"Is het nodig futiliteiten zo op te blazen? Lekker zeg, zo'n kop thee! Je eigen,vertrouwde Pickwick thee» Er is aleen Alfa Romeo vanaf f13.990.- Inclusief de gratis proefrit. Tweede plaats voor schakers op Olympiade Lezers 's Morgens als je wakker wilt worden na de wekker... of s middags als je even van een pauze geniet, dan wil je verse, geurige thee. Dus kies je voor de kwaliteit van Pickwick. Aan Pickwick thee is zoveel zorg besteed. En daarom weet je dat je kop thee lekker wordt met Pickwick in de pot. Een beetje extra aandacht bij het zetten. Zo geniet je altijd van je eigen, vertrouwde Pickwick thee. DONDERDAG 11 NOVEMBER 1976 ROTTERDAM - Landskam- pioen Kinzo Amstelveen heeft gisteren zonder al te veel pro blemen de ongeslagen leider spositie in de basketbaleredivi sie kunnen handhaven door een overwinning op Disco Danser RZ (DDRZ): 86-74. Reming- ton/EBBG behaalde een ruime zege in Amsterdam tegen Delta Lloyd (83-98) en Pioneer Punch kende geen genade met hekkes- 1 ui ter BC Markt Utrecht: 111-81. EBBC en Punch volgen Amstelveen op vier punten op de ranglijst. Het voor het eerst in dit seizoen in grote getalen opgekomen Rotterdamse publiek heeft gis teravond één speelhelft lang de illusie mogen koesteren dat hun favorieten het laconiek spe lende Amstelveen zouden vers laan. In de eerste 10 minuten van de wedstrijd toonde de nieuwe Amerikaanse speler Williams zich een aanwinst voor DDRZ en mede daardoor ver scheen er een 12-6 en 17-11 voorsprong op het scorebord. Amstelveen raakte er niet door Kinzo blijft moeiteloos aan de kop in paniek. Voor de wedstrijd had men op een wat ongewone losse manier, gezellig babbe lend en ogenschijnlijk zorge loos, de warming-up gedraaid en met een zelfde nonchalance werd ook de achterstand dooi" Cramer en Faber weggescho ten: 24-25. De corpulente Ever ett Fopma mocht zich onder het bord van de arbiters van alles veroorloven, zodat de noodza kelijke rebound voor DDRZ verloren ging en lange man Jan Loorbach was uitgeschakeld. De briljant spelende en sco rende Amerikaan Vince Fritz was in feite de enige die DDRZ nog op de been hield, want na de knappe openingsminuten liet landgenoot Williams, lo pend met een stijf been, het verder voor gezien. Het was dan ook voornamelijk aan Fritz te danken dat DDRZ bij rust op 38-42 stond. Na de hervatting liet Amstelveen de Rotter dammers af en toe nog wat dichterbij komen (56-58 en 66-70), maar 6 minuten voor tijd luidde de uiterst rustig spe lende Joe Wallace een vernieti gend slotoffensief in (68-80), dat de eindstand bepaalde op 74-86 voor de titelhouder. De regionale jeugd van BV Lei derdorp mag zich na gistera vond uitgeschakeld achten voor de volgende ronde van de strijd om de Nederlandse bas ketbalbeker, die het afgelopen seizoen werd veroverd door Mercasol Leiden. Leiderdorp, dat Mercasol in een voorgaande ronde kansloos liet, werd door DDRZ van het veld gespeeld: 84-37. HANS JACOBS ADVERTENTIE rv .-ji. Wie zei, dat een Alfa Romeo duurwas? De eerste rit kost in elk geval helemaal niets. En daarna hoeft u niet meer neer te tellen dan f 13.990,-. Daarvoor rijdt u in de Alfa Romeo Alfasud. Snel. ruim, comfortabel, met een veilige wegligging en een technisch perfekte motor. De Alfasud heeft alles dat Alfa Romeo tot zo n geliefd automobiel maakt. t Alfa Romeo bouwt 12 modellen, verkrijgbaar bij 100 dealers. Leiden: B.V. Autom. Imp. H. A. Maasland, Voorschoterweg 17, Valkenburg (Z.H.), tel. 01718-13900/16275. Bescherming AZC-spelers zwaar overdreven In Vrij-Uit, een rubriek in het Leidsch/Alphens Dagblad, schrijft Ruud Paauw over een reactie van Piet Koonings in de Zwemkroniek, officieel orgaan van de KNZB, naar aanleiding van de polowedstrijd AZC - De Zijl/LGB. Paauw laat vervolgens verslagge ver Kramp aan het woord die zegt dat De Zyl/LGB-doelman slechts één keer door één munt werd ge raakt. Wat dat betreft zit hy nog op het rechte spoor, maar daarna ont spoort hy. Dat Theo Uittenhout, Paul Belt en Frits Welling daarna door "steen tjes" werden geraakt, vergeet hy te vermelden - misschien een klein igheid? Wel degelijk is er een speler - Bert Zaagman - onder bescher ming weggeleid, inderdaad "maar 1". Misschien ook een kleinigheid. Zelf heb ik ook enkele handtastelijke supporters op mijn weg naar de kleedkamers mogen ontmoeten. Wat mij betreft zijn vergelijkingen met de FC Utrecht-supporters ze ker op hun plaats, ook al ontbreken hier dan de fietskettingen. Na ja renlange ervaring blijken dan ook de supporters van de Zijl/LGB voor dit zeer fanatieke publiek thuis te blijven. Volgens Rob Kramp is alles wat Piet Koonings schrijft zwaar over dreven. Hoe hij dit alles heeft kun nen constateren, is mij niet geheel duidelijk, in het water ben ik Kramp niet tegengekomen - hoe wel ik aan deze wedstrijd wel een stijve kuit heb overgehouden - en na afloop heeft Kramp met coach en aanvoerder van de Zijl/LGB staan discussiëren en onze gang naar de kleedkamer niet kunnen meemaken. Als speler van de Zijl/LGB vind ik de bescherming in Vrij-Uit van de AZC-supporters zwaar overdreven en de meeste opmerkingen slaan dan ook ner gens op. Vraag: is Rob Kramp deze wéd- strijd toch overal tegelijk geweest of is hij soms in het verkeerde zwembad wezen kijken? Frits Welling Verdistraat 169 Leiden (Om met het laatste te beginnen: LDIAD-verslaggever Rob Kramp heeft de wedstrijd AZC-De ZijllLGB van begin tot het eind bij gewoond, in tegenstelling tot Zwemkroniek-medewerker Piet Koonings, die er niet bij was en zijn stukje baseerde op mededelingen, verstrekt door iemand van De ZijllLGB. Dat heeft Koonings ons desgevraagd telefonisch meege deeld AZC is door hem niet eens ge hoord. Een kwestie van eenzijdige berichtgeving dus. Wat Wellings andere opmerkingen betreft: Als hét allemaal werkelijk zó ernstig is ge weest dan mag men, nee moet men aannemen dat De ZijllLGB ogen blikkelijk een fel protest heeft ge zonden naar het bondsbureau in Utrecht over de wijze waarop het in Alphen heeft moeten spelen. Alp heuse supporters worden vergele ken met die van de FC Utrecht. Er ger kan het toch niet. Navraag op het bondsbureau leerde ons echter dat De Zijl/LGB een dergelijke brief niet heeft geschreven. Er zijn in middels negen dagen verstreken. Vreemd, hoor. Heeft de scheidsrech ter dan misschien een fiks rapport uitgebracht? Ook al niet. Er is bij dit alles voor deze krant één opbeurend geluid in de brief van De ZijllLGB-speler: verslaggever Rob Kramp heeft géén schuld aan de stijve kuit van Welling. Gelukkig ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense waterpo- lohoofdklasser AZC heeft zich vandaag officieel gedistantieerd van het inmiddels gewraakte artikel dat vorige week in het officiële bondsorgaan van de KNZB, de Zwemkroniek, verscheen naar aanlei ding van de wedstrijd AZC - ZIJL/LGB. Het be stuur van AZC spreekt in een brief aan de redactie haar verontwaardiging uit over het feit dat de Zwemkroniek de indruk heeft gewekt, dat er bij AZC een soort Bunnik-zijde als die van de FC Utrecht bestaat, bezet met supporters die beschik ken over allerhande werpmateriaal. Het Alphense bestuur noemt het tendentieus om te schrijven dat fietskettingen nog ontbraken. In de Zwemkroniek kwam redacteur Piet Koonings tot die conclusie na vermeld te hebben dat er tijdens de poloderby met geldstukken en stenen gegooid zou zijn. Bovendien zouden Leidse spelers onder begeleiding naar de kleedkamer gegaan zijn. Gege vens, die Koonings verzamelde aan de hand van informatie door de ZIJL/LGB verstrekt. In de brief, ondertekend door AZC-voorzitter Meindert Kooist'ra en secretaris Wim Meijerink sr., schrijft de Alphense club het volgende.„Het is van belang de „gebeurtenissen" tijdens de wedstrijd te bekijken in een bepaalde context. Beide ploegen beschikken over een enthousiaste supportersscha- re, die heus wel bereid is in het enthousiasme zowel spelers als scheidsrechter het een en ander toe te voegen. Voeg hierbij het feit dat we over een streek- derby spreken en alle ingrediënten zijn aanwezig voor een pittig duel, waarin ook de tot op het bot gespannen spelers uit hun normale doen kunnen geraken. In dit geval werd er water gespat naar het publiek, waarop dit tot de in het Zwemkroniek-verslag „weergegeven" handelingen overging. Waaruit be stonden die handelingen? Welnu, er is met geen steen gegooid en heeft u om hun spreekwoordelijke zuinigheid bekende Nederlanders wel eens hun on genoegen zien uiten door met geld te smijten?", vraagt AZC zich af. „Blijft over een inderdaad naar de doelman van de ZIJL/LGB geworpen opgepropte wikkel van een chocoladereep. Niet goed te praten natuurlijk en het bestuur van AZC staat hier uiteraard niet achter". De brief gaat verder met de constatering dat, on danks allerlei voorzorgsmaatregelen, zulke dingen kunnen blijven gebeuren, wanneer het publiek niet beperkt blijft tot ouders, vrouwen, verloofdes, e.d. van spelers, AZC vraagt zich voorts af of de redactie van de Zwemkroniek niet mede van mening is dat polowedstryden niet zonder publiek gespeeld die nen te worden. „Is het dan nodig om betrekkelijke futuliteiten zo op te blazen? Heeft u uw bron geverifieerd? U was er immers zelf niet bij! En heeft u de Alphense en Leidse journalis ten, die beiden hun verbazing uitspraken over het verslag in de Zwemkroniek, gepolst?" Vragen, waar de Alphense club graag een antwoord op zou zien. Zij voelt zich in haar goede naam aange tast, maar ziet ook duidelijk gevaar in de wijze waarop in het bondsorgaan geschreven is. „Wij zijn van mening dat stukjes als deze de polo- sport in Nederland geen goed doen. Integendeel, echte raddraaiers zouden hierdoor wel eens het idee kunnen krijgen dat in de polosector voor hen nog wel wat werk aan de winkel is en dan komen we inderdaad in Bunnik-zijde-achtige toestanden te recht. Hiermee is niemand gebaat". WIM VAN WANROOY. Jan Timman veroverde Nederlandse schaakteam de meeste punten.Hij kreeg dan ook voor de beste resultaten aan het eerste bord een aouden medaille. Kortsjnoj: slechts één remise LEIDEN - De Russische vice- wereldkampioen Viktor Kortsjnoj speelde gisteravond een simultaan- séance op dertig borden in de stu- dentencociëteit Minerva. De avond was georganiseerd door de studen tenclub ,Morphy"die ook enkele sterke gastspelers had uitgenodigd. Ondanks redelijk goed tegenspel toonde de naar Nederland uitge weken Rus zich ongenaakbaar. Al leen Nederlands jeugdkampioen Joan Baart wist met grote moeite een remise te bewerkstelligen. Baart bleek de Benoi-verdediging uitstekend te beheersen. Opvallend was de taaie weerstand die nestor Jan Koet bood. Uiteindelijk moest hij, net als de andere spelers, het onderspit delvenBinnenkort speelt Kortsjnojter'voorbereiding van de kandidaatsmatch tegen Petrosjan een trainingsmatch tegen Jan Timman, Nederlands sterkste scha ker van dit moment. HAIFA - Het Nederlandse team heeft gisteren in Hafai nog lang ge poogd de met de Verenigde Staten gedeelde eerste plaats in handen te krijgen. Het bleek niet mogelijk. In de wedstrijd voor de dertiende en laatste ronde tussen Finland en Nederland waren gistermorgen nog twee afgebroken partijen te spelen, Westerinen-Timman en Kuijpers-Saren. Als de Nederlan ders beide partijen zouden winnen zouden zij in bordpunten gelijk met de Verenigde Staten komen en door het hoger aantal wedstrijd- punten de Olympiade winnen. Timman won na een paar uur spe len inderdaad. Toen Kuijpers voor de onaangename taak tot iedere prijs een stelling te moeten winnen die daarop nauwelijks uitzichten bood. Hij probeerde het langdurig. Zijn partij duurde meer dan 100 zet ten en nam in totaal ongeveer 15 uur in beslag, aan remise was niet te ontkomen. Voor Nederland is het verloop van de laatste drie ronden, waarin een voorsprong van drie punten op de Verenigde Staten verloren is ge gaan natuurlijk zeer teleurstellend geweest, maar dat neemt niet weg dat de tweede plaats op zichzelf een goed resultaat is. De steunpilaren van het team waren Timmam en Sosonko. Zij bereikten aan de hoogste borden de beste resultaten en kregen een gouden medaille voor deze prestaties. Ook ligterink en Kuijpers kregen bordprijzen, Ligterink de derde prijs aan het eerste reservebord en Kuypers de gedeelde derde prijs aan het tweede reservebord. De Verenigde -Staten had in dit toernooi het geluk van de sterken Dit was vooral het geval bij het uit spelen van de afgebroken partijen. Gelijke stellingen werden gewon nen, verloren posities steevast nog net remise gehouden. Dit gold ook voor de wedstrijd tegen Nederland, hergeen tenslotte beslissend bleek voor de bezetting van de eerste plaats. Eindstand heren Olympiade: 1. Verenigde Staten 37; 2. Nederland 36'2; 3. Engeland ZVï, 4. Argentinië 33; 5. West-Duitsland 31 6. Israël 29»2; 7. Zwitserland 29; 8. Canada 28*2; 9. Spanje 28h£10- '»Y7oe°a^ M- Eindstand van de dames Olym piade is: 1. Israèl, 2. Engeland Spanje, 4. Verenigde Staten, 5 West-Duitsland, 6. Nederland. Receptie Swift op vrijdagavond LEIDEN - In verband met het be halen van het vijfde clubkam pioenschap van Nederland op de weg (1976), zal de Leidse Ren- en Toervereniging "Swift" moren re cipiëren. Op de receptie in "In den Vergulden Turk", die om 20.00 uur begint, is de voltallige ploeg, be staande uit Joop Zoetemelk, Ge- rben Karstens, Piet van Leeuwen en Teun van Duuren, aanwezig. ADVERTENTIE altijd lekker vers en geurig).

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 17