Spinbaan: slechts 40 procent "sociaal" Zoeterwoude geeft twaalf miljoen uit Weidse agenda Moeders met auto staan kleuters naar het leven College achter Quist r>r> WARMUNDASTRAAT WORDT WOONERF DONDERDAG 11 NOVEMBER 1976 ZOETERWOUDE - De uitgaven van de gemeente Zoeterwoude zullen in 1977 op nieuw fora stijgen. Het eindcijfer van de begroting van de gewone dienst bedraagt 12.287.145 oftewel 1730,58 per inwo ner. De uitgaven voor het lopende jaar werden vorig jaar begroot op ruim 10 mil joen gulden. De oorspronkelijke opzet van de ontwerp-begroting voor 1977 van de alge mene dienst heeft - met een post onvoor ziene uitgaven van 64.250 en een be schikking over de saldi-reserve van 5000 - een tekort van 213.400. Ter dekking hiervan dienen de volgende maatregelen te worden genomen. dekking van het uitgestelde onderhoud van wegen ad. 130.000 uit het batig re keningsaldo 1974. Uit dit saldo groot 262.000 ook dekking van de verbouwing en uitbreiding van het gemeentehuis tot een bedrag van 125.000 waarvan een rentevoordeel ge raamd kan worden van 10.625. Vermindering van het bedrag voor on voorziene uitgaven met 18.000. Verhoging van de rioolrechten met een meeropbrengst van 5700. Verhoging van de tarieven van de straatbelasting met een meeropbrengst van 23.300. Verhoging van de tarieven voor de ge meentereiniging met een meerop brengst van 25.775. Van de diverse hoofdstukken van de be groting gaat sociale zaken en maatschap pelijk werk aan kop met ruim drie miljoen gulden, bijna drie miljoen is bestemd voor Openbare Werken en ruim twee miljoen vraagt Onderwijs, Cultuur en Recreatie. Er is nog een hoofdstuk waarvan de begro ting het miljoen overschrijdt namelijk Al gemeen Beheer Nmet een bedrag van 1.596.925. Volkshuisvesting vraagt 606.675, Volks gezondheid 469.130, openbare veiligheid s?y.&-* en kasvoorzieningen 546.565. Er zal in het komende jaar veel aandacht worden besteed aan het onderhoud van de wegen. In de afgelopen jaren is om een aanvaardbaar evenwicht in de begrotin gen te bereiken nogal driftig gesnoeid in de onderhoudsposten. Het uitgesteld on derhoud wordt geraamd op 130.000. Met de verhoogde uitkeringsnormen voor wegen door de provincie, in het algemeen met 25 a 28 pet., is in de begroting rekening gehouden. In verband met het inhalen van de achterstand in het onderhoud zal de gemeente in 1977 toch nog belangrijk meer geld op tafel moeten brengen. Die hogere uitgaven worden geraamd op: 8400 voor secundaire wegen, 22.200 voor tertiaire wegen, llfc600 voor quartaire wegen, an dere wegen buiten bebouwde kom 46.200 en overige wegen 123.400. Ho gere ramingen ook voor straatverlichting 11.000, gemeentehuis 74.400 en brandweer 5000. Als belangrijkste intensivering die in de begroting is opgenomen geldt de opname van twee vakatures die noodzakelijk wor den geacht in verband met de groei van de gemeente. In 1977 zullen naar verwachting 150 huizen gereedkomen waardoor er een stijging van het inwonertal met 400 zal op treden. Desondanks is de post leges voor bouw vergunningen met bijna een halve ton te ruggebracht tot 100.000. De ontwerp-begrotingen zullen worden behandeld op donderdag 2 december wanneer de raad de algemene beschou wingen zal houden. Het college zal hierop schriftelijk antwoorden waarop de raad zal dngaan op 23 december, zodat de begrotin- ken nog dit jaar kunnen worden vastges- Apotheken De avond- en nacht- en zondag- dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 5 tot 12 nov. door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136; Apo theek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525 Te vens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 153274. Donderdag WASSENAAR - Waarschijnlijk zal er in het begin van 1977 een aanvang worden gemaakt met de uitvoering van het bestemmingsplan „De Spinbaan". Dit valt op te maken uit het uitgebrachte ontwerp-bestemmingsplan. De gemeente wil daartoe gebruik maken van de zoge naamde artikel-19 procedure, wat inhoudt dat men al aan de bouw kan beginnen vóór het bestemmingsplan hele maal is goedgekeurd. De reden hiervan is dat men op dit moment de nodige bouwstroom niet kan doorzetten, ondermeer vanwege de gang van zaken rond de munitieopslagplaats aan de Maald rift Inspraak op het bestemmingsplan „De Spinbaan" zal wel plaatsvin den. Op de eerste openbare hoorzit ting, gisteravond in het gemeente huis, bestond de mogelijkheid op- «n aanmerkingen te maken op het globale plan. 240 Woningen In totaal zullen er in de Spinbaan 240 woningen verrijzen. De helft hiervan wordt door een particulier bouwbedrijf gebouwd, de overige 120 woningen door de gemeente. Hoewel in het plan gesproken wordt over 55% sociale woning bouw, werd meegedeeld dat dit aantal zal worden teruggebracht tot 40%. Over het algemeen werd dit betreurd. Het antwoord op de vraag of deze woningen ten goede zullen komen van inwoners van Wasse naar werd niet duidelijk beant woord. Voorzitter wethouder Van Dijk achtte het niet onwaarschijn lijk, waarbij hij aanvulde dat de hu ren nogal hoog zullen uitvallen. Hij verwachtte wel dat een groot aantal premie-koopwoningen een zekere doorstroming garanderen en dat daardoor goedkopere woningen zullen vrijkomen. De ruim honderd belangstellenden waren over het algemeen het meest bezorgd over de hoogte van de Wo ningen en de problemen ten aan zien van het verkeer. Wat betreft het eerste kon nog niet duidelijk gemaakt worden welke hoogte de diverse woningen zullen krijgen, daar nog niet vaststaat welke typen op welke plaats gebouwd zouden worden. Ten slotte de verkeerssituatie. Men Weer zender opgespoord LEIDEN - De Leidse politie heeft gisteren in samenwerking met de PIT een klandestiene zender opge spoord. De zendapparatuur, die zich in een woning aan de Surina- mestraat bevond, is in beslag ge nomen. Tegen de zendamateur, een 35-jarige Leidenaar is proces verbaal opgemaakt. Schoolvoetbal opnieuw afgelast LEIDEN - De wedstrijden voor de kwartfinales van het school- voetbaltoernooi voor basisscholen zijn gisteren opnieuw afgelast. Eerder konden deze duels geen doorgang vinden en ook gisteren liet de terreingesteldheid niet toe dat er gespeeld kon worden. De wedstrijden zijn verschoven naar woensdag 17 november. Gespeeld wordt op sportcomplex De Vliet, de aanvang is 13.30 uur. vreest een grote toename van het verkeer door de 240 woningen. Vooral de Kerkstraat zou meer drukte te verwerken krijgen. In deze straat is een drietal toegangs wegen tot de Spinbaan gepland. Opnieuw kon er geen afdoende antwoord op gegeven worden maar men zou de ingekomen suggesties overwegen. Na'de eerste hoorzitting zal het glo bale plan door de gemeenteraad behandeld worden. Hierna zal het plan ter visie worden gelegd en ter beoordeling aan Pro vinciale Staten worden verstuurd. Intussen zal wel een begin worden gemaakt met de nadëre detaille ring. Wanneer dit plan openbaar wordt gemaakt zal er wederom een hoorzitting worden belegd en kun nen bezwaarschriften worden in gediend. ZOETERWOUDE/WASSENAAR - De Kroon heeft de boerderij aan de Weipoortseweg 32 in Zoeterwoude voor een deel op de Monumentenlijst gezet. CRM had aanvankelijk het hele complex als monument aangemerkt, nu komen alleen het hoofdgebouw, het zomer huis en de hooiberg van de boerderij (foto boven) op de lijst. Ook het pand op de hoek van de Gang en de Langstraat in Wassenaar komt maar voor een deel - het hoekhuis -op de lijst. Het hoekhuis (foto rechts) dateert vermoedelijk uit de zestiende eeuw. Van het huis komt ook een deel van de bin nenplaats aan de achterzijde op de monumentenlijst. Gemeentehuis Wassenaar WASSENAAR - „Naar ons oordeel is het alleszins verantwoord de aanbeveling van de architect, om de nieuwbouw te realiseren in twee bouwdelen van elk drie bouwlagen, over te nemen en hem opdracht te verstrekken het plan in samenwer king met de stuurgroep verder uit te werken", aldus B en W van Was senaar in het raadsvoorstel waarin de nieuwbouw van het Wasse- naarse raadhuis ter sprake komt. Het college schaart zich helemaal achter het plan van rijksbouw-' meester Quist, om de uitbreiding van het gemeentehuis, een project waarmee tien mihoen gulden is gemoeid, rechts van het huidige raadhuis te laten plaatsvinden. Met die opstelling gaat het college voorbij aan opmerkingen, die de Wassenaarse burgerij op 26 oktober tijdens een hoorzitting maakte. Men vreesde daar niet alleen aan tasting van de historische waarde van het gebouw, maar vroeg zich bovendien af of men voor tien mil joen niet een totaal nieuw raadhuis op een centrale plaats binnen Was senaar kan bouwen. Ook wordt voorbijgegaan aan de vraag van de burgerij om het hele plan in het „Welstandsoverleg" te brengen. Dit orgaan zou mee moe ten kunnen praten over de plannen omdat veel Wassenaarders menen dat er te weinig inspraakmogelijk heden zijn geweest. V. d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp Bijbelstudie en gesprekskring Baptis tengemeente, 8 uur nam. Steenstraat 1B, Wereldwinkel, 9.30 uur vm-9 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden, 9-1 uur nam. Pieterskerkhof 4, Architektenburo, gra bs advies, 8-9 uur nam., tel. 141217. 't Breehuys, Breestraat 19, Repelsteel, 7.30-10 uur nam.; keramiekcursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep. grafie, 8-10 u Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, druk- puntmassage, jazz-ballet, schilderen en tekenen, Go, alle groepen vanaf 8 uur Nieuwe Rijn 20A, werkgroep homofilie, open café-avond, 9-12 uur nam. Welfare-lokaal, Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, 7-8 uur nam., tel. 01717-3309. Stadhuis, commissie-sociale zorg, maat schappelijke aangelegenheden, ge zondheidszorg en cultuur, 8 uur nam.; ruimtelijke ordening, 8 uur Hooglandse Kerk, Toonkunstkoor met Hohe Messe, 8 uur nam. Leidse Schouwburg, Ekathrina Sobe- chanskaya en Tamara Karpova dansen met The Original Trockdero Gloxinia Ballet Compagny, 8.15 uur nam. Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk >elijk werk. Oude agelyks 14.00-15.00 Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Commissie openbare werken Voorschoten: Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Vanesse, dv J. H. Jonkers en H. G. Bonte; Jacobus, zv J. T. G. Peeters en G. C. M. Aartman; Mari- chelle, dv J. G. Kraan en M. H. A. Meeu wenoord Freddy, zv J. D. Bal en A. A. v. Oudgaarden; Maria, dv J. M. v. d. Berge en K. v.d. Jagt; Bastiaan, zv T. W. M. Schuiling en M. G. Boes; Naomi, dv P. A. v. Bezu en E. C. de Vos; Hendrikus, zv D. W. Sanders en G. A. Mulder; Linda, dvG. Oppelaar en M. J. Verdonschot; Arjan, zv W. J. A. Raaphorst en M. S. E. A. Booms; Wieteke, dv K. W. van Dorten M. v. d. Pels; Caroline, dv J. Heemskerk en M. Hilekes; Jacoba, dv A. v. d. Eijkel en G. de Jong; Esther, dv L. v. d. Plas en C. A. v. Duijvenvoorde. Overleden: IJ. Heida (48) m; S. N. List (0) dv W. F. List en M. C. Vos; D. M. Pot (82) L. G. Nederpel (63) m; J. Ootes (74) gm G. E. Wustlich; C. v. Beelen (83) m. Gehuwd: H. Hartevelt en E. Langezaal; G. P. Th. v. d. Vaart en N. Duinkerken; J. Leeuwen VOORSCHOTEN - Maandag aan staande vergadert de Voorscho- tense commissie voor financiën en bedrijven van Voorschoten. Op de agenda staan, naast belastingvoor stellen en de tarieven voor vlees keuringen, subsidies, garanties voor geldleningen en ondermeer een krediet voor verbetering van de alarmering van de brandweer. De commissie vergadert om 20.00 uur in het gemeentehuis. L. Pagano Mirani en C. Oostdyk; J. v. d. Nat en G. v. Duijn; V. N. Havenaar en S. G. Ramdhanie. LEIDERDORP - Geboren: Juniaan, zv W. A. Hugens en R. W. E. Marynen; Frank, zv A-A.J. Wiegerink en B. Kalle; Willemien, dv W. Dijkema en H. J. Vel- sink; Cecile, dv H. B. L. Killaers en M. T. G. Beyerse; Miranda, dv R. D. G. Drop en C. H. Burki; Eva, dv J. P. Raat en M. J. G. de Bruin; Remco, zv A. A. J. Niesink en A. Berveling; Rense, zv A. Crispy n en A. M. A. A. Paardekoper; Liselore, zv G. Neuteboom en C. J. Stouten; Bartholo mew, zv C. P. v. Schaik en J. M. Witte- man; Sylvia, dv J. J. C. Karres en M. J. v. Alphen de Veer. Ondertrouwd: A. P. Berger en J. A. M. Pley; H. W. Hollander en M. J. Azcona Rivado; W. v. Went en M. C. Rietkerk; T. C. v. Dyk en J. de Vreede. Gehuwd: P. R. Douwma Kip en J. W. Zwart. Overleden: H. Trouwes (68) gm M. C. Pi ket; A. v. d. Zwart (52) gm A. W. Mole naar; A. v. d. Zwart (77) ggm J. J. de Ruijter; C. M. J. Lindenhoff (63) ghm N. L. M. Jansen; M. Sinteur (75) gm M. v. VOORSCHOTEN - De voor openbare werken van Voor schoten moest gisteravond consta teren dat autorijdende moeders de kleuters uit de eigen buurt „naar het leven staan". De toegang naar de kleuterschool bij het scholencomplex in Noord- Hofland is bestemd voor kleuters. Moeders die hun kinderen naar school brengen, rijden met de auto het pad op, waardoor zeer gevaar lijke situaties ontstaan. Afsluiten voor het autoverkeer, als mogelijkheid overwogen, kan niet omdat dan ook brandweer, ambu lance en politie de school niet meer kunnen bereiken, B. en W. stellen i verbodsbord te plaatsen, fenen,want enige maanden geleden waren het de autorijdende moeders die bij de school aan de Prins Be- rnhardlaan voor gevaarlijke situa ties zorgden en daar onder meer de zebra blokkeerden. De gemeenteraad krijgt verder het voorstel om langs de Prins Be- rnhardlaan zoveel mogelijk „vrij- liggend fietspad" te realiseren. De kosten i ton. De plannen verenigen, mits het rijk tachtig procent van de kosten zijn rekening neemt. Droeve zaak De Tramstraat - de verbinding tus sen Schoolstraat en Voorstraat - is zeggen daar in het p're-advies afgesloten voor alle verkeer, maar al onmiddellijk bij dat dat „gezien toch wordt dit smalle straatje in- de mentaliteit van de Voorschotense tensief door fietsers en bromfietsers bevolking niet afdoende zal blijken gebruikt. B. en W. stellen voor om halverwege het straatje een hekje te plaatsen; de commissie openbare te zijn De commissieleden verzochten thouder Eveleens de politie te i zoeken wat meer controle uit te In de onlangs gereconstrueerde Raadhuislaan is halverwege een bocht gemaakt met de bedoeling de snelheid van het verkeer te drukken en de bus meer ruimte te geven. In middels blijkt dat op die plaats tal van automobilisten de bocht af snijden. Om dat tegen te gaan zal nu op het afgerond talud (de zoge naamde verkeersdruppel) die voor dit project bedragen vijf scheiding van auto's en bussen kon zich met de zorgt, een verlicht paaltje komen te staan, wat afsnijden van de bocht onmogelijk maakt. Sinds jaar en dag is aan het begin van de Essenlaan bij de Veurseweg het expeditiebedrijf Van Leeuwen gevestigd. Dit bedrijf is uitgegroeid van een bodedienst tot een groot transportbedrijf. Vlak achter het bedrijf zijn woningen gebouwd. Inmiddels is tussen omwonenden en het bedrijf een conflict ontstaan. Om dat op te lossen zal het eigen lijke vervoersbedrijf met hulp van de gemeente(30.000 gulden) worden verplaatst naar de Rouwkooplaan. werken vond deze maatregel droevige zaak. Collectanten gevraagd voor Vietnam-collecte LEIDEN - Er worden collectanten gevraagd voor een grote straatcollecte op 20 november in Leiden ten behoeve van de gezondheidszorg in Viet nam. Deze collecte, die wordt opgezet in samenwerking met het Medisch Comité Nederland-Vietnam, heeft tot doel geld bijeen te brengen voor een ambulance voor de stad Dong Ha, gelegen in de door de oorlog zwaar getroffen provincie Quang Tri. In deze provincie ligt ook het Binh Vi^n Ha-Lan ziekenhuis, dat mede door een actie in Leiden en Leiderdorp tot stand kwam. Kandidaten voor de straatcollecte kunnen zich opgeven by Frances v.d. Rijst, Carneoolstraat 90, Leiden, tel. 071-768376. WARMOND - De leden van de Warmondse commissie open bare werken bogen zich giste ravond over de verkeerssitua tie die zal ontstaan na realise ring van de Schipholspoorlijn. Dit vooral bij het kruispunt Herenweg-Oranje Nassau- laan. Omdat Warmond de wens te kennen heeft gegeven het via duct zo laag mogelijk te hou den komt de rijweg verdiept te liggen. Hierdoor ontstaat er een situatie met weinig of geen uitzicht voor het verkeer uit de Padoxlaan. Een verkeerslich teninstallatie wordt dan nood zakelijk voor het hele kruis punt. Het verkeer vanaf dit kruis punt zal dan niet meer de Van Wassenaarstraat mogen inrij den, hetgeen onverteerbaar werd genoemd door commis sielid Van Dam. Hij vond dat tenminste de fietsers de gele genheid moeten hebben deze straat in te rijden omdat de omleidingsroute veel te lang zou zijn. De leden stemden daarna in met het voorstel een nieuwe tekening te laten ma ken met meer mogelijkheden voor de fietsers. De leden van de commissie stemden verder in met het voorstel op zeer korte termijn een verkeersdrempel aan te leggen in de weiden ter hoogte van de Beijleveldlaan. Dit voor meer veiligheid voor de scholieren. De Warmundastraat zal na de herbouw woonerf worden. De huizenblokken zullen niet ge heel op dezelfde plaats worden herbouwd als waar ze nu staan. Aan de kant van de Ju- lianastraat is de situatie niet zoveel veranderd. Aan de overzijde echter zijn de blok ken wat verdraaid zodat een wat speelsere opzet wordt verkregen. De bewoners krij gen nog volop de gelegenheid hun stem te laten horen voor dat er een keuze wordt ge maakt welk type woningen er zullen worden gebouwd. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur. Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk, Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Werkgemeenschap Kindercentra Lei den, Hooglandse Kerkgracht 4 (ingang Koppenhinksteeg), tel. 130360. Ope ningstijden: di. t/m vrij. van 9.30-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwij s winkel Sophiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrijdag 12.00-17.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2