (2245), 7. J. den Os 26 (2040), 8. P. Teske 23 (2180), 9. W. v. Loon 24 (1980), 10. J. v. Loon sr. 22 (2020). LEIDEN - De Leidse Pluimvee- en Konijnensportvereniging hield het afgelopen weekeinde de jaarlijkse club-show. Voor de tweede maal gebeurde dat in het Vijf Hovenhuis aan de Hof- laan. Het aantal inzendingen was dit jaar bijzonder groot,; namèlijk 250. Daartoe behoor den 70 hoenders, 100 konijnen en cavia's, 10 watervogels en 70 sierduiven. De LPKV, die in 1978 het 70-jarig bestaan gaat vieren kon zowel zaterdaga vond als zondagmiddag vele be langstellenden verwelkomen. dieren. De hoofdereprijzen gin gen naar de grote hoenders van W. Klinkenberg uit Noordwij- kerhout, en de krielhoenders van W. Handgraaf uit Oegst- geest en C. de Geus uit Leiden. Bij de sier- en watervogels ging de hoofdereprijs naar mevrouw C. Wassenaar uit Noordwijker- hout. De mooise sierduif doffer was van K. Klinkenberg uit Noordwijkerhout, die daarmee tevens een beker van de ge meente Zoeterwoude in de wacht sleepte. J. Mark uit Lei den was de bezitter van de mooiste sierduif (duivin). De hoofdereprijzen bij de konijnen en cavia's gingen achtereenvol gens naar mevr. KI. Wassenaar, Noordwijkerhout (mooiste ko nijn, mooiste middenrassen), G. v. d. Haas, Stompwijk (mooiste grote rassen), H. Vogelenzang, Leiden (mooiste kleine rassen), W. Kastelijn, Alphen a. d. Rijn (mooiste dwergrassen), M. Groenewoud, Katwijk (mooiste tekeningrassen) en M. Opdam, Stompwijk (mooiste cavia). De laatste kreeg tevens dp ereprijs van de gemeente Leiden. Op de foto: Vijf van de prijs winnende dieren op de LPKV- tentoonstelling. Schutting met schilderwerk over Rijnland LEIDEN - Het schilderwerk aan de schutting van het Hoogheemraad schap van Rijnland aan de Brees- traat, zit er zo goed als op. Leerlin gen van de schilder- en tekenaca demie Ars Aemula Naturae hebben de afgelopen weken op de vrijdag en zaterdag in de open lucht les ge kregen van hun docente Lucia Steinbach en het resultaat kan door iedere voorbijganger bewonderd worden. Op de schuttingwaar ach ter straks de nieuwbouw van het hoogheemraadschap zal verrijzen, zijn alle facetten van het werk van Rijnland in beeld gebracht. Zoekt U een goed Ankerhorloge reeds vanaf 40,- of Electronic-QUARTS De beste merken brengen wij 1 U. SEIKO - CASIO - CERTINA PRISMA - CITIZEN -JUNG- HANS - EWE - ANKER Horloger v. d. Water Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig. EIGEN ATELIERS LEIDEN - Binnenkort zullen proeven worden genomen om het vrachtver keer in de binnenstad te beperken. In het gemeentelijk verkeersplan voor de Pieterswijk, waaraan momenteel gewerkt wordt en dat binnen enkele maanden zijn beslag zal krijgen, worden maatregelen genomen om het zware vrachtverkeer uit de wijk te weren. Op het ogenblik wordt onder zocht welk vrachtverkeer in de Pieterswijk komt en in hoeverre dit buiten de wijk gehouden kan worden. Dit delen B en W mee naar aanleiding van de plannen om een zogenaamd verkeerscirculatieplan op te stellen. Drie maanden geleden publiceerde de gemeente een nota over de "doelstellingen en uitgangspun ten" voor een verkeërscirculatie- Hoofdkantoor Sociale Dienst tijdelijk dicht LEIDEN - Met ingang van vandaag is het hoofdkantoor van de Ge meentelijke Sociale Dienst aan de Steenschuur voor twee maanden gesloten. De bijkantoren in Zuid- West (Apollolaan) en in Noord (Herensingel) zijn echter normaal geopen. Bezoekers van het hoofd gebouw. afkomstig uit het cen trum, wordt door de directie van de dienst verzocht, zich gedurende de sluitingsperiode te melden op het bijkantoor aan de Herensingel. De sluiting is nodig in verband met een interne verbouwing. De werk ruimte van het personeel wordt verbeterd, maar ook het ontvangs tgedeelte voor de bezoekers krijgt een opknapbeurt. Het spreekuur blijft gehandhaafd op werkdagen tussen negen en tien uur. De bijkantoren zijn vandaag geslo ten geweest om een verhuizing van de administratie van het hoofdge bouw snel te laten verlopen. plan voor Leiden. Zo'n verkeer splan zou aan moeten geven hoe het verkeer zou moeten verlopen in Leiden. In de nota werd in grote trekken het beleid aangegeven waaraan het verkeerscirculatieplan zou moeten voldoen, waarbij be scherming van de fietsers en voet gangers voorop zou moeten staart. Tram Op deze nota zijn een zevental reac ties binnengekomen die B en W nu verwerkt hebben in acht defini tieve beleidspunten. De gemeente-' raad zal zich met deze acht punten akkoord moeten verklaren, waarna gewerkt kan worden aan een volle dig verkeerscirculatieplan. In de uitgangspunten wordt het vrachtverkeer buiten beschouwing De Gaay Fortman bezoekt Leidén LEIDEN - Minister De Gaay Fort man (binnenlandse zaken) zal in de eerste helft van februari '77 een be zoek kan Leiden brengen. De bur gemeester zal hem voorstellen dit op 15 februari te doen. Program mapunten van het bezoek zijn de renovatie, de verkeersproblemen en de planningsproblematiek rond het nieuwe academisch ziekenhuis. LEIDEN - De Leidse carnavalsver eniging „De Hutspotten" heeft het nieuwe seizoen zaterdagavond geopend met een zogenaamde „prinsenzitting". Prins Henny II en Prinses Lidy deden afstand van hun bewind en stelden hun troon beschikbaar voor de nieuwe prins. Dat was Prins Jan I met in zijn ge zelschap Prihses Ria. Voor de overdracht die exact op de gebrui kelijke caravalstijd (11.11 uur) plaats vond, hadden de leden van de vereniging „De Hutspotten" al kennis kunnen maken met de nieuwe mini-garde van dansmarie kes. Twaalf meisjes in leeftijd va riërend van 5 tot 11 jaar traden voor de eerste maal op. De muzikale om lijsting van de „prinsenzitting" werd verzorgd door het dans- en showorkest The Melody Mixers en de boerenblaaskapel „De Kroten- kokers". Na afloop reed in de kleine uurtjes de gebruikelijke „borrel- bus". Op de foto van links naar rechts: Henny II, li, Prinses Lidy, Prins Jan I en Prinses Ria. gelaten omdat hiervoor aan een apart plan gewerkt wordt. Verder zullen B en W zich nader beraden over het uitvqeren van een studie over het weer invoeren van de tram. De Nederlandse Spoorwegen heb ben afgezien van het uitvoeren van deze studie, die in januari 1973 werd aangekondigd. Nu de ge meente de studie zelf ter hand zal moeten nemen, zal het nog wel enige tijd duren voor enige resulta ten bekend zijn. Parkeren In de acht, grotendeels ongewij zigde uitgangspunten, wordt naar aanleiding van de binnengekomen reacties meer aandacht besteed aan parkeermogelijkheden voor winke lend en zakendoend publiek en in validen. De stallingsmogelijkhe den voor fietsers zullen worden uitgebreid. Om het openbaar ver voer te bevorderen zal het aantal parkeerplaatsen in de buurt van bedrijven beperkt worden. Bij de halteplaatsen zal het comfort ver beterd worden, en er zullen meer mogelijkheden komen om auto's en fietsen bij halteplaatsen te stal len. Met het opstellen van een eindrap port voor het verkeerscirculatie plan zal een periode van negentien maanden gemoeid zijn. Voor de in spraak zal daarbij een periode van twee maanden worden uitgetrok ken. Het is de bedoeling dat de ontwikkeling van dit plan parallel zal lopen met de ontwikkeling van het integrale plan voor de binnen stad waaraan de projectgroep bin nenstad werkt. Avond van de 'Vrije gedachte' LEIDEN - De vrijdenkersvereni ging „De Vrije Gedachte" organi seert a.s. woensdag een discussie avond in het restaurant „Eigen- zorg" (Stationsweg 29) over het on derwerp „Is vrij denken studenti koos?" Er zal een inleiding worden gehouden door Jan Vis uit Rotter dam. De avond begint om acht uur. De bedoeling van de bijeenlomst is nader in te gaan op de relatie tussen het levensbeschouwelijke en het wetenschappelijke denken. Bijeenkomst over Indonesië LEIDEN - In sociëteit Augustinus, Rapenburg 26, wordt morgena vond een protestbijeenkomst ge houden tegen de politieke onder drukking in Indonesië. De organi satie hiervan is in handen van Am nesty International, de Indonesia-werkgroep Leiden en de Pramudyawerkgroep. Er zal een film worden vertoond over de con centratiekampen op Buru en Plan- tugan met een inleiding van een vertegenwoordiger van Amnesty International. De schrijfster Mar- garetha Ferguson, bestuurslid van het PEN-centrum Nederland zal daarna een lezing houden over „Onbekende Indonesische schrij vers, slachtoffers van kolonialisme en neo-kolonialisme". Aanvang van de bijeenkomst om acht uur. Schoolkaart Bij deze zou ik graag reageren op een door de Schooladviesdienst uitgebrachte schoolsociografische kaart met gegevens over het on derwijs in Leiden. Ten eerste wil ik stellen dat het plaatsen van een bepaalde enquête nooit de juiste weergaVe van een gehele wijk kan zijn, vooral niet als er, zoals staat geschreven, een aan tal scholen hebben geweigerd aan deze enquête deel te nemen, wat ik persoonlijk toejuich omdat er zoals Het Kooidistrict komt bij deze een zijdige uitslag zeer slecht uit de verf, wat naar mijn mening zeer discriminerend werkt op alle goede zaken die er vanuit deze wijk en omliggende wijken wordt gedaan, om het algemeen welzijn te bevor deren. Als lid van het oudercomité van de Heilig Hartschool, waarin vele za ken zowel intern a,s op de wijk ge richte zaken open met het school team op moderne wijze worden be LEIDEN - Maar liefst 73 handbal teams, opgesplitst in drie verschil lende leeftijdsgroepen zowel bij de jongens als bij de meisjes (13/14- jarigen, 15/16'jarigen en 17-plus), traden zaterdag in de Leidse Groe- noordhal aan om uit te maken welke school zich kampioen van Leiden mag noemen. Het (Oegst- geester) Rijnlands Lyceum legde beslag op alle titels bij de jongen- sploegen. De finale bij de 17- plussers, met als inzet de fraaie Leidsch Dagblad-beker tussen het Rijnlands cn de Agnes Scholenge meenschap trok veel publiek. Het werd dan ook een eindstrijd die het aankijken van begin tot eind volle dig waard was. Het Rijnlands won met 7-3 en de vreugde kende geen grenzen (zie foto). De overige titels gingen naar het Stedelijk Gymna sium (17-plus meisjes), de Paulus MAVO (15/16) en Agnes. LEIDEN - De lezing over strip verhalen, die morgenavond in het rijksmuseum voor Volkenkunde zou worden gehouden, gaat niet door, zo heeft de organisator volk suniversiteit K en O bekend ge- fieurop is razendsnel Vandaag besteld... morgen waar dan ook bezorgd. sproken vind ik het droevig dat het veldwerk dat ook door vele mensen uit deze wijk wordt gedaan, op deze wijze de grond in wordt geboord. Ook is het niet vreemd dat juist in deze wijken, in het artikel ge noemd, de mèeste moeilijkheden voorkomen. Elk normaal denkend mens zal begrijpen dat in de hui dige gebieden waar de meeste werknemers wonen, ook juist door de huidige economische toestand deze problemen voorkomen. Als ik als oudercomité-lid zie wat een moeite het kost om verbeterin gen op elk gebied via gemeente of andere instanties te verkrijgen, dan had ik liever een artikel gelezen over de wijze waarop de gemeente en overheid juist deze woongebie den in de steek laten. Daarom juist heb ik diep respect voor al diege nen die ondanks alle problemen blijven vechten om hun wijk of school te verbeteren, ook al zatten zij het niet met grote letters in de krant. F. G. Jansen Kooipark 1, Leiden Hoge Rijndijk Als het kalf verdronken is, dempt men de put. Zo wordt dikwijl ge daan. Maar ik, en wie ben ik, denk er anders over. Ik ga van dit stand punt uit: voorkomen is beter dan genezen en dan doel ik op de over steekplaats voor voetgangers op de Hoge Rijndijk bij de Leiderdorpse brug. Elke dag steken honderden mensen van zeer jong tot zeer oud met bonzend hart en gevaar voor eigen leven hier over. Het meren deel van de automobilisten weigert namelijk te stoppen. Een mensen leven telt toch niet meer en we heb ben toch zo'n haast. Volgens mij is er toch wel een op lossing voor. Waarom zou er geen voetgangerstunnel ónder de Hoge Rijndijk, of een brug over de Hoge Rijndijk kunnen komen? Dat kost geld, maar wat is meer waard, geld of mensenlevens? MEJUFFROUW A. NAUTA, Drechtstraat 83, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 3