AZC moet zich in polotopper "bewijzen Nieuw. De ABN Spaar-Extra-Rekening Met 4% rente. Nijkamp: "Het scoren is mij meegegeven..." Tegen HZC De Robben VRIJDAG 12 NOVEMBER 1976 SPORT PAGINA 1? LISSE - De topscorer van de Leidse regio is onbet wist Gerard Nijkamp. Met het grootste gemak heeft de vlasblonde aanvaller van Lisser Boys in een handjevol wedstrijden tot nu toe 11 maal de keeper verslagen. Verbaasd is hij er niet over. Een gemid delde van dik twintig goals per jaar is voor hem geen onhaalbare kaart. "Het is ieder jaar schering en inslag. Ik denk dat het doelpunten maken me vroeger mee is gegeven. Het zit er al van kinds af aan in bij mij", zegt Gerard Nijkamp (32). sproken. Met het zweet in de handen. Het is een wedstrijd die bepalend kan zijn voor het ver dere verloop van de competitie en van De Sleutels. Keereweer. "Als we van SVPTT winnen dan is dat een teken aan de wand dat de ploeg de mogelijk heden heeft om verder te reiken dan de vijfde plaats. Dan zou gegokt kunnen worden op de tweede plaats, die het recht geeft promotiewedstrijden te spelen. Het zou ook een ver- Zijn vierde voetbalvereniging is vierdeklasser Lisser Boys. Drie jaar geleden al had hij het plan om van zijn vereniging Zandvoort '75 te verhuizen naar de club in de bollen streek. Dat was toen vriend, tweede vader en trainer Nieu- wenhuizen die die stap reali seerde. Een te late overschrij ving stond vooralsnog de over stap in de weg. Daarna is er tot het eind van het vorig seizoen door allerlei moeilijkheden niets van gekomen. Ondanks het feit dat Nieuwenhuizen vo rig seizoen overleed wilde Nij kamp toch nog naar Lisser Boys. "De contacten met de vereniging had ik al. De sfeer daar trok me erg aan. En bo vendien wilde Nieuwenhuizen me indertijd hebben. Ik had hem beloofd dat ik zou komen, dus deed ik dat Bovendien, waar moest ik anders naar toe, ik wilde per se bij Zandvoort '75 weg", aldus Nijkamp, die vier, vijf jaar geleden nog in het Nederlands amateurelftal tegen Saarland wedstrijden speelde. Niet lang nadat zijn overschrijving een feit was, bleek ook dat zijn trainer Na- nai bij Zandvoort '75 naar Lisse zou gaan. Mede door Nij- kamps produktiviteit staat Lisser Boys na acht wedstrij den samen met SVPTT aan de kop. Ongeslagen. Samen met Van Slooten en Barten vormt hij de ruggegraat van het elf tal, waarom heen een jonge ploeg is geformeerd. "Het be stuur wil met dit koppel kam pioen worden. Ik geloof dat dat kan, al moet je er natuurlijk wel voor behoeden dat je jezelf niet voorbij gaat lopen. Als je naar de stand kijkt dan hebben SVPTT en wij een voorsprong van 3 punten op nummer drie. Als we dat zo weten te houden, dan komen we al een heel eind. Met dit materiaal hoef je in ie der geval voor niemand onder te doen". Nijkamp begint over de "positieve" opstelling van de tegenstanders te praten. Die is er niet „Alle clubs waar tegen we spelen proberen het tegen ons op een gelijkspel te houden. Afbraakvoetbal krijg je daardoor. Dat kun je het pu bliek toch niet voorschotelen? Na een wedstrijd vraag ik mijn directe tegenstander wel eens of hij plezierig gevoetbald heeft door 90 minuten achter me aan te lopen en me het aan nemen van een bal te beletten. Dan reageren ze niet". Niet kansloos Het Leidse Sleutels acht zich voor deze competitie nog niet kansloos. Met een achterstand van 6 punten óp het leidende duo Lisser Boys en SVPTT in de vierde klasse zaterdag heeft de vereniging toch nog een klein gaatje gevonden. Mattie Keereweer de trainer vertolkt de nog levende hoop. "We heb ben zes punten achterstand. Als je daarbij in ogenschouw neemt dat we de beide koplopers nog krijgen en dat die koplopers ook nog tegen elkaar moeten, dan kan die achterstand toch wel heel wat kleiner worden. Bovendien hebben we tot nu toe steeds zonder Isaac Klink hamer gespeeld. Hij is de man die een elftal op kan peppen, rust kan geven. Zonder hem is het nu te vaak voorgekomen dat we door bepaalde nerveuze toe standen het hoofd verliezen en daardoor de punten. Ik ver wacht dat Klinkhamer voor de tweede helft van de competitie weer speelklaar is", aldus Keer eweer. Hij is wat De Sleutels be treft een optimistisch man. In zijn vierde seizoen bij die club. Hij heeft voor De Sleutels ook een klein bouwplannetje opge steld: promoveren, handhaven, ontwikkelen, doorstoten. In fase drie is hij nu aanbeland. "We moeten na het eerste jaar in de KNVB aan de ontwikkeling beginnen. Dat zal wel de nodige problemen gaan opleveren, omdat we totaal geen jeugd hebben. We zijn ieder jaar weer afhankelijk van het aanbod. Momenteel hebben we klasse genoeg. We hebben bewezen dat we de tegenstander de neks lag kunnen geven. Er zijn heel wat verenigingen die met kwik in de knieën naar ons toeko men. De Sleutels moet het ech ter nog te vaak van de explosies hebben. Als we een sterke tegenstander treffen, dan trek ken we ons daaraan op. Ik ben dan ook redelijk optimistisch wat de kansen van morgen be treft", aldus Keereweer. Giste ren hebben spelers en trainer in de sauna de taktiek doorge- Gerard Nijkamp: "Ik denk dat het doelpunten maken me vroeger is meegegeven" schrikkelijk grote stimulans zijn voor de komende wedstrij den". Fase 3 (ontwikkelen) en fase 4 (doorstoten) vloeien door het enthousiasme van Mattie Keereweer in elkaar over. "Ja, je moet oppassen dat de ploeg niet twintig jaar in de vierde klasse blijft hangen". WALTER OOMEN Mattie Keereweer ziet De Sleutels tegen koploper SVPTT niet geheel kansloos. "Twee punten met een vraagteken". Redelijke kans Leidse ploegen LEIDEN - De beide Leidse waterpo- lohoofdklassers hebben in het ko mend weekeinde (één competitie ronde voordat zij tegen elkaar uit komen) een redelijke kans op succes. LZ'86, dat vorige week nogal onge lukkig van PSV verloor 6-5) ,ennu, na vier ronden nog steeds op 0 pun ten staatontmoet morgen in zwem bad De Zijl De Meeuwen. Hoewel de club uit Amsterdam vorige week door een 10-8 overwinning op AZ en PC de eerste overwinning behaalde en dus nog niet geheel is uitgeteld, moet een goed resultaat voor LZ'86 toch binnen bereik liggen. Eén voordeel hebben de Leidenaars in ieder geval: Gijs van der Leden, hun nieuwe trainer-coach, had vo rig seizoen De Meeuwen onder zijn hoede en weet van die ploeg dus al les af. De wedstrijd begint om 1930 De ZijllLGB speelt zaterdag uit tegen AZenPC. De Amersfoorters waarbij Piet de Zwarte niet meer als speler, maar als trainer-coach actief is, zijn nu niet direct tegen standers om zo maar overheen te lo pen, maar winst voor De ZijllLGB is toch waarschijnlijk, en daarmee zou de Leidse ploeg een ongedeelde vijfde plaats bereiken. ALPHEN AAN DEN RIJN - De topper in de Nederlandse waterpolocompetitie tussen AZC Alphen en HZC/De Rob ben staat dit weekeinde in een ongekende belangstelling. In het ongetwijfeld uitverkochte zwembad De Dillen moet AZC zaterdagavond niet alleen bewijzen dat de ploeg het dit jaar erg ver kan schoppen in de strijd om het kampioen schap, maar ook zal het Alphense publiek zich in de schijnwerpers van de publiciteit moeten "verkopen". Vooral na de nogal ernstige beschuldigingen die na AZC-De Zijl LGB door de Leidenaars aan het adres van het Alphense publiek zijn geuit. Die beschuldiging leeft nóg steeds in Alphen. AZC-coach George Geurtsen wil er nog dit over kwijt. "Als een reactie op geschreeuw van het publiek heeft doelman Uittenhout met wa ter gespat naar dat publiek. In de periode daarna maakte hij komedie dat hij bekogeld zou zijn. We heb ben in het bad alles teruggevonden behalve steentjes en geldstukken. Wel 'n zilveren dop van 'n melk- flesje en wat propjes papier. Ik vond het een zeer sterke zet van Uittenhout, want de wedstrijd werd stopgezet, en Zijl kreeg de rust die het nodig had. Maar ik heb ergere toestanden meegemaakt. In het buitenland, waar een sigaret tenpeuk op het hoofd van een spe ler gedoofd werd, in Joegoslavië waar ze met brandende kranten langs de kant zaten; en dan de toe standen bij kampioenswedstrijden in Rusland. Ik vind het goed dat Uittenhout de wedstrijd weet stop te zetten, maar dan moeten ze er na de wedstrijd niet over zeiken. Zo'n Frits Welling wilde na afloop scheidsrechter De Bruin te lijf. Hij werd tegengehouden door spelers en omstanders. Dat is dan die zgn. bescherming". Beïnvloed de scheidsrechter gegaan omdat ik weet dat scheidsrechters door het bestuur, nee eigenlijk is het de stichting van AZC beïnvloed wor den. Ik ben wat fel naar De Bruin, die we één van de betere en opko mende scheidsrechters van de laat ste tijd vonden, toegelopen en heb hem gezegd: weer een scheidsrech ter die zich laat beïnvloeden door het publiek. De Bruin zei daarop: ik laat me niet beïnvloeden. Spelers hebben me inderdaad geprobeerd tegen te houden. Of dat hard aan komt of niet is niet belangrijk. We hebben gewoon te veel concentra tieverlies geleden omdat we te veel op het publiek zijn gaan letten. Onze coach Hennie Hensing zou ook zorg dragen voor een protest. Alleen heeft hij dat verkeerd ge daan. We wilden het onder de aan dacht brengen van de verenigingen door ze aan te schrijven. Hensing heeft echter alleen de redactie van de Zwemkroniek op de hoogte ge steld". Welling neemt geen van z'n uitla tingen terug - "het is de keiharde waarheid" - hoewel hij zegt "We weten dat ook AZC een stuk pas sieve recreatie bedrijft, maar het loopt zo alleen de spuitgaten uit". Onmogelijk Na dit krasse betoog van Welling George Geurtsen: ,£pelers i ten tot het uiterste gaan". terug bij de topper AZC-HZC/De Robben. De Hilversummers gros sieren al jarenlang in nationale ti tels, ondanks onderbrekingen van Meeuwen en Zian/Vitesse, en zijn dit jaar opnieuw favoriet voor het landskampioenschap. Ook George Geurtsen weet dat. "Van Robben winnen is praktisch een onmoge lijke situatie. Als we willen winnen, dan moeten we tot het uiterste gaan. Dat is nog niet gebeurd dit jaar. Het is evenwel geen schande als je zou verliezen. Natuurlijk, na het verlies van Zian tegen Neptu- nus - staat deze wedstrijd onver wacht helemaal in de belangstel ling. HZC/De Robben lijkt onaan tastbaar. Vorig jaar dreef de ploeg op Landeweerd en Hermsen. De rest is echter sterker geworden. Dat komt door hun internationale con tact, iets waar ik bij AZC erg om schreeuw. Maar AZC is ook sterker geworden. Nu zal er moeten uitko men hoe sterk, aldus Geurtsen, die niet prijs wil geven op welke ma nier HZC/De Robben te verslaan zou zijn. "Daar ga ik niet op in. Op drie kilometer van Alphen woont Hermsen Wim Hermsen, die in tegenstelling tot andere berichten zegt zich toch niet meer voor het Nederlands team te zien uitkomen: "Het wordt een erg belangrijke wedstrijd. Niet beslissend, daarvoor verkeren we in een te vroeg stadium van de competitie. Maar wel een moeilijke wedstrijd. Als we winnen, staan we al twee punten voor. Gunstig na tuurlijk, temeer daar we AZC uit dan al gehad hebben. Maar ook het kleine veld maakt het voor ons moeilijk omdat we het beste spelen op een groot veld". HZC/De Robben verjongde dit jaar in navolging van het vorig jaar op nieuw. Hermsen: "Evert Kroon en ik zijn de ouderen. De leeftijd ligt verder tussen de 17 en 23 jaar. Ge middeld jong dus, met geen erva ren jonge spelers. In de eerste zeven teUen we net als AZC met Tonnie, Gijs, Ronald en Wim vier interna tionals. Op papier zijn we mis schien de sterkste maar de compe titie is een stuk beter geworden dan vorig jaar. Toen moesten we twee wedstrijden "spelen". In 22 wed strijden verlies je dan 2 punten. Nu zijn er waarschijnlijk vier ploegen die sterk zijn". Terug bij Geurtsen: "De kampioen zal dit jaar een aantal nederlagen lijden. Dat is zeker". Soms te stil En tenslotte dan de Alphense coach nog over "zijn" publiek. "Het blijft zaterdag een moeilijke wedstrijd. Ook al door de "image" die we plot seling hebben gekregen. Ik hoop dat de scheidsrechter (Zweers, red.) er tegen kan. Maar zoals ik Zweers ken is hij er tegen op gewassen. Het publiek in Alphen is enthousiast, soms nog wel eens te stil, maar het misdraagt zich nooit". WIM VAN WANROOY. Misschien kende u de ABN Spaar-Extra- Rekening al. Daarmee kunt u twee procent méér rente maken dan op een gewone spaarrekening. De ABN heeft daar nu de Spaar-Extra-Rekening 2 aan toegevoegd. Daarop kunt u maar liefst ?'/4% rente op jaarbasis maken. Daar staat tegenover dat 2% opnamekosten berekend wordt over het opgenomen spaargeld. Daarom is de nieuwe Spaar-Extra-Rekening 2 alléén aantrekkelijk wanneer u uw spaargeld langer dan een jaar aan de ABN kunt toevertrouwen. Kunt u dat niet, dan bent u beter uit met de gewone Spaar-Extra-Rekening (6'/4% rente tegen 1% opnamekosten) of met één van de vele andere spaarvormen waarover de ABN u graag nader informeert. Algemene Bank Nederland

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17