Aanbod verkeer blijft stabiel [Le/fifse agenda "Je moet ook nee tegen een klant durven zeggen Grote tekortkomingen bij Dierenbescherming Lezers schrijven Zoeterwoudse schilder wint prijsvraag Verkeersnota Voorschoten VRIJDAG 12 NOVEMBER 1976 WASSENAAR - De Wasse- naarse afdeling van de Neder landse Vereniging tot Be scherming van Dieren zal aan staande zaterdag, op een alge mene ledenvergadering van de vereniging in Rotterdam, een motie van wantrouwen indie nen tegen het hoofdbestuur. Aanleiding daartoe is het te kortschieten van het hoofd bestuur. bij de bestrijding van misstanden in door de vereni ging beheerde dierenasiels. Aanleiding vormden artikelen over het doden van "overtolli ge" dieren in het Apeldoorns asiel: waar de beesten door middel van verdrinking, in gaskamers of met elektrische schokken gedood werden. Daarvan waren voornamelijk zwerfdieren het slachtoffer, om zodoende meer plaats te bieden aan dieren die tijdelijk door de eigenaars worden on- Wassenaarse afdeling: dergebracht. Voor deze laatste categorie dieren wordt be taald en men hoopte op deze manier in de tekorten op de exploitatie van het asiel te "Het hoofdbestuur is een jaar geleden voor deze praktijken gewaarschuwd, maar heeft er tot op heden - althans naar bui ten uit - niets aan gedaan", al dus voorzitter W. Heidoorn van de Wassenaarse afdeling, die vindt dat het hoofdbestuur van de vereniging blijk heeft gegeven van grote tekortko mingen en onwil. "Men heeft gefaald bij de bescherming van dieren in eigen huis", al dus Heidoorn, die niet de in druk heeft dat de motie het zal halen. "Desondanks voelen wij ons als afdelingsbestuur ver plicht de motie in te dienen. Mocht deze het niet halen dan overwegen wij, en nog enkele andere afdelingen, andere maatregelen". Heidoorn kon nog niet zeggen wat voor acties in dat geval ondernomen zul len worden. Schoolraad vergadert LEIDERDORP - De gemeen schappelijke Schoolraad voor het Openbaar Onderwijs in Leiderdorp vergadert maandag 15 november aanstaande in het gemeentehuis. T5T "vergadering is één dag ver- vroegd in verband met de extra raadsvergadering over het gemeen tehuis, die op 16 oktober gehouden wordt. Onderwerpen van bespreking vormen de gemeentelijke bijdra gen per leerling en de vaststelling van de prioriteiten die door. de schoolraad behandeld moeten worden. VOORSCHOTEN - Het verkeer- saanbod op de hoofdtraverse (oude provincialeweg Leiden-Den Haag v.v.) in Voorschoten is het laatste jaar niet toegenomen. Tot deze ver rassende conclusie komt de nota "Evaluatie Verkeersmaatregelen" die B. en W. hebben toegezonden aan de commissie openbare wer ken. Het werkdaggemiddelde op de verkeerstraverse ligt rond de 15S00 motorvoertuigen per etmaal. In Voorschoten is nu een jaar lang een inhaalverbod van kracht vanaf de grens met Leiden tot aan de grens met Leidschendam. Over het algemeen wordt dit verbod goed nageleefd behalve op de Leidseweg-Noord, omdat hier nog geen visuele wegversmalling door middel van witte strepen aange bracht is. Parallel Vorig jaar is de Admiraal de Ruy- tersingel gereed gekomen, waar door er een tweede verbinding ont stond parallel aan de bestaande hoofdverkeerstraverse. Deze ver binding bestaat uit de Admiraal de Ruytèrsingel- Van Beethovenlaan- Prins Bernhardlaan. Het opheffen van de voorrangsre geling op de Van Beethovenlaan heeft een gunstig effect gesorteerd. Er wordt minder hard gereden. In deze route zijn drie met lichten be veiligde voetgangersoversteek plaatsen gemaakt, bestemd voor een veiliger oversteek van de schooljeugd. Deze lichten werken niet optimaal. Door het ongeoor loofd parkeren van ouders, die hun kinderen naar de scholen brengen, kunnen de voelstroken in de weg niet functioneren. De enige oplos sing wordt gezien in een parkeer verbod. Bumper-aan-bumper Uit het rapport blijkt duidelijk dat tijdens de spitsuren, wanneer de auto's bumper-aan-bumper door Voorschoten moeten gaan, iedere overtreding oponthoud betekent voor de andere weggebruikers. Zo ontstaan steeds conflictsituaties tijdens de avondspits, wanneer au to's bestemd voor de richting Lei den vanaf het dorp op de rechter baan voor Vlietwijk rijden en zich dan bij het raadhuis tussen het ver keer in de Leidse richting wringen. Een verkeerslichteninstallatie bij de driesprong Veurseweg-Karel Doormanlaan wordt niet meer als urgènt gezien, terwijl bij de vier sprong Van Beethovenlaan- Mozartlaan waarschijnlijk een ver keerslichteninstallatie noodzake lijk wordt. Bij het kruispunt "Ge meentehuis" zal vanuit de richting Leidschendam een verbod van kracht worden tegen het 180° draaien om zo de Prinses Margriet- straat in te gaan. k- Het kruispunt bij het gemeentehuis in Voorschoten, steevast een knelpunt tijdens de spitsuren. Sinterklaas in Zoeterwoude ZOETERWOUDE-Op uitnodiging van de winkeliersvereniging WIZO brengt Sint Nicolaas op zaterdag 27 november een bezoek aan Bij de in tocht zal voor de eerste keer de Weipoort zijn betrokken. De Sint arriveert om 10 uur bij de Noord Aa en gaat dan via de Wei- poort naar de Ommedijkseweg. Hier stapt het gezelschap in de bus welke hen brengt naar de Miening waar de officiële verwelkoming door burgemeester Detmers plaats vindt. De daarop volgende rondrit door het dorp eindigt in 't Centrum aan de Schenkelweg. Voor de kinderen van de drie laag ste klassen van de basisscholen is er een anderhalf uur durend film programma dat om 14 Feest bij vrouwencafé 'LEIDEN - Het Leids Vrouwenca fé, Nieuwe Rijn 20a, is vanaf mor gen weer elke zaterdag van de maand geopend. Morgen is er van negen uur 's avonds tot 's nachts twee uur een groot feest, waarbij alle vrouwen welkom zijn. Resolutie In het Leidsch Dagblad van zater dag 6 november jl. besteedde u op pagina 2 aandacht aan het pers communiqué van de Partij van de Arbeid, afdeling Leiderdorp. Het spreek vanzelf dat het bestuur u dit communiqué heeft gezonden in de verwachting dat u in uw blad hier aan aandacht zoudt willen schen ken. U hebt dit inderdaad gedaan, maar op een zodanige wijze dat de in houd van het communiqué oryuist is weergegeven. Vandaar het ver zoek de letterlijke tekst op te ne- „De wijze waarop Joop den Uyl zich heeft opgesteld tijdens de dis cussies rondom de PvdA/PPR- resolutie verdient naar de mening van het bëstuur van de afdeling Leiderdorp alle lof en wettigt het vertrouwen dat, in Joop den Uyl, de Partij van de Arbeid een leider heeft met alle capaciteiten om een nieuwe kabinetsperiode als minister-president te leiden. Het bestuur van de afdeling Lei derdorp meent dat in de komende maanden zorgvuldig moet worden bekeken of de partijen van het CDA voldoende bereid zijn een duidelijk progressief beleid te voeren en of op basis daarvan voor de Partij van de Arbeid voldoende garanties i kunnen worden gevonden om een nieuwe regeringsperiode garanties kunnen worden gevonden om een nieuwe regeringsperiode rege ringsverantwoordelijkheid te dra gen. Dat de Party van de Arbeid de kie zers vraagt zich voor een voortzet ting van een progressief kabinet onder aanvoering van Joop den Uyl duidelijk uit te spreken, acht het bestuur van de afdeling Leiderdorp een verstandige voorwaarde, om dat naar haar mening anders on voldoende waarborgen aanwezig zyn om noodzakelijke maatschap pelijke hervormingen te realise- Afdeling PvdA-Leiderdorp H. Kwak Brederode 34 Leiderdorp. Warmundastraat Bij ons wekte het artikel „War mundastraat wordt woonerf' de indruk als zou voor die plannen al definitieve toestemming zijn ver leend. Wij wijzen er uitdrukkelijk op dat dat nog geenszins het geval is. Telefonisch contact met het minis terie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening leerde, dat men daar nog' niet van definitieve plannen voor de Warmundastraat op de hoogte is. Actiecomité Warmundastraat Apotll6iC6n A. Zevenhoven R. de Vos E. van Noord Warmundastraat 16 Warmond VRIJDAG Herenstraat 45, gebouw Staal wijk, jeugdsocièteit Time, 7.46-11.30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 28, open- soosavond. Ten Katestraat, speeltuingebouw, be jaardensociëteit Humanitas, 2-4.30 uur Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 i 9-11 't Breehuys, Breestraat 19, vegetaries eethuis, 6-7.30 uur nam., optreden van de folkgroep "Deirdre", 8 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Nederlands/En gels, 2-4 uur nam., sport (sportzaal Lammenschanspark), 6.30-8 uur nam., open-soosavond, 8-2 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, amu- Jazz-Zo'lder Hot House, Rapenburg 24, optreden van Loek Dikker en de Water landers, 10 uur nam. Microtheater, Vestestraat 40, Toneel groep Imperium met "De goede mehs van Sezuan" van Brecht, 8.15 uur nam. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, jaarverga dering PvdA, 8 uur nam. Gemeentehuis Voorschoten, begro tingsvergadering, 8 uur nam. Praathuis Duinrell, Wassenaar, Prin senbal van de Deylknotsen, 8 uur nam. LAK-Theater, Levendaal 150, de Bloemgroep met "Voor niks gaat de zon op", over arbeid en werkloosheid, 8.15 Artsen Leiden- Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waarge nomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwartier, binnen stad tot Cityring en Groenoord): J. van Gent, Zoeterwoudse Singel 28, tel. 122538; Wijk II (Kooi en Me- renwijk): Groeneveld, Argusvlin der 10, tel. 141373; Wijk III (Waard, Professorenwijk en Tuinstadwijk): A. R. Tegelaar, Burggravénlaan 14, tel. 134092; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): H. J. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 123089. Leiderdorp - S. P. Ouwerkerk, praktijkadres Mërelstraat 184a, tel. 891037, (zaterdag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - J. B. Hugenholz, Wil- helminapark 2, tel. 155666. Voorschoten - B. R. van Beuse- kom. Piet Heynlaan 6 tel. 071-763551 (zaterdag); C. Meijer, Chopinlaan 16, tel. 2493 (zondag S. M. Platteel-de Jongh, tel. 5417 (zaterdag en zondag). Warmond - A. W. Bots, Prof. Aal- bersenlaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. ZOETERWOUDE/RIJSWIJK - De Stichting Va kopleiding Schilders- en Stucadoorsbedrijf schenkt de komende tijd speciale aandacht aan de „afbouw", de afwerking van woningbouw en andere projecten. Tot de stimuleringsprojecten, om vaak een kwestie van vertrouwen, een en ander ook onder de schilders Ik praat mijn adviezen ook met de zelf op gang te krijgen, behoorde opdrachtgevers door". door de stichting georgani- Van Gent meent dat de schilder in n Gent uit een vroeg stadium bij het uit te voe- i de win- ren werk moet worden betrokken en dat men ook „nee" moet kunnen zeggen tegen wensen van klanten. zijn ont- Doel van het afbouw-project is om i zo compleet mogelijke "stoffe- Hij werd bekroond voc werp voor de afwerking' r zinswoning in het Apeldoornse ring" van woningen, bedrijven uitbreidingsplan Matendonk. andere gebouwen te realiseren. Mede dankzij dit ontwerp is de wo- Daarbij komt niet alleen schilder- ning inmiddels door de bouwer, NV Bouwfonds Nederlandse Ge meenten, tot modelwoning uitge- textiel, stukadoorswerk roepen. Van Gent „Ik werk regel- lijke. matig voor opdrachtgevers die werk aan de orde, maar wordt ook gesproken over behang, woning- derge- Voor dat laatste voert adjunct mijn bedrijf "meer verwachten dan directeur H. de Jong van de SVS alleen maar schilderwerk. Het is het volgende argument aam Er van uitgaande dat in 1975 voor 350 mil joen gulden behang werd verplakt of circa 30 miljoen rollen, dan is dat bijna 7,5 maal de wereld rond. Men mag aannemen dat die wandeling 4,5 maal door schilders en 3 maal door doe-het-zelvers wordt onder nomen". De Jong acht het aandeel van schilders in het „aankledings- werk" daarmee wel bewezen. Onder de prijswinnaars, die een studiereis naar Londen als prijs in ontvangst konden nemen, be hoorde ook M. van Jaarsveld uit Leiderdorp. Deze werd derde van de in totaal vierhonderd deelne mende schilders. Van Gent bezette de eerste plaats. De modelwoning, die door Van Gent werd „aange kleed", is enkele weken geleden opgeleverd. Tot de initiatiefnemers van de prijsvraag behoorden naast de SVS verder de MTS voor schilders en etaleurs, de MTS „St Lucas" uit Boxtel en de Chr. Nationale Schil dersschool. Jan van Gent, 1 wedstrijd Afbouw '76. VOORSCHOTEN - grofvuilop- haaldienst Voorschoten 18 novem ber 1976; Nassauwijk, KLM-wijk, Papelaan (van station tot gemeen tegrens), Dobbeweg, Dinklaan, In dustrieweg, Wijngaardenlaan (noordzijde), Elstlaan, Oude Ade- geesterlaan (tussen Prins Be rnhardlaan en Nassaukade), Eras- musstraat, Bakkersteeg, School straat, Kon. Marinelaan, Bloklaan, Voorstraat, Kerkplein, Treubstraat, Willibrordusstraat, Leidseweg (tussen Schoolstraat en Raadhuis laan), Oranjeboomstraat, Molen laan (tussen prof. Asserlaan en Voorstraat), Chr. Huijgensstraat, Van Heuven Goedhartstraat, Prof. Asserlaan, Raadhuislaan (tussen Leidseweg en Prof. Asserlaan), Vredehoefstraat, Langenhorst- straat, Bethlehemstraat, Vlietzicht en tolstraat. Groots Terecht heeft u de afgelopen we ken overwogen uw abonnenemt op te zeggen, een andere krant té gaan lezen. Het uitblijven van deze rubriek moet in vele gezin nen vrijwel ondraaglijke smart hebben veroorzaakt. Wij zijn ons daarvan bewust. We zijn u ook niet vergeten. Integendeel. Vandaag doen we dan ook iets heel groots - niet vanwege de dadendrangmaar meer als een goedmakertje. Beschouw Alle gaar van vandaag maar als een bos bloemen na een ruzie. Carnaval De carnavalsvereniging ,J)e Deylknotsen" uit Wassenaar kiest vanavond in restaurant het Praathuys op Duinrell, haar prins. Gezien het feit dat de ver eniging dit jaar haar elfjarig bestaan viert belooft het iets bij zonders te worden, zo meldt pre sident C. J. van Leeuwen. Overigens is het ons volmaakt onduidelijk hoe een carnavals vereniging tegelijkertijd een prins en een president kan heb ben. Het lijkt ons een republi keins/monarchistische coalitie daar in Wassenaar. Folk Eveneens vanavond speelt in het Leidse Breehuys dat, hoe kan het ook anders, nog altijd aan de Breestraat staat, de folkgroep JJeirdre,f)eirdre" nsformatie uit de Eindhovense regionen, om er eens een passende kreet tegen aan té gooien, die oude dans muziek maar ook sfeervolle re- naissancewerkjes brengt. Toe gang a raison van drie gulden en vijftig cent, vanaf20.00 uur. Ruilbeurs Zaterdag wordt in Het Trefpunt in Warmond, dat zo zachtjes aan toch iets van een veilinghal begint te krijgen, een ruilbeurs gehoudenwaar liefhebbers van postzegels, munten, briefkaar ten en alles wat verder verza meld kan worden hun hart in ruime mate kunnen ophalen. De organisatie is in handen van de Warmondse postzegelvereni ging; de beurs is van 10.00 tot 17.00 uur open. Toegang vijftig cent. Manifestatie Sluit de rijen! Om feest te vieren ditmaal, want de Nederlandse Vrouwenbeweging bestaat der tig jaar. Dertig jaar lang voerde men de leuze: "Voor vre de,werk en gelijke rechten". Een mooi motto, In Amsterdam wordt zaterdag een feestelijke bijeeenkomst belegd bijeen komst daarvan zouden we geen melding maken als er niet een regionaal hoekje (een Leidse angle heet dat in vakkringen) aan zat. Vanuit Leiden vertrek ken namelijk ook feestenden. Per bus gaat het om 9.15 uur vanaf het Schuttersveld naar Amsterdam. Kaarten, f 350 voor de zaal en vooor de bus, zijn verkrijgbaar op de Kie- kendiefhorst 135. Telefonisch bereikbaar op nummer 121194. Zaterdag organiseert het Leids Volksdans Overleg opnieuw een volksdansinstuif. Plaats van handeling is het Leidse Vrijet ijdscentrum, waar de recht geaarde folklorist vanaf 20.00 uur zijn hart kan ophalen, mits hij of zij aan de deur de somma van twee gulden achterlaat. CARNAVAL 2 Zaterdag hoopt de Leidse car navalsvereniging De Hutspot ten een nieuwe prins te kiezen. Dat gebeurt in het Anthonius Clubhuis aan de Lange Mare,en naast feestvierenden, oude en nieuwe prins zijn ook de Melody Makers, de Krotenkokers en de dansmariekes aanwezig. Deze laatsten geven deze avond de primeur van de mini-garde. Er rijdt ook een borrelbus. De toe gang bedraagt vijf gulden per lid, niet-leden, mits geïntrodu ceerd betalen f 1250 entree en het moet ons van het hart dat dit laatste bedrag nu niet bepaald een positieve bijdrage aan de prijsbeheersing is. ANDERS We vorderen vrienden. We zijn al bij zondag aangeland. Het café De Twee Spieghels aan de Nieuwstraat in Leiden, begon vorig jaar met het programma "Anders op zondag". Dat wordt dit seizoen voortgezet. Deze eer ste zondagmiddag komt dichter-schrijver Boudewijn Ignatius Büch en hij leest vanaf 15.00 uur voor uit eigen werk. Toegang behoeft men niet te be talen. Een verheugend initiatief dus. CSARDAS Een klein foutje in de organisa tie. Toch nog een bericht over een gebeurtenis op zaterdag in Oegstgeest. Maar daarna gaan we dan ook onmiddellijk door naar maandag. Zaterdag or ganiseert de jongerensociëteit De Fuik in Taberna een avond met volksmuziek, waar de groep Csardas optreedt. Het spreekt vanzelf dat dit, Leidse, orkest muziek uit de Balkan brengt. De avond begint om 20.00 uur. Toe gang voor leden twee gulden, voor niet-leden drie gulden. FILM Maandag draait de Werkge meenschap Kindercentra in haar trefcentrum aan de Hoog- landsekerkgracht de film "Spe len met geluid, kleien en vinger verven". Dat gebeurt tussen 1230 en 1330 uur, het gaat hier, gezien de tijd, om een film- lunch. CULTUUR Je komt er met zo'n grote rubriek niet onderuit: er moet wat cul tuur in zitten. Heel gauw dan. De Leiderdorpse kunstenares Jenny Fleur exposeert van 15 november tot 15 december in de Warmondse galerie De Pomp. Zij is er met etsen, tekeningen, monotypes en shabloonprenten vertegenwoordigd. De tentoon stelling is dagelijks open van 13.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 22.00 uitr. Op woensdagen ook van 10.00 tot 12.00 uur. Onderdrukking Amnesty International en De Pramudyawerkgroep organi seren dinsdagavond een bijeen komst uit protest tegen de poli tieke onderdrukking in Indone sië. Er is een film over de concen tratiekampen op Buru en Plan- tungan. Daarna houdt de schrijfster Margaretha Fergu son een lezingPlaats van han deling is de sociëteit van Augus- tinxis, aan het Rapenburg 26. Aanvang 20.00 uur. Toneel Diezelfde avond is er ook in het gebouw van Augustinvs, maar dan op Rapenburg 24, een to neelmanifestatie waar de Wa- geningse Studenten Toneelver eniging de eenakters De Beer (Tsjechov) en Jenny in de Boomgaard Thomasopvoert. Aanvang 20.00 uur; toegang, ook voor niet-leden, f 150. Forum De jubilerende studentenver eniging SSRL organiseert even eens dinsdag een forumavond over ,fie rol van de overheid in een verzorgingsstaat". Uitge nodigd zijn prof. mr. I. ADie penhorst, prof. dr. H. R. van Gunsteren en dr. AG. van der Spek. Discussieleider is drs. C. A. de Kam. Plaats van hande ling SSRL-gebouw, Hogewoerd 108. Aanvang 20.00 uur. EHBO De allerlaatste, vrienden, dan houden we er echt helemaal mee op. De Zoeterwoudse EHBO- vereniging Sint Lduina heeft vorig jaar voor de eerste maal een jeugdcursus georganiseerd. Gezien het succes van dat initia tief wil men dit jaar weer derge lijke cursussen opzetten. Daar voor zijn de vrijdagmiddagen vrijgehouden - in het gebouw van het Wit-Gele Kmis aan de Korte Miening wordt dan van twaalf lessen f 10,-. Opgave bij mevrouw Overdevest, telefoon 1816. Prettig weekend. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 12 tot 19 nov., door Apotheek Tot Hulp der Menscheid, Rosmolen 13, tel. 121060; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Tevens op zaterdagen tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 131753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen- rum, v.d. Waalslaan 66, tel. 4641; Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A. Vriend, Friezen- horst 23, Sassenheim, tel. 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2