„Bezwaar in feite overbodig" Weidse agenda 's Morgens hebben ze nog zorgen, maar dan met een houten hoofd YYD ziet geen mogelijkheid woonwagenkamp in Yoorschoten OGB levert Warmond ton meer op Haagse wethouder heropent theeschenkerij in Meijendel Drie hearings in Zoeterwoude MEDISCHE DIENSTEN PAGINA 2 Wethouder Thorn over busbanenplan Oegstgeest: OEGSTGEEST/DEN HAAG - Een mogelijk besluit tot schorsing van de voorbereidende werkzaamheden van het busbanenplan zal in de loop van de volgende week door de Raad van State worden genomen. Tot deze uitspraak kwam gisteren de commissie bezwaarschriften van de Raad, on der voorzitterschap van mr. Van der Hoeven. Tijdens de zitting kregen de indie ners van het bezwaarschrift, de werkgroep Milieubeheer, de werk groep Fiets E.NW.B. en der vereni ging Milieudefensie kerngroep Leiden, de gelenheid uiteen te zet ten waarom zij een schorsing van de werkzaamheden noodzakelijk achten. „Indien er niet wordt besloten tot een schorsing, zal een toekomstig beroep op de genomen besluiten inzake het busbanenplan zuiver van academische aard zijn. Juist de voorbereidende werkzaamheden zijn essentieel voor ons beroep schrift", aldus Udo de Haas. Hij wees er op dat het busbanenplan als geheel niet verwerpelijk is en dat ook de gemeente Oegstgeest goede en doordachte trajecten ontwikkeld. „Echter niet nabij de kruising Leidse Buurt-Rhijngees- terstraatweg. Daar wordt de strek- VRIJDAG 5 NOVEMBER 1976 Vrijdag Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, jeugdsociëteitTime, 7.45-11.30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 28, open soos- Ten Katestraat, speeltuingebouw, be jaardensociëteit Humanitas, 2-4.30 uur Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gemeenschap, 8.15 uur nam. Nieuwe Rijn 19, club voor alleenstaan den, weduwen en weduwnaars, 8 uur Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur v.m.-6 uur nam. Geversstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden, £-1 uur nam. 't Breehuys, Breestraat 19, vegetaries eethuis, 6-7.30 uur nam.; Mirakel-soos, 8-12 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Engels/Neder lands, 2-4 uur nam.; sport (sportzaal Lammenschanspark), 6.30-8 uur nam.; open-soosavond, 8-2 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, amu sement, 8 uur nam. Gebouw Rehoboth, Rapenburg 10, ruil- club, 7.30-10 uur nam. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, ledenver gadering PvdA, 8 uur nam. Verpleeghuis Zuydtwijck, Aaltje Noorderwierlaan, bazar en rommel markt, 7-10 uur nam. Vijf Hovenhuis, Hoflaan, feestavond to neelvereniging De Vrijbuiters, 8 uur Gemeentehuis Oegstgeest, commissie intergemeentelijke zaken, 8 uur nam. Jazzzolder Hot House, Rapenburg 24, optreden van het Gijs Hendriks kwartet, 10 uur nam. Leidse Schouwburg, Fons Jansen met zijn nieuwe programma "Fons Janssen 5", 8.15 uur nam. Microtheater, Vestestraat 40, Toneel groep Imperium met "De goede mens van Sezuan", van Brecht, 8.15 uur nam. Lokhorstkerk, Pieterskerkstraat 1, le zing "Als het u niet van boven gegeven De bomenrij bij de Willibrordkerk,i king van het plan met voeten getre den omdat daar een herstructure ring en uitbreiding van het wegpro- fiel plaatsvindt". De indieners vonden dat een aan tasting van een tweetal beginselen van het experiment. In de eerste plaats wordt het doel, een betere reistijdverhouding tussen open baar vervoer en de auto niet effec tief gediend en wordt daardoor ook de doorstroming voor particulier verkeer bevorderd. In de tweede plaats is het verwijderen van het struikgewas nabij de RK Kerk in strijd met de randvoorwaarden van Gedeputeerde Staten. Wanneer de voorbereidende werk zaamheden zouden doorgaan wordt allereerst begonnen met deze twee punten. De indieners achten deze ingrepen onherstel baar waardoor het „in beroep" gaan ook zinloos wordt. Namens het ge meentebestuur Oegstgeest trad we thouder TÏiorn op Hij vond de bezwaarschriften ei genlijk overbodig. „In alle commis sies hebben betrokkenen de zaak kunnen volgen en invloed kunnen un huidige vorm worden doorgezet uitoefeneh. Daarnaast zijn er over het busbanenplan hoorzittingen geweest. Na het afwegen van alle belangen zijn wij gekomen tot het besluit. Een besluit dat met een grote meerderheid van stemmen is aangenomen en ook de mening van de meerderheid geeft". Wethouder Thorn antwoordde op vragen van de voorzitter dat waar schijnlijk binnen drie maanden een begin met de werkzaamheden kan worden gemaakt. „Het hangt ech ter af van de toekenning van de subsidies". WARMOND - De leden van de Warmondse commissie financiën en economische aangelegenheden hield zich gisteren uitvoerig bezig met de in 1978 in Warmond in te voeren onroerend-goed belasting. De gemeente Warmond verwacht van de onroerend-goedbelasting bijna een ton meer per jaar te ont vangen dan van de gezamenlijke belastingen, die dan vervallen bij elkaar. Dit hoeft niet te betekenen dat de Warmondse inwoners nu zoveel meer zullen moeten betalen. De meer-opbrengst wordt voorname lijk verkregen doordat verschil lende objecten die nu buiten de straat- en rioolbelasting vallen wel worden aangeslagen voor onroe rend goed-belasting. Dit is onder meer het geval met de verzorgings tehuizen en de recreatie-woningen in de Zomertuin. De wijze w rop het onroerend goed zal worden getaxeerd werd uitvoerig toegelicht door een me dewerker van het bureua dat waar schijnlijk het taxatiewerk voor een bedrag van f 80.000 - voor de ge meente Warmond zal verrichten. De taxatie zal geschieden voor een periode van vijf jaar. WD-vertegenwoordiger Pauli sprak de vreesuit dat de onroerend-goedbelasting wel eens te zwaar zou kunnen gaan drukken op de schouders van de midden stand. OEGSTGEEST - Bij een snel heidscontrole aan de Rijnsburger- weg werden gisteren 19 automobi listen bekeurd. De snelheden van de bekeurden varieerden van 71 tot 98 kilometer per uur. Wik van den Wijngaard: .Jïlke dag een feestdag". LEIDERDORP - "Je kunt je vader en moeder meenemen. Het is gebleken dat er bij oudere mensen behoefte is om je te ontspannen in een plezierige sfeer". Aan het woord is Wik van den Wijngaard (39) barex- ploitant van Wik's bar in Lei derdorp. Zijn bar is bekend van het Leiderdorps politiek café en sinds kort ook van activiteiten op jazz-gebied. "Vier jaar geleden dachten ze in Leiderdorp dat ik gek was om in een doodlopende straat deze bar te beginnen. Maar na mij kwam de chinees en een bistro. Die dachten: als hij het kan, kunnen wij het ©ok. En het is gelukt, ik ben tevreden. En van het gemeentehuis moeten ze straks, wanneer het gemeente huis in Winkelhof doorgaat, een mooi hotel maken. Je moet nou eenmaal sfeer maken in het oude gedeelte, dan komt de rest vanzelf wel". "Jammer dat voor fietsenmaker Van Duyvenbode een drukkerij in de plaats komt. Het maakt de boel doods, hè! Begrip Wik van den Wijngaard is een begrip geworden voor uitgaand Leiderdorp en ver daarbuiten. Zelfs vanuit Den Haag en nog verder komen zij in het wee keinde naar zijn ban "Zo'n 4 a 500 man heb ik dan hier over de vloer". En dan, na een paar pi kante moppen: "We maken van elke dag een feestdag. Every day, holiday". "Mijn vader had een chocolade fabriek", zegt Wik, "stuurde me naar de Mulo, waar ik door meester Wissel al snel afgetrapt werd. Ik werd kruideniersbe diende, etaleur en heb nog in de herenmode gewerkt. Op mijn twintigste begon ik zoetwaren te verkopen op de Middelste gracht in Leiden. Toen kreeg ik het idee om een bar te beginnen en toen die er was eiste deze zo veel tijd dat ik onlangs de groothandel overdeed. Ik ben nog wel aandeelhouder hoor". Geboren en getogen Leider dorper Wik, in 1937 in de Eiken laan geboren, is niet-spelend lid van voetbalclub RCL, heeft bij die club acht jaar als voorzitter van de bouwcommissie gefun geerd. Was tevens omroeper van RCL op het oude veld aan de Hoogmadeseweg. Eens per vijf weken wordt in zijn etablis sement politiek café gehouden. Wik: "Je ontmoet dan veel mensen die je anders niet ziet. Een bar is wat anders dan een café. Je hebt nog mensen met drempelvrees. Maar velen ko men in het weekeinde terug". Terwijl Wik met vaardige hand de consumpties inschenkt: "Je maakt van alles mee in m'n tent. Laatst betaalde er iemand z'n rekening van fl,50 met een cheque. Die heb ik verscheurd, kost meer". 4 Houten hoofd "Vanaf 21 jaar is iedereen wel kom. Men kan bij mij de zorgen vergeten. Ik zeg niet voor niets zo vaak: Elke dag een feestdag. De andere dag hebben ze die zorgen dan wel weer, mèt een houten hoofd van de drank, maar toch... ik voorzie in een behoefte". Vanaf aanstaande dinsdaga vond houdt Wik van den Wijg- aard jazz-avonden in zijn sfeer volle bar. Hij heeft dat vorig jaar ook gedaan en dat is een gran dioos succes geworden. Het Jack Redler Rhythm Kwartet met de gitarist Flip Willemsen (vroeger opgetreden bij de Mil lers en Pia Beek) treedt in de maand november op. Aanvang 20.00 uur. "En op donderdag 25 novemberis er weer politiek ca fé", zegt Wik. "Dan heb ik raads lid Jan Hekkelman (CDA- fractieleider) als gastspreker". BURGERLIJKE STAND LEIDEN - Geboren: Don Robert, zv J. H. C. Laman en C. A. A. Ratsma; Judith dv K. Spikman en J. M. Koch; Diana He lena, dv A. v. d. Slot en L. M. v. Rooijen; Monique, dv G. J Vlieland en A. M. J. Zandvliet; Samantha, dv J. Bouwmees ter M. J. v.d. Berg. Overleden: A. F. Zeelen (77) m; A. G. H. Janszen (40) m; J. Fokker (48) m; D. Kleijn (78) m; P. C. W. Molenkamp (66) m; H. v. Bladel (76) m. Gehuwd: J. P. Prins en J. H. Isaak; F. Trabelsi en H. C. Los; L. Dees en M. Slootweg; F. H. v. d. Heiden en P. M. Hoeneveld; F. Ottenhofen A. Stouten. Ondertrouwd: R. Bekker en M. G. Teek- ens; J. Beurse en A. C. F. v. Druten; O. R. J. Binnendijk en A. M. C. v. Steyn; J. K. Cappon en E. Mooy; A. J. T. M. v. Hage en E. C. v. d. Vegte; A. Heemskerk en M. de Wolf; M. P. M. Hermans en P. M. G. Beelen; W. Hovestreydt en R. P. Snijder; D. G. H. v. d. Hoorn en C. A. Dupuis; D. K. Inderson en L. C. Jaquet; J. P. V. D. Ing en P. C. M. Steijn; N. Keijzer en H. v. d. Plas; M. R. Krooneman en I. A. M. Smits; P. Kuiken en C. M. Ruytenbeek; W. C. v. d. Mark en M. L. Janse; W. v. d. Meer en G. L. v. d. Berg; JMullens en T. D. v. Koningsveld; A. v. d. Pauw Kraan en I. Staudinger; R. Prins en I. Knegjens; J. J. v. Soest en H. G. Gijzen: F. Sutmller VOORSCHOTEN - De voorscho- tense commissie voor openbare werken had gisteravond diverse malen moeite met de tekst van het beleidsplan voor het begrotingsjaar 1977. De afwijzing van de plannen voor rijksweg 11 was volgens de PPV niet hard genoeg, terwijl de heer Ietstra (PPC) graag wat krach tiger wilde aandringen op de reali sering van de Leidse bouwplannen voor de Stevenshofjespolder. De herbouw van de woningen in het Burgemeester Vernede-park verloopt gunstig. Volgende maand worden de eerste veertien wonin gen opgeleverd, begin 1977 kan de tweede fase beginnen, dat zijn 26 woningen en eind volgend jaar staat dan de derde fase van 24 wo ningen op het programma. Drs. WASSENAAR - De Haagse we thouder L. van der Weide van eco nomische zaken zal woensdag 10 november de herbouwde thee schenkerij in het Haags/Wasse- naarse duinpark Meijendel officieel openen. Met de opening is de laat ste fase van de vernieuwing van de boerderij Meijendel voltooid. De boerderij - bestaande uit een woning en schuur en een stal - werd in 1835 gebouwd, als onderdeel van ZOETERWOUDE - Het gemeente bestuur van Zoeterwoude gaat in de komende weken een drietal hoorzittingen organiseren. Eén hiervan op maandag 15 november, zal gewijd zijn aan de alternatieven voor het tracé van rijksweg 11 en wordt gehouden in De Drie Eend jes aan de Hoge Rijndijk. De verkeersnota - waartoe een ambtelijke studiegroep vorig jaar opdracht kreeg - mede naar aanlei ding van de speculaties over de af sluiting van de Veldzichtstraat en het rapport van de werkgroep Sluipverkeer - zal op twee bijeen komsten aan de orde komen. Voor het dorp is dat op 24 november in 't Centrum en voor de Hoge Rijndijk op 8 december, wederom in de Drie Eendjes. De gemeenteraad zal op 2 decem ber de jaarlijkse algemene be schouwingen houden. En het ant woord hierop van B en W zal wor den behandeld op 23 december. Van Wijk (PPV) wilde graag nad rukkelijker in het Beleidsplan om schreven hebben dat het bouwbe leid meer afgestemd wordt op de behoefte. Dat rapport zal bij de algemene be schouwingen op de begroting 1977 aan de orde komen. Op voorstel van Mr. Goosens (PPV) werd de vernieuwing van de ge luidsinstallatie in de raadszaal als prioriteit naar voren geschoven. Met uitzondering van Mr. Begeer (WD) wilden alle commissieleden een einde maken aan de slechte verstaanbaarheid in de raadzaal. Met „mooie volzinnen" omschrijft het beleidsplan de wensen en de noodzakelijkheid om te komen tot een woonwagenkampje in Voor schoten. Mr. Begeer (WD) meende een plan om de binnenduinen in cultuur te brengen. Nadat het ge bied in 1925 door het Haagse water leidingbedrijf was gekocht kwam een einde aan de landbouw. De toenmalige bewoner verbouwde zijn boerderij tot theeschenkerij. In 1967 werden de eerste plannen voor renovatie van de boerderij gemaakt. Vier jaar later werd be gonnen met het verbeteren van de woning en de schuur, welke laatste in gebruik is bij de Haagse dienst Laat ons deze laatste Allegaar van de week beginnen met een ver heugend bericht, waarin de recor dopbrengst van de bazar van de Lutherse kerk aan de Hooglandse Kerkgracht gemeld wordt. Deze Leidse kerk, die dergelijke even ementen organiseert ten bate van de restauratie, kan op haar conto een netto-opbrengst van 11.000 gulden bijschrijven. Voorwaar een heel bedrag. Cultuur Verheugend is ook de belangstel ling voor de cultuur, al proberen wij het zoveel mogelijk te weren want je kunt natuurlijk niet overal aan beginnen. Het gaat om het stedelijk museum De Lakenhal, waar de tentoonstel ling Openbaar Kunstgebit voort duurt. De duur van de expositie is verlengd tot en met 21 november- zulks in verband met de grote be langstelling. De Lakenhal is dage lijks open van 10.00 tot 17.00 uur; op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. dat dat hele „woonwagengedoe" nog maar eens heel goed bekeken moet worden. Hij ziet geen reële mogelijkheden om tot een goede lokatie te komen. Teleurgesteld werd de commissie over het feit dat de Stichting Oud en Leefbaar Voorschoten een be zwaarschrift heeft ingediend tegen de uitwerking van het plan „Ter Waddingerhoek". Dit plan is met alle betrokkenen en omwonenden uitvoerig doorgepraat en het plan is in volledige harmonie tot stand ge komen. De stichting maakt be zwaar tegen het hanteren van arti kel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, waardoor alleen belang hebbenden bezwaren kunnen in dienen. voor School- en Kindertuinen, die er een instructieruimte van heeft gemaakt. In overleg met de Zuid hollandse Jachtvereniging werd ook de paardestal gereviseerd. De oude theeschenkerij werd tot de grond toe afgebroken en op de zelfde plaats weer opgebouwd. Wethouder Van der Weide zal de theeschenkerij om 11.00 uur ope nen, waarna er van 16.00 tot 18.00 uur open huis wordt gehouden. De Leidse afdeling van de PvdA houdt vanavond in 't Parlement aan de Nieuwe Rijn een ledenver gadering over de definitieve amendementen op het beginsel programma van de partij. Aan vang 20.00 uur. Prinsenbal De eerste carnavalsverschijnselen steken ook de kop weer op. Voor schoten is dit jaar wel erg vroeg, want daar wordt zaterdagavond al het prinsenbal gehouden. Plaats van handeling is De Gouden Leeuw, aanvang 21.30 uur. De bur gemeester zal daar om 23.11 uur het bewind aan prins carnaval overdragen. Rusland De laatste van vandaag. Op 9 no vember, dinsdag dus, houdt het echtpaar Van der Leest een lezing met dia's over Rusland - met name Leningrad en Moskou. Het gebeurt allemaal voor leden van het Ni- von; plaats van handeling is het Logegebouw aan de Steenschuur 4. Prettig weekend. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waar- genomem door de volgende artsen: Wijk KMorswegkwartier, binnen stad tot Cityring en Groenoord): H. A. M. M. Meyer, Stokroos 1, tel. 122113: Wijk II (Kooi en Meren- wijk): R. van Leeuwen, Zijldonk 38, tel. 146210 (van 10-18 uur), Parama- ribohof 103, tel. 140734 (na 18 uur); Wijk III (Waard, Pro fes so ren wijk en Tuinstadwijk): F. F. W. Kehrer, Burggravenlaan 1, tel. 125820; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwar- tier) A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 762115 (van Zaterdag 10 uur tot zondag 8 uur); F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347 (van zondag 8 uur tot zondag 24 uur). Leiderdorp - D. Hennink en O. du Ry van Beest Holle, praktijkadres Mauritssingel 168, tel. 133686 (za terdag en zondag spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest - E. J. Roelants, Frans Halslaan 10, tel. 153747. Voorschoten Voorschoten - F. Koopmans, Wag- nerlaan 69, tel. 6352 S. v.d. Kooij, S. v.d.Oyelaan 13, tel. 6951 (zon dag); S. M. Platteel-de Jongh, tel. 5417 (zaterdag en zondag). Warmond - A. W. Bots, Prof. Aal- berselaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393 (van vrijdag 18 uur tot zaterdag 10 uur); A. de Gijzel, Swei- landstraat 16, tel. 10834 (van zater dag 10 uur tot maandag 8 uur). Apotheken De avond- en nacht- en zondag- dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 5 tot 12 nov. door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136; Apo theek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, te'. 01717-2525 Te vens op zaterdag tot 1 uur nam.. Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Al- gem. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. S. Posthuma, Ka- gerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. In dien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48,25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Rekord PvdA

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2