Bij dorpstraat wordt woonerf Renovatie oplossing onderhoudsproblemen [Lewjfce agenda Stuurgroep werkt aan gezondheidscentra Na opknapbeurt riolering DIEFSTAL SIERADEN EN ANTIEK Raadslid in bestuur bibliotheek I VOORSCHOTEN-Hetplanvandegemeefite Voorschoten parkeerd worden. Een oplossing om de riolering van de Bijdorpstraat te vervangen en daar- zou kunnen zijn om een gedeelte opaansluitend de straat om te vormen tot een woonerf is bij pïktertemïr'™te nchten 318 de bewoners in zeer goede aarde gevallen zoals bleek op een hierover gehouden hoorzitting. Cjnjze naren De riolering dateert van 1920 en is hard aan vervanging toe, Over de gevolgen die de renovatie enerzijds wegens slijtage en anderzijds wegens ondoelma- y311 Bijdoïpstr^t op de ver- tigheid, ondermeer veroorzaakt door het sterk toegenomen Jfncrz8, ™ebbe'n wilde de wethouder waterverbruik. Van de 69 woningen zijn er 40 direct aangesloten op de hoofdriool- streng; de andere indirect, dat wil zeggen via een met de buren ge deeld riool of via een beerput. De kosten van vervanging van be staande en de aanleg van nieuwe rioolaansluitingen zullen geheel voor rekening van de gemeente komen. Waarschijnlijk zal begin volgend jaar al met de werkzaam heden kunnen worden begonnen. Slalom •Ongeveer een maand na het ge reedkomen van de riolering zal een aanvang worden genomen met de DORP - Een stuurgroep aanleg van het woonerf. De inrit Gezondheidszorg aan de Veursewg wordt versmald voorbereiding en verder nog bemoeilijkt door het aanleggen van een verkeersdrem pel De rijbaan zal, afwisselend met het voetpad, enige malen versprin gen, zodat een langgerekte slalom •A. Eveleens niet in gaan. Dat naar zijn mening een andere keer in Die 28 parkeerplaatsen zijn niet groter verband moeten gebeuren, voldoende. In de ^uidige situatie Dat de wethouder het er wel moei- kunnen ongeveer 35 auto's een lijk mee had bleek uit zijn bewering plaatsje vinden in de Bijdorpstraat, dat hij grijze haren kreeg van de en dan moet er nog een betrekkelijk Voorschotense verkeersituatie. groot aantal in andere straten ge- JOOP PETERS De Bijdorpstraat zou, als op die plaats een woonerf wordt gerealiseerd, een deel van de nu voor handen zijnde parkeerruimte verliezen. Dat verlies zou, door een parkeerterrein aan de achterkant van de huizen, moeten worden gecompenseerd. stuurgroep voor het Samenwerkingsverband voor Maatschappelijke Dienstverlening werkt aan de stichting die de verstiging van twee gezondheids- Leiderdorp moet realiseren. Er bestaan plannen voor vestiging van een dergelijk centrum in Winkelhof en voor uitbreiding van de nederzetting van de kruisvereniging aan de Berkenkade tot gezondheidscentrum. «en... idi ii *n stuur£roep wordt samengewerkt door de Leiderdorpse maatschap van ontstaat Hierdoor is het moeeliik artsen.de Kruisvereniging Leiderdorp/Zoeterwoude Rijndijk en de stich- om 28 parSerpkatsenle rSSleSn voor maatschappelijke dienstverlening Midden Rijnland - In het stichtingsbestuur zal een waarnemer van de gemeente zitting heb ben om zodoende de contacten tussen de stichting, de gemeente en Het winkelteam Winkelhof te bevorderen. in het midden er veel groen OEGSTGEEST - In de periode van 22 oktober tot 15 december zal in de gemeente Oegstgeest een onderzoek worden gehou den naar de behoefte aan woon ruimte voor eén- en tweeper soonshuishoudens. Dit onderzoek wordt georgani seerd in het kader van de vorig jaar uitgebrachte nota over dit onderwerp. De reden dat de gemeente Oegstgeest deelnemer aan dit projekt is, is gelegen in het feit dat men zich op het standpunt stelt dat een fundamenteel on derzoek slechts resultaten af werpt als dit onderzoek niet be perkt zou worden tot een plaat selijk gebeuren. ,Jn de afgelopen jaren is name lijk gebleken dat die behoefte aan dergelijke woonruimte aanwezig is. Dit wordt mede veroorzaakt door de overloop uit Leiden en het feit dat Oegst geest een groot aantal instellin gen herbergt." Aldus een woordvoerder van de gemeente. „Uit het resultaat van het on derzoek zal blijken of die be hoefte dermate groot is dat wij bijvoorbeeld met betrekking tot Haaswijck nog veranderingen zullen moeten aanbrengen." Onderzoek naar behoefte aan kleinewoonruimte komt deze maand op gang WERKWIJZE In Leiderdorp en Leiden heeft een dergelijk onderzoek intus sen al plaatsgevonden. In Oegstgeest zullen totaal 1021 personen geenqueteerd worden door een tiental enqueteurs. Naar verwacht mag worden zullen de gesprekken in hoofd zaak in de avonduren geschie den. Vooraf zullen te ondervra gen personen door middel van een brief op de hoogte gesteld worden Het onderzoek zal worden ver deeld in een tiental steekproef- categorién en de personen zul len willekeurig uit het bevol kingsregister worden getrok ken. De ondervragers kunnen zich legitimeren met een bewijs van de Welzijnsraad Leidendie als coördinator bij het projekt optreedt. RESULTATEN De eindresultaten zullen naar verwachting in januari - fe bruari 1977 bekend worden ge maakt. Na bestudering en ana lysering zal het mogelijk zijn een woningbeleid voor boven genoemde categorièn te gaan ixteren. Vooreerst zal echter een regionale stuurgroep een inven tarisatie van het voor het hui dige - voor een en tweepersoon shuishoudens geschikte - wo ningbestand moeten maken. Daarna moet de stuurgroep tot advisering van de gemeentebes turen komen met betrekking tot de toekomstige bouwplannen. Zoeterwoude niet "weg" van vernieuwbouw fgSEESBSSXÊ ZOETERWOUDE - Het bestuur van de Zoeterwoudse wo-' ningbouwvereniging Willibrord geniet bij haar vaak moei lijke en ondankbare werk het volledig vertrouwen van de léden. Dat is gisteravond op de jaarvergadering duidelijk gebleken. Over het bestuursbeleid dat bij een apart agen dapunt nadrukkelijk aan de orde werd gesteld, werd slechts een tweetal opmerkingen gemaakt. Er is tevens gelegenheid voor het geven van kleuteronderwijs. Deze facilitieten kwamen in het pand Boerhaavelaan 4 Leiden - het hui dig onderkomen - niet tot zijn recht, vandaar deze nieuwbouw. De nieuwe huisvesting van „Mar griet" bestaat in hoofdzaak uit een hoofdgebouw met twee vleugels met verblijfsruimten voor ver schillende leeftijdscategorieën. Een vleugel voor onderzoek en be geleiding, en een kleuterschoolac commodatie. Het hoofdgebouw bevat de ruimten voor de directie, administratie, medische- en an dere diensten. Iedere verblijfseenheid krijgt een eigen tuintje. De kleuterschoolac commodatie omvat twee lokaal tjes en een speellokaal. De bouwtijd gaat 14 maanden be dragen. Stichtingskosten bedra gen ruim f 4 miljoen, grondkosten f 2 miljoen. Architekt is ir. J. Mehr- tens B.V. uit Den Haag, bouwer: Bouwonderneming Wilma B.V. uit Den Haag. Drs. P. v. Son, die voorzitter J. H. v.d. Ploeg - vanaf de oprichting praeses - is opgevolgd hield een uitvoerige beschouwing. Daaruit bleek ondermeer dat de hoge on- LEIDEN - Uit een woning aan de Melchior Treublaan zijn enkele sie raden alsmede een aantal antieke vaasjes met een gezamenlijke waarde van f 1500,- weggenomen. De daders zijn het hiuis vermoede lijk binnengekomen via een bal kondeur. De diefstal moet zonda gavond bij afwezigheid van de be woners zijn gepleegd. gezonde voeding, is het onder werp waarover informatie -info voor ingewijden - wordt gege ven. Hennie Vermaas, van het bureau Gezondheidsvoorlich ting, weet er alles van en zij spreekt op 20 oktober vanaf 20.00 uur in het clubhuis. BINGO Vrijdagavond is er in café- restaurant 't Parlement aan de Nieuwe Rijn in Leiden een bingo-avond. Het begint daar om 20.00 uur, maar wie wat la ter binnenkomt mag ook nog meedoenKosten vijftig cent per persoon, waar vind je derge lijke prijzen heden ten dage nog REBELS Een rebelse meid, vanavond in het Vrouwencafé aan de Nieuwe Rijn 20a in Leiden. Coby Schrier treedt daar vanaf 20.00 uur op en de dames mogen er tegen betaling van drie gulden en vijftig cent in. CREATIEF En dan blijkt creativiteit nog steeds een van de peilers te zijn waarop buurt- en clubhuiswerk steunt. Zo ook het Breehuys waar mensen, jongeren dus, van 17 tot 25 jaar op woensdag terecht kunnen voor allerlei za ken als kaarsen maken, metaal technieken, maar ook. beeld houwen, drukken en wat dies meer zij. Kosten per maand fl. 1250. PLANTEN Tat slot dan nog even de lezing over het opkweken en verzorgen van kamerplanten. R. J. Schmitt uit het Friese Oenkerk verzorgt die woensdag om 20.00 uur in het Rijksherbarium aan de Schelpenkade in Leiden. Dat alles onder auspiciën van de Kon. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. derhoudskosten zwaar op de kas van de vereniging drukken. Het rijk verleent daarin een bijdrage van f350,- per woning per jaar maar de werkelijke kosten zijn zeker f 100,- hoger. Renovatie Renovatie zou volgens de voorzit ter in sommige gevallen uitkomst kunnen bieden. Achterstand in het onderhoud zou kunnen worden in gehaald en het woongenot kunnen worden verbeterd. Een zestal pro- jekten zijn op hoorzittingen aan de bewoners voorgelegd maar het be stuur is nogal teleurgesteld over de reacties. Drs. Van Son zegde toe dat de gewijzigde plannen opnieuw aan de bewoners zullen worden voorgelegd. Over het woningtoewijzingsbeleid, Burgerlijke stand LEIDERDORP - Geboren: Daphne, dv J. Pels en H. G. Van Zomeren; Martijn, zn van H. Kijk in de Vegte en C. M. de Klerk; Vincent, zv P. H. van Tongeren en E. J. Kreeft; Peter, zv G. E. Eggermont en M. J. M. Ruiters; Stephan, zv J. G. Bosman en Y. F. Duiveman; Jan Peter, zv A. Stahlie en M. de Vries. Gehuwd: G. P. v. d.Hurk en M. A. C. Dittmaren F. K. van Lambalgen en M. S. van Meeteren. Overleden: G. van Ginkel '03) geh. m. J. Starks; W. Wijnnobel (83) m; M. Gou- looze (75) geh. m. M. Wegman. WARMOND - In de nacht van zondag op maandag is in Warmond tenminste een tiental auto's open gebroken. De daders die nog niet zijn achterhaald, hadden het voor zien op in de auto's aanwezige pa pieren. De politie stelt een uitge breid onderzoek in. ZOETERWOUDE - Pater L. Vol- laers O.S C. is door Mgr. Simonis benoemd tot pastor-assistent in de parochie van Sint Jans Onthoof ding met bijzondere opdracht de zielzorg ii« het bejaardencentrum Huize Emmaus. Pater Vollaers komt vanuit de H. Kruisvinding- parochie in Rotterdam-zuid waar heen Pater M. van Eijk in augustus vertrok. De nieuwe pastor heeft inmiddels zijn intrek genomen bij zijn confraters in de pastorie aan de Zuid buurtse weg. binnenkort een nota in de gemeenteraad komt, zei de voorzit ter er geen behoefte aan te hebben om het aloude beginsel, dat het oudste lid ook de oudste rechten heeft, prijs te geven. Wel wordt ge dacht aan bepaalde nuanceringen. Volgend jaar komt dit op gang. De voorbereidingen voor de bouw van 63 woningen in Hoge Rijndijk Oost lijken in een eindfase te zijn gekomen wat nog niet gezegd kan worden van het bouwplan in Wes teinde 2. "Geen opgewekt verhaal", zei Drs. Van Son maar het ziet er naar uit dat er volgend jaar tastbare resultaten zullen zijn. WASSENAAR - In precies 12 minu ten en 25 seconden sprak de Was- senaarse raad zich gisterenavond uit over een tiental agendapunten. Slechts de goedkeuring van de ex ploitatierekening van de openbare bibliotheek leverde stof tot discus sie. VVD-er Cocheret vond de rekening onduidelijk en daar een accoun tantsverklaring niet voorradig was kon hij de achtergronden van het tekort niet terugvinden. Daarom ook stelde hij voor het geheel in de commissie financiën ter tafel te brengen om hierover duidelijkheid te verschaffen. Voor het overige achtte hij het ech ter niet noodzakelijk dit punt op nieuw in de gemeenteraad aan de orde te stellen. Daarnaast drong Cocheret aan, ge zien de exploitatierekening, op uit breiding van het bestuur van de Wassenaarse bibliotheek met een vertegenwoordiger uit de gemeen teraad. Hierdoor zou naar zijn me ning een beter inzicht in het beleid van het bestuur bewerkstelligd kunnen worden. Wethouder Caron zegde toe een en ander te onder zoeken en met het bestuur van de bibliotheek te bespreken. Verder kwam de „Spinbaan" aan de orde. De voorbereidingen voor dit gebied, dat grenst aan het Was senaarse centrum en waar een flink stuk woningbouw gerealiseerd moet worden, is in een vergevor derd stadium. Er is een begin ge maakt met de inspraakprocedure. Het plan zal in mei 1977 ter visie worden gelegd. LEIDERDORP - „Als ik met een injectienaald naar een patiënt ga maakt dat indruk; laat staan wat voor indruk u gemaakt hebt met het kaarsrecht slaan van deze eer ste paal", aldus professor Veenen- klaas gistermiddag. Deze lovende woorden betroffen burgemeester v. d. Have die in aanwezigheid van de wethouders Drenth en Tichler en mej. J. Vollaers van het minis terie van Volksgezondheid en vele genodigden de eerste paal sloeg voor het Medisch Kleuterdagver blijf „Margriet" aan de Simon Smitweg in Leiderdorp. Er zijn in Nederland tien van der gelijke kleuterdagverblijven. De meeste daarvan zijn opgericht na de tweede wereldoorlog met de oorspronkelijke bedoeling om de kinderen, die ondervoed waren, weer op peil te brengen. Later zijn de kleuterdagverblijven hun aan dacht gaan geven aan kinderen, die in hun normale ontwikkeling zijn vastgelopen. De kleuters in „Margriet", onge- Bouwkosten dagverblijf "Margriet belopen vier miljoen veer 150, zijn afkomstig uit Leiden en een twintigtal uit omliggende gemeenten. De staf bestaat uit circa 35 personen die beschikken over psychologische, pedagogi sche en logopedische kwaliteiten. RADIATEUR De politie van Oegstgeest heeft minder problemen met fietsen. Daar zit men echter met een ra- diateur opgescheept, die ver moedelijk zaterdagavond op de rijksweg 44 van een vrachtwa gen is gevallen. Of de eigenaar het ding op wil komen halen, want het politiebureau in Oegstgeest is al centraal ver warmd. In Oegstgeest zitten de meeste mensen er overigens toch warmpjes bij, getuige het stij gend aantal inbraken. FIETSEN Fietsje kijken in Leiderdorp. De Leiderdorpse politie, wier toch al krappe bureau langzamer hand de gedaante van een fiet senstalling begint aan te nemen, houdt een kijkdag, in de hoop dat alle rechtmatige eigenaren hun karretjes, stalen rossen, tweewielers en wat dies meer'zij komen ophalen. Dan namelijk kan de tuin van het bureau weer voor andere zaken gebruikt worden. Wie dus zijn fiets al enige tijd mist spoede zich op zaterdagmiddag tussen 14X10 en 16.00 uur naar het politiebureau aan de Aca cialaan in Leiderdorp. INFORMATIE Hoera, informatie. Een heuse info-avond, ditmaal in het clubhuis de Klinker aan de Leidse Ber lag est raat. Goede en DINSDAG 19 OKTOBER 1976 Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt van 15 tot 22 okt. waargenomen door Apo theek Herdinghen Blanken, Hogewoerd 171, tel. 120502; Apotheek Beker, Lijt- weg 4. Oegstgeest, tel. 155482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Dinsdag Rijnsburgerweg 163, spreekuur alg. bu reau voor levens- en gezinsvragen. 7.30-8.30 uur nam Hooigracht 38. spreekuur stichting huisvesting werkende jongeren, 7.30-8.30 uur nam. Gerard Brandtstraat 6, informatie-avond Baha'i gemeenschap, 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, Vrouwencafé, 9-1 uur Steenstraat lb. Wereldwinkel, 9.30 uur vm - 6 uur nam 't Breehuys, Breestraat 19. open-huis. ouderensoos.Repelsteel, 2-5 uur nam volksdansgroep, 7-8.30 uur nam.; yoga- cursus, 8-10 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, Koken 5-8 uur nam.; yoga 6.30-8 uur na.; Nederlands 8-10 uur nam.; jazzballet, 9-10 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, yoga, zeefdrukken, jazzballet. fotograferen, tekenen en schilderen, alle groepen Leidse Schouwburg, musical "Wie be taalt het gelach?", 8 uur nam. Stadhuis, commissie economische aan gelegenheden, 8 uur nam. LISC, 1 ste Binnenvestgracht 22, film over de Oude Morsch, 8 uur nam. Woensdag Volkshuis, informatie en inschrijving kinderclubs, 2-2.30 uur nam. Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos, 2.30 c 't Breehuys, Breestraat 19, open-huis, 2-5 uur nam.; vegetariërs eethuis, 6-7.30 uur nam.; gespreksgroep, kreatieve werkavond, 8-10 uur nam.; koffiebar 8-11 uur nam. Clubhuis De Klinker. Berlagestraat 2, info-avond, 7.36-10 uur nam. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur alg. Ned. invalidenbond, 9-11 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks dansen, zeefdrukken, muziek workshop, foto-club, pottenbakken, astrologie, alle groepen vanaf 8 uur uur Leidse Schouwburg, "Wie betaalt het ge lach?", musical, 8.15 uur nam. Stationsweg 28, overleg wijkorganen, 8 Donderdag v.d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp. Bijbelstudie en gesprekskring Baptis tengemeente, 8 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel, 9.30 uur 't Breehuys, Breestraat 19, Repelsteel, 7.30-10 uur nam.; keramiekkursus, ge spreksgroep Praxi, theaterwerkgroep, 8-10 uur nam.; koffiebar 8-11 uur nam. Troef, Noordeinde 2a, werkgroep homo filie, open-café, 9-12 uur nam Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, spreekuur alg. Ned. in validenbond, 7-8 uur, nam., tel. 01717-3309. Stadhuis, commissie socia'e zorg, maat- sch. aangelegenheden, gezondheidszorg en cultuur, 8 uur nam. Gemeentehuis, Oegstgeest gemeente- Leidse Schouwburg, "Wie betaalt het ge lach?", musical, 8.15 uur nam. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, druk- puntmassage, jazzballet, biologisch tuinieren, fotograferen, schilderen en tekenen, go, 8 uur nam. Steenschuur 9, Opstandingskerk, in formatiebijeenkomst stichting De On dergrondse Kerk, 8 uur Nam. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.36-11.30 uur. Morskwartier. Buur thuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur. Tuin- stadwijk. Herengracht 45, vrijdag 10.36-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer. Hofdyck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 Giro 57,055. Voor betaling van abonne mentsgelden uitsluitend giro Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 uur. Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-130500- In dien in gesprek 071-134539. Kwartaalabonnement 37,85 Per post 4^25 Jaarabonnement 139,90 Jaarabonnement p. post 181,50 Losse nummere 0,55 By automatische orwschry ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1976 | | pagina 2