Ook Oegstgeest stemt in met energiebedrijf Veel publiek bij solution [Le/bfee agenda LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden by voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. ZATERDAG 6 NOVEMBER 1976 Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur Steenstraat 11», Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, Leidsejeugdschaaksociëteit (11-15 jaar), 3-5 uur nam. Academiegebouw/ Rapenburg, forum van SSR over defensie, 9.30 uur vm. Gouden Leeuw, Voorschoten, prinsen bal, 9.30 uur nam. Leidse Schouwburg, Roel Slofstra, Joop Veenstra en 't Kliekske met "Noord- Zuid", Vlaamse en Hollandse volkslied jes, 8.15 uur nam. Microtheater, Vestestraat 40, toneel groep Imperium met "De goede mens van Sezuan" van Brecht, 8.15 uur nam. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 uur &-11 't Breehuys, Breestraat 19, gespreks groep Gideon, 11.30 uur v.m.-1.30 uur nam.; koffiebar, 8-11 uui;nam. Nieuwe Rijn 20a, trefcentrum Leidse werkgroep homofilie/COC, 8-11 uur! Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 2.30 uur nam., tel. 125802. Stadsgehoorzaal, concert door het Na tionaal Jeugd Orkest, 2.30 uur nam. Maandag Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur vm.-6 uur nam. Ontmoetingscentrum, Hoek Bos- huizerlaan, bejaardensoos Zuid- West, 2.30 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, open huis, 2-5 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Troefkrant, WSW, film, rechs/onrecht, textiele werkvormen, alle groepen van 8-10 Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, tafeltennis, kreatief spel, Go, boet seren, psychotronica, anders den ken, alle groepen vanaf 8 uur nam. Stadhuis, gemeenteraad, 7.30 uur Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waar- genomem door de volgende artsen: Wijk KMorswegkwartier, binnen stad tot Cityring en Groenoord): H. A. M. M. Meyer, Stokroos 1, tel. 122113; Wyk II (Kooi en Meren- wijk): R. van Leeuwen, Zijldonk 38, tel. 146210 (van 10-18 uur), Parama- ribohof 103, tel. 140734 (na 18 uur); Wijk III (Waard, Professoren wijk en Tuinstadwijk): F. F. W. Kehrer, Burggravenlaan 1, tel. 125820; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwar- tier) A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 762115 (van Zaterdag 10 uur tot zbndag 8 uur); F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347 (van zondag 8 uur-tot zondag 24 uur). Leiderdorp - D. Hennink en O. du Ry van Beest Holle, praktijkadres Mauritssingel 168, tel. 133686 (za terdag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - E. J. Roelants, Frans Halslaan 10, tel. 153747. Voorschoten Voorschoten - F. Koopmans, Wag- nerlaan 69, tel. 6352 S. v.d. Kooij, S. v.d.Oyelaan 13, tel. 6951 (zon dag); S. M. Platteel-de Jongh, tel. 5417 (zaterdag en zondag). Warmond - A. W. Bots, Prof. Aal- berselaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393 (van vrijdag 18 uur tot zaterdag 10 uur); A. de Gijzel, Swei landstraat 16, tel. 10834 (van zater dag 10 uur tot maandag 8 uur). Apotheken De avond- en nacht- en zondag- dienst der. apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 5 tot 12 nov. door Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136; Apo theek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525 Te vens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Al- gem. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. S. Posthuma, Ka- gerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. OEGSTGEEST - In de commissie intergemeentelijke za ken van Oegstgeest waren gisteravond twee agendapunten onderwerp van discussie. Het eerste betrof de gemeen schappelijke regeling Energiebedrijf Rijnland. Alle com missieleden waren het er over eens dat deze regeling door gang moet vinden volgens het bestaande voorstel. Dit houdt in dat financieel de regeling per 1 januari 1976 is ingegaan en bestuurlijk met ingang van 1977. gemeentelijke zaken deelde deze mening gedeeltelijk. Men achtte het niet wenselijk uit de regeling te treden nu een overgangsfase naar regionale overeenkomsten op komst is. De commissie wil eerst de totstandkoming van dergelijke re gelingen op regionaal niveau voor alle plaatsen in Zuid-Holland,alvo rens een definitieve beslissing te LEIDEN -Een bazaar, een rommelmarkt en vele andere attracties werden nemen. gisteren in het verpleeghuis Puidtwijck" gehouden. De opbrengst van de bazaar is bestemd voor de aanschaffing van een video-cassetterècordèr. Op de foto een overzicht van de boekenmarkt. 1 990 1 J- LEIDEN - Henk van der Meel, Herman Scholten, Geert-Jan Freese en Willem Ankoné kunnen tevreden zijn. Het door hen, namens K O, en Plato platen georganiseerde popconcert van de Groningse formatie "Solution", werd, door de verkoop van zevenhonderd kaarten, een succes. In het vorige seizoen heeft K O geregeld tegen nauwelijks of half gevulde zalen aan moeten kijken. "Solution", bestaande uit Guus Willemse (lead vocal en basgitaar), Willem Ennes (orgel, synthesizer, piano en melotron), Tom Bar- lage (saxofoon, fluit, zang en electrische piano) en Hans Water man drums en zang), bracht met nummers als "Last Detail" en "Black Pearl" een goede sfeer in de Stadsgehoorzaal. Beide num mers zijn afkomstig van de elpee "Cordon Bleu". Daarnaast gaf "Solution" een interpretatie van de nummers "Third Lina", "Fever", "Chappaqua", "Free Inside" en "Song for you". Evenals de muziek van de "Collectors" wordt die van "Solu tion" bepaald door vaak ingewikkeld instrumentaal werk. Vo caal wil - of kan - de groep nauwelijks een vuist maken. Van de groep zijn inmiddels drie elpees verschenen. Na "Solution" en "Divergence" werd de derde elpee "Cordon Bleu" uitgebracht op het labelvan Elton John, Recket Record Company.In tegenstel ling tot andere groepen maakt "Solution" gebruik van licht- en geluidstechnische effecten. Fred Buttstadt zorgde gisteravond voor het mixen, Hèrman Hendriks regelde de lichteffecten en Al- bert "koppie" Helder voorde technische begeleiding. Dat de groep op Recket Records zit moet voor ingewijden een garan tie zijn voor kwaliteit. Een makkelijk plat te spelen zaal, vaak geneigd tot ritmisch handgeklap, bewees gisteravond dat "Solu tion" de verre tocht vanuit Groningen niet voor niets had onder- BERT KOEKEBAKKER Vijf man in het LAK-theater LEIDEN - Lieve mensen, u moet nu eerlijk vertellen wat u wiltWas de combinatie van het derde optreden van Fons Jansen in de Schouwburg, een optreden van de Groningse groep ,JSolution" in de Stadsgehoorzaal en ,JIotel op stelten" op de televisie nu vol doende reden om een afvaardiging van vijf mensen namens het Leidse publiek naar het LAK-theater te sturen Gisteravond keken ongeveer vijftien mensen naar ,JSigismundo ceases to count", een produktie van de Toneelraad Rotterdam, gespeeld door de Nederlandse actrice Mieke Visscher en de acteur William Ward. Beiden zijn verbonden aan het gezelschap „Ca mera Obscura". Met deze groep brachten zij vorig jaar Prome theus in het LAK-theater. Na Prometheus" vond de leiding van de Rotterdamse Toneelraad dat er ruimte - in tijd en geld - was voor een nevenproduktie. Uiteindelijk viel de keuze op de interpretatie van een krantenbe richt over een patiënt die onopgemerkt 29 uur in de lift van een Amerikaans ziekenhuis doorbrengt. De ziekenhuisdirectie ver klaarde later dat de enige dagen later ingetreden dood op geen enkele manier bespoedigd was door het „onaangename incident" in de lift. Mieke Visscher de voor vijf werkelijke toeschouwers - LAK- medewerkers en twee recensenten vallen al - wat van haar ver wacht mag worden. Samen met Ward speelde zij een stuk dat, met weinig middelen, in zes weken in elkaar werd gedraaid. Wanneer men zich dan reali seert, hoe verantwoord het isolement van de door een beroerte getroffen patiënt in de lift is weergegeven, moet men ongemerkt bewondering voor beide spelers opbrengen. BERT KOEKEBAKKER MAANDAG Wijk 17 Hoge Morsweg, Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg), Mors- laan, dr. Lelylaan, Granaathof, Diamantlaan, Onyxhof, Amethis thof, Smaragdlaan, Robijnstraat, Parelstraat, Topaaslaan, Aquama rijnstraat, Bothastraat, H. Coster- straat, Morskade, Rhijnhofweg, Agaathlaan, Saffierstraat, Tur kooislaan, Berylstraat, Carneool- straat, Barnsteenpad, Kristalstraat, Toermalijnstraat, Opaalstraat. Wijk 19 Lage Morsweg, P. C. Hooftlaan, Vondellaan, van Baerlestraat,. Ja cob Catslaan, Gerard Brandstraat, Coomhertstraat, C. Huygenslaan, BTederostraat, Spieghelstraat, R. Visscherstraat, Tesselschadestraat, Leeghwaterstraat, St. Buj'singh- straat, Calandstraat, Leemanstraat, Conradstraat, Dijkstraat, Stuw- straat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg, Mui- derkring Cruquiuslaan. WOENSDAG Wijkl8 Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Sta tion), Kamerlingh Onnesplein, de Sitterlaan, v. d. Waalsstraat, Buys Ballotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kapteynstraat, v. d. Waalsplein, van Bemmelenstraat, Lorentzkade, Zeemanlaan, van 't Hoffstraat, Bakhuis Roozenboomstraat. Wijk 22, M. Treublaan, Stieltjensstraat, Franchimontlaan, v. d. Hoeven- straat, Kanaalweg (van v. Vollen- hovenplein tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuyzenlaan, Beyerinck- laan, Temminckstraat, Suringar- straat, Burggravenlaan, Asser- straat, Scholtenstraat, Modder manstraat, Oppenheimstraat. VRIJDAG Wijk 20 Van Vollenhovenkade en plein, Snouck Hurgronjestraat, Huizin- gastraat, Uhlenbeckkade, Colen- branderstraat, Meyerskade, Duy- vendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot van Vollenho- venplein), Rijndijkstraat, Kanaals traat, Dozystraat, de Goejestraat, Cosijnstraat, Hartman straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utr. Jaagpad (van Utr. brug tot Wil helminabrug), Catharinastraat, Rijnstroomstraat. Wijk 26 Hoge Rijndijk en Utr. Jaagpad (beide van Wilhelminabrug tot Rhijnvreugd), Rhijnvreugd, Brug- gestraat, Besjeslaan, Park "Die Leythe", Roomburgerweg, Aar straat, Meerburgerkade en straat, Gouwestraat, Amstelstraat, Leed- estraat, Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof Vliststraat, Zaan straat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestraat, Spaar- nestraat. Lekstraat, Castellumweg. DONDERDAG WIJK 21 21 Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kuipersteeg, Dullebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg, Pelikaan straat, Koestraat, Lege Werfstraat, Bouwelouwensteeg, Duizendd- Zangdienst om 25-jarig Maranathakoor j LEIDEN - Zondagavond om 5 uur viert het Maranathakoor met een zangdienst in de Maranathakerk aan de Lage Morsweg zijn zilveren jubileum. Ds. Koolstra, gerefor meerd predikant, zal een korte overdenking houden. Het koor voert uit King all Glorious van G. M. Vail, Jubilate Deo (een bewer king van psalm 100), Mass in f van Fr. Schubert en Lead me, Lord van Wesley. Mevrouw T. Massaar is de dirigente. De heer J. de Groot zit aan het orgel. Na afloop van de dienst is er gelegenheid bestuur en dirigente geluk te wensen. BURGERLIJKE STAND WARMOND - Overleden W. A. Tie- man.ev W. T. Breedeveld (77); C. de Vi- gel,wvD. Molenaar (76), M. Mathol, ev H. W. Murenbeeld (83). Gehuwd: S. H. Verstraten en M. M. A. v. d. Post; H. S. de Groot en M. G. Heems kerk. LEIDERDORP - De afdeling Leiderdorp van de PvdA heeft zijn instemming betuigd met de resolu tie van PvdA en PPR om aUeen te regeren wanneer de combinatie van beide de grootste groepering blijkt te zijn. Naar de mening van de afdeling moet in de komende maanden zorgvuldig worden beke ken in hoeverre het CDA bereid is een positief beleid te voerén. LEIDEN- Wethouder Van Aken (op de foto rechts) was een van de vele gasten op de ,receptie van de af deling Leiden van het NCBO, dat zijn 30-jarig bestaan viert. Het bestuur kreeg vele gelukwensen. Op de foto van rechts naar links: wethouder Van AkenP. B. Beulink penningmeester)P. J.v.d. Mark secretaris), G.Steenge (voorzitter) en S. Barkema (algem. best. lid.). Verbazing spraken de leden uit over het feit dat de gemeente Lei den die naar aanleiding van be paalde facetten in het verleden de totstandkoming van een gemeen schappelijk energiebedrijf heeft tegengehouden, pas op 6 december het voorstel in de gemeenteraad wil behandelen. De heer Van Veen (CDA) merkte op dat de heer Van Aken moest weten dat indien het voorstel pas op 6 de cember behandeld zou worden het niet haalbaar is de regeling op 1 ja nuari 1977 in werking te laten tre den. Van Veen vergat daarbij te be denken dat in het compromis - zoals dat door bemiddeling van Ged. Engelsman tot stand kwam - waarborgen omtrent het in werking treden zijn ingetekend. Zo zal een en ander op 15 december in de Staatscourant worden geplaatst, wat voorwaarde is voor het in wer king treden op 1 januari 1977. Burgemeester van Eysinga, deelde echter mee dat de behandeling van de regeling in Leiden op 22 novem ber zal plaatsvinden. Het was ook Oegstgeest opgevallen en na een onderhoud met Leiden werd de da tum verplaatst. De commissie bleef evenwel sceptisch over de vraag Het tweede onderwerp betrof de vraag of Oegstgeest al dan niet moet blijven deelnemen aan een gemeenschappelijke regeling tot onderlinge hulpverlening bij brand in de provincie Zuid-Holland. Deze regeling bestaat al sinds 1938. Doordat, vooral in de laatste jaren, de regionale samenwerking is toe genomen hebben een aantal deel nemende gemeenten de wens te kennen gegeven uit de regeling te treden omdat men de noodzaak er niet van inziet. De commissie inter- IN LEIDERDORP Discussieavond over gezondheidscentra LEIDERDORP - Om te onderzoe ken wat voor gedachte er onder de Leiderdorpsè bevolking leven over de instelling van gezondheidscen tra. en tegelijkertijd te bezien hoe men over het werk van de Leider- dorpse kruisvereniging denkt or ganiseert de kruisvereniging Leiderdorp-Zoeterwoude Rijndijk op 16 november een discussie- bekend bestaan in Leider- de instelling van een tweetal ge- kelcentrum Winkelhof en één aan dé Berkenkade, in het huidige ge bouwtje van de kruisvereniging. Men wil graag suggestlës van de, tóekomstige gebrujkers van beide gezondheidscentra horen - deze suggesties kunnen nu nog in de plannen worden verwerkt. Het opzetten van gezondheidscen tra is een gezamenlijk project van de kruisvereniging, de Leider- dorpse maatschappij van artsen en de stichting voor maatschappelijke dienstverlening "Midden Rijn land". In het gezondheidscentrum in "Winkelhof", de grootste van de twee, komen bovendien een fysio therapeut en mogelijk een tandarts. Een apotheek wordt in het naastge legen winkelcentrum gevestigd. Het is nog niet bekend of het ge bouwtje aan de Berkenkade blijft staan of dat er een nieuw complex wordt neergezet. Inbraak in LEIDEN - De muziek-, dans- en to neelvereniging "De Vrijbuiters" organiseerde gisteravond een fees tavond in het Vijf Hovenhuis. De muzikale optredens (van onder meer de blokfluïtengroep en het jeugdkorps van de muziekvereni ging Concordia) werd afgewisseld met voordrachten, toneelstukjes en een grote verloting. Gironummer W.W. LEIDEN - In het gisteren in deze krant geplaatste artikel over de jubilerende harmo niekapel Werkmans Wils kracht is een storende fout ge slopen. Het gironummer, van penningmeester J. v. Schie (Floralaan 80, Oegstgeest) waarop men bijdragen kan storten voor het jubileumge schenk namens de Leidse burgerij moet zijn 1702712. raadsteeg, van der Werfstraat, Meermanshof, Druckerstraat, Ma- redorpsedwarsstraat, Greven- straat, Voldersgracht, Noord- en Zuid Rundersteeg, Janvossen- steeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstraat, Vol molengracht, Oostdwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baat- straat. Wyk 23 Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- dijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steenstraat, Beestenmarkt, Nieuwe Beestenmarkt, Kort Gal gewater, Morsstraat, Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le en 2e Binnenvestgracht, St. Aagten straat, Lammermarkt, Marktsteeg, Lange Scheistraat, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turf- marktbrug), Fokkestraat, Oude Vest, (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoorsteeg, Dolhuis- steeg, Sionshof, St. Ursulasteeg, Caeciliastraat, Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Ag- nietenstraat, Spijkerboorsteeg, Vestwal, 3e Binnenvestgracht, Reine vest steeg, Langegracht, Vre dehof, Houtmarkt, Noorderstraat, Hendrikstraat. LEIDEN - Yvonne. Haasnoot uit Noordwijk was gisteren de 25.000 bezoekster van Tom Menken's ijs hal. Uit handen van directeur Men ken ontving zij bloemen, een ca deaubon en een tien-rittenkaart. Menken verwacht overigens nog dit jaar de 100.000ste bezoeker. Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Gisternacht is ingebroken in een slagerij aan de Dorpsstraat in Zoeterwoude. Nadat een poort, die als erfafscheiding dienst doet, was geopend is men via een deur aan de achterzijde van het pand binnengekomen. Er wordt een flink geldbedrag vermist. Een inwoonster van Stompwijk moest gistermiddag voor behande ling naar het ziekenhuis worden vervoerd nadat zij gewond was ge raakt bij een verkeersongeval. Ko mend vanaf het Watertje verzuimde zij omstreeks half drie met haar auto op het onove'rzichtelijke kruispunt Zuidbuurtseweg-Jan van Banningstraat voorrang te ver lenen aan een Mercedes die uit deze straat kwam bestuurd door de Zoe- terwoudenaar J. K. Beide auto's waren total-loss. LEZERS SCHRIJVEN Roofbouw Naar Naar aanleiding van wat de voorzitter van de Hengelaarsbond de heer Mark in deze krant heeft opgemerkt zou ik graag een paar opmerkingen willen maken. Ik heb al zeker 20 keer in de Vliet- landen gevist op snoekbaars. De vangst is nog niet een keer gróter, geweest dan drie snoekbaarzen. In andere wateren is het idem dito. Door andere vissers, die ook hun mannetje staan, zijn ook geen grote vangsten gedaan. Neen, mijns inziens wordt roof bouw op snoekbaars gepleegd door de beroepsvisser. Dit jaar werd in drie trekken op één dag ongeveer 700 pond snoekbaars geroofd op de Westeinder plassen. Daar betalen wij voor. En de bond moet zo nodig snoekbaars uitzetten. Wat betreft het vissen met teveel hengels en zonder papieren: dat is een tekort van de zijde van de poli tie. Als je vroeger maar met één been en je hengel aan de waterkant stond, werd je al gecontroleerd. Nu worden hun schoenen blijkbaar te vies, of zien zij zelf het nut er niet van in. In andere gevallen, bijvoor beeld als er gepeurd wordt, zijn de controleurs zo gretig dat men bijna stuk gevaren wordt. Zeer juist. Maar als de politie toch controleert, dan graag ook overdag. A.J. de Roo, J. W. Frisostraat, LEIDEN.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2