"Eerst de raad, dan de krant" "We zijn eigenlijk één grote familie' Verkeersra vage op Langegracht SCHOOLSTRAAT IN VOORSCHOTEN: MINDER AUTO'S ïl^eidse. agenda PW stelt vragen over woningbouw Belasting Warmond 7 procent omhoog Ski-feest op Duinrell STAD EN RAND WASSENAAR - We leven in eén tijd waarin het orgelbezit opnieuw in hoog aanzien staat. We bouwen en herbouwen or gels, daarbij gesteund door vakkennis én de wetenschappe lijke achtergrond. In de Wassenaarse Dorpskerk heeft Bernard Winsemius zich het afgelopen weekend ten nutte gemaakt door zijn pro gramma te wijden aan speci fieke zijden van Bach en Swee- linck, afgerond met een naar verhouding musicologisch minder belangrijke, homofone (Tweede) sonate van Carl Philip Emanuel Bach, die in het beel dige Adagio een venstertje openzet naar de komende Mo zart Contrast met de meestercon- Groots spel Winsemius op kerkorgel trapuntiek zowel van Bach als Sweelinck. Sweelinck gaf die in een Toccata en in variaties op "Herr Gott" en de nog goed Gregoriaanse Staartsburgse koraalmelodie "Christ qui est lux et dies". Onderwijsvoor- beelden voor eeuwen van een onderwijzer (organistenmaker) die in de onmogelijkheid ver keerde zoiets fantasieloos te brengen. Maar dan die Canons, door trokken van getallensymbolie, pure wetenschappelijke ver handelingen, een kwartetzet ting in de omkering op de inter vallen sext, terts, seconde, no ne. Moeilijk voor lezer en speler, maar van een magnifieke pracht. Groots spel van Winsemius die, waarschijnlijk in historische registratie, nog Bach liet horen in de koralen "Erbarm dich" (721) en "Gewisslich in der Zeit" (734), naast het nogal ab stracte Prealudium met Fuga in D. Genoteerd zij dat Bach de "Canonische Veranderungen" maakte als toegangsbewijs voor het lidmaatschap van de Mizler Sociëteit voor muziekweten schap. WARMOND - "Is het college met ons van mening dat het bouwen in kleine contingenten slechts één oorzaak is waardoor de huurprijs van woning wetwoningen in Warmond relatief vrij hoog ligt en vindt het college met ons dat daarvoor mogelijke oplossingen kunnen worden gevonden door het te bouwen contingent op te laten nemen in één of meerdere projec ten, die in de regio uitgevoerd worden?" Aldus de fractie van Progressief Warmond die, naar aanleiding van een interview met burgemeester W. F. de Vreeze in het Leidsch Dagblad van 2 oktober schriftelijke vragen heeft gesteld over het daarin naar buiten gebrachte standpunt van het college ten aanzien van de woningbouw. PW meent dat, in het interview, voortijdig veranderde college standpunten naar buiten zijn gebracht. Deze hadden eerst met de raad besproken moeten worden. Men valt met name over de uitspraak van De Vreeze dat bouw van koopwoningen in de beschutte sfeer een goed alternatief zou kunnen zijn voor dure huurwoningen. PW vraagt zich af of de uitspraken van De Vreeze mogelijk gebaseerd zijn op het advies van de woonruimte-adviescommissie en, als dat zo is, waarom de raads leden dit - bij de vorige begroting toegezegde - advies dan nog niet hebben ontvangen. Fifty-fifty Gemeentesecretaris C. Zoetemelk van Warmond deelde desgevraagd vanmorgen mee dat er inderdaad over deze zaak al een week of vijf geleden een advies van de woonruimte-adviescommissie uitgekomen is: "Maar het is niet de gewoonte dat dergelijke adviezen naaf de raad gaan. De commissie adviseert vrijwel iedere maand. Alleen in enkele gevallen zouden B. en W. kunnen besluiten de raad op de hoogte te brengen van een advies van de commissie". Over het college-standpunt ten aanzien van de woningbouw zei Zoete melk: "In principe wordt het standpunt gehuldigd dat de laatste rest van Endepoel volgebouwd wordt met woningwetwoningen. Mocht dat fi nancieel gezien geen haalbare kaart zijn dan denkt het college aan een formule die een soort fifty-fifty verdeling tussen woningwet- en premie koopwoningen biedt." VOORSCHOTEN - Zaterdagmorgen werd door wethouder N. Oosterbaan in aanwezigheid van onder andere burgemeester Van der Haas de gere construeerde Schoolstraat, de winkelstraat van Voorschoten, officieel her opend. Met een rijkssubsidie heeft het gemeentebestuur kans gezien de School straat meer winkel- en minder autostraat te maken. De winkeliers zijn er erg enthousiast over en weerden zaterdag iedere auto uit de Schoolstraat, waardoor de eerste officiële heropeningsdag tevens de autovrije dag werd. Voorlopig blijft er voor auto's een beperkte inrijmogelijkheid met zeer weinig parkeerruimte in de straat zelf, maar voldoende in de directe omgeving. Zaterdagmiddag was het burgemeester J. van der Haar, die met zijn wethouders het nieuwe clubhuis van de tennisvereniging "Forescate" opende. Op het tenniscomplex in het Burgemeester Van der Hoevensport- park staat een modern, groot clubhuis met aan de zonzijde een grote glazen wand. De burgemeester prees de zelfwerkzaamheid van de negenhonderd leden tellende vereniging en bovendien de financiële inspanning. "Verge leken bij dit al, is de gemeentelijke subsidie van f 100.000,- slechts een begin", aldus de burgemeester. Het clubhuis met inrichting komt bijna op f400.000,-. WARMOND - De door de Warmondse toneel- en mu ziekvereniging St. Matthias gehouden goederenveiling en rommelmarkt (foto) hebben een bedrag van f 7000,- opge leverd. Aanvankelijk werd er vrijdagavond niet zo enthou siast geboden op de goederen- veiling. Wat later op de avond kwam de ware veilinggeest boven en werd er lustig tegen elkaar opgeboden, wat het St. Matthias-bestuur zichtbaar plezier deed. Vooral de leven smiddelen bleken bijzonder in trek te zijn. Het bestuur van Matthias zal het geld besteden aan muziekinstrumenten, sticks voor majorettes en mini- rettes en uniformen voor leden. Kluk-Kluk bezocht Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Zaterdagmid dag hebben negenhonderd kinde ren in twee voorstellingen genoten van Kluk-Kluk, onderdeel van het "Pretfestival" aangeboden door de jubilerende Zoeterwoudse Rabo bank die hiermee de festiviteiten rond het 75-jarig bestaan afsloot De kinderen van de Hoge Rijndijk werden met speciale bussen naar 't Centrum vervoerd en ook een vijf tigtal pupillen van Huize De Wei poort waren van de partij. Naast de hoofdfiguur van Kluk- Kluk werd het programma mede verzorgd door tante Emmy, meneer Hariy, oom Koos, de goochelaar Sheila en Maharadja Ben-Ali-Ko. Mét de tractatie was het feest voor de kinderen van „Zoeterwoude" zoals Kluk-Kluk de naam van de woonplaats verbasterde, compleet. Het resultaat'van de Spaarweek is nog niet precies bekend maar zal mede door de jubileumattracties zeker belangrijk uitkomen boven dat van vorig jaar. Op de eerste dag meldden zich reeds ruim 1000 spaarders aan de balie. De gratis prent van Zoeterwoude, een voor stelling van 'n paar eeuwen oud, bleek bijzonder in trek. Acht ton voor Rudolf Steiner kleuterschool VOORSCHOTEN - Met de stich ting van een nieuw, permanent on derkomen voor de Voorschotense Rudolf Steiner kleuterschool is een bedrag van acht ton gemoeid, zo blijkt uit het voorstel van B. en W. om over te gaan tot bouw van de school. De nieuwe huisvesting zal bestaan uit twee werklokalen en één speellokaal. De school is nu gehuisvest in een tweetal noodlokalen aan de Abra ham van der Hulstlaan; de nieuw bouw zal worden gerealiseerd aan de Piet Heynlaan. ZOETERWOUDE - Aan de In dustrieweg in Zoeterwoude, op het industrieterrein De Grote Polder, vestigen zich twee nieuwe bedrij ven. Dat zijn Anbar International BV, groothandel in farmaceutische artikelen, en Grohe Nederland BV, groothandel in sanitair. Beide be drijven komen in de bedrijfshallen van de handelsmaatschappij "de Vijver". Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Jolanda, dv J. den Duik en M.A. Poot; Anne Louise, dv F.A. Berends en H. Smits; Nadine, dv J.H. Tijsen en J.C.M. Kraan; Chow Huang, zv C.Y. Chang en M.C. Chin; Leon Guil- laume, zv W.A. Koppel en R.E. Rustveld Rudolf Hugo, zv R H Breedveld en S R. de Boer; Wilhelmus Johannes, zv C.M. v.d. Lans en T. J .M. v. Ruiten; Pelle, zv G. Blom en J.M.W.P. v. Wegen; Remko, zv W. v.d. Ploeg en H. v. Dijk; Eva Margo Francine, dv W.M. Wiemer en I.Y. den Oudsten; Thijs, zv M.P.J. Pulles en S.J.V. Vermaas. Ondertrouwd: L. Bakker en W.G. v.d. Loop; C.H.E. Brainich von Brainich- Felth en M. Houthoff; A H. Brakhoven en J.H. v.d. Linden; A.H.C. de Bruijn en I S. Weskin; A.J.L.B. Grupstra en H.A. Penninkx; H. Hartevelt en E. Langezaal; L M. Heruer en J.A.M. Turk; G. de Rui ten en G.S.C. de Joode; J. Rustige en M. Tisseur; M. de Tornde en S. Cavé; G.P.T. v.d. Vaart en M. Duinkerken; W.B. Veenstra en I. Eradus; R. Vink en E K. Tegelaar; A.A.M. Visseren en P.F. v.d. Hilst; C. de Vreugd en T.N. Kalisvaart; J. de Wolf en L.C. Martyn; S. Zori en M.C.H. Wyts. Kools en H.A.M. v. Maasakker; R. Hon- ders en A.T. v.d. Vooren; P. v.'t Sant en E.W. v.d. Meulen; H.I. Hennep en J.F. Leeflang; H. Montanje en M. Stoof; R.C de Wit en A.J. v.d. Lubbe; P v. Hoorn en I.H. v. Hall; J. Breuker en E.L. Louwe- ZOETERWOUDE - Geboren: Marcel, zv J.J.M. v.d. Kerkhof en A.M. v. Parlevliet; Robbert, zv C A. Zandvliet en M.J.A. Ober; Remco; zv J. Kokkelink en P.A.M. Hórvers; Renée, dv A.A.F.M. de Jong en H.P, v. Erkelens. Ondertrouwd" P. de Hoop en J. v.d. Beij: P.T.M. Mooijman en J.A. v. Kapel; T.J. Schalken bos en J. J. v. Mil; A.J.A.N. Zoet en A.J.P.M. v. Mil. Gehuwd: J.M. Leurink en M.A.M. Ver voorn; A.N.W.J. v.d. Werff en J G_A M. Berg; A. v. Duijn en W.M. Valk; M.J. Klerks en C.G.M v. Eisen; W. v 't Veer en J-W. Kerkvliet; H.G.J. v.d. Weijer en LEIDEN - Tenminste twee gewon den en veel materiële schade. Dat was het trieste resultaat van een botsing tussen twee auto's vrijda gavond op de hoek van de Lange gracht en de Korte Mare. De be stuurder van een van de auto's, een 43-jarige Haarlemmer, zou, toen hij over de Langegracht in de richting van de Molenwerf reed, het rode stoplicht hebben genegeerd. De man verkeerde volgens de politie onder invloed van sterke drank. De andere wagen, bestuurd door een 48-jarige Leidenaar, kwam van de Korte Mare. De Leidse automobi list kneusde zijn ribben, de Haar lemmer kreeg diverse snijwonden. Turken door brand zwaar gedupeerd Mei- v(m T .FTHFNI Vru~\T" tar\mincfo ♦iondi tas beroofd LEIDEN - Voor tenminste tiendui zend gulden schade is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangericht bij een brand in de berging van een flatwoning aan de Beethovenlaan. In de berging waren goederen op geslagen van een Turkse familie in afwachting van een verhuizing per vrachtauto naar Turkije. Behalve kledingstukken gingen ook enkele matrassen alsmede een aantal be dden en een gasfornuis verloren. In de flatberging ontstond ook veel rook- en waterschade. De brand weer heeft het vuur geblust. Naar de oorzaak van de brand wordt door de politie een onderzoek inge steld. LEIDEN - Een 18-jarig meisje uit Zoeterwoude werd van haar hand tas beroofd, toen ze vrijdagavond over de Zoeterwoudseweg fietste. Het meisje werd achterop gereden door twee jongens op de brommer. Eén van de tot nog toe onbekend gebleven bromfietsers griste de tas van het meisje weg. Ze vond de tas korte tijd later terug op de Lam- menschansweg, maar haar porte- monnaie met f75 was er uit ver dwenen. WASSENAAR - Mis. Wie op het Duinrell-skifeest hoopte "duur en exclusief Nederland" tegen te ko men heeft zich schromelijk vergist. Wie dacht een hele avond tussen, 'sherry, garnalencocktails, avond toiletten en smokings te verblijven moet hevig tele urgesteld zijn vertrokken. het restaurant De Schaapskooi - tevens organisator van het ge beuren - met de mededeling dat er een 25-jarig paar in de zaal is. "Lang zullen ze leven", klinkt het en daarna stort iedereen zich op stokbrood met kno flookboter, in afwachting van mosselen en erwtensoep en het verdere gebeuren van deze avond. Ze lopen gewoon in broek en trui, in een overhemd of een c-en-a-tje en hebben in de verste verte niets weg van hen die zich door exclusieve skileraren de weg in dure restaurants en nightclubs laten wijzen en ter loops ook nog wat ski-ervaring opdoen. De gebruikers van de skibanen op Duinrell zijn voor het grootste deel gewone men sen en hun organisaties, drie in getal, doen weinig onder voor de gemiddelde buurtvereni ging: gezelligheid staat hoog in het vaandel. Als omdat te onderstrepen be gint exploitant Duivekamp van Klantenbinding De festiviteiten van het afgelo pen weekend maakten deel uit van een soort ski-promotion, georganiseerd door Duinrell en de drie gebruikers van de ski banen aldaar de Nederlandse Reis Vereniging, de Neder landse Ski Vereninging en de Stichting Bevordering Skisport Nederland. Zaterdagmiddag was er langlauf instructie, za terdagavond een groot bal, zon dag ski-instructie, een stiefel- drink-wedstrijd en thé-dansant. Het feest van zaterdag was het werk van de Duinrell-directie want, zoals directeur/eigenaar graaf Van Zuylen van Nuyevelt het later op de avond uitdrukte, "Je moet ook aan klantenbin ding doen." "De skisport zit in de lift", ver telt organisator Duivekamp een beetje schreeuwend om boven de muziek uit te komen. Daar mee doelt hij geenszins op een stijgend gebruik van de skilift, maar op het groeiend aantal le den van de drie organisaties. In zeven jaar tijd verdubbelde het Eén grote familie aantal gebruikers van de banen op Duinrell tot zo'n driedui zend. Gesmeerd "We zijn eigenlijk één grote fa milie", aldus Duivekamp. "Er wordt hier van alles georgani seerd, waaronder boerenkool- en stamppotavonden, bingo, en wat dies meer zij." Zaterdaga vond leek er een soort totaal-v pakket van activiteiten te wor den geboden, want in het pro gramma zaten ook bingo en een tombola. Zondag'wordt het allemaal nog eens dunnetjes over gedaan, waarbij flinke hoeveelheden bier ingenomen worden: "Want het moet allemaal gesmeerd lo- pen", aldus één van de bezoe kers. HANS MEYER MAANDAG 25 OKTOBER 197 WARMOND - De gemeentelijke belastingen van Warmond gaan het komend jaar met zeven procent - het maximaal door Binnenlandse Zaken toegestane percentage - omhoog. Ook de tarieven van de waterlei ding zullen het komend jaar met zeven procent stijgen, niet vol doende om het begrotingstekort van 20.000 gulden te dekken. Er blijft, na verhoging, nog een gat van 6.000 gulden over, dat uit de alge mene reserve gedekt zal worden. Apotheken 4 De avond- nacht- en zondagsdien der apotheken in de regio Leide wordt waargenomen van 22 tot J okt.,door Haven Apotheek, Have 18, tel. 120085. f Tevens op zaterdag tot 1 uur nari^ Apotheek Noord-Hofland, ThoL beckeweg 3, Voorschoten, t^K 071-762877 en Oegstgeestse Apc theek, Wilhelminapark 8, Oegs; geest, tel. 153274. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voo hulpverlening aan verongelukte ho»- den, katten, vogels e.d. in de gemeente L Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht b« t; reikbaar, tel. 134687. O Onderwij swinkel v Sophiastraat 36, tel. 126325 j] Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Advocaten spreekuur In één van de wagens bevond zich een kind, dat eveneens voor onder zoek naar het Elizabeth-ziekenhuis is overgebracht. Eén van de bij deze botsing betrokken auto's, die door een takelwagen van de brandweer moesten worden weggesleept, bleef op de zwaar beschadigde brugleuning even boven het wate roppervlak hangen. Het was het tweede verkeersonge val op de Langegracht binnen en kele uren. Tegen het vallen van de avond werd namelijk een 37-jarige blinde voetganger uit Leiden, toen hij de weg overstak, aangereden door een auto. De gehandicapte Leidenaar brak als gevolg van de aanrijding zijn enkel. Het ongeval gebeurde op het moment dat een automobilist juist was gestopt om de overstekende voetganger vrij baan te geven en een andere auto bestuurder hem aan het inhalen SOS-dienst Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen vj nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Advocaten spreekuur Dienstencentrum Weduwen en weduw naars telefoon 123235. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buur thuis Morskwartièr, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur. Tuin- stadwijk. Herengracht 45, vrijdag .10.30-11.30 uur. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuurdagelyks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. LEIDERDORP/RIJSWIJK - HET AANNEMEINGSBEDRIJF J. Visscher in Leiderdorp is over genomen door de Hollandsche We genbouw Beton Groep nv. Deze overneming zal geen gevolgen hebben voor het personeel van 65 man. De werkzaamheden zullen op de oude voet worden voortgezet. Visscher voert bestratingen, riolerings- en grondwerken uit. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57,055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500* In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 48.25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummers 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling té voldoen. Bij automatische ovwschfij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2