KRAP VERLIES VOOR DANAÏDEN Mercasol stunt; toch geen punt Gemini/K. weer verder in bekerstrijd I ronde Veglo krijgt gevoelige les van Vlietwijk I Winst voor LUSY en Donar 77-79 Bax F.: Verlies 1 Verlies van LDG t Het MINISTERIE VAN VOLKSGEZONDHEID heeft in zijn mededeling van 29 september 1976 gepubliceerd dat Peter Stuyvesant Extra Mild de allerlaagste in teergehalte is van de 152 onderzochte sigarettenmerken. PIONEER ONTKOMT AAN NEDERLAAG: LEIDEN - Het volleybalteam van Gemini Kan ge roes is in de strijd om de volleybal beker een ronde verder gekomen door in Waspik met 2-3 van Atak'55 te winnen. De dames van Gemini verloren hun inhaal wedstrijd in de competitie met 3-2 van Molenwiek. In de promotie klasse heren waren er overwinnin gen voor LUSV en Donar. Gemini Kangeroes werd door een bijzonder gemotiveerd Atak'55 in' de bomvolle sporthal van Waspik danig in het nauw gedreven. Het gevolg was een aantrekkelijke wedstrijd met veel inspanning. In de eerste set kwam GK op set-point (12-14), maar verloor toch met 18-16. Dit ontmoedigde de Voor schotenaren kennelijk zo, dat men in de volgende set geheel kansloos was: 15-4. Gemini herstelde zich voortreffelijk en gaf de wedstrijd verder niet meer uit handen: 10—15, 11-15 en 10-15. Het damesteam van Gemini startte tegen Molenwiek in de eerste set rommelig en stond alras met 12-1 achter. GK kwam terug tot 12-10, maar verloor de set toch nog met 15-10. Een daarna beter spelend GK wist in de tweede set en derde set haar wil op te leggen aan Mo lenwiek (3-15, 6-15), maar verloor toch weer de vierde set 15-3. De laatste en beslissende set ging eveneens verloren, ondanks een 3-8 voorsprong bij de veldwisse- ling: 15-10. Bij GK speelde aanval- ster Maria Wuisman een goede par tij. Het bekeravontuur was voor de dames van Leython tegen het Har- derwij kse Armixtos snel afgelopen. Deze bovenstaande ploeg was een dermate sterke tegenstander dat Leython, dat de geblesseerde Wil van der Wijngaard miste, vrij kans loos naar een 8-0 nederlaag werd gespeeld: 15-8, 15-6, 15-3. In de promotieklasse heren won nen de Leidse studenten opnieuw. Het Delftse Sigma/D was nu het slachtoffer van het slagvaardige LUSV: 3-0. De studenten startten wat te lichtvoetig, waardoor Sigma in de eerste set tot 9-9 konden bij blijven, maar daama drukte LUSV direct door naar 15-9. De tweede set ging nog eenvoudiger 15-6) en toen ook de derde set in winst was om- gezet (15-10) bleek dat de strijd P slechts 51 minuten had geduurd. P Donar had eveneens weinig pro- blemen met zijn tegenstander 3-0 C met als setstanden 15-5, 15-8 en 15-12 tegen het Zoetermeerse Zo- voc. Uitblinker Timmers was voor J Zovoc niet af te blokken. Het eerste team van Leython zag de succes- senreeks doorbroken door een ne- t derlaag tegen Tornado, dat in Delft vooral dankzij de zwakke arbitrage overeind bleef: 15-13,15-12,3-15 en j 16-14. Leython ging, toen de zaken minder goed liepen, met zichzelf in de clinch, hetgeen de noodzake lijke concentratie niet ten goede Bij de dames won LUSV in Delft van Skania- 1-3 (7-15, 10-15, 15-8, en 9-15). LUSV imponeerde niet, I maar had meer klasse dan Skania. Akkeleen Siebenga en Clema Zoe- 1 temelk waren de beste speelsters 1 bij de Leidse studentes. In de eerste (klasse heren deelden leski en WVC de punten: 2-2. Leski is kennelijk het vertrek van Bunnik nog niet te boven. GER RENES Bill Taylor van Punch grijpt de bal weg voordat Vic Bartolomé i Leiden erbij kan. Links Woudstra en rechts Eric Berendsen (6). PAGINA 14 SPORT LEIDEN - Veglo heeft in de bad- mintonderby tegen Vlietwyk een gevoelig lesje gekregen. In de spor thal De Vliethorst in Voorschoten verloren de Leidenaars met niet minder dan 9-2 van Vlietwijk, dat nu de derde plaats op de ranglijst van de eerste klasse inneemt. BC Leiden deed het iets beter. Hoewel met 8-3 van koploper DKC 2 verlo ren werd geven die cijfers de krachtsverhouding niet juist weer. Praktisch elke partij ging op het nippertje verloren. Bij Vlietwijk had men niet gere kend op een dergelijke forse over winning op concurrent Veglo, dat overigens niet zichzelf was. De su perieur geachte André de Rooypas nog tweede bij de districtskam- LEIDEN - Trainer-coach Frank Bonte was gisteren na .afloop van de wedstrijd in de regionale eerste klasse tegen debutante Zonnebloem (7-10) in de Vijf Mei-hal een teleur gesteld man. „Ik* wist, dat Zonnebloem sterk voor de dag zou komen. Vorige week wer den de reserves van Idem-Hellas in Echt naar een 5-11 nederlaag gespeeld. Maar toch hoopte ik hier thuis op tenminste een puntenverde ling. En die zat er in, maar ja je moet dan natuurlijk kansen kunnen benutten. Op dat on derdeel waren onze gasten sterker. Ook al omdat zij con ditioneel beter waren, konden zij de hele wedstrijd, of al thans vrijwel de hele wed strijd met hun basisopstelling binnen de lijnen blijven. De twee speelsters, die het bij hun moeten maken hebben hoog uit vijf minuten aan de kant- gezeten. Zij maakten zeven van de tien treffers. Onze ei gen basis kreeg, zoals gezegd, mogelijkheden, maar kon die niet benutten, mede vanwege een conditioneel manco. En dat terwijl ze veel vaker aan de kant zaten dan hun collega's aan de overzijde". Foreholte begon al met een achterstand van 2-0 na acht minuten handbal. Die achter stand werd wel steeds ingelo pen, maar Zonnebloem bleef steeds een treffer voor. De rust ging in met een 3-5 voor sprong voor Zonnebloem. Na de hervatting kwam de Voor- houtse formatie halverwege de tweede helft, sterk verde digend, terug op één doelpunt afstand, 5-6. Jammer dat juist toen de goed leidende arbiters in de acteurskunsten van de Limburgse speelsters trapten. Karin Zonneveld, op rechts verdedigend, blokkeerde de aanvalster van Zonnebloem met het lichaam, waarbij deze een fraaie val demonstreerde. Tot ieders verbazing kreeg Zonnebloem een strafworp en die werd uiteraard dankbaar benut, 7-5. Daarna ging de score om en om tot 9-7 voor Zonnebloem. In de slotfase was Foreholte, met schoten op de paal van Mariette Siera weinig gelukkig. Zonnebloem versierde nog een strafworp. Toen coach Frank Bonte risi co's ging nemen en overscha kelde op een 3-3 de fensie (had hij maar eerder risico geno men, want Zonnebloem had er knap moeite mee) werd de cirkelspeelster van de Lim burgse formatie op de cirkel aangespeeld. Annemieke de Bruyn tikte de bal, geheel in overeenstemming met de spelregels uit haar schothand en mocht daarvoor het loon incasseren van een strafworp, 10-7 voor Zonnebloem. pioenschappen verloor echter on verwacht van Pim Koemans en die nederlaag drukte zijn stempel op het totale spel van Veglo. Broer Wim de Rooy verloor van Dick Oos tergo en alleen Dik van Wijk won van Alfons van de Berg. De gebroe ders De Rooy wonnen daama het dubbelspel, maar toen was de koek op. Vlietwijk-captain Oostergo: „Dit Veglo viel ons tegen. Ze speel den erg lauw, hadden er kennelijk geen zin in. Al met al staan we nu stevig op de derde.plaats en ik zie ons nog wel een plaatsje stijgen." BC Leiden speelde een goede wed strijd tegen kampioenskandidaat DKC uit Den Haag. Jack Laman won in drie sets van Samson en ook LEIDEN - De basketballers van Mercasol Leiden blijven stunten in de eredivisiestrijd, zonder daar zelf echter onmiddellijk profijt van te trekken door het behalen van overwinningen. Het Delftse Pio neer Punch was zaterdag de derde ploeg die dit seizoen met het angs tzweet in de handen en Vrouwe Fortuna aan haar zijde in de laatste minuut van de wedstrijd aan een nederlaag tegen het opmerkelijke Leiden wist te ontkomen: 77-79. Door Hans Jacobs Opnieuw een knappe prestatie van de Leidenaars, die evenwel op nieuw (na Buitoni, na Nat. Ned. Donar) met lege handen bleven staan. Met beperkte middelen en een kleine groep spelers ls Hennie Blom erin geslaagd een team op de been te brengen die niet zoals vorig jaar by voorbaat kansloos is tegen welke tegenstander dan ook. De eerste vruchten van zyn werk zyn zichtbaar aan de massale opkomst van het Leidse publiek, dat zater dag met ruim 1200 man de volge pakte Vijf Meihal bevolkte. Dat publiek was het er na afloop van de boeiende wedstrijd niet over' eens of men nou moest juichen o£ huilen. Hennie Blom was onge kend fel in zijn oordeel: "Het pu bliek "deugt" niet als het ons nu de rug zou toekeren, het is toch gewel dig wat die jongens hier presteren. Kyk naar het "kapitaal" wat Punch heeft rondlopen, kijk naar wat Bar tolomé allemaal bij ons doet. Ik LEIDEN - Voor het eerst in dit sei zoen is er enige stagnatie in het korfbalprogramma opgetreden door de slechte gesteldheid van sommige velden. Het betekende voor Fides Pacta, De Algemene, KNS, Fiks noodgedwongen rust. Rust heerster allerminst bij De Da naïden, dat in Jubbega wel goed voor de dag kwam maar de neder laag in de slotfase niet kon ontlopen en daardoor in de onderste regio nen van de overgangsklasse blijft verkeren. Goed werk verrichtte Zuiderkwartier met winst in de laatste minuut bij Swift (7-8). In de eerste klasse eindigde het streek- duel tussen TOP en koploper Per- nix onbeslisten verloor. Ons Eiland met klein verschil van OKV. Der deklasser Crescendo won ook zijn zevende wedstrijd. Jan Slingerland won zyn single van P. Harten. In het herendubbel ver sloeg routinier Enzo Spadon samen met de jeugdige Herman Strik het koppel Harten/Oey. De resterende partijen waren erg spannend. BC Leiden trok telkens net aan het kortste eind zodat DKC 2 tenslotte pleeg als het ware roofbouw op mijn spelers, maar ze vechten zich leeg. Dat we dan net niet winnen is jam mer, maar we hebben ons de ge- lijkwaardige van Punch getoond". De eerste helft van het duel Leiden-Punch verliep volgens het inmiddels van Leiden al bekende stramien. De eerste minuten weet Leiden haar (sterkere) tegenstan der in toom te houden (12-12), daarna moeten de teugels enigszins gevierd worden. Punch kon een kleine voorsprong opbouwen, vooral door vlotte scores van Sider- is. Leiden kampte met haar schot, maar beperkte de schade bij rust tot 37-43. Pas laat in de tweede helft kreeg Leiden Punch in haar greep. De acties verliepen nu beter en de constante produktie van Punch (Van Helfleren, Campbell, Taylor) werd onderbroken. Onder luide aanmoedigingen van het publiek kwam Leiden dichterbij, via 49-59 en 60-67 werd het door Gregory Bell geliik: 69-69. De spanning was weer te snijden toen Bell, allesbehalve een goed vrije worpnemer plaats moest ne men achter de lijn. Hij faalde dit maal niet (71-71en zette zy n ploeg zelfs aan de leiding: 73-71. Het hek leek nu van de dam, maar Punch bleek over de sterkste zenuwen te beschikken. Woudstra maakte ge lijk bij 75-75 en direct daarna ver speelde de verder goed spelende Paulides op ongelukkige wijze de bal. Woudstra scoorde en uit de daarop volgende aanval moest Lei- Wordt Kwiek-De Danaïden 14-12 (8-5)-Ondanks de nederlaag waren er toch positieve punten in het spel dat De Danaïden gisteren in Fries land liet zien. Het positieve element omvat het optreden van de Hensen-formatie in het tweede ge deelte van de wedstrijd. Nadat de eerste helft met 8-5 voordeel voor de thuisclub was afgerond en Wordt Kwoek erg voortvarend aan de slotperiode begon (10-5 maar liefst) volgde er een opmerkelijk herstel van Nap c.s. Binnen 10 mi nuten was de 5 punten-kloof al- bijna overbrugd (10-9), en er zat met het vertoonde spel plotseling ook duidelijk veel meer in. Na 32 minuten betekende Gerard Nap's derde goal in deze wedstrijd zelfs de toen voor de hand liggende Leidse voorsprong: 10-11. De aan- met 8-3 zegevierde. BC Leiden moet nu samen met Avanti uit Middelburg uitmaken wie er de gradeert naar de tweede klasse. Ge zien het resultaat van de eerste ontmoeting heeft Leiden goede kans op prolongatie van het eerste klasserschap. den scoren. Het lukte niet, door goed verdedigen van Punch over trad Leiden de dertig secondenre- gel. Een golf van afgrijzen ging door de hal toen Campbell koel rea geerde (75-79) en de laatste score van de weer sterk spelende Barto lomé (26 pnt.) kon geen redding meer brengen. "Een schlemielig verlies" noemde Blom het. Don derdag ontmoet Leiden in Den Bosch Remington, zaterdag volgt het treffen met Kinzo. De dames van Leiden blijven ook na de uitwedstrijd tegen Coppens Eagles nog zonder verliespunten in de eerste divisie: 44-63. Alleen in de eerste speelhelft had Leiden pro blemen (rust 24-22), maar na de hervatting werd snel een einde ge maakt aan de winstkansen van de Eagles, vooral door scores van Els Vijfvinkel (19) en Ria de Wit (18). Tweede divisie LISC heeft zaterdag ook het streekduel in de tweede divisie D tegen BVO Alphen tot winst ge bracht 77-56. De Alphenaren, die lange tijd topscorer Verschueren aan de kant hielden, konden tegen de mannen van hun ex-coach Van Eijck slechts kort standhouden. LISC leidde bij rust met 8 punten: 34-26. In de tweede helft kwam BVO nog even goed terug (36—32), maar enkele snelle breaks van de Leidenaars bezegelde het lot van Alphen, via 54-35 werd het uitein delijk 77-56 met Dawson (19) bij trekkelijke partij korfbal kreeg echter toch nog een andere wen ding waardoor De Danaïden op nieuw met lege handen kon afdrui pen. Het was triest voor De Danaï den dat na zo'n goede tweede helft door twee (overigens terecht) strafworpem in de 43ste en 44ste minuut de kostbare puntendeling werd misgelopen. De overwinning van Wordt Kwiek was over de ge hele wedstrijd genomen overigens wel verdiend, al blijft natuurlijk de vraag, waarom De Danaïden in de slotfase (met een winstpunt bijna op zak) zoveel risico ging nemen in het verdedigingsvak. De twee von nissende strafworpen waren daar het gevolg van. Doelpunten: Fred v. Duyn (2), Cees Christiaanse (3), Sander v. Unen (2), Gerard Nap (3) en Marry Gyzenii. LISC en Ross 15) bij BVO als beste schutters. Luba had in Utrecht veel moeite met de scheidsrechters en haar eigen schotpercentage, dat in de eerste helft van het duel tegen OSG niet verder reikte dan 137o. Arbitrale capriolen deden na rust (20-22) een 41-52 voorsprong van Luba vlak voor tyd nog angstwek kend slinken, maar de Leidenaars Swift (a)-Zuiderkwartier 7-8 (4-4) - Een wanhoopsschot (een ander woord voor eeb schot vanaf de middellijn is moeilijk te vinden) van Ineke de Hertogh leverde Zuiderkwartier de bijzonder kost bare volle winst op. Dit feit voltrok zich zegge en schrijve 20 seconden voordat de arbiter liet inrukken. Aanvankelijk was er nog al wat misverstand over het doorgaan van de wedstrijd. Uiteindelijk kon de wedstrijd op het Amsterdamse grint (nog altijd een handicap voor niet-hoofdstedelijke teams) op het vastgestelde tijdstip aanvangen. Zuiderkwartier leek zich eerst aan de omstandigheden te moeten aan passen (2-0 achterstand), maar toen dat eenmaal gebeurd was berustte het initiatief bij Zuiderkwartier, dat met name in de tweede helft het be tere van het spel had. Balverlies leidde bijna nog tot een gelykspel, maar het schot van Ineke de Kreek handhaafde de winnende score. Goals: Rens Hensen, Joep v. Dam, Dirk Derksen (2), Ineke de Hertog (2), Wil de Wit, Tineke van Es. Top-Pernix 4-4 (2-2) - Voor het eerst binnen de KNKV-competitie een duel tussen de twee voormalige CKB clubs; Pernix in het verleden het meest op de voorgrond tredend, heeft sinds de samensmelting tus sen de twee bonden een fikse stap terug moeten doen. Het omge keerde is het geval met de ploeg uit Sassenheim, die dit seizoen debu teert in de eerste klasse. Kortom een duel, waarvan wel wat ver wacht kon worden en een spekta kel is het zeker geworden. Qua spel niet, maar met twee bijzonder fel spelende teams, scheidsrechter lijke dwalingen weer, afgekeurde goals en 2 gemiste strafworpen in de allerlaatste minuut was er uit hielden stand: 57-60. Verbeek kwam tot 20 punten. De regionale jeugd van Luba ver loor van DAS in Delft, ondanks 16 punten van Ton Kallenberg: 54-45. Leiden boekte haar eereste zege, Cangeroes was het slachtoffer 73-51. Comelissens (20) en Baars (20) waren hier met De Wekker (12) de gangmakers. ermate veel te beleven. Waarschijn lijk zal Rob Meyer (TOP) zich na afloop het vrij stevige duel (arbiter Stam floot veel te weifelend) niet zo happy gevoeld hebben, want hij was het die tweemaal vanaf de strafworpstip de kans liet liggen om Pernix naar een nederlaag te schieten. Gezien het spel uit de tweede helft zou dat verdiend zyn geweest, omdat TOP na rust beter naar voren kwam dan de Leidse opponent, die op zijn beurt voor de pauze het beste van het spel had. De 6-2 voorsprong via het gerouti neerde duo v. Seggelen/Bakker werd in die spelfase bereikt. TOP herstelde zich en kwam door goals van de toen wel zuiver schietende Rob Meyer naast Pernix. De pittige eerste helft kreeg zyn vervolg in de resterende drie kwartier, al nam TOP toen tweemaal een voor sprong en had het zelfs de wedstrijd moeten winnen. De gemiste straf worpen hielden Pernix zodoende op de eerste plaats. De achterstand van TOP bedraagt nog steeds drie punten. SCOREVERLOOP: 0-1 Seggelen; 0-2 Bakker: 1-2 en 2-2 Rob Meyer RUST 3-2 Dirk Meyer; 3-3 Henriètte Boter 4-3 Simmelink; 4-4 v. Seggelen. OKV-Ons Eiland 11-9 (4-4) - In Oostzaan kwam Ons Eiland zater dag tot een kliene nederlaag, wat het gevolg was van een kleine in zinking ver na rust. In de rest van de wedstrijd was er van krachtsver schil nauwelyks sprake. In de eer ste helft maakte Ons Eiland vier maal gelijk (4-4), waarna OKV de tweede rondgang begon met het nemen van een voorsprong. Ook deze marge nivelleerde O.E., maar bij 7-7 raakte de ploeg drie punten achterop en die achterstand werd niet meer goedgemaakt Doelpun- MAANDAG 25 OKTOBER 1976 «a UTRECHT - Ondanks de vyfde ne- 1 derlaag heeft LDG een goede kans om ook dit jaar weer de degradatie- f] dans te ontspringen. De andere de- gradatiekandidaten. Monster en Zwartsluis, blijven namelijk ook verliezen en aangezien LDG de jj laatste drie ronden een beduidend - lichter programma heeft zit het erin, dat de Leidenaars op landelijk niveau kunnen verdergaan. Tegen Ons Genoegen uit Utrecht leed LDG een 12-8 nederlaag. De score: Kooymans - Bronstring 0-2; De Bruyn-Kleyn 2-0; De Waard -Ong. 1-1; Bom -Heemskerk 1-1; Van der Kooy - Passchier 2-0; Meyle - Has- rat 0-2; Fonville - Van der Winkel 2-0; De Kleyn-Van der Kwartel 1-1; Haitink - S. van der Kwartel 1-1; Lekkerkerker - Janssen 2-0. In de Leidse hoofdklasse dam men verloor Samen Sterk verras send van 'Kijk Uit' uit Zegveld. Na spannende strijd trok Kijk Uit tens lotte met 11-9 aan het langste eind. De Rijnsburgse damclub RDC heeft, in de strijd om de provinciale damtitel met 13-7 gewonnen van KDC uit Katwijk. De uitslag doet vermoeden, dat het een 'walk-over' geweest is. Het tegendeel was eer der waar. Bij de stand 8-6 in het voordeel van RDC verkeerden drie Rijnsburgers in enorme tijdnood. Burgerhout, bijvoorbeeld had voor tien zetten nog exact éen minuut bedenktijd. Toen de kruitdamp op getrokken was bleek RDC als dé grote winnaar uit de stryd tevoor schijn te zijn gekomen. Schijff en Kromhout wonnen, Burgerhout sleepte een remise uit het vuur. Bij de Katwijkers won alleen Bas van Rheyn zyn partij. De Schiedammer Nico Knoops is jeugdkampioen dammen van Zuid-Holland geworden. De Leidse vertegenwoordiger, Hans Fermin uit Wassenaar behaalde een knappe tweede plaats. Leidenaar Van Vel- zen werd vijfde, bij de jeugd tot 16 jaar. ten van: Sary v.d. Meeberg, Patrick Verra, Gerda v.d. Velden, Nan Deegenaars (2), Piet Beekman (2), Julia Arnoldus en Huib Hasselbach scoorden. Vriendenschaar-Velocitas 10-7 (7- 3)- Het Leiderdorpse Velocitas ver loor opnieuw. De schade viel achte raf nog mee, want binnen een kwar tier keek het team tegen een 5-0 achterstand aan. Ondanks deze slechte start, herstelde Velocitas zich langzaam en kwam via de 7-3 ACHTERSTAND BIJ RUST, DAARNA STERK achterstand by rust, daarna sterk terug. De achter stand was echter te groot om nog puntenwinst te kunnen vergaren. Doelpunten van Gerard v. Poel- Jgeest (2), Wil Borst (2), Carl Hooyer, Ferd Vroon en Ybo Schutte be perkten de nederlaag tot 10-/. Avanti-Fluks 4-4 (3-2) - Het eerste winstpunt voor Fluks in een uit wedstrijd. De Noordwijkse ploeg heeft wel telkens een achterstand van één punt ongedaan moeten maken. Na een gelijkopgaande eer ste helft bedroeg die marge ook al één goal (3-2), waarna het spelbeeld nauwelyks veranderingen onder ging in het laatste gedeelte van de strijd. In de slotfase viel de gelijk maker. Noordwijkse goals van Rob Schelvis, Frank Dijkstra, Marian v.d. Berg en Kees Imthorn. Crescendo-Kwiek (R) 8-5 - Cre scendo bleef lijstaanvoerder door een regelmatige zege op zaterdag club Kwiek, dat de aanvankelijke 3-0 achterstand goed verwerkte: 4-4. Louis Kok en Ans de Rie be werkstelligden daarna weer een Leidse voorsprong en deze werd tot het einde behouden. Louis Kok (2), Piet l'Ami (2), Leny Kok, Ria Baak, Wilfred Cornelisse en Ans de Rie scoorden. WIM VAN VLIET

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 14