'Nu al inspelen op bezuinigingen fff im Enquête over Koudenhoorn Weidse agenda Casa Materna" bindt protestant en katholiek r>r> CDA Voorschoten: "Te veel per inwoner" Verkoopacties verenigingen blijven in winkelcentra Burgerlijke stand Recreatieproject in Warmond WARMOND - De verwachting is dat de werkgroep Kou denhoorn, gevormd uit leden van raadscommissies, stede bouwkundigen en adviseurs van de Heidemij. en het War- monds college, in januari van dit jaar een enquête onder de Warmondse bevolking zal houden waaruit moet blijken wat „de Warmonder" met Koudenhoorn wil. Dit deelde Aad Heemskerk gisteravond mee op de ledenvergadering van Progressief Warmond. Heemskerk, zelf lid van de werkgroep in oprich ting, verweet burgemeester De Vreeze de daadwerkelijke totstandkoming van de werkgroep te vertragen. „Maar intussen kunnen wij, als leden van de werkgroep, wel alvast over de zaken gaan denken. Voorbereiding is essentieel, omdat we gelijk op moeten lopen met de financiële mogelijk heden. Lang wachten kost geld," aldus Heemskerk. Aanvankelijk was het plan om op het eiland Koudenhoorn - omzoomd door het Joppe, de Leede en de Grote Sloot- een woningbouwproject op te zetten, een plan waartegen de Kroon zich uiteindelijk verzette. Daarna werd besloten van het eiland een recreatiegebied te maken. Op voorstel van Heemskerk besloot de Warmondse raad in augustus van dit jaar een werkgroep in te schakelen bij het realiseren van dit plan. Bootjeshaven Deze werkgroep heeft inmiddels al te kennen gegeven voorstander te zijn van een enquête in plaats van een hoorzitting, om zodoende werkelijk iedereen de kans te geven zijn mening kenbaar te maken. „Op een hearing hoor je altijd dezelfde figuren," aldus Heemskerk. Men hoopt in het voor jaar van 1977 de resultaten van de enquête te kunnen publiceren. Heems kerk noemde twee uitgangspunten voor het beoordelen van de ideeën voor Koudenhoorn: de financiële mogelijkheden (Koudenhoorn wordt gefinancierd uit de opbrengsten van de zandwinning in de Zwanenbur gerpolder) en de wensen van de Warmondse inwoners. Heemskerk zei gisteravond overigens al geen voorstander te zijn van het uitgraven van het Zomergat, de strook land tegenover Meerrust die Zwa nenburg en Koudenhoorn verbindt. Hij vreesde daar een „trekgat", zoals nu - als gevolg van de zandwinning - ook is ontstaan aan de kant van de Zijl. Bij zware storm is het water daar het afgelopen jaar een aantal malen over de dijk geslagen. „Als we daar nu toch iets willen doen, laten we dan op die plaats de bootjeshaven realiseren", aldus Heemskerk. k HAAFTEN - Door de lange warme zomer en het zachte najaar is de natuur hier en daar kennelijk een beetje var slag af getuige deze boom in Haaften die in het voorjaar reeds bloeide en nu weer volop in de bloesem staat. Ouders willen meer invloed bij onderwijs WARMOND - Het komend school jaar wil de Katholieke Oudervere niging Warmond zorgen voor meer contact tussen de school en de ou ders. De komende winter zal een gemeenschapsruimte in gebruik worden genomen en er zullen klas seavonden worden georganiseerd zodat in een wat kleinere groep de gang van zaken in een bepaalde klas besproken kan worden. De in formatie van de school aan de ou ders liet in het verleden wel eens te wensen over, zo werd gezegd giste ravond tijdens de jaarvergadering van de vereniging. Een schoolkrant zal pas in het schooljaar 1977-1978 opgezet wor den. Voorstellen vanuit de verga dering om de Stichting Katholiek Onderwijs om te vormen tot een vereniging, zodat er voor de leden de mogelijkheid komt om meer in vloed uit te" oefenen op de beslis singen, zullen nader worden bestu deerd. Weg wielen LEIDEN - Een 62-jarige Leidse au tomobiliste moet vreemd hebben opgekeken, toen rij met haar vrij nieuwe wagen weg wilde rijden. Van deze op de Kaasmarkt gepar keerde auto bleken namelijk in hét afgelopen weekeinde de vier wiè- len te zijn ontvreemd. De daders hadden de wagen op een hoop ste- nèn geplaatst.Van hen ontbreekt nog elk spoor. DINSDAG 9 NOVEMBER 1976 Apotheken De avond- en nacht- en zondag- dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen yan 5 tot 12 nov. door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136; Apo theek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525 Te vens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 153274. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk. Herengracht 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Dinsdag De op vrijdagavond 29 oktober 1976 in Voorschoten gehouden huis-aan-huis-collecte ten bate van de actie „Vluchteling 1976" heeft een bedrag opgeleverd van Burgemeester Detmers (rechts) verwelkomt de gebroeders Santi (links) in Zoeterwoude. Gebroeders Santi in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Een lichte golf van opwinding ging giste ravond door de wachtenden in Ons Huis. De deur zwaaide open en begeleid door leden van de plaatselijke werkgroep Casa Materna traden de broers Emanuele en Theofilo Santi binnen, beheerders van het ge lijknamige kindertehuis in het Italiaanse Napels. De kennismaking met veel zuidelijke hartelijkheid bete kent voor sommigen van de aanwezigen een blij weerzien. Zij maakten eerder deel uit van de werkgroep die in Na pels reeds enkele jaren achte reen gedurende een paar we ken de handen uit de mouwen stak. Ook nieuwe gezichten. Bur gemeester Detmers die graag gekomen was om deze bijzon dere mensen te ontmoeten en pater Peeters Weem met een deputatie van de K.P.J. vanuit welke groepering men ook ak- tief wil gaan deelnemen in de werkgroep. Deze samenwer king tussen Protestanten en Katholieken frappeerde de Santi's bijzonder en hun "wonderful" hierover was niet van de lucht. Zeer begrijpelijk tegen de achtergrond van wan trouwen en tegenwerking waartegen deze Protestantse broers in het katholieke Italië hebben moeten opboksen bij hun werk, dat zich overigens lang niet beperkt tot Casa Ma terna. Een leuk intermezzo vormde een muzikale ode van de Zang vereniging Zingt den Heere die in de naastgelegen zaal aan het repeteren was. Emanuelle, die zijn hart heeft verpand aan de viool - eens was hij een graag gehoord solist in Amerika - greep deze gelegenheid aan om zijn geliefde instrument te voorschijn te halen om zijn toehoorders te laten genieten van zijn virtuoos spel. In zijn toespraak daarna ont popte hij zich ook als een goed spreker die nog eens de nadruk legc|e op de grote morele steun die men ondervindt van de werkgroep. Hij wijdde ook uit over het werk in Casa Materna en introduceerde het boek van de Engelse schrijver Mr. Davy dat in de Hollandse vertaling de titel "Niemandskinderen" kreeg. Nadat de ook aanwezige auteur was voorgesteld als mede de voorzitter van het Zwitserse comité bood werk groepleider Peter Popma ca deaus aan. Een grote echte Zoeterwoudse boerenkaas en vele tulpenbollen onder streepten de waardering voor het werk van de Santi's. Het hartelijk onderhoud werd afgesloten met een bezoek aan de historische Dorpskerk. Daarna ging het gezelschap te rug naar Heemstede waar het in de komende dagen met het internationale comité wordt geconfereerd. De toekomst van Casa Materna zal daarbij cen traal staan. Met name de op volging van de beide broers, ver in de zestig, zal worden be sproken. In dit verband moet ook de aanwezigheid gezien worden van de schoonzoon die volgend jaar zijn medicijnen studie hoopt te voltooien. De dames De Voogd en Popma zul len als Zoeterwoudse afge vaardigden en leden van het Nederlands comité aan de be sprekingen deelnemen. Rijnsburgerweg 163, spreekuur alg. bu reau voor levens- en gezinsvragen, 7.30-8.30 uur nam. Hooigracht 38, spreekuur stichting huisvesting werkende jongeren, 7 30-8.30 uur nam. Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Beha'i gemeenschap. 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20A, vrouwencafé, 0-1 uur Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur vm~6 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, ouderensoos, Repelsteel, 2-5 uur nam.; volksdansgroep, 7-8.30 uur nam.; Yoga, 8-10 uur nam. Troef, Noordeinde 2A, koken, 5-8 uur nam.; yoga. 6.30-8 uur nam Neder lands, studiebegeleiding BVB I,8-10uur nam.; jazz-ballet, fotograferen, tekenen en schilderen, alle groepen vanaf 8 uur Woensdag VOORSCHOTEN - De goedkeuring van de ontwerp-bedrijfsbegrotingen, de ontwerp- gemeentebegroting 1977 en het aangepaste beleid splan, bij elkaar ruim drie kilo papier leverde de commissie voor de financiën weinig problemen op. Alleen drs. C. Meershoek (CDA) had ernstige kritiek op de gemeentebegroting in zijn geheel. Hij is van mening dat de gemeente teveel geld per inwoner gaat uitgeven (in 1977 ruim 1200,- tegen 1000,- in 1976) en dat deze opgaande lyn in de toekomst nooit kan worden volgehouden. „De centrale overheid zal", aldus Meershoek „de bezuinigingen door drukken naar de lagere overheden en het verdient aanbeveling nu al vast in te spelen op die te ver wachten opgelegde bezuinigingen". Wethouder N. Oosterbaan zei niet te weten waar dan wel op be zuinigd zou moeten worden. Overigens heeft Voor schoten een sluitende begroting. Wethouder Oosterbaan heeft het, naar de smaak van de commissie ten aanzien van het kabeltelevisie- vraagstuk lelijk laten afweten. Naar een onlangs over dit onderwerp gehouden congres had de we thouder geen afvaardiging gestuurd. De commissie leden zouden het op prijs stellen een verslag van de daar besproken punten toegestuurd te krijgen. De gemeente heeft voor kabeltelevisie 3.500.000- be groot. Om het gebruik van energie en water wat te ver minderen houdt het gemeentebestuur rekening met de mogelijkheid de tarieven te wijzigen. Deze zouden dan progressief worden: hoger naarmate men meer gebruikt. De heer J. Visser (PPV) wil af van de verkapte (indi recte) subsidies. Zelf bestuurslid van een gesubsi dieerde stichting is het hem gebleken dat directe subsidie (al dan niet verwerkt in de huur) zowel voor de gemeente als voor de subsidie-ontvangers een veel duidelijker beeld geeft van de stand van zaken. Volkshuis, informatie en inschrijvi: kinderclubs, 2-2.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizi laan, bejaardensoos Zuid-West, 2.30 u Bejaarden De Wassenaarse afdeling van de Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensioneerden gaat naast het landelijk bondsblad Levensa vond" eeen eigen orgaan uitgeven. Dit blad zal eens in de twee maan den verschijnen, het eerste nummer kan tegen Kerstmis tegemoet wor den gezien. Wie weet een goede naam voor dit blad? Vertel het aan mevrouw Peek-Schröder. Zij is voorzitter van de afdeling, haar adres is Stoeplaan 11 en haar tele foonnummer 79125. In Wassenaar. De Ruïne Jongeren in de leeftijd van twaalf tot zestien jaar in Zoeterwoude kunnen voortaan eens in de vier weken in een sociëteit terecht. Het is de bedoeling om daarvoor de voor malige sacristie achter de Sint Jan in de Zuidbuurt te gebruiken. Don derdag is de eerste sociëteit, maar dan nog in 't Spinneweb, omdat de verwarming van de sacristie nog niet in orde is. Joke van Haastert, Toos v. d. Salm, Leo Janson en Jo- han v.d. Veer hebben de leiding van de soos, die als naam „de Ruïne" heeft. Vaste attractie zal een disco zijn en verder is het mogelijk om te biljarten, tafeltennissen, schaken, volksdansen, dammen, kletsen en nog veel meer. Aanvang half acht. Lorentzhof Spulletjes uit grootmoeders tijd, handwerken, kinderkleding, gekke beesten, kussens, een kledingmarkt, oude boeken en platen, demonstra ties van spinnen en weven en het maken van oude poppen. Bezoekers kunnen hun portret laten tekenen en ten slotte heerlijk relaxen. Onder het genot van een kopje koffie en gebak uit eigen keuken. Het is dui delijk een dit een bazar betreft. Doorgaans welingelichte kringen mélden ons dat deze donderdaga vond in het Leidse bejaardencen trum Lorentzhofwordt gehou den. Ook op vrijdag 12 november van tien tot twaalf uur 's ochtends en van twee tot drie uur 's middags (uitverkoop), wordt deze bazar ge houden, zo melden genoemde krin gen. Uit goede bron vernemen wij voorts dat het geld zo op die dag de Lorentzhof binnenkomt,zal worden gebruikt voor de ontspanning van de bewoners. Gaat dus allen en koopt. Rijnland. Dr.M.A.vanDongenendrs.R.E.O. Ekkart hebben de leden van de Ver eniging Oud-Leiden uitgenodigd om morgenavond het Rijnlandhuis in de Breestraat te bezoeken. Mr. B. Plomp werknemer bij het hoog heemraadschap en bestuurslid van Oud-Leiden, houdt een inleiding. Gezellig en tof. OEGSTGEEST - "Storm in een glas water", zo typeerde de heer Kakebeecke gisteravond in de commissie middenstandsaangele genheden de discussie over open bare verkopingen van bepaalde charitatieve instellingen nabij de beide winkelcentra. Aanleiding tot de gedachtenwisseling was een tweetal klachten die ontvangen wa ren na de verkoop van gebruikte boeken door Amnesty Internatio nal. De bezwaren kwamen er op neer dat men zich benadeeld voelde en een zekere omzetvermindering in die branche verwachtte door die boekenverkoop van Amnesty In ternationaal. Vergunningen tot het houden van dergelijke openbare verkopingen worden verleend door B. en W. zij wilden de meningen van de overige belanghebbenden horen alvorens een vaste beleidslijn te gaan volgen. Van de zijde van de winkeliersver enigingen waren er geen overwe gende bezwaren tegen het huidige beleid. Over het algemeen zag men de vermindering van de omzet niet als doorslaggevend argument. "Als men zo gaat praten kun je ook wel de wekelijkse markt aanvallen",, was een van de opmerkingen. Ook de commissieleden waren het met dit standpunt eens. De heer Kake beecke moest constateren dat naar zijn mening ook het aantal aanvra gen voor zulke verkopingen nagal mee viel. Wethouder Meijling deelde hem dergevraagd mee dat er in het afge lopen halfjaar slechts een tweetal aanvragen was geweest. Alleen de heer Plate had enkele ethische be zwaren tegen de verkopingen. Hij vond het weinig fraai door middel van verkopingen geld in te zamelen voor een vereniging. "In de praktijk komt het er op neer dat men voor de uitgegeven gulden toch het liefst een artikel ontvangt dat een gelijke of meerwaarde vertegenwoordigt." Men ging overigens akkoord met het voorstel de koopavond van vrijdat 31 december (oudejaarsdag) te vervangen door de avond van 30 december. GEBOREN: Sandra, dr. van L. R. van Schie en E. C. den Os; Brenda Fatina, dr. van E. Heineman en D. van der WAALS; Waals Adriana Maria, dr. van G. A. T. M. Weijers en M. J. G. Tulen; Ingrid Marie Anne dr van P. G. Heijckefs en M. A. Verhees; Sander Antonius Hubertus, zn van A. G. Van der Slot en M. A. Meeuwe noord; Misja zoon van J. P. IJzerman en J. L. Kapaan Sophia Jannie Antonia, dr. van C. van Starkenburg en N.wan der Gugten. Gehuwd: W. S. de Koning en A. S. Ane- maet. Overleden: J. C. Oudwater geb. 1902 man; H. Tuinhof de Moed geb. 1962, zoon van H. J. Tuinhof de Moed en K. P. Plu; J. S. M. van der Ploeg geb. 1966, zoon van J. W. v.d. Ploeg en M. J. Hermans; E. Gravendeel geb. 1899 geh. geweest met C. A. Balkende; Mw. G. Kraimaat geb. 1892; E. H. Ufjee, geb. 1916, geh. metC. J. van Bemmelen; J. J. van de Stouwe geb. 1958 zoon van W. v.d.d Stouwe en H. C. van Schaik; A. J. W. van der Meulen geb. 1910, man; J. M. Sieval geb. 1887 geh. geweest met D.Jansen. G.S.: Ursula- kliniek krijgt geen garantie WASSENAAR/DEN HAAG - Ge deputeerde Staten van Zuid- Holland willen geen garantie ver strekken voor de financierring van vervangende nieuwbouw van twee paviljoens (elk 60 bedden groot) en een therapie- en psychologiege- bouw voor de Ursulakliniek in Wassenaar. Met deze nieuwbouw is een bedrag gemoeid van 10.557.000,- In een desbetreffend pre-advies aan provinciale staten schrijft het college van G.S. het oneens te zijn met de procedure die in de voorbe reidingsfase van de nieuwbouw is gevolgd door de staatssecretaris van Volksgezondheid en Milieuhy giëne. Deze heeft de nieuwbouw weliswaar in principe goedge keurd, maar daaraan toegevoegd dat hij ervan uitgaat dat er op pro vinciaal niveau tegelijkertijd ge werkt wordt aan een vermindering van de capaciteit van psychiatri sche voorzieningen in Zuid- Holland. Ged. Stateh vinden dat ook de Ursulakliniek bij die ver mindering moet worden betrok ken. 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur nam.; vegetarisch eethuis, 6-7.30 uur nam.; gespreksgroep, kreatieve werkavond, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Clubhuis De Klinker, Berlagestraat 2, info-avond, 7.30-10 uur nam. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169 spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, do. van 9-11 Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks dansen, zeefdrukken, muziek workshop, fotoclub, pottenbakken - astrologie, alle groepen vanaf 8 uur nam. Stadhuis, fractievergadering PvdA PPR en D'66, 8 uur nam. Leidse Schouwburg, Fiesta Gitana, 8.15 Donderdag V. d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp, Bijbelstudie en gesprekskring Baptis tengemeente, 8 uur nam. Steenstraat 1B, Wereldwinkel, 9.30 uur Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden Pieterskerkhof 4, Architektenburo, gra tis advies, 8-9 uur nam., tel. 141217. 't Breehuys, Breestraat 19, Repelsteel, 7.30-10 uur nam.; keramiekcursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep, 8-10 uur nam.; koffiebar, 8-11 uur nam. Troef, Noordeinde 2A, creagroep, foto grafie, 8-10 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, druk- puntmassage, jazz-ballet, schilderen en tekenen, Go, alle groepen vanaf 8 uur Nieuwe Rijn 20A, werkgroep homofilie, open café-avond, 9-12 uur nam. Welfare-lokaal, Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur Alg. Ned. Invaliden Bond, 7-8 uur nam., tel. 01717-3309. Stadhuis, commissie sociale zorg, maat schappelijke aangelegenheden, ge zondheidszorg en cultuur, 8 uur nam.; ruimtelijke ordening, 8 uur Hooglandse Kerk, Toonkunstkoor met Hohe Mes se, 8 uur nam. Leidse Schouwburg, Ekathrina Sobe- chanskaya en Tamara Karpova dansen met The Original Trockdero Gloxinia Ballet Compagny, 8.15 uur nam. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2