jllzcirt „Ik tekende mijn eigen doodvonnis" %-eidse agenda FORESCATE OPENT CLUBHUIS Put van Menten" in recreatiebasisplan Bestelauto met lading tabak en geld gestolen BELASTING OMHOOG I ZOETERWOUDE - Burgemeester J. A. Detmers van Zoeterwoude heeft gisteren aan de Zuiaan de eerste paal T - I geslagen voorde aanzet tot het uitbreidingsplan Westeinde 2, waarin 256 woningen gerealiseerd zullen worden. 4@ZS L@U,@@L Dit eerste complex omvat 38 premie-woningen 39 woningen en 15 vrije sectorwoningen Het hele plan, dat door het Leiderdorpse bouwbedrijf Noorlander gerealiseerd wordt,moet in 1979 klaar zijn. In mei/juni hoopt men de eerste woningen net als het hele plan ontworpen door het architectenbureau Geels Kamsteeg, te kunnen opleveren. naar rechts ZOETERWOUDE - Bij het passeren week deze takelwagen iets teveel uit naar rechts en gleed toen van de berm af de sloot in. Het gebeurde gister morgen bij de Weipoort. De bestuurder bleef ongedeerd. Twee takelwagens hebben's middags de zware wagen uit de sloot getild en weer rechtop gezet. Voormalige directeur TTS ZOETERWOUDE - „Trucking en Transport Service Ne derland is nooit opgezet met het doel om op grote schaal mensen te tillen. Het was een gewone transportonderne ming alleen de activiteiten van W. maakten, dat het alle maal uit de hand is gelopen". Zoeterwoudenaar W. Th. van Zeist, voormalig directeur van de transportonderneming TTS die twee weken geleden in het nieuws kwam in ver band met een forse oplichtingszaak, dreigt tussen wal en schip te raken. Van Zeist werd vorig jaar .vanuit de gevangenis benaderd door zijn vroegere werkgever W., bij wie hij als vrachtwagenchauffeur had ge werkt. Een val uit een vrachtwagen maakte hem twee jaar geleden ar beidsongeschikt. W., die een ge vangenisstraf van een jaar uitzat wegens oplichting, vroeg Van Zeist mee te willen werken aan het opzet ten van een nieuw transportbedrijf. Na aanvankelijke aarzeling ging deze daarmee akkoord en, nadat W. kort voor kerst was vrijgekomen, werd in januari in Voorburg het transportbedrijf TTS geopend. Geen garage In Voorburg was geen garage om de wagens te stallen en zodoende keek de directie van TTS, die naast Van Zeist en W. ook nog uit de Schoon- hovenaar B. bestond, uit naar een ander onderkomen. W. vond dat aan de Keerweer in Zoeterwoude en daar werd, ondanks protesten in verband met de hoge huur, het transportbedrijf voortgezet. Om de zaken voort te kunnen zet ten was een bankkrediet nodig. De bank van ITS wilde met W. geen zaken doen, wel met directieleden .zonder verleden". W. was boden- Door Hans Meijer dien bang dat de curator van zijn vorig faillissement op de hoogte zou worden gesteld van het feit dat W. weer een bedrijf had, met alle financiële gevolgen vandien. Zodoende trok W. zich op papier uit de directie terug. Van Zeist en routing-manager de R. zouden daarop bij de bank tekenen voor het krediet, uiteindelijk deed Van Zeist dat alleen. „De R. trok zich terug omdat hij zei dat zijn vader hem zou onterven, maar ik wilde mijn woord houden en tekende en feite mijn eigen doodvonnis". Badkamer Voor W. betekende dat een vrij brief, want officieel stond het be drijf niet meer op zijn naam. „Dus kocht hij maar raak. Er moest een badkamer en een inrichting voor het huis van zijn vriendin komen en W. ging vaak uit", aldus Van Zeist. Alles werd betaald met cheques van ITS, maar, toen deze binnen kwam, bleek er geen geld meer te zijn. Van Zelts en B. hadden in het bedrijf geïnvesteerd. „Vanaf dat moment werd het steeds erger, tot dat hij uiteindelijk zelfs geld uit de loonzakjes van het personeel weg nam", aldus Van Zeist, die het be drijf toen heeft opgeheven. Maar met die opheffing waren de problemen nog niet opgelost, want er was nog altijd een krediet van de bank, dat overigens te gering is voor de uitstaande vorderingen van TTS, en er waren schuldeisers, waaronder de Staat der Nederlan den, die voor 7000 gulden aan nog onbetaalde bekeuringen te vorde ren heeft. De bekeuringen vloeiden voort uit het feit dat niemand van de TTS- directie de papieren voor het opzet ten van een transportbedrijf had. „Ik had gehoopt te kunnen gaan studeren en de diploma's halen. Ik was, toen ik er aan begon, al veel te blij dat ik weer kon werken De overheid vond echter dat het be drijf gesloten moest worden, en dat is uiteindelijk ook gebeurd". Van Zeist kwam bovendien in conflict met de gemeente Zoeterwoude, omdat er geen hinderwetvergun ning was aangevraagd. Voorschoten Van Zeist, die in tegenstelling tot eerdere berichten nooit eerder we gens oplichting met de justitie in aanraking is geweest, ontkent dat TTS voorschotten zou hebben aan genomen, zonder ooit te vervoeren. „In feite was het onderom. We ver voerden, kregen een deel van het geld cash in handen om de chauf fers te betalen en de rest werd later via de bank overgemaakt". Intussen wacht Van Zeist op de dingen die komen gaan. Zijn advo caat ziet geen reden voor een ver oordeling. „Want ik heb W. alleen maar willen helpen bij het opzetten van een transportbedrijf'. VOORSCHOTEN - De ruim 900 le den van de Tennisvereniging „Fo- rescate" gaan het komende wee keinde het vierde lustrum vieren met de opening van hun eigen clubhuis en de uitbreiding van het banencomplex in het Burgemees ter Van der Hoevensportpark van elf tot viertien stuks. In 1956 kwam een groep tennisen thousiasten bijeen. Voorschoten had voor het eerst een bescheiden tennisparkje aan de Juliana van Stolberglaan. Het eerste bestuur bestond uit B. Hoogwerff Kroon, J. Luns en H. Mulder De oprichting van de tennisvereniging betekende de eerste sportvereniging naast de voetbalverenigingen, het bete kende ook de eerste inbreng van de forenzen in het sportgebeuren in Voorschoten. De tennisvereniging legde direkt nauwe kontakten met de tennisba nenexploitant Wim van der Bijl, die tevens de eerste instrukteur werd. Thans berust de exploitatie van het complex bij mevrouw Van der Bijl. De tennisvereniging heeft geen ei gen banen, maar mag zich wel de grootste huurster van de banen noemen. Het ontbreken van een ei gen clubhuis bleef een handicap. Op 29 augustus vorig jaar besloot de Voorschotenge gemeenteraad 100.000,- beschikbaar te stellen, waardoor de tennisvereniging de kans kreeg een clubhuis te stichten naast de banen aan de Juliana van Stolberglaan. Zaterdag zal burgemeester Dr. J. van der Haar het nieuwe clubhuis officieel openen van de tennisver eniging „Forescate", die gerekend naar ledental op de zesde in Neder land nederland komt. B'S'B'S'B'B'B 8 0 0 O'fl O'B'B BSO BTBWB' WASSENAAR - "De Schelp" is de benaming van het plastiek dat gis termiddag door burgemeester K. Staab van Wassenaar werd ont huld. Het object heeft een plaats ge kregen op de groenstrook nabij het gebouw van het Wassenaarse kruiswerk aan de Hofcampweg Al in 1974 had het bestuur van het gezondheidscentrum de gemeente verzocht een kunstwerk te plaatsen in de directe omgeving van het ge bouw om zodoende het gezond heidsgebouw een extra accent te ge ven. In december 1975 sprak de commissie cultuur zich uit voor het ontwerp van de Delftse beeldhouw ster Renske Morsk. Wethouder Van der Klaauw toonde zich „als leek' ook verheugd. "Een schelp is een onderkomen voor een weekdiertje en dient als zodanig ter bescherming"sprak gij tijdens de inleiding. "Ik hoop dat het een blij vend teken van de saamhorigheid in onze gemeente mag gaan vor men". Woorden van gelijke strek king werden ook door het bestuur van het gezondheidscentrum ge sproken hoewel opgemerkt werd dc~ men wel een ander idee had over de, door de gemeente toege zegde inspraak ten aanzien van het plastiek. Het plastiek "De Schelp" heeft ruim 26.000 gulden gekost. LEIDEN - Een bestelauto met een lading tabak- en zoetwaren en een in het dashboardkastje geborgen portefeuille met tienduizend gulden is gister middag op de Stationsweg in Leiden gestolen. De ontvreemde wagen, die toebehoort aan een Haagse groothandel, stond geparkeerd voor het Chi nese restaurant Kota Radja. De bestuurder had het portier van de auto niet afgesloten en het sleuteltje in het contactslot laten zitten, toen hij in het restaurant een bestelling moest afleveren. Toen hij na ongeveer vijf minu ten weer naar buiten kwam, was de bestelwagen verdwenen. De lading vertegenwoordigde een waarde van ƒ11.000. Behalve de portefeuille met 10.000,- aan papier geld bevond zich in de auto een geldkistje met 650,- aan klein geld. De gestolen bestelauto, een blauwe Ford Transit, is gekentekend MB - 46 - 73 en draagt het opschrift Club Vloe. OEGSTGEEST - Met de verhoging van gemeentelijke belastingen, de tarieven voor het gebruik van sportaccommodaties en het toepassen van bezuinigingen hoopt de gemeente Oegstgeest voor 1977 een sluitende begroting te kunnen waarborgen. Vooral de verhoging van de straat- en personele belasting zijn ingrijpend, het geen resulteerd in een meeropbrengst van ruim 145 duizend gulden. Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur v.m. tot zaterdag 24 uur, waar- genomem door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwartier, binnen stad tot Cityring en Groenoord): R. M. G. Tavtelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266; Wijk II (Kooi en Me- renwijk): F. B. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371; Wijk III (Waard, Profes- sorenwijk en Tuinstadwijk): W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): W. Schelle- kens, Paganinistraat 24 Tel. 764035. Leiderdorp - Van 't Woud en Reu- ling, Hoofdstraat 40, tel. 130070 (za. en zo. spreekuurtje van 12.30-13 uur). Oegstgeest- E. W. F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 152130. Voorschoten - J. Bovenlander, S. v.d. Oyelaan 13, tel. 6951 (zaterdag); F. Koopmans, R. Wagnerlaan 69, tel. 6352 (zondag). S. M. Platteel-de Jongh, tel. 5417 (zaterdag en zon dag). Warmond - L. J. H. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel. 02522-10140 (van vrijdag 18 uur tot zaterdag 10 uur); F. Walenkamp, Dorpsstraat 41. Warmond, tel. 10030 (van zaterdag 10 uur tot maandag 8 uur.) Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 22 tot 29 okt. door. Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. Apotheek Noord-Hofland, Thor- beckeweg 3, Voorschoten, tel. 071-762877 en Oegstgeestse Apo- théek, Wilhelminapark 8, Oegst geest, tel. 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, te. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, V.d. Waalslaan, tel. 4641; Al- gem. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. C. Koster, Helm- straat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. Vrijdag Herenstraat 45 (gebouw Staalwijk), leugdsociëteitTime, 7.45-11.30 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 28, open- soosavond. Ten Katestraat (speeltuingebouw), be- jaardensociéteit Humanitas, 2-4.30 uur 9-1 uur nam. "t Breehuys, Breestraat 19, vegetanes eethuis. 6^7.30 uur nam.; Mirakel-soos, 8-12 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Nederlands/En gels, 2-4 uur nam.; Sport (sportzaal Lammenschanspark), 6.30-8 uur nam.; open-soosavond, 8-2 nam. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, gezamen lijke ledenvergadering PvdA, PPR en D'66, 8 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, optre den van het Prettig Gestoord Vrouwen koor, 8 uur nam. Schoolgebouw, Oosterkerkstraat, fancy-fair muziekver. K en G, 2-5 uur Jazz Zolder Hot House, Rapenburg 24, optreden van het Trio Wim Overgauw, 10 uur Overgaauw, Lokhorstkerk, Pieters kerkstraat 1, lezing „Mensvergoding in verleden en toekomst", 8 uur nam. Microtheater Vestestraat 40, toneel groep Imperium met „De goede mens van Sezuan", 8.30 uur nam. Leidse Schouwburg, musical „Wie be taalt het gelach?", 8.15 uur nam. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30 uur vm.-5 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel, 's mor gens geopend. Leidse Schouwburg, musical „Wie be taalt het gelach?", 8.15 uur nam. Stadsgehoorzaal, popconcert met Al- quin en American Gypsy, 8 uur nam. Marekerk, concert door het Keuls Koor „Pro Musica", 8.15 uur nam. Antonius Clubhuis, ruilbeurs, 10 uur Sezuan", 8.30 u 11 OEGSTGEEST - Tijdens de giste ravond in Oegstgeest gehouden raadsvergadering vroeg dhr. Rei- lingh (VVD) zich af waarom de „Put van Menten" niet is opgenomen in de gemeenschappelijk regeling „recreatieschap Noord en ZuidHol- lands Plassengebied". De raad moest zich uitspreken over even tuele deelname aan deze regeling voor een maximale periode van twee jaar. In deze twee jaar zou dan een zoge naamd basisrecreatieplan moeten komen. Daarna zou een definitieve beslissing over deelname genomen dienen te worden. Het college had over deze kwestie Gelukkig al contact opgenomen met de heer Menten en gebleken was dat hij met een en ander niet gelukkig was. Verscheidene raadsleden achtten het echter van ondergeschikt be lang of Menten wel of niet akkoord zou willen gaan. „Als blijkt dat an dere uitdiepingen wel zijn opge nomen, dan lijkt het mij logisch dat Oegstgeest moet overwegen de Voorhofpolder, waarin de put is ge legen, te laten opnemen in het ba sisrecreatieplan". zo merkte Pen ning (CDA) op. Er werd besloten nader te bestude ren of het zinvol is dfe put van Men ten te laten opnemen in het binnen twee jaar uit te brengen plan- Met het voorstel om een viertal voorrangskruisingen aan te wijzen ging de raad unaniem akkoord. Opgemerkt werd wel dat het beslist niet in de bedoeling van de ver- keerscommissie li^gt binnen alle T-kruisingen als voorrangskrui singen aan te gaan merken. Verder zou er by de gemeente Leiden op aangedrongen moeten worden dat een uitrit nabij het Academisch Ziekenhuis aangelegd wordt in de richting van de Plesmanlaan. Ten aanzien van de verordening voor de onroerend goed-belasting merkte Boesjes op het vreemd te vinden dat kosterswoningen en pastoriën zijn vrijgesteld van on roerend goed-belasting. „Formeel is het dan mogelijk woningen zon der meer als dergelijke woningen aan te merken en het lijkt mij niet dat de wet een dergelijke vrijstel ling voordchrift". Aldus Boesjes. Toegevoegd werd op dit punt bin nenkort nader terug te komen. De stemmen staakten bij het voor stel over de tariefsverhoging van de zwemlessen met f 1.25. Daarop werd besloten opnieuw over dit onderwerp te stemmen bij de be grotingsbehandeling. Te vewach- ten valt dat de voorgenomen ta riefsverhoging geen doorgang zal vinden, daar een drietal raadsleden gisteren niet aanwezig was. Gelukkig, de dadendrang is weer over. Niet meer zo'n grote Allegaar dus, waar bijna niet door te komen Laten we dus snel beginnen. Van avond - zend u voortaan uw aan kondigingen eerder - heeft "Onze Tuin", onderdeel van de woning bouwvereniging "Ons Doel" een feestavond in het St. Anthcmius Clubhuis aan de Lange Mare in Leiden, waaraan wordt meege werkt door cabaret Prikkebeen, conferencier Bob Vrieling en het Midnight Combo. De voorzitter opent dit gebeuren om 19.45 uur Thema De werkgroep Lesbische Vrouwen Leiden organiseert maandag aan staande een thema-avond met als titel: "Lesbisch zijn, klaar ben je ermee". Plaats van handeling is het Vrouwencafé aan de Nieuwe Rijn 20Aaanvang is 20.00 uur. Er zijn interviews op de band opgenomen, aan de hand waarvan later in kleinere groepen kan worden gedis cussieerd. Opbrengst Dan is er, tot slot van deze rubriek, nog een collecte-opbrengst te mel den. De inzameling voor het Prinses Beatrixfcmds bracht in Leiden dit jaar 5.693 gulden en 94 cent op. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave; Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han MuMer. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54— Giro 57.055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 18.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500*. In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 4<L25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummer6 0,55 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling tè voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. VRIJDAG 22 OKTOBER 1976 I Artsen

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2