In drie jaar 200 werknemers erbij bij opbod Koninklijk herfstdoek in keukenhof Ontwerp Warmonder? Pierce-Arrow (1929) Bugatti (1938) VRIJDAG 12 NOVEMBER 1976 Eminent Waddinxveen wil twee fabrieken in één complex ALKEMADE - De afschaffing van het sluitingsuur voor café's in Alkemade, waarmee nu een half jaar is proefgedraaid, is, volgens de politie, zonder strubbelingen verlopen. In een brief aan de gemeenteraad schrijft burgemeester Bolten, dat de groepscommandant van de rijkspolitie heeft gesteld, dat zyn bevindingen en die van de overige leden van het korps zonder meer gunstig zijn. Er hebben zich in verband met deze maatregel geen ongere geldheden voorgedaan. Balda digheden van de jeugd van veertien tot achttien jaar kwam wel voor, maar het betrof hier groepen, die van een dansavond kwamen, terwijl deze versto ringen geen verband hielden met het ontbreken van een slui tingsuur. Het peilen van de meningen en ervaringen is niet beperkt ge bleven tot het politiekorps. Ook voorzitters van de plaatselijke middenstandsverenigingen, de voorzitter van de VVV in Kaag De proef met afschaffing sluitingsuur café geslaagd en enkele eigenaren van hore cabedrijven zijn over dit on derwerp benaderd. Zy allen hebben zich e in positieve zin over de afschaf fing van het sluitingsuur uitge sproken. Gebleken is, dat de exploitan ten het zelfstandig of in onder ling overleg voor hun bedrijf bepaalde sluitingsuur goed in de hand hebben, waarmee be vestigd is, dat zij "baas in eigen huis" zijn. "Ik meen daarom te mogen stellen", zo schrijft de burgemeester, "dat de proefpe riode als geslaagd kan worden beschouwd. Zoals ik destijds heb gezegd, blijft de mogelijk heid bestaan om handelend op te treden indien in een inciden teel geval zou blijken, dat de si tuatie daartoe noopt". Volgens drs. Bolten zijn er di verse gemeenten, die de gang van zaken nauwlettend hebben gevolgd en thans overwegen eveneens tot afschaffing van het sluitingsuur over te gaan. WADDINXVEEN - Eminent Waddinxveen, de fabriek van orgels, wil zijn twee bedrijfsruimten onderbrengen in één complex. Die nieuwe fa briek moet een plaats krijgen op een industrieter rein aan de Staringlaan. De realisering van dit karwei gebeurt in twee fasen en moet in de loop van 1980 zijn voltooid. Wanneer dit inderdaad een feit is, betekent dat ook een uitbreiding van de werkgelegenheid in Waddinxveen van tachtig tot ongeveer tweehonderdvijftig medewerkers. Het bedrijf in Bodegraven van Eminent blijft een personeelsbes tand houden van ongeveer drie honderdzeventig. Beide bedrijfspanden liggen in de bebouwde kom van het dorp en vormen een belemmering voor de plannen, die de gemeende Wad dinxveen voor het centrum aan het ontwikkelen is. Omdat juist op dit moment Eminent de mogelijkhe den onderzoekt om een noodzake lijke uitbreiding te realiseren, ligt het voor de hand, dat het nu tijd is om een voor beide partijen gun stige oplossing te zoeken. Wat. nu mogelijk is, wordt na uitbreiding veel moeilijker, zo niet onmogelijk. De grondoppervlakte, die aan de Staringlaan aan Eminent ter be schikking zou kunnen worden ge steld, is ongeveer van gelijke grootte als de oppervlakte van de twee fabrieksterreinen, die de or- gelfabriek nu in gebruik heeft. De gemeente Waddinxveen noemt dit een logisch voorstel geènt op vi sie op lange termijn. "Ruiling van de terreinen biedt immers de moge lijkheden tot versterking van de woonfunctie van de kern. Ook voor Eminent, een aantrekkelijk plan, maar toch niet te onderschatten," zo meent de gemeente. De fabriek is een goed geoutilleerd bedrijf. Vooral de laatste jaren is veel onderzoek gedaan en is ook veel geïnvesteerd met als resultaat een soepel verlopende produktie van grondstoffen tot eindprodukt. Een gigantische onderneming wordt het overigens wel voor Emi nent om een complete fabriek met machines en machinestraten te Alphen haalt dit jaar de 50.000 niet ALPHEN AAN DEN RIJN - De gemeente Alphen aan den Rijn verwacht nog deze maand de 47.000ste inwoner te kunnen inschrijven. Op 1 september van dit jaar bedroeg het aantal 46.868, in acht maanden een toename met 803 zielen. Uit de gemeentebegroting, waarin deze cijfers vermeld staan, valt niet te halen hoe die be volkingsgroei tot stand kwam. Uit een prognose voor de groei voor 1976 valt af te leiden, dat waarschijnlijk iets minder dan de helft te danken is aan een vestigingsoverschot (er kwamen meer mensen van buiten Alphen dan dat er naar plaatsen buiten Alphen ver trokken). Gezien het aantal mensen van buiten de gemeente, dat zich in de eerste acht maanden van dit jaar vestigde in Alphen moet het aantal verhuizingen bij- zonder groot zijn geweest. Wetswinkel in gaan verplaatsen. Toch voor de or- gelfabriek, vooral in de toekomst gezien, een aantrekkelijk plan. Want mocht dit initiatief van de gemeente Waddinxveen kunnen worden gerealiseerd, dan kan, wat Eminent betreft, het aantal produk- tieplaatsen beperkt worden en blij ven tot twee: namëlijk één in Wad dinxveen en één in Bodegraven. Eminent voorziet de volgende ont wikkeling: bouw eerste fase twaalfduizend tot dertienduizend vierkante meter, hetgeen overeen komt met de oppervlakte van het huidige produktieterrein in Wad dinxveen. Hierin komt de produk tie van orgelkasten en opslag van orgels, zoals ook nu plaatsvindt. Deze boüw moet klaar zijn vóór de vakantie van 1978, zodat in de va kantiemaand de verhuizing kan plaatsvinden. Bouw tweede fase: een uitbreiding van fase één, bestemd voor het as sembleren van orgels. Deze uit breiding zou gereed moéten komen in de'loop van 1980. - Volgens de gemeente Waddinx veen kan deze operatie slechts sla gen indien uit het reconstructie- en saneringsfonds door het rijk een bijdrage wordt verleend. Beide par tijen streven ernaar voor het einde van dit jaar de onderhandelingen te hebben afgerond. De gemeente raad is over de planen ingelicht, de medewerkers van Eminent even- Gemeentehuis Valkenburg tijdelijk 5open9 VALKENBURG Nadat de verhuizing al een paar weken gele den plaats had, is gis teren en vandaag "open huis" gehouden in het nieuwe gemeen tehuis aan 't Boonrak in Valkenburg, dat door verbouwing een ware metamorfose onderging. De bevol king werd gisteravond in de gelegenheid ge steld de nieuwe behui zing van binnen te be kijken, terwijl gister middag de genodig den welkom waren. Zo kwamen gistermiddag de burgemeesters van naburige gemeenten als Katwijk, Rijnsburg Leiderdorp op be zoek, terwijl ook het marinevliegkamp Valkenburg een af vaardiging had ge stuurd (zie foto) die een schild aanbood. Na een forse verbou wing ziet de voorma lige villa "Welgelegen" annex gemeentehuis er als volgt uit aan de voorkant de dienstin gang voor het publiek; op de begane grond ze telt de rijkspolitie, en zijn de kamers voor gemeentewerken. Aan de achterkant de se cretarie met een spreekkamer. Op de eerste verdie ping bevindt zich een trouwzaal (tevens raadszaal). De hoofd ingang voor de huwe lijksvoltrekkingen is aan de rechterkant. De torenkamer dient als kamer voor de burge meester. Op de tweede verdieping vindt het archief een plaatsje en is er een ruimte die als oudheidkamer voor "Oud Valkenburg" in-, gericht zou kunnen worden. Verder een spreek-, commissie- en leeskamer, op de eerste verdieping. Ook vanavond is ervan half acht tot half tien nog gelegenheid, het ge meentehuis te bekij ken. SUBSIDIE VERHOOGD TER AAR - De subsidie aan de peu terspeelzalen in Ter Aar bracht gis teravond tijdens de raadsvergader ing de tongen los. De gevraagde verhoging van vijftig cent per kind per ochtend (van een gulden naar éénvijftig) haalde het niet. Boxce's (WD) VO9RSTEL (1.25) kreeg de meerderheid achter zich. Hulde voor burgemeester Van der Poel werd door wethouder Uytte- waal toegebracht voor zijn arbeid bij de aanleg van een fietspad van Ter Aar naar Alphen, dat nu door beide gemeenten zal worden be taald. De kosten zij geraamd op f 1.250.000,-. Voor het deel vanaf de Ringdijk tot Alphen zal de provin cie een subsidie verstrekken als mén uiterlijk maart 1977 met de aanleg is begonnen. De riolering in de Muraltstraat moet worden verbeterd, evenajs de aansluitingen van de woningen daarop. Door deze straat loopt een centrale riolering naar de zuiver ingsinstallatie. De kosten hiervan worden geschat op f 76.000,-. De raad ging daarmee akkoord. V®® <g®lÏÏn)(°fe2& lF®i?©[hi®Dii@ VOORHOUT-De bouw van het nieuwe kleedlokaal voor de Voorhoutse voetbalvereniging JForeholte" vordert zeer snel. Als dit gebouw klaar is, is daarmee het sportveldencom plex in Voorhout voltooid. Om nu ook tot een betere ontsluiting van het sportcomplex te komen wordt aan het einde van de Churchilllaan-hoek Leeuwerik laan een houten brug gebouwd over de Dinsdagse Wetering. Men verwacht dat deze brug nog voor het einde van deze maand helemaal klaar zal zijn. Als de brug (voor voetgangers en fiet sersgereed is, hoeft men niet meer via de Leidsevaart en de Sportlaan te komen. Een ander mogelijkheid om het complex te bereiken is over het bruggetje bij park Overbos, dat bereik baar is vanaf de Prof. Nolens- laan. door Herman van Amsterdam Tips voor deze rubriek kunt U elke morgen tot 10.00 uur aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 38. U mag ook schrijven. VAn de weinige doeken die ooit werden geschil derd door koningin Wilhelmina, hangt er nu tijdelijk één in de conversatiezaal van het kasteel Keukenhof in Lisse. Het stelt een herfstimpTessie voor met als lokatie landgoed 't Loo, waarvan de in 1962 ge storven koningin de vijver met omgeving schilderde. Het schilderij is eigendom van Victor Visser, die momenteel in het kasteel een verkoop tentoonstelling houdt. Miljoen In de gangen en zalen van het kasteel hangt nu voor in to taal een miljoen gulden aan schilderijen. Dertig procent is eigendom van Victor Visser, de rest is afkomstig van parti culieren die via deze "Gewoon een klasseschilderij Het schilderij van koningin Wilhelmina is nog niet ver kocht. Visser wil er 40.000 gulden voor hebben. "Niet omdat koningin Wilhelmina het geschilderd heeft", zei hij mij, "maar gewoon omdat het een klasse-schilderij is. Kijk maar eens hoe ze de verf op het doek heeft gebracht. Met forse halen, met veel elan. Daar spreekt haar enorme vitaliteit uit. En dan die kleurencom- Tot binaties; prachtig mooi". toe heeft nog niemand zich laten vermurwen door dit verkooppraatje van Victor Visser, die in de kunstwereld vooral bekend is als samen steller van de schriftelijke cursus "Antiek en Oude Kunst". Het koninklijke schilderij is nog niet het duurste. Want er moet 8000 gulden meer worden neergeteld voor een sfeervol werkstukje van de Haarlemse landschapschilder Cleas Mo lenaar. Nieuw- Vennep Baard NIEUW-VENNEP - Vanaf i dag 15 november zal de wetswin kel „Hoofddorp" ook spreekuur gaan houden in Nieuw-Vennep. Hiermee voldoet de wetswinkel aan een verzoek van de wijkver- eniging Linquenda, om een afde ling Nieuw-Vennep te stichten. De wijkvereniging heeft haar ge bouw aan de Smedeweg hiervoor beschikbaar gesteld. Eens in de veertien dagen zal er een zitting zijn van 20.30 tot 21.30 uur op maandag. De wetswinkel in Nieuw-Vennep begint met vier medewerkers. WIELRENNEN - Luis Ocana, die het komend wielerseizoen bij Fri- sol zal gaan rijden, wil zijn Franse buurman André Romero meene men. Frisol heeft echter nog geen besluit over het contracteren van Romero, die tijdens de Ronde van Zwitserland furore maakte, geno- TENNIS - In het Grand Prix- tennistoemooi te Stockholm is Tom Okker in de achtste finales door de Mexicaan Paul Ramirez uitgeschakeld. Okker verloor met 7-6 en 6-1. Op de goederenlijst van de vei ling ten bate van de Hazers- woudse tafeltennisvereni ging AVANTI komt ook de baard voor van Nico Quist. Hij heeft 'm belangeloos ter beschikking gesteld om de tafeltennisvereniging snel ler uit de geldzorgen te krij gen. Feestje Vanavond zal de baard van Nico bij opbod worden ver kocht en daarna door de nieuwe eigenaar in ont vangst worden genomen. Baard nummer twee, toebe horend aan Hazerswoude- naar Gijs van der Sluis, is inmiddels van de lijst afge voerd. Van der Sluis heeft vanavond een feestje en kan niet op de veiling verschijnen, vertelde hij mij. Het is niet uitgesloten dat de gestroomlijnde 8-cilinder Bugatti van het type 57 Galibier Sportsedan, die over een paar weken in Leidschendam onder de hamer komt op een veiling van old-timers, aan het eind van de ja ren twintig is ontwor pen door de War- mondse kunstschilder Pieter Geraedts. Op 19-jarige leeftijd tekende hij voor de Bugatti-autofabriek een aantal modellen, waarvan er ook in produktie zijn ge nomen. „Maar welke dat zijn geweest kan ik me niet meer herinneren", zei hij mij giste- „Ik heb er helaas ook geen te keningen meer van. Ik weet alleen dat ze qua model hun tijd ver vooruit waren. Het waren snelle modellen met veel glanswerk". Maybach De diverse keren gerestau reerde Bugatti (bouwjaar 1938) is één van de pronk stukken op de door het Am sterdamse veilinghuis Chris tie in de hal van het Nationaal Auto-museum georgani seerde openbare verkoop. Maar ongetwijfeld zal de meeste Een vierdeurs met 8-cilinder tor. Er zijn destijds maar weinig van deze boliden naar het Euro pese vasteland verscheept, zodat het model hier erg zeldzaam is. Wellicht is deze oude Bugatti nog ontworpen door de Warmondse schilder Pieter Geraedts. Hij kan het zich zelf niet meer herinneren. Ook deze auto heeft 8 cilinders. AANGEBODEN OUDE SEDAN: belangstelling by de kopers wel uitgaan naar de omvan grijke 4-deurs Maybach met het kenteken M-MM-1939, die destijds door de fabriek werd geleverd aan de Duitse nationaal-socialistische par tij. Gedurende de oorlogsjaren zou in deze met de hand zwart en geel gelakte „super-auto" Eva Braun hebben rondgetoerd, de vrouw van Hitler. Of ze er inderdaad in gereden heeft, is niet zeker, vertelde my Josine van Dordt, die voor Christie de voorbereidingen voor deze veiling in handen heeft. „Het staat nergens zwart op wit", zei ze my, "alleen de verkoper (een Duitser die lie ver anoniem wil blijven) is er tamelijk zeker van. En zolang het tegendeel niet bewezen is gaan we er van uit dat hij de waarheid spreekt." Eva Braun De zescylinder Maybach, aan vankelijk bestemd voor mi nister Schwartz, kostte by aanschaf ruim 21.000 mark en gaat nu vermoedelijk het drie of viervoudige opbrengen. „Als Eva Braun er niet in had gereden, zou dat bedrag zeker zo'n 20.000 gulden lager heb ben gelegen", aldus Josine van Dordt, "het is raar maar Voor de liefhebbers nog wat technische gegevens: De Maybach heeft een cilinder inhoud van 3.8 liter (3790 cc) en is uitgerust met acht ver snellingen. Vier vooruit en vier achteruit. Het beestje rijdt nog best. Cadillac Op deze tweede Nederlandse veiling van oude auto's kan een bod worden gedaan op in totaal 58 vierwielers, waarvan de oudste werd gebouwd in 1914 (Saxon roadster) en de jongste in 1974 van .de band liep. Het is de 8,2 liter Cadillac en 's werelds grootste perso nenauto met voorwielaand rijving.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 4