Ludwina Jansen bekent plannen voor bomaanslag i i Bestand in Libanon in gevaar na gevechten in het zuiden Bokswedstrijd met vijf Nederlandse finalisten BEROEPINGSWERK Yerkiezingsopkomst bijna 100 procent to ^HENGEL SPORT LEIDEN - Op de Witte Singel reed zaterdagavond een 58-jarige Lei- denaar tegen een boom. Rijdend in de richting van het Noordeindse- plein zou hij in de bocht zijn gesne den door een andere onbekend ge bleven auto. De auto werd aan de voorzijde totaal vernield (zie foto), maar de bestuurder kwam met de schrik vrij. Een uur later vloog een 29-jarige inwoner van Ter Aar met zijn auto tegen een boom op de Zoeterwoud- sesingel. Hij zou door een tegenlig ger verblind zijn. Eerst botste hij tegen twee bermpaaltjes en vervol gens vloog hij tegen een boom. De bestuurder die onder invloed van alcohol, verkeerde, reed na de aan rijding door maar kon in het Plant soen door een surveillance-auto van de politie worden aangehouden. De auto was aan de voorzijde zwaar beschadigd, de bestuurder kreeg een paar snijwondjes. beroepen te Emmeioord en te Den Haag-Centrum R. Boogaard Lei den; bedankt voor Ermelo J. van Vliet Aagtekerke, voor Tricht- Geldermalsen R. Boogaard Leiden, voor Zwolle Chr. v. d. Poel Ierseke, voor Haarlem A. Hoogerland Krabbendijke. LEIDEN - "De Ruisvoorn" viste de zesde wedstrijd van het seizoen in De Vliet. De vangst was slecht 1W. v. Weizen 1000 gr (16 st), 2. J. Nieu- wenburg sr 950 (15), 3. A. Laterveer sr. 890 (15), 4. P. Dubbeldeman 870 (14), 5. J. Nieuwenburg jr790 (15), 6. G. Dubbeldeman 650 (9), 7. S. Dub beldeman 600 (11), 8. H. v. Oosten 590 (7). 9. A. J. v. Donzel 500 (9), 10. W. Weenink 450 (5). Viscollege HSV viste een wedstrijd in de Ringvaart. De vangst was goed. De uitslag luidde: 1. K. Later veer 2475 (26), 2. P. Blok 2200 (27), 3. G. C. Bontje 2025 (16), 4. J. Leuering 1975 (17), 5. J. v. d. Linden 1955 (16), 6. Laterveer sr. 1725 (12), 7. F. Boot 1560 (16), 8. P. Bontje 1130 (11), 9. M. Lefebre 1125 (13), 10. J. Boot 1075 (11). Sportvrienden viste de zesde wed strijd in het Noordzeekanaal en de Nieuwe Vaart. De vangst was slecht l.A. Doesburg 15 st (3330), 2. H. v. d. Laan 32(2380), 3. C. Schou ten sr 23 (2270), 4. B. Went 13 (2220), 5. B. Honsbeek 16 (2200), 6. E. Mooibroek 8 (1850), 7. T. Kneyber 21 (1810), 8. W. Moenen 18 (1520), 9. D. Schouten 13 (1460), 10. C. Schou ten jr. 9 (1450). MAANDAG 25 OKTOBER 1976, Veel belangstelling was er zaterdag voor de 'open dag'inde generaal-majoor De Ruyter van Steveninckkazerne in de legerplaats Oirschot. De bedoeling was het publiek kennis te laten maken met de Koninklijke Landmacht en in het bijzonder de parate pantserinfanteriebrigade. Van de ongeveer 20.000 bezoekers had vooral de jeugd veel interesse voor de tanks. •BASKETBAL - Het Nederlands jongenskadettenteam heeft giste ren haar laatste wedstrijd als voor bereiding op het vierlanden- toernooi in Luxemburg met 112- 102 gewonnen van DDRZ. Bij Oranje speelden twee Leidse junio ren mee: Joost Cornelissens (Mer- casol) en Ton Kallenberg (Luba). PAARDENSPORT - Anton Ebben heeft zaterdagnacht de Grote Prijs van Leeuwarden gewonnen. In de tweede barrage kwam hij met Jumbo Design foutloos rond in 39,4. Harry Wouters van den Ou- denweyer reed eveneens foutloos rond maar had daar vier seconden meer voor nodig. TURNEN - Het Nederlandse her- enturnteam heeft zaterdag in Hu- dersfield de turninterland tegen Groot-Brittannië met slechts vijf honderdste punt verloren. De eind stand was 252,95 tegen 252,90. VOETBAL - Atvidaberg FF uit Zweden, oud-landskampioen en leverancier van diverse getalen teerde spelers aan het buitenland, is gedegradeerd uit de Zweedse eerste divisie. Halmstad BK was vorige week al kampioen gewor den. ATLETIEK - Barry Kneppers uit Den Helder is gisteren winnaar ge worden van de tweede marathon van Maastricht. Vorig jaar werd Kneppers tweede achter Roelof Veld. Het was pas de derde keer dat hij deze afstand liep. TAFELTENNIS - Het damesteam van Delta Lloyd heeft zaterdaga vond in het Oostenrijkse Graz in het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen de Oosten rijkse kampioen ATSV met 5-1 ver slagen. ZWEMMEN - Bij de eerste vereni gingswedstrijden zwemmen van. dit seizoen moest de pas van vakan tie teruggekeerde Enith Brigitha op de 200m wisselslag een verrassende nederlaag incasseren tegen de uit Rhodesië afkomstige Rita Klei. 2.30.3 tegen 2.30.5. MILITARY - De Westduitser Horst Karsten heeft gisteren in Boekelo de internationale military gewon nen. Met zijn paard Sioux kwam hij op een totaal uit van minus 65.87 punten. De beste Nederlander was Huub Jansen met een negende plaats. W inkelcentrum Koersen ROTTERDAM - De vanavond fi nale van het 6e internationale Hol land bokstoernooi heeft een pleis ter op de commerciële wonde: een finale met vijf Nederlandse bok sers. Een sportief succes, dat op de strakke gezichten van de Neder landse boksbonzen zowaar iets van een glimlachje tevoorschijn tover de, maarde pijn van het te verwach ten financiële debacle nauwelijks verzacht. Jammer is het echter dat één finale een Nederlands "onderonsje" gaat worden. In het zwaarwelter staat Ron Wijngaard - die zijn halve fi nale tegen de Schot Malarky won - tegenover de Dordse troef Adrie Magielse, die op zijn beurt de Fransman Eric Maaien de weg ver- spierde. Voor de overige Nederlanders - en in feite ook de andere Westeuro peanen - ziet de toernooi-toekomst er heel wat somberder uit. Tonny Tal uit de race VARESE - Mikhail Tal is uit de race in de strijd om het wereldkam pioenschap schaken. Gisteren ein digde de laatste partij uit de beslis- singdriekamp in Varese (It.) tussen Petrosian en Portisch in remise, waardoor zowel Petrosian en Por tisch zich kwalificeerden voor het kandidaten-toernooi. De groot meesters uit de Sovjet-Unie en Hongarije besloten al na dertien zetten tot remise, het tiende onbes list uit 12 partijen en de zevende in successie. van Eek, die de Joegoslaaf Dragan Dragic klopte, ontmoet de Engelse Nikosa Steven Early; René Rutten - die ook tegen de Fransman Ru- fino Angelo niet kon overtuigen - treft de Pool Henryk Janovski, die de" Nederlandse middengewicht Kobus Schmidt uit het toernooi wipte. John Smit is de vijfde Neder landse finalist, met als tegenstan der de Joegoslaaf Otto Gerlic. Zege Stekers HATTUMMERBROEK - Hans Stekers uit Noord wij kerhout heeft zaterdag de eerste veldrit van het Nederlandse seizoen, die werd ge houden in Hat turn merbroek ge wonnen, aan deze wedstrijd was ook het kampioenschap van Geld erland verbonden deze titel werd gewonnen door Bennie Meyer uit Beekbergen voor Dries van Wijhe uit Oosterwolde en Henk Lubber- ding uit Voorst. Roy Schuiten en Francesco Mo- ser zijn er gisteren niet in geslaagd de trofeo Baracchi te winnen. De koppeltijdrit over 95 kilometer van Bergamo naar Brescio werd ge wonnen door de Belgen Freddy Maertens en Michel Pollentier. TENNIS - Manuel Orante heeft gis teren in Barcelona in internationale tennistitel van Spanje voor zich op geëist. In de finale versloeg de Spanjaard de Amerikaan Eddie Dibbs met 6-1, 2-6, 2-6, 7-5 en 6-4. f pi '0. yr 5.7 ,30 (C. de Lange) 2.50.9 1.23.8,2. Olbert D, 3. Nanika H. Wmn 12,10 pl 3,40 1,70 1,80 kopp 20,20 trio 434,- FLAMINGO SIX-PRIJS 2040 Mister Bond (Mej. M. Vos) 2.47 1.23.1, 2. Odette Ossewaard, 3. Lie; Winn 8,90 pl 2,101,401,50 kopp 9,50 SOLID LASS-PRIJS 1800 m: Mostly Delta (E. Boem) 2.02.9, Singular, 3. Coven Cat. Winn 8,30 pl 2,10 2,701,50 kopp 32,40, trio 210,70. ELAND-PRIJS 2600 m: 1. Nolivyr Alkestis (L. Schoonhoven) 3.36.7 1.23.3, 2. Mike H., 3. Job Winn 6,30 pl 2,60 3,90 5,90 kopp 33,50. Niet ge start Marieke D, Never Worry Lange Ros. GESAREWITCH 3600 m: 1. Sainte Nitouche (C. Leonard) 4.06.5, 2. Little Dutch, 3. Elan. Winn 3,10 pLT 1,30 1,60 2,10 kopp 6,10 trio 87,80.(1 Niet gestart: Fieldmaster. jpi STAYERSKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND 3800 m: 1. Kees If Verkerk (G. Eykelènborg) 5.18.7 tg 1.23.0 (buiten weddenschappen), 2., Jheronimus, 3. Katanja. Winn 3,30 P pl 1,40 2,50 kopp 10,30. n( ARIE—PRIJS 2040 m: 1. Nouveau Rheteur (J. Hendrikx) 2.49.0 1.22.8, 2. Nurejev, 3. Nazgul Amabilis. Winn 1,70 pl 1,201,40 2,10 kopp 3,40 la1 trio 36,70. WASSO-PRIJS 2100 m: 1. Tudor Roussi S (R. Wetemans) 2.27.2, 2. Kracinska, 3. Shirley. Winn 2,70 pl 1,90 2,50 kopp 9,10. Niet gestart Prince Bal bo. NICKY NORTON-PRIJS 1600 m: T 1. Januska D (W. van Dalen) 2.06.1 1.18.8, 2. Maarten D, 3. Dyacint. f Winn 10,70 pl 2,60 3,- 3,- kopp 52,10 trio 1850,90. Niet gestart: Julia Ax- kit. L JELLO-PRIJS 2040 m: 1. Lenneke -I G (R. v.d. Lubbe) 2.51.1 1.23.9, 2. J, Nikosia H, 3. Lola van Voorne le Winn 8,90 pl 2,90 2,90 kopp 31,80. ,a Hervormde Kerk: beroepen te Put- tershoek J. Kaai Nieuwveen, te 1 Doeveren (jeugdwerk classis Heusden) kand. W. Dankers (be roep ook aangenomen), te Bode graven J. P. van Roon Zeist, te Epe J. Korpershoek De Bilt, te Mole naarsgraaf, Jaarsveld en te Staven- isse kand. L. Talsma Den Haag, te Alblasserdam H. Veldhuizen Wa penveld, te Daarle kand. C. Geluk Ede, te Maartensdijk (Utr.) D. Plan- tinga Ede (leraar godsdienst), te Gameren, te Schoonrewoerd en te Wilsum kand. H. Boer Spijk (ZH), teOldebroek J. C. Schuurman Put ten, te Ridderkerk C. den Boer Wa- geningen, te Harenkarspel W. J. de Hoest Naarden (beroep ook aange nomen), te Wierden P. J Bos Rid derkerk, te Hindelopen kand. J. Bruin Hilversum, te Almkerk J. W. Lucas Waardenburg; aangenomen naar Rijnsaterwoude kand. G. de Kruijf Utrecht, naar Katwijk aan Zee W. Arkeraats Zegveld, naar Apeldoorn (voor vrijz. hervormden en bejaardenpastoraat) J. A. Labrie Havelte; bedankt voor Stellendam en voor Strijen H. Veldhuizen Wa penveld, voor Oosterwolde (Geld.) J. Bos Otterlo, voor Kesteren J. Catsburg Katwijk aan Zee, voor Ermelo J. Koppenhol Huizen, voor Rijssen, Nijkerk en Boven- Hardinxveld C. den Boer Wagenin- gen, voor Kamerik G. H. van Kooten Delft. Geref. Kerken: beroepen te Delft G. van Halsema Katwijk aan Zee, te Zaandam T. Ausma Monster, te Raamsdonk kand. H. Dorenbos Raamsdonkveer (beroep ook aan genomen), te Drachten C. H. van der Woude Zwijndrecht; aangeno men naar Veenwoudsterwal W. R. Barkema Rotterdam-Charlois, naar Roosendaal H. Rooze Valken- burg(ZH), naar Genemuiden W. van Benthem Nieuwlande; be dankt voor De Lier H. Lijesen' Rotterdam-Pendrecht, voor Schoonebeek C. Zeeman Birdaard. Geref. Kerken Vrijgemaakt: aan genomen naar Rijnsburg G. Zomer Zwolle; beroepen te Meppel H. Scholte Rotterdam-Zuid, te Steenwijk G. van Rongen Grand Rapid (Ver. Staten), te Marknesse-Nagele kand. J. Borg- dorff Zwijndrecht; bedankt voor Harlingen P. Lok Kampen; aange nomen naar Bruchterveld R. van Nus Bergschenhoek (zendingspre dikant). Chr. Geref. Kerken: aangenomen naar Mussel kand. A. Hilbers Zwol le; bedankt voor Maassluis B. Bij- leveld Bussum, voor Driebergen M. C. Tanis Sliedrecht; beroepen als legerpredikant G. L. Born Dok- kum. Geref. Gemeenten: bedankt voor Apeldoorn L. M. Kleppe Woerden; De W Zaalberg viste de 5de wed strijd van het seizoen in Badhoeve- dorp met als resultaat 1. G. Iterson 14 (3515), 2. J. J. v. Went 18 (2610), 3. G. Holswilder 5 (1150), 4. J. Phi- lippo 4 (1100), 5. Faseljr. 6 (865), 6. P Hemerik 6 (420), 7. A. Bodijn 3 (175), 8. L. Holswilder 2 (130), 9. P. Fasel 1 (90). Post pas op 1 juli duurder DEN HAAG (SP) - De post en de telefoon worden niet op 1 januari, maar. pas op 1 juli 1977-duurder, Staatssecretaris Van Huiten (verkeer en waterstaat) heeft dat gisteren gezegd. Het verzenden van een brief gaat dan 60 cent kosten. Dat is vijf cent meer dan nu. Welke posttarieven nog meer op 1 juli omhoog zullen gaan is nog niet bekend. De kosten voor een telefoonaan sluiting worden met tien gulden verhoogd en komen op 210 gul den. Daarnaast gaat ook het ab onnementsgeld voor de telefoon met twee gulden per maand on hoog tot 24 gulden. De gesprek starieven blijven ongewijzigd. TEL AVTV (UPI, Reuter) - De vorige maand op het vliegveld van Tel Aviv gearresteerde 23-jarige Ludwina Jansen heeft tegenover de Israëlische politie bekend dat zij en een aantal andere Nederlandse mannen en vrouwen een plan hadden beraamd om een bomaanslag te plegen op het kantoor van het Jewish Agency in Amsterdam, dat de emigratie van joden naar Israël behandelt Vosholplein nu Een politiewoordvoerder die dit gisteren bekendmaakte zei dat het Neder landse meisje ook heeft toegegeven dat zij en de meeste leden van haar pro-Palestijnse groep voor terreuracties waren opgeleid in een kamp van het volksfront voor de bevrijding van Palestina in Aden. Zij zal vandaag voor de rechtbank verschijnen. Het proces tegen Ludwina Janssen wordt gevoerd voor een civiele recht bank in tegenstelling tot vorige processen die steeds voor een militaire rechtbank plaatsvonden. De woordvoerder deelde nog mee dat Lud wina Janssen naar Israël was gekomen om er inlichtingen te verzame len. Over het plan voor de aanslag in Amsterdam verklaarde de woordvoerder dat die in mei was beraamd. De groep bestond uit vijftien personen. Zij hadden gegevens verzameld over de beveiliging van het kantoor en de tijden waarop het werd bewaakt Volgens de woordvoerder zou het Nederlandse meisje 'zeer nuttige infor matie hebben gegeven over linkse en Palestijnse terreurgroepen' en daarmee de arrestatie van verscheidene extremisten in Nederland en ander landen mogelijk hebben gemaakt. ROME - Een fotograaf van het Italiaanse blad "La Stampa" is niet geheel kreukvrij uit de strijd gekomen, die zaterdag losbarstte, toen de politie een neo-fascistische demonstratie verbood. volledig bezet TER AAR - Het Ter Aejrse winkel centrum aan het Vosholplein is, met de opening van twee nieuwe zaken, geheel bezet. In het voorma lige bankkantoor heeft de firma Hoogeveen, een textielzaak, zich gevestigd. "Warme bakker" Loos is in het pand van de Spar gestart. Nu is het wachten nog op de recon structie van het plein. Er zullen on der meer parkeerplaatsen worden gecreëerd. Voor dit doel heeft de Spar-directie vijfduizend gulden aan de gemeente geschonken, die zij heeft aanvaardt. Over het winkelcentrum in zijn huidige vorm werd twintig jaar ge leden al gesproken BEIROET (Reuter/AFP/SP) - Aan de vooravond van de Arabische topconferentie in Cairo hebben de linkse strijders in Libanon verklaard dat de vorderingen van christelijk rechts in het gebied bij de Israëlische grens het 55ste bestand in 18 maanden burgeroorlog in gevaar kunnen bren gen. Palestijnse commando's zeiden dat Israël dorpen in Zuid-Libanon heeft bezet. De Israëlische minister van Defensie, Sjimon Peres, zei za terdag dat Israël inwoners van Zuid-Libanon desgevraagd zou helpen zich te verdedigen, maar dat Israëlische militairen niet de grens zouden overschrijden. Hij zei niet of dergelijke hulp al ge vraagd en verleend was en hij ging niet in op berichten dat Israëlische tanks en ander materieel waren verschaft aan de christelijke strij ders in Zuid-Libanon. "Ik geloof dat de Zuidlibanezen er evenals wij belang bij hebben niet het slachtoffer te worden van ex tremistische elementen zoals de versplinterde Palestijnse bevrij dingsorganisatie PLO die bereid is aan beide zijden van de grens Linkse Libanezen willen dat de si tuatie in Zuid-Libanon ter sprake zal worden gebracht op de topcon ferentie over Libanon die vandaag in Cairo is begonnen. Deze top moet trachten het tere bestand in de burgeroorlog, die al 40.000 men senlevens kostte, om te zetten in een krachtig opgelegde vrede. Vluchtelingen uit het in Zuid- Libanon gelegen, christelijke dorp Aishiyeh beweren dat Palestijnse en linkse Moslims meer dan twee honderd christenen hebben dood geschoten. Velen van hen zijn on dergebracht in een Israëlisch le- gerhospitaal. Volgens de vluchte lingen hebben vier tot vijfduizend Palestijnen en Moslims het dorp woensdag omsingeld en vervol gens mannen, vrouwen en kinde ren hebben afgeslacht. Volgens een arts in het Israëlische legerhospi- taal heeft hij die dag dertig gewon den uit het dorp behandeld. Het Israëlische militaire opperbe vel heeft zaterdag de arrestatie be kendgemaakt van 34 Arabieren die ervan worden verdacht te behoren tot twee afzonderlijke guerrilla cellen op de westelijke Jordaanoe- De Libische leider Moammar Gad dafi heeft de titel van opperste le gercommandant aan zich getrok ken, zo heeft het Russische persbu- In Tsjecho-Slowakije: PRAAG (UPI) - Bij de verkiezingen die dit weekeinde in Tsjecho-Slowakije zijn gehouden heeft bijna honderd procent van de stemgerechtigden zijn stem uitgebracht, zo is gisteren in Praag bekendgemaakt. Volgens deze bekendmaking heeft 99,97 procent gestemd voor de kandidaten van het nationale front, de overkoepelende commu nistische organisatie. De opkomst bedroeg 99,7 procent. Hiervoor werden zieken en bejaarden van huis gehaald en kregen degenen van wie tegen het sluiten van de stembussen nog geen stembiljet was ontvangen huisbezoek, waarbij erop werd aangedrongen als nog te gaan stemmen. De kiezer had tot taak de 200 leden van het parlement in Praag aan reauTass zondag in een melding uit te wijzen alsmede 19.000 nieuwe afgevaardigden voor verschil- Tripoli bericht^Voljjens Tass zijn lende organen, van het niveau van districten tot de Tsjechische en r .1 - Slowaakse nationale raden. daarnaast in Libië nisters benoemd en 'een aantal mi nisterposten herverdeeld'.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 16