Meesterzet ewoning is mislukt Luisterplezier zonder kopzorg Na protestactie thuiswedstrijd voor Mercasol CIZsEfll Kans op eindzege schaakteam gering Coup gaat door Northgo-cup toernooi WOENSDAG 10 NOVEMBER 1976 PAGINA 11 Joop Brand kandidaat functie bondscoach Joop Brand O VERVEEN - Nu George Knobel voor een deel van het bondsbestuur onaanvaardbaar is, Kees Rijvers niet wil en Spitz Kohn op dit moment al zijn aandacht aan FC Twente wil besteden, staat Joop Brand bo venaan het verlanglijstje van de KNVB om voor de interlands tegen Engeland en België op te treden als interim-coach van het Nederlands elftal. De huidige manager van Vo- lendam geheimzinnig glimla chend: „Officieel weet ik nog van niets. Voor zover mij be kend is Knobel nog niet defini tief afgevallen". De kandidatuur van Brand ligt nogal voor de hand. De vroe gere trainer van DWS, Haarlem en AZ'67, komt wekelijks in Zeist als docent aan de A- en B-cursus voor trainers, die uit stekende contacten binnen de KNVB en kan zich gemakkelijk vrij maken. Brand: „Dat is waar. By Volen- dam zal het weinig problemen geven. Leo Steegman (de train er) is ook in het bezit van het A-diploma en ik kan daar als coördinator best voor een korte periode gemist worden. En ook hier op het CIOS (Centraal In stituut voor de opleiding van sportleiders) kunnen mijn les sen gemakkelijk worden over genomen door een van de an dere praktijkdocenten, zoals ik tijdens de Olympische Spelen veel lessen heb overgenomen van Wil Westphal". Lachend: „In dat opzicht zou je het CIOS kunnen vergelijken met de luchtmacht (Zwart kruis) als je begrijpt wat ik be doel." Joop Brand heeft er nooit een geheim van gemaakt, dat hij graag als een soort bondsmana- ger het cursuswerk binnen de KNVB zou willen coördineren. Maar nu is de bond juist bezig de taken van bondscoach en cursuswerk te ontkoppelen. Is de functie van interim-coach voor Joop Brand onder deze omstandigheden nog aantrek kelijk? „Dat speelt nu geen rol. Je moet het nu zo zien, dat er en beroep op mij zou worden gedaan om het Nederlands voetbal in een moeilijke periode tijdelijk te helpen en tegen die achter grond zal ik niet aarzelen om ja te zeggen". Verwacht wordt echter dat de beslissing omtrent de benoeming van de nieuwe intèrim-coach pas na de verga dering betaald voetbal op 27 november wordt genomen. Het is immers niet denkbeeldig, dat het sectiebestuur betaald voet bal dan wordt weggestemd en dan krijgt het bondsbestuur voor bijna de helft een ander ge zicht. Joop Brand wacht rustig af, weet dat er weinig concur renten voor hem zijn overge bleven. HAIFA - Het is nog onzeker of Nederland of Amerika met de eindzege van de schaakolym piade in Haifa naar huis zal vertrekken. Amerika kende tegen Wales weinig proble men: 3 Door dit resultaat komen de Amerikanen op 37 punten. Nederland daarente gen had veel moeite met tegen stander Finland. Aanvankelijk leken de posities van de Neder landers geen aanleiding tot op timisme te geven. De ontwikke lingen namen echter een gun stig verloop. Gennadi Sosonko won met wit zonder moeite van Rantanen. In een Catalaanse opening oefende hij zware druk uit op de damevleugel en bracht zijn tegenstander hierdoor in grote moeilijkheden. De partij Ligterink-Kano had een wis selvalliger verloop. Het voor deel was een paar keer in ver schillende handen geweest. Ligterink stond in een Spaanse verdediging voortdurend iets beter, maar kon toch niet meer bereiken dan een remise. Een dergelijk succes lijkt niet voor Kuypers weggelegd. In zijn af gebroken partij tegen Saren staat hij wel iets beter. Maar de kans of hij er iets uit kan halen is uiterst klein. Timman maakt in zijn partij tegen Westerinen duidelijk vorderingen. De partij is afgebroken in een eindspel positie waarin Timman door een vrijpion goede winstkansen heeft. De partijen van Kuypers en Timman moeten allebei in winst omgezet worden wil Ne derland als eerste eindigen. Het zou dan evenals Amerika op 37 punten komen, maar de Neder landers hebben meer matches gewonnen. Stand: 1. Amerika 37 pnt.; 2. Nederland 35 pnt.; 2 afg.); 3. Engeland 34 pnt. 2 afg.). Voor de Nederlandse dames is in de zevende en laatste ronde de kans op een medaille verke ken. In de finalegroep werd tegen Israël, dat al kampioen was, met 3-0 verloren. Door een aantal hangpartijen in de over ige wedstrijden is het nog on duidelijk welke plaats Neder land zal bezetten. Cathy van der Meide, Corrie Vreeken en Erika Belle waren tegen het geheel uit Russische geëmigreerde speel sters bestaande Israël volledig kansloos. Stand: 1. Israël 17 pnt.; 2. Enge land 12 pnt. 2 afg.); 3. Spanje 10lk pnt. 1 afg.); 4. Nederland 9'/* pnt.; 5. Amerika 9 pnt. 2 DEN HAAG - Een meesterzet van Jacques Hogewoning ten spijt, bevindt het schip van het sectiebestuur betaald voetbal zich nog altijd niet in rustig water. Hoewel eerste divisieclub FC Vlaardingen zich deels op aandrang van Hogewoning terugtrok uit de groep van vijf clubs, zoals die vorige week drie tegenkandidaten voor het sectiebestuur betaald voetbal stelde, gaat de voorgenomen coup normaal door. Na juridisch advies in te hebben gewonnen kwam vast te staan dat er binnen de voorgeschreven ter mijn vijf handtekeningen onder de voorstellen prijkten en dat het feit dat een club zich inmiddels weer distantieerde daarin geen veran dering kan brengen. Dit aldus FC Den Haag-voorzitter Herman Choufoer gisteravond laat na af loop van een vergadering in Rijs wijk. De door Jaap van Praag gepropa geerde motie van wantrouwen mag tijdens de FBO-vergadering i Zwakke plek Hogewoning vormd de zwakke plek bij FC Vlaardingen, welke voetbalstichting ten dode is opge schreven wanneer de saneringsad viezen in het rapport-Christiaanse worden opgevolgd. Na telefonisch gevraagd te hebben: watdoenjullie De meesterzet van Jacques Hogewoning,voorzitter nou?, overtuigde Hogewoning de betaald voetbal, is mislukt. De coup gaat door. bestuurderen van FC Vlaardingen van zijn rotsvaste overtuiging dat verdere te volgen procedures op de het huidige aantal betalende clubs, i gezet zouden worden. 37, gehandhaafd dient te worden. Hoewel Choufoer eerder op de dag oktober slechts tot de zogenaamde Met meerderheid van stemmen FC Vlaardingen-voorzitter Van zachte methode hebben geleid, het sprak het Vlaardingse bestuur zich Slooten poogde te bereiken te- vervolgens maandagavond uit neinde deze te bewegen alsnog naar tegen de gang van zaken met be- Hoornwijck te komen was FC trekking tot de kandidaatstelling Vlaardingen niet op de vergadering en trok zich terug. Een besluit dat vertegenwoordigd. Naar verluidt het sextet Hogewoning, volgens zou FC Vlaardingen zich ook heb- het Choufoer, niet als winnaar uit de ben teruggetrokken om de belan der- recente schermutselingen deed te- gen van de eerste divisieclubs niet voorschijn komen. Dit ondanks het in gevaar te brengen. Iets waarvoor feit dat de termijn van kandidaat- Choufour, aldus een zegsman van stelling inmiddels is verstreken, FC Vlaardingen, begrip kon op- zodat Hogewoning c.s. toch niet brengen. De volgende vergadering zorgenvrij naar de vergadering be- van eerste divisieclubs vindt vol- taald voetbal van 27 november gende week dinsdag in Utrecht plaats en zal worden bijgewoond door een of meer sectiebestuursle- feit dat een vijftal clubs tegenkan didaten stelde voor het aftredende maar herkiesbare trio Zon - Kern kamp - Zwikstra is door het sextet Hogewoning wel degelijk als zoda nig uitgelegd. Een dag vooi sluiten der kandidaatstelling den vorige week ineens de namen bekendgemaakt van Van Zanten (voor Zon), Hoppenbrouwer (voor Kernkamp) en Timman (voor Zwikstra). Waar Hogewoning zich aanvankelijk verbaasde over dat late uur, daar trachtte hij echter, kunnen toeleven, eenmaal van de schrik bekomen, onmiddellijk zijn voordeel met die bijna verstreken termijn te doen. Aangezien een kandidatuur regle- i het sectiebestuur bij genoemde vergadering van eer ste divisieclubs te laten vertegen woordigen, mag trouwens worden geconcludeerd dat het sextet- Hogewoning zich op 27 november van een aantal medestanders heeft verzekerd. QnVirifl-oliilr den betaald voetbal. Bij die gele- ÖCnriIteilJK eenheid komt de eis om het aantal genheid komt de eis om het aantal betalende clubs op 37 te houden mentair op voordracht van vijf Gisteravond stelde FC Vlaardingen vrijwel zeker op tafel, clubs gesteld dient te worden, re- de besturen van Ajax, FC Den Haag, Wageningen en JAC schrif- Shirtreclame deloop van de middag Aangezien dat niet strookt met de dreiging af te wenden. Daarbij viel werd Gerard Brouwer al telefo- inhoud van het rapport- door Hogewoning niet te tornen nisch geïnformeerd. Dat was nodig Christiaanse, komt gelijktijdig FC Den Haag (voorzitter Chou- omdat gisteravond in restaurant shirtreclame aan de orde. De eerste deneerde Hogewoning dat hy slechts een club op andere gedach- telijk op de hoogte hebben te brengen om de zigingen, foe), NAC (FBO-bestuurslid Lom- Hoornwijck in Rijswijk de verga- divisieclubs gaan mens), Wageningen (dr. Wit, bestuurslid FBO) Praag en Timman). dering der vijf alsmede de drie contract, uit dat e pot, de meest ideale Ajax (Vari kandidaten gepland stond, waarin oplossing zou zijn. Uit de toezeg de puntjes met betrekking tot de ging van het sectiebestuur om zich ADVERTENTIE Losse tuner, losse versterker, losse platenspeler en losse cassette-recorder laten zich doorgaans prima kombineren tot een stereo-installatie. Let er wel op dat de onderlinge specifikaties van de verschillende apparaten niet teveel uiteen lopen. ERRES Enweeserop voorbereid dat de aansluiting met al die pluggen en snoeren een'ingewikkeld gedoe is. Het kan natuurlijk allemaal veel eenvoudiger. Met de Erres HiFi/Stereo-kombinatie SX 6955. Tuner/versterker, platenspeler en cassetterecorder zijn in één fraaie kombinatie ondergebracht. De bediening is kinderlijk eenvoudig. De weergave boven alle kritiek verheven: de HiFi-norm Din 45500 wordt ruimschoots overschreden! Andere sterke punten: het uitgangsvermogen van 2x15 Watt kontinu,2x20 Watt muziek, de druktoetsen voor 4 voorkeurstations, ruisonderdrukking(DNL), de losse mikrof oon om zelf voor disk-jockey te spelen enz. Maar de plezierigste verrassing is mis- - schien wel de adviesprijs: f 1.599,-. Inklusief 2 luidsprekerbpxen.mikrofoonenstofkap. t Wanneer gaat u kijken en luisteren bij uw Erres-dealer? Erres HiFi/Stereo: mooie muziekop een makkelijke manier. Hoofdklasser UYS te sterk voor SJZ: 1-6 ZOETERWOUDE - UVS trad gisteravond in Zoeterwoude als eerste tegenstander op van SJZ in een serie nederlaag- wedstrijden om de "Guus v.d. Geest" wisseltrofee. De man naar wie de trofee is genoemd heeft een lange staat van dienst achter de rug in het standaard-elftal van de groenwitten en moest vorig jaar abrupt stoppen na een ernstige blessure. Hij ver richtte de aftrap van de ope ningswedstrijd. S.J.Z. nam na vijf minuten de leiding toen Wim Bos een te zachte terug speelbal van Hans Kruit op pikte en raak schoot. Daarna nam UVS het initiatief en na dat Theo van Seggelen de on derkant van de lat had geraakt zorgde Jan Verver met een gave hattrick voor een 1-3 ruststand. Door doelpunten van Frits v. d. Heiden (7e min.), Theo van Seggelen (20e min.) en Arie Lagendijk (25e min.) liep UVS moeiteloos naar een 1-6 overwinning uit. In de komende maanden zal moeten blijken of dit vol doende is om de trofee in de prijzenkast te kunnen zetten. LEIDEN - Naar aanleiding van het uitreiken van de vaan tjes behorend by het kam pioenschap voor districtself tallen, wordt vanavond in de kantine van DOSR (Roelofa- rendsveen) een forum gehou den. Onderwerpen van ge sprek zullen vanaf 20.00 uur zijn: het Jeugdplan Nederland en de scheidsrechters. Mede werking verlenen o.a. de Leidse eredivisie- grensrechter Bart Honsbeek, ex-grensrechter Wim Krouwel en amateurscheidsrechter Koos v.d. Leek. DEN HAAG/LEIDEN. Het bestuur van het dis trict Den Haag van de Nederlandse Basketbal Bond is gisteravond in een spoedvergadering bij eengekomen om zich te buigen over de proble men die zijn ontstaan over het competitiepro gramma van de Leidse eredivisieploeg Mercasol. Dat programma voorzag (ongewild) in een periode van twee maanden (namelijk van 6 november j.l. tot 8 januari 1977) waarbinnen Mercasol Leiden geen enkele thuiswedstrijd zou spelen, terwijl men daarentegen wel 5 maal achtereen buitenshuis moest aantreden. Daarnaast werd het eerste team van Mercasol geconfronteerd met 6 thuiswedstrijden in de eerste maanden van 1977, waarvan de aanvangstijden door de competitie leider van het district Den Haag waren gesteld op half tien 's-avonds. Een tijd die met name voor het jeugdige deel van het Leidse basketbalpubliek niet aanvaardbaar is. Weinig hoop De supporters van Mercasol, onder aanvoering van kapper Nico Bosman (de enthousiaste voorzitter van de supportersvereniging), en gesteund door leden van de basketbalclub en de redactie van het bij de thuiswed strijden verschijnende programmablad, begonnen vorige maand een actie die moest leiden tot een meer evenwichtig wedstrijdprogramma. Zo te kenden in nauwelijks een half uur tijd bijna 200 mensen een daartoe aan de basketbalbond gericht verzoek, bij aanvang van de wedstrijd tegen Arke Reizen in oktober. Tot gisteren leek er evenwel weinig hoop voor de supporters dat er aan hun verlangens tegemoet gekomen zou worden. Afgelopen zaterdag, bij de ontmoeting met Remington (volgens het pro gramma de laatste wedstrijd van dit jaar) wenste de speaker in de Vijf Meihal het 1100-koppige publiek cynisch een "tot ziens in het volgend jaar". Slechte planning Het bestuur van Mercasol gaf geen steun aan de protestacties van de supporters, die in de hele Nederlandse basketbalwereld weerklank von den. Bij de acties werd met name het district Den Haag, als uitvoerder van het door de basketbalbond vastgestelde programma, verantwoordelijk gesteld voor de slechte planning. Mercasol hield de supporters voor dat de mate van "schuld" van de betrokken partijen (Leidse sportstichting als zaalverhuurder, het district als huurder, de club en de bond) niet het belangrijkste was. Het feit dat het programma niet deugde, dat telde Mercasol zelf ging ondertussen in de slag om de aanvangstijden van de wedstrijden in o.a. januari van het volgend jaar veranderd te krijgen, alsmede die van de, inmiddels al gespeelde, duels tegen BC Markt Utrecht en Pioneer Punch. De tijden van de laatste twee duels werden inderdaad omgezet, maar toen het woord "druk uitoefenen" viel leek Mercasol in eerste instantie op geen gehoor te stuiten op het herhaalde verzoek om ook de overige wedstrijden aan te pakken. Het zag er tot voor kort naar uit dat zich een bittere strijd zou ontspannen over de hoofden van het Leidse basketbalpubliek heen, tussen het districtsbestuur enerzijds en Mercasol anderzijds. Zover is het echter niet gekomen. De districtsbestuurders zijn in nauwe samenwerking met de Bonds Wedstrijd Commissie (BWC) tot een oplos sing gekomen, waarmee Mercasol Leiden gisteravond nog akkoord is Thuiswedstrijd Die oplossing houdt in dat de termijn van twee maanden, waarbinnen Leiden geen thuiswedstrijd zou hebben, wordt doorbroken door het op-, nieuw vaststellen van de wedstrijd tegen Nationale Nederlanden Donar in het weekeinde van 11 en 12 december. Dit duel was door het niet beschik baar zijn van de Vijf Meihal van 11 december verschoven naar 23 maart van het volgend jaar, hetgeen voor Donar nog de vervelende consequentie had dat het twee weken eerder dan de andere ploegen aan de korte wedstrijd pauze moest beginnen. De ontmoeting tussen Mercasol en Nationale Ne derlanden is nu gepland op zondagavond 12 december om kwart over acht. Verder heeft het districtsbestuur de aanvangstijden gewijzigd van 6 thuiswedstrijden en indien het niet anders kon, ook enkele wedstrijden verschoven van zaterdagavond naar zondagavond. Het betreft de vol gende wedstrijden: zaterdag 8 januari Mercasol-Kinzo, was 21.30 uur, wordt 19.00 uur; zaterdag 15 januari Mercasol-Disco Danser RZ, 21.30 uur wordt zondag 16 januari, 20.30 uur; zaterdag 29 januari Mercasol-Buitoni, was 21.30 uur, wordt 21.00 uur; zaterdag 26 februari Marcasol-Kinzo, 21.30 uur, wordt zondag 27 februari, 19.00 uur; zaterdag 12 maart Mercasol-Delta Lloyd, was 21.30 uur, wordt, 21.00 uur en zaterdag 26 maart Mercasol- Disco Danser RZ)was 21.30 uur, wordt 21.00. Uitslag onbeslist Mercasol-voorzitter Ernst Oudshoorn toonde zich verheugd dat er, zoals hij zei "een einde is gekomen aan het gekrakeel. Het district is aan onze wensen tegemoet gekomen. Als je dit als een strijd wil zien, noem ik de uitslag onbeslist". Manager Henk Reekers, die alle zaken betreffende het eerste team behartigt, was niet ontevreden met de gevonden oplossing. Hij wil echter nog wel, met instemming van het district, de mogelijkheid onderzoeken of de wedstrijd tegen Nat. Ned. Donar niet alsnog naar de zaterdagavond, (aansluitend op de dan te houden gymnastiekmanifestatie in de hal) kan worden verschoven. HANS JACOBS LEIDEN - Voor vanavond is er geen zaalvoetbalprogramma vast gesteld voor de hoofdklasse. In Noordwijk wordt de tweede voor ronde van het Northgo- cuptoernooi afgewerkt. Het pro gramma: HHS-v. Gerven, 20 uur, LEHO-Rotterdamse sportpers, 21 uur, Nachtegaal-Zwaanvogels, 22 uur, Landbouw-v.d. Plas BMW, 23 COMPETITIE: EERSTE KLAS SE: Wernink-Glasbergen, 21 uur, Lis- ser B.-Roodenburg, 20.25 uur, THB-hal, Blokhuis-Clevn Duin, 21.20 uur, THB-hal. 2B: LFC-Kat- wyk, 20 uur, Kickers'69-LISC, 22.15 uur, THB-hal. 3A: Unitas-Ga- teUe, 20 uur: 3B: RHW-MJBS, 21 BOB Padox-Parlevliet, 21 uur, Re- ÉBIlboog-Hoogkarner, 21 iSV-SCGW/AWC, 19.30 !HB-hal. 3C:Du Prie-VTL, 22 uur3E: Auto H.-FC Duynstee, 20 uur RES. EERSTE-KLASSE: San Sjardin 2-Gazelle 2, 22 uur; Tegel- handel 2-Zwaanvogels 2, 22 uur Swift 2-Unitas 2, 22 uur RES. 2: LISC 2-Regenboog 2, 20 uur, LFC 2-Katwyk 2, 21 uur. JUNIOREN: LFC al-Lugdunum al, 19 uur, Lugdunum al-Oranje Groen al, 19 uur, Oraiye Groen a2-VTL a2, 19 uur, Unitas al-LDWS al, 19 uur, VTL al-VNA al, 19 uur.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 11