mumi Popconcert een succes PATHETISCH PRO MUSICA BE GELE SPIN ASTERIX IX HISPAM IAANDAG 25 OKTOBER 1976 VARIA Cisteren werd ik opgebeld door collega-columnist Henk Hofland, een erkend hcmdenhekelaarOf ik zaterdagavond dat tv- programma met Aad van den Heuvel en Ton van Duinhoven had gezien? Dat had ik. Of ik me nog herinnerde wat daarin over hem gezegd was door Hans Dor resfijn, de bekende W ageningse zanger en schrijver van wrange liedjes? Ik wist het nogDorrestijn had in dat programma zijn Anti-hondenboek mogen introdu ceren, en had verteld dat hij eens de auto van Henk Hofland was meegereden,die in het halfduister kans zag een overstekend dier dodelijk te treffen, wat een kat te zijn, waarna hij, Hof- 1 land, had opgemerkt: „dat is spij tig, ik dacht dat het een hond Ken jij die Hans Dorrestijn, wat dat voor een jongen?, vroeg Hofland me. Ik heb hem een paar keer ontmoet. Ik vond het een aardige jongen, zei ik en hij schrijft leuke liedjes. Dat kan wel zijn, zei Henk Hofland, maar ik ken hem helemaal niet, en dat verhaal over die aangereden kat, dat ik gehoopt had dat het een hond was, is van a tot z verzon- nen. Wat bezielt iemand om zoiets dan op de televisie te vertellenals zijn de waar gebeurd? Ik wist het ook niet, maar ik wist wel Hans Dorrestijns telefoonnummer, zo dat Henk Hofland het hem zelf even kon vragen. Vijf minuten later belt Hofland weer op. Ik heb die Dorrestijn ge beld, zei hij, en hij gaf toe dat we elkaar helemaal niet kenden en dat verhaal uiC de duim gezogen was Ik vroeg toen (vertelde Henk Hofland): .Maar waarom vertel je dat dan als waar verhaal op de televisie? Dat kan ik niet zo erg leuk vinden". En toen zei hij: .Lees dan eerst dat boekje het boekje eens, trut" en gooide de hoorn op de haak. Ik begrijp zoiets niet. Het zal de andere ge neratie wel zijn Daarna heeft hij Aad van den Heuvel opgebeld, die zat er een beetje mee en beloofde het in zijn volgende programma te zullen rectificeren, maar hij vertelde wel dat dit verhaal ook, zoals het verteld was, in het Anti-honden- boek stond. Desondanks begreep Hofland niet hoe het lezen van het boekje hem, als trut, de verkla ring kon opleveren voor het ver tellen van het verzonnen verhaal op de televisie als hij al lezend zou ontdekken dat dit verhaal ook in hetboekje stond. Ik heb hem toen getroost met de pikante vondst van Eelt je de Jongde schrijvende schaapherder van de Haagse Post, die uit arren moede zijn we kelijkse column vult met een feuil leton, waarin hij in den beginne een journalist-sonnettendichter met de naam Nico Popper liet op draven, die in hetzelfde dorp woonde als ik, en die door de ze denpolitie gearresteerd was we gens seksuele handtastelijkheden in de bioscoop met een juffrouw, uit wier naam viel op te maken dat Betty van Garrel ermee be doeld was. Aangezien één van mijn pseudoniemen vroeger Hopper was, moet het de aan dachtige Haagse-Postlezer zijn voorgekomen dat Eelt je de Jong iets flnthuldeover iemand die hij zodanig verhuld had dat zijn ware identiteit makkelijk te ach terhalen viel. Een wel vaker ge bruikte methode om iemand over wie men iets weet dat deze ver borgen wil houden, op een niet al te directe manier een hak te zet ten. Het enige verschil is dat Eeltje deze episode uit mijn leven geheel uit de duim gezogen heeft waardoor hij een oneigenlijk ge bruik van de methode heeft ge maakt. In diskrediet Iets dergelijks dus als Hans Dor restijn bij Henk Hofland heeft ge daan Ik vind het allemaal best, ik denk maar dat Eeltje in een wat zwakbegaafde periode verkeert en daarom van deze noodgreep gebruik heeft gemaakt om even de aandacht te trekken, maar ik be treur het wel dat het „genre" daardoor in diskrediet raakt. Als W. F. Hermns iemand het leven wil benemen, dan raakt hij hem op alle feitelijke zwakke plekken, hoe irrelevant die ook zijn. Of als het studentenweekblad Propria Cures iemand de grond in toil bo ren, dan parodiëren ze de stijl van hun slachtoffer en zetten zijn naam er onder, zodat hij voor de goedgelovigen de schuld draagt van alle onzin of kwaadsprekerij in dat stuk.Zowel als ikzijn in die zin weieens door P.C. gebruikten wij vonden dit vermakelijker dan Wim Klinkenberg, die een kort geding aanspande toen hem het zelfde overkwam. Zoiets valt ech ter, zeker binnen hetjcader van P. C., nog wel binnen de regels van het spel, in tegenstelling tot de toe schrijvingen van Hans Dorres tijn en Eeltje de Long. Dat vind ik tenminste, in dit stuk dat ik zelf geschreven hebt. NICO SCHEEPMAKER. L.EIDEN - Weinig bezoekers van iet door de Koets-O-Theek in de stadsgehoorzaal georganiseerde j jopconcert zullen zich gerealiseerd lebben, dat de Amerikaans/Neder landse formatie 'American Gypsy', die zaterdagavond beslist niet als supporting-act' op het podium herscheen, in Amerika heeft opge treden met groepen als Santana, Canned Head, Pacific Gas Elec tric, Spirit, Wishbone Ash, Iron Butterfly en Steve Harley's Cock ney Rebel. De oorspronkelijk uit Los Angeles afkomstige formatie Kwam via Spanje naar Nederland. De single 'Angel Eyes' bezorgde de feroep een optreden in Top-Pop. Za terdagavond bracht de groep, be staande uit Michael Hamane (lead juitar en duidelijk de 'clown' van ie groep), Joe Skeete (bassguitar), Steve Clisby (keyboards, vocals), Skeeter Lee Gordon (percussions LEIDEN/OEGSTGEEST - Het optreden van het Nederlandse en- -.semble „Te Voci" in het Groene 'Kerkje is in de krant van zaterdag verkeerd aangekondigd. Dit K&O-concert wordt namelijk pas zondagmiddag a.s gegeven. In de foutieve aankondiging stond tot onze spijt vermeid dat het trio gis teren al in Oegstgeest zou optre- den. vocals) en Elout 'J' Smit (drums) de nummers 'Give Me A Way To Follow', 'Yo Yo' en 'Give Me A Happy Song'. Bewust een opsom ming van een paar eigen nummers van de groep, omdat deze door Ha mane, Skeete en Clisby gecompo neerde nummers voornamelijk de podiumact van de groep bepalen. 'American Gypsy-Music' is GrooVy Music. De drumsolo van Elout 'J' Smit bewees dat nadrukkelijk. Lo renzo Mills heeft inmiddels de groep verlaten. Hij maakte deel uit van de Spaanse formatie. Het pop publiek ziet de groep binnenkort in Leiden terug. Leo Kamphues van Koets-O-Theek had naast 'Ameri can Gypsy' ook 'Alquin' gecontrac teerd. De groep is in het land vol doende bekend. Signalement van musicaal profiel is hier overbodig. De groep heeft met de elpees 'Marks', 'Nobody Can Wait Forever' en 'Best Kept Secret' een evolutie doorgemaakt, welke haar bekro ning vindt in de binnen twee weken bij Polydor uit te brengen vierde elpee van de groep. Het is een elpee met de beste stukken uit de laatste tournee door ons land, die waar schijnlijk 'Alquin On Tour' gaat he ten. 'High Rockin' (van 'Best Kep Secret') en 'L.A.-Rendez-Vous' wa ren in het afgelopen weekeinde de beste door Alquin gebrachte num mers. 'I Wish I Could' en The Mountain Quin' zijn commerciëler. Hein Mars heeft de groep eind vorig jaar verlaten. Voor hem in de plaats speelt Jan Visser basgitaar Michel van Dijk, Ronald Ottenhoff, Ferdi nand Bakker, Dick Franssen en Jop Tarenskeen zijn de oude ver trouwde mannen van de leden van 'Alquin'. Leo Kamphues zag zater dagavond laat in de Stadsgehoor zaal zijn inspanningen bekroond. Het concert in de Stadsgehoorzaal, (ter afsluiting van een week feest, omdat de besloten discotheek-vijf jaar bestaat), was een duidelijk suc- BERT KOEKEBAKKER Caro van Eyck LEIDEN - Aan de actrice Caro van Eyck valt de eer te beurt de eerste professio nele voorstelling in de geheel ver nieuwde Leidse schouwburg te verzorgen. Ze komt vanavond naar 't theater aan de Oude Vest met haar solop rogramma "Allemaal mensen", dat in het vorige seizoen met succes in het LAK-theater is opgevoerd. Caro van Eyck vertelt in dit programma over de mens achter de acteur, de souffleur, de kleedster, de figurant, de criticus, kortom over iedereen die met theater te maken heeft. De verhalen uit "Allemaal mensen" zijn onlangs ook in boekvorm uit gekomen. LEIDEN - Het Keulse koor "Pro Musica" besloot zijn driedaagse tournee in Nederland zaterdaga vond met een concert in de Leidse Marekerk. Slechts een handjevol belangstellenden was gekomen'om naar de verrichtingen te luisteren van Johannes Homberg en de zij nen. Geboden werd een gemêleerd programma van dien aard, dat een recensent voor een goed oordeel voldoende had aan het gedeelte voor de pauze: werken van Dufay, Obrecht, Purcell en Vecchi. Van de laatste werden enkele fragmenten uit L'anfiparnasso ten gehore ge bracht. Wat betreft stemkwaliteiten en techniek viel op koor noch diri- gents iets af te dingen, integendeel: de uitvoering ademde een welhaast verheven klankschoonheid. Jam mer was dus, dat zo verschillend geaarde composities alle werden overgoten met hetzelfde sausje van opgelegde pathetiek. Bij Dufay en Obrecht moet die rieken naar het begin van cultivatie, bij Purcell is dit proces reeds voltooid en wordt een "understated" uitweg gezocht voor het sentiment. Orazio Vecchi is een van de belangrijkste verte genwoordigers van de Italiaanse vroege barok, die het madrigaal voor dramatische doeleinden ge schikt probeerde te maken, en der halve als een der eerste opera componisten kan gelden. Deze wezenlijke verschillen zijn moeilijk te verwoorden en ver klanking ervan eist van de dirigent een grote mate van kennis en subti liteit. De Keulenaars misten helaas het gevoel voor stijl. RON HARMS. Academiegebouw, Rapenburg 73. Ten toonstelling Haro van Panhuys. Van 6 okt t/m 3 nov. Galerie van der Vlist, Botermarkt 3. Ten toonstelling Jan Nikkels - schilderijtjes, Wim Bettenhausen- grafiek, Maud Mul ler Massis, wandkleden, Pieter van ""leerde en Marianne Wouerben, bron- splastieken. Tot 6 nov. geopend, di. t/m zal van 10-17 uur. do. tot 21 uur. De Ruif, Janvossensteeg. Tentoonstel ling Jaap Jonkers en Gerard de Reus, schilderijen. Tot eind oktober. Atelier "De Scherf', Nassaulaan 41, Oegstgeest, 'tel. 150220. Ans v. d. Hei- de-Kort exposeert eigen werk glasbui- gen, houtwerk, tegels en mozaïeken. Galerie 't Straatje, Nieuwstraat TS. Handgeknoopte wand- en vloerkleden Tot 30 okt. Sociëteit Burgers, Burgsteeg. Tentoon stelling Madeion de Maa - olieverfschiL tlerijen, litho's en pentekeningen. Tot 15 Algemene Bank, Geverstraat 43, Oegst geest. Tentoonstelling Jaap Volkers - aauarellen. Tot 12 nov. De lakenhal, Oude Singel 28-32. Ten toonstelling van de Stichting Openbaar Kunstgebit. Van 25 sept. t/m 7 nov., dag. geopend van 10-17 uur, zo. van 13-17 Galerie De Oude Rijn, Oude Rijn 40 Tentoonstelling Jan Hameling - pente keningen en aquarellen, Maijolein v. d. Assen - potloodtekeningen, Alex Hak kaart - pentekeningen, olieverfschilde- riien en litho's Tot 15 dec. Pulchri Studio. Passage 10, Oegstgeest. Tentoonstelling Annie Borst Pauwels - pastels en tekeningen, Kees de Kruijff - beeldhouwwerk. Van 8 t/m 28 okt., dag. geopend van 10-16 uur (beh. zo.). Galerie-Bibliotheek, Luifelbaan 1, Was senaar. Tentoonstelling Reisschetsen en fantasietekeningen van Ben Moritz. tot 28 okt., openingstijden van de biblio theek. Rijksmuseum van Oudheden (Rapen burg 28). Werkd. 10 uur voorm.-5 uur nam. zondag 1-5 uur nam. Galerie JA, Sportfondsenbad, Wasse naar. Tentoonstelling W. H. Gipsen - et sen, Antoinette Gispen - kleurhoutsne- den, H. H. Kamerlingh Onnes - kera miek. Tot 13 nov., geopend do. t/m zo. 10-17 uur. woe. 20-22 uur. teiuvki 25 oktober 1976. Honderd jaar geleden stond er in de krant: -In de „Presse" van Weenen leest men, dat de heer Abraham Ledeborn (Ledeboer)lid van de firma Van Heek en Co. te En schede, eenigen tijd geleden op zijn huwelijksreis, tusschen Weenen en Triest in den trein kennis maakte met een zekeren Eugen Friedrich Beckmann.een uit Mannheim voortvluchtigei\, kantoorbediende, tegen wien bevel tot gevangenneming was uitgevaardigd. Eeckmann wist van de heer Ledeboer te verne men wie hij was, van waar hij kwam, enz., enz., en naar Wee nen teruggekeerd de heer Lede boer ging naar Triest), seinde, Beekman naar de firma van Heek: ,Mijn reisplan veran derd, keer over Dresden en Be rlijn terug, zend per draad 200 florijn, groote verlegenheid, Ho tel Donau, Abraham Ledeboer". Onmiddellijk kwam het tele- graphisch advies voor 400 mark en mededeelingdat de heer L. zich tot de bankiers Gustav Ull rich en Co. om geld kon vervoe gen. Beckmann ontving 400 mark, nam bij de bankiers 50 florijnen en eenige dagen, later wilde hij weder over 250 florij nen disponeeren. Maar in die tijd was te Enschedé een brief ontvangen van den heer Lede boer uit Genuawaaruit het be drog bleek. De firma Van Heek waarschuwde de politie, die in greep en Beckmann in hechtenis nam. De man is tot twee jaar tuchthuisstraf veroordeeld Vijftig jaar geleden: -Uit Greifenberg in Duitsch- land wordt een zeldzame aan eenschakeling van ongelukken gemeld. Een boekhouder van een firma ter plaatse wierp zich, in een aanval van waanzin, vooreen treinen vond den dood. Een wachtmeester der mare chaussee, die de doodsoorzaak gerechtelijk opnam, kreeg bij de uitoefening van zijn taak een beroerte en bleef dood. Bij de te raardebestelling van den boek houder stortte een jongen uit den boom, waarin hij geklau terd was om alles beter te kun nen zien. De jongen was op slag j dood. PANDA €N DE GOUDDORST 5&-134. Charlie had geen aanwijzigingen van zijn werkgever nodig. Hij tilde Joris aan het kraagje op een zwaaide zijn voet krachtig naar voren, zodat het slachtoffer een kleine luchtreis beschreef. "Helaas prevelde deze. "Ik vrees dat ik deze lieden geen graaf- vergunning kan verkopen; ze zijn niet voor rede vatbaar Hij landde vlakbij de ontginning van de heer Klapstra, en die stak verrast zijn hoofd boven de rand van zijn kuil uit. "Zo, ben je daar", zei hij. "Nou - die goudader hier is niet veel soeps, hoor. Ik graaf me het heen en weer - maar er is geen spatje goud te vinden. Het lijkt wel nep". Dat was natuurlijk niet prettig voor Joris om te horen, want ontevreden goudgravers willen hun geld terug. En dat moest hij voorkomen. "Geef de moed toch vooral niet op," sprak hij dan ook haastig. "Denk aan al dat glinsterende metaal dat hier onder de grond op u ligt te wachten. Even doorzetten, en ge kunt verder als miljardair door het leven. Even verderop weet ik toevallig nog een stukje land dat mis schien meer mogelijkheden biedt. Zal ik dat even onderhands op uw naam zetten?" "Nou zei Klapstra. "Proberen dan maar, hé?" FRED BASSET Verwijder van 4 flinke preien het wortelui teinde en de hardgroene heel goed gebruiken. Breng een pan water met wat zout en een blaadje lauriei gaarkoken. Reken op 30 min. Neem de preien uit het water, laat ze goed uitlekken en leg ze in een goed bebo terde vuurvaste schaal. Smelt 50 g boter en roer er 25 g bloem door. Voeg geleidelijk een mengsel toe van anderhalve dl melk en 1 dl van het kookvocht van de preien. Blijf daarbij steeds goed roeren, bo ven laag vuur, tot een gebonden saus ontstaat. Meng er 100 g geraspte kaas door, 2Heel. papri kapoeder, een snufje nootmuskaat en desge wenst nog enkele lepels room. Giet deze saus over de preien en leg hier en daar eventueel nog een klontje boter. Zet de schaal bovenin een voorverwarmde, hete oven tot de boven kant licht begint te XL IK OUE^weec; l/oop. hum aasMAM «Staze. TE 8OOWEAJ OP PE socials uirxeb/atjeaj VY 1.1 l/PA/KJ AtlET iajat je uvjb voos jou fcaaj poea^maafc. WAT j'j ico ait posn VOOP- os lamp. i/o Dir qbjal. i DOC uiaJ qsup UERLOSCEA) v- tifH- De avonturen van Jommeke e Ben ik dan. 20 lelijk Er loopt geen mooiere 1 snor over de wereld dan de mijne. Oei oe/, ik moet terug!j CAMERA "A Clockwork Orange", dag. 8.00 uur. 18 jaar. Kindermatinee: "Win- netou het grote opperhoofd", do., vr., za. en woe. 2 30 uur. zo. 2.00 en 4.15 uur AL. Nachtvoorstelling: "Bring me the head of Alfredo Garcia", vr. en za. 11.30 uur. 18 LIDO. "Novecento", dag. 8.00 uur. jaar. Kindermatinee: "Vlucht naar heksenberg", dag. 2.30 uur, zo. 2.30 Ongevallendienst ziekenhuizen Leiden Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13 00 Uur tot woensdag 13 00 uur (Diacones- senhuis) en van vrijdag 13.00 uur tot za terdag 13 00 uur (Elisabeth-ziekenhuis). Bezoekuren ziekenhuizen Diaconessenhuis: Middagbezoekuur 13.45-1430 uur. Avondbezoekuur 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling dage- Sport-Medisch Adviescentrum Süreek- uur, do 1930-20.30 uur in het St. Elisabeth-Ziekenhuis. Endegeest dinsdag en vrijdag 13-14.30 uur 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur, eerste klasse: de gehele dag. Annakliniek: Klasse afdeling van 13 00-14.30 uur van r8.30 tot 20.00 uur. Derde klasse bezoekuur Van 13.06-14.00 uur en 18.30-19.30 uur KinderzaaL van 13.00-14.00 uur. Op TRIANON "Max Havelaar",dag. 2.00en 8.00 uur. 14 jaar. REX: "De Amazones", dag. 7.00 en 9 15 uur. 18 jaar. Kindermatinee: "Peppi en Kokki", dag. 2.30 uur. AL. Nachtvoor stelling: "De sexsekte der zwarte non nen". vr. en za. 11.30 uur. 18 jaar. familieleden. Kinderen beneden 14 jaar hebben geen toegang op de kinderafde ling. öint Eüzabeth-ziekenhuis volwassenen dagelijks van 14.00-14.45 uur en van 18.30 tot 19.30uur; klasse-afdelingen ook 1*1.15 tot 12.00 uur. Kraamafdeling: dag. van 11.15 tot 12.00 uur (alleen voorgeto gen v. 15 00 tot 16 00 uur en van 18'.30 tot 19.30 uur. Laatste kwartier middag- en avondbezoek baby.show. Kinderafde ling dag. 15.00 tot 18.30 uur. CCU (hart- bewakmg) dag. van 14.15 tot 14.45 uur en van 19.00 tot 19.30. de ACADEMISCH ZIEKENHUIS Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt Elke dag: 14 15-15 00 uur. 18 30-19.30 uur Voor de prematurenafdeling gelden de volgende bezoekuren (alleen voof ou ders): Maandag tlm vrijdag: Zaterdag en zondag: 14.45-lfrOO uur. BeZöek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten door lópend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleegkundige hiefvoor spe ciale kaarten verstrekken. Bezoektijden Kinderkliniek: Dagelijks: 15 00-15.45 uur. 18.30-19.09 uur Bezoektijden kinderafdeling: Elke dag: 14.15-15.00 uur. 18.30-19.00 uuc.- Alphen aan den Rijn Rijnoord:' le en«e klas 11-1130; 13.30 14.15 en 18 30-19 30 uur; 3e klai 13.30- 14.f5 en 18.30-19.30 uur??Kraamafdel>ng 13 30-14.15 uur alleen voor echtgenoten 19-20 uurf Kinderafdeling 15-15.30 uur alleen voor ouders 18-18.30 'fiur. Geluidshinder Schiphol' KJachten over geluidshinder van vlieg verkeer van en naar Schiphol' kunnen dag en nacht worden'gemeld bij het in formatiecentrum Geluidshinder Schip hol (020-175000).

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 19