Feyenoords 2-2 garantie voor volgende ronde Swift alleen aan de leiding Leidse ijshal wordt zaterdagmiddag geopend Bouwkosten bleven beneden raming: 3.3 miljoen gulden DONDERDAG 21 OKTOBER 1976 SPORT PAGINA 15 Gedegen wedstrijd van Boskov-formatie KAISERSLAUTERN - "Dit was een van onze beste wedstrijden die we dit seizoen hebben gespeeld. En deze 2-2 vormt eveneens een garantie voor de volgende ronde", jubelde een optimistische Vujadin Boskov na afloop in de vrolijke Feyenoord-kleedkamer. Inderdaad leverde de Boskov-formatie gisteravond op de sfeervolle Betzenberg een gede gen werkstuk af. Waarbij Feyenoord glashelder bewees dat er tussen de top van de Nederlandse eredivisie en de staart van de Bundesliga echt wel een klasse verschil ligt. Door Rob Vente Vujadin Boskov: "We maakten al leen de fout dat we niet wonnen. We hadden de zege immers gemakke lijk kunnen pakken. Dat het tens lotte slechts een gelijkspel werd. kwam doordat we in de tweede helft te weinig aanvielen. We had den toen nóg meer in het offensief moeten gaan. De mogelijkheid er voor was aanwezig". Aanvoerder Eddie TreyteL "Maar we hebben natuurlijk ook veel pech gehad. We schoten immers drie keer tegen paal en lat en was er ook maar eentje van die ballen inge gaan. dan waren we nu al voor hon derd procent zeker van de volgende ronde geweest Die zekerheid heeft Feyenoord nu beslist nog niet. Want al leverde de 2-2 uiteraard een fraaie uitgangspo sitie op voor de return in Rotter dam, in de Kuip hoopt FC Kaisers- lautern weer te kunnen beschikken over zijn Zweedse troef Roland Sandberg, die herstellende is van een meniscus-operatie. Trainer Erich Ribbeek: "Ik heb vanavond Sandberg nog gespaard. Maar zaterdag zet ik hem tegen Bo- sia Dortmund in en als alles vol gens plan verloopt, is hij er dan ook LEIDEN - W sportvrienden viste de vijfde wedstrijd in de Oude Vest. De uitslag was: 1D. Schouten 88 st (4140 gr). 2. W. Moenen 78 (3660), 3. H. v. d. Laan 73 (3200), 4. C. Schou ten jr. 61 (3150), 5. Hen Schouten 64 (3140), 6. K. Schouten 67 (3100), 7. H. Moenen 66 (3090), 8. B. Honsbeek 57 (3070), 9. B. v. Went 57 (286:), 10. Chr. Schouten 58 (2820). „Hengelsport" organiseerde in sa menwerking met LRTV .Swift" een viswedstrijd in de Rijn. Er wa ren 210 deelnemers. De uitslag was: I. G. hofman 36 st, 2. R. v. d. Heiden 30 st, 3. D. v. d Schaft 29 st. 4. J. V. Ewijk 27 st, 5. J. v. Schijndel 25 st, 6 J. Wolters 22 st, 7. W. v. Loon 19 st, 8. S. Seijsenaar 19 st, 9. C. J. v. d. Salm 19 st, 10. H. Jongeboer 19 st. in Rotterdam bij. En geloof me, Kaiserslautern met of zonder Sandberg vormt een levensgroot verschil. Vanavond bijvoorbeeld moest het in de aanval allemaal te veel van Briegel afkomen. Al deed die het met zijn twee goals natuur lijk voortreffelijk." Die lange, 21-jarige, 89 kilo we gende Hans-Peter Briegel. Eens was hij de veelbelovendste atleet van Duitsland. In 1972 en 1973 be haalde hij bij de Duitse jeugd- atletiekkam pioenschappen titels op de tienkamp en op de indivi duele nummers hoogspringen, hinkstapsprong en verspringen. "Sinds drie jaar speelt hij voetbal. Met stijgend succes, al is zijn tech niek nog verre van goed. Hans-Peter Briegel: "Inderdaad is mijn techniek nog zwak. Zo slecht, dat het publiek me laatst bij een wedstrijd in Mannheim constant heeft uigelachen. Ik moet het voor namelijk van mijn snelheid heb ben, hé. En dat zit wel goed. Ik loop de honderd meter immers in 10.8". Dick Schneider, die gisteravond hazewind Briegel als direkte tegen stander had: „Bij de wedstrijd in Rotterdam kan Briegel levensge vaarlijk voor ons worden. FC Kai serslautern zal dan wel op de coun ter gaan spelen. Aan die Briegel moeten we dan volgens mij twee man opofferen. Kom ik alleen tegenover hem te staan, dan loopt het mis. Hij gooit de bal gewoon langs je heen en sprint weg. Op tien meter ligt hij er al vijf voor". Erich Ribbeek weer "Als we over veertien dagen met de voorhoede Sandberg - Topmöller - Briegel kunnen uitkomen, zie ik voor ons nog volop mogelijkheden op de volgende ronde". Vujadin Boskov over Briegel: "Hij is een man als Frank Kramer van Telstar. Geef je hem de ruimte, pak je hem niet aan, dan kan hij de hele boel gek maken. Maar ik weet nu wie Briegel is en wat hij kan en dus zal ik bij de return terdege rekening met hem houden". Terug naar de wedstrijd van giste ravond. In de eerste twintig minu ten golfde de strijd op en neer. Klaus Topmöller maakte het toen Eddie Treytel nog lastig - in de tweede helft zakte de lange Duitser diep weg - en aan de andere zijde kende keeper Ronnie Hellström benauwde ogenblikken toen uit blinker Wim Jansen twee keer uit haalde. Het eerste schot van Wim Jansen dwong de Zweedse doel man tot een horizontale actie, bij de volgende inzet was hij kansloos, maar toen voorkwam de lat een Rotterdamse voorsprong. In de 27ste minuut nam FC Kaisers lautern verrassend de leiding. Mar- tien Vreijsen leverde op knullige wijze de bal bij wervelwind Hans- Peter Briegel in. De Duitse num mer elf zette het prompt op het lo pen. De sliding van Dick Schneider baatte niet, Michel van der Korput - overigens uitstekend op dreef - kwam te laat, waarop Briegel een diagonaal schot van zijn voet liet vertrekken. Eddie Treytel stond machteloos: 1-0. De achterstand deerde Feyenoord, dat gisteravond geen uitgesproken zwakke plek telde, evenwel niet. Het nam brutaal het initiatief en dreef Kaiserslautern terug. De ge lijkmaker leek slechts een kwestie van tijd. Nadat een kogel van Dick Schneider, die via uitgekiend posi- tiekiezen de rappe Briegel toch re delijk in bedwang hield, de lat had gescheerd, werd het in de 37ste mi nuut gelijk. Een uitworp van Eddie Treytel be landde bij Jan van Deinsen. Nico Jansen week daarop uit naar links en maakte slim een gat voor Theo de Jong, die dook er gretig in, gaf een luide schreeuw naar Jan van Deinsen ("Hierhéén), kreeg de bal inderdaad op maat aangegeven en verzilverde daarop knap de kans: 1-1 en de 15.000 toeschouwers wer den muisstil. Vier minuten later leidde hét zelf bewuste Feyenoord zelfs. Michel van der Korput kon - zoals vele ma len gisteravond - ongehinderd op komen en lanceerde de nuttige Nico Jansen. Feyenoords bonkige spits won daarop een vreemd duel van tegenstander Ernst Diehl en via een halve sliding schoot hij raak: 1-2 en FC Kaiserslautern stond perplex. Nico Jansen: "Toen ik schoot, lag de keeper al in de ver keerde hoek". Erich Ribbeek, met een diepe zucht "In vijf minuten tijd gaven we de zege weg. Een gebrek aan er varing. Aan de andere kant was het knap van Feyenoord om zo toe te slaan. Dat bewijst routine; bewijst dat het een elftal met "koppie" is". Bekwaam In het tweede bedrijf bleef Feye noord het spel bekwaam controle ren, maar verzuimde daarbij om de marge op te voeren. Jan van Dein sen: "Natuurlijk, we speelden lek ker op balbezit, maar we hadden toch wel wat meer om de uitslag mogen denken". Erich Ribbeek: "Ik vond het nogal negatief van Feyenoord om zo op balbezit te gaan spelen. En waarom die terugspeelballen op de keeper? Nergens voor nodig. Trouwens, zoiets zou je in de Bundesliga niet moeten uithalen. Daarmee jaag je het publiek van de tribunes". Het professioneel, maar inderdaad in die periode niet al te attractief voetballende Feyenoord werd in de twintigste minuut aardig op zijn nummer gezet. Want toen slaagde FC Kaiserslautern er warempel in om weer tegen te scoren. De grond legger van de Duitse treffer heette Klaus Scheer, die in de zestiende minuut de falende Peter Schwarz had vervangen. Scheer bereikte Pirrung, die daarop een hoogst merkwaardige, effectvolle lob voor het Rotterdamse doel plaatste. Hans-Peter Briegel was ter plaatse en miste daarna het raakvlak niet 2-2. Dick Schneider "Maar Briegel raakte de bal helemaal verkeerd. Raakt hij hem goed, dan gaat hij er nooit in". Eddie Treytel: "Vraag me niet hoe het allemaal ging, want ik weet het ook niet. Ik zou daarvoor die goal eerst nog eens rustig op de televisie moeten terugzien. Ik weet alleen dat het een krankzinnige situatie Vujadin Boskov: "Hoe dat tweede doelpunt ontstond? Simpel. Het kwam gewoon door een kortslui ting tussen Eddie Treytel en onze verdediging". Na de gelijkmaker forceerde FC Kaiserslautern even een offensief- je. Het bleek een storm in een glas water te zijn. In de laatste twintig minuten nam Feyenoord zelfs het heft weer in handen. En bijna was de Boskov-elf nog als overwinnaar van de Betzenberg gestapt. Maar wéér kende Wim Jansen bij een da verend schot geen greintje geluk. De bal teisterde opnieuw de lat. De laatste minuten waren interes sant omdat Nico Jansen en Ernst Diehl er een onderlinge vete in uit vochten. Nico Jansen, nadat arbiter Sanchez Ibanez (goed, maar de wedstrijd was ook erg fair) hag af gefloten: "Die Diehl is volmaakt gek. Die gozer gaf me ineens een nekslag. En ook liep hij maar steeds gekke geluiden te maken. Elke keer weer siste hij wat in mijn oor". Ernst Diehl: "Nico Jansen? Laat ik daar mijn mond over houden. En dat moet genoeg zeggen". .LEIDEN/LISSE- Godyla toonde zich gisteren bij het zaalvoetbal in de Lisser broederstrijd zeer slag vaardig. Van Gerven Sport, dat als geldig excuus kon aanvoeren dat spelmaker Gerard van Beek ont brak, speelde wat te statisch, maar wist Godyla zeer lang te weerstaan. Na de eerste helft kon Godyla nog slechts op een 1-0 voorsprong bo gen, door een doelpunt van Johan Elfering. Daarna sloeg Van Gerven fel terug. Gijs Geerlings en Bert Mondriaan zetten Van Gerven op een voorsprong, maar daarna was het hek van de dam. Ruud v.d. Voort, scoorde eerst de gelijkmaker en vervolgens schoten v.d. Voort, Theo Godyla en Harry v.d. Zwet Godyla binnen twee minuten naar de eerste zege. Swift t Winkeltje nam alleen de leiding door een verdiende, maar benauwde zege op LDWS, dat in de eerste helft naar een grote neder laag leek te wordn gespeeld. Swift kwam zij een zij een eigen doelpunt van LDWS-er Bram de Roode en een schitterende kogel van topsco rer Wim de Roo op 2-0. Een dikver diende voorsprong vooral om dat Swift via Pijnacker v.d. Reyden grote kansen liet liggen. In de rommelige tweede rondgang kwam de spanning volledig terug, toen John van Haastrecht met behulp van Piet Ouwehand de achterstand van LDWS halveede, maar daar bleef het bij. DeTegelhandel leek in het duel tegen Oegstgeest aanvan kelijk geen enkele kans te maken. Het doortastend spelende Oegst geest verkreeg door twee goals van Ton Werner een terechte 2-0 voor sprong, maar na rust kwam De Te- gelhandel terug. Jan Heshusius, Siem v.d. Linden via een penalty door een handsbal van de doelman en een hard schot onder de lat van Wim Nieuwenburg werd het tens lotte 3-2 voor De Tegelhandel. Zwaanvogels won maandagavond in Katwijk met 5-1 van v.d. Plas BMW. Bennie Heemskerk en Pim v.d. Meer (2x) hielpen de Vogels voor rust aan een 3-1 voorsprong. De tegengoal werd gescoord door Joep den Hollander uit een straf schop. Jan van Duyn en Ben Heemskerk voerden de score zelfs nog op naar 5-1. Stand Hoofdklasse: Swift/'t W. 3 3 0 0 7-2 6 Van Gerven 3 2 0 1 11-10 4 Zwaan vogels 311110-83 Tegelhandel 3 111 6-8 3 Godvla Utd. 2 10 1 5-4 2 LDWS 3 10 2 10-10 2 v. d. Plas 3 1 0 2 8-12 2 Oegstgeest 2 0 0 2 6- 9 0 Basketballers Buitoni: wel winst (80-74) geen vreugde HAARLEM - Hoewel de Haar lemse basketbalploeg Buito ni-Flamingo's de eerste wedstrijd in de eerste ronde van de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars gisteravond winnend afsloot heer ste er na afloop weinig vreugde in het Haarlemse kamp. De verslagen tegenstander, de Spaanse beker houder Juventud de Badalona zal namelijk volgende week voor het eigen 7000-koppige publiek in de immense arena van Badalona (de scholieren van Bonaventura speel den er tijdens de WK-öasketbal) weinig moeite hebben de 80-74 ne derlaag weg te werken. Juventud de Badalona. al jaren na Real Madrid het tweede team van het Ibirisch schiereiland, maakte in Haarlem niet de indruk het achter ste van haar tong te laten zien. Dat hoefde ook niet, want een kleine nederlaag is Financieel (hogere re cette) veel aantrekkelijker en Fla mingo's had het zo al moeilijk ge noeg. Juvented startte overigens wel sterk met een 20-6 voorsprong in de achtste minuut. Pas aan het einde van de eerste helft kon een versnelling van het spel en betere schotzuiverheid van met name de hard werkende Walter Ombre de Haarlemmers dichterbij brengen: 22-27 (15de minuut). Drie minuten later zette Cees Limmen zijn ploeg naast Juvented (31-31), terwijl ook bij rust de stand gelijk was: 35-35. Na de hervatting had Flamingo's tegen de felle Catalanen enkele mi nuten nodig om volledig op toeren te komen, langzaam sloot de verde diging zich en uit een plotselinge press - een welkome injectie - stootte Flamingo's in één ruk door van 51-51 naar 61-51. Juventud raakte niet in paniek, nam éen mi nuut de tijd voor overleg en be perkte daarna de schade door acties van Bosch en Santillana tot 80-74. LEIDEN - Zaterdagmiddag om klokslag half twee gaat de nieuwe Ton Menken IJsbaaan aan de Vondellaan in Leiden open. Dan kunnen de schaatsenthousiasten terecht op de 220 meter lange baan of op het ijshockeyveld, dat interna tionale afmetingen heeft. Een week later, op vrij dagmiddag 29 oktober zal de officiële opening worden verricht door burgemeester dr. A. J. Vis. Gistermiddag werd de baan gepresenteerd bij de natio nale pers en gisteravond kregen de omwonenden uit de Mors de gelegenheid om een kijkje te nemen in de hal, die ruim 50 bij ruim 80 meter meet. Initiatiefnemer Ton Menken meldde, dat nog voor de opening al door di verse gemeenten belangstel ling is getoond voor een der gelijke ijshal. Er zijn al con tacten met Rotterdam, Dordrecht, Roosendaal, Am stelveen, Maastricht, Arn hem en Venlo. "We willen die contacten graag in stand houden, maar we zullen niet voor februari-maart 1977 een be slissing nemen of we elders ook gaan bouwen. Eerst moet de zaak in Leiden goed draaien", aldus Ton Menken. Dat dat laatste het geval zal zijn is de overtuiging van Ton Menken. Voor hij aan het ijsbaan- avontuur begon liet hij een onder zoek instellen. Daarbij werd uitge gaan van bouwkosten tussen de 5.5 en 6 miljoen en een openingstijd van ongeveer 6 maanden per jaar. De conclusie was dat men er met 140.000 bezoekers per seizoen zou uitspringen. Achteraf is gebleken dat de bouw kosten aanzienlijk lager konden liggen: namelijk 3,3 miljoen. Zoals de plannen er nu liggen zal de ijs baan negen maanden van het jaar voor de schaatsers geopend zijn. De drie overige maanden zullen - als het ijs weg is - op de betonnen vloer- andere evenementen gehouden kunnen worden. In dat verband sprak Ton Menken gistermiddag over skelterwedstrijden, zaalvoet bal en indoor-tennis. Ook wordt er gedacht aan zomerattracties voor de jeugd. Dat alles bijeen heeft Ton Menken tot de slotsom gebracht dat hij voor de grote tekorten die bij andere ijs banen in ons land bestaan niet be hoeft terug te schrikken. Ook niet het fed. dat de gemeente Leiden uitdrukkelijk heeft bepaald, dat hij voor de ijsbaan op geen cent subsi die behoeft te rekenen. Ton Men ken vertelde gistermiddag, dat het' onmogelijk was in Leiden een nog grotere overdekte ijsbaan te bou wen. In dat geval waren er allerlei procedures gevolgd, die de bouw maanden of misschien wel jaren hadden vertraagd. Overigens er kende hij dat een overdekte 400- baan moeilijk te exploiteren is door particulieren. Zoals wij vorige week reeds meld den is er een Leidse IJshockeyclub opgericht die volgend jaar aan de nationale competitie zal gaan deel nemen. Verder is er in de ijshal een ijshockey- en kunstrijscholen en zijn er speciale uren voor het hard rijden. Gedacht wordt verder aan de introductie van het pnksleeijs- hockey voor invaliden. In samen werking met de Nederlandse Inva liden Sportbond wordt bekeken of deze in Zweden zeer populaire sport ook voor ons land een haal bare kaart is. Het idee bestaat ook om in de hal kortebaanwedstrijden te houden. Hoewel er gisteren nog geen ijs in de hal lag, was het er toch bijzonder fris. De koelinstallatie draait name lijk al. Tot twee uur vannacht dan zal de betonlaag in de hal zijn te ruggebracht tot een temperatuur rond het vriespunt. Vandaag zal in de loop van de dag begonnen wor den met het opspuiten van de baan. Vrijdagavond zal de ijslaag onge veer twee centimeter dik zijn. Dik genoeg om de volgende dag de eer ste schaatsenthousiasten een baantje te laten rijden. t Nico Jansen glipt langs twee verdedigers, maar zal alsnog worden afgestopt.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 15