SECTIEBESTUUR DREIGT Laat de Hollanders nu maar komen Tegelhandel laat zich uitschakelen GZXSB België doet het "beter dan Oranie" tegen Noordieren VV VV In toernooi om Northgo-cup Studententeam door België geklopt: 2-1 DONDERDAG 11 NOVEMBER 1976 PAGINA 15 Hennie Kuiper: Tour de France is op Maertens afgestemd Hennie Kuiper OSSENDRECHT - "Ze hebben weer een stelletje lekkere des serts bedacht". Zo reageerde gisteren Hennie Kuiper op de bekendmaking van het par cours van de Ronde van Frank rijk in 1977. Kuiper doelde op de verplaatsingen per vliegtuig, trein en bussen (zes keer in to taal), die de renners net als dit jaar na verschillende etappes te wachten staan. Kuiper "Veel etappes zijn al onmenselijk zwaar en dan word je daarna ook nog in een vlieg tuig of een bus gepropt. Er zijn opnieuw dagen, dat je nauwe lijks aan rust toekomst". De oud-wereldkampioen was van mening dat de organisatoren Felix Levitan en Jacques God- det tegemoet zijn gekomen aan de wensen van wereldkam pioen Freddy Maertens. Kui-er. "Maertens klaagde tijdens de laatste ronde voortdurend dat er te veel aankomsten op top pen van bergen waren en dat hij zo nooit een kans zou hebben om de Ronde te winnen. Maer tens r4ep daarbij dat hij in '77 de Ronde van Spanje zou verkie zen boven de Tour. Nu er maar twee aankomsten op bergtop pen zijn, is Maertens ineens wel bereid om in Frankrijk te star ten. Bovendien is het aantal tijdritten verhoogd, zodat hij nog meer in het voordeel is". Dat de renners al in de tweede etappe geconfronteerd worden met de Pyreneeën-reuzen Au- bisque, Tourmalet en Aspin, vindt Kuiper persoonlijk niet zo'n bezwaar. Met wind "Na de Pyreneeën rijden we een heel stuk naar boven richting België. Daar zijn een aantal etappes bij van meer dan 200 ki lometer met wind en zo. Daar kan een eventuele achterstand weer goed gemaakt worden. Volgens mij valt de beslissing toch pas in de Alpen in de laat ste week, al geloof ik ook dat het aantal kanshebbers tegen die tijd sterk gereduceerd zal zijn". Kuiper vindt het aantal tijdrit ten wat aan de hoge kant." "Zeis de proloog is al een tijdrit van acht kilometer. Dat is toch geen proloog meer. Op die acht kilo meter kun je als het een klein beetje tegen zit al een minuut verliezen". Enthousiast Van de buitenlandse favorieten toonden vooral de Belgen zich verheugd. Maertens, natuurlijk, maar ook Eddy Merckx, die in '77 in dienst van Fiat-Frankrijk in de Ronde van Frankrijk zal terugkeren, reageerde enthou siast. Lucien van Impe, de win naar van de Ronde dit jaar, vindt de "new-look" niet zo fa meus. Hij zei: "Het ziet er naar uit dat op de tweede dag een klimmen de gele trui zal verove ren. Die krijgt in al die ritten tussen de Pyreneeën en de Al pen een zware last te dragen. Francisco Galdos geloofde dat de Spanjaarden in het voordeel zullen zijn en Bernard Theven- et, de Franse favoriet, hield zich op de vlakte. De jonge Ita liaanse vedette Francesco Mo- ser tenslotte, is zo te spreken over het nieuwe parcours dat hij overweegt om in '77 na de Ronde van Italië ook de Ronde van Frankrijk te rijden. Hij was van mening dat het in dat geval een duel tussen hem en Maer tens zal worden. DEN HAAG - Het sectiebes- tuur betaald voetbal van de KNVB heeft gisteren in een brief aan de betaalde clubs la ten weten op 27 november tij dens de algemene vergadering van het betaald voetbal in Zeist te zullen aftreden wan neer een van de tegenkandida ten voor het bestuur wordt ge kozen. Op de algemene vergadering zijn drie zittende bestuurele- den te weten de heren Zwik- stra, Zon en Kernman aftre dend maar herkiesbaar. Vijf clubs Ajax, NAC, FC Den Haag, Wageningen en FC Vlaardin- gen hebben Henk Timmam (penningmeester van Ajax), Jack van Zanten (oud begeleider van het Nederlands elftal) en Ben Hoppenbrouwer (voorzitter van de belangen vereniging scheidsrechters be taald voetbal) kandidaat ge steld voor een plaats in het be stuur van de sectie betaald voetbal. De kandidaatstelling van de heren Timman, Van Zanten en Hoppenbrouwer door de vijf verenigingen, waarvan FC Vlaardingen zich overigens heeft teruggetrokken, wordt door het sectie bestuur betaald voetbal opgevat als een motie van wantrouwen. Dit is zuiver een motie van wantrouwen", aldus Henk Zon, één van de volgens rooster aftredende be stuursleden. „Als de kandi daatstelling van de heren Timman, Van Zanten en Hop penbrouwer op een gewone manier was gegaan dan was dat een normale zaak geweest. De ondergrond is gewoon een motie van wantrouwen en dan kun je als bestuur niet blijven zitten. Daarom hebben wij bij onze vergadering dinsdaga vond in Zeist dan ook besloten op te stappen wanneer een van de drie wordt gekozen". Propvol Alle toegangskaarten voor de competitietopper tussen Feyenoord en Ajax zondag in Rotterdam waren woensdag al verkocht. Er kwamen nog veel meer aanvragen binnen waar aan niet meer kon worden vol daan. Dit betekent dat zondag 67.000 voetballiefhebbers de tribunes van de Kuip zullen bevolken. De Rotterdamse po litie verwacht een complete chaos rond het stadion en hoopt dan ook dat een groot deel van het publiek gebruik zal maken van de openbare vervoermiddelen. Feye- noord-Ajax wordt vanaf half vooraf gegaan door een wedstrijd tussen de jeugdelf- tallen ven Feyenoord en Ajax. De Belg Eric Geretsin het wit, en Trevor Anderson be kijken vanaf de grond waar de bal naar toe gaat. De stand in groep vier van de voor ronden van het toernooi om het we reldkampioenschap 1978 is: België 2 2 0 0 4 3-0 Nederland 2 1 1 0 3 3-2 Noord-Ierl. 2 0 1112-4 IJsland 2 0 0 2 0 0-2 programma komende wedstrijden: 26.03 1977 België-Nederland; 11.06 1977 IJsland-Noord-Ierland; 31.08 1977 Nederland-IJsland; 04.09 1977 België-IJsland21.09 1977 Noord- Ierland-IJsland; 12.10 1977 Noord- Ierland-Nederland; 26.10 1977 Ne- derland-België; 16.11 1977 Noord- Ierland-België. LUIK - België heeft de beste mogelijkhe den om de eindronde te bereiken van de wereldkampioenschappen voetbal, zoals die in 1978 in Argentinië worden gehouden. Hoewel deze prognose geba seerd is op een momentopname zijn de keiharde feiten zo dat Oranje sinds giste ravond na evenveel wedstrijden een punt minder vergaarde dan de Belgen in de voorronden van groep 4. Het stunt werk dat elf bijeengeraapte Noordieren in Rotterdam tegen Oranje leverden (uitslag 2-2) bleek gisteren tegen de ge waarschuwde Belgen van Guy Thijs niet haalbaar. In de verste verte niet zelfs, want een als elftal bij vlagen uitgebalan ceerd spelend België overvleugelde de Britten over alle linies: 2-0. Een uitslag die gezien de opgevoerde show niet eens als een volledige afspiegeling van de Luiks-Brussels-Brugse suprema tie gold. Wanneer met name Raoel Lam bert meer alert zou hebben gereageerd, zou de Belgische marge nog royaler zijn geweest. Anderzijds assisteerden Rice en Hamilton iedereen keer hun doelman Jennings op de doellijn en greep Fran cois Vanderelst een keer in wanhoop naar zijn hoofd toen de lat een fraaie ac tie succes onthield. Met de eliminatie van Noord-Ierland heeft Guy Thijs zijn eerste proeve van be kwaamheid als Belgisch bondscoach cum laude afgelegd. Onder de ogen van het Nederlandse duo Zwartkruis-De Vroet en 32.000 andere kijkers stuurde hij een brigade op pad, die bereid bleek zijn adviezen op te volgen. Dit inclusief de raad om zich niet zoals Oranje deed, te gretig op de opponent te storten. De Noordieren mochten dromen van per spectief, ze mochten Christian Piot be lagen, ze mochten in de waan verkeren dat hier nieuw stuntwerk mogelijk was. Via flitsende counters vanaf het com pacte middenveld mepte België de op ponent knock out, toen George Best zich verloor in traag solowerk en tenslotte als een oud geworden vedette griepend de Oostduitse scheidsrechter Prokof en zijn medespelers de schuld van de eigen onmacht in de schoenen begon te schui- Zoals verwacht speelde België dus op de agressieve toer. Weliswaar niet met vier a vijf spitsen, zoals Guy Thijs in een te optimistische stemming uitkraamde, maar wel met een op aanvallen ingesteld middenveld. Dat wil zeggen dat Raoel Lambert en Roger van Gooi de frontlijn breed hielden, waardoor Cools, Vande relst (vooral hij) en Ludo Coeck volop de ruimte konden inrazen. Vooralsnog fungeerden de Noordierse centrum verdedigers Jackson en Hunter als uitstekende opvangpost of vingen verdedigende Britse middenvelders als Hamilton en McCreery de oprukkende Belgische strijdkrachten op. De strate gie van Danny Blanchflower bleek een klein half uur juist, evenwel niet zonder enkele flirts met het geluk. Zo corri geerde Rice zijn verslagen doelman Jennings, nadat Hunter de misser van de maand liet noteren en Lambert de Keulse Belg Van Gooi in schotpositie manoeuvreerde. Zo voorkwam Hamil ton opnieuw op de doellijn een succes van Vanderelst en was het voorts aan de besluiteloosheid van pantoffelheld Lambert te danken dat Jennings als overwinnaar uit het duel tevoorschijn kwam! Het eerste Belgische wapenfeit was een di- rekt gevolg van de taktiek om de Noord ieren te laten komen. Balverlies van Best aan Van der Eist was er ook na een half uur de oorzaak van dat de Belgen op volle snelheid de ruimte in konden. Van Gooi besloot die keer om het eens alleen te proberen. Via de onderkant van de lat trof zijn in volle rush gedropte kogel doel: 1-0. Waarna de Noordieren zo goed als verslagen waren. Uit de vele Belgi sche mogelijkheden werd er in het tweede bedrijf uiteindelijk nog één op gediept om het zekere voor het onzekere te nemen. Van Gooi zette Rice op het verkeerde been, waarna Lambert kop pend de fraaie voorzet verzilverde: 2-0. "Genoeg", vond later nog Guy Thijs, "laat de Hollanders nu maar komen". Ginne gappend fluisterde hij doelman Chris tian Piot toe: "Ze zullen ons minstens een keer moeten verslaan om in Argen tinië te komen. Ik weet zeker dat jij het daar niet mee eens bent". Guy Thijs tot slot serieus: "Na dit bestaat er geen en kele aanleiding meer om aan een Oranje-complex te lijden. Noord-Ierland was niet minder dan in Rotterdam, nee, wij deden het beter dan Oranje". Roger van Gooi echten "Wanneer ik die Hol landers op mijn tv-scherm zie razen, slaat de angst mij echter om het hart". GER STOLK NOORDWIJK - Zwaanvogels, Van Gerven Sport, Siemerink en v. d. Plas hebben zich geplaatst voor de achtste finales van het toernooi om de Northgo-cup. Aantrekkelijk zaalvoetbal was ook deze keer volop in de Noordwijkse Northgohal te vinden. Dé verrassing vormde de uitschake ling van hoofdklasser De Tegelhandel, die na het nemen van de straf schoppen (noodzakelijk geworden na de 3-3 einstand) de boot inging. Koos van Es en Ben Boers konden hun penalty niet achter Siemerink-doelman Jan de Rid der krijgen. En daar Theo Her mans en Siemerink zelf het beter deden, gaat het team van Sieme rink over naar de achtste finales. In de allerlaatste seconde was De Tegelhandel, dat lange tijd tegen een 3-2 achterstand had aange keken, langszij gekomen. Koos van Es kon een strafschop toen wél verzilveren. Scoreverloop: 0-1 Koos van Es, 1-1 Leo Haage, 1-2 Theo de Fey, 2-2 Leo Haage (rust), 3-2 Theo Hermans, 3-3 Koos van Es (strafschop). Een teleurstellend resultaat dus voor De Tegelhandel, dat Wim Nieu- wenburg miste, maar Koos van Es weer in de gelederen had. Van Gerven Sport klopte HH Spo thuis in een leuke pot met 2-4. Spelmaker Gerard van Beek was - weer de grote man. Hij scoorde niet alleen twee knappe goals, maar bereidde met weergaloos voetenwerk ook een treffer van Jack van Ruiten voor. Joop v. d. Zalm opende de score voor HH Sporthuis, dat in de eerste helft regelrecht op een zege leek af te gaan. Het defensief sterke Van Gerven Sport buitte de gretig heid van HH Sporthuis echter goed uit. Na de gelijkmaker van Gerard van Beek voor rust, zorg den Frans van Gerven, Gerard van Beek en Van Ruiten voor 1-4, voor Ton van Kesteren vlak voor tijd nogmaals kon tegenscoren: 2-4. Zwaanvogels had geen kind aan tegenstander Nachtegaal en liep zonder zich in te spannen naar een 15-3 zege. Topscorer bij Zwaan vogels: Pim v. d. Meer, die zes goals achter doelman Gijs Houwaart knalde. Houwaart speelde overigens een uitste kende partij en had vaak een antwoord op harde schoten van Van Duyn en v. d. Meer. Vlak voor tijd werd het Houwaart te veel, toen hij de bal in de maag had gekregen na een loeihard schot van v. d. Meer. Uitgeblust moest hij zich laten vervangen. Ben Heemskerk scoorde vier maal voor de Vogels, Ruud de Groot schoot drie keer raak. Jan van Duyn en Sjaak Matters namen de beide overige treffers voor hun Koos van Es scoort het eerste doelpunt voor De Tegelhandel. rekening. Voor FC Nachtegaal, dat bij de stand 0-4 verrassend terug kwam tot 2-4, scoorde Cees v. d. Poel twee en Arthur Aartsen één treffer. Spanning en sensatie was er bij de strijd tussen Menken Landbouw en BMW v. d. Plas. Via een 3-0 stand halverwége (door goals van Ben v. d. Zalm, Peter van Kam pen en Robbie van Kersbergen) bereikte Menken op een gegeven moment in de tweede helft een 4-1 voorsprong. "Dat varkentje is gewassen" dacht de Noordwijkse ploeg toen er met £ie stand nog slechts tien minuten te spelen waren. Toen brak BMW v. d. Plas los. Wim v. d. Plas scoorde in één minuut twee goals en Sis Thu Pan bracht 4-4 op het scorebord. In de allerlaatste minuut zorgde Gert Zwaan voor de niet meer verwachte winst, waarmee v. d. Plas zich na Swift, BC Faase, Oud Feyenoord, Oud Ajax, Sieme rink, Van Gerven Sport en Zwaanvogels in de achtste finales speelde. RON POLANE MORTSEL- Het Nederlands studententeam heeft gisteren in Mortsel met 2-1 verloren van België. Bij rust stond Nederland nog voor door een treffer van Kiel (Go Ahead K.). Na de hervatting scoorden Soontiens en Vercruy- Het districtsteam van West II heeft gisteren in Rotterdam met 5-0 ge wonnen van zaterdag eersteklasser Zwart Wit'28. De doelpunten kwamen op naam van: Reedijk, Snoek, Polderman, Van der Linde en Van Buuren. Vier treffers werden in het laatste kwartier gescoord. Met het prestige-duel tegen Cuba in het vooruitzicht is er op Haiti een beweging op gang gekomen om spits Emmanuel Sanon terug te halen. De aanvaller, die tijdens de WK'74 voor Haiti tegen Italië scoorde, staat mo menteel onder contract bij Beerschot, welke club Sanon voor vijfentwin tig-luizend dollar bereid is "vrij te laten". Een groot deel van het geld is al bijëen gebracht. M'J 6CHOCK-IE ZB ER ALLG ZES P&Z VAJ&FU/*- 1)0

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15